lanje Favorietenrol Wieme en Verplanke Winst voor heren AV'56 De Smet winnaar bij rondbodems Geslaagd toernooi Sluiskil lebroeders Planckaert, Anderson, Lammerts en Hanegraaf fw *24-spelers ^Qien afscheid Stalman en Hidding naar Los Angeles Van Wijk vierde in Engeland Trimloop Hoofdplaat Fabricon winnaar toernooi qMPERDAG 7 JUN11984 PAGINA SPORT 2 Jury Bochtig parkoers ^euwdorp rap Sliedrecht Surfvereniging terug op sailing Toernooien Kwadendamme Wedstrijd KNYB-team tegen Polen afgelast Zege Hoondert Willems blij in Italië Tambay met beenbreuk in race-wagen Overleg over vandaliDie in voetbaltreinen VYD-er Keja ontziet racecircuit Nieuwe kans basketbalteam Winst Breskens pnada (Real Sociedad), poni Zubizaretta (Bil- ho (Real Madrid), An- fidoni Goicoechea (Bil- [rcelona), Salvado Gar- Urquiga (Bilbao), etis Sevilla), Juan An- |>r Munoz (FC Barcelo- d), Roberto Fernandez |(FC Sevilla). Ircelona), Carlos Alon- bisco José Carrasco (FC I Sevilla), Manuel Sara- fk, zwarte kousen met streerde voetballers: lierland, Malta, en Ier- T14 Van onze sportmedewerker ijZENDIJKE - Werner tt'ieme, vorig jaar winnaar, »n Ab Verplanke vertrek ken morgenavond (vrijdag) In bun woonplaats IJzendij- kf in de favorietenrol in een iierk bezet avondcriterium waarvoor Oostburgs sport wethouder Jan Vergouwe m 19.00 uur het startschot lust. Een blik op de inschrij- tingslijst betekent dat de lulde kleppers uit het Zeeuwsch-VIaamse een en jnder echter niet op een presenteerblaadje zullen aangeboden krijgen. Precies tachtig namen prijken op het programma blad van de mannen van „het snelle wiel" met daar tussen heel wat kwaliteit. Naast Wieme en Verplan ke, onlangs nog sterk rij dend in de loodzware om loop van de Kempen, komt ook ex-IJzendijkenaar Ar nold Claeys aan de start. Claeys, sinds zijn huwelijk in Biervliet huizend, is dit seizoen bezig aan een sterke come-back. Voorts de streekrenners Peter van Ac ker, Rob Bijvanck, Arno Barhorst, Adri de Maes- schalck, Peter van de Ber gen, Martin de Meester, Hans Moens, Patrick van Passel, Mario Rammeloo, Carlo Steel, Cor Vervaet, Karei van Goethem en Wim de Waal. Deze mannen uit de regio moeten optornen tegen de sterke Brabantse prijsrij- ders: Matti de Baat, Bart van Est, Corné Heeren, Rini van Hooydonk, Huib Kools, Bob Rasenberg, Edwin Roo- vers, Rainier Valkenburg en René Boeren. Ook de rol van de Middelkampers Kees de Nooyer en Robbie Meijer mag niet worden weggecij ferd. Dit alles op de grote om loop van vijf kilometer langs „Schorers graf" die aan selectiviteit nooit te wensen heeft overgelaten. Achttien keer zullen de ren ners deze omloop moeten nemen wat het totaal op ne gentig kilometer brengt. Voor de winnaar ligt er in café la Porte d'Or waar de prijsuitreiking plaatsvindt een fraaie bokaal te wach ten, geschonken door de ge meente Oostburg. Het afha len van de rugnummers vindt plaats in café Hofzicht aan de Koninginnedstraat waar tevens de start en fi nishlijn is getrokken. De mannen die voor dit avond criterium zorgdragen zijn: Dik de Pooter, Alex Claeys, Benny Ocké, Johan de Jon ge en Freddy Verbeke. terk veld In Kloosterzande [Rechtstreekse uitzending ziekenomroep Radio I Nightingale uit Hulst zal zaterdag een rechtstreeks I verslag uitzenden van de [amateur- en profkoers in [Kloosterzande. I Radio Nightingale legt leen directe lijn naar het IstLiduinaziekenhuis in [Hulst. Er zal rondom het Iparkoers in Kloosterzande look van muziek te genieten lajn. Op het Hof te Zande- iplein spelen De Lamsoren [uit Lamswaarde hun [deuntjes en op het