KNVB krijgt nog één kans VAN DE VELDE KAN OVERWINNING VERGETEN Winst voor Elinkwijk Wilander stoot Noah uit Roland Garros Sof voor België Pech voor Frits Pirard Criquilion eerste in Luxemburg GAZELLE Steens niet in Olympisch hockeytoernooi Denemarken RONDE VAN ITALIË - vieDÊSUïNsa Al meer dan W 300 jaar brouwt 1 Grolsch haar bier* op natuurlijke en ambachtelijke wijze En dat proefje. Van onze Haagse redactie „UN HAAG - Staatssecretaris Vin der Heijden (WVC) is be reid opnieuw met de KNVB de tafel te gaan zitten om 1 bezien of het beëindigen van je subsidie aan het betaalde voetbal alsnog uit te smeren is ,ver zes jaar. Van der Rei] den zei dit gis pen toe in de uitgebreide ■ommissievergadering van de Vaste Kamercommissie van \ïVC. De bewindsman noem- je het alternatief dat de KNVB op tafel heeft gelegd bespreekbaar Hij nam daarmee wat gas terug ten op zichte van zijn aanvankelijke plannen. Van der Reijden kwam tot zijn toezegging na dat de Kamerleden Hennekam (CDA) en Worrell (PvdA) hem daarom vroegen. De Kamerleden verbonden aan een nieuw gesprek drie stringente voorwaarden. De KNVB moet bereid zijn mee te werken aan normale arbeids verhoudingen binnen het be taalde voetbal, afschaffing van extra vergoedingen en de „humanisering van de be drijfstak". Van der Reijden zal nu op 18 juni een gesprek hebben met de KNVB. In subsidie aan het betaalde voetbal na 1986 te stoppen. Hij ontkende overigens na drukkelijk dat er al afspraken waren gemaakt om de komen de vier jaar in een of andere vorm financiële steun toe te zeggen. Een suggestie van de kant van de KNVB in die rich ting werd door hem „op zijn vriendelijkst onjuist" ge noemd. Van der Reijden zei dat de externe geldschieters (sportto- talisator en VNG) ook geens zins van plan zijn steun tot in lengte van dagen voort te zet ten. De WD-er Keja zag niets in een mogelijke 'uitsmering' van het toegezegde geld over zes jaar. Hij wil na 1986 hoe dan ook ophouden met het dekken van exploitatietekorten. Van der Reijden nam tot slot nog een motie van PvdA- er Worrell over, waarin deze vroeg om een evaluatie van de toto- en lottogelden. Die her bezinning op de uitgangspun ten van de verdeling van deze gelden moet voor 1 januari voltooid zijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiM tin op maat voor Italianen Van onze speciale verslaggever MERANO - Frits Pirard zag er gisteren na aankomst in Merano niet al te vrolijk uit. De prof uit Dorst, dis als 53ste over de streep ging met een achterstand van 11.40 op rit winnaar Bruno Leali, had naar zijn zeggen niets dan pech gehad. Pirard: „Op het moment dat de groep brak bij het begin van de beklimming van de eerste berg, de Tonale, demar reerde ik naar de staart van het eerste peloton toe. Ik pikte vrij gemakkelijk aan, maar juist toen viel het laatste ge deelte van die groep er vanaf. Tussen de Tonale en de Palade hebben we gekoerst als gek ken om er weer bij te komen. Aan de voet van de Palade lukte dat eindelijk en toen re den ze aan kop weer weg. En dan ben je gezien." Van een onzer verslaggevers AMSTELVEEN - Het Neder lands hockeyteam zal het tij dens de Olympische Spelen in Los Angeles zonder Tim Steens moeten zien te stellen. Gisteravond, even voor de aanvang van het oefenduel van Oranje tegen het Utrecht se Kampong, nam de medische staf van de hockeybond het besluit om de meest constante toernooispeler thuis te laten. Steens scheurde tijdens de oriëntatiewedstrijden van het nationale hockeyteam in Los Angeles in april zijn kruis banden. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de blessure van Steens tijdig genezen zou zijn. Gisteren bleek echter dat het onverantwoord zou zijn om Steens in de selektie op te ne men. LUXEMBURG (AFP) - De Proloog van de 44e ronde van Luxemburg, een tijdrit over ^04 meter, in de hoofdstad V'W het Groothertogdom is Woensdagavond gewonnen ooor de Belg Claude Criquie- bon. Hij reed de afstand in 3 Minuten en 21.54 seconden. Jan •teas eindigde als achtste in «MT. Hij bleef wereldkam pioen Greg Lemond, die acht- "e werd, veertienhonderdste seconde voor. Wtalag: 1. Criquielion (Bel) 3.21,54 „Lavainne (Fra) 3.22,05 3. Stadler mi) 3.22,74 4. Mathijs (Bel) 3.23,53 Colijn (Bel) 3.23,77 6. Becker ™1) 3.23,93 7. Moerlen (Zwi) "5.01 8. Raas (Ned) 3.25,91 9. Le- (VSt) 3.25,91 10. Kluge (WD1) lothenburg (sid/dpa) - rijn voorlaatste oefenwed strijd voor het toernooi om het turopees kampioenschap weft Denemarken woensdag- iv"nd in Gothenburg voor ("i® 24.000 toeschouwers met J"8 gewonnen van Zweden, "ot enige doelpunt kwam een "uouut voor het rustsignaal JP naam van Pre ben Elkjaer- Larsen, die bij het Belgische fleren onder contract staat, "at was de 31e overwinning Jan de Denen in het 85 e tref- et> ®et Zweden. door Rob van Deursen MERANO - Johan van de Velde weet definitief waar hij in de 67e Ronde van Italië aan toe is. Winnen kan hij niet meer. Dat staat voor de coureur uit Rijsbergen na de qua zwaarte tegenvallende berg-etappe van gisteren - gewonnen door de Italiaan Leali - zo vast als een huis. Of het moet zijn dat de rit van morgen (vrijdag) met 5 Dolomieten-cols nog enig soulaas kan bieden, maar rekenen doet van de Velde daar niet op. „Moser wint de Ronde. Al moeten die Italianen de an dere renners de bergen afgooien om dat te bereiken", stelde de Westbrabander voor zichzelf vast. Wat van de Velde vanaf vandaag rest, is het duel om de koppositie in het puntenklas sement. Via een zesde plaats in de uitslag van gisteren ver overde de Nederlander in Ita liaanse dienst 10 punten, ter wijl de drager van het paars in de Giro d'Italia, de Zwitser Urs Freuler in het spel langs de flanken van de Italiaanse Alpen-reusjes niet voorkwam. Van de Velde staat nog 25 punten achter op Freuler, een kloof, die in een keer te over bruggen valt via een etappe zege. Vandaar dat de Rijsber- genaar weet wat hem te doen staat. Terwijl aan de andere kant ook nog gewerkt wordt aan het feit dat Freuler in de zevende rit via de eerste plaats het hoogst aantal haalbare punten kreeg toebedeeld en te recht van het toen stakende deelnemersveld van elke aan dacht bleef verstoken. „Dat is natuurlijk raar. Die Freuler trekt zich van die ak- tie van de andere renners niets aan en wordt op die manier winnaar. Hij kreeg op dat mo ment wel punten, maar de an deren niet. Vandaar dat wij alsnog geprotesteerd hebben. Ik hoop maar dat het iets helpt. Dat zou mijn kans op die trui aanmerkelijk vergro ten", aldus van de Velde, die echter ook zonder een even tuele ingreep van de jury nog grote mogelijkheden ziet om in het paars zijn eerste optreden in de Giro af te sluiten. Dat zou zondag in Verona, waar de Ronde van Italië wordt afgesloten met een indi viduele tijdrit over 42 km, dan toch een plaats op het erepo dium opleveren. Liever had van de Velde echter gezien dat hij daar zou staan dankzij zijn positie in het algemeen klasse ment. Maar