Aardenburgs raadslid eist informatie kosten carillon De Schelp viert volgende week 1 O-jarig bestaan VOOR HET EERST SINDS ZEVEN JAAR imd9 Huis voorzitter Centrumpartij Zeeland beklad jINA ZEELAND J DONDERDAG 14 JUN11984 VAN ZEELAND Y Platzak BRUIKTE AUTO'S CARAVANS VOUWWAGENSl KREEKZOOM B EN W WEIGEREN ANTWOORD Seizoenstart wedvluchten jonge duiven Schietingen a ol en tanker ast op ichouwenb* Middelburg - vakantieze- OR-lid KMS in hoger beroep tegen vonnis bonusregeling DAGVERBLIJF GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTBURG markten Sprekende harten in Aardenburg PAPIER' VOOR UW PEN T20 PAGINA ZEELAND 4 rDORPE - Hengelspon iging Platzak uit "West hield de eerste wedste! t nieuwe seizoen. Op iter van de MolenkreJ n vijfentwintig Er werd opvallend ves ïgen. De uitslag: p n lt 1990 punten, 2. F. SijiJ 840, 3. H. van den Abeel 4. J. de Greve 1670, 5. jl :rs 960, 6. G. Janse 920 I Meijer 820, 8. A. van Vof 10,9. W. van Bambost ?ij Selis. (ADVERTENTIE) Haarmanweg neuzen 01150-13106 luiimuwimiiiiiMiiiiiiuuuiuuiiiiij Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar- denburgse raadslid J. de Rid der (WD) blijft bij zijn eis dat het college van B en W hem informatie dient te verstrek ken over de kosten, die de ge meente tot nu heeft moeten maken in verband met het te rugbezorgen van het carillon 'Ons Nationaal Monument' bij pieter de Boer te Drachten. Al in april stelde De Ridder daarover schriftelijke vragen aan het gemeentebestuur, maar hij kreeg toen als ant woord dat B en W 'volgens ar tikel 129 van de gemeentewet verantwoording schuldig zijn aan de raad en niet aan een in dividueel raadslid'. Tijdens de laatste gemeen- teraadsvergadering kaartte de WD-er de kwestie opnieuw aan, maar kreeg toen van bur gemeester W. Lockefeer een zelfde antwoord voorgescho teld: „Wij zijn slechts verant woording verschuldgigd aan de gehele raad en die verte genwoordigt u niet". Reden voor De Ridder om de gemeentewet eens nader on der de loep te nemen en daar bij tot de conclusie te komen dat B en W geen enkel recht zouden hebben hem een ant woord te weigeren. In een nieuwe brief aan het het gemeentebestuur wijst hij dan ook op artikel 35 van deze wet, waarin wordt bepaald dat elk individueel raadslid het recht heeft vragen te stellen over het gevoerde bestuur en dat het college gehouden is binnen vier weken na ont vangst te antwoorden. „Het moet uw college duide lijk zijn, dat door het weigeren te antwoorden op mijn vragen u mij als raadslid (lees volks vertegenwoordiger) ernstig belemmert in mijn functione ren, hetgeen een zeer negatie ve invloed heeft op de be stuurbaarheid van onze ge meente", aldus De Ridder in zijn brief, waarin hij nog maals om informatie vraagt over de carillon-kosten. B en W van Aardenburg stellen zich echter op het standpunt dat het beheren van de inkomsten en uitgaven van de gemeente tot hun taken pakket behoort. Voor de tot nu toe gedane uitgaven in ver band met de carillon-zaak zijn op de begroting bedragen be schikbaar, stelt het gemeente bestuur. „Mochten deze niet toereikend zijn, dan zal dit via begrotingswijzigingen aan de raad worden voorgelegd. De algehele verantwoording ge schiedt bij de aanbieding van de gemeenterekening en de daarbij behorende toelich ting". J. de Ridder. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze duivensportmedewerker OOSTBURG - Met de aan vang van wedvluchten voor de jonge duiven is het hoogsei zoen in de duivensport begon nen. Zondag 10 juni gingen de jonge vogels massaal uit de manden. Een wedvlucht die redelijk verliep. Uitslagen Doornik Nog Sneller te Breskens met 517 jonge duiven (1456,56 mpm). 1 en 2. J. Quaars, 2 en 10.1. de Jonge-M.f 4. W. Fenijn, 5 en 8. R. de Smit, 6. J. Donze, 7 en 9. Th. Smallegange, 84 oude duiven (1475,74 mpm). 1 en 5. J. Quaars, 2. I. de Jonge-M, 3. W. Daansen, 4. Ko de Meester. Strijd in Vrede Groede met 306 jonge duiven (1472,58 mpm). 1,3,4,5, en 6. O. de Zutter en zoon, 2 en 9. mevrouw Buijze, 7 en 8. L. van de Wege NS, 10. Ch. Ras met 57 oude duiven (1464,83 mopm). 1. A. Beun, 2. G. Dusarduijn en zoon, 3. O. de Zutter en zoon, 4. G. Dusarduijn, 5. E. Ulijn. Hoop Biervliet met 330 jonge dui ven (1375,16 mpm). 1 en 4. A. Pro voost, 2. J. Moens, 3. H. de Ruij- scher, 5. P. Dingemanse, 6 en 9. P. Weeda, 7. Joh. de Meijer, 8. H. Dob- belaere en dochter, 10. A. de Groote met 142 oude duiven (1459,16 mpm). 1. H. de Krijger, 2,6 en 7. H. de Ruijsscher, 3. A. de Boevere, 4. P. Weeda, 5. A. Simonse, 8 en 9. A. Provoost, 10. P. Jansen. De Snelvliegers Oostburg met 230 jonge duiven (1433,91 mpm). 1,4 en 7. P. Visser, 2 en 8. W. Prenen, 3 en 9. J. Simpelaar, 5. P. Boekhout, 6. J. deSmet, 10. Datthijn-Cauwels. De Getrouwe Duif Cadzand met 356 jonge duiven (1467,12 mpm). 1.1. de Groote, 2,3,4,5 en 9. J. van de Piasse, 6. §j. Visser, 7 en 8. Abr. Vasseur, 10. Aart Vasseur. Zuiveringsheffing Vrij e niet omhoog AARDENBURG - Uitslag 7e pun- tenschieting: hoogvogel J. Cattoor, zijvogels R. Rijckaert en de tweede niet af. Kallen R. de Wispelaere en F. van Ecke, Meeste kleine vogels (5) F. Veldkamp. Stand: 1. Th. Lampaert 62 punten, 2. D. van Her- mon 38, 3. G. de Vriend 37,4. L. van Haneghem 36, 5. P. van Vooren 32. Uitslag 7e blokschieting: 1. J. van Iwaarden 1 blok. Stand: 1. EL Geer- naert 3 blokken, 2. L. van Hangeg- hem 3, 3. F. Veldkamp 2, 4. Th. Lampaert 2,5. J. van Iwaarden 2. ELLEWOUTSDIJK - De hand boogvereniging 'Edele Handboog1 hield een schieting op de staande wippen. Hier waren 45 deelnemers van 13 verenigingen. Uitslag wip een: de beide hoofdvogels werden niet afgeschoten, eerste zijvogel Jac. Doene Victoria, tweede zijvo gel A. Poelman Edele Handboog, derde zijvogel C. van Weele Julia na, vierde zijvogel C. van 't West einde Soranus, eerste kal Mart. Verdonk Doel naar Hoger, tweede kal J. Platschorre, derde kal J. Smallegange beiden Zorgvlied. Meeste kleine vogels (9) M. Alle- mekinders Victoria. Uitslag wip twee: hoofdvogel P. Vette Concor dia, eerste zijvogel J. Harinck Dia na, tweede zijvogel Jac. de Baar Willem Teil, derde zijvogel R. de Meester St. Andries, vierde zijvo gel P. Vette Concordia, eerste kal I. Helmstrijd Juliana, tweede kal P. Rentmeester Willem Teil, derde kal Mart. Verdonk Doel naar Ho ger, vierde kal M.C. Verdonk Con cordia. Meeste kleine vogels (7) H. Molhoek Doel naar Hoger. HEINKENSZAND - Op de alge mene koningschieting van Soranus 1 en Soranus 2 met 24 deelnemers werd G. Voet van Soranus 1 met vijf punten algemeen Koning. Bij Soranus 2 werd met tien deelne mers G. van Garsel met vijf pun ten Koning voor 1984 staande wip. Tenslotte werd J. de Jonge Koning van Soranus 1. Hier werd op de blok geschoten; in de tien te schie- (ADVERTENTIE) FOTO'S DE STEM/COR J. DE BOER! it feest in Terneuzen, bij de opening al tal- publiek aanwezig was, toen echt beginnen, ook de