tie ©I 1 n op Polak op scherp in Hansweert if •- Yerplanke komt half wiel tekort Sterk bezet toernooi van Kloetinge Samen Verder nieuwe handbalvereniging IER IER iÊLitKLiLSSEHMT Oefenduels Breskens TW&TVM^nOït Zeeuws tenniskampioen Tim van Dijk: m 1^1 Door fusie Sluiskil en Utopia S N BREDA Vroegste meldingen Moulins HVV'24 aan de leiding Jeugdkoers Draaibrug ZATERDAG 9 JUN11984 ïrgadering bobank iamen r m Damestennis Juniorenkoers van Eede matig bezet Mathijs en Buys stoppen bij Koewacht Jeugdkoers in Zuiddorpe KRO-radio bij profkoers Kloosterzande Prestatielopen in Terneuzen A78 T14 i 'Tweede titel bineee handbereik' tel. 076 - 22 21 21 traat 57 tel. 01608-1 65 50 tel. 01650 - 3 56 66 tal. 01640 - 4 19 00 operatieve Rabobank aden op tot het bijwo- ladering die gehouden mi 1984 om 20.00 uur hilleman. ing jjur en Raad van Toe- Iraag lnotulen van de vorige Ijaarrekening 1983 lig- hoofdkantoor van de fage. Het Bestuur. AKKER" aan de bestuur van de onderwijs op al- functie van: Jienst voor het shoud, dat in dat fen voor een extra BOLLEKE" aan da roept het be- zwangerschaps- len datum in sep- ordt verwacht: te A B en dat gevolg heeft vol- n aan het school- ooltijden bereid is nken. is van het bijzon- ik na verschijning an de STICHTING aan 225, 4839 AB h wenden tot de foogakker", Wan- of 076-410329 luterschool „Olle- i, tel. 076-133019 Van onze tennismedewerker IEBNEUZEN - De uitslagen van de gespeelde kampioens- c.q. promotiewedstrijden in de damestenniscompetitie: njmesenkelcompetiüe: Hoofd klasse voor het Zeeuws kampioen schap: MLTC 1-Souburg 1 1-5. Promotie naar hoofdklasse: Hul ster Ambacht 1-De Stoof 1 4-2, Domburg 1-Ovezande 2-4. Promo tie naar eerste klasse: Sluis 1-Sou- burg 2 4-2, Animo 2-Hansweert 5- 1 Tebo 1-Goblin 1 2-4. Wik promo veert automatisch. Damesdubbel- eompetitie: Hoofdklasse voor het geeuws kampioenschap: Kruinin- ■en 1-MLTC 2 3-1. Promotie naar hoofdklasse: Hulster Ambacht 1- Zierikzee 1 3-1, Waarde-Souburg 2-2 (Waarde promoveert). Promo tie naar eerste klasse: Hoek- Zaamslag 1 4-0, Swaecke 1-Halve Maantje 1 2-2 (Halve Maantje pro moveert), Bongerd-Noord Beve- land 3 2-2 (Bongerd promoveert), Westerschouwen-Souburg 3 4-0. Promotie naar tweede klasse: Smash 1-Schenge 1 2-2 (Schenge promoveert), Philten-Noord Beve land 5 4-0, Mariekerke-Bru-tèn 1- !,Yerseke 2-Kapelle 5 2-2 (Yerseke promoveert), Hansweert-Vrou- wenpolder 2-2 (Hansweert promo- veert), Sluiskil, Halve Maantje 2 en De Stoof 1 promoveren automa- Van onze duivensportmedewerker BREDA/TERNEUZEN - Het eerste concours van de Zuid nederlandse Rond vanuit Moulins kenmerkte zich door een zeer snel verloop. Onder zeer gunstige weersomstan digheden en met een vrij krachtige wind in de staart bereikten de kopduiven een snelheid van 95 km per uur. De plaatselijke meldingen aan de secretaris van de con- coursgevende vereniging, de beer Gabriels te Roosendaal, volgden elkaar snel op. Het is inmiddels duidelijk dat de verschllen uiterst klein zuilen zijn. Zaterdagavond kon on mogelijk een definitieve win naar aangewezen worden. Vandaar dat we voorlopig vol staan met een aantal vroege meldingen. Tussen haakjes leest u de globale afstand: J. de Kok Tilburg 12.21 u. (572), die zeer hoge ogen zal gooien en wellicht slechts af te reke nen heeft met J. Zoontjes Riel (570); uit Midden-Brabant vermelden we verder nog J. Severijns