Barre etappe in Giro Laf spel in Olympia's Toer NAC blijft ongeslagen LOTTO M Balaci blijft thuis 5» McENROE BESTRAFT EN TOCH TEVREDEN Brandts weg bij FC VVV Sparta weer gelijk ïuknecht WA723 Nederland gelijk tegen Engeland kogels winnen Mary Decker erg snel USSI WASAUTOMAAT Z 914 Met E-knop RK AFGEPRIJSD ZONNEHEMEL incl LM9 RONDE VAN ITALIË éSptsballr°1^ en wethouders van Terneuzen bren- chtneming van het bepaalde in artikel fvalstoffenverordening gemeente Ter- openbare kennis dat zij het Leