JToneelspel over Reynaert in Hulst TBINGO 1.000.- LOTERIJ HJDERS Tweede Berlaersf eesten Koewacht druk bezocht Anderhalf jaar geëist tegen Engelse dealer STICHTING IN HET LEVEN GEROEPEN Toon Jansen winnaar Ronde van Mieke Buys Wijk Moerschans in Hulst krijgt Vüdtuin' \opwarmertje voor stoet HOEVEN iLLURE utes: ij Nederland CITROËN^ Tennis voor huisvrouwen VAN ZEELAND 21423 ildprijzen kspostspaarban k Kdelburg Was de SI P'S" Engelsman J. W. de on- L» ?e helper in de nood' Lil hij zich sinds zijn I "houding in maart had uit- L 6V«: of was hij inderdaad L keiharde heroïnedealer Lonschuldiger uitzag dan |210 Werhelijkheid was? In Hf Seval werd hij betrapt een hoeveelheid van 30 H 51'heroïne, die hij bezig L. "oor te spelen aan ande- LV.de meervoudige straf - AUTOBEDRIJF W. DE BLOCK AUTOBEDRIJF WISSE B.V. Plaatselijk nieuws Axel Plaatselijk nieuws Hontenisse Hulst Kieldrecht Koewacht Lamswaarde VOLVO 340 WINNER 1.4 3-DEURS VOLVO-DEALER H.F. VAN OOSTERHOUT MET GELD VAN MINISTERIE [^ijjSDAG 12 JUN11984 T6 PAGINA ZEELAND 2 kantoor: Rijksweg lus 150,6800AD 148767 open v.a. 18.00 uur) uur, Breda Bowling boomstr./hoek Haag- hage Markt 18.25 uur, p) 18.45 uur, St.-Wille- i uur (informatie Broe- n 18.00 uur, Roosen uur, Oud Gastel bug- rnbosch Basiliek 19.00 140-33380). 076-138452 >167 trekeningnummer trekeningnummer trekeningnummer trekeningnummer trekeningnummer trekeningnummer itrekeningnummer itrekeningnummer itrekeningnummer itrekeningnummer eindcijfers eindcijfers eindcijfers eindcijfers eindcijfers eindcijfer 369 512 1 367 663 1 503 608 2 002 640 2 355478 2 440 732 2 480 802 2 874 170 3.185 332 3 601 829 6852 2.742 285 694 37 6 ^VAKMS.000, Kenmgnummers 26,2.199.316 ©n I 682.242 IJZEN VAN f 1.000 - dcijfers: 5.661 e loterij voor Postrekening- nog altijd niet mee? pot van ca 3 miljoen gulden ng op te sturen en. elke nmer Zo n 5 weken voor ig afgeschreven e pnjsbepalende postrekening- én week na de bekendmaking van deelnemers loten mee der postzegel naar SU FA, postrekening9 Schrijf naar t i Postgiro en lasting De loten/werd 00/088/207, d d 9-11-1971 land te 's-Gravenhage ten Informatie verkrijgbaar bij ert uw r in een lotnummer, jstgiro omerhofstraat 68, Timer ten hoogste eenmaal it op Oe loten; van de handtekening Van een onzer verslaggevers I HULST - De Hulster Reynaertstichting is erin geslaagd, ais 'warming up' voor de Reynaert- jmmeganck in september, een bekend Rey- ertspel naar Hulst te halen. Op zaterdag 16 juni wordt om 20.00 uur in I gemeenschapscentrum Den Dullaert het be kende spel 'Reynaert de Vos' van Paul de Mont opgevoerd. Deze uitvoering wordt in Nederland slechts éénmalig gebracht, dank zij een samenwer king tussen het provinciebestuur van West- Vlaanderen en provinciaal bestuur van Zee land. Het toneespel wordt op de planken gebracht door een keurgroep uit de top van het West vlaams amateurtoneel. De groep wordt ge vormd door acteurs, actrices en technici van Brugges gerenommeerde amateurgezelschap pen De Valk uit Sint-Andreis, Reynaert uit Sint-Kruis en Kunst Adelt uit Assebroek. De produktieleiding en regie Werden toever trouwd aan Oswald Maes. De originele muziek voor deze theaterproduktie, oorspronkelijk op touw gezet in het kader van een culturele uit wisseling met het Duitste Westfalen-Lippe, werd gecomponeerd door Willy Carron, direc teur van het Brugs Conservatorium. Inmiddels is het spel vorige maand al twee maal opgevoerd in duitsland, en in Sint-Pie- ters/Brugge en Lokeren. De laatste voorstel ling is dus op 16 juni in Hulst. Dank zij de sa menwerking tussen eergenoemde provinciebe sturen heeft men met 5 gulden de toegangs prijs erg laag kunnen houden. 