Scheele derde in Wachtebeke Biljarters duurder uit Flying Dutchman pakt bijna alle ereprijzen Matthijs en Buijs verlaten Koewacht Veel goede coureurs in koers Zuiddorpe Boekweitronde voor Brabanders Tonnie Veerman vijfde Westerweele sterke winnaar in Krabbeloop Fietscross Nieuwvliet Bruse Bo ys wint in Kloetinge jE STEM VAN WOENSDA WOENSDAG 13 JUN11984 NOAD'67 wint toernooi Kwadendamme Fons Picavet tweede in Rilland-Bath Rode kaart voor Hulstenaren T14 PAGINA SPORT 2 Van onze motorsportmedeioerker WACHTEBEKE - Op het loodzware en verraderlijke parkoers van Wachtebeke kwamen de Zeeuwse zandspe- cialisten in de Belgische Lief- hebbersbond weer bijzonder goed uit de verf. In maar liefst vijf klassen eindigden Zeeuw se motorcrossers op het erepo dium. In de koninginneklasse, de 300 cc Internationalen, stak Johan Scheele weer in een uit stekende vorm. Sinds zijn eer ste succes in Axel zien we hem steeds vaker in de voorste ge lederen aan het werk, ook dit maal lag hij zwaar in de clinch met Willy van Baelen en Dirk Claus, al moest hij in de slot fase van de wedstrijd toch ter rein prijsgeven op dit tweetal dat in een felle strijd om de eindoverwinning gewikkeld was. In de Nationalen 250 cc cate gorie leek de strijd zich aan vankelijk toe te spitsen op het duel Brik Schelfaut-Martien Jansen die in de eerste reeks in dezelfde volgorde over de finish gingen. De tweede man che verliep minder voorspoe dig voor Jansen die daarin ge noegen moest nemen met een vierde plaats en daarmee toch nog de tweede plaats in de eindstand veilig stelde. Alsof hij nooit geblesseerd is geweest, gaat Gino de Jonghe in de Junioren 250 cc categorie weer voort met het verzame len van bekers. Ook in Wach tebeke behaalde hij een fraaie derde plaats in de eindstand met een vierde plaats in beide reeksen. In de debutantenca tegorieën zat een hele vloot Zeeuwen voorin. In de 125 cc klasse maakten Warrens, He- melsoet en Mangnus er een leuk onderonsje van dat voor Steven Mangnus uiteindelijk de derde plaats in de eind stand opleverde. In de 250 cc klasse reed Ronnie Walhout een uitstekende wedstrijd maar hij moest in Frankie van Clapdorp in beide reeksen toch zijn meerdere erkennen. waardoor hij eveneens tweede in de eindstand werd. UITSLAGEN B.L.B. MOTOR CROSS WACHTEBEKE. Debutanten 125 cc: 1. Goethals (België), 3. Steven Mangnus (Vo gelwaarde), 4. Alex Warrens (Os- senisse), 6. Marlon Hemelsoet (Westdorpe), 10. André van Espen (Axel), 21. Martin Erasmus (Bres kens). Debutanten 250 cc: 1. Fran kie van Clapdorp (België), 2. Ron nie Walhout (Sluiskil), 4. Frank van Kruyssen (Kloosterzande), 7. Herman van de Bos (Koewacht), 8. Jean Pierre de Bleyser (Heikant), 19. Mare van Eetveldt (Terneuzen), 21. Jan de Feyter (Terneuzen). Ju nioren 250 cc: 1. Rik Claus (België), 3. Gino de Jonghe (Axel), 8. Erwin Adam (Westdorpe), 11. Sam Jansen (Sluiskil), 13. John Christiaans (Koewacht), 23. Ronnie van Eet veldt (Terneuzen). Junioren 500 cc: 1. Frank Scherlippens (België), 19. Chris de Pooter (Axel.). Nationalen 250 cc: 1. Brik Schelfaut (België), 2. Martien Jansen (Sluiskil). Natio nalen 500 cc: 1. Peter