Marij- [ieplein wordt een drive- tin-show gehouden van Ra- [dio Nightingale. I De busverbindingen met [Kloosterzande zijn vanwe- Ige de koersen wat veran- Iderd. De passagiers die [vanuit Hulst komen kun- [nen aan de bushalte nabij [de Kruisweg uitstappen. [Bussen komende uit de ■richting Terneuzen rijden Smet door Kloosterzande, [maardoor Groenendijk. lalta. - FOTO ARCHIEF DE STEM J vrijheid beroven. Maar [speler moet weten wan- hij moet verdedigen, neer hij kan aanvallen. moet afgestemd zijn op I team. Het land dat de pste discipline kan op- ngen, komt straks in nkrijk erg ver". ElllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllli rijk :lt Cabrita, „alle Portu- voetballers weten hoe iet een bal omgegaan it worden. Technisch is Portugese voetballer fk. Zoals alle Zuideuro- voetballers. Maar dat niet altijd voldoende om overeind te houden, irom hebben we wat :r kracht toegevoegd aan voetbal. Dat heeft tijd :ost. Want het mocht niet aarden in schoppen. Ik oof nu dat we het even- :ht gevonden hebben. De dstrijd tegen Rusland bij- irbeeld bewijst dat. Rus- d is toch fysiek gezien ijzersterke ploeg. Maar wonnen en kwalificeer- 1 ons voor Frankrijk". ïcsson et dank aan Ericsson, de eedse coach van Benfica t dit seizoen weer de titel kte. Bij de ploeg uit de tbalgekke hoofdstad pas- Ericsson langzaam maar per de stijl aan. Benfica »int er de vruchten van te ikken. De Portugese voet- bond was vervolgens niet beroerd om te erkennen *t de buitenlander Ericsson in slaagde het voetbal op n hoger peil te brengen, arom werd Toni, bij Ben- a assistent van Ericsson, gevoegd aan de techm- ïe staf van het Portugees tal. „Wij leren van el- ar", zegt Cabrita tot slot, iet de trainers van de twee dere topclubs hebben we eneens een goed contact i die clubs wordt er ge- ïeld zoals bij het natio- al elftal. Althans, volgens zelfde ideeën. Dat moet in ankrijk tot een goed re- ltaat leiden. Nee, Europees mpioen worden we niet aar we kunnen in Frank- k wel laten zien dat het irtugese voetbal weer in lift zit". It De samenstelling van de [jury voor de junioren, limateurs en profs in [Kloosterzande is als volgt: Jan Roovers, Terneuzen [(voorzitter), Jo Dhaens, [Hulkst (secretaris), Willy [Nieuwelink, Terneuzen [(aankomstrechter), Piet [van der Hooft, Terneuzen, [(commissaris), Rob Kint, (Terneuzen (commissaris), [Freddy Vermeersch, Ter- [neuzen (commissaris) en [Michiel de Pooter, Axel [(commissaris). Het parkoers voor de ju nioren, amateurs en profs is precies hetzelfde als vo- l'ig jaar. Ook nu weer heeft [de stichting Wielerpromo- ftion Zeeuwsch-Vlaanderen [het bochtrijke gedeelte van liet Marijkeplein in het [Parkoers opgenomen. Dit [om meer strijd te krijgen. De start en de finish zijn [aan de-Cloosterstraat, ver- l'olgens rijden de renners [langs het Marijkeplein, de [Huisterweg, Oudeweg, [Hoekenbosch, Zoutedijk, [foolsplein en Clooster- [straat. De totale lengte be taagt 2700 meter. NdrechT - Tijdens de lijdelijke atletiekkampioen- ftappen van ge ptt wist «ok Nieuwdorp van het Goe- pAV'56 op een tweede plaats te leggen op de tien ki- ®eter wegwedstrijd. Zijn was 35 minuten 29.9 secon- Piet Wester weele van ■V werd derde in 35.50.3. «is Witkam en René Nieu- Pjuize werden respectieve- k 27ste en 32ste in 44.54 en ,j Op de 1500 meter werd lauwdorp derde, 4.24.7, en [enk van Sprundel tiende, lp Henk van Sprundel r® de derde plaats op de 400 ter in 55.6. Hier werd Piet llM 6ele 15e 'n 1-04-3' °P F'00meter werd Rinus Wit- L ™ste in 15.04. Door deze L] n werd het district „tad als ploeg zesde op een ^'van twaalf. Ly-Op maandag 11 juni LJ?™ Pinksterdag) houdt de ^.'vereniging HW'24 een Si/"'5" en huldigingswed- m voor de eerste elftalspe- e^r McTaggert en Fred ""fger. 'Wedstrijd begint om zes n wordt gespeeld tussen fpdige eerste elftal en een ltl^'an het standaardteam Door Eddy de Schrijver KLOOSTERZANDE - De stichting Wielerpromotion Zeeuwsch-Vlaanderen laat op pinksterzaterdag het elfde internationale pinkstercriterium van Klooster zande voor profs verrijden. Bekende namen als Phil Anderson, Eddy en Walter Planckaert, Johan Lam merts, Jac Hanegraaf, Cees Priem, Leo van Vliet, Heddy Nieuwdorp, Jos Schipper en Wies van Dongen staan op de affiches en beginnen om 18.30 uur aan hun criterium. Daarmee heeft de organisa tie wel een stapje terug moe ten doen in vergelijking met voorgaande edities. „Vorig jaar was eigenlijk een ramp voor ons. De gehele dag regen. Als we nog een paar van die klappen krijgen zullen we te rug moeten naar slechts een amateurkoers. Maar daar ge loven we nu nog niet in. We hebben goede verwachtingen", aldus de kersverse voorzitter Frans Voet. Kloosterzande pakte elk jaar uit met bekende vedetten. Ondanks het feit dat er vorig jaar een flinke aanslag op de kas werd gedaan komen er toch nog genoeg renners aan het vertrek om er een waar spektakel van te maken. Jammer voor de organisato ren dat Jan Raas er niet bij is. De stichting Wielerpromotion heeft er alles aan gedaan om Raas toch aan het vertrek te krijgen, maar de kopman van Kwantum gaf er de voorkeur aan kilometers te 'vreten' in de ronde van Luxemburg. Dit met het oog op de komende ronde van Frankrijk. „Dat is natuurlijk jammer, maar Raas was niet van z'n stand punt af te krijgen", aldus Frans Serraerens. Klooster zande zal het dus zonder 'diri gent' Raas moeten stelled. Er komen vier 'blokken' aan het vertrek bij de profs. Aller eerst de ploeg van Panasonic met de gebroeders Planckaert, Johan Lammerts, Jos Lam- mertink, Theo de Rooy en klasbak Phil Anderson. Vorig jaar al stal Anderson de show en spurtte zich achter Raas naar de tweede plaats. In de ploeg van Kwantum zitten Jac Hanegraaf, Leo van Vliet, Adrie van Houwelingen en Kees Priem. AVP/Viditel wordt vertegenwoordigd door de renners Kerstens, Van Meer, Nieuwdorp, Schipper, die overigens een uitstekende ronde van Aragon reed, Van Vlimmeren en Broers. Elro is ook van de partij met Theo Appeldoorn, hij won al een keer bij de amateurs, Wies van Dongen, Theo Smit en Ad Tak. Ad Polak en Vester Aarts hebben inmiddels ook een nieuwe sponsor gevonden en maken hun opwachting, ter wijl renners als Gerrie van Gerwen, Jan Aling en Fons van Katwijk altijd goed zijn voor spektakel. De organisatie is zich er ook van bewust dat men een stapje terug heeft gedaan, maar als het aan hen ligt komen er vol gend seizoen weer meer vedet ten naar Kloosterzande. „De mensen zijn natuurlijk bij ons een beetje verwend geworden, maar het deelnemersveld mag er nog best zijn. Natuurlijk mag het publiek ons dit jaar niet in de steek laten, want an ders wordt een profkoers met goede renners een bijna on haalbare kaart voor Klooster zande", aldus Voet. De amateurs vertrekken om 15.45 uur en moeten 81 kilome ter afleggen. Onder de deelne mers tal van bekende namen als Karei van Goethem, de plaatselijke favoriet evenals Cor Vervaet, Thijs Fase, Cees Vleugel, Van Hooydonk, Bij- vank, Verplanke, Brooijmans, Wieme, De Maesschalck, De Waal, Hoefnagels, Van der Horst, Spaans etc. De ouverture van deze wie- Ierdag komt op naam van de junioren. Ook hier enkele plaatselijke