burgemeester: it wij hebben bewezen ve in staat zijn om feest aren en ook om te wer- Het gezelschap nota- besloot een wandeling de Noordstraat in café Jraanbeurs, waar een >tie op het programma i. Middags waren er ver- illerlei activiteiten voor kinderen. Hoogtepunt de eerste dag van de ;enfeesten was het dub- optreden van de André Duyn-imitator Dick Ca- die de naam van zijn tershow' eer aandeed. taptoe door showband op de markt besloot ren het feest. Vandaag derdag) staan onder de bouw van een koe- iuis op de markt, de senloop, en optredens 'Exces' en van Waldo en rt op het programma. inimuiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiini*^ aken er geen geheim vand naast regio-nieuws ook r imeboodschappen w u tzenden. Hoewel strijdig m6! wet, vinden ze dat belang! k omdat „anders te veel er de grens verdwijnt, daj makkelijk hier zoudeij innen vasthouden". LISSINGEN (ANP) kust van Walcheren °P.,| •houwenbank is gisterj »g rond drie uur de 37.691j etende Griekse ertstan» arbis vastgelopen. Het schip geladen nle* j In, was op weg naar I im. Volgens Rijkswater J igon de Garbis rond jr 's avonds slagzij te ra» iven sleepboten (dr1® .J otterdam en vier uit vu J ;n) zijn de Garbis te hulp 6 leid. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De zuiveringsheffing in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, het werkgebied van waterschap 't Vrije van Sluis, zal volgend jaar niet worden verhoogd, maar gehandhaafd blijven op het niveau van 1984. Het is voor de eerste maal sinds zeven jaar dat 't Vrije de zuiveringsheffing niet zal verhogen. Het be drag per vervuilings-eenheid blijft ook volgend jaar 86 gulden, maar is sedert 1979 al wel bijna verdubbeld. voor 1985 niet te verhogen. „De betaling van de heffing stelt nu reeds vele huishoudens en bedrijven voor grote proble men", aldus het dagelijks be stuur. „Naar onze mening kan enkel in het temporiseren van de nieuwe werken een oplos sing worden gevonden voor de problematiek van de tarief hoogte". Zoals bekend is de zuive ringsheffing in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de hoogste in heel Nederland. In 1975, toen het actieve water kwaliteitsbeheer aan het wa terschap werd toevertrouwd, bedroeg de heffing nog 34 gul den per vervuilings-eenheid. Het tarief steeg daarna vrij wel jaarlijks in nog geen tien jaar tijd naar 86 gulden per v.e. Een gewoon gezin wordt aangeslagen voor drie v.e., wat momenteel en ook volgend jaar neerkomt op een aanslag van 258 gulden. De algemene vergadering van 't Vrije van Sluis besluit donderdag 21 juni over het voorstel van het dagelijks be stuur de zuiveringsheffing volgend jaar niet te verhogen. Men komt dan vanaf 10.00 uur bijeen in hotel De Eenhoorn te Oostburg. In het voorstel aan de alge mene vergadering van het wa terschap schrijft het dagelijks bestuur dat een verhoging van de heffing ditmaal achtwege kan blijven, omdat met de zui- verings-technische werken voor Biervliet, Waterland- kerkje en IJzendijke nog niet begonnen kan worden. De pla nologische besluitvorming is nog niet afgerond, terwijl er ook nog geen overeenstem ming bestaat over de grond aankoop voor de in IJzendijke te bouwen installatie. „Behoudens kosten van voorbereiding zullen naar verwachting in 1984 geen ver dere uitgaven terzake worden gedaan", aldus het water- schaps-bestuur. Verwacht wordt dat de werken nu in de tweede helft van volgend jaar kunnen worden