Hoendervan gers (Nederland), 4. Jos Overbeke, (Terneuzen), 8. John Feynaut (Oostburg). Internationalen 250 cc: 1. Marc van der Meerssche (België), 6. Pascal van der Kelen (Axel), 11. Johan Schelleman (Axel), 12. Ko Walhout (Sluiskil). Internationa len 500 cc: 1. Willy van Baelen (België), 3. Johan Scheele (Zaam- slag), 5. Eduard van de Klooster (Hulst), 13. Roger Vink (Axel). Overwinning De Maesschalck Door Rinus Verberkmoes AXEL - Adrie de Maesschalck uit Axel is er in enkele weken tijd in geslaagd tot tweemaal toe een amateur- koers in zijn eigen woonplaats op zijn naam te schrij ven. Voor het oog van ruim 3000 toeschouwers vocht hij gisteravond op het scherp van de snede in de finale met Mattie de Baat uit Steenbergen. Beiden vormen de grote ani mators van het Axelse jubi leumcriterium over 100 kilo meter en waren met nog enke le ronden te gaan weggespron gen uit een kopgroep van 15 man. Al vrij vlug na het start schot werd de koers leven in geblazen. Mattie de Baat en Rob Bijvank spoten weg en kregen later gezelschap van 15 man. Hierbij onder andere Pierre Raas, Adrie de Maes schalck, Patrick van Passel, Robbie Meyer, Peter van Ac ker, Edwin Rovers, Thijs Fase, Carlo Steel en Cyriel Hoefna gels. Wieme en Van der Steen, die de aansluiting zochten, kregen die niet en belandden weer in het peloton met Rai- niër Valkenburg in de gelede ren. Van een echte confronta tie tussen de prijsrijders Raas en Valkenburg, waarop werd gehoopt, was daardoor geen sprake. Met nog 40 kilometer te gaan, demarreerde De Maes schalck met in zijn wiel Van Loon. Dit duo kreeg echter geen ruimte, waardoor de kopgroep intakt bleef. Twee man, Hoefnagels, wegens pech, en Van Hooydonk, moes ten kort daarop als eersten af haken. Inmiddels zette de kop groep de achterblijvers op een volle ronde van 2 kilometer, waardoor de jury 25 kilometer voor het einde de gedubbelen af moest laten sprinten. Met nog 7 ronden te gaan ransel den Vereecken en De Baat, in middels zeker van de leiders- prijs, nog eens extra op de pe dalen. De volgende ontsnapping werd daarna snel op poten ge zet door De Maesschalck en wederom De Baat. Dit duo Van onze sportmedewerker KWADENDAMME NOAD'67 uit St.-Philipsland is winnaar geworden van het voetbaltoernooi voor stan daardelftallen dat de voetbal vereniging Kwadendamme hield. In de finale klopte NOAD'67 JEKA uit Breda met 2-0. NOAD'67 was deze finale binnen gekomen door met 0-0 tegen Patrijzen gelijk te spe len en benutte daarna de be slissende strafschoppen beter. JEKA plaatste zich voor de slotwedstrijd door met 2-1 van de organiserende vereniging te winnen. Patrijzen werd derde. Na een 2-2 eindstand klopte Patrijzen in de verlen ging Kwadendamme met 3-2. Van onze sportmedewerker GENT - Tonnie Veerman wist tijdens de triathlon in Gent op een vijfde plaats beslag te leg gen. Een uitstekend resultaat opnieuw van de Oostburgse ex-zwem- en wielerkampioen. Zijn totaaltijd over de drie onderdelen 750 meter zwem men, 45 kilometer fietsen en 10.5 kilometer lopen was 2 uur 12 minuten en 54 seconden. Ook Oostburger Jan van der Linde kwam in dit 180-koppi- ge veld