Philippine 'zomeravond'-kampioen OPNIEUW TITEL VOOR SANDRA BEGIJN Operatie grootste kanshebber op beker Sterker Steen verliest weer Hulde voor Terneuzense voetballers Levendige koers met sterke Cees Priem Promotie Meeusen Watervliet wint in IJzendijke GPC wint in Kwadendamme Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - „We zijn door een dal gegaan. Voor een oud-Terneuzenaar is het verschrikkelijk te weten dat Terneuzen in de vierde klas speelt endaarom ben ik blij, dat we weer een stapje ho gerop gezet hebben", zei Jan Meyer, voorzitter van de voetbalvereniging Terneu zen, tijdens de receptie, die zijn club hield ter ere van het behaalde kampioen schap in de vierde klas H van het KNVB-zondagvoet- bal. Een man, die Meyer extra in het zonnetje zette, was trainer Maurice de Windt. „Je bent er in geslaagd van een groep, die als los zand aan elkaar hing, een hechte eenheid te maken", stelde hijDe Terneuzense wethou der van sportzaken Van Walraven sloot zich hierbij volledig aan. „Probeer zo gauw mogelijk terug te ko men in de tweede klas. Ter- neuzen moet daar een plaats terug krijgen". Burgemees ter Ockeloen was het daar mee eens. „De tweede klas moet met uw ervaring in theorie een peuleschilletje zijn, maar de praktijk zal moeilijker blijken te zijn", opperde hij. KNVB-afdeling Zeeland-voorziter Schaalje was wat voorzichtiger. „U hebt een goede stap gezet in de juiste richting. Sportief gezien was het dan ook een goed jaar voor uw vereni ging. Wees desondanks niet al te optimistisch, probeer eerst eens een goed seizoen in de derde klas mee te draaien en kijk dan pas weer verder". De afdelings voorzitter werd hierin ge steund door zijn medebe stuurslid Wim Broekhoven. Namens de scheidsrechters- vereniging gaven Levien de Groote en Adrie de Pooter acte de présence. Verder waren er afgevaardigden van bevriende clubs uit de regio. llan Vliet rapste in Hansweert Van onze sportmedewerker HANSWEERT - Leo van Vliet was maandag de rapste man in de profronde van Hansweert. In de eindsprint liet de Kwantum-coureur zijn medevluchters Jos Schipper en Stefan Rooks met duidelijk verschil achter zich. Dit drietal was met nog 7 kilometer te gaan ont snapt uit een kopgroep van acht, die zich na 45 kilo meter reeds had geformeerd. Behalve het genoemde drietal maakte van die overmacht deel uit: Cees Priem, Jac van Meer, Peter Heeren en de Belgen Paul Haghedooren en Mare Dierickx. Aanvankelijk had ook Twan Verstappen voorin de frontlijn gestreden, doch deze moest al spoedig afhaken bij de koplopers. ten scoren voor de leidersprijs, die ook zijn deel zou worden. Nadat de koplopers reeds diverse renners hadden ge dubbeld en met bijna een mi nuut voorsprong op de naaste volgers voorop traden, werd in de frontlijn een demarrage van Cees Priem ternauwer nood door de anderen gepa reerd. Toen de actieve Zeeuw in de kraag was gevat, pro beerden met nog 10 kilometer voor de wielen Van Vliet, Die rickx en Heeren los te komen. Maar nu waren het Priem en Rooks die dit offensief teniet deden. De goede trein vertrok uit eindelijk toen nog 5 ronden van 1250 meter voor de wielen lagen. Op het offensief van Rooks, Van Vliet en Schipper hadden de anderen geen ant woord meer. Demarrages van Schipper in de