favorieten met Arnold van Goethem en Alex Mast. De junioren moeten 54 kilometer onder de wielen fietsen. Kanshebbers in deze categorie zijn Antoine Goense, Jan Mobach, Charles de Calu- wé, Patrick Bol en Corné van Rijen. Bij de junioren starten opvallend veel Zeeuwen in Kloosterzande. De aanvang van de juniorenkoers is 13.30 uur Van onze surfmedewerker HOEK - De windsurfvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zondag een wedstrijd gehouden op de Braakman in Hoek. Bij de rondbodems is Carlos de Smet uit Terneuzen overtuigend win naar geworden. Marcel Mastenbroek kon De Smet goed volgen, maar de overwinning zat er voor deze Terneuzenaar niet in. Ed win Jansen schreef de zege in de divisie 2 op zijn naam. Weinig wind en slecht weer stuivertje wisselen. Edwin kenmerkten deze wedstrijd dag op de Braakman. Na en kele jaren 'verbannen' ge weest te zijn naar de dijk van Willempje de Visser kan de windsurfvereniging weer eer ste rang zitten op de Braak man. De wedstrijden kunnen nu bij de jachthaven in de buurt van de oude 'sailing' worden gehouden. Voorzitter Rob Stompff: „We zijn erg tevreden met de ze nieuwe locatie, het is dank zij de nieuwe directie van de Braakman dat we weer op de sailing terecht kunnen". Er werden zondag vier manches afgewerkt. Om het resultaat te bepalen telde ook nog een manche van een wed strijd die enkele weken gele den bij Paulinapolder is geva ren mee. De strijd in de eerste divisie was niet zo spectacu lair. Carlos de Smet had de giek goed in handen en duldde nauwelijks tegenstand. De ta lentvolle Marcel Mastenbroek kwam wel enkele manches, gesteund door het lichte weer, vrij dicht in de buurt, maar hij kon De Smet niet van de eerste plaats verdringen. In de tweede divisie werd er wel meer strijd geleverd. Hier was het vanaf de start gelijk Jansen passeerde twee keer de finish als eerste. Olaf Masten broek en Geert-Jan Böekamp konden ieder een manche win nen. Boekamp had zondag zijn ideale wind niet en kon daar om geen echt gevaar zijn voor de meer regelmatig surfende Edwin Jansen. Ivo Kristeleijn nestelde zich ook in de kop van het klassement. Een knappe prestatie van deze plankzeiler, die als 'licht-weer-specialist' dankbaar gebruik maakte van de omstandigheden van zon dag: hij werd derde. Uitslagen: Eerste divisie: 1. Carlos de Smet, 2. Marcel Mastenbroek, 3. Jeroen de Visser, 4. André Gruissen, 5. Jaap Lu- teijn. Tweede divisie: 1. Edwin Jansen, 2. Geert-Jan Boekamp, 3. Ivo Kristeleijn, 4. Olaf Mastenbroek, 5. Guido Stompff. Re creatieklasse: 1. H. Kip. K WADEND AM ME - De voet balvereniging Kwadendamme hield een toernooi voor tweede elftallen en voor D- en E-pu- pillen. De eindstanden: Lagere seniorenelftal len: 1. Kwadendamme 2, 2. Jong Ambon 4, 3. Kwadendamme 3, 4. Renesse 2. D- pupillen: 1. 's-Heer Arendskerke, 2. Pa trijzen, 3. Lewedorpse Boys, 4. Kwaden damme, 5. Patrijzen D2. E-pupillen: 1. Heinkenszand E2, 2. Heinkenszand El, 3. SVD, 4. Borssele, 5. Kwadendamme. Phil Anderson, een van de trekpleisters in de Ronde van Kloosterzande. STEENBERGEN - De heren formatie van de Goese atle tiekvereniging AV'56 wist in het Westbrabantse Steenber gen de tweede wedstrijd in het kader van de landelijke com petitie te winnen. Dit op een door de regenval doorweekte atletiekpiste waar toppresta ties tot de onmogelijkheden behoorden. Toch wist Bram Hoogesteeger op de 100 meter uitstekend tegengas te geven tegen Zeelands beste sprinter van dit moment Scheldespor- ter Alfons Frankevijle. Beiden kwamen uit op een tijd van 11.3. Leon van der Velden liep