uitstekend voor de dag. Hij werd veertiende in 2.20.20. Sjaak Sinke uit Vlissingen werd vierenveertigste in 2 uur 32 minuten en 5 seconden. De zege was voor Mark van Looy uit Antwerpen in 2.07.0. nam 100 meter voorsprong op de jagende volgers. Van Acker viel hieruit met pech weg. Met 12 man jagend achter het lei dende duo ging de laatste ron de in. Achterhalen deden zij de leiders niet meer en het gevolg was een zege voor Adrie de Maesschalck met in zijn wiel een moegestreden De Baat. De juniorenkoers over de 60 kilometer, eerder op de dag verreden, werd een overwin ning voor de sterk acterende Goedendorp. Deze liet in de laatste ronde zijn medevluch ters in de steek en stak en pas sant ook de leidersprijs in zijn zak. Uitslagen: Amateurs: 1. A. de Maesschalck (Axel) 100 km in 2.09.30, 2. M. de Baat (De Heen), 3. F. van Loon (Bergen op Zoom), 4. E. Rovers (Roosendaal), 5. E. Vereecken (St. Jansteen), 6. R. Meyer (Krabben- dijke), 7. K. van Goethem (Kloos terzande), 8. W. van Kooten (Brui- nisse), 9. T. Fase (Oud-Vossemeer), 10. P. van Passel (Sluiskil), 11. P. Raas ('s Heerenhoek), 12. K. de Nooyer (Aagtekerke), 13. R. Bij vank (Sas van Gent), 14. C. Steel (Axel), 15. P. van Acker (Koe wacht), 16. W. Wieme (IJzendijke), 17. C. de Baat (Steenbergen), 18. C. Hoefnagels (Clinge), 19. L. de Jonge (Lewedorp), 20. B. van de Maag denberg (Etten-Leur); junioren: 1. J. Goedendorp (Oudenhoorn) 60 km in 1.21.57,2. A. Franken (Roosendaal), 3. J. de Bruyne (Rilland-Bath), 4. P. Mol ('s Gravenpolder), 5. C. Schouwenaar (Goes), 6. J. Mobach (Sluiskil), 7. J. van Dommelen (Bergen op Zoom), 6. J. Dekker (Purmerend), 9. R. Schellekens (Schijndel), 10. C. van Rijen (Hoeven), 11. J. Somers (Poortugal), 12. N. de Taeye (Eede), 13. W. van Oosten (Krimpen ad Lek), 14. A. Tramper (Goes), 15. E. Houtop (Wervershoof), 16. A. Pol- vorosa (Roosendaal), 17. J. van Baal (Schoondijke), 18. N. Deykers (St. Willebrord), 19. C. Tensen (Ab- bekerk), 20. A. van Goethem (Kloosterzande). De kopgroep in actie tijdens het jubileumcriterium in Axel. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze sportmedewerker BERGEN OP ZOOM - Tijdens de Nederlandse kampioen schappen fietscross voor niet bij de KNVVU aangesloten rennertjes hebben de Zeeuwsch-Vlaamse cros- sertjes een goede indruk ach ter gelaten. In Bergen op Zoom slaagden zij er in om de meeste ereplaatsen voor zich op te eisen. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Op tweede pinksterdag hebben de 37-ja rige doelman Rudie Matthijs en de 32-jarige linker midden velder Tonny Buijs afscheid genomen van het eerste elftal van de voetbalvereniging Koewacht. Bedolven onder bloemen en attenties van de teamgenoten, het bestuur en nog enkele sympathisanten ging het tweetal tien minuten na de rust onder het wakend oog van een grote publieke be langstelling op de schouders van het veld. Er was toen een einde geko men aan 420 officiële wedstrij - den voor Tonny Buijs en 410 voor Rudie Matthijs. De oud jes bleven nog knap overeind in die af scheids wedstrijd te gen het eerste elftal van Steen. Op dat moment was de stand 1-2 in het voordeel