Politie Woensdrecht verhoort 'Gardiner' Waterlan bakerma de trekkt Neusenfeesten Terneuzen gaan vandaag van start Extra geld lodig beschermiig bodem van Oosterschelde 4Niet bemoeien met andere gemeente' Diamanten huwelijk in Zaamslag i/r BEN WO AFDELING ZET INSTRUCTRICE AAN DE KANT Echtpaar Bracke 60jaar gehuwd VAN ZEELAND CDA wil helderheid over afhouw walradarketen OOK NA AFSLUTING Schieting BURGEMEESTER HULST: VOOR DIEFSTAL TANKGRANATEN demoraten denkei europes College Goes wi meedoen aan D(D markten Bonden in clinch WOENSDAG 13 JUN11984 Tie PAGINA ZEELAND 31 yyQENSDAG 13 JUNI Van onze correspondent TERNEUZEN - Vanmiddag om twee uur zal burgemees ter C. Ockeloen van Terneu- zen de braderie-neusenfees- ten officieel openen. Dat zal gebeuren aan de Axelsedam. Op welke wijze wilde het bestuur van de stichting Noordstraat-promenade die voor de organisatie tekende, nog niet kwijt. Wel werd toegegeven dat het iets bij zonders wordt, dit dan ook in verband met het 400-jarig bestaan van de Scheldestad. Na de officiële opening volgt een rondgang met de genodigden door dit deel van de binnenstad waar de ko mende vier dagen de feeste lijkheden worden gehouden. Ook de middenstand zal in deze dagen daaraan een extra tintje geven. Bij gunstig weer verwacht men zeker enkele tienduizenden bezoe kers. Het programma voor van daag luidt als volgt: 14.00 uur: opening, 14.15 uur: pop penkast voor kleuters en peuters aan de Vlooswijk- straat, 15.15 uur: spellenkwis voor de grotere kinderen eveneens aan de Vlooswijk- straat, om 16.00 uur gevolgd door een goochelact voor jong en oud, 19.00 uur: optre den showband Irene aan de Noordstraat, 1930 uur: een show met meneer De Bock 'door Dick Camu' op de Markt. D eerste dag wordt besloten met een taptoe door showband Irene eveneens op de Markt Verder is er vanaf 14.00 uur een doorlopende kunst en oude ambachtenmarkt te zien aan de Lange Kerk straat. Conflict binnen de Terneuzense EHBO TERNEUZEN - Het echtpaar C. Bracke-Van de Bos in Ter- neuzen herdacht gisteren de dag waarop het zestig jaar ge leden in het huwelijk trad. De heer Bracke, geboren te Axel, is 85 jaar. Zijn vrouw, die in Sluiskil werd geboren, is 81 jaar. Het diamanten feest werd in verpleegtehuis Ter Schorre, waar de heer Bracke sedert kort verblijft, gevierd. Het echtpaar heeft een zoon, vier kleinkinderen en een ach terkleinkind. De heer Bracke was meer dan veertig jaar werkzaam als administratief medewerker bij de Cokesfabriek te Sluiskil. Hij is drager van de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na mens het gemeentebestuur van Terneuzen kwam gister middag burgemeester C. Oc keloen het echtpaar zijn ge lukwensen aanbieden. Er wa ren gelukstelegrammen van de koningin en de commissaris der koningin in Zeeland. DEN HAAG - Het CDA Twee de Kamerlid Huib Eversdijk wil van minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) nade re informatie over de afbouw van de walradarketen langs de Westerschelde. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van het CDA-Kamer- lid ter voorbereiding op een mondeling overleg met de mi nister. Het Belgische parle ment heeft inmiddels op de be groting gelden gereserveerd voor de afbouw van de walra- dar, maar de vraag is nu of het Nederlandse parlement nog moet worden gekend in de goedkeuring van de overeen komst tussen de beide lands regeringen. Een feitelijke goedkeuring in plaats van een stilzwijgen de, zoals Smit-Kroes wil, zou namelijk zoveel tijd kunnen kosten dat het Belgische be grotingsjaar weer voorbij is. Daarmee zou ook de nu vast gestelde reservering weer ko men te vervallen. Ter voorbereiding op het debat vraagt Eversdijk de mi nister ook nadere informatie over het functioneren van de verkeersposten in Hansweert en terneuzen en over het tijd stip waarop de installaties