HAVENSCHAP 'SANEERT' TERREIN SAS Neuzenfeesten open geramd9 Drie Ambachten maakt een meerjarenplan MEDEWERKER ARA-SHIPPING DE KREEKZOOR DONDERDAG 14 JUN11984 VAN ZEELAND politierapport Provincies oneens met verdelen bezuinigingen HSV Platzak GEBRUIKTE AUTO'S CARAVANS VOUWWAGEN van de BMW-dealer Garage Verbruggebv Tiest Dooms kaartkampioen Foto's Oud- Terneuzen in voormalig stadhuis Inwoner Middelburg bekent inbraken Kleuter gewond in Terneuzen Terneuzense zender lokt rechtzaak uit Kolentanker vast op Schouwenbaii) DONDERDAG 14JUN Seizoenstart wedvluchten jonge duiven T16 PAGINA ZEELAND SAS VAN GENT - Het havenschap Terneuzen gaat een deel van het industrieterrein Sas van Gent-noord verkopen onder de boekwaarde. Die verkoop is volgens het jaarverslag 1983 nodig om het onrendabele terrein te saneren. Er blijft na de verkoop een gebied over, grenzend aan de rijksweg, waarlangs een nieu we weg wordt aangelegd. En dat zou volgens het havenschap wel kopers moeten trekken. I Sanering (verkoop tegen lage prijzen) van onrendabele gebie den en verbetering van haven- en kadefacailiteiten zijn volgens het jaarverslag nodig om 'in de markt te blijven'. Er is in Neder land een overschot aan bedrijfsterreinen. 'Om goed te kunnen opereren zal het havenschap betere mogelijkheden moeten bie den dan de concurrent' aldus het verslag. In dat kader wordt, behalve de verkoop in Sas van Gent, als concreet plan gemeld de aanleg van een nieuwe kade in de Zui- derkanaalhaven. Projecten die het havenschap Terneuzen geen windeieren zouden leggen, maar die nog op losse schroeven staan, zijn de aanleg van havens op de Axelse Vlakte en een nieuwe buitenha ven ten westen van Terneuzen. Wat het laatste plan betreft is eerst een technisch-nautisch onderzoek nodig. AXEL - Aanzienlijke materië le schade aan twee personen auto's was het gevolg van bot sing op de kruising Lange- weg-Fort Ferdinandusweg. Daar verleende gistermorgen de automobilist J.P. uit Axel geen voorrang aan een perso nenauto bestuurd door H.v.K. uit Sas van Gent. CADZAND - Op de kruising Sincval en de Kanaalweg zijn twee personenauto's bestuurd, door P. N. uit Aardenburg en P. v.d. B. uit Bilthoven, met el kaar in botsing gekomen. Dit gebeurde doordat N. geen voorrang verleende aan V.d. B. GOES - Bij een actie van de politie werden gistermorgen tussen 09.00 en 12.00 uur 424 geparkeerde auto's gecontro leerd. Hierbij bleek dat 21 voertuigen niet waren afge sloten. In drie daarvan lagen waardevolle voorwerpen voor het grijpen, terwijl in negen andere, weliswaar afgesloten, auto's duidelijk vanaf buiten zichtbare waardevolle spullen te zien waren. De onachtzame automobilisten vonden tussen de ruitenwissers van hun voertuig een veiligheidsfolder, waarop zij hun tekortkoming konden aflezen. Er werden geen proces-verbalen ver strekt. HONTENISSE - De rijkspoli tie hield gisteren tussen 9.00 en 12.00 uur snelheidscontroles op Rapenburg en op de Hulster- weg te Terhole. In totaal wer den 15 automobilisten bekeurd wegens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid be droeg 88 kilometer per uur, terwijl op beide plaatsen een maximum snelheid geldt van 50 kilometer per uur. IJZENDIJKE - Door de mijn- opruimingsdienst zijn in de Zwarte Polder te Nieuwvliet afweergranaten onschadelij k gemaakt. Deze granaten wer den gevonden op de Water - vlietseweg. OOSTBURG - Op de kruising Nieuwstraat heeft bromfietser I. v.d. W. uit Schoondijke een gebroken been opgelopen bij een aanrijding met een perso nenauto, bestuurd door R. J. uit Wuppertal. Deze wilde links afslaan en verleende geen voorrang aan de brom fietser. OOSTBURG - In de Breedes- traat is een snelheidscontrole gehouden. In totaal passeer den 2911 voertuigen en werd 214 maal een procesverbaal opgemaakt wegens te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid was 83 kilometer, ter wijl ter plaatse slechts 50 kilo meter per uur toegestaan is. TERNEUZEN - Uit een ber ging van de familie S. aan de Peter van