de vijf kilometer in 15.35.7 terwijl de 15.8 van Theo Dingemanse er op de 110 meter horden gezien de om standigheden er ook mocht zijn. Op de 4x100 meter esta fette kwam de Goese formatie ééntiende tekort tegen Schel- desport waar Daan van Oos ten zich in de laatste meters gewonnen moest geven tegen Alfons Frankevijle, 44.5 tegen 44.6. De eindstand in deze der de klasse bij de heren was: 1. AV'56 13.990 punten, 3. Schel- desport 12.958 punten. In de derde klasse dames eindigde Scheldesport op een tweede plaats met 9892 punten. De da mes van AV'56 eindigden als derde met 5423 punten. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal vereniging Sluiskil kan terug zien op een geslaagd en spor tief veldhandbaltoernooi voor dames- en herensenioren. Bij de dames werd het organise rende Sluiskil toernooiwin- naar en bij de heren werd het Belgische Mechelen winnaar. Bij de dames bleek Sluiskil overduidelijk de sterkste. Na dat de poule-wedstrijden wa ren afgewerkt, moest Sluiskil in de kruisingswedstrijd aan treden tegen Sluiskil 2. Dit karwei werd gemakkelijk ge klaard. In de finale wonnen de dames van trainer John Roe- lofs verdiend van het goed voor de dag komende Utopia uit Terneuzen. Het werd 3-1. Voor de derde en vierde plaats speelden Sluiskil 2 en Utopia 2. Dit leverde winst op voor Utopia 2. Bij de heren plaatsten Mechelen en GSC zich voor de finale. Mechelen versloeg in de halve-finale het Terneuzense Utopia en GSC bleek in de andere kruisingsfi nale te sterk voor het goed opererende HVH uit Hulst. In de finale won Mechelen ver diend met 9-6 van GSC. Utopia won de strijd om de derde plaats door HVH met 9-4 terug te wijzen. Na afloop reikte de heer Saerens de prijzen uit, waarna een tevreden voorzitter Tonnie de Brouwer de aanwezige ploegen bedankte voor hun sportieve strijd en de scheids rechters een pluim gaf voor hun uitstekende wijze van fluiten. Eindstand heren: 1. Mechelen, 2. GSC, 3. Utopia, 4. HVH. Dames: 1. Sluiskil, 2. Utopia, 3. Utopia 2,4. Sluiskil 2. Van onze sportmedewerker AXEL - De wedstrijd die het Zeeuwse KNVB-team op Eer ste Pinksterdag tegen het Poolse Piast zou spelen, gaat niet door. De leden van het Poolse team hebben van de Poolse autori teiten geen uitreisvi sum gekregen. Van onze atletiekmedewerker HOOFDPLAAT - Vrijdag 8 juni organiseert de West- Zeeuwsch-Vlaamse atletiek vereniging in samenwerking met de Hoofdplaatse basis school de „Krabbeloop" een prestatieloop in Hoofdplaat. De gezinsloop over twee ki lometer start om half zeven waarna een half uur later de 4,5 en 9,5 kilometer wordt weggeschoten. Het secreta riaat is gevestigd in de rk ba sisschool aan de Deltastraat. Er is een tijdklok aanwezig zo dat iedereen direct zijn gelo pen tijd kan aflezen. Daar naast is er voor ieder die de loop tot een goed einde brengt een herinneringsvaar" KWADENDAMME - De jaar lijkse wielerronde voor trim mers in Kwadendamme trok ondanks het slechte weer toch een flink aantal deelnemers. Piet Hoondert zegevierde bij de A-categorie. Hij hield als de meest gevaarlijke concurren ten Jan van *t Westeinde en Frans van de Berge achter zich. In de B-groep ontsnapten Leo Bogers en Mathieu Hen driks uit het peloton. Uitslagen: A-categorie: 1 P. Hoon dert, Heinkenszand, 2 J. van 't We steinde, 's Heerenhoek, 3 F. v.d. Berge, Krabbendijke, 4 R. Pleijte, Nieuwdorp, 5 W. Jeremias^e, We- meldinge, 6 P. Pais, Roosendaal, 7 D. van Zanten, Goes, 9 C. v.d. Cor- put, Hoogerheide, 10 C. v.d. Dries, Ovezande; B-categorie: 1 M. Hen driks, Ossendrecht, 2 L. Bogers, Goes, 3 