in tegenstelling tot Laurent Fignon, die giste ren in de rit tussen Lecco en Merano met als voornaamste obstakels de beklimmingen van de Tonale (1884 m.) en Pa lade (1512 m.) vele malen aan viel, was Johan van de Velde niet in staat ook maar iets te ondernemen. „Ik denk dat het komt door de plotselinge over gang van regen naar zonne schijn. Ik zat helemaal vast. Ik heb veel, veel moeten afzien. Terwijl het eigenlijk niet zwaar was. Die Tonale zou in de Tour de France niet eens in aanmerking komen voor een kwalificatie van de eerste ca tegorie. Levitan zou er hoog stens een berg van tweede ca tegorie van maken. Alleen de laatste vijf kilometer waren een beetje lastig." In die rush naar de top moest Johan van de Velde even lossen uit de grote groep, die jacht maakte op Fignon, Visentini en Breu. Het drietal werd drie kilometer voor de spurt om de bergprijs terugge pakt, waarna de ploeggenoo van Van Impe weer kon aan sluiten. Voor de rest kwam van de Velde niet meer in moelijkheden, maar was ook niet in staat, zoals daarna nog tot tweemaal toe Fignon deed, om aan te vallen. De Franse winnaar van de Tour de Fran ce van vorig jaar: „Ik probeer het elke dag. Maar het wordt heel moeilijk om deze Ronde nog te winnen. Het vreemde is namelijk, dat de Giro bijna af loopt en dat ik het gevoel heb dat hij nog steeds moet begin nen." Fignon doelde daarmee op het feit, dat de twee 'vervan gers' van de bestijging van de Stelvio van gisteren, de Tonale en de Palade dus, niet zwaar genoeg waren om het de leider in het algemeen klassement, Francesco Moser, erg moeilijk te maken. „Ze hadden het par cours geheel anders om moe ten leggen. De afdalingen wa ren veel steiler dan de beklim mingen", aldus Fignon die er weinig voor voelt om nog te rug te keren in de Ronde van Italië. Fignon's ploegleider, Cyrille Guimard, liep echter niet zo hard van stapel. „Het is inder daad geen goede ronde met uitzondering dan voor Moser. Maar de bazen zullen toch moeten beslissen of wij vol gend jaar hier weg kunnen blijven", aldus Guimard. En Johan van de Velde: „Ach, een buitenlandse over winning zou hier een wonder zijn. Ze zetten de Ronde zo in elkaar, dat het haast niet an ders kan dan dat een Italiaan wint." Dat zal dus Francesco Moser zijn, die naar de ge ruchten luiden, een akkoord sloot met zijn rivaal Guiseppe Saronni om om-het-jaar de vetste buit op Italiaanse bo dem te verdelen. Guimard: „Dat zou best kunnen, maar in de koers heb ik daar niets van gemerkt. Al houdt die Saronni zich inderdaad opvallend stil..." De uitslag van de achttiende etap pe, een rit over 252 kilometer van Lecco naar Merano: 1. Leali (Ita) 6.15.19 2. Petersen (Noo) 6.15.24 3. Piovani (Ita) 4. Gayant (Fra) 5. Mo ser (Ita) 6. Van der Velde (Ned) 7. Mutter (Zwi) 8. Caroli (Ita) 9. Chi- netti (Ita) 10. Maccali (Ita) allen de zelfde tijd 6.15.24 Algemeen klasse ment: 1. Moser (Ita) 86.17.12 2. Vi sentini (Ita) op 1.03 3. Argentin (Ita) op 2.06 4. Fignon (Fra) op 2.07 5. Le- jarreta (Spa) op 3.25 6. Van der Vel de (Ned) op 4.07 7. Beccia (Ita) op 4.44 8. Da Silva (Por) op 4.48 9. Ba- ronchelli (Ita) op 5.15 10. Saronni (Ita) op 5.24 Klasseringen overige Nederlanders in de etappe: 53. Frits Pirard 6.26.59 97. Rene Kop- port 6.37.34 137. Martin Havik 6.46.36 algemeen klassement: 71. Pirard op 1.08.20 107. Koppert op 1.42.16129. Havik op 2.11.46 PARIJS (SID/AFP/Rtr) - Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft de 19-jarige Zweed Mats Wilander woensdag de haive finales van het enkelspel van de open Franse tenniskampioen schappen in Parijs gehaald. Wilander beroofde Frankrijk van zijn favoriet Yannick Noah, die vorig jaar op Roland Garros ze gevierde. i In de halve finales treft Wi lander de Tsjechoslowaak Ivan Lendl, die zich na de Amerikanen Jimmy Connors en John McEnroe als vierde en laatste kwartfinalist plaatste. Met dat viertal hebben de mo menteel vier beste tennissers van de wereld de laatste fase van de titelstrijd gehaald van het met ruin 5,4 miljoen dollar gedoteerde toernooi gehaald. De kwartfinale tussen Wi lander en Noah, een reprise van de finale van 1983, vergde vijf sets (7-6,2-6,3-6,6-3,6-3) en duurde 3 uur en 29 minuten. De sober spelende Wilander liet zich ondanks de aanmoe digingen van de 17.000 toe schouwers voor Noah geen moment van de wijs brengen. Ook niet toen hij in de tie- BLADEL (ANP) - Olympia's Ronde van Nederland blijft een secondenspel. Na de Lim burgse heuvels brachten woensdag ook de eindelijk op gestoken wind en de indivi duele tijdrit over 26 kilometer geen grote verschillen in het klassement teweeg. Asiat Sai- tov bleef leider, op korte af stand gevolgd door een grote groep van andere kansheb bers. De tijdrit werd gewon nen door Jelle Nijdam. Op zijn speciale fiets, ontworpen door ploegleider Piet van der Kruys, bleef hij Erik Breu- kink twaalf seconden voor. Breukink had geen reden tot treuren. Eerder op de dag was hij gehuldigd als winnaar van de ochtendetappe. Met zijn tweede plaats in de tijdrit en de kostbare tijdvergoedingen naderde hij Saitov in het klas sement tot één minuut. Breukink was voorbestemd de tijdrit te winnen. Rijden te gen het uurwerk is zijn spe cialiteit. De jeugdige renner uit Spankeren, een dorpje bij Dieren, had het parkoers grondig verkend. De overwin ning in het eerste deel van de zevende etappe, over 153 kilo meter van Hulsberg naar Bla- del, was een welkome meeval ler voor de ploeg van Ben van Erp, die tot de weinige verlie zers van de Koninginnerit had behoord. De 20-jarige direc- teurszoon ontsnapte op het plaatselijke rondje in Bladel uit het peloton. Zijn voor sprong op de streep bedroeg seconden, welgeteld zeventien. Die zijn veel waard in Olym pia's Ronde. Uitslag eerste deel zevende etappe: I. Erik Breukink (Gaz) 3 uur 28 mi nuten en 50 seconden (met tijds- vergoeding 3.28,35) 2. Peter Pieters (Min) 3.29,07 (3.28,57) 3. Jacq van der Poel (Aar) 3.29,07 (3.29.02) 4. Mathieu Hermans (Mil) 3.29,07 5. Asiat Saitov (Sov) 6. Jelle Nijdam (Aar) 7. Bart van Est (Min) 8. Mar co van der Hulst (Ams) 9. Marek Kulezsa (Pol) lO.Falk Boden (Odl) II.Frank Verleijen (Bel) 12,Tomasz Zwolinski (Pol) 13.Barend Huve- neers (Oly) 14.Mark van Orsouw (Min) 15.Nico Verhoeven (Gaz) 16.'i'wan Poels (Aar) 17,Kees Evers (Uni) 18.John Talen (Aar) 19.Igor Fels (Sov) 20.John Arends (Bat) al len dezelfde tijd als Hermans. Uitslag tijdrit: 1. Jelle Nijdam (Aar) 34.33 min (gem. snelheid 45.152 km p/u) met bonificatie 34.18. 2. Erik Breukink (Gaz) 34.45, met bonificatie 34.35. 3. Gerd Ja- kobs (Bat) 35.07, met bonificatie 35.02. 4. Jan Glossmann (DDR) 35.17. 5. Jos Alberts (Ams) 35.28. 6. Bernd Drogan (DDR) 35.28. 7. Asiat Saitov (Sov) 35.30. 8. Igor Fels (Sov) 35.35. 9. Bart van Est (Min) 35.35.10. Falk Boden (DDR) 35.39. 11. Hans Boom (Min) 35.42. 12. Nico Verhoe ven (Gaz) 35.44. 13. Jevgeni Koro- kov (Sov) 35.44. 14. Toni Rosmiia (Sov) 35.49. 