slotkilometers kregen geen effect en Leo van Vliet toonde zich heer en meester in de eindsprint. De volggroep werd over de streep gevoerd door Cees Priem en in groep drie etaleerde Theo Ap peldoorn zijn sterke eindspurt. Afwezig bij deze profkoers waren onder andere twee mannen uit de ploeg van Peter Post, namelijk Ludo de Keule- naer en Theo de Rooy, terwijl Henri Manders van de ploeg van Walter Godefroot niet was komen opdagen. Met slechts 32 renners ging men op maar niettemin kwamen de 2500 toeschouwers wel aan hun trekken. Het werd een' boeiende en levendige wed strijd. Het eerste uitstapje werd na 35 kilometer ondernomen door streekfavoriet Cees Priem, die in gezelschap was van Stefan Rooks en Twan Verstappen. Dit trio werd echter snel in de kraag gepakt, maar 10 kilome ter verder waren het weer Priem en Rooks die het initia tief namen voor een vlucht, die nu heel wat verder zou reiken, en die de acht man voorop brachten die al eerder werden genoemd. Deze hoofdmacht had in korte tijd een winst van 25 seconden en die voorsprong werd gestadig opgevoerd. Vooral Cees Priem was bij zonder bedrijvig en bleef pun- Leo van Vliet was duidelijk de rapste in Hansweert. Jos Schipper en Steven Rooks hadden geen schijn van kans in de sprint. - FOTO WILLEM MIERAS Van onze sportmedewerker AXEL - Scheidsrechter John ny Meeusen uit Axel is naar groep 3 van het zondagvoetbal gepromoveerd. Daarmee trekt Johnny Meeusen, die als een van de betere scheidsrechters in Zeeuwsch-Vlaanderen be kend staat, de stijgende lijn van de laatste jaren door. Na slechts een jaar in groep 1 te hebben gefloten, promo veerde Johnny Meeusen met het bijzonder hoge beoorde- 'ingscijfer van 8.37. Uitslagen: profs: 1. Leo van Vliet 100 kilome ter in 2.8.42 uur, 2. Jos Schipper, 3. Steven Rooks, 4. op 16 sec. Cees Priem, 5. Mare Dierickx (België), 6. Paul Haghedooren (België), 7. Jac van Meer, 8. Peter Heeren, 9. op 26 sec. Theo Appeldoorn, 10. Heddy Nieuwdorp, 11. Adri van Houwe- lingen, 12. Henk Lubberding, 13. Ad Tak, 14. Leon Nevels, 15. Wies van Dongen, 16. Vester Aarts, 17. Ron Snijders, 18. Fred van Dongen, 19. Arnold van Hooft, 20. Ad Op- rins, 21. Nico van Hest, 22. Mario van Vlimmeren, 23. Emiel Ker- stens, 24. Twan Verstappen, 25. Jo- han van de Linden, 26. Wim de Ruiter, 27. Rogier de Cnijff (Bel gië), 28. Albert Jongkind, 29. Ad Polak, 30. Fred Rompelberg; nieuwelingen: 1. R. de Vrieze (Goes) 40 km 56.58, 2. M. Remijn (Wilhelminadorp), 3. A. Wijdeveld (Koudekerke), 4. J. van Schaik (Souburg), 5. M. Goeree (Driewe gen), 6. L. Goeree (Kruiningen), 7. M. Marijs (Arnemuiden), 8. A. Sij- nesael (Sas van Gent), 9. J. Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 10. R. Aerts (Sluiskil), 11. W. van de Vre de (Kapelle), 12. W. Geijs (Kwaden- damme), 13. R. de Jonge (Lewe- dorp), 14. F. Breure (St. Maartens dijk), 15. J. van Stel (Wemeldinge), 16. H. d'Hont (Hulst), 17. H. Jansen (Vogelwaarde), 18. J. Noorloos (Waalwijk), 19. H. van de Velde (Heerle), 20. R. Meijer (Bergen op Zoom) liefhebbers: 1. C. van de Bergh (Oud-Gastel) 50 km in 1.09.48, 2. L. Meijers (Tilburg), 3. R. Willems (Uden), 4. K. Tolhoek (Yerseke), 5. C. van der Made (Moerdijk), 6. B. Steenbakker (Heinkenszand), 7. F. Meijaard (Wemeldinge), 8. E. Koets (Biggekerke), 9. T. Kooy (Zuid- Beijerland), 10. J. de Laat (Moerge stel), 11. A. van Leest (Moerdijk), 12. M. Dij kwel (Yerseke), 13. D. van Duivendijk (Bruinisse), 14. W. van Lienden (Berkel), 15. P. Sager Os- Gravendeel). Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Philippi ne is kampioen geworden van de zomeravondvoetbal competitie van het rayon Sas van Gent. In het beslis sende duel tegen Corn Boys 1 won Philippine vrij ge makkelijk met 4-1. Vooral voor de pauze was een veel feller Philippine heer en meester en het liep in die periode dan ook naar een beslissende 4-0 voor sprong uit door doelpunten, van Anthony Ploegaert (2x), Piet Penne en Arnold Co- rijn. In de tweede helft was Corn Boys wel wat sterker, maar dat was te wijten aan het feit, dat Philippine met die comfortabele voorsprong wat verslapte. Willy Steyaert scoorde tegen voor Corn Boys. De voorsprong van Phi lippine in de klassering be draagt nu drie punten en met én duel voor de boeg kan er uiteraard niets meer mis gaan. Het duel tussen DEHO'80 en De Tekkelaars 1 eindigde in 3-3 en Philippine 2 won met 4-2 van Racing White. ONA/SU is een serieuze ge gadigde voor de derde plaats na de 4-0 zege op De Tekke laars 2. Beduidend meer moeite had CSM om Corn Boys 2 te verslaan. De 3-2 eindstand is daar een duide lijke afspiegeling van. De stand: Philippine 1 8- 16, Corn Boys 1 8-13, ONA/ SU 8-11, De Tekkelaars 1 8- 10, CSM 8-9, DEHO'80 8-7, Philippine 2 8-7, Racing White 8-5, Corn Boys 2 8-2, De Tekkelaars 2 8-0. Van onze tennismedewerker SLUIS - Met haar overwin- "jng in de finale op Maaike lerstraeten maakte Sandra jkgijn duidelijk, dat zij voor lig op Zeeuws niveau onver- ir is. Tijdens de Meuwse districts-jeugdten- kampioenschappen, voor de maal georganiseerd Mor tennisvereniging Sluis, Pikte zij de titel bij de 14-jari- Meisjes, nadat zij vorige ee|t te Zierikzee het kam- .'oenschap behaalde bij de 12- "rigen. Twee Zeeuwse titels waren 'eens weggelegd jgoor Tim atl Dijk, ditmaal bij de 18-ja- ge jongens, dankzij een ge melijke overwinning op eter Willemse. Allemaal re- i overigens volgens 'het kje', want geen der over gingen kon als verrassend orden bestempeld. Alleen het verloop bij de loste meisjes kende een ver assende ontknoping. Hier itifesteerde zich Martine an Maarleveld, dankzij haar Jsrwinmngen op Annemarie Grijzer en Corina van der "tgt. 12-jarige Sandra Begijn Hulst baande zich zonder veel moeite een weg naar finale, die zij uiteindelijk reikte via winst op haar "genote Annemarie de Blok jJ 6-3). Haar tegenstandster ro volgens verwachting laike Verstraeten, die zich jprdien door Emerence van 'Ogen een set liet afsnoepen A-6 6-1), maar met de der de geplaatste Monique van der Borgt korte metten maakte (6- 3 6-1). Begijn begon in de finale onstuimig. Met vooral een goed gerichte forehand dwong zij haar tegenstandster fheer- malen in de hoek en zij liep dan ook uit tot 5-0. Verstrae ten stelde er nog twee games tegenover, doch met 6-2 werd de eerste set afgesloten. In het begin van de tweede set leek het er even op dat Verstraeten de bakens zou kunnen verzet ten, maar Begijn draaide tij dig de rollen om (6-2 6-3). Voor de eerstgeplaatste Di- mitri Kaiser uit Vlissingen verliep het niet zonder