S. Rommers, Rilland, 4 D. Jacobs, Wouwse Plantage, 5 J. Gij zel, Yerseke; C-categorie: 1 C. Maanders, Bergen op Zoom, 2 M. Janssen, Bergen op Zoom, 3 P. Re- mijn, Heinkenszand, 4 S. Beks, Roosendaal, 5 H. Lenstra, Vlissin- gen; veteranen: 1 C. Geijs, Goes, 2 A. Geijs, Kwadendamme, 3 G. La gers, Souburg, 4 K. Wisse, Kruinin- gen, 5 T. van de Winkel, Vlissin- gen; dames: 1 J. Spitters, Roosen daal, 2 H. v.d. Boom, Wouw, 3 M. van Nassau, Woensdrecht. DEN HAAG (ANP) - Het be stuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft de at letes Ria Stalman (discuswer pen) en Tineke Hidding (ze venkamp) definitief aangewe zen voor de Spelen van Los Angeles. De beslissing was in feite een formaliteit. Beiden had den vorig seizoen al aan de li miet voldaan en dit jaar vormbehoud getoond. Hidding en tienkamper Robert de Wit zullen wegens studieredenen in het Pinksterweekeinde niet deelnemen aan de internatio nale meerkampen in Mann heim. De Wit voldeed vorig jaar tijdens de wereldtitelstrijd in Helsinki aan de eis NOC-eis, maar heeft dit atletiekjaar nog geen tienkamp gedaan. Enige weken geleden liet de atleet van PSV in Giotzis ver stek gaan wegens een rug- blesssure. Rob Druppers, de zilveren medaille-winnaar op de 800 meter bij de strijd om de we reldkampioenschappen in Helsinki vorig jaar augustus, zal woensdag 13 juni in Flo- Van onze speciale verslaggever LECCIO - Daniël Willems heeft het erg naar zijn zin nu hij in Italiaanse dienst (Mu- rella) koerst. De prof, die lange tijd als een van de grootste be loften van het Belgische wiel rennen door het leven ging, voelt vooral het afschudden van de te hoog gestelde ver wachtingen als een verade ming. „Als je in een Belgische ploeg twee etappes in de Tour de France wint, vinden ze dat maar niks. Dan ben je nog steeds geen Merckx. Maar als je in Italië een rit wint voor een Italiaanse ploeg, dan krijg je tenminste de waardering die je verdient." Een ding vindt Willems trouwens niet zo leuk nu hij voor een Italiaanse sponsor fietst. Sinds maart heeft hij namelijk zijn geld niet meer gehad. PARIJS (AFP/SID/ANP) - De Franse formule-l-coureur Pa trick Tambay zal ondanks een kuitbeenbreuk volgende week vrijdag toch aan de training voor de Grote Prijs van Cana da deelnemen. Tambay brak afgelopen zondag tijdens de Grand Prix van Monaco bij een botsing met zijn teamge noot Warwick het linkerkuit been. Volgens de behandelende artsen zal Tambay volgende week met speciale voorzienin gen toch kunnen racen. Woensdag kreeg de fabrieks- rijder van Renault van de Pa- rijse professor Saillant het groene licht naar Montreal te vertrekken. Zondagavond, na het onge val tussen Tambay en War wick, voerde Jan Lammers in Monte Carlo al besprekingen met de topmensen Jean Sage en Gerard Larousse van de Franse renstaj over een even tueel invallen. Lammers, Europees kampioen in de 5- turboklasse, geldt bij Renault als algemeen reserve voor de formule 1. De Zandvoorter heeft voor het weekeinde van 16 en 17 juni overigens ver plichtingen in de lange-af- standsracerij. Met de Brit Jo nathan Palmer komt hij uit in de '24 uren van Le Mans'. DEN HAAG (ANP) - WVC- staatssecretaris Van der Heij den zal contact opnemen met de bewindslieden van Justitie, Binnenlandse Zaken en Ver keer en Waterstaat over de onveiligheid in de zogenoemde 'voetbaltreinen'. Van der Reijden maakt zich zorgen over het vandalisme door voetbalsupporters op weg naar en van wedstrijden. Zo als bekend stak dit fenomeen onlangs weer in alle hevigheid de kop op toen Feyenoord- supporters op weg naar