Anrooylaan te Ter neuzen zijn dinsdagnacht drie fietsen gestolen. Men had zich toegang verschaft door het in trappen van de deur. Beslag op bezittingen ex-werknemer Muller Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het gaat hard tegen hard in het kleine Terneuzense scheepvaartwereldje. De Terneuzense deurwaarder A. van Damme heeft gisteren beslag gelegd op alle privé-be- zittingen van de voormalige directeur J.S. Pey van Willem Muller Shipbrokers. Pey is momenteel actief als medewerker van ARA Shipping in Terneuzen. Muller spande vorige week al een kort geding aan tegen ARA Shipping. Deze zaak komt vanmiddag aan de orde bij de rechtbank te Mid delburg. bent begonnen en dat het je dan nog lukt om een boterham te verdienen ook", aldus een reactie van Pey gisteren. In de akte van beslaglegging wordt hem ten laste gelegd dat hij zich tijdens de crisis rond het Muller-bedrijf, begin dit jaar, verzet heeft tegen bezui- nings- en inkrimpingsmaatre gelen. De acte bevestigt nog eens dat Willem Muller/Wijsmul ler directe concurrentie van ARA Shipping duchten: „Pey benadert samen met ARA Shipping Agency Terneuzen BV cliënten van de Shipbro- cers en heeft bewerkstelligd dat een aantal cliënten van Shipbrokers thans cliënt van ARA zijn". In hoeverre de privé-bezit- tingen van Pey onderwerp zullen worden van verdere ak- tie van de Terneuzense deur waarder zal mede afhaneklijk zijn van de uitslag van het vandaag te houden kort ge ding in Middelburg. Willem Muller Shipbrokers eist van de vroegere Shipbro- kers-directeur een bedrag van 200.000 gulden. Een kwart van dat bedrag is een schadever goeding wegens door Muller veronderstelde overtreding van het concurrentiebeding zoals dat in het arbeidscon tract tussen Pey en Muller was overeengekomen. Willem Muller Shipbrokers eist ver der een boete van 30.000 gul den ineens en een dwangsom van 1000 gulden per dag indien Pey doorgaat met overtreden van het concurrentie- en ge- heimhoudingsbeding. Achtergrond van de hele af faire is de commerciële hinder die Willem Muller Shipbro kers, eigendom van Wijsmul ler, denkt te ondervinden van de activiteiten van het nog jonge bedrijf ARA Shipping, een activiteit van ex-Muller- mensen. „Het is compleet feodaal wat hier gebeurt en het onder schrijft nog eens hoe er bij Muller nog steeds met mensen wordt omgesprongen. Het is gewoon natrappen, niet kun nen verdragen dat je als vroe gere werknemers zelf met iets Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH - De provincies vinden, dat er geen redelijke verhouding bestaat tussen de ombuigingen die haar in de afgelopen jaren zijn opgelegd en het aandeel dat zij in even tuele nieuwe ombuigingen zouden moeten leveren. Zij menen, dat door de ge hanteerde berekeningswijze ernstig geweld wordt aange daan aan het streven naar re delijke evenredigheid. De heer J. van Graafeiland, voorzitter van het Inter Pro vinciaal Overleg voor provin ciale financiën, tevens lid van GS van Noord-Brabant, en drs. F. Erkens, secretaris van het IPO, hebben over deze kwestie vandaag een gesprek met de staatssecretarissen van Financiën en van Binnenland se Zaken. WESTDORPE - Hengelspc, vereniging Platzak uit dorpe hield de eerste wedsfr in het nieuwe seizoen. Opj viswater van de Molenkrï namen vijfentwintig deel. Er werd opvallend v gevangen. De uitslag: Laf or11990 punten, 2. F. Sip, sael 1840, 3. H. van den Ak 1840, 4. J. de Greve 1670, Rogiers 960, 6. G. Janse S W. de Meijer 820, 8. A. vant ren 780,9. W. van Bambostj 10. L. Selis. (ADVERTENTIE) Mr. Haarmanweg Terneuzen Tel. 01150-13106 Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van onze correspondent TERNEUZEN - Tiest Doorns, lid van kaartclub De Vriend schap uit Terneuzen, werd af gelopen vrijdag kaartkam pioen 'bieden zonder roem' van groot-Terneuzen. In het kader van het vierhonderdja rig bestaan werd door de kaartclub van café De Vriend schap een kaart toernooi opge zet voo de hele gemeente. De kaartclub van café De Vriendschap