van Steen en daar zou geen verandering meer in komen. Voor rust kwamen een beter Steen verrassend op achter stand toen Honnie Claessens op aangeven van Peter van Gremberghe scoorde. Nog voor de pauze zat Steen aan de positieve kant van de score door doelpunten van Eric Na- gelkerke en een fraaie treffer van Jo van Remortel. Na de pauze een gelijk op gaande strijd met zelfs de bes te kansen voor Koewacht. In de stand kwam geen verande ring meer. De extra prijs ging naar de sterkste vereniging en dat bleek Flying Dutchman uit Terneuzen te zijn. In totaal streden 250 crossertjes om de kampioensj acken. UITSLAGEN: 6 jaar: 1. André de Vin, Terneuzen, 2. Jody Jansen, Hoek, 3. Jacky de Clerck, Sluis. 7 jaar: 1. Maik de Ridder, Terneuzen, 2. Barry de Waal, Sas van Gent, 3. Johan Meerman, Bergen op Zoom. 8 jaar: 1. Loek de Rijk, Schoondij ke, 2. SanchO Lernout, Hulst, 3. Dolf Segers, Bergen op Zoom. 9 jaar: 1. Sven van Kouwenberg, Breskens, 2. Barry de Rijke, Sas van Gent, 3. Luddy Reynders, Stampersgat. 10 jaar: 1. Walter Finze, Terneuzen, 2. Derk-Jan Franse, Westdorpe, 3. Hans Oerle- mans, Bergen op Zoom. 11 jaar: 1. Michel de Ridder, Terneuzen, 2. Iwan Berkum, Bergen op Zoom, 3. Pascal de Ridder, Terneuzen. 12 jaar: 1. Richard Maas, Axel, 2. Mi chel Zaan, Zuiddorpe, 3. Patrick Dierings, Sas van Gent. 13 jaar: 1. Marco Viveen, Halsteren, 2. Barry Dallinga, Sluiskil, 3. Seb van de Berg, Halsteren. 14 jaar: 1. Marco Uytdenwilligen, Terneuzen, 2. Pe ter van Eekelen, Goes, 3. Marco de Bruyn, Terneuzen. 15 jaar en ouder: 1. Erwin van Dorst, Sas van Gent, 2. Alex de Koning, Axel, 3. John Adriaansens, Sas van Gent. Meisjes A: 1. Danielle de Clerck, Sluis, 2. Tanitha Uytdenwilligen, Terneuzen, 3. Vera van Berkum, Bergen op Zoom. B: 1. Karin Hol- lestelle, Oudenbosch, 2. Debby Verduit, Bergen op Zoom. C: 1. Lia de Rooy, Bergen op Zoom, 2. Ma- riëlle Clement, Bergen op Zoom, 3. Chantalle Dejean, Bergen op Zoom. D: 1. Dymphy Musters, Ber gen op Zoom, 2. Karin Taillie, Breskens, 3. Monique Vogelenzang, Bergen op Zoom. E: 1. Monique Schouten, Breskens, 2. Eveline Kunst, Bergen op Zoom, 3. Claudi- ne Adriaansens, Sas van Gent. Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - Maandag 18 juni wordt in Zuiddorpe de veertiende Boekweitronde voor amateurs verreden. Deze internationale koers gaat om 18.45 uur van start. Eerder ko men op het snelle 3400 meter lange parkoers junioren (16.45 uur) en nieuwelingen (15.00 uur) aan bod. Om de koersen aantrekke lijk te maken, heeft de organi serende supportersclub De Zwaluwen onder leiding van het trio De Mul, De Koeyer en De Thye weer een aantal ren ners aangetrokken die zeker voor een spannend verloop kunnen zorgen. Met name de confrontatie bij de amateurs tussen Pierre Raas uit 's-Hee- renhoek en Rainier Valken burg uit Bergen op Zoom staat hoog genoteerd als prestige- slag. Andere kanshebbers in deze 90 kilometer lange koers zijn Peter van Acker uit Koe wacht, Rob Bijvank uit Sas van Gent, Arnold Claeys uit Biervliet, Karei van Goethem uit Kloosterzande, Adrie de Maesschalck uit Axel, Robby Meyer uit Krabbendijke, Pa trick van