Denen in mineurstemming John McEnroe ronde verder Derwall gewend aan forse kritiek Vier bi Belgen kloppen Joegoslavië voor rust Nederlaag waterpoloteam EK VOETBAL EK voetbal op tv Aart Bakkt Knieblessure van Le Roux Zege Cochet Schiphol- tijdrit voor ploeg Van Aarle Competitie indeling amateurs Denemarken trekt protest in Jaeger niet naar Wimbledon DONDERDAG 14 JUNI Westdorp vierde PARIJS - Nog meer dan de 1-0 nederlaag tegen Frankrijk werd er door de Denen ge treurd om het verlies van Alan Simonsen. Geveld in een duel met de bikkelharde Franse voorstopper Yvon Le Roux, die later geschrokken reageer de op de mededeling, dat de lieveling van het massaal uit gerukte Deense voetbalvolk met een gebroken scheenbeen was afgevoerd. Aanvankelijk werd besloten de frêle mid denvelder in een Parijs zie kenhuis te opereren, maar op aandrang van Simonsen zelf werd de ingreep uitgesteld tot hij in Denemarken was. Daarom werd er nog die zelfde avond een vliegtuig ge- charteerd, dat hem naar Aar- hus bracht. „Het is vreselijk, werkelijk vreselijk, om op de ze manier afscheid te moeten nemen", vertelde Simonsen, die eerst niet in de gaten had dat de blessure zo ernstig was. „Ik had me veel van dit Euro pees kampioenschap voorge steld. Na amper veertig minu- ten was het helaas al voorbij". Wellicht voorgoed. Want Alan Simonsen was al van plan na het EK een punt te zetten achter zijn glanzende internationale carrière. Met als hoogtepunt het jaar 1977, toen hij - spelend voor Borus- sia Mönchen Gladbach - uit geroepen werd tot Europees voetballer van het jaar. „Alan Simonsen is de beste voetbal ler, die Denemarken tot nu toe heeft gehad", meende een aan geslagen Sören Lerby. „Hij had een ander afscheid ver diend. Nee, ik zie hem niet meer terugkeren. Een half jaar geleden wilde hij al stop pen. Door dit ongeluk zal zijn besluit nu wel vaststaan. De nemarken verliest in hem een uitstekend sportman. In feite heeft hij de weg voor ons in het buitenland vrijgemaakt. Hij was de eerste Deen, die in het buitenland echt doorbrak". Alan Simonsen werd een half jaar geleden geopereerd aan een hiel, die pijnlijk was door te veel kalkafzetting. Toen al overwoog Alan Si monsen het internationaal voetbal voor gezien te houden. Bij Velje BK wilde nij zijn schitterende carrière rustig afbouwen, als amateur. Zeven jaar Borussia Mönchen Glad bach, drie jaar Barcelona en bijna een seizoen Charlton At- lethic waren voldoende voor Simonsen, die in eigen land enorm populair is, omdat hij altijd bescheiden gebleven is. Toen het echter duidelijk werd dat Denemarken een uit stekende kans maakte om de EK-eindronde in Frankrijk te halen, werd Simonsen van alle kanten onder druk gezet. Iedereen wilde dat Simonsen nog een tijdje het rood-wit van het nationale team trouw zou blijven. En Simonsen be zweek voor al die aandrang. Ook al omdat hij het sport merk Hummel, dat hij met ex- Ajacied Henning Jensen onder zijn beheer heeft, aan het Deens elftal kon verbinden. Dat leverde hem uiteraard nogal wat geld op. Vandaar dat de lichtgewicht zich ver plicht voelde nog een keer al les uit de kast te halen om met het Deens elftal te schitteren. Op weg naar het ziekenhuis sprak Simonsen dan ook zijn teleurstelling herhaaldelijk uit: „Eindelijk hadden we een team dat wat kon bereiken. En dan gebeurt dit. Triest". „En", liet Lerby later nog weten, „Simonsen had af scheid moeten nemen met een klinkend resultaat. Dat zit er nou niet meer in. Want we zul len