speelde tegen de kaartclub van de Veste en kaartclubs uit Zaamslag, Sluiskil en Hoek. De 12 beste kaarters van iedere club speelden vrijdagavond in de finale. De verdere uitslag was als volgt: 2. mevrouw Smolenaers, 3. de heer H. Prins, 4. de heer Verstraeten, 5. de heer W. van Dixhoorn. Meteen na de kaar ting gingen al stemmen op bij diverse bestuursleden van de deelnemende kaartverenigin- gen om een dergelijk toernooi ook in de komende jaren nog eens over te doen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Een van de zalen van het voormalig Ter neuzense stadhuis is omge toverd tot een grote expositie ruimte waar momenteel zo'n 350 foto's van Oud-Terneuzen te bezichtigen zijn. De foto's zijn genomen van oude an sichtkaarten. De expositie kan wellicht de grootste foto-expo sitie van foto's over het oude Terneuzen genoemd worden, ooit in Terneuzen gehouden. Fotograaf Wim Sinke is bij na een jaar bezig geweest met alles klaar te maken voor deze tentoonstelling. Zowel de fo to's als de foto-omlijstingen zijn allemaal in eigen atelier gemaakt. Er zijn zo'n 300 foto's in zwart-wit, de rest is in kleur afgedrukt. Voor vele oud-Terneuzenaren zal het bezoek aan de doorlopende tentoonstelling heel wat her inneringen naar boven halen. De expositie is dagelijks tij dens de openingsuren van de zaak te bezichtigen. De notabelen rammen de poort - FOTO'S DE STEM/CORJ DE BOER Ridder Ockeloen klist jonkvrouw Mien Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Neuzen- feesten, in de plaats geko men van de jaarlijkse bra derie in Terneuzen, zijn gis teren waardig open geramd en gekust. Met in de hoofd rollen ridder Carel Ockeloen en zijn trawanten Van Wal raven, Doorduyn en Van Rooyen. Dit drietal was het dat met een stormram de poort aan het begin van de Noordstraat Promenade openbeukte. Gewapend met een sabel bevrijdde de ridder zelf ver volgens een edele jonk vrouw uit de poort: Mien Wijffels, voorzitter van de organiserende stichting Noordstraat Promenade. Een hartstochtelijke om helzing was het gevolg van de riskante beklimming, waarbij Ockeloen overigens de sabel niet hoefde te ge bruiken. De jonkvrouw bleek door brute Spanjaar den gevangen te zijn geno men en was de ridder dan ook zeer erkentelijk voor de bevrijding. Het feest in Terneuzen, waar bij de opening al tal rijk publiek aanwezig was, kon toen echt beginnen, vond ook de burgemeester: „Want wij hebben bewezen dat we in staat zijn om feest te vieren en ook om te wer ken". Het gezelschap nota belen besloot een wandeling door de Noordstraat in café De Graanbeurs, waar een receptie op het programma stond. 's Middags waren er ver der allerlei activiteiten voor de kinderen. Hoogtepunt van de eerste dag van de Neuzenfeesten was het dub bele optreden van de André van Duyn-imitator Dick Ca- mu, die de naam van zijn 'schatershow' eer aandeed. Een taptoe door showband Irene op de markt besloot gisteren het feest. Vandaag (donderdag) staan onder meer de bouw van een koe kenhuis op de markt, de Neusenloop, en optredens van 'Exces' en van Waldo en Geert op het programma. min Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Waterschap De Drie Ambachten ziet de toekomst onder ogen met een meerjarenplan dat de periode 1984-1990 bestrijkt. De voor naamste doelstelling is om een te sterke lastenstijging te voorkomen, zo blijkt uit de no ta die op donderdag 21 juni wordt besproken door de alge mene vergadering van het ka naalzone-waterschap. Ondanks de grote zelfstan digheid (ook op financieel vlak) van de waterschappen, valt op sommige punten niet te ontkomen aan de bezuini- gingsdrang van de landelijke overheid. Dat geldt bij voor beeld voor de hoofdwaterke ringen en bij nieuwe werken als rioolzuiveringen, waar for se rijksbij drager^ aan te pas komen. De belangrijkste inkom stenbron, waarover het water schap zelf alles te zeggen heeft, blijven echter dijkge- schot en zuiveringsheffingen. Het waterschapsbestuur zegt in de nota te willen streven