Passel uit Sluiskil en Werner Wieme uit IJzendijke. Bob Rasenberg uit Terheyden is een regelrechte outsider. Hetzelfde kan gezegd worden van de „Heintje Davids" van de Zeeuwsch-Vlaamse ama teurs Wim de Waal; hij vaart steeds met de pont tussen WA- OD en KNWU mee en wacht nu op zijn licentie. Corné van Rijen is de te kloppen man bij de junioren. Deze Hoevenaar moet 60 kilo meter in de slag met mannen als Cees Schouwenaar uit Goes, Ruud Zijlmans uit Oud- Gastel, Erwin Houtop uit Wervershoof, Ronny Hame lij nk uit Schoondijke, Arnold van Goethem uit Kloosterzan de, Frank Geensen uit Ter neuzen en de sterke Jan Mo bach uit Sluiskil. De nieuwelingen moeten 41 kilometer onder de wielen door laten gaan. John van den Ameele uit Terneuzen, Eddy Cromheeke uit Aardenburg, Wilfred Geys uit Kwaden damme en Arno Sijsenael uit Sas van Gent behoren tot de favorieten. Van onze sportmedewerker SLUIS - Mochten de jaarvergaderingen van het district Zeeuwsch-Viaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond zich de laatste jaren verheugen in een snelle afloop, afge lopen weekeinde was dat niet het geval. Nu kreeg het districtsbestuur duidelijk tegengas. Vooral het agendapunt contributieverhoging vormde een moeilijk te ver werken stuk. Het resulteerde er tot slot in, dat beide partijen, zowel het districtsbestuur als de vergadering, na veel discussie, elkaar tegemoet moesten komen. De verhoging van de districts contributie, overigens een kleinigheid van twee gulden, ging van de baan, maar de verhoging van de inschrijfgelden voor de per soonlijke kampioenschappen naar vijf gulden ging wel door. Dat punt slokte, in hotel Sanders-De Paauw te Sluis, het groot ste deel van deze vergadering op. Naast de vertrouwde agenda punten zoals jaarverslagen, notulen vorige vergadering en inge komen stukken en mededelingen werden tijdens deze bijeen komst de kersverse districtsarbiters geïnstalleerd en werd de districts-strafcommissie, onder voorzitterschap van mr. J.L.M. Burlet uit Oostburg, bekrachtigd. Tevens werden de districtskampioenen van de teamwedstrij den gehuldigd. In de C4-klasse was dat het team van BCD uit Draaibrug, in de C2-klasse TMW uit Sluis, in de B-klasse Con cordia uit Terneuzen en bij de jeugd JBT uit Terneuzen. De bestuursverkiezing leverde geen problemen op, omdat zo wel voorzitter Cor Dirven als bestuurslid Guillaume Pladdet herkozen werden. Ook de verdeling van de districtskampioenschappen verliep vlot. Die verdeling ziet er als volgt uit: van 22 tot en met 30 sep tember derde klas driebanden bij GBC Groenendijk; van 6 tot en met 14 oktober vijfde klas libre bij BCD Draaibrug; van 20 tot en met 28 oktober vierde klas libre bij De Molenhoek Hoek; van 3 tot en met 11 november tweede klas driebanden bij HBC Hulst; van 17 tot en met 25 november derde klas libre bij CBC Clinge; van 1 tot en met 9 december vijfde klas bandstoten bij De Steen- se Caramboles Sint-Jansteen; van 15 tot en met 23 december tweede klas libre bij DOS Hoek; van 5 tot en met 13 januari eer ste klas libre bij Den Ouden Arend Sint-Jansteen; van 19 tot en met 27 januari vierde klas bandstoten