a komt motor Meerpaal superieur bij schoolzwemmen Theo de Krijger na winst tijdrit nieuwe leider egom Bestuur Schaak Bond stapt op einig bezwaar tegen plan voor binnenstad ie en DAIHATSU] £den AbvaKabo spreken zich uit: LOCK f 12,50 i$oVu" f4,95 7^"" Je ziet elke week wel iets nieuws in de bruna winkels. DE KREEKZOOM (rijf leer mensen 'J ïierdaagse an Zaamslag fietscrossbaan Westdorpe open PROBLEMEN WITTE PAARD SAS Matroos nog niet gevonden D '66-kamerlid bezoekt Z-Vlaanderen GEBRUIKTE AUTO'S CARAVANS VOUWWAGENS politierapport A5( pnoeg dezelfde motor bk in de Peugeot 205 zit pze motor is zuinig, var ;n beproefde betrouw, larheid en gemakkelijk ir Iderhoud. Hij geeft dewa. Ins dezelfde uitstekende lestaties als die welke ziir Igerust met benzinemoto ri, en daarmee wordt no< Ins duidelijk geïllustreerd vooruitgang die op hel Ibied van de Diesel in de mp van de jaren is gereali- erd. De Visa 17 D en Visa RD komen natuurlijk last de reeds bestaande EA-modellen. Het VISA- Imma omvat voortaan tien odellen, vier motortypen jidrie uitrustingsniveaus. „MDERDAG7JUNI1984 T16 PAGINA ZEELAND 3 Van ome correspondent ■«NEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat enkele dagen beginnen met de werkzaam- in de wijk Dwarsstraat - Elleboog. ali gei dens een gisteravond gehouden hoorzit- in de kantine van de Dienst Openbare j,en, bleken tegen het inrichtingsplan zoals 1 tcr tafel lag, weinig bezwaren te bestaan, i werden enkele kanttekeningen geplaatst je geplande aanplant van enkele bomen, «was van oordeel dat voor de expeditiehal je hema de te planten bomen een groot ,Bak zullen vormen. De vrachtauto's die voor de bevoorrading zorgen, hebben nu al moeite met de beschikbare ruimte op het pleintje. Als daar nog eens bomen komen te staan wordt de draaicirkel nog klei ner. Dat is vragen om moeilijkheden, zo werd gesteld. De heer De Blaay van Openbare Werken be loofde er rekening mee te houden: „Als u bin nen een week niets van ons hoort zijn uw wen sen tot het niet aanplanten van de bomen inge willigd". Aandacht krijgt ook de verlichting in dit stadsdeel, die zal worden verbeterd. Ook de mogelijkheid tot het plaatsen van enkele speel tuigen voor de kinderen zal geen bezwaar ople veren, zo kregen de bewoners te horen. I Regionale aanpak ziekenhuizen' ewicht op de vooras sn wijziging in de me- roverbrenging nood- een directere over een stuurbekrachting illeen voor de BX Die- liTRS. lut de kracht van de ran de 5-plunjerpomp oor de hydropneuma- len. De vertraging is ien van het stuurwiel inbekrachtigd: benzi- iringen 1:23). De prijs |t 1.235,- inclusief Hulst 12058 ngt U als U Uw ondertrouw an De Stem oet u het dan Als u ruim- Dp èen van onze kantoren DStuurt dan garanderen wij Felicitatiedienst ijk pakket met en reductie- merkartikelfa- sg bezoek van de k. huw.: t* Van ome correspondent AAMSLAG - De avondvier- lagse van de werkgroep ag van de sportieve re- reatie blijft elk jaar een iteeds toenemend aantal wan- elaars trekken. Dit jaar werd met een stij- jing van 20 procent een aantal lereiktvan 425. Tot gisteravond verliep al- is naar wens en ook de bege- lidende EHBO-ers van de lode Kruis-colonne in Zaam- lag hadden weinig hulp te ,etien Voor vanavond, de aatste dag, staat de deelne- lets bij aankomst aan de itine van de voetbalvereni- Zaamslag aan de Sport- lan zeker weer een bloemen- lulde te wachten. Ook de mu- iekvereniging De Volharding dan weer present zijn om k wandelaars op de laatste «aderden meters door het larp muzikaal te vergezellen. Van ome correspondent AXEL - De leden van de AbvaKabo in Zeeuwsch-Vlaanderen spraken zich gister avond in Sluiskil uit voor een regionale aan pak van de personeelsbelangen in de Zeeuws- vlaamse ziekenhuiskwestie. Unaniem werd gekozen voor een gezamenlijk optre den en het opkomen voor het personeel vanuit de ver schillende ziekenhuizen werd daarmee veroordeeld. De uitspraak kwam nadat