15. John Talen (Aar) 35.49. 16. Andreas Lux (DDR) 35.51. 17. Marco van der Hulst (Ams) 35.51. 18. Sergei Gavrilko (Sov) 35.54.19. Peter Pieters (Min) 35.55. 20. Rik Moorman (NBA) 36.OO. Eric Breukink zegeviert in Bladel. Algemeen klassement: 1. Asiat Saitov (Sov) 24.37,30 uur. 2. Falk Boden (DDR) op 58 sec. 3. Erik Breukink (Gaz) op een min. 4. Hans Boom (Min) op 1.10. 5. Bernd Dro gan (DDR) op 1.29. 6. Gerd Jakobs (Bat) op 1.36. 7. Nico Verhoeven (Gaz) op 1.41. 8. John Talen (Aar) op 1.45. 9. Marco van der Hulst (Ams) op 2.24.10. Yevgeny Korokov (Sov) op 2.26. 11. Piet Kleine (Uni) op 2.28. 12. Erwin Nijboer (Ams) op 2.38.13. Arie Hassink (Ams) op 2.42. 14. Henk Bouwman (Bat) op 3.10. 15. Toin Poels (Aar) op 3.14. 16. Pe ter Hofland (Dri) op 3.16. 17. Ma thieu Hermans (Mil) op 3.22. 18. Maarten Ducrot (Dri) op 3.23. 19. John Arends (Bat) op 3.25. 20. Jan van Dalen (Bat) op 4.07 UTRECHT (ANP) - Elinkwijk en Zwolsche Boys hebben woensdag de in grote getale opge komen toeschouwers een aangename avond be zorgd. In een van beide kanten aanvallend ge speelde wedstrijd, behaalde de thuisclub een verdiende maar geflatteerde zege. De Utrecht se ploeg speelde wat makkelijker en technisch verzorgder dan Zwolsche Boys, dat moest het vooral hebben van inzet en zo nu en dan hard heid. Elinkwijk startte sterk. Reglero en Godee faalden echter in het eerste half uur bij uitste kende mogelijkheden. In de dertigste minuut kwam de thuisploeg toch op voorsprong. De sterk spelende Godee omzeilde knap de buiten- spelval en doelman Aartsen van Zwolsche Boys en scoorde beheerst. Zwolsche Boys kwam in het begin van de tweede helft verrassend op gelijke hoogte. Na een vrije trap van Bouke Pot verzuimde doelman Van Rooyen van Elinkwijk in te grijpen. Prins benutte deze kans vaardig. De thuisploeg kwam binnen tien minuten weer op een terechte voorsprong. Een schot van Van de Merkt werd door de Zwolse verdediging niet goed weggewerkt. Reglero pikte de bal op en liet doelman Aartsen kansloos. Het liet zich te veel terugvallen op eigen helft. Weer een grove fout in de verdediging van Elinkwijk werd door Jan Pot uitgebuit om de gelijkmaker te maken. Wat Elinkwijk in de eerste tachtig minuten had verzuimd te doen, deed het wel in de laat ste tien. Dat resulteerde snel in een doelpunt van Da Graca na goed werk van Godee. Het aangeslagen Zwolsche Boys raakte totaal het overzicht kwijt. Elinkwijk probeerde daar via Reglero, Testa la Muta en weer Reglero goed van. iiiiJiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiMimmiiiiiiiiuiMiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiMmiiiimiiiiifiiiiiiiiii ADVERTENTIE Vakmanschap is Meesterschap break van de eerste set met 2-4 achter raakte. Noah, die door moeizame overwinningen op de Amerikaan Mark Dickson en de Hongaarse routinier Ba- lasz Taroczy in de kwartfinale was gekomen, speelde tegen Wilander weliswaar aanmer kelijk beter maar moest de eerste set toch afgeven. In de tweede en derde set liet Noah het publiek zien waarom hij als een van de be gaafdste tennissers van de we reld wordt gezien. Hij versloeg Wilander in beide sets kans loos: 6-2,6-3. Wilander, die in 1982 als zeventienjarige en daarmee jongste speler uit de geschiedenis van de open Franse kampioenschappen de titel veroverde, bleef ondanks zijn achterstand in sets (1-2) ijselijk kalm. De Zweed die er vermoeid uitzag leek te be zwijken onder het aanvalsspel van Noah. Hij