mm s mimip IREGGAE- VETERAAN JIMMY CLIFF IS TWEEDE JEUGD BEZIG: Hilversum 5 straks dertig uur per week in de lucht RUYTER: GINA ZEELAND 5 I WOENSDAG 13 JUN11984 PAGINA GIDS 1 f NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 programma's DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 HILVERSUM 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 DUITSLAND 2 HILVERSUM 5 ital goed wat voor vlees ti de kuip hebben als we :ontract tekenen." last kwaliteit voor een ;et van 80.000,— waar- ongeveer de helft door sponsors wordt opge- ht, streeft de stichting Club Zeeuwsch-Vlaan- n ook elk jaar naar ver- wing. Nog niet zo lang ien was er op het Ter- :ens jazzfestival alleen r oude-stijl en dixieland beluisteren. Gelukkig it de ingeslagen weg om schelde Jazz festival een tkroes te laten worden vele soorten jazz en 'erwante muziek, dit verder uitgebreid, ■ans de Ruyter: „Dit t het best tot uiting in de Kroegentocht. Hiermee ïn we op zoek naar een Ier publiek. Van mij had iestival nog wat moder- gemogen maar dat komt tmerika en dan gaan de en weer meespreken. De irikanen zijn voor ons duur in verband met de irkoers." ndanks dit heeft Frans Ruyter alle vertrouwen et slagen van de twaalf - litgave van het Schelde Festival dat voor een t deel ontsproten is uit muzikale brein van De ter. c: ders wordt vergeleken Oscar Peterson bepaalt muzikale stijl. Hij heeft i in de korte periode van lenwerking ontpopt als sikaal leider. De stijl is silijk te omschrijven ir het het reportoire be lt naast ballades uit op pende swing. Bovendien agt de groep ook enkele rumentale nummers, nel Tonnie Krijger als :ia Harp ervaren de sa- 1 werking met de Belgi- collega's als bijzonder itief. Maria Harp: „Er dt op een professionele lier keihard gewerkt." inie Krijger: „De goede :r onder elkaar is duide- terug te vinden in onze ziek. We voelen elkaar d aan." ekende laria Harp zegt het elke r weer 'bijzonder fantas- h' te vinden wanneer er repetitie of een optreden het programma staat, ria Harp: „Ik heb door stil te hebben gezeten is wel moeite om het te 'en. Het is beslist zwaar noemen. Er wordt veel me verwacht. Maar we en nog duidelijk in het eiproces. We zijn zoeken- welke kant we opgaan, elf zou nog wat moderne- lummers willen brengen, ien eigen stijl." Tot slot t Maria Harp die haar lousiasme niet onder ilen of banken steekt: „Ik d het machtig, ik heb it geweten dat het wer- met andere mensen zo k kon zijn. En dat lijkt is terug te vinden in dat we muzikaal uitstra- iet Maria Harp Kwintet t na de zomervakantie drukke tijd tegemoet. Er 'en veel optredens in di- se met name Belgische zclubs, in het verschiet, ar eerst is de première r Terneuzen, die donder- om 20.30 uur begint. ïg door de binnensta rdt de streetparade ontbon* en beginnen de openlucht- icerten, op twee podia, tchter Porgy and Bess e bistro Tollenique zullen aj" iselend zeven orkesten acte presence geven. De Schele Kies, Black Diamond Bra nd, New Orleans mpany, Scat Cats, New pt' ns Jazz Train, Swing roon en Creole Memon iz Band zullen zaterdag ddag in de Terneuzei» inenstad te zien zijn. „Vrouwen zijn net zo oorlogszuchtig als mannen, maar ze hebben nooit veel kansen gehad actief aan oorlogen deel te nemen Alice Schwarzer, feministe T2 Ik heb me gewapend met positieve muziek' Door Wim van Leest I JIMMY Cliff behoort tot de veteranen aan het I jamaicaanse reggae-front. Een dikke vijftien jaar geleden was hij een van de I eersten, die West-Europa lieten genieten van dat op gewekte zonnige geluid, dat reggae toen was. Nummers als 'Wonderful I world, beautiful people' en Wild world' werden hits in I J® tijd, dat er nog echte hip- i waren en de popmuziek I bezig was een gigantische ver- andering te ondergaan. Anno 1984 beleeft