naar een evenwicht tussen handhaving van het onder- houdspeil en de kosten die dat met zich mee brengt. Een zo groot mogelijke doelmatigheid staat voorop. En daar kan een meerjarenplanning weer bij helpen. De nota geeft vervol gens in detail aan waar knel punten liggen en hoe die kun nen worden opgelost. In dezelfde vergadering be spreekt de algemene vergade ring een nota van het dage lijks bestuur over het perso neelsbeleid van de Drie Am bachten. Tenzij de taken van het waterschap drastisch op de helling gaan, zijn er voor het personeel weinig verande ringen te verwachten. Op het ogenblik werkt een aantal mensen in deeltijd. Het be stuur stelt voor om daar voor zichtig mee door te gaan. Op grote schaal deeltijdbanen in voeren is praktisch niet haal baar voor de Drie Ambachten, aldus de nota. Wat het waterschap betreft, zo blijkt uit een ander voor stel, heeft een fikse opknap beurt van de Koegorsstraat bij Sluiskil, hoge prioriteit. Er is alleen de centenkwestie, die dat werk in de weg kan staan. De Drie Ambachten beheert de Koegorsstraat van de in gang van de Terneuzense belt tot aan de Axelse Sassing. Dat traject kan de vergelijking met het noordelijk gedeelte van de weg, in beheer bij de gemeente Terneuzen absoluut niet doorstaan. Om dat wel voor elkaar te krijgen is een investering no dig van 884.000 gulden en dat geld kan het waterschap zelf niet opbrengen. Of de provin cie een subsidie toekent is nog twijfelachtig. Voorlopig heeft de Drie Ambachten daarop wel het plan gebaseerd en dat zou betekenen dat er voor het waterschap maar een investe ring van ruim een ton over blijft. Volgens het voorstel aan de algemene vergadering duldt de plannenmakerij in ieder geval geen verder uitstel. Van onze correspondent MIDDELBURG - Intensief speurderswerk van de Mid delburgse recherche, heeft gis termorgen geleid tot de aan houding van de 23-jarige P. van H. uit Middelburg. Na verhoor bekende de man een inbraak in een plaatselijke jeugdsoos, gepleegd op maan dag 21 mei, waar hij voor circa 7000 gulden aan muziekappa- ratuur stal. Hij had de buit veertien da gen opgeslagen in een sloop- pand in Vlissingen, en het van daaruit beetje bij beetje van de hand gedaan. Tevens be kende Van H. zich schuldig te hebben gemaakt aan een in braak in het Middelburgse stadhuis begin juni. Via een voor het gebouw staande bouwsteiger, had hij zich toegang verschaft. Daar bedroeg de buit 545 gulden, die hij vond in een geldkistje. Van al het gestolene was maar wi- nig over. Na het opmaken van het proces-verbaal werd Van H. weer op vrije voeten ge steld. TERNEUZEN - Het 5-jarig meisje M. te B. uit Terneuzen raakte gisteravond omstreeks 20.00 uur vrij ernstig gewond. Het kind stak al spelend plotseling vanuit een brand gang achter de Betje Wolf- straat te Terneuzen de rijweg over. Daarbij liep het kind pardoes tegen een rijdende bromfietser op. Het slachtof fertje werd per ambulance overgebracht naar het Juliana ziekenhuis te Terneuzen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu zense radio Cupido gaat een rechtzaak uitlokken om zijn bestaansrecht te bewijzen. De eerste uitzending zal zeer bin nenkort plaatsvinden. De initiatiefnemers ver wachten dan snel als 'illegale radio' uit de lucht te worden genomen. Op basis van eerde re rechterlijke uitspraken ho pen ze echter snel daarna de draad weer te kunnen oppak ken. „We hebben goede papie ren", aldus een optimistische woordvoerder gisteravond. Een van die papieren is de stichtingsacte die vandaag (donderdag) zou worden on dertekend bij notaris Kok in IJzendijke. Radio Cupido laat zich officieel bij de Kamer van Koophandel registreren als „de eerst vrije radio van Ne derland". De Terneuzenaars maken er geen geheim van' ze naast regio-nieuws ook i clameboodschappen w® uitzenden. Hoewel strijdig6 de wet, vinden ze dat belan rijk omdat „anders te veelSJ over de grens verdwijnt, we makkelijk hier zoi® kunnen vasthouden". VLISSINGEN (ANP) - Vt de kust van Walcheren Schouwenbank is giste'"6 dag rond drie uur de 37.