Simonsen missen. Met al zijn ervaring is hij erg moei lijk te vervangen. Nee, beter nog, hij is niet te vervangen". „Klopt", meende ook trainer Piontek, „Simonsen heeft een grote inbreng. Naar hem wordt geluisterd. Het is triest dat hij op deze manier uit dit kampioenschap verdwenen Alan Simonsen stond na de verloren wedstrijd tegen Frankrijk dan ook centraal bij de Denen. Over de wedstrijd werd nauwelijks meer gerept. Al vertelde Feyenoorder Ivan Nielsen wel: „Frankrijk is me tegengevallen. We speelden eigenlijk met twee echte ver dedigers. De rest is allemaal erg aanvallend ingesteld. En toch kwamen we nauwelijks door Romaln van Damme in de problemen. Frankrijk moet het te veel van zijn mid denveld hebben. Frankrijk heeft geen spitsen. Ik denk niet dat je dan een toernooi kunt winnen. Als je Frankrijk op het middenveld goed aan pakt, ben je al een heel eind. Dat hebben we bewezen. Als Simonsen in de wedstrijd was gebleven, had ik het nog niet geweten. Met zijn inzicht en ervaring hadden we het Frankrijk in de tweede helft nog veel lastiger kunnen ma ken". RODE DUIVELS MAKEN Van onze speciale verslaggever PARIJS - Een dezer dagen zal de medische staf van het Fram, elftal besluiten of het verantwoord is voorstopper Yvon Le Row zaterdag te laten spelen tegen België, vermoedelijk de sleutel wedstrijd in groep 1. Le Roux kwam dinsdagavond namelijk niet geheel schadevij uit de botsing met de ongelukkige Deense middenvelder Sim» sen. Hij verdraaide zijn knie en moest voortijdig van het vel De medische staf van het Franse team vreest dat Le Roux week rust zal moeten nemen. Vdn onze speciale verslaggever PARIJS - Denemarken zal zaterdag in Lyon gewoon tegen Joegolsavië aantre den voor de tweede wed strijd in groep 1 van de eindronde van het Euro pees voetbalkampioen schap. De Denen overwogen woensdag aanvankelijk, op straffe van een forse boete, niet te spelen uit protest tegen de afwijzing van het verzoek een vervanger te mogen oproepen voor Alan Simonsen. Later op de dag werd het voornemen inge trokken na samenspraak van de officials Carl Niel sen en Erik Hyldstrup en bondscoach Sepp Piontek. Volgens de toernooire- gels is het niet toegestaan - als het evenement is be- gonnen - nog wijzigingen aan te brengen in de lijst van twintig spelers. Pion tek legde zich schoorvoe tend neer bij het feit, dat zijn selectie met een man minder verder moet. „Als zo'n belangrijke speler door een ernstige blessure getroffen wordt en de rest van het toernooi niet kan meemaken, dan zou het mogelijk moeten zijn hem te vervangen", aldus de Westduitser, in wiens se lectie reserve-doelman Troels Rasmussen ook niet fit is. Door Theo Vaessen LENS - Het sterk vernieuwde Belgische elftal presenteerde zich gisteren in het stadion Felix Bollaert in Lens op een wijze, alsof het al jaren in die samenstelling had gespeeld. De 2-0 zege op Joegoslavië mocht er zijn en ze heeft de 'Rode Duivels' op slag tot een van de kanshebbers gemaakt om tot de halve finales van het EK-toernooi door te dringen. Jan Ceulemans speelt de bal door de benen van de Joegoslaaf Zajec. België won zijn eerste EK-duel met 2-0. - F0T0AP BOEDAPEST (ANP) - Het Ne derlands waterpoloteam is het achtlanden-toernooi in Boe dapest, dat geldt als een van de laatste selectiemogelijkhe den voor de Olympische Spe len, begonnen met een neder laag tegen Italië: 8-10. De pe riodestanden waren 2-3,3-3,2- 2 en 1-2. Het jeugdige Oranje-zeven tal was woensdag in de Hon gaarse