Jimmy I Cliff een soort tweede jeugd. I [n Nederland is hij uiterst suc- I cesvol met zijn singles en het succes van nummers als 'Treat the youths right', 'Reggae 'Sunshine in the music' I en op dit moment 'We all are |one' zorgden ervoor dat Jim- maandag in Geleen het Pinkpop-festival af mocht sluiten. Even voor hij daar het po- dium betrad had ik een inter- viewlje met hem in een (stampvolle kleedkamer, waar [ondanks het naderende con- eert een ontspannen sfeer hing. Jimmy Cliff en ook de meeste van zijn begeleiders [zitten te lang in het vak om [zich nog druk te maken. Niet dat ze zich niet voor honderd procent geven, maar de mu- ziek komt er zo natuurlijk uit, dat het haast vanzelfsprekend lijkt, dat er op het podium zo- veel inzet is. Jimmy Cliff heeft artiesten I zien komen en gaan en hij heeft zowat alles meegemaakt wat een artiest maar mee kan maken. Hoe slaagt hij erin nog steeds keer op keer van die op- gewekte, aanstekelijke muziek |temaken? Jimmy Cliff: „Dat ligt aan mijn jeugd en de omgeving waarin ik opgroeide. Mijn jeugd was niet zo schitterend en dus zocht ik een uitlaatklep om me wel gelukkig te voelen. Dat werd dus muziek en ik probeer positieve muziek te maken. In het ghetto, waar ik opgroeide, was het credo over leven. Je beste vriend kon plotseling je ergste vijand worden. Kortom het was hard. Ik heb me daartegen gewa pend met positieve muziek. Geloof, hoop en liefde zijn de zaken, die me daarbij overeind maken. Liefde is mijn drijf veer, mijn grondslag in dit le ven. Liefde motiveert me keer op keer." Nieuwe wegen Door de jaren heen heeft Jimmy Cliff steeds samenge werkt met muzikanten van buiten Jamaica. Hij is steeds op zoek naar nieuwe wegen voor de reggae, al wordt hem dat door de pu risten niet altijd in dank afge nomen. 'Wild world' was een nummer van Cat Stevens, dat het prima deed in een Jamai caanse setting. Op de elpee 'I'm the living' werkte Jimmy uitgebreid samen met zwarte Amerikaanse artiesten als De- niece Williams en op zijn laat ste elpee 'The power and the glory' is zijn talent gekoppeld aan dat van Kool and the Gang. Jimmy Cliff „Mijn rol in de Jamaicaanse muziek is de rol van de herder. Ik open poorten en laat mijn kudde grazen in het weiland van de muziek." - fotocbs neren hoop ik meer aandacht op de reggae te vestigen. Het gaat met mijn muziek in Ame rika nog niet uitzonderlijk goed, maar het groeit en ik ben hoopvol gestemd." Jimmy Cliff: „Dat zoeken naar nieuwe wegen is een deel van mijn rol in dit leven. Ik ben een creatieve artiest en ik wil een nieuw geluid creëren. In Amerika is een grote zwar te markt met interessante mu zikale perspecitieven. Het pro bleem is echter, dat de Ameri kanen erg eng denken, ze heb ben al gauw de neiging een muzikale stroming over het hoofd te zien. Door mijn mu ziek met hun muziek te combi- Jimmy Cliff schrijft zelf nummers, maar maakt ook gebruik van de talenten van anderen. Welke normen legt hij daarvoor aan en waar haalt hij zijn inspiratie van daan? Jimmy Cliff: „Mensen stu ren me hun nummers op en zodoende neem ik er kennis van. Het is net als met het ko pen van een overhemd: past het je en staat het je, dan trek je het aan. Zo simpel is dat. Soms schrijven mensen num mers, die ze zelf niet zo goed kunnen vertolken. Kool and the Gang schreven 'We all are one' en stuurden dat naar mij, omdat ik voor het de aange wezen persoon was om het te vertolken. Mijn inspiratie voor nummers haal ik uit de dingen om me heen. Het leven zelf, mensen om me heen en visioe nen, die ik heb, leiden me daarbij. Soms komt een num mer tot stand na meditatie, soms na slaap en soms na een intens verlangen." Herder Jimmy Cliff heeft genera ties van reggae-muzikanten zien komen en gaan. Van figuren, die met