proble men. Hij trof in de finale ver rassend Paul-Richard Helle mans, die in drie sets Marcel Wolfert had verslagen (1-6 7-6 6-1). Dimitri Kaiser werd via een zege op Gyon Asselman fi nalist, waarin hij alle moeite had om Hellemans van zich af te schudden (6-4 7-6). Tim van Dijk haalde even eens zijn tweede titel binnen, via Peter Willemse, die juist twee weken Amerika erop had zitten. Dit gegeven speelde Willemse tijdens deze titel strijd duidelijk parten. Min of meer onvoorbereid omzeilde hij nog wel Peter van der Sloot en Diederik van den Heuvel, en via drie sets verschalkte hij, niet geheel zonder moeite Peter-Heinz Schoolkate (6-7 6- 3 7-5). Via een 6-0 6-3 zege op Mare Zuidweg werd Van Dijk finalist, die in de finale zijn opponent overklaste, hoewel Willemse zijn normale niveau niet kon bereiken. Met 6-2 strafte Van Dijk de vele fou ten van Willemse af, doch hij leek het in de tweede set nog even moeilijk te krijgen. Een 1-3 achterstand werd echter vlot weggewerkt. De finale partij, die amper een uur in beslag nam, eindigde dan ook met 6-2 6-3. Meer strijd werd er gele verd bij de 18-jarige meisjes, waar Martine van Maarleveld, via knap spel, de tweede ge plaatste Annemarie Verrijzer uitschakelde, iets wat haar vo rige week in de finale bij de 16-jarigen niet gelukte. Met een 6-4 6-2 winst werd zij fi- naliste, samen met Corina van der Borgt, die eveneens voor een verrassing zorgde. In drie sets toonde zij zich sterker dan de eerstgeplaatste Barbara du Fossé (2-6 6-1 6-3). In een spannend slot greep Martine van Maarleveld, na drie match-points gehad te hebben, uiteindelijk de titel op Corina van der Borgt (6-3 6-4). Uitslagen: jongens tot en met 14 jaar: halve finales: Dimitri Kay- ser-Gyon Asselman 6-4 6-0, Marcel Wolfert-Paul-Richard Hellemans 1-6 7-6 6-1; finale: Keyser-Helle- mans 6-4 7-6; derde en vierde plaats: Asselman-Wolfert 6-2 0-6 6-1; meisjes tot en met 14 jaar: hal ve finales: Sandra Begijn-Anne marie de Blok 6-3 6-3, Maaike Ver- straeten-Monique van der Borgt 6- 3 6-1; finale: Begijn-Verstraeten 6- 2 6-3; derde en vierde plaats: Van der Borgt-De Blok 6-4 6-2; jongens tot en met 18 jaar: halve finales: Tim van Dijk-Marc Zuidweg 6-0 6- 3, Peter Willemse-Peter Heinz- Schoolkate 6-7 6-3 7-5; finale: Van Dijk-Willemse 6-2 6-3; derde en vierde plaats: Zuidweg-Schoolkate 7-5 4-6 6-4; meisjes tot en met 18 jaar: halve finale: Corina van der Borgt-Barbara du Fossé 2-6 6-1 6- 3, Martine van Maarleveld-Anne- marie Verrijzer 6-4 6-2; finale: Van Maarleveld-Van der Borgt 6-3 6-4. Sandra Begijn, 12 jaar oud, in actie tijdens de tennistitelstrijd voor de jeugd in Sluis. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Van onze basketbalmedewerker OOSTBURG - De dames van Operatie'71 lijken de grootste kanshebbers voor de Zeeuwsch-Vlaamse be ker na hun overwinning op naaste concurrent Voor waarts 2. Maar ook de heren van de Oostburgse vere niging hebben nog kampioensaspiraties. Hun wil strijd van volgende week tegen BV Hulst 1 moet de ontknoping brengen. BC SAS - VOORWAARTS 1 (dames) 38-41: De Sasse dames mochten aan het begin van de ze wedstrijd een riante 30-0 voorsprong koesteren. Een zware taak voor Axel, derhal ve, zo niet onmogelijk, vooral gezien de afwezigheid van