in Vlissingen operationeel zullen zijn. Van onze parlementoe redactie DEN HAAG - Rijkswaterstaat zal ocna voltooiing van de De|. ta werken nog enige jaren extra geld oeten uittrekken voor bo. I dem- en dijkbescherming van de OCerschelde als gevolg vat gewijzigde stroomsnelheden. Dat blijkt uit antwoorden van minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) op vragen ter voorbereiding van een debat met de Kamer eind deze maand. De vragen van de kamer hadden betrekking op het ministeriële voortgangs rapport dat het tweede half jaar van 1983 bestrijkt. De kosten van de bodembescher ming worden de eerste vijf jaar op enkele miljoenen gul dens per jaar geraamd. Hoe vaak daarna herhalingsbe- stortingen nodig zijn, is mo menteel nog voorwerp van na der onderzoek. Naarmate de voltooiing van de primaire dam in de Ooster- Van onze correspondent TERNEUZEN - Het landelijk hoofdbestuur van de EHBO gaat zich wellicht mengen in een conflict dat sindskort de gelederen van de af deling Terneuzen verdeeld houdt. Inzet is de positie van instructrice G. Verlinde-Kor- stanje uit Sluiskil, die zich door het bestuur onvrij willig aan de kant gezet voelt. Dat bleek volgens haar afgelopen zaterdag toen de EHBO in Hoek een diplo ma-uitreiking hield. Mevrouw Verlinde, dis- tricts-instructrice voor de 30 Terneuzense cursisten, was hierbij niet uitgenodigd. In een aankondiging van het ge beuren stond dat voorzitter A. Culerie zelf de lessen gegeven had. Daarmee is het conflict tussen mevrouw Verlinde en het bestuur zo hoog opgelopen dat zij het hoofdbestuur erin wil kennen. De EHBO-afdeling is 3 jaar geleden opgericht met als doel 's-HEERENHOEK - In De Koren beurs kwamen 24 gepensioneerden en bejaarden bijeen om hun veer tiendaagse schieting op de liggende wip te houden. Uitslag: eerste hoofdvogel A. de Jonge-Rijk, tweede hoofdvogel J. de Jonge, beiden Willem Teil, eer ste zij vogel M. Koens Spes Nostra, tweede zij vogel C. van Weele, Ju liana, derde zijvogel H. van de Dries, Concordia, vierde zij vogel C. van Weele, Juliana, eerste kal J. de Jonge Willem Teil, tweede kal W. Geys Soranus, derde kal J. de Jon ge Willem Teil, vierde kal J. Goe- theer Juliana. Meeste kleine vogels M. Koens Spes Nostra (8). De vol gende schieting is op dinsdag 19 ju ni. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester P. Molthoff van Hulst vindt dat Hulst zich niet moet bemoeien met de interne aangelegenheden van een andere gemeente. Hij neemt dat standpunt in naar aanleiding van een oproep van enkele verontruste inwoners van de Duitste zustergemeente Michelstadt, om te protesteren tegen de benoeming van twee in woners van die gemeente tot ere-burger. Zoals De Stem gisteren meldde, beschuldigen de onderteke naars van de 'open brief' de twee ere-burgerkandidaten ervan een actief nazi-verleden te hebben. Ze vinden dat het dan niet door de beugel kan ze tot ere-burger te benoemen. De brief waarin de Hulstenaren wordt opgeroepen het protest te onder steunen is, zo bleek gisteren, overigens al een week of drie gele den op het Hulster stadhuis gearriveerd. Daar is men ervan overtuigd dat de doopceel van de beide kandidaten voor het ere-burgerschap ongetwijfeld tevoren goed zal zijn doorgelicht. De gemeenteraad van Michelstadt heeft de benoemingen tot ere-burger in ieder geval met grote meeder- heid goedgekeurd. COLIJNSPLAAT - Concours De Zeeuwse Bond KNF houdt in samenwerking met de brassband Wilhelmina zater dag 16 juni een muziekcon cours op het sportterrein in Colijnsplaat. Op het program ma staan mars-, drum-, show- en majoretten wedstrijden. De aanvang is 14.00 uur. GOES - Staatssecretaris - Het Goese bedrijfsleven krijgt maandag 18 juni de kans met staatssecretaris Van Zeil van economische zaken van ge dachten te wisselen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in de Prins van Oranje. Het vragenuurtje met de onderne mers maakt deel uit van een bezoek van Van Zeil aan Goes. OVEZANDE - Kermiskoers - Het Wielercomité Ovezande houdt zondag 17 juni de Wie lerronde van Ovezande voor trimmers. Het is de vijfde keer dat deze kermiskoers wordt gehouden. Dit jaar komen er echter geen dames aan de start. De wedstrijden begin nen om 12.15 uur. Wat later in de middag starten de vetera nen uit de gemeente Borsele. 