hem aan het begin van de export van de reggae stonden zoals Desmond Dekker en Ken Boothe hoor je nauwelijks meer iets. Jimmy echter doet nog steeds van zich spreken. Jimmy Cliff: „Mijn rol in de Jamaicaanse muziek is de rol van de herder. Ik open poorten en laat mijn kudde grazen in het weiland van de muziek. Als mijn kudde volgroeid is, staat er weer een nieuwe te wachten. Dat is mijn rol, steeds nieuwe mensen met muziek in contact te brengen." In West-Europa is er al een tijdje een hevige belangstel ling voor zwarte muziek uit Afrika. Er zijn platen uit dat werelddeel, die ook reggae la ten horen. Daarmee, lij kt een eerste stap te zijn gezet naar de muzikale eenwording van zwarte Jamaicaanse en Afri kaanse muziek, die door veel Jamaicanen zo nagestreefd wordt. Jimmy Cliff: „Sommige van de Afrikaanse reggae-groepen zijn misschien wel door mij geïnspireerd. Ik heb in 1974 een toernee door heel Nigeria gedaan dus vandaar. Ik vindt die eenwording van zwarte muziek een prima ontwikke ling. Het is ons uiteindelijke doel. Ik heb er vertrouwen in, dat die muziek op den duur ook zal versmelten tot één zwart geluid." Eigen geluid Over de reggae doen vaak verhalen de ronde, dat arties ten nauwelijks iets in te bren gen hebben en dat de produ cers in feite bepalen wat er op platen komt. Jimmy Cliff is de baas over zijn eigen muziek. Wat wil hij met zijn muziek bereiken? Jimmy Cliff: „Ik geloof, dat het werk van een creatief per soon als ik een persoonlijk stempel moet dragen. Ook al doe ik andermans nummers, dan nog zal ik er een persoon lijke draai aan proberen te ge ven. Ik wil een indruk maken met mijn eigen geluid. Tot nog toe was dat steeds met mijn stem. Nu wil ik verder. Ik wil ook instrumentaal een eigen geluid tot stand brengen. Een geluid, dat men zich jaren la ter nog zal herinneren en dat door de jaren heen zijn waar de zal behouden." HILVERSUM (ANP) - Radio Hilversum 5 komt met in gang van oktober 1984 bij wijze van experiment een jaar in de ether als aparte zender. In ongeveer dertig uur per week wordt dan uitgezon den voor doelgroepen, programma's voor culturele min derheden en educatieve uitzendingen, en door de zoge naamde kleine zendgemachtigden als IKON Humanis tisch Verbond en de politieke partijen. Muziekzender Hil versum 4 krij gt er 28 uur per week bij Minister Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur heeft de toewijzing van de extra zendtijd giste ren meegedeeld. Hij deed het bij de installatie van de Stuurgroep Uitvoering Medianota, een plechtigheid in het NOS-complex in Hilversum. Zoals bekend worden de EO en de VPRO in oktober B-omroep, wat uitbreiding van zendtijd ook op de radio, met zich meebrengt. Brinkman lichtte ook het karakter van het programma van Hilversum 5 toe. De kleine zendgemachtigden wilden op Hilversum 1 of 2 blijven. Ze voerden daarvoor aan, dat ze zich niet tot een doelgroep maar tot een algemeen pu bliek richten. Ook de Omroepraad adviseerde de be windsman Hilversum 5 alleen voor doelgroepen te be stemmen. De minister volgt met zijn beslissing het voor stel van de NOS om de kleine zendgemachtigden naar Hilversum 5 te verwijzen. neer dat nu gaat gebeuren, weet niemand. 