begonnen. Grote problemen Maar er is ook een sociale reden om het heffingsbedrag MIDDELBURG - Woonwa gens - Burgemeester en wet houders van Middelburg heb ben drie terreinen in de wij ken Breeweg, Griffioen en Klarenbeek aangewezen als toekomstige locaties van woonwagencentra. De centra zullen bestaan uit vier woon wagens elk. Het college geeft met dit voornemen gehoor aan het door de Provinciale Staten vastgestelde woonwagenplan voor Zeeland. De gemeente raad wordt gevraagd in de vergadering van maandag 25 juni een voorbereidingsbesluit te nemen. De vergadering is openbaar en begint om 19.45 uur in het stadhuis. VEERE - Gezondheidsdienst - De nieuwe opzet van -de ge meenschappelijke gezond heidsdienst DGD is ook bij de gemeente Veere in goede aar de gevallen. Het college van B ou W stelt de gemeenteraad voor, in de volgende raadsver gadering positief te beslissen over deelname van Veere aan de DGD. HANSWEERT - Wandeltoch ten - Café Thalia in Hans- weert is zondag om 05.30 uur het startpunt van een 45 kilo meter lange wandeltocht naar Vlissingen. Een langere tocht ('5 kilometer) begint zaterdag °m middernacht bij café De flaayberg in Bergen op Zoom. Ook hiervan is het eindpunt gissingen. De organisatie is m handen van wandelsport- vereniging De Vrolijke Tippe laars. gels - De afschaffing van het zegelsysteem in de Zeeuwse houw gaat gepaard met twee bijeenkomsten waar bouwon dernemers voorlichting kun- ten krijgen over het nieuwe rechtenbeheer-systeem. De bijeenkomsten zijn op dinsdag 4 september, vanaf 15.30 uur in recreatiecentrum De Braak man in Terneuzen, en op woensdag 5 september, ook vanaf 15.30 uur, in de Schouw burg in Middelburg. Met in gang van november 1984 zul len in Zeeland geen zegels meer te koop zijn. KRUININGEN - Tarieven - Het college van B en W van Reimerswaal wil verhoging van de tarieven van de ge meentelijke sportaccommoda ties voor 1985 achterwege la ten. Dit geldt overigens niet voor de huurtarieven van de gymnastieklokalen. De ge meenteraad heeft in dit ver band eind vorig jaar reeds be sloten die tarieven in '85 te verhogen met tien procent. MIDDELBURG - Parkeerkel der - De Middelburgse burge meester drs. P. Wolters opent morgen (vrijdag) om 10.30 uur de parkeerkelder in het Gee- regebied. Dezelfde dag is er nog een officiële handeling in De Geere, maar dan om 16.00 uur van staatssecretaris Brokx, die een werkbezoek aan Middelburg brengt. VLISSINGEN - Vakschool - Het elektrotechnische bedrijf Rietschoten Houwens uit Vlissingen gaat ook meewer ken aan de twee weken gele den door De Schelde opgerich te regionale vakschool, vroe ger de bedrijfsschool van De Schelde. De vakbonden zijn dat onlangs met de directie van Rietschoten Houwens overeengekomen. Met ingang van het nieuwe schooljaar krijgen jaarlijks ongeveer tien jongeren een opleiding in de elektromontage. De twee be drijven en de vakbonden zul len zich inspannen de jongeren aan het eind van de cursus een baan te bieden. VLISSINGEN (ANP) - Onder nemingsraadslid D. Meijer van de Koninklijke Maat schappij de Schelde (KMS) heeft hoger beroep aangete kend tegen het vonnis van de Middelburgse kantonrechter mr. W.F. Solinge. Meijer heeft de afgelopen maanden via een civiele procedure geprobeerd alsnog de bonusregeling uitbe taald te krijgen, waarop hij als werknemer van de KMS recht meent te hebben. Alle werknemers van De Schelde kregen tot vorig jaar een bonus die gelijk