hoofdstad niet zozeer de mindere van de Italianen, maar ontbeerde op beslissende momenten de durf kansen af te maken. Nederland kreeg in de derde periode een enorme mogelijk heid de stand gelij k te trekken, maar faalde in de afwerking. In totaal lag de nationale ploeg, die in Hongarije het eerste echt grote toernooi van het jaar afwerkt, acht keer met een man meer in het wa ter. Vijf keer werd van die si tuatie geprofiteerd. Italië maakte tweemaal van een overwicht gebruik. Uitblinker was doelman Ruud Misdorp. De treffers van Nederland kwamen op naam van Noordegraaf (2x), Buunk (2x), Heiden, Landeweerd, Jansen en Van Es. De eerste uitslagen: Nederland - Italië 8-10 (2-3, 3-3, 2-2, 1-2), Hon garije - Cuba 11-11 (4-3, 5-3,1-2,1- 3). GENK (ANP) - In de zesde en laatste etappe van de Ronde van Belgisch Limburg voor amateurs is de Nederlandse Olympiër Hans Daams toch nog van de eerste plaats in het algemeen klassement ver drongen. Daams miste in de laatste rit over 157 kilometer van Korspel naar Genk de be slissende ontsnapping, waar voor zijn belangrijkste Belgi sche rivaal Eddie Cochet de aanzet gaf. De uitslag: 1. André Meeuwissen (Bel) 159 km in 3.40.54, 2. Eddie Co chet (Bel) op 0.03, 3. Willy Boden (Bel) op 1.24. De eindstand: 1. Eddie Cochet (Bel) 19.41.54 uur, 2. Hans Daams (Ned) op 1.31, 3. André Meeuwissen (Bel) zt, 4. Filip van Vooren (Bel) op 2.02,5. Rudy Aaien (Bel) op 2.21. LONDEN (RTR) - Andrea Jaeger zal niet deelnemen aan het tennistoernooi van Wim bledon. De verliezende finaliste van vorig jaar zond het Londense organisatie-comité gisteren een telex, waarin ze een ze nuwontsteking in de nek en een schouderblessure als rede nen opgaf voor de terugtrek king van haar inschrijving. Het Britse dagblad Daily Mail suggereerde gisteren dat Jae ger zwaar overspannen is. SCHIPHOL (ANP) - De ploeg van Jo van Aarle heeft woens dag een ploegentijdrit rond Schiphol gewonnen. Jelle Nij- dam, John Talen, Twan Poels en Leo van Beusichem hadden voor de 97,2 kilometer lange tijdrit 2 uur, 1 minuut en 31 se conden nodig. De uitslag: 1. Jo van Aarle (Nij- dam, Talen, Poels en Beusichem) 2.01.31 (gem. 47.883 km/uur), 2. Mindex (Peter Pieters, Bart van Est, Marc van Orsouw, Henri Nij- boer) 2.03.34, 3. Gazelle (Ralph Els- hof, Erik Breukink, Nico Verhoe ven, Rick Moorman) 2.05.05,4. Uni- vers (Ebel Keizer, Gerard Schip per, Piet Kleine, Frits Schür) 2.05.47, 5. Amstel (Marco van de Hulst, Erwin Nijboer, Jos Alberts, John Pirard) 2.06.12, 6. Driessen (Harry Wolters, Jan Siemons, Maarten Ducrot, Marcel Hofstede) 2.07.58. Zaterdag kunnen Frankrijk en België zich al veiligstellen als ze de koek verdelen en dan maakt het niet zoveel meer uit wie winnaar wordt van groep 1. „Het was de beste wedstrijd van ons dit seizoen", zei Guy Thijs apetrots na de wedstrijd. „We hebben geen echte vedet ten in de ploeg, wel elf goede spelers. Maar ondanks deze zege zijn we nog lang niet in de finale". Toen er na een kwartier van dit soms leuke duel nog niet was gescoord, hoewel Simovic inmiddels handelend had moeten optreden bij een schot van Nico Claesen en Jean-Ma- rie Pfaff een knal van Halilo- vic langs zijn doel had zien zo even, leek het er even op, dat er ook in het tweede EK-duel weinig treffers te bejubelen zouden zij n. België en Joegoslavië waren aan elkaar gewaagd en faal den in de eerste fase van het duel broederlijk in de afwer king. De Joegoslaven mochten dan vaak uitmunten door knappe passeeracties, maar ze zagen