's-GRAVENPOLDER - Dans- festival - De sporthal in 's- Gravenpolder biedt zaterdag 16 juni plaats aan een non stop jazz-dansfestival, georga niseerd door 15 jazz-gymnas- tiekleraren. Aan het festival nemen ongeveer 300 dansers deel, die in totaal 40 optredens laten zien. De eerste groep be gint 13.30 uur. Het festival duurt tot ongeveer 17.00 uur. het verzorgen van cursussen voor het officiële EHBO-di- ploma en het verzorgen van herhalingscursussen. Thans telt de vereniging zo'n 60 le den. De klacht van mevrouw Verlinde komt erop neer dat zij het cursuswerk in Terneu zen vrijwel alleen moest op knappen, met nauwelijks ma teriele of persoonlijke steun van het bestuur. Ook waren er volgens haar te veel cursisten en nam het bestuur besluiten zonder rug gespraak met de leden. Dat er bij de diploma-uiteiking wel een drankje was voor de Hoekse, en niet voor de Ter neuzense cursisten, was de druppel die de emmer deed overlopen. Voorzitter Culerie betreurt het dat de instructrice 'de naam van de EHBO zo te grabbel gooit'. „Zij is bij het Rode Kruis ook al eens met ruzie weggelopen. Het kost haar gewoon moeite zich aan de richtlijnen van een bestuur te houden. En een bestuur is er toch voor om een vereniging te leiden. Maar ach, je ziet het zo dikwijls dat mensen binnen een vereniging problemen krijgen, opstappen en dan hun gal gaan spuwen. Erg jammer hoor, want dit kan ons natuur lijk leden gaan kosten". Mevrouw Verlinde houdt echter voet bij stuk, noemt als voorbeeld het te grote aantal cursisten: „Steeds heb ik het bestuur erop gewezen dat 30 cursisten voor een opleiding te veel, zelfs niet toegestaan is. Dit werd afgedaan met de me dedeling dat een jonge vereni ging geld binnen moet zien te krijgen. Tevens werd toege zegd dat het bestuur bij zou springen. Gedurende de cur sus echter is er van bestuurs zijde niemand komen assiste ren", aldus de instructrice. Integendeel, volgens haar is de Terneuzense cursus geboy cot. Geld voor nieuwe verban den kwam er niet. Toen de tijd van het examen aangebroken was, verzuimde het bestuur de Terneuzense cursisten aan te schrijven en te melden bij het hoofdbestuur. „Ten einde raad heb ik het hoofdbestuur hier melding van gedaan. Dat heeft tot gevolg gehad dat mijn handtekening en die van de examinator dr. Hammar ge noeg waren om het diploma officieel te doen zijn". Alle voorvallen plus het feit dat er geen kascontrole noch ledenvergaderingen gehouden worden, zijn voor mevrouw Verlinde aanleiding het er niet bij te laten zitten. Het hoofd bestuur zal volgens haar orde op zaken moeten gaan stellen. Allerergste Mevrouw Verlinde: „Bij de diploma-uitreiking werd ge zegd dat ik het bijltje erbij neergegooid zou hebben. Dit vind ik het allerergste. Want ik sta volledig in voor mijn cursisten en dat weten ze. De telefoon staat bij mij roodgloeiend" Op de concrete beschuldi gingen wil voorzitter Culerie niet ingaan. „Het is zo al erg genoeg. Bovendien moet ik dan toch eerst het voltallige bestuur raadplegen". Een woordvoerder van het hoofdbestuur was gisteren nog niet op de hoogte van het uit de hand gelopen conflict. „Wij nemen ook geen directe stap pen. Pas als een van partijen ons benadert, kunnen we be middelen, dit natuurlijk op basis van hoor en wederhoor", aldus de woordvoerder. Burgemeester Ockeloen (links) kwam de heer en mevrouw Hamelink