stond aan vijf procent van het jaarsala ris. Die bonusregeling werd na de problemen met het Rijn Schelde Verolme-concern, waarvan De Schelde onder deel uitmaakte, onder druk van minister van Aardenne omgezet in een wlnstdelings- regeling. De vakbonden en de ondernemingsraad hebben hiermee ingestemd. Meijer was het niet eens met deze gang van zaken en pro beerde via de kantonrechter alsnog de vijf procent bonus regeling binnen te halen. De kantonrechter stelde hem op 7 mei in het ongelijk. Was dat niet gebeurd, dan had de KMS alsnog een bedrag van zeven miljoen moeten uitkeren aan al zijn werknemers als achter stallige bonusregeling. Meijers grootste grief is nu dat de kantonrechter de bo nusregeling een soort winstde- lingsregeling heeft genoemd. Daar is volgens Meijer nooit sprake van geweest omdat de bonus ook werd uitbetaald toen De Schelde al verlies leed. Het is nog niet bekend wan neer het hoger beroep zal die nen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Volgende week woensdag bestaat het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten De Schelp te Oostburg tien jaar. Een ge beurtenis die deze instelling niet ongemerkt voorbij wil laten gaan. Vandaar dat er een officieel programma voor die dag is opgesteld, ge volgd door een receptie. Tijdens het officiële ge deelte, dat om 13.00 uur be gint, zullen ook drie gebrui kers van het verblijf (in De Schelp spreekt men van 'deelnemers') worden gehul digd, omdat ze er vanaf het prille begin al bij zijn ge weest. In De Schelp komen dage lijks (uitgezonderd de week einden) van 9.00 tot 16.00 uur tien geestelijk gehandicap ten tussen de 24 en 70 jaar uit West-Zeeuwsch-Vlaan deren bij elkaar om zich on der leiding van een drie hoofdige staf te bekwamen in allerlei aan him niveau aangepaste vaardigheden. Zelfstandigheid „We hebben een program ma voor een hele week, met daarin veel handvaardig heid, muziek, beweging, sport en zelfwerkzaamheid, zoals huishoudelijke kar weitjes en hygiëne", vertelt Christianne Vermorken, die samen met Chantai van der Sneppen en Jos van 't West einde de staf vormt van De Schelp. „Op die manier brengen we ze een stukje zelfstandigheid bij". De Schelp staat open voor geestelijk gehandicapten vanaf 16 jaar, afkomstig uit een kinderdagverblijf of van een school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Vrijwel alle deelnemers wonen thuis bij hun ouders, omdat ze 'te goed' zijn voor een inter naat. Ouders Christianne Vermorken: „Vroeger bestond er voor deze groep mets, wanneer ze niet bleken te functioneren op een sociale werkplaats. In het begin van de jaren ze ventig is echter op aandrin gen van de ouders het dag verblijf ontstaan". De Schelp, die ressorteert onder de Zeeuwse Stichting voor Sociaal-Pedagogische Welzijnszorg te Hulst, start te in 1974 te Oostburg als een proefproject. Het onderko men was een barak bij het voormalige ziekenhuis. Be gin 1979 volgde een verhui zing naar een groter pand aan de Volderstraat en me dio 1981 verkastte men naar het huidige verblijf - twee met elkaar verbonden wo ningen - aan de Regulus. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het dagver- De bewoners verrich ten allerlei karweitjes in en rond het dagver blijf. Hier wordt cement aangemaakt voor de verankering van de tuinschutting. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER blijf zou komen aan de na bijgelegen Poolster, maar dat lokte verzet uit van de buurt. „We hebben toen be sloten om daar zelf niet meer naar toe te gaan", zegt Christianne Vermorken. „Integratie is erg belangrijk voor onze mensen en dat kan natuurlijk nooit lukken in een buurt waar we niet wel kom zijn". En dat was De Schelp in de Regulus wel. Op initiatief van kunstschil der Joop Kollaard jr. richt ten de buurtbewoners een welkoms-comité op, dat het dagverblijf op uiterst sym pathieke wijze binnenhaal de. Logisch dan ook dat de hele buurt een uitnodiging heeft ontvangen om volgen de week woensdag vanaf 14.30 uur de receptie ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan te bezoeken. Er draait dan tevens een rad van avontuur en er zal een verloting worden gehouden. ten ronden werd de blok drie maal afgeschoten door J. de Jonge, me vrouw Sj. Crucq en A. van Peenen, In de derde kampronde was het J. de Jonge die de vogel nogmaals af schoot en voor 1984 de koningstitel mag dragen. Hier waren 14 deelne- 's-HEERENIIOEK - Onder leiding van voorzitter P. Vette werden de pelotons van de afdeling Zuid-Be veland onder de wip geroepen en zoals was te verwachten werd het viertal van Diana Yerseke met de heren R. Belaert, K. Schuerman, J. Rentmeester en C.D. Raas met 45 punten kampioen. Tweede met 32 punten was Willem Teil Ovezande met P. de Jonge, J. van Steenber gen, W. Boudens en G. de Jonge. Een goede derde werd Soranus Heinkenszand met 31 punten met W. Voet, E. Voet, G. Voet en A. Voet, die voor deze punten zorg den. Het persoonlijk kampioen schap werd behaald door R. Be laert vn Diana met 20 punten, tweede W. Voet Soranus, derde H. van Dries Eensgezindheid met 15 en 14 punten. Na de wedstrijd wer den de prijzen door de voorzitter aan de winnaars overhandigd. Op deze schieting werd door V.I.O.S. ook een gewone schieting op de staande en een op de liggende wip gehouden. Uitslag staande wip: eerste hoofdvogel G. de Jonge Willem Teil, tweede hoofdvogel mevrouw H. Verdonk, Concordia, eerste zijvogel W. Remijnse Julia na, tweede zijvogel J. Rentmeester Willem Teil, derde zijvogel H. de Jonge Soranus, vierde zijvogel R. de Meester St. Andries, eerste kal Job Koens Victoria, tweede kal Sj. de Jonge A.D.L.M., derde kal J. Rentmeester Willem Teil, vierde kal J. de Jonge Soranus. Uitslag liggende wip: eerste hoofdvogel Job Koens Victoria, tweede hoofd vogel L. de Jonge Concordia, eerste zijvogel R. de Meester St. Andries, tweede zijvogel M. Koens Spes No stra, derde zijvogel P. Maat Zorg vlied, vierde zijvogel W. de Jonge A.D.I..M., eerste kal P. Boonman, tweede kal Jos. Rentmeester bei den Willem Teil, derde kal P. Stou- thamer Zorgvlied, vierde kal M. Koens Spes Nostra. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In Bintje 50mm wer den 10 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 30,50 tot 30,70 per 100 kg. De stem ming was kalm. GOES, 12 juni - Uien (excl BTW): Plantuien geloofklapt op auto ge leverd 8.0000,00-11.000,00 per ha. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW): Alle prijzen boeren- schoon en franko leveringsplaats: per 100 kg: Erwten kleine groene 76,00-82,00, capucijners 70,00-82,50, schokkers 77,50-82,50, bruine bonen vrij van grond en halve 150,00- 155,00, blauwmaanzaad geschoond en droog 217,50-262,50, karwij boe- renschoon 355,00-375,00, karwij pri ma doorsneekwaliteit 395,00. Hooi en stro (excl. BTW): per 1000 kg: Weidehooi le snede 2175,00-300,00, weidehooi 2e snede 225,00-275,00, dijkhooi 200,00-225,00, veldbeemd 200,00-220,00, roodzwenk 125,00- 150,00, rietzwenk 165,00-185,00, en gels raaigras 125,00-150,00, tarwe- stro 75,00-80,00. KAPELLE, 13 juni - Aardbeien I 1.18-1.33, II 1.01. Frambozen I 3.90, II 2.40. Rode Bessen I 1.80-2.10. Groente: kropsla 112, kassnijbonen 16.50, nieuwe aardappelen 11.72. TERNEUZEN - Per stuk: sla 11 27, bloemkool A 207-225, All 115-136, B 48-177, Bil 54, bleekselderij 12-20, struikselderij 13-23. Per bos: selde- rij 44, bos peen 129-160, kroten 100- 116, uien 30-43, prei 80-83. Per doos: aardbeien 130-145. Per kg.: eerste lingen 168-176, doré 179-216, peulen 1590-1810, prei 152-155, rabarber 45, sav. kool 60-77, spitskool 43-51, tuinbonen 155, waspeen 220-228. Van een onzer verslaggevers OOST-SOUBURG - De wo ning van de in Oost-Souburg wonende F. Schoenmakers, voorzitter van de Zeeuwse af deling van de Centrumpartij, is in de nacht van dinsdag op woensdag beklad met anti fascistische leuzen. Zowel de voordeur als de oprit van het huis van de Zeeuwse CP-voorman werden met nauwelijks uitwasbare verf voorzien van het op schrift 'rascist'. Schoenmakers heeft bij de politie een aan klacht ingediend. De verf-actie is volgens de politie zeer waarschijnlijk het gevolg van het feit dat de Cen trumpartij het afgelopen pinksterweekeinde op grote schaal folders heeft verspreid in Oost-Souburg. Daarbij kwam het tot een confrontatie tussen groepen jongeren en CP-leden. De laatsten waren daardoor gedwongen het ha- zepad te kiezen. Voorzitter Schoenmakers moest zich ver stoppen in een tuin, waar hij later door de politie werd ont zet. 'De oppositie heeft dan for meel wel gelijk, maar wij la ten ons hart spreken'. Met deze woorden pro beerde burgemeester Locke feer het gelijk aan zijn kant te krijgen tijdens de laatste radsvergadering, waarin het geven van een subsidie aan een stichting voor blinden en slechtzienden aan de orde kwam. En de altijd ja-knik- kende raadsleden en wet- tag»»»'66 houders waren het daar vol ledig mee eens. Dat er hier géén verzoek om subsidie aan tengrondslag lag deed niet terzake, maar Locke feer en de zijnen vonden de ze doelgroep, toen die on langs een bezoek aan Aar denburg bracht, zo zielig. Vandaar dat ze hun hart lie ten spreken. Toen echter onlangs het verzoek werd gedaan om trottoirverlagingen aan te brengen en de invaliden parkeerplaats bij de r.-k. kerk te verleggen hadden deze bestuurders 'geen last van hun hart'. Reden: het verzoek was van ondergete kende afkomstig. Ook de Eedese werkgroep Een Kern waar Pit in zit kreeg onlangs een fors sub sidiebedrag. En dat ondanks het feit dat deze werkgroep zich aan geen enkel voor schrift uit de subsidieveror dening had gehouden, op grond waarvan ook de wel zij nscommissie negatief moest adviseren. Een andere werkgroep, die zich spontaan inzet voor het behoud van het open baar vervoer in de kern Eede, kan echter fluiten naar subsidie. Evenals met het bouwbe leid wordt pu ook het subsi diebeleid op z'n Aarden burgs aangepakt. Voor schriften, beleidsafspraken, raadsbesluiten worden voor sommigen even vrolijk opzij geschoven als genomen. Daarom een boodschap aan iedereen: wil je in onze gemeente wat bereiken, pro beer dan óók zoveel moge lijk met de in Aardenburg regerende bestuurders aan te pappen. Het zal vroeg of laat beslist voordeel opleve ren. Aardenburg, H.C.A. van Rie D'66-raadslid.

de Stem | 1984 | | pagina 17