overleefde vijf break-points in het vijfde spel van de vierde set, waarna hij de service van zijn tegenstan der doorbrak. Wilander won de vierde set met 6-3 en had daarna weinig moeite ook de vijfde (6-3) te winnen. In 1983 won Noah in de finale met 6-2,7-5 en 7-6 van Wilander. Op weg naar de halve finales heeft Wilander slechts twee sets behoeven af te staan. Dat was tegen Noah. Daarvoor had Wilander ach tereenvolgens de Australiërs Willy Masur en John Alexan der, de Fransman Thierry Tu- lasne en Jose Aguilera uit Spanje zonder het verlies van een set uitgeschakeld. UITSLAGEN: Dames dubbelspel: kwartfinales: Claudia Kohde/Hana Mandlikova (WDl/Tsj) - Canaille Benjamin/ Felicia Raschiatore (VSt) 6-3,4-6,6- 1 Barbara Jordan/Elizabeth Sayers (VSt/Aus) - Mima Jauso- vec/Betsy Nagelsen (Joe/VSt) 7- 5,4-6,7-5 Kathy Horvath/Virginia Ruzici (VSt/Roe) - Kathy Jordan/ Anne Smith (VSt) 2-6,6-4,6-3 Mar tina Navratilova/Pam Shriver (VSt) - Brenda Remiiton/Naoko Sato (Aus/Jap) 6-2,6-2 Heren dubbelspel: kwartfinales: Jimmy Arias/Eric Korita (VSt) - Mark Edmondson/Sherwood Ste wart (Aus/VSt) 4-6,6-3,7-5 Pavel Slozil/Tomas Smid (Tsj) - Kevin Curren/Steve Denton (ZAf/VSt) 4- 6,6-4, 8-6 Eric Fromm/Shlomo Glickstein(VSt/Isr) - Stefan Ed- berg/Brian Gottfried (Zwe/VSt) 6- 3,6-4 kwartfinales: Henri Lecon- te/Yannick Noah (Fra) - Martin Davis/Chris Dunk (VSt) 7-5,6-4. Gemengd dubbelspel: tweede ron de: Anne Smith/Dick Stockton (VSt) versl. Rene Uys/Derek Tarr (Zaf) w.o Manuela Malejva/Mike Leach (Bul/Vst) - Leslie Allen/ Buzz Strode (VSt) 2-6,6-1.2-6 Jenny Byrne/Mark Kraztmann (Aus) - Kathy Rinaldi/Hans Simonsson (VSt/Zwe) 6-4,6-3 Jongens enkel spel: tweede ronde: Denis Langas- ken (Bei) - Patrick McEnroe (VSt) 6-4,7-6 derde ronde: Elisabeth Sayers/Sherwood Stewart (Aus/ VSt) - Catherine Suire/Thierry Pham (Fra) 3-6,6-1,9-7 Ann Smith/Dick Stockton (VSt) - Can dy Reynolds/Michael Fanvcutt (VSt/Aus) 4-6, 7-6,6-4 Wendy whi te/Bud Cox (VSt) - Jenny Byrne/ Mark Kratzmann (VSt) 6-2,6-4 Jongens enkelspel: tweede ronde: Olivier Cayla (Fra) - Christiaan Feenstra (Ned) 6-0,6-3 Jeugdtoernooi dubbelspel: jongens tweede ronde Van Eekeren/Van Gelderen - Grant/Lacombrade (Hon/Fra) 7-5,6-3 derde ronde An- tonitch/Muster (Oos) - Van Eeke ren/Van Gelderen 7-5,6-2 Custer/ McPherson (Aus) - Feenstra/Si- mon (Ned/Fra) 6-2,6-2 meisjes: tweede ronde: Druytrs/Yokota (Ned/Jap) - Bourdeais/Niox-Cha- teau (Fra) 6-1,6-2 derde ronde: Ke telaar/Schilder (Ned) - Iida/Kiji- muta (Jap) 6-7,7-5,6-3 Demon- geot/Tauziat- Driehuis/Ter Riet (Ned) 6-4,5-7,6-1 Croft/Mentz (Eng/Zaf) - Druyts/Yokota (Eng/ Jap) 6-2,6-3. BRUSSEL - De generale van de Rode Duivels voor het ko mende EK In Frankrijk is gis teren in Brussel voor 12.000 toeschouwers geëindigd in een complete sof. Het werd dan wel 2-2, in de laatste minuten van- de vriendschappelijke interland tegen Hongarije scoorde Jan Ceulemans de gelijkmaker, maar de Belgen konden tegen de zwakke Hongaren niet overtuigen. Ook het eerste optreden van Enzo Scifo, de Italiaan die pas tot Belg is geneutraliseerd, viel tegen. Hij liet zien, dat hij over grote talenten beschikt, maar hij durfde als nieuwko mer weinig initiatief te ne men. ZALTBOMMEL - Doordat de rivier de Waal de uiterwaar den onder water heeft gezet, is het voor honderd procent ze ker dat in Zaltbommel op Tweede Pinksterdag de 35ste internationale motorcross niet doorgaat. T26 PAGINA SPORT 1 I

de Stem | 1984 | | pagina 7