®', metende Griekse ertstaw Garbis vastgelopen. Het schip geladen met K® len, was op weg naar R° dam. Volgens Rij kswatt begon de Garbis rond uur 's avonds slagzij te n» Zeven sleepboten (dn®_ Rotterdam en vier uit vit gen) zijn de Garbis te hutP sneld. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar- denburgse raadslid J. de Rid der (VVD) blijft bij zijn eis dat bet college van B en W hem informatie dient te verstrek ken over de kosten, die de ge meente tot nu heeft moeten maken in verband met het te rugbezorgen van het carillon 'Ons Nationaal Monument' bij pieter de Boer te Drachten. Al in april stelde De Ridder daarover schriftelijke vragen aan het gemeentebestuur, maar hij kreeg toen als ant woord dat B en W 'volgens ar tikel 129 van de gemeentewet verantwoording schuldig zijn aan de raad en niet aan een in dividueel raadslid'. Tijdens de laatste gemeen- Van onze duivensportmedewerker OOSTBURG - Met de aan vang van wedvluchten voor de jonge duiven is het hoogsei zoen in de duivensport begon nen. Zondag 10 juni gingen de jonge vogels massaal uit de manden. Een wedvlucht die redelijk verliep. Uitslagen Doornik Nog Sneller te Breskens met 517 jonge duiven (1456,56 mpm). 1 en 2. J. Quaars, 2 en 10.1. de Jonge-M., 4. W. Fenijn, 5 en 8. R. de Smit, 6. J. Donze, 7 en 9. Th. Smallegange, 84 oude duiven (1475,74 mpm). 1 en 5. J. Quaars, 2. I. de Jonge-M, 3. W. Daansen, 4. Ko de Meester. Strijd in Vrede Groede met 306 jonge duiven (1472,58 mpm). 1,3,4,5, en 6. O. de Zutter en zoon, 2 en 9. mevrouw Buijze, 7 en 8. L. van de Wege NS, 10. Ch. Ras met 57 oude duiven (1464,83 mopm). 1. A. Beun, 2. G. Dusarduijn en zoon, 3. O. de Zutter en zoon, 4. G. Dusarduijn, 5. E. Ulijn. Hoop Biervliet met 330 jonge dui ven (1375,16 mpm). 1 en 4. A. Pro voost, 2. J. Moens, 3. H. de Ruij- scher, 5. P. Dingemanse, 6 en 9. P. Weeda, 7. Joh. de Meijer, 8. H. Dob- belaere en dochter, 10. A. de Groote met 142 oude duiven (1459,16 mpm). 1. H. de Krijger, 2,6 en 7. H. de Ruijsscher, 3. A. de Boevere, 4. P. Weeda, 5. A. Simonse, 8 en 9. A. Provoost, 10. P. Jansen. De Snelvliegers Oostburg met 230 jonge duiven (1433,91 mpm). 1,4 en 7. P. Visser, 2 en 8. W. Prenen, 3 en 9. J. Simpelaar, 5. P. Boekhout, 6. J. de Smet, 10. Datthijn-Cauwels. De Getrouwe Duif Cadzand met 356 jonge duiven (1467,12 mpm). 1.1. de Groote, 2,3,4,5 en 9. J. van de Plasse, 6. Sj. Visser, 7 en 8. Abr. Vasseur, 10. Aart Vasseur. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG - Woonwa gens - Burgemeester en wet houders van Middelburg heb ben drie terreinen in de wij ken Breeweg, Griffioen en Klarenbeek aangewezen als toekomstige locaties van woonwagencentra. De centra zullen bestaan uit vier woon wagens elk. Het college geeft met dit voornemen gehoor aan het door de Provinciale Staten vastgestelde woonwagenplan voor Zeeland. De gemeente raad wordt gevraagd in de vergadering van maandag 25 juni een voorbereidingsbesluit te nemen. De vergadering is openbaar en begint om 19.45 uur in het stadhuis. VEERE - Gezondheidsdienst - De nieuwe opzet van <le ge meenschappelijke gezond heidsdienst DGD is ook bij de gemeente Veere in goede aar de gevallen. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor, in de volgende raadsver gadering positief te beslissen over deelname van Veere aan de DGD. HANSWEERT - Wandeltoch ten - Café Thalia in Hans- Weert is zondag om 05.30 uur het startpunt van een 45 kilo meter lange wandeltocht naar vlissingen. Een langere tocht (75 kilometer) begint zaterdag °m middernacht bij café De Raayberg in Bergen op Zoom. Ook hiervan is het eindpunt Vlissingen. De organisatie is m handen van wandelsport- vereniging De Vrolijke Tippe laars. Middelburg - Vakantieze- gels - De afschaffing van het Regelsysteem in de Zeeuwse bouw gaat gepaard met twee bijeenkomsten waar bouwon dernemers voorlichting kun- nen krijgen over het nieuwe techtenbeheer-systeem. De

de Stem | 1984 | | pagina 16