20.33 She dances alone 19.12 Van gewest tot gewest 15.55 Niet te filmen Sportverslaggever Jack van Gelder presenteert een nieu we vijfdelige zomerserie, die eerder werd aangekondigd onder de titel 'Niet te gelo ven'. Dit programma ligt on geveer in dezelfde sfeer als 'De eerste de beste', alleen komen er bij 'Niet te filmen' geen records aan te pas. Bij zondere prestaties, gebeur tenissen of toevalligheden, zonder dat deze iets met het Guinness Book of Records te maken hebben, krijgen in de uitzending een plaatsje. De Oostenrijkse regisseur Robert Domhelm, op zoek naar een onderwerp voor een film, ontmoette in San Francisco de 67-jarige doch ter van de legendarische Russische danser Vaclav Nijinkski. Kyra, die dansle rares is en onder niet al te beste omstandigheden leeft, bleek bereid aan een film over haar vader mee te wer ken. In de film 'She dances alone' zijn drie verhalen met elkaar verweven: het leven van Nijinski, het excentrie ke gedrag van zijn dochter Kyra, die uit de confrontatie met de regisseur een machtsstrijd ontwikkelt en een artistieke crisis van de regisseur zelf. 19.00 Allemaal tuig Een van de belangrijkste onderdelen van deze rubriek vormt vanavond een repor tage over de bijna voltooide restauratie van het paleis Het Loo, waarmee in 1977 een begin werd gemaakt. Dankzij miljoenen guldens is het voormalige 'jacht- en lustslot' van de Oranjes in zijn oorspronkelijke staat teruggebracht, evenals de Franse tuin, waarmee het slot vroeger omgeven was. Daarnaast wordt o.m. aan dacht besteed aan de vreem de situatie bij de grensover gang Kerkrade-Herzogen- rath. Overdag kunnen over buren rustig bij elkaar op de koffie gaan, maar wanneer 's avonds de kleine grens overgangen worden geslo ten, moeten ze soms tien ki lometer omrijden om thuis te komen. Vanavond zendt de IKON de laatste aflevering hit van de gespeelde tv-serie 'Allemaal I Vuig', getiteld: 'De afreke ning'. Zonder dat de ouders, buurtbewoners of de politie ooit iets hebben gemerkt, bonden Wijnand, Bart, Monne en de andere ex- jeugdbendeleden de buurt onveilig maken, tot die be wuste Kerstavond drie waanden geleden. Wat er Wen precies gebeurd is, laat deze laatste aflevering zien, evenals de afgebrande wijk- Post. Daar had de Officier v'nn Justitie de jongeren en bun ouders willen meedelen, welke straffen de kinder- 'echter eist. Waar en wan- 21.55 Het Claxon Geluidfestival In de sfeer van het Holland Festival brengt de VPRO vanavond een reportage van een uniek festival, dat zich bezig houdt met de laatste vormen op het gebied van geïmproviseerde, electroni- sche en electro-akoestische muziek: het Claxon Geluids festival. Hierin treden op: de vocaliste Diamanda Galas uit San Diego; de Newyor- ker Richard Teitelbaum met digitale piano-muziek voor drie vleugels; Holger Hiller, een Duits Neue Welle-ta- lent; de Engelse gitarist De- rek Bailey en onze landge noten The Schismatics en Huib Emmer. 16.10 Wolleen Wind Het hoge noorden van Schotland is door zijn ruwe klimaat een leeg land met bijna alleen moeras en hei de. Er wonen nog geen drie inwoners per km2. In het be gin van de vorige eeuw dienden de Hooglanden als jachtgebied voor de groot grondbezitters. Alle sporen van deze tijd zijn nog steeds niet uitgewist. 22.30 Jagd nach Millionen Kyra Nijinsky in 'She dances alone' (Nederland 1, 20.33 uur). - foto de stem De werkloze Charlie Davis wil hogerop. Om aan zijn armoedig bestaan te ontko men sluit hij een contract met de beroepsbokser en promotor Roberts. Als bok ser ziet hij een grote carrière voor zich. Maar zijn egoisme vervreemdt hem langzaam maar zeker van zijn familie en zijn vrouw. Zozeer zelfs dat hij een verhouding be gint met Alice, een vriendin, die het ook met Roberts en zijn makkers houdt. Zelfs van zijn oude vrienden wil Charlie plotseling niets meer weten. Hij gaat zover, dat hij Roberts zijn beste vriend Shorty Polaski de dood in laat drijven. SOS )9.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 15.30 De dieren van het Groene Woud (2). Afl.: Boontje komt om zijn loontje (herh.). 15.55 Niet te filmen (1). Niet te Eilmen.dat lijken de prestaties, die Jack van Gelder in dit programma presenteert. 16.20 DeBlufkwis, spelprogramma. Presentatie: Hans Kazan. 17.10 Windsurfen in het koper, documentaire. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal, bijbelvertelling. Afl.: Wachten op de mens. 19.00 Allemaal tuig (6), tv- serie voor jongeren. O 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Fimpje van het Prins Bemhardfonds. VPRO 20.33 She dances alone, gedramatiseerde documentaire van Robert Domhelm over en met Kyra, de dochter van de legendarische danser Nijinsky. 21.55 Het Claxon Geluidfestival. In het kader van het Holland aandacht voor de meest recente vormen van geïmproviseerde, elektronische en elektro- akoestische muziek. O NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. De mogelijkheid bestaat dat op Nederland 2 vanaf 13 uur het Tweede Kamer-debat over de kruisraketten wordt uitgezonden. Als die uitzending doorgaat, zal ook een groot deel van het avondprogramma, inclusief de voetbalwedstrijd België- Joegoslavië, vervallen. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Van gewest tot gewest (onder voorbehoud). Met o.a. Paleis het Loo: miljoenenrestauratie deze zomer voltooid; het lanenkaatsen in Harlingen en recreatie aan het Veerse Meer. 20.10 Pulcinella, tekenfilm van Emanuele Luzzati en Giulio Gianini over de Italiaanse Jan Klaassen. Muziek: Rossini. 20.20 Studio Sport. EK Voetbal: Rechtstreeks verslag van de wedstrijd België - Joegoslavië uit Lens. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.55 Journaal. 19.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Grizzly Adams (23), Amerikaanse j eugdserie. 18.50 Popeye: Mini Popeye. 19.00 Tijdrover: Bloemschikken. 19.10 Chips (4), magazine voor computeramateurs. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Politieke Tribune: De SP. 20.20 Grappen voor het goede doel (Fundamental Frolics). Een avond in het Apollo Theatre in Londen met Rowan Atkinson, Griff Rhys Jones, Pamela Stephenson, Alan Price 6 a 21.05 Pluk de dag (23), komische serie. 21.30 Wie schrijft die blijft, boekenmagazine. 22.20 Encyclopedie. Afl. 3: Hooikoorts (herh.). 22.50 Nationale loterij, paardekoersen, Journaal en Coda: 'Marina' van T.S. Eliot. 20.10 EK Voetbal. Rechtstreekse reportage van de wedstrijd België - Joegoslavië vanuit Lens. Commentaar: Rik de Saedeleer. 12.00-15.00 Teletekst. 15.50 Graffiti: C'est pas le rêve ici. 17.20 Pour les enfants, j eugdprogramma. 18.00 Refrains du monde, volksmuziek. 18.57 Ce soir, regionaal magazine. 19.16 Tribune Elections Européennes: de F.D.F. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal met debat t.g.v. de Europese verkiezingen met de PSC. 20.20 La chasse aux trésors. Vandaag: Seychellen. 21.30 Et la vie continue (slot), kroniek over een familie uit Lombardije. 23.30 Journaal. 23.45 Un autre regard, kath. uitzending. 18.30 Image. In: The Montreux Golden Rose Pop Festival. 19.00 Un autre regard, kath. uitzending. 19.30 Journaal met gebarentaal. 19.55 Onbekend. 20.15 EK Voetbal: België- Joegoslavië. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Kompass. Lexikon met beelden en berichten. Afl.: Krafte (3). 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.00 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.: Het vertrek. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Aansl.: Parteien zur Europawahl. 19.30 Günter Pfitzmann: Lach mal wieder. 20.15 ZDF-Magazin. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serie. 21.45 Heute-journal. Aansl.: Parteien zur Europawahl. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Das Narrenschiff '84, een poëtische Rijnreis van Bazel naar Rotterdam met Europese schrijvers. 22.40 Führer durch die Welt: Seen links, Schlösser rechts, tv-film van Heiko Schier. Met: Agnes Düneisen en Peter Sattmann. 00.10 Heute. 09.25 Sesamstrasse. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 EK Voetbal: Frankrijk - Denemarken. 