die steeds weer stran den in de door Leo Clijsters goed geleide Belgische defen sie. Na 27 minuten konden de Belgische supporters toch hun eerste vuurwerk afsteken. Eerder nog dan was gehoopt. Erwin Vandenbergh zag zich plotseling vrij gespeeld op de rand van het Joegoslavische strafschopgebied en loste, met vier verdedigers voor zich, een schot. De bal caramboleerde via het lichaam van Katanec langs doelman Simovic en België leidde met 1-0. Dat bleek een zo grote rug gesteun, dat de Belgen zelfs het uitvallen van libero Clij sters door een onwillige spier in het bovenbeen (Paul Lam- brichts nam zijn plaats over) mentaal goed verwerkten. Hoewel Joegoslavië onder lei ding van aanvaller Susic en kele malen gevaarlijk dicht bij het doel van Pfaff opdook, kon op slag van rust opnieuw een vreugdevuur ontstoken wor den in het Belgische kamp. Doelman Simovic stuntelde als een beginneling door onder een hoekschop van Vercaute- ren door te lopen. De mee op gerukte Georges Grun kopte de bal vervolgens in het lege Joegoslavische doel: 2-0. Een ideale stand om de nog reste rende speeltijd het zo geliefde countervoetbal te spelen. Dat gebeurde ook. Omdat de Joegoslaven hun acties steeds te ver doorvoerden, te lang wachtten om Pfaff te testen, kregen de Belgen steeds een voet tussen de bal. En als ze eens mistastten, dan bewees Pfaff zijn grote klasse. Bij voorbeeld toen hij oog-in-oog kwam te staan met de doorge broken Gudelj. Met ware doodsverachting wierp de doelman van Bayern München zich in de baan van het schot. De bezieling in het spel van de Joegoslaven verdween dan ook zienderogen. Het laatste kwartier werd een Belgisch kwartiertje, vooral omdat de aanvallers steeds weer aan de beide zij kanten vrijuit konden opruk ken. Pfaff mocht vlak voor tijd nog eens uitblinken door een omhaal van Katanec over de lat te tikken en Vanden bergh zag tenslotte zijn twee de treffer wegens buitenspel afgekeurd. Belgie: Pfaff; De Greef, Clijsters (Lambrichts), De Wolf en Grun; Scifo, Vandereycken, Vercauteren en Ceulemans; Claesen en Van denbergh. Joegoslavië: Simovic; Hadzibegic, Zajec en Katanec; Nenad Stojko- vic, Sestic, Susic, Bazdarevic (Dra- gan Stojkovic) en Gudelj; Vujovic (Cvetkovic) en Halilovic. STAND GROEP 1 1. België 1 1 0 0 2 2-0 2. Frankrijk 1 1 0 0 2 1-0 3. Denemarken 0 0 1 0 0-1 4. Joegoslavië 0 0 1 0 0-2 LONDEN (RTR) - John McEnroe heeft woensdag de derde ronde bereikt van het Grand Prix-tennistoernooi op de grasbanen van de Queens club, maar een glimlach kon er nog niet af. Na de overwinning op zijn landgenoot Van Wi nitsky (7-5 6-0) gaf de grillige Amerikaan, die als eerste is geplaatst, toe nog steeds de ne derlaag tegen Ivan Lendl in de finale op Roland Garros niet te hebben verwerkt. „Dat was de grootste teleur stelling in mijn loopbaan. Ik denk niet dat ik er tijdens dit toernooi al over heen kom. Ik kan het niet uit mijn gedach ten zetten. Zo dicht bij een overwinning en dan zo'n te rugval, dat is moeilijk te ver kroppen. Ik kan alleen hopen op Wimbledon". McEnroe, die in de eerste set van de partij tegen Winitsky met 2-5 achter kwam, speelde met een ingepakte knie. Veel hinder scheen hij er niet van te ondervinden, want de wijze waarop hij vervolgens elf ga mes op rij maakte tegen zijn landgenoot sprak boekdelen en bestempelde hem tevens tot de belangrijkste kandidaat voor de eindzege van het toer nooi in Londen, dat hij al drie keer eerder won. In de halve finale stuit McEnroe waarschijnlijk