bij OBV Oostburg; van 2 tot en met 10 februari hoofdklasse libre bij KOT Terneuzen; van 23 februari tot en met 3 maart derde klas bandstoten bij Hof van Eede Eede; van 9 tot en met 17 maart eerste klas driebanden bij WBC Walsoorden; van 23 tot en met 31 maart tweede klas band stoten bij SBC Sluiskil; van 13 tot en met 21 april topklasse bandstoten bij GBC Groenendijk en van 27 april tot en met 5 mei beker-kader bij SBC Sluiskil. Daarnaast worden tussendoor ook nog twee gewestelijke kampioenschappen gehouden. BCD uit Draaibrug organiseert de tweede klas bandstoten en Den Ouden Arend uit Sint-Jansteen de vierde klas libre. Van onze atletiekmedewerker HOOFDPLAAT - Piet Wes terweele wist de eerste „Krab beloop" te Hoofdplaat op zijn naam te schrijven. De in Aar denburg wonende atleet van RKHAV was in de slotfase duidelijk de sterkste van het ruim dertig deelnemers tellen de veld. Een loop over 9,5 kilo meter georganiseerd door de West Zeeuwsch-Vlaamse atle tiekvereniging in samenwer- Van onze sportmedewerker RILLAND BATH - Op het rallycrosscircuit van Rilland Bath kwamen op Pinksterzon dag weer enkele Zeeuwsch- Vlaamse rallycrossers tot uit stekende prestaties. In de for mule 11 klasse tot 1600 cc ein digden Fons Picavet en Siem van Hoeve respectievelijk op de tweede en de vierde plaats. Ko Koppejan bleek in zijn Re nault 5 Turbo die dag een op- klopbare combinatie en liet in iedere reeks de snelste ronde tijd noteren. UITSLAGEN: Formule 111 tot 1000 cc: 1. Sjaak Saarloos, 2. Henk van Lieshout, 3. Ad van Elsakker. For mule 111 1000 tot 1300 cc: 1. Leo Francke, 2. Sjakko Bliek, 3. Joop van Holstein, 7. Tineke de Poorter. Formule 111 1300 tot 1600 cc: 1. Jan van der Laak, 2. Piet Gilde, 3. Ad de Weert. Formule 11: 1. Ko Kop pejan, 2. Fons Picavet, 3. Joop Goudswaard, 4. Siem van Hoeve, 5. Eddy Oudenaerde. Formule 1: 1. Luc Nooyen, 2. Adrie Nijssen, 3. Jos Aelewlinse. Van onze sportmedewerker NIEUWVLIET - Traditiege trouw was de fietscross op het terrein van camping De Pan- nenschuur een gezellig treffen. Deze wedstrijd, meetellend voor het Zeeuwse kampioen schap, was uiterst levendig mede door de inzet van de 151 deelnemers. UITSLAGEN: 5 jaar: 1. Stefan Dobbelaar, 2. Rutger Anrooy, 3. Tristan Verhage. 6 jaar: 1. André de Vin, 2. Jacky de Clerck, 3. Chris- toffel Hamelink. 7 jaar: 1. Martijn van Poecke, 2. Maik de Ridder, 3. Barry de Waal. 8 jaar: 1. Sancho Lernout, 2. Danny Schout, 3. Loek de Rijk. 9 jaar: 1. Barry de Rijcke, 2. Serge Zijlstra, 3. Ko Wisse. 10 jaar: 1. Walter Finze, 2. Arjan de Mey, 3. Dimitri van de Wiele. 11 jaar: 1. Peter Tresonie, 2. Aswin Vandamme, 3. Rini Dattij n. 12 jaar: 1. Richard Maas, 2. Patrick Dierings, 3. Michel Zaan. 13 jaar: 1. Barry Dallinga, 2. Mark van Over- dulve, 3. Marco Blaakman. 14 jaar: 1. Sandy de Muynck, 2. Johnny Jong, 3. Peter van Eekelen. 15 jaar en ouder: 1. Eric Fijnaut, 2. Erw- win van Dorst, 3. John Adriaan sens. Meisjes A: 1. Daniëlle de Clerck, 2. Mariska Verplanke, 3. Tanitha Uytdenwilligen. B: 1. Ma rijke Tresonie, 2. Arjette Winke laar. C: 1. Monique Wisse, 2. Karin Taillie, 3. Samantha de Waal. D: 1. Monique Schouten, 2. Claudine Adriaansens, 3. Renate Rausch. Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - De Bra bantse afvaardiging be heerste de voortreffelijk georganiseerde Boekweit ronde voor jeugdlicentie- houders. In alle leeftijds categorieën pakten ze de bloemen. Serge van Boven was de enige Zeeuwsch- Vlaming die zich bij de eerste drie wist te klassse- ren. Hij spurtte naar een tweede plaats bij de elfja rigen achter Gerben van de Broek van de Windmo lens uit Geffen. In de oudste categorie, de veertienjarigen, ging de zege naar Harm Schuur- mans van de Komeet. Hij won de massaspurt van een twintigtal renners waarvan ook de Zeeuwsch-Vlaming Jacky Fortrei, Rudi Rabout, Ro bert Geijsels, Frank Ver biest en Rolf Mobach deel uitmaakten. Bij de der tienjarigen was Mark de Kort van Presto de snelste van het veld. Wendy van Uden van WV Schijndel pakte de bloemen bij de twaalfjarigen in een spurt met negen. Johnny van Cadzand werd vijfde en Jean-Pierre Fortrei ne gende. Arno van Zandbeek van Windmolens, Willem- Jan van de Broek van Windmolens en Niels Ha mers van WV Schijndel wonnen in de overige cate gorieën. UITSLAGEN: achtjarigen: 1. Niels Hamers, WV Schijndel, 2. Mariëlle van Oorschot, WV Schijndel, 3. Sissy van Ale- beek, WV Schijndel, 4. Esther Nijs, WV Zeeuwsch-Viaande ren, 5. Angelique van Schilt, WV Zeeuwsch-Viaanderen. Negenjarigen: 1. Willem-Jan van de Broek, Windmolens, 2. Wendy Venrooy, WV Schijn del, 3. Rudi Klaasse, Middel kamp, 5. Wilmar van de Berg- he, WV Zeeuwsch-Viaanderen, 6. Monica Fortrei Zeeuwsch- Viaanderen, 7. Richard van Cadsand, Zeeuwsch-Viaande ren. Tienjarigen: 1. Arno van Zandbeek, Windmolens, 2. Marcel Hulleman, Windmo lens, 3. Bas van Alebeek, WV Schijndel, 5. Robert Nijs WV Zeeuwsch-Viaanderen. Elfja rigen: 1. Gerben van de Broek, Windmolens, 2. Serge van Bo ven, WV Zeeuwsch-Viaande ren, 3. Michel Stobbelaar, Ko meet. Twaalfjarigen: 1. Wendy van Uden, WV Schijndel, 2. Ri chard Siereveld, Middelkamp, 3. Martin van Loo, WV Zee land, 5. Johnny van Cadsand, WV Zeeuwsch-Viaanderen, 9. Jean-Pierre Fortrei, WV Zee land. Dertienjarigen: 1. Mare de Kort, Presto, 2. Edwin Baayens, Presto, 3. Maurice Voets WV Schijndel. Veertien jarigen: i. Harm Schuurmans, Komeet, 2. Robert van de Donk, WV Schijndel, 3. Arjan de Ridder, WV Zeeland, 4. ex equo Jacky Fortrei, Rudi Ra- bout, Robert Geijsels, Frans Verbiest en Rolf Mobach allen WV Zeeuwsch-Viaanderen. king met de plaatselijke basis. school. De animator van de ope. I ningsfase was ongetwijfeld Mare Groosman. De ex-wiel. renner uit Hoek sleurde eerste twee kilometer het veld uit elkaar met op geringe af. I stand een groepje bestaande) uit Piet Westerweele, Piet Provoost, Adri Versluys en J Ekkebus. Na het keerpunt 1 nummer zeven werd Groot I man in de kraag gegrepen en bleven zeven lopers tot de kom van Hoofdplaat bij elkaar. In de lus ten westen van| Hoofdplaat op het geacciden teerde terrein ontbond Piet I Westerweele zijn duivels. Pro-1 voost, Versluys, Groosman en Ekkebus konden tot de buurt. schap Hogeweg de Aarden. burgse postbode nog bijbenen maar met nog anderhalve ki-1 