11.55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Wolle und Wind, ontmoetingen in de Schotse Hooglanden. 16.55 Die rote Zora und ihre Bande (1), jeugdserie. 17.25 Doctor Snuggles, tekenfilm. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serie. 19.00 Chamaeleon. 20.00 Tagesschau, Aansl.: Parteien zur Europawahl. 20.15 ARD-Sport extra: EK Voetbal België - Joegoslavië. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Hanns Dieter Hüsch, amusementsprogramma (herh.). 00.00 Tagesschau. VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekker radio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Spy in de sky (3). VARA: 10.03 Schoolra dio. 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws.). 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Een uitzending van het Ministerie van Financiën. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen v. d. DAG. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg (13.30 Nws.). 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaar de Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws.). Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver (19.00 NCRV-Leerhuis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Leesvoer. Feduco-RVU22.00 Tur kije vandaag: Samenleving en fa milieverhoudingen. NCRV22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 David Rubinstein, piano. 23.10 VU-kamerkoor o.l.v. Huub Ker- stens, m.m.v. Marjes Benopist, pia no en Myra Kroese, sopr. 23.55 Nieuws. 08.00 Tele-Gymnastiek (10). 08.10-11.40 Schooltelevisie (09.25 Sesamstrasse). 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in informatie en amusement. 21.45 Hobbythek: kamerplanten. 22.30 Spatvorstellung: Jagd nach Millionen (Body and Soul), Amerikaanse speelfilm uit 1947. Met: John Garfield, Lilli Palmer, Hazel Brooks e.a. Regie: Robert Rossen. 00.10 Journaal. Ieder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.00-17.00, na nieuws en reklame, onderbroken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Pe ter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio 'De Zwarte Roos'. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 15.25 (S) Breakdance (herh.). 15.57 Progromma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn, kinderprogramma (herh.). Ieder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook goeiemorgen (7.30 en 8.30 Ver onica nws.radio). 9.03 Muz. terwijl u werkt (10.30 Veronica nws.ra dio.). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel (12.30 Veronica nws.radio.). 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland muziekland (16.30 Veronica nws.radio). EO: 17.03 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Ronduitradio- krant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 Zomerbijbelschool. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV0.02 Volgspot. 1.02 Metropo lis. 3.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag.don derdag. NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musica Sacra, werken van Bach. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Muz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet (A. Omroep Ork. o.l.v. Bohumil Gregor. B. Omroep Ork. o.l.v. Miklós Erdelyi). 12.00 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (18). 12.35 Promenade. 13.00 Nws. 13.10 Kerkconcert door Ewald Kooiman, orgel. AVRO: 13.30 Met open mond, een progr. voor operaliefhebbers. 14.30 Goethe en de muz. AVRO: 20.00 Residen tieorkest. met solist. Vioolconcer ten van Brahms. 21.30 Hedendaag se muz. (Via de AM-zender van Hilversum 1) Na 18 uur NOS: 19.02 Nieuws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bul letin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans.

de Stem | 1984 | | pagina 17