op Jimmy Connors, die woensdag al veel beter voor de dag kwam dan in de eerste ronde. Connors versloeg de Chileen Ricardo Acuna zeer vastbeslo ten: 6-1 6-3. Een erg goede kans ver te komen heeft ook de Zuidafrikaan Kevin Cur- ren, omdat in zijn helft van het speelschema al op de eer ste dag flinke klappen vielen, waardoor onder anderen de als tweede geplaatste Lendl uitgeschakeld raakte. Curren gooide op het centre court te gen de Brit Steven Shaw zijn machtige opslag en volley in de strijd, hetgeen snel resul teerde in de overwinning: 6-4 6-2. Ook Leif Shiras, de ver rassende bedwinger van Lendl, kwam een ronde verder ten koste van het Amerikaan se opslagkanon Chip Hooper. De belangrijkste uitslagen: Tim Mayotte (VSt) - Jonathan Smith (GBr) 6-4 3-6 6-1, Russel Simpson (NZe) - Lloyd Bourne (VSt) 7-6 7-6, Nduka Odizor (Nig) - Robert van 't Hof (VSt) 6-4 6-4, Brian Teacher (VSt) - Mark Edmondson (Aus) 7-6 7- 6, John McEnroe (VSt) - Van Winitsky (VSt) 7-5 6-0, Pat Cash (Aus) - Casio Motta (Bra) 6-3 6-3, Kevin Curren (ZAf) - Steven Shaw (GBr) 6-4 6-2, Jimmy Connors (VSt) - Ricar do Acuna (Chi) 6-1 6-3, Leif Shiras (VSt) - Chip Hooper (VSt) 4-6 7-6 7-5, Steve Denton (VSt) - Scott Davis (VSt) 7-5 7- 6, Steve Meister (VSt) - Mei Purcell (VSt) 7-6 7-6. Van onze sportredactie BREDA - De NOS zendt vandaag op Nederland 2 beide wedstrijden voor het Europees kampioen schap voetbal (West-Duitsland - Portugal en Roe menië - Spanje) rechtstreeks op de televisie uit. De uitzending van het duel West-Duitsland - Portugal begint om 17.05 uur. De reportage van Roemenië - Spanje vangt om 20.20 uur aan. Beide wedstrijden zijn eveneens rechtstreeks te volgen op België Nederlands 2. De Westduitse televisie zendt alleen het dm West-Duitsland - Portugal direct uit (Duitsland 2) De tweede wedstrijd wordt door de Westduitse te levisie ook volledig in beeld gebracht. De uitzei- ding (op Duitsland 2) begint evenwel pas om 21.» i it ir Door Romain van Damme PARIJS - Jupp Derwall en Kees Rijvers, twee bonds- coaches, die ongeveer het zelfde verhaal kunnen ver tellen. Jupp Derwall en Kees Rijvers, twee bondscoaches, die in eigen land niet geliefd zijn. Met de aantekening dat de 57-jarige Westduitser heel wat meer te verwerken heeft gekregen dan Rijvers in Nederland. Want de kritiek, die de laatste jaren over het steeds grijzer wordende hoofd van Derwall werd uitgestort, loog er niet om. Jupp Der wall, sinds 1970 werkzaam bij de Westduitse voetbal bond en zes jaar geleden op volger van Helmut Schön, ligt niet best in zijn geboor teland. De Westduitse bou levardpers voert al jaren een hetze tegen de aanvan kelijk uitermate vriendelij ke, maar inmiddels verbit terde Derwall. Wat echter voor de man belangrijker is, is dat hij nauwelijks kan rekenen op steun van de DFB, de West duitse voetbalbond, zijn werkgever. Voorzitter Her man Neuberger hield Der wall lange tijd de hand bo ven het hoofd, maar heeft zich nu aan de kant van de oppositie geschaard. Neuberger heeft al diver se malen laten doorscheme ren, dat het contract met Derwall, lopend tot juni 1986, niet verlengd zal wor den. Naar verluidt zou Neu berger zelfs al enkele malen gezegd hebben, dat de DFB zal proberen Derwall na het EK, ook al prolongeert West-Duitsland de Europese titel, te lozen. Toen Derwall dat hoorde, reageerde hij nijdig met: „Ik heb nooit ge zegd dat ik van plan was mijn contract te laten ver lengen. Daar heb ik wellicht helemaal geen zin in".opvol- ger heeft