1 De zeskamp tijdens de Berlaersf eesten - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van onze correspondente KOEWACHT - De tweede Berlaersfeesten, die afgelo pen weekeind in Koewacht werden gehouden, hebben enorm veel belangstellenden getrokken. De show-avond en, waarbij verschillende top-artiesten hun opwach ting maakten, waren geheel uitverkocht. De festiviteiten werden zaterdagmiddag 'geopend' door burgemeester A. Hack van Axel. Hij opende een symbolisch slot, nadat hij de bijpassende sleutel had ge kregen van een neerdalende parachutist. Bij de opening van het slot kwam een bord je 'Berlaersfeesten' te voor schijn en tevens stegen bal lonnen omhoog. Zaterdagmiddag voerden de vijfde klassers van de Eikelaar een play-back- show op. De jeugdige arties ten hadden zelf vervaardig de instrumenten bij en noemden zich voor de gele genheid De Vlasband. Daar na volgde een uitvoering jazz-ballet, ook een groep uit Koewacht. Zaterdagavond trad een keur van artiesten, onder wie Vader Abraham en Ben Cramer, op voor een uitver kochte tent. De kaartlief- hebbers waren zondagoch tend al in de ochtenduren present voor een seriekaar- ting om hanen. De expositie ruimte, waar de plaatselijke winkeliers zich presenteer den, en de Vlaamse kermis trokken heel wat belangstel ling. Trekpleister zondag middag was een zeskamp, op touw gezet door de plaatse lijke KPJ. Voor 900 toe schouwers traden acht ploe gen in het strijdperk. De uit slag: 1. W Koewacht, 2. Zaalvoetbalclub Wilton, 3. Zeelandia 4. EMM, 5. EHBO, 6. Volleybalclub Attack, 7. KPJ I, 8. KPJ II. De ploeg van EMM bracht de jongste deelnemers in de strijd en werd bovendien uitgeroepen tot de sportiefste ploeg. Ook zondagavond was er een uitverkochte amuse mentsavond met ondermeer de Blue Diamonds en Corry Konings. Gisteren stond de sport centraal. De winke liers voetbalden tegen de Koewacht-senioren en Steen I trad aan tegen Koewacht I. Voorts was er touwtrekken. De Berlaersfeesten werden gisteravond afgesloten met een drukbezochte dans avond. Het organiserend co mité toonde zich zeer tevre den. '•'"•n onze correspondente Als tussenpersoon zou hij l.,Sulden voor de transactie .JSen, maar van dit geld zag I' "ooit een cent. I m Middelburg werd in geval wel duidelijk dat ':fin van de spelers was in I '"gewikkeld spel, waarbij SDu] via bepaalde kanalen naar Engeland vervoerd had moeten worden. W. hield bij hoog en bij laag vol dat hij meegedaan had om zijn Nederlandse vriendin te gen een misdadige landgenoot en heroïnedealer te bescher men. Deze man, een zekere Tony, zou van plan zijn ge weest vanuit de woning van de vriendin in Vlissingen te dea len en om van het spul af te komen had W. de transactie voor zijn rekening genomen. „Hij was dan ook slechts een figurant in een door anderen geregisseerd spel", aldus zijn verdediger. Officier van justi tie mr. Stein wenste niet te ge loven in deze bijrol, vooral ook omdat W. zelf had verklaard heroïne te haten, maar zich toch blijkbaar had laten lenen voor hand- en spandiensten. Tegen W. eiste hij een gevan genisstraf van 1,5 jaar. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. (ADVERTENTIE) Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Collecte - Dit jaar heeft de astma-collecte in de gemeente Axel in totaal ƒ5.088,37 opge bracht. Hiervan leverde Zuid- dorpe een aandeel van 403,65. Balletdemonstratie - Momen teel wordt er door de kinderen van de balletschool van Rola Besselse in Axel hard geoe fend voor de balletdemonstra tie die op woensdagavond 13 juni wordt gegeven. De uit voering, die behalve door de ouders door iedere belangstel lende kan worden bijgewoond, wordt gehouden in de gymzaal van de lagere school de Wa rande in Axel. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Sportieve huisvrouwen uit Schoondijke, I Jzendij- ke en Breskens verwisselen in de week van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni de mattenklopper voor het tennisracket. De tennisclubs uit genoemde plaatsen hebben in die periode namelijk een toernooi voor huisvrouwen op touw gezet, zowel voor beginners als voor gevorderden. De wedstrijden worden gespeeld op sportpark Baersande te Breskens en er wordt gepeeld om twee gewonnen sets. Er is ook een verliezersronde, zodat alle dames minstens twee keer aan de bak komen. Schaakclub T erne uz en wil denksportcentrum Van onze correspondent TERNEUZEN - In Terneuzen is de stich ting Denksportcen trum opgericht, een initiatief van de schaakclub Terneu zen. De schaakclub wil eventueel in samenwerking met de an dere denksportclubs, verenigd in deze stichting, komen tot een eigen lokaliteit voor de denksporten. Het stichtingsbe stuur zal deze week alle colle ga-denksportverenigingen aanschrijven met het verzoek om in de stichting met een vertegenwoordiging te parti ciperen. Vooral de schaakclub ijvert al jaren voor een eigen onder komen. Het bestuur van deze vereniging ziet vele voordelen voor de leden als ze een eigen lokaliteit hebben. Ze zitten dan niet meer vast aan be perkte tijden waarop ze te recht kunnen in gehuurde za len. In februari van dit jaar hebben enkele afgevaardigden van de schaakclub al een ge sprek gehad over een eigen onderkomen met de wethou der van sportzaken Van Wal raven. Omdat de schaakclub meer heil ziet in een stichting die zich volledig kan inzetten voor een denksportcentrum is de stichting in het leven geroe pen. Momenteel hebben alleen afgevaardigden van de schaakclub zitting in het be stuur maar uit informeel con tact zouden ook andere denk sportverenigingen belangstel ling hebben. Hoewel de stichting de kin- derwieg nog niet heeft verla ten is het eerste wapenfeit al op te tekenen. Adrie Paauwe van de schaakclub Terneuzen: „We kregen van een Belgische schaakclub een tip dat een grote kantoor-barak te koop stond. Na overleg met het be stuur hebben we daar op inge schreven, met de bepaling on der voorbehoud, dat de ge meente voor de garanties zou zorgen. We zijn direct naar de gemeente gestapt om alles uit te leggen. Maar toen puntje bij paaltje kwam werd duidelijk dat we de koop wel op onze buik konden schrijven. De ge meente had veel tijd nodig om te beslissen of ze medewerking kon verlenen". Pauwe vervolgt: „We zijn teleurgesteld in de traagheid van de ambtelijke molen. Wij zijn al jaren bezig met het zoe ken naar iets geschikts. Dan verwacht je toch van de ge meente wat creatief snel den ken. Maar helaas". De stich ting wil bij diverse sportbon den subsidie aanvragen, zoals de NSF en de Nederlandse Denksportfederatie. Boven dien zal ook bij de gemeente en provincie voor subsidie worden aangeklopt. De rest van het benodigd kapitaal zal de stichting lenen. Mieke Buys als toeschouwer bij haar eigen ronde FOTO ERIK OSSEWAARDE Van onze correspondent KRUISDORP - In de schaduw van het pinkstercriterium te Kloosterzande werd op tweede pinksterdag voor de derde maai de Ronde van Mieke Buys gereden. Hieraan namen 58 trimmers deel en Kruisdorp was bijna te klein om alle toe schouwers een plaats te kunnen geven. Toine Raes fungeerde als speaker en reikte samen met rondemiss Randy Skogstadt, bijgestaan door café-uitbater Mieke Buys, de prijzen uit. In het criterium voor de vedetten won Toon Jansen uit Kloosterzande, gevolgd door Mark van Troost en Hugo Kint. Deze koers had een spannend verloop. Pierre van Himst uit Graauw had een flinke voorsprong ge nomen, die uiteindelijk door de mannen uit Kloosterzande onder leiding van Karei van Kerckhoven teniet werd ge daan. De koppelkoers over vier km werd gewonnen door Mark van Troost en Hugo Kerkhaert op 6.28. Tweede werden Jos van Heese en Etien Weemaes op 6.33 en derde Ko Goeree en Rinus Vermue op 6.35. Winnaar van het puntenklassement werd Albert de Rijk. Han Goossen kreeg een premie en een fles 'witte motor' als oudste deelnemende veteraan. Voorzitter Lucien Jonkheym van de veteranen van W Hontenisse kreeg de wisselbeker voor de club met het grootst aantal deelnemers. In café Mieke Buys werd 's- avonds feestgevierd ter afsluiting van deze derde Ronde van Mieke Buys. Fietsvierdaagse - In Axel wordt de fietsvierdaagse