bestuurder Hij ze zich voor een gezamenlijke aanpak sterk had gemaakt. Peter Hijze, Ab- vaKabo-bestuurder voor de particuliere gezondheidszorg, wees de aanwezige leden er op dat het belangrijk is dat men in een zo vroeg mogelijk sta dium de personeelsaangele genheden gezamenlijk moet bekijken en aanpakken. „Als vanuit elk ziekenhuis in Zeeuwsch-Vlaanderen geroe pen wordt door het personeel: „Hier gebeurt niets", zet je je zelf als personeel buiten spel", hield Hijze zijn toehoorders voor. „Op die manier kan je niet alle democratische moge lijkheden benutten die er zijn. Als personeel van alle zieken huizen moet je gezamenlijk afwegen wat de personeelsbe langen zijn". De verschillende onderne mingsraden in de Zeeuws- vlaamse ziekenhuizen raadde hij dan ook aan om als eenheid op te treden. Op dit moment is alleen de ondernemingsraad van Hulst voor een fusie. Van ome correspondent STDORPE - Deze week heeft wethouder L.E.M. Marquinie fin Sas van Gent de nieuwe fietscrossbaan in de Molenstraat te Pfetdorpe officieel geopend. Ondanks de hevige regenval was de publieke belangstelling k." de eerste officiële wedstrijden erg goed. Door de regen wa- 11 enkele gedeelten van het toch wel fraaie parkoers glad ge- fttden, tengevolge waarvan zich nogal wat valpartijtjes heb- len voorgedaan, zij het geen ernstige. [Hetbetroffen open wedstrijden in Westdorpe, die niet meetel- Pivoor het Zeeuws kampioenschap. Opvallend was de grote Nname uit België, waar deze tak van sport een razende popu- f'iteit geniet. Ook waren veel Belgische supporters naar West- jirpe gekomen. De organiserende club „De Kreekcrossers" van ffstdorpe had speciale manches voor meisjes in het wedstrijd- lAeuren opgenomen. Belangrijk vond de vak bondsvoorzitter het dat de zie kenhuisbesturen zich zo snel mogelijk voor fusie uitspre ken. „Als ze de intentie uit spreken gaat de CAO sociale begeleiding ziekenhuiswezen in werking". Met behulp van deze specia le CAO hebben de onderne mingsraden belangrijke mo gelijkheden voor informatie en moet er een informatie- plaatsenplan opgesteld wor den. „Met behulp van dit plan kunnen de personeelsaangele genheden voor de nieuw op te treden situatie beter geregeld worden". Of in deze nieuwe situatie Hulst wel of niet blijft be staan, liet de vabonsbestuur- der in het midden. „Alles is nog mogelijk", aldus Hijze. Tijdens de ledenvergade ring in café Atlanta in Sluiskil leek dat er binnen korte tijd een nieuwe vakbondsbestuur der zou komen die zich spe ciaal met ziekenhuisvoorzie ningen zal bezig houden. Hier bij zal Nederland in acht re gio's worden verdeeld. De naam van de bestuurder die toegewezen is voor de regie waar Zeeuwsch-Vlaanderen toe zal behoren was tijdens de vergadering nog niet bekend. (ADVERTENTIES) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 Onze winkels staan bol van het lachen. Het begint al met de bundel Humoristische Hoogtepunten. Metkorte verhalen van Simon Carmiggelt, P.G.Wodehouse, Godfried Bomans, Oscar Wilde en vele anderen. De bundel kost (lach niet) f 15,-. Verder hebben we de kleurrijkste cartoons van de beroemde Serre (f 12,50),een moppenboek voor kinderen (f4,95) en nog heel veel andere lachwekkende lectuur. Dus kom maar gauw. Want u Sjgj weetlachen is gezond. DfHJ flö UUD j^_.(Na4 juli r 25.-1 NOCKSTïiPU?#* DECtKLTtKrjKS'H- cartoons van SSRRI; Een beeld van de de zwemwedstrijden in 'De Honte' foto de stem cor j. de boer Van ome correspondent TERNEUZEN - In het over dekt zwembad De Honte werden woensdagmiddag zwemwedstrijden gehouden voor de lagere schooljeugd uit Groot-Terneuzen. De openbare lagere school De Meerpaal was duidelijk winnaar. Zij wonnen alle wedstrijden zowel op de in dividuele nummers als bij de estafette. Grote uitblinker was Egon Bril die deel uitmaakt van de Zeeuwse selectie. Tien scholen hadden inge schreven. Er was een druk programma af te werken. De individuele numnmers moesten 25 meter schoolslag, vrije slag en rugslag zwem men. Een iede kwam twee keer uit tegen een andere te genstander. Zowel bij de jongens als bij de meisjes wist het team van De Meer paal de snelste tijd neer te zetten, namelijk 2.27 secon den jongens en 2.17 seconden meisjes. Naast de individuele wed strijden moest er een esta fette gezwommen worden. Deze bestond uit 6 x 25 meter schoolslag en 6 x 25 meter vrije slag. Met een tijd van 2.minuten en 2 seconden wa ren het de jongens van De Meerpaal die in hun catego rie wonnen. De meisjes van De Meerpaal lieten dit ech ter niet over hun kant gaan en onder luide aanmoedi ging van de jongens zetten zij een tijd neer die er mocht wezen, namelijk 1.54 secon den. 6 Seconden sneller dan de jongens. Hiermee kwam de eindstand er als volgt uit de zien: Jongens: 1. De Meerpaal, 2. Zonneschool, 3. Zuidland- school, 4. Golfslag, 5. De Hil- le, 6. De Stelle. Meisjes: 1. De Meerpaal, 2. De Wegwijzer, 3. Zuidland- school, 4. De Stelle, 5. School Spui, 6. De Zeemeeuw. TERNEUZEN - De individuele tijdrit in de Tour du Flic heeft bij de A-renners Theo de Krijger als win naar opgeleverd. (ADVERTENTIE) Uit het trainingspak voor de start "otodestem/corj de boer De Krijger was de grote fa voriet voor deze overwinning. Hij bleef Meerten Dallinga net voor. Paul Hiel werd de revelatie van de tijdrit en eindigde als derde, ondanks dat Hiel uit zijn toeclips schoot bij de start van de race tegen de klok. Op vallende prestatie leverde trouwens ook Theo Wullems van Witte Boussen/De Bruin. De spanning is te snijden in de B-categorie en vandaag kan daar nog de nodige veran dering in komen als de kara vaan meer dan 60 kilometer moet afleggen. Jan Dubbel dam vormt de grootste bedrei ging voor Moes en hij moet in staat worden geacht de Tour du Flic op zijn naam te schrij ven in deze categorie. Ook in de A-categorie kan de trui nog gewisseld worden. Meerten Dallinga is rapper dan Theo de Krijger, zodat vandaag De Krijger moet pro beren alleen aan de haal te gaan. Na de tijdrit van giste ren heeft Wiskerke nog steeds een onoverbrugbare kloof ge slagen in de ploegenrang- schikking. Dallinga/Eurostei- ger is tweede. De uitslag van de tijsrit bij de A-trimmers: 1. Th. de Krijger 9.12.19; 2. M. Dallinga, 9.12.78; 3. P. Hiel, 9.24.65; 4. Th. Wullems, 9.25.83; 5. M. Dieleman 9.32.45 6. C. Ver- planke 9. 35.34; 7. P. van Hulle, 9.36; 8. F. van Waterschoot, 9. 38; 9. H. Hamelink, 9.46; 10. F. Dubbeldam 9.46; 11. F. van Hulle, 9.48; 12. R. Bleijenberg, 9.48; 13. K. Faas, 9.55; 14. F. Gommers, 9.56; 15. W. Ijse- baart, 10.06; B-trimmers: 1. J. Dub beldam 9. 27; 2. T. Hermans, 9.28; 3. J. Moes 9. 29; 4. J. de Bakker, 9.29; 5. R, Heyboer, 9.40; 6. H. Peters, 9.46; 7. P. Pladdet, 9.58; 8. J. Dubbeldam, 9.58; 9. W. van Poecke, 9. 58; 10. J. Gillissen, 10.01. Standen; A-categorie; 1. Th. de Krijger en M. Dallinga, allebei 5 punten; 3. Th. Wullems, 10 punten; 4. F. van Waterschoot en F. van Hulle 14 punten; 6. P. Hiel, 15 pun ten; 7. F. Dubbeldam, 19 punten; 8. F. Gommers, 21 punten; 9. F. van Hulle en M. Dieleman 24 punten. B-categorie; 1. J. Moes, 5 punten; 2. J. Dubbeldam 6 punten; 3. R. Hey boer, 8 punten; 4. H. Peters en T. Hermans 12 punten; 6. B. Dees en J. Gillissen 25 punten; 8. J. Dubbel dam, 26 punten; 9. J. de Bakker, 27 punten; 10. P. van Bendegem, 28 punten. Van ome correspondent TERNEUZEN - Alle leden van het bestuur van de Zeeuwse Schaak Bond hebben dinsdag avond tijdens de speciale be stuursvergadering besloten hun functie neer te leggen. Deze beslissing is het direct gevolg van de problemen die zijn ontstaan tussen het ZSB- bestuur en schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent. Het bestuur heeft ge meend deze beslissing te moe ten nemen omdat de resulta ten van de door de voorjaars vergadering ingestelde bemid delingscommissie niet inston den voor een goede oplossing van het conflict HWP-ZSB. De 