gelukwensen FOTO ERIK OSSEWAARDE ZAAMSLAG - Het echtpaar L. Hamelink-De Blaaij in Zaamslag vierde gisteren het diamanten huwelijksfeest. Beiden zijn 80 jaar oud en genieten nog een tamelijk goede gezondheid. De heer Hamelink is evenals zijn vrouw gebo ren en getogen in Zaamslag. „Eraan verknocht", zoals hij het gisteren zelf beaamde. Hamelink heeft in het dorp altijd een grote bekendheid gehad. Van beroep timmerman-aannemer (voornamelijk in onderhoudsbouw) heeft hij in het dorp tal van woningen verfraaid en helpen verbouwen. Zijn vakmanschap was alom bekend. Daarnaast was hij ook in het verenigingsleven zeer actief. Hij bekleedde jarenlang vele functies. Zo was hij bestuurslid van de plaatselijke Oranjevereniging, het Groe ne Kruis, woningbouwcommissie en nog tal van andere. Maar wat hij nog als zijn grootste hobby ziet, is de vrijwil lige brandweer. Daarin stond hij 30 jaar lang zijn mannetje. De laatste 15 jaar zelfs als commandant. Ook is hij een tijd lang Kringcommandant geweest en had toen ook een functie bij de Bescherming Bevolking. Begrijpelijk en terecht voor al dat vrijwillige en vele werk in zijn vrije tijd is hij daar voor koninklijk onderscheiden. Het echtpaar Hamelink heeft een zoon, twee kleinkinde ren en drie achterkleinkinderen. Dat het gisteren aan be langstelling niet ontbrak lag in de lijn der verwachting. Vele felicitaties en gelukwensen bereikten het diamanten echt paar. Ook namens de overheid waren er gelukstelegrammen en burgemeester C. Ockeloen kwam eveneens namens het gemeentebestuur van Terneuzen zijn gelukwensen aanbie den. Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - John Woods (alias John Gardiner) heeft zich gisteren gemeld bij de politie in Groningen. Met een daarna is de man, die al wekenlang door de Neder landse politie wordt gezocht vanwege de dertien stuks 30 mm AP-boordmunitie voor vliegtuigen, die op het Vredes- actiekamp (VAK) in Woens- drecht werden gevonden, overgebracht naar het politie bureau in Woensdrecht. Gis teravond nog is men daar be gonnen met het verhoor van de man die als vredesactivist bindingen met de BVD bleek te hebben. Het verhoor heeft overigens niets te maken met die relatie met de BVD. Wel met het feit dat Gardiner patronen, die hij in februari stal uit een militair depot in het Belgische Floren- nes, meebracht naar Woens drecht. In Nederland wordt hem alleen het vervoeren en het in bezit hebben van de pa tronen ten laste gelegd. In Bel gië wordt hij gezocht voor de diefstal. Officieel is nog niet door de Belgische justitie om uitleve ring van Gardiner gevraagd. Volgens insiders zit het er ech ter dik in dat dit verzoek dezer dagen komt. Onlangs bleek dat Gardiner in Engeland in een kliniek voor geesteszieken zat. Vorige week pakte hij daar zijn bie zen en kwam naar Nederland. Bij een vriendin in Groningen bracht hij het Pinksterweek- einde door en in overleg met zijn advocaat, mr. A. Vélu uit Rotterdam, besloot hij zich gisteren bij de politie te mel den. Aanvankelijk was afge sproken dat Gardiner gister ochtend om elf uur op de stoep van het politiebureau in Woensdrecht zou staan. Hij ging echter naar het politiebu reau in Groningen. „De man had geen geld voor de reis", was de verklaring van Mr. Vé lu. Rond half elf gistermorgen vertrok vanuit Groningen een wagen van het parket met Gardiner aan boord richting Woensdrecht. Om twee uur gistermiddag stond in het po litiebureau van Woensdrecht al een 'comité van ontvangst' gereed, compleet met recher cheurs voor het verhoor, een tolk, en landelijke en regionale pers. V reemd Gardiner liet echter vijf uur op zich wachten en arriveerde gisteravond om zeven uur. De bemanning van de parketwa gen moest onderweg nog pa pieren laten ondertekenen in Den Haag en was daar opge houden. Na aankomst volgde een kort verhoor, waarin