gere den van 19 tot en met 22 juni. De routes die dagelijks wor den gereden, zijn tussen de 15 en 20 kilometer en voeren door de polders rondom Axel, waarbij veel leuke plekjes in de routes zijn opgenomen. De start is steeds vanuit de sport hal tussen 18.00 en 19.00 uur. Voor degene die om bepaalde redenen een avond niet kan mee fietsen, bestaat de moge lijkheid de route in eigen tijd te rijden. Voor allen die de tocht uitrijden, ligt een leuke herinnering te wachten. Anjercollecte - Vandaag col lecteren leden van de konink lijke harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande in Hengstdijk, Ossenisse, Walsoorden en in de buitenwijken van Klooster zande. De opbrengst komt ten goede aan het Anjerfonds Zee land, die deze gelden gebruikt voor subsidies aan groeperin gen die werkzaam zijn op het gebied van cultuur en natuur behoud. Bridge - De leden van bridge club Hulst speelden in ge meenschapscentrum Den Dul laert de eerste wedstrijd in de zomercompetitie met een deel name van 23 paren. De uitslag was als volgt: 1. dames Mast- Kind, 2. dames De Booij-Wen- dels, 3. heren Gerres-De Maat, 4. echtpaar Aronson, 5. heren Herman-Van de Dries, 6. he ren Gijs-Van Laere, 7. heren Boddaert-Wendels. Ruildag - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou den hun maandelijkse ruildag op zondag 17 juni van 9 tot 12 uur in feestzaal Centrum. Dit keer is er een minitentoonstel ling van bloemprentkaarten door juffr. A. Kegels. De en tree is 60 cent en aan de toe gangsbewijzen is nog een lote rij verbonden. Schuurfeest - In navolging van voorgaande jaren houdt de KPJ-Koewacht op 16 juni weer een groot schuurfeest. Muzikale medewerking ver leent The Yankee Doodle Ses sion. Het feest vindt plaats bij de firma Baert aan de Klap- straat 30 te Koewacht en be gint om 20.30 uur. Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub een bridgewedstrijd. Het was een Howell 12 met 12 paren. Uit slag: 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. heren Pauwels- Van Cruissen, 3. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 4. heren Radema- kers-Van Leeuwen, 5. heren De Booy-Serrarens. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 - Hulst Tel. 01140-13191-11489 Van een onzer verslaggevers HULST - Aan de rand van de Hulster woonwijk Moerschans zal in de loop van deze zomer een 'wildtuin' worden aange legd. Het ministerie van land bouw en visserij heeft Vogel wacht De Steltkluut, die het idee heeft aangedragen, een bedrag van 2.850 gulden toege kend om het plannetje te rea liseren. De subsidie is verstrekt uit een potje voor meer groen in de stedelijke omgeving, onder het motto 'Natuur je buur'. De tuin komt te liggen op het stuk grasland met bomen tussen de brand vijver in de Moer- schanswijk en de Liniedijk. Het stuk grond is voor dat doel beschikbaar gesteld door de gemeente. Volgens voorzitter G. Spon- selee van de Steltkluut moet de wildtuin nog deze zomer worden aangelegd. Om een 'klimaat' te scheppen voor een zo groot mogelijke verschei denheid aan wilde planten is het de bedoeling dat in het ter rein wat putten worden ge graven en heuvel worden op geworpen. Kenmerkende planten uit de omgeving zullen op het stuk grond worden verzameld, waarna de natuur zijn gang kan gaan. Enkel wanneer het hoognodig is zal de schoffel ter hand worden genomen om te voorkomen dat woekerend on kruid de andere planten over vleugelt. In de wildtuin wil de Steltkluut voorts wat slinger paadjes aanleggen voor wan delaars. Met behulp van infor matieve bordjes zal dan wor den aangegeven wat er op de verschillende plekjes allemaal groeit en bloeit. Het terrein zal wel worden afgerasterd, om te voorkomen dat de jeugd de welig tierende wilde vegetatie met crossfietsen en brommers bedreigt. De Steltkluut heeft inmiddels al contact opgeno men met het baanlozenproject om eventuele vrijwilligers te recru teren.

de Stem | 1984 | | pagina 9