Dongen 12.31 u., Bie- mans Teteringen 12.35 u. en C. Stoop Oosterhout 12.36 u.; in West-Brabant scoort M. v. Ge stel Roosendaal erg hoog: 12.19 u. (559); uit Oost-Brabant werd een vroege melding doorgeseind van N. Pero Eer- 12.29 u.; uit Zeeuwsch- Vlaanderen noemen we C. Snelders Sas v. Gent (522), die op 12.01 u. twee duiven meld de; ook v.d. Veeken Terneuzen (531) zal een vroege duif heb ben op 12.05 u. DE - Traditiegetrouw wor- op tweede pinksterdag in Ie de toeclips dichtgetrok ken. Evenals de voorgaande jaren komen ook nu weer de junioren aan de bak, met Plaatselijke man Niek de "aeye in de gelederen. Het aantal inschrijvingen is overi- lens mager. Slechts 25 renners lullen strijd leveren. Het kleine veld is voortge komen uit een communicatie stoornis, waardor de adver- tatie in het blad 'Wielersport' laat verscheen. Met name abantse renners schreven daardoor elders in. Er prijken dan ook maar twee jongens uit deze wielerprovincie bij uit- atek op het programma, name- ujkAndré van de Lindeloof en «ansOomen. Wel van de partij zijn vrij- *el alle Zeeuwsch-Vlamingen M een grote afvaardiging van deandere kant van de Wester- sehelde. Van Zeeuwsch- uaamse zijde onder meer Jos jan Baal, aan een van zijn «stste optredens toe in deze ategorie, Ronnie Hamelink, Patrick de Roeck, Arnold van "°ethem, Mark de Smit, Con- "d van de Sande, Evert Ver- ™nke, Charles de Caluwé, dtexander Mast en de sterk I Muterende Jan Mobach. De I Stoep van boven De Schelde I Wordt aangevoerd door Pa plok Tolhoek. Het startschot voor de zestig Silometer lange koers op de kaamde acht wordt gegeven 'l half drie in de Dorpsstraat. De organisatie is in handen an het wielercomité Eede, dat pit seizoen ook nog koersen I Jiudt voor trimmers, 27 juli I 'ondcriterium, en voor ama- <urs, tijdens de september- Door Kees Hamelink TERNEUZEN - Zelfvertrouwen is één van de eigen schappen, die onontbeerlijk zijn voor een optimale sportprestatie. Tim van Dijk uit Terneuzen, de 16-ja rige tennisser van de plaatselijke tennisvereniging Animo, blaakt van dat zelfvertrouwen. Niet zo ver wonderlijk, als men bekijkt dat Van Dijk vorige week te Zierikzee zijn zesde Zeeuwse tenniskampioenschap behaalde, ditmaal voor de tweede keer in de leeftijds categorie tot en met 16 jaar. Het lijkt erop, dat hij alle slagen beheerst. Een toeschou wer zei onlangs: „Tim van Dijk beheerst alle slagen en beschikt over een gevarieerd spel". Glimlachend legt Van Dijk uit: „Over mijn backhand ben ik niet helemaal tevreden. We zijn naarstig bezig met de topspinbackhand te verbete ren via de nodige oefenpar tijtjes, maar daar staat tegen over dat mijn sliced backhand erg goed is evenals mijn fore hand". Teleurgesteld is Van Dijk over het afgelopen competitie seizoen: „Ik ben niet tevreden over het resultaat. Door pech en ziekte verloren wij het uit zicht op een kampioenschap. De sfeer in het team (verder bestaande uit Coen Dobbeleir, Karin van Maarleveld en Martine Nijsten red.) is echter zeer goed en dat opent per spectief voor het volgende sei zoen". Met een jeugdig enthousias me, een vleugje optimisme, maar vooral met een volledig zelfvertrouwen, blikt hij voor uit op het komende weekeinde voor de Zeeuwse kampioen schappen in Sluis bij de 18-ja rige jongens, een categorie waaraan hij voor het eerst deelneemt. „Alleen van Peter Willemse heb ik de