Gar diner vlot bekende de dertien patronen in bezit te hebben gehad. Hij had ze in Woens drecht in een bos verstopt, zo deelde hij mee. Het verhoor wordt vandaag voortgezet. Vreemd is overigens wel het gedrag van Gardiner, die zich in Engeland niet druk hoefde te maken over het feit dat de Nederlandse politie hem zocht. Hij kon als Brits onderdaan toch niet worden uitgeleverd. Waarom kwam hij dan terug naar Nederland? „Omdat hij zijn verhaal aan de Nederlandse rechter wil vertellen. Hij is zich bewust van het feit dat hij hier ver oordeeld kan worden en mo gelijk aan België kan worden uitgeleverd", legt Mr. Vélu uit. Volgens de raadsman geeft Gardiner ronduit toe dat hij de patronen heeft gestolen. Maar voor de rechter wil Gardiner kennelijk duidelijk maken waarom hij dat heeft gedaan. Mr. Vélu daarover: „Gardiner was door de BVD benaderd. Om zijn geloofwaardigheid te genover de actiegroepen te vergroten zegt hij die diefstal in België te hebben gepleegd". Volgens Mr. Vélu heeft Gar diner van de 193 patronen, die uit Florennes verdwenen, er 180 aan de BVD gegeven. Na melijk drie kisten met in elke kist zestig patronen. De der tien overige zaten niet in een kist en werden later op het VAK in Woensdrecht gevon den. De patronen zou Gardi ner aan mensen van de BVD hebben overhandigd op het Stationsplein in Roosendaal. Uit het verdere relaas van Mr. Vélu blijkt dat het aanto nen van de relatie met de BVD niet het enige motief van Gar diner is geweest om naar Ne derland terug te komen. „Gar diner is in twee klinieken in Engeland geweest. In één van die klinieken zei men tegen hem dat het hele verhaal over BVD en CIA maar een hersen schim was. Iets dat paste in zijn ziektebeeld en niet werke lijk was gebeurd. Al dat gedoe over de geheime diensten zou maar verzonnen zijn. Met zijn komst naar Nederland wil Gardiner aantonen dat dit niet zo is. Hij riskeert er zelfs ge vangenisstraf voor", vertelt de Rotterdamse advocaat. schdemonding nadert, zuller volgis de minister stroosnelheden achterin de Oostschelde afnemen, maat vlak) de dam moet op hogere stroosnelheden worden ge. reker, Zij kunnen leiden tot ontgridingen. Voor Rijkswa- tersta is dat aanleiding tot een innsief meetprogramma, met ztodig versterking vati een adal dijkvoeten vlakbij de prinire kering. Deefeijn de hogere stroom- snelhe<n ook het gevolg van het uital van de afbouw van de Philsdam, maar daarmee heeft Rcswaterstaat van het begin i rekening gehouden Snellereafbouw van de Phi- lipsdamad geen zandsluitine toegestai, waarmee de kos ten vanit project-onderdeel tientalle miljoenen hoger waren ugevallen. De kosten van extr bodembescherming vallen da-bij in het niet. Overige is nog steeds niet bekend iwelke mate stroom- geulen inet eindstadium van de werke tijdelijk geheel ol gedeelteli, worden afgeslo ten. De g-olgen voor milieu en visseri lijken acceptabel, aldus de mister, maar nader detailondeoek is toch nog nodig. Blijkens-laar antwoorden op de Kmervragen gaat Smit-Kroesr nog steeds van uit, dat de pmaire dam in ok tober '86 ojrationeel is. Die verondersteng is dan wel gebaseerd ede verwachting dat zich ge: nieuwe tegen vallers voorien met de grote werkscheper-n met de prefa- bricage en nntage van on derdelen. Vooral hetlaatsen van de onderste dortlbalken tussen de betonnen ij Iers kan nog voor verrasqgen zorgen, maar het is 'olgens Smit- Kroes nog tevroeg op dit werkonderdeelu al met ver traging rekenii te houden. Over de bevilingen van de commissie-Le hnc, ingesteld om de werken claatste jaren financieel nauvettend in de gaten te houdeizegt de mi nister momentt nog geen mededelingen te annen doen. Mee- of tegenvajrs waarop deze commissie ,uit, zullen overigens de Katar ook pas worden meegedec als vast staat dat zij zulle optreden, aldus de minister, e kort ge leden met deze 'hu.