voor de in ongena de gevallen Derwall, die als speler van Fortuna Düssel- dorf twee keer het nationale team haalde. Erich Ribeck stapte over naar het Olym pisch elftal en kijkt inmid dels uit naar een club in de Bundesliga. Horst Koppel, momenteel de assistent van Derwall, heeft nog te weinig ervaring om straks het roer over te kunnen nemen. Derwall verkeert derhal ve in een netelige situatie. Hij weet inmiddels echter niet beter meer. Op weg naar Frankrijk was de kri tiek bijtend, toen er verloren werd van Noord-Ierland en pas in de allerlaatste minu ten van het duel tegen het nietige Albanië kwalificatie voor het EK in Frankrijk veilig gesteld werd. Vrijwel Bondskanselier Helmut Kohl schudt de hand van Karl-Heinz Rummenigge tijdens zijn bezoek aan het trainingskamp in Saint Germain-en-Laye. - fotoap iedereen eiste het ontslag van Derwall, die als een op gejaagd dier twee weken on derdook in het Zwarte Woud om verlost te zijn van de soms ronduit schandalige aanvallen op zijn persoon. Het is daarom opvallend dat Derwall in het trai ningskamp Saint Germain- en-Laye zeer ontspannen te werk gaat. De lastercam pagnes lijken hem niets meer te doen. Zo wordt bij voorbeeld hardnekkig ge fluisterd, dat Harald Schu macher (doelman van FC Köln) na het vertrek van Paul Breitner de touwtjes in handen heeft genomen. Op zijn voorspraak zou de maar net van een blessure gene zen Gert Strack, een clubge noot van hem, in de selectie zijn opgenomen. Derwall gaat op dergelij ke vragen niet in. Hij ant woordt pas als de vragen be trekking hebben op de EK- wedstrijden. „Het belang rijkste is dat we nu eindelijk eens een gesloten front vor men. Wij hebben een Euro pese titel te verdedigen. Daar gaat het om. Dat krij gen de meesten nu trouwens ook in de gaten. Toen wij naar het trainingskamp af reisden, was de stemming lauw. Niemand sprak over de finale. Nu we een weekje hier zijn, merk ik dat er toch weer gesproken wordt over die Europese titel. In de groep merk je dat de span ning stijgt. Een uitstekende zaak". Vanavond speelt West- Duitsland in Strassbourg voor ongetwijfeld veel Westduitse supporters zijn eerste wedstrijd tegen Por tugal, niet zo lang geleden bekeken door Jupp Derwall. toen er in Lissabon met 3-2 verloren werd van het even eens in Frankrijk aanwezige Joegoslavië. „Een goede ploeg", aldus Derwall. „Por tugal heeft altijd technisch goede voetballers gehad. Nu wordt er echter ook in dienst van de ploeg gespeeld. Een voordeel voor ons kan echter zijn, dat ze in de zone verde digen. Dat kan gunstig voor ons uitpakken, omdat we nogal wat snelle mensen hebben. Zaak is echter dat iedereen weet dat er ge knokt moet worden. Als iedereen beseft wat er van hem verlangd wordt, wat er op het spel staat, zijn we al een heel eind". ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de competitie-inde ling bekend gemaakt van de hoogste afdelingen van het amateurvoetbal. Net als dit jaar is er bij het za terdagvoetbal weer sprake van drie eerste klassen. Opvallend is dat komend seizoen de kampioenen van de afdelingen A en B, NSVV en Rijnsburgse Boys, bij elkaar zijn inge deeld in de eerste klasse B. De eindronde voor alle winnaars van de district bekers wordt dit jaar op 2 september in Zeist gehou den. De finale vindt dit heer niet - zoals gewoon lijk - aan het einde van het seizoen plaats, omdat het district Oost nog geen win naar kent. De indeling: zondagamateurs: hoofdklasse A: AFC, AFC'34, Blauw