nodige te genstand te verwachten, ik verwacht dan ook tegen hem de finale te moeten spelen". Even zovele titels behaalde hij bij de 12- en 14-jarigen, terwijl het grote krachtsver schil ten opzichte van zijn leeftijdgenoten veelbeteke nend genoemd mag worden. „De elf games die Ik tegen heb gehad, zijn feitelijk nog te veel", merkt hij op, daarbij doelend op de twee laatste partijen om het Zeeuws kam pioenschap tegen respectieve lijk Peter Heinz Schoolkate en Mare Zuidweg. Vanwaar dit verschil? Is de jeugdige Terneuzenaar op zijn leeftijdsconcurrenten verder uitgelopen? Van Dijk: „Zelf speel ik op landelijk niveau, terwijl zij dat nooit doen. Zij gaan uiteraard wel vooruit op Zeeuws niveau, doch het ver schil wordt steeds groter." Regelmatig treft men Van Dijk dan ook aan op de sche ma's van landelijke toernooi en, zo ook afgelopen winter in het Jarino wintercircuit. „Op nationaal niveau was de toer nooiwinst vorig jaar in het jeugdherfsttoernooi te Goes mijn grootste succes," legt Van Dijk uit. Dat klopt ook wel, want hoewel er enkele nationale toppers op dit gerenommeerde invitatie-toernooi ontbraken, presteerde hij het achtereen volgens Armando Rodriques, Freek Tanis en Roger War- menhoven van bondstennis- school te verslaan. In de finale troefde hij zelfs de eerst ge plaatste Willem-Jan van Hulst, eveneens een leerling van de bondstennisschool, af, zij het met miniem verschil. De jeugdige leeftijd van Tim van Dijk stond borg voor onstuimig spel. „Ik speelde vroeger puur aanvallend," al dus Van Dijk. Op de vraag of zijn speelwijze is veranderd, antwoordt hij: „In eerste in stantie speel ik aanvallend, maar ik wacht, meer als vroe ger, mijn kansen af. Tactiek speelt hierbij een grote rol," zegt Van Dijk veelbetekenend. KOEWACHT - De voetbalver eniging Koewacht neemt op maandag 11 juni (tweede pinksterdag) afscheid van twee eerste elftalspelers. Dat zijn doelman Rudie Mathijs, die zo'n 410 wedstrijden actief was in het eerste elftal van Koewacht, en Tonny Buys, die zo'n 420 wedstrijden op zijn naam heeft staan in het stan daardteam. Voor de 30-jarige Tonny Buys en de 37-jarige Rudie Mathijs wordt het maandag middag om half drie de laatste maal dat ze in actie zullen ko men in het eerste elftal. Dat gebeurt op het sportpark te Koewacht. Beide spelers zijn vanwege blessures genoopt om het voet bal voor gezien te houden. Tonny Buys sukkelt al enkele jaren met zijn knie en doel man Rudie Mathijs met een rugblessure. Van onze sportmedewerker HULST - Met het toernooi voor eerste en tweede elftallen nog voor de boeg, dat op 5 augustus gehouden wordt, heeft de organiserende vereni ging HW'24 nog steeds de lei ding in een toernooi dat deze vereniging houdt tussen zes verenigingen. Nu de toernooien voor vijfde en zesde en derde en vierde elftallen achter de rug zijn, in het kader van het zestigjarig bestaan van HW'24, heeft de jubilerende vereniging stevig de eerste plaats in handen. Tussenstand: 1. HW'24 26 punten, 2. Steen en Terneuzen 22, 3. Breskens 20, 4. Goes 19,5. Axt 116 punten. Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - Zondag 10 ju ni, eerste pinksterdag, komen de licentiehouders traditioneel in actie in de jeugdkoers van Zuiddorpe. Naast de drie Zeeuwse wie lerverenigingen komen ook de verenigingen Schijndel, Pres to, Komeet, Windmolens en Maas en Waal naar het Oost- Zeeuwsch-Vlaamse wieler- dorp. Het eerste startschot, voor de achtjarigen, wordt gegeven om half twee. De start en fi nish zijn in de Hoofdweg Zuid. Van onze sportmedewerker HANSWEERT - .Tijdens de profronde te Hansweert, die op Tweede Pinksterdag wordt verreden, zijn de ploegen van Peter Post en Jan Gis bert elk met 4 man vertegenwoordigd. Van eerstgenoemde formatie verschijnen aan de start Steven Rooks, Henk Lubberding, Theo de Rooy en Ludo de Keulenaer, terwijl de Kwantum-ploeg wordt vertegenwoordigd door Cees Priem, Adrie van Houweüngen, Leo van Vliet en Henri Manders. Ruim 40 renners zijn aange trokken, en daarbij horen voorts ook de winnaar van vo rig jaar Jos Schipper. Heddy Nieuwdorp, die onder andere derde werd in de Waalse Pijl, Jack van Meer, Paul Haeg- hendoorn, Mark Dierickx, Vester Aarts en de plaatselijke renner Ad Polak. Laatstge noemde kan een bedrag van duizend gulden opstrijken, uitgeloofd door zijn sponsor, wanneer hij zich bij de eerste drie weet te klasseren. Een ex tra stimulans dus voor de ren- ,ner uit Hansweert. De profs vertrekken om half zeven en moeten 100 kilometer afleggen, zoals in voorgaande jaren het geval was is er op nieuw een uitgebreid voorpro gramma. Dat begint 's mid dags om 12.30 uur met wed strijden voor jeugdlicentie- nouders. Er zijn ruim honderd deelnemers waaronder vele Zeeuwen van Theo Middel kamp en van de WV Zeeuwsch-Vlaanderen. Om 15.15 uur zijn de nieu welingen aan de beurt, die 40 kilometer onder de wielen door moeten laten gaan. Ri chard de Vrieze, Marcel Re- mijn en Alfons Wijdeveld zijn bij de Zeeuwse deelnemers goede bekende, maar ze krij gen flinke concurrentie van buitenaf. Vooral de Brabanders zijn goed vertegenwoordigd. Om 16.45 uur vertrekken zo'n 60 liefhebbers-veteranen. Tot de grote kanshebbers bij deze ca tegorie behoren onder andere Sam Broersma, Co Tolhoek, Naut Westerbeeke, Huib Slab- bekoorn en Chris van de Bergh. Liefhebbers-veteranen moeten 50 kilometer afleggen. Tim van Dijk blaakt van zelfvertrouwen; „Het verschil wordt steeds groter. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER mrrnm Iwl Amateurs: 1. Edwin Rovers (Roosendaal) 161 punten, 2. Reinier Val kenburg (B. op Zoom) 159,3. Toon v.d. Steen (Bruinisse) 150,4. John de Crom (Hoogerheide) 129, 5. Cornê Heeren (St. Willebrord) 126, 6. Jos Gevers (Rijsbergen) 115, 7. Martin Iriks (B. op Zoom) 114, 8. Matti de Baat (De Heen) 111,9. Anjo van Loon (St. Willebrord) 105,10. Jan Po- ley (Kruiningen) 103, 11. Perry van Loon (B. op Zoom) 87, 12/13. Jan Siemons (Zundert) en René Haast (Rijsbergen) 86,14. Tonnie v. Oor schot (Prinsenbeek), 15. Rinus Ansems (Chaam) 82. Junioren: 1. Ruud Zijlmans (Oud Gastel) 192,2. Patrick Bol (Hoeven) '172, 3. Corné v. Rijen (Hoeven) 155, 4. Bas de Wit (Zegge) 137, 5. Jac. Nieuwkoop (Roosendaal) 122,6. Antoin Goense (Ovezande) 119, 7. Pa trick Tolhoek (Yerseke) 118, 8/9. André de Bruyn (St. Willebrord) en Willem van Loenhout (Nw. Vossemeer) 112,10. Peter Wouters (Zun dert) 97,11. Tonnie Akkermans (Zevenbergen) 95,12. Johan de Bruy- ne (Rill-Bath) 92,13. Daan Luykx (st. Willebrord) 83,14. T. Post (Oos terhout) 81,15. N. Schrauwen (Terheijden) 76. Nieuwelingen: 1. Kees Smits (Zundert) 266,2. Paul Barten (Zevenber gen) 243, 3. Anton Tak (Oud Gastel) 201, 4. Jan van Steen (Fijnaart) 186,5. Jos Bol (Hoeven) 165,6. J. van Ginneken (Etten-Leur) 132,7. Jos v.d. Luytgaarden (St. Willebrord) 121, 8. Bert Vermunt (Etten-Leur) 116, 9. R. Tak (Oudenbosch) 114. 