-egel' ook de late melding aade Kamer van vroegere mee-n tegen vallers verdedigde. (AD VERTENIS) r-Jra? Van een onzer verslaggters GOES - Het dagelijks btuur van de gemeente Goe wil deelnemen aan de geeen- schappelijke regeling Dis- trictsgezondheidsdienst let land, kortweg DGD genood De gemeenteraad van «es heeft reeds in sep'ember an het vorig jaar besloten in principe mee te doen. Oe werkgroep DGD leeft inrrd- dels, na samenspriak metie gemeentebesturen, wijziga- gen aangebracht h de reg- ling en B en W vai Goes vil den het nu tijd ommet een a- gerond voorstel nar de raai te gaan. Deze kom donderdg 21 juni vanaf 19.00iur bijeen. De gemeenterad buigt ziek dan ook over hetiieuwe par- keerplan voor d< binnenstad van Goes. B en WTagen hier voor een kredie van bijna 227.000 gulden. Het plan omvi de van een parkeerirrein bij de Kievitlaan, het patsen van parkeermeters o de Grote Kade, de Dam, deteizersdijk, de Jacob Valckes-aat en de Voorstad. Een and- onderdeel is het opheffen va de blauwe AMSTERDAM - A-dappe"f' mijnmarkt. In bintje 5qm werden 3 contracten verhande voor leve* ring november bij e€ prijs van 26,60 per 100 kg en v>r levering april 87 contracten tegi 30,60 toi 30,50. De stemming wi kalm. KAPELLE, 12 juni - ksframbo* zen I 3.10-3.80, id. II 1-2.40. rode bessen 12.60. Aardien 11-3"' 1.45, id II 1.12-1.13. Ove Bre De gebroeders Van de Bossche die zaterdag in Waterlandkerkjt door Willy van L WATERLANDKERKJE - I in Waterlandkerkje de norn weer verstoord door brullei ren. Voor de. vierde achtere dan trekkerntrekwedstrijde van de jaarlijkse Meerminni De wedstrijden vinden voor de eerste maal plaats in sa menwerking met de NTTO (Nederlandse Trekker-Trek Organisatie), terwijl de orga nisatoren bijna allemaal lid zijn van de enige maanden ge leden opgerichte ZVTP (Zeeuws-Vlaamse Trekker- Pullers). Vroeger was de trek ker-trek wedstrijd in 't Kerkje een 'wilde' wedstrijd. De orga nisatie werd nu echter min of meer gedwongen om via de NTTO de kamp te houden, omdat anders niet meer aan andere officiële wedstrijden kon worden deelgenomen. Desondanks waren de wed strijden tijdens de voorgaande jaren een grandioos succes. Vele duizenden bezoekers be zochten het West-Zeeuws- vlaamse dorpje. „Het is vanaf het begin erg goed aangesla gen", aldus Antoine van de Bossche, één van de organisa toren. „Waterlandkerkje is de bakermat van alle trekker- trek-deelnemers". Ook dit jaar zal er weer heel wat spektakel te beleven zijn. Vanaf 10.00 uur wordt er af en toe gereden en deze 'trekken' tellen al direct mee voor de klassering. Na de pauze volgt om 13.00 uur de middagwed strijd. De beste 'trek' telt. Monster Er wordt evenals voorgaan de jaren gereden in verschil lende klassen. Er zijn twintig specials van 0-2400 kg, 2400- 3400 kg, 3400-4400 kg, stan daard dezelfde groepen maar dan als extra 4400-5700 ton. Tenslotte zijn er dan nog de superstandaard-tractoren van 3400 tot 4400 kg, die echter voor •neer dan 20 procent zijn opge roerd. Als extra attractie is dan ook nog de 'Spirit of Exta se' aanwezig, een monster met evenveel kracht als 900 paar den, afkomstig uit Noord-Bra bant. Ook de mannen van eigen bodem zijn de laatste maan den druk in de weer geweest. Eo de Regt uit Biervliet is be- ?Jg met een acht cilinder Rolls Boyce-motor met een inhoud Van 18 liter en vier kleppen Par cilinder, draaiend op megtuigbenzine. Een mon stertje van ongeveer 700 pk. Antoine van de Bossche sleu- 1 volop aan zijn 'Billy', uit gedost met een uitlaatgastur- 0 °P benzinemotor. ';®T komen steeds nieuwe twikkelingen °P dit gebied", t^lt Antoine. „Het aantal lakkers blijft gelijk, maar de racht neemt steeds meer toe". an eigen bodem gaan in de per-standaardklasse dohn- 3 Vonhout ('Little John'), oes de Nood ('Sanne'), Paul

de Stem | 1984 | | pagina 14