Wit, CVV, DHC, DWV, EDO, Elink- wiik.' RCH, Unitas, Spartaan 20, Stormvogels, VÜC en Wil helmus. hoofdklasse B: Achil- les'29, De Bataven, Drachten, Emmen, Sp. Enschede, Hooge- veen, HSC'21, H. Sneek, Leo- nes, Rheden, Rohda, De Tref fers, WKE en Zwolsche Boys; hoofdklasse C: Caesar, DESK, EHC, Geldrop, Halsteren, Lim- burgia, Longa, ODC, RKONS, Rood Wit W, Sparta'25, TOP, Voerendaal, Wilhelmina 08; zaterdagamateurs: eerste klasse A: Barendrecht, Excel sior M, Heeijansdam, Kozak ken Boys, Noordwijk, NSW, Oost-Kapelle, PPSC, Quick Boys, RCL, Rijnsburgse Boys, Spijkenisse, Zwart Wit '28; eerste klasse B: ASWH, AVW'66, Bennekom, DOVO, DTS'35, ESA, GVW, Huizen, Marken, Nieuw-Lekkerland, RWH, Valleivogels, IJssel- meervogels en De Zwerver; eerste klasse C: ACV, Sp. An- gelslo, Blauw Wit'34, DETO, DOSK, Flevo Boys, Sp. Gene- muiden, Go Ahead Kampen, Nunspeet, Oranje Nassau, OWIOS, Spakenburg, WOG en UW. MOTORSPORT - De Franse motorcoureurs Jean-Francois Baldé en Jacques Bolle zullen zondag niet deelnemen aan de wedstrijden om de Grote Prijs van Joegoslavië (250 cc). Bei den hebben mechanische mankementen aan hun moto ren en zullen in Assen tijdens de TT in het motorsportcircus terugkeren. Van onze atletiel HULST - Vier baanrecords sne pinksterwedstrijden van RKHA' Bert de Jonge nam daarvan twee De Marathon-atleet kwam m Daarmee verbeterde hij het oude Sprint Breda, 41.44, ruimschoots, uit op 14.23 meter, zes centimeter Gerben Rodts, eveneens van M: record met de speer met een dik 61.92 meter. Het vierde baanreco dames naar de archieven verweze kwam tot 47.44 meter. Het oud< Sprint-atlete Ackerman, die ooit 4 Aart Bakker was dicht bij het 1 ter. De ex-RKHAV-atleet, tegenv kwam uit op een tijd van 8 minut record stond op 8.22. Achter Aart duel met Leon van der Velden naa UITSLA Meisjes B verspringen: 1. Claudia Lau Blom AV'56 4.50, 3. Ilse Murre Schele Aart Bakker Tartletos 8.33.8,2. Piet Vc Velden AV'56 8.54.0. Jongens A 3000 m< de Sport 9.47.5. Jongens D finale: 1. Mai van de Vegt Delta Sport 11.0, 3. Manf: kogelstoten: 1. Ivan Beck RKHAV 14.( Wieringermeer 12.44, 3. Rob Koopman Pen: 1. Marc Boone RKHAV 42.98 mei formeer 41.20,3. Jacco Sloovee Schelde Marjolein Klunne Spado 3.20.3,2. Chrif nn Jonker Schelde Sport 3.30.6. Meisj RKHAV 3.31.5, 2. Cindy van Driessci Schelde Sport 3.35.5. Meisjes C discusv Sport 23.04 meter, 2. Mia Verté Blanke ver RKHAV 19.36. Kogelstoten jongei Sport 9.70 meter, 2. Henk van de Veld Blankenberghe 7.57. 1000 meter jong RKHAV 3.17.0, 2. Marco Hoogerland 5 Spado 3.30.5. Discuswerpen meisjes B meter, 2. Ilse Murre Schelde Sport 30.1 Meisjes C hoogspringen: 1. Lonneke V Van ome motorsportmedeiverker BORGLOON - Met klinkende resultaten heeft de Schoon- jujkse motorcrosser Jack westdorp aangetoond dat hij ■nomenteel in topvorm ver keert. Afgelopen maandag Werd hij in Borgloon vierde 'j de internationalen 250 cc, ®a een derde plaats in de eer ste manche en een vijfde Plaats in de tweede reeks. In de eerste reeks dook hij a's tweede de eerste bocht in. "ij nestelde zich echter al snel aan de kop van het veld. Na ®nige tijd het tempo bepaald te hebben moest hij toch het hoofd buigen voor de aanval len van Mare Valkeneers en Alain Lejeune, achter wie hij uiteindelijk ook finishte. In de tweede reeks nam hij na de openingsronde de tiende posi- e in, van waaruit hij opklom naar de vijfde plaats. In de mndstand werd Westdorp Vierde achter Massant, Lejeu ne en Valkeneers.

de Stem | 1984 | | pagina 8