10/11. J. Melsen (Roosendaal) en Jan v.d. Ameelen (Terneuzen) 112, 12. J. Brans (Rucphen) 108, 13. Pierre Haast (Rijsbergen) 107, 14/15. A. Frijters (Rijsbergen) en C. Voogt (Breda) 89. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Op zaterdag 28 juli opent tweedeklasser Bres kens de oefencampagne tegen eredivisionist FC Groningen. Een programma waarop voor het eerste team meer ge- renomeerde tegenstanders staan zoals de zaterdag-eer steklasser Oostkapelle en za terdagtweedeklasser AZVV. Op 25 augustus volgt dan het toernooi met als tegenstanders Hoek, Arnemuiden en Seroos- kerke. Het programma ziet er voor Breskens 1 als volgt uit: Zaterdag 28 juli Breskens- FC Groningen; zondag 5 augustus deel name aan het toernooi van HW in Hulst; woensdag 8 augustus Breskens- Biervliet (19.00 uur); woensdag 15 augus tus Breskens-Terneuzense Boys (19.00 uur); zaterdag 18 augustus Kapelle- Breskens (14.30 uur); dinsdag 21 augus tus Breskens-Oostkapelle (19.30 uur); za terdag 25 augustus toernooi in Breskens met als tegenstanders Arnemuiden, Hoek en Serooskerke; donderdag 30 augustus Breskens-AZW (19.00 uur). Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Reinier Val kenburg pakte gisteravond in IJzendijke zijn zesde seizoen- palm. De stijlrijke renner uit Bergen op Zoom remonteerde de moegestreden Ab Verplan- ke in de laatste meters om met een half wiel te zegevieren. Verplanke voor eigen publiek dus geklopt, maar de IJzendij- kenaar mocht met opgeheven hoofd het strijdtoneel verla ten, want hij was de grote ani mator van de wedstrijd. Vol komen verdiend mocht hij dan ook de leidersprijs mee naar huis nemen. De 50 vertrekkers hebben er in de vlakke polders rond IJ zendijke een snelle wedstrijd van gemaakt. Amper had Oostburgs sportwethouder Jan Vergouwen de startvlag gestreken, of de beugel werd al onderin vastgepakt met Mattie de Baat als eerste onruststoker. Licht afgeschei den kwam hij na de eerste doortocht door. Hij zou er ech ter vrij vlug een kruis over Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - De KRO-radio komt morgen naar Kloosterzande om er opnamen te maken van de profkoers in Kloosterzande. Het program ma wordt maandag uitgezon den. Als centrale figuur in het programma treedt Tim Krab bé op. Krabbé is zelf wielren ner geweest en auteur van een boek over het wielrennen. De uitzending zal ongeveer een kwartier duren. mogen maken, want een lekke tube deed hem na de tweede toer van 5 km al naar de kleedruimtes verdwijnen. Het was Ab verplanke die hem vooraan, zij het korston- dig afloste. Door zijn inspan ningen werd vrij vlug de se lectie doorgedreven. Half koers, nadat Verplankes korte uitstapje ongedaan was ge maakt, reden nog 22 renners in de frontlijn. Een peloton dat al heel wat kleppers door pech had zien wegvallen, want on dermeer Cees de Nooyer, Ka- rel van Goethem, Rob Bij- vanck en Rinie van Hooydonk reden allen lek. Ook Patrick van Passel zou wegens een valpartij vooraan wegvallen. De karakterjongen uit Sluiskil reed moedig verder en zou uit eindelijk als 17e binnenkomen. Ook Carlo Steel zou wegens gebrek aan competitie voor aan verdwijnen en opgeven. Met nog 7 toeren ofwel 35 km te gaan, bracht Werner Wieme vooraan het spel op gang. Hij