lometer te lopen trok Wester. weele er voor goed tussen uit Ondanks een tegenaanval van Versluys die in de slotfase nog I door Provoost werd voorbijge- I streefd, bleef Westerweelt I buiten schot. Op de 4,5 kilome- ter ging de winst naar Edwin van Waes terwijl Anita de Smit de snelste was op de twee kilometer. In totaal kwamen) 124 lopers aan de start. Gezien dit succes blijft het niet bij de-1 ze eerste uitgave. „We willen hiervan op de vrijdag voor Pinksteren een jaarlijks te-1 rugkerend evenement ma ken," stelde een altijd enthou-1 siaste Willy Spinnewijn na af loop. UITSLAGEN: 4,5 kilometer: 1. Ed- win van Waes, Aardenburg 16 mi nuten 28 seconden, 2. Jeroen Fro-1 voost, Cadzand 16.49,3. Peter Nico-1 lai, Breskens 17.00, 4. Peter Don I Waterlandkerkje 17.06, 5. Adri I Jansen, Oostburg 17.12. 9 kiloma.1 ter: 1. Piet Westerweele, Aarden-1 burg 31 minuten en 20 seconden, 11 Piet Provoost, Cadzand 31.45, Adri Versluys, Oostburg 31.46,11 Jos Ekkebus, Vlissingen 32.20,5 Mare Groosman, Hoek 32.40. Van onze sportmedewerker HULST - Precies zeven minu ten voor tijd kregen Peter Mc Taggart en Fred de Burger de rode kaart uitgereikt van de I goed leidende scheidsrechter George Leenknecht. Dat bete kende voor beide spelers het definitieve afscheid van bet I eerste elftal van HVV'24. Met I bloemen en geschenken van de I spelers en sympathisanten I overladen konden de 31-jarige I Peter Mc Taggart en de 32-ja-1 rige Fred de Burger het veld verlaten. Dat was bij een 2-2-sta een stand waarin geen veran-1 dering meer zou komen. Het I eerste elftal uit 1974, waarbij I de afscheid nemende spelers I meespeelden, bood knap f8' I genstand tegen het huidig81 standaardelftal van HVV'M I In feite was er van een krachtsverschil geen sprake I De oude glorie kwam op voor- r sprong door een fraaie kopba' van Tinus Vlassenrood uit een voorzet van Jac de Booy. Petó' Tuin scoorde uit een vrije trap 1-1 voor de pauze en kort in de tweede helft nam het huidig8 eerste elftal de leiding w8 Francis Steyaert. Frank Lam mens zou voor de verdiend8 gelijkmaker zorgen. 's-Avonds na afloop was81 nog een koffietafel, waarbl beide spelers van de vereni ging een polshorloge met i#' scriptie aangeboden kregen. Van onze sportmedewerker KLOETINGE - Bruse Boys I heeft het 27e Pinkstertoemooi, dat de voetbalvereniging Kloetinge hield, gewonnen. Ni als eerste te zijn geëindigd in poule A won Bruse Boys dt I kruisfinale tegen nummer I twee uit poule B, ODIN'59 uil Heemskerk met 3-0. De winnaar uit poule BI Goes won van de nummer twee uit poule A het afdelings team van Zeeland met 1-0. De finale werd dus een strijd tus sen Bruse Boys en Goes. Na I een erg voorzichtig gespeelde wedstrijd waarin verdedigen de boventoon voerde, eindigde die slotwedstrijd in 0-0. Via strafschoppen werd Bruse Boys met 5-4 toernooiwinnaar. Derde werd het afdelingsteam van Zeeland dat ODIN'59 met 3-2 versloeg en vijfde Kloetin ge dat met 1-0 de baas bleei I over de Antwerpse Sport school. Als laatste in poule A eindigde Jong Ambon en op de vierde plaats in poule B kwam verrassend Arnemuiden te-1 recht.

de Stem | 1984 | | pagina 8