de twee topscoorsters Heieen van Espen en Sonja Geelhoedt. Voor rust leek alles voorspoe dig te zullen verlopen voor de thuisploeg, want halverwege was de voorsprong nog steeds erg comfortabel: 38-17. Na de pauze was de samenhang in het Sasse team echter ver te zoeken en van de vijf speel sters mochten er slechts twee het eindsignaal meemaken! Voorwaarts profiteerde van de algehele malaise aan Sasse zijde en won knap met 38-41. BV HULST 1 - BV HULST 2(heren) 90-50: De Hulsterse broederstrijd verliep aanvan kelijk erg voorspoedig voor het veteranen-team, dat voor rust een solide partij neerzet te. De verdediging reageerde alert op de aanvallen van het eerste team, maar vooral aan vallend draaide alles uiterst voorspoedig. Daardoor kon BVH 2 terugkijken op een 42- 42 ruststand. Na de pauze keerde echter een onherken baar team terug op het veld. BVH 1 walste letterlijk over zijn tegenstander heen, die zelf niet meer aan aanvallen toekwam. Met name Ton de Booij (30 punten), maar ook de uitstekend spelende Rob van Bremen (14 punten) bezorgden de reserves nachtmerries. De eindstand was dan ook over duidelijk: 90-50. SCHELDESPORT - VOOR WAARTS (heren) 62-59: De beginstand was 20-20: geen voordeeltje dus voor één van de twee ploegen. Voorwaarts moest het doen zonder Peter Pauwels. Het werd een rom melige partij van beide kan ten. Na rust draaide met name Scheldesport op een iets ac ceptabeler niveau, ook al werd er slechts gescoord via indivi duele acties. Voorwaarts had voor rust teveel energie ver speeld in de fast-breaks en moest verrassend het onder spit delven: 62-59. SCHELDESPORT - BV HULST 1 (heren) 64-124: Een dag eerder had de Terneuzen se ploeg al de vervroegde wed strijd tegen BVH 1 gespeeld. De beginstand was 20-0, maar de Hulsterse ploeg, met slechts vijf spelers verschenen, liet zich hierdoor geenszins ont moedigen en scoorde in een hoog tempo. Toch speelde Scheldesport een redelijke wedstrijd, waarin goed ge combineerd werd, onvoldoen de echter om de ontketende Hulstenaars te stoppen, die in Ton de Booij en Karl Doolaeg- he (beiden 36 punten) koel bloedige goalgetters hadden. Halverwege was de stand nog redelijk in evenwicht, 50-56, maar na rust kwam Schelde sport er niet meer aan te pas: 64-124. SCHELDESPORT - VOOR WAARTS 1 (dames) 22-37: Beide teams waren enigszins gehandicapt: Scheldesport moest andermaal Liliane Gil lissen en Marga van de Vijver missen, terwijl Voorwaarts opnieuw Heieen van Espen thuis had moeten laten. Voor waarts was eigenlijk steeds de betere ploeg. Scheldesport vond pas in de tweede helft het goede antwoord op de Axelse aanvallen via een 2-3- zoneverdediging. Onvoldoende echter om de wedstrijd te win nen: 22-37. OPERATIE'71 - VOOR WAARTS 2 (dames) 45-43: 'Beide teams hadden in theorie nog kans op de beker. De Axelse reserves kregen een 0- 20 voorsprong, maar moesten het stellen zonder Silvia Krijgsman, Janine Boyer en Trudy de Pooter. Daar stond tegenover dat Emma Backx een uitstekend debuut maakte in de Axelse ploeg. Voor rust hield Voorwaarts 2 zijn voor sprong op 12 punten. Na de pauze kwam Operatie via Lisa Leunis steeds sterker opzetten en in de slotfase gaf Operatie de winst toch nog uit handen: 45-43. OPERATIE'71 - BV HULST 2 (heren) 86-50: De Oostburgse heren kregen ondanks hun su persterke formatie een 30-15 voorsprong voor de wedstrijd. BVH was met slechts vijf spe lers komen opdagen en was daarom veel te licht voor de thuisploeg. De Oostburgse for matie sneed keer op keer door de Hulsterse verdediging, die vooral in de tweede helft vaak te veel bleef hangen. Halver wege was de kloof al beslis send: 50-28. Ondanks herhaal de aanwijzingen van gelegen- heidscoach Karl Doolaeghe bleef BVH te wijd verdedigen en Operatie kon een ruime overwinning binnenhalen: 86- 50 Uitslagen: heren: BV Hulst 1-BV Hulst 2 90-50, Scheldesport-BV Hulst 1 64-124, Scheldesport-Voor- waarts 62-59, Operatie'71-BV Hulst 2 86-50; dames: BC Sas- Voorwaarts 1 38-41, Scheldesport- Voorwaarts 1 22-37, Operatie'71- Voorwaarts 2 45-43; meisjes: BV Hulst-Scheldesport 22-31, Schelde- sport-Voorwaarts 35-62, Opera- tie'71-BV Hulst 97-28; jongens: Voorwaarts 1-BV Hulst 50-44; mi ni's: Voorwaarts 1-Voorwaarts 2 84-28, Scheldesport 1-Scheldesport 2 22-21. Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Het jaarlijkse toernooi voor eerste elftallen dat de voetbalvereniging IJ zendijke hield, is gewonnen door het Belgische Watervliet. In de finale klopte de ploeg Sluiskil op overtuigende wijze met 3-1. Daarvoor had Water vliet de organiserende vereni ging met 2-0 verslagen. Sluis kil kwam de finale van dit drukbezochte toernooi binnen door Terneuzen te wippen. Na een 0-0 eindstand toonde Sluiskil zich de meest bekwa me ploeg in het nemen van strafschoppen. De strijd met als inzet de derde plaats werd door IJzen dijke gewonnen. Het klopte Terneuzen met 2-1. Het toernooi voor lagere elf tallen werd gewonnen door Schoondijke 1. Die ploeg klop te in de finale FC Schulpweg uit Rotterdam met 3-0. De eindstand van dit toer nooi was: 1. Schoondijke, 2. FC Schulpweg, 3. IJzendijke 2, 4. Oostburg 2, 5. Cadzand, 6. IJ zendijke 3. Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - De voet balvereniging Kwadendamme hield een toernooi voor B-ju- nioren. De eindstand was: 1. GPC, 2. Kapelle, 3. Kwadendamme, 4. Patrijzen, 5. 's Heer Arends- kerke. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Margriet uit Oss heeft de extra promotieplaats, die recht geeft om volgend seizoen in de tweede klas van het zondagvoetbal uit te komen, gepakt. Het versloeg in 's-Herto- genbosch op het BW-terrein Baronie met 2-1. Steen speelde het laatste duel in Roosendaal op het Ailiance-terrein en verloor met 3-0 van ESV. ESV - STEEN 3-0: Geheel tegen de verhouding in heeft Steen dit treffen verloren. Van meet af aan waren de elf van coach Van Duysse sterker, doch zij vergaten te scoren. In de beginfase kregen Nagelkerke en Blanckaert enorme kansen. Oog in oog met de ESV-doelman ging het echter fout. De eerste treffer van ESV kwam op naam van Hans Hendriks. Jan Werts liet nog voor de thee 2-0 aantekenen. Na de pauze maakte Steen het spel volledig. Dit leverde niet minder dan 15 hoekschoppen op, maar geen doelpunten. De ene treffer, die pal voor tijd viel, kwam op naam van Peter Geurts en die speelde voor ESV. MARGRIET - BARONIE 2-1: 0-1 Van Orsouw (eigen doel punt), 1-1 Van Ballesooy, 2-1 Van Uden. Stand: Margriet 3-6, ESV 3-4, Baronie 3-2, Steen 3-0.

de Stem | 1984 | | pagina 19