kreeg Robbie Meijer mee en dit duo fietste vrij snel een 20-tal seconden voor sprong bijelkaar. Toen Reinier Valkenburg zich echter met de zaak ging bemoeien, was ook dit duo eraan voor de moeite. De uiteindelijke beslissing viel een tiental kilometer voor het spandoek. Frank van Loon en Wim van Kooten trokken op Een beeld van de koers in IJzendijke. TERNEUZEN - Donderdag 14 juni houdt de Terneuzense at letiekvereniging Scheldesport in samenwerking met het Braderiecomité een drietal prestatielopen. De afstanden zijn drie, vijf en tien kilome ter. De deelnemers aan de lopen worden tegelijkertijd om 19.00 uur op de Terneuzense markt weggeschoten. Van onze sportmedewerker KLOETINGE - Het Zeeuws afdelingselftal zal op het pink- stertoernooi van de VV Kloe tinge de plaats innemen van het Poolse Pi ast, dat verstek moet laten gaan, omdat geen uitreisvisum werd verstrekt. Het Zeeuwse team, dat in zijn sterkste formatie zal aantre den, is zeker een attractieve plaatsvervanger voor de Po len. Het elftal van Groot-Goes, dat op woensdagavond 13 juni om 19.00 uur in Kloetinge in actie zou komen tegen Piast, krijgt nu waarschijnlijk als tegenstander het team van Groot-Borssele. Als trekpleister fungeert nu een Belgische selectie, die on der meer bestaat uit spelers van Club Brugge, Cercle Brugge en FC Roeselaere. Het Goese team wordt sa mengesteld uit de volgende spelers: de doel verdedigers Ron Bos (SSV'65) en Ton Weij- ers (Robur); achterspelers Ko Baayens ('s Heer Arendsker- ke), Diederik Hiensch (Kloe tinge), Jan Blok (Wolphaarts- dijk) en Lieven van Belzën en Frank de Bie (beiden Goes); de middenvelders Leo Slabbe- koorn (Kloetinge), Tonny van Duiven (Robur) en Jacco van Nieuwenhuijze en Wim Goe- degebuure (beiden 's Heer Arendskerke); de aanvallers Gé Wolters (Goes), Niek van den Houten (Kloetinge), Dick Reijnhoudt (Wolphaartsdijk) en Peter Vonk (SSV'65). De Belgische selectie die deelneemt aan het Kloetingse toernooi heeft onder andere in zijn gelederen de getalenteer de Ranson van Club Brugge, Moerman, Lagroe en Noé van Cercle Brugge, de UEFA-spe- ler van KV Mechelen Ypper- mans, die het doel verdedigt en de Zeeuwse profvoetballer Kees Dorrepaal uit Schore, die voor FC Roeselaere uitkomt. Verder nog twee Marokkanen, namelijk Fuente en Benswou- de, die allebei bij een Belgi sche club in dienst zijn. avontuur. Valkenburg en de verbluffend sterk rijdende Verplanke, waren de enigen die nog tot bij dit duo zouden geraken. In de laatste toer speelde Verplanke alles of niets. Op de kasseistrook bij het voetbalveld, met nog 2 km te gaan, liet hij zijn drie gezel len in de steek. Met nog een 20- tal meter draaide hij de laatste rechte lijn op voor Valken burg, die op zijn beurt Van Kooten en Van Loon ter plaat se had gelaten. In de laatste meters nam de Brabander ook nog Verplanke te grazen. Wer ner Wieme regelde achter het eerder genoemd kwartet de pelotonsspurt en eindigde als vijfde. Uitslag: 1. Reinier Valkenburg (Bergen op Zoom) 90 km in 2.22.32, 2. Ab Verplanke (IJzendijke), 3. op 12 sec. Frank van Loon (Bergen op Zoom), 4. Wim van Kooten (Brui nisse), 5. op 24 sec. Werner Wieme - FOTO DE STEM/COR J DE BOER (IJzendijke), 6. Adrie de Maar schalk (Axel), 7. Huib Kools (Baar- le-Nassau), 8. Kees Vleugel (We- meldinge), 9. Arnold Claeys (Bier vliet), 10. Kees Spaans ('s Graven polder), 11. Christ de Baat (Steen bergen), 12. Robbie Meijer (Krab- bendijke), 13. Bert v.d. Maagden berg (Etten-Leur), 14. Thijs Fase (Oud-Vossemeer), 15. Antoine de Braber (Fijnaart), 16. Guus Bar- horst (Terneuzen), 17. op 2 min. Pa trick van Passel (Sluiskil), 18. op 3.20 min. Fred Aarts (Roosendaal), 19. Anton Palings (rotterdam), 20. Jan Koeman (Bruinisse). Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Terneuzen heeft een nieuwe handbalvereniging: Samen Verder (HVSV). De vereniging is ontstaan door een fusie tussen de handbalverenigingen Sluiskil en Utopia. In het afgelopen jaar hebben voorbereiden de besprekingen tussen de besturen van beide verenigingen ertoe geleid, dat men tot de con clusie kwam dat het veel aantrekkelijker zou zijn om de krachten te bundelen. Nadat de le den ach hadden uitgesproken voor opheffing van hun vereniging lag de weg vrij voor de op richting van een nieuwe, grote handbalvereni ging- Woensdag 6 juni was het zover. Tijdens een drukbezochte vergadering vond de oprichting plaats. Na de vlot afgewerkte behandeling van de statuten volgde de bestuursverkiezing. Het dagelijks bestuur bestaat uit: Jack Valckx (voorzitter), Albert Bakker (secretaris) en An ton van der Poel (penningmeester). Vervolgens stond het beleid ter discussie. Besloten werd dat er een goede structuur moest komen, waarbij men vanuit de jeugd ge richt naar de standaardteams toe gaat werken. John Roeiofs wordt trainer van de dames- en herenselectie. Tonnie de Brouwer wordt trai ner van de dames en Tonnie Roose neemt de coaching van de heren voor z'n rekening. Ruud van Hooff neemt de leiding van het tweede da mesteam. De dames van HVSV komen volgend seizoen uit in de derde divisie en de heren in de eerste klas van de afdeling Zeeland. Tevens heeft men besloten om een recreatieve afdeling op te richten. Als clubkleuren heeft men gekozen voor een lichtblauw shirt en een donkerblauwe broek. „We streven ernaar dat in het nieuwe seizoen alle leden in de nieuwe clubkleuren zullen spelen. We zijn dan ook bezig met een sponsor, zodat de kosten voor de leden niet te hoog uitvallen," aldus penningmeester Anton van der Poel. Ook de rondvraag verliep vlot, zodat bleek dat de beide besturen alles goed hadden voor bereid. De oprichting van deze verenigingen is zondermeer een goede zaak voor de handbal in Zeeuwsch-Vlaanderen en met name voor Ter neuzen en omstreken. Door deze bundeling ontstaat er een gezonde en sterke vereniging, die kwalitatief goed voor de dag zal kunnen komen. Van onze sportmedewerker DRAAIBRUG - De jeugdwie- lerclub De Wielertoerist houdt in samenwerking met het wie- lerjeugdcomité uit het Belgi sche Roeselaere op zondag 17 juni wedstrijden in Draaibrug op een fraaie, zeven kilometer lange omloop in de polders rondom Draaibrug. Het programma wordt ge opend door niet aangeslotenen in de leeftijdscategorieën van zeven tot en met elf jaar. „We hopen vooral die jeugd op de fiets te krijgen. Het maakt niet uit of ze een koersfiets hebben of niet. Iedereen kan mee doen", stelt Bram van Lare. De wedstrijden over zeven kilometer voor niet aangeslo tenen beginnen om 14.00 uur. Er zijn ook wedstrijden voor 12-, 13- en 14-jarigen, die aan gesloten zijn bij de Belgische bond. Die wedstrijden begin nen enkele minuten na 14.00 uur. De start en finish zijn in de Langeweg.

de Stem | 1984 | | pagina 11