Rot terdam en NAC-supporters op weg naar Doetinchem de NS een schade berokkenden, die alles bij elkaar vele tiendui zenden guldens beliep. D'66-kamerlid Wessel noemde dinsdag tijdens een vergadering van de vaste ka- mercommisse voor WVC de mogelijkheid de vervoers plicht van busondernemingen en Nederlandse Spoorwegen op te heffen, als al te ruwe klanten worden verwacht. rence deelnemen aan interna tionale wedstrijden. Verdere Nederlandse deel nemers zijn: Nellie Cooman (100 m), Elly van Hulst (800 m), Harry Schulting (400 m hor den) en Arno Kiormeling (800 of 1500 m). In Praag starten zaterdag bij de wedstrijden om de Rosicky-memorial: Frans Maas (ver), Klaas Lok (5000 m) en Henk Brouwer (400 m). DEN HAAG (ANP) - Het VVD-kamerlid Keja wil het circuit van Zandvoort tijdens het Grand-Prix-weekeinde ontheffing verlenen op de wet over geluidshinder. Evenals zijn CDA-collega Hennekam maakte Keja zich dinsdag tij dens de vergadering van de vaste kamercommissie voor WVC sterk voor het circuit. Volgens Keja is de geluids hinder de laatste jaren dras tisch beperkt. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft steeds geweigerd voor het circuit een uitzondering positie toe te staan. Van de toeschouwersrecette die in 1983 werd geboekt (4,2 miljoen gulden), kwam het grootste deel (3,1 miljoen) binnen tij dens het weekeinde van de formule-l-race om de Grote Prijs van Nederland. DARLINGTON (REUTER) - De Engelsman Malcolm Elliott heeft woensdag de negende etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. Hij legde de afstand van 135 kilometer van York naar Dar lington af in drie uur, 28 mi nuten en 23 seconden. De Rus Oleg Tsjoegeda ein digde als tweede en behoudt de leiderstrui. De beste Neder lander was Jan van Wijk met een vierde plaats in dezelfde tijd als de winnaar. In het al gemeen klassement neemt Van Wijk de achtste positie in. Uitslag: 1. Malcolm Elliott (GBR) 135 km in 3.28,23 uur. 2. Oleg Tsjoe geda (Sov) z.t. 3. Aleksander Zino- niev (Sov) z.t. 4. Jan van Wijk (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Tsjoegeda 35.40,20 uur. 2. Stefan Brykt (Zwe) 35.41,30 3. Kjell Nils- son (Zwe) 35.42,14 8. Van Wijk 35.43.05. DEN HAAG (ANP) - In de voorronden van de strijd om het wereldkampioenschap basketbal van 1986 is het Ne derlands herenteam ingedeeld bij Joegoslavië, Hongarije en België. In de kwalificatiegroep B zijn na een volledige competi tie twee deelnemingsbewijzen voor het eindtoernooi in Span je te verdelen. De kwalifica tieduels moeten worden ge speeld tussen 22 november 1984 en 13 februari 1986. Von onze sportmedewerker KOEWACHT - Bij het voet baltoernooi van Kerckhaert op het terrein van de voetbalver eniging Koewacht is Fabricom eerste geworden. Fabricom versloeg Safari in de finale met 1-0. Koewacht werd derde, voor Kerckhaert, Axel Veteranen, Gentse Poort, Stoffels en FC Zwiep. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Breskens wist een vriendschappelijke 'pot' tegen het Franse Montreaux met 5-2 te winnen. De thuis ploeg nam al in de eerste mi nuten de leiding toen Bram van de Broecke een voorzet van Camiel van Rattingen binnenkopte. Vervolgens moest Rob Gru- ben twee keer capituleren na een foutieve terugspeelbal van Willy de Jaeger en een on houdbaar afstandsschot maar nog voor de rust zou Johan van Leeuwe eerst met het hoofd en later op strafschop Breskens met 3-2 aan de lei ding brengen. Na de pauze zou Johan van Leeuw opnieuw twee keer de bal tegen het ny lon jagen daarmee zijn totaal op vier brengend.

de Stem | 1984 | | pagina 9