'vredesmissie' keerde na overleg met de HWP-bestuur- ders bij de ZSB terug met de knelpunten waardoor de ver houding tussen beide partijen verre van ideaal was gewor den. De ZSB heeft enkele foutjes toegegeven. Aan de 'eisen' van HWP werd door het bestuur voldaan. Ondanks dit is er volgens het HWP-be- stuur toch een te geringe ver trouwensbasis ten opzichte van de ZSB om verder zinvol te kunnen samenwerken. „Om die reden zijn de porte feuilles beschikbaar gesteld", zegt Harrie Lankreijer die lid is van het ZSB-bestuur. De ex-penningmeester van de ZSB, Wilfried Vleeskens noemde het in principe een goed besluit. Gosse Kamminga uit Ter neuzen, scheidend secretaris van de ZSB. speelde de zwarte piet direct naar de HWP- voorzitter Walter Cardon. Kamminga verdenkt de voorzitter van HWP ervan een hetze te voeren tegen alles wat schaakclub Terneuzen is. Dinsdag 19 juni is er in Vlis- singen een algemene leden vergadering om een nieuw ZSB-bestuur te kiezen. Van ome correspondent SLUISKIL - De rijkspolitie te water heeft ook gisteren in het Kanaal Gent-Terneuzen nabij Sluiskil gedregd naar de dins dagmiddag overboord gesla gen 26-jarige opvarende van de duwboot Heto. Wederom zonder resultaat. Gedregd werd over een af stand van ongeveer 500 meter lengte. „Maar het is daar 14 meter diep en de breedte van het kanaal is 130 meter. Bo vendien is het zo dat er sche pen kunnen passeren met een dieptegang van 12.20 meter, dus wat kan er allemaal niet gebeuren. We kunnen ook moeilijk blijven dreggen. Maar als we een paar uurtjes tijd hebben, varen we er heen", aldus een zegsman van de rijkspolitie te water te Ter neuzen. Van ome correspondent TERNEUZEN - Vrijdag 8 juni brengt het D'66 tweede kamer lid Dick Tommei een werkbe zoek aan Zeeuwsch-Vlaande ren. Om tien uur 's morgens heeft hij een gesprek met de landbouwer Verschuuren te Walsoorden. Een uur later volgt dan een gesprek bij Bleyko n.v. Om 14.00 uur be zoekt Tommei DOW Chemical te Terneuzen. Dit bezoek zal vooral in het teken staan van de uitstoot en de gevolgen daarvan (zure re gen) en wat moet en kan eraan gedaan worden. Mr. Haarmanweg Terneuzen Tel. 01150-13106 BRESKENS - Op de rijksweg is een auto, bestuurd door P. de C. uit Oostburg, dinsdag avond omstreeks tien uur in een sloot geraakt juist voorbij het viaduct. In de auto bevon den zich twee mensen, die de auto verlaten hadden nadat deze in de sloot terecht was gekomen. De politie vond bei de mensen later zittend in de sloot. Het bleek dat beiden on der invloed verkeerden. Nader onderzoek wees uit dat in de auto nog een 16-tal jachtpa tronen lagen, die in beslag zijn genomen. Bij De C. werd de bloedproef afgenomen. GROEDE - In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken in het café van de heer R. van L. en een aldaar staand vistentje van de heer E. Uit het café werd een geldbedrag van 500 gulden gestolen, alsmede sigaretten. Uit het vistentje een bedrag van 400 gulden. IJZENDIJKE - Op een perceel bouwland aan de Watervliet- seweg, eigendom van de heer R. C., is een kist met projectie len gevonden. Het gaat hier om granaten van 30 bij 5 cm. De kist bevatte ongeveer tien stuks. De Mijnopruimings- dienst zal donderdag de pro jectielen onschadelijk maken. NIEUWVLIET - Op het strand van de Zwarte Polder heeft men een landmijn gevonden. De Mijnopruimingsdienst heeft het projectiel inmiddels onschadelijk gemaakt. SAS VAN GENT - De Sasse- naar A.V. raakte dinsdag avond laat op de Oostpoort- weg in zijn woonplaats de macht over het stuur van zijn auto kwijt en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Daarbij knapte de lichtmast af en werd zijn voertuig aan de voorzijde beschadigd. SLUISKIL - De automobilist G. de C. te Aardenburg reed gistermiddag met zijn bestel auto tegen de afsluitboom aan de westelijke zijde van de brug te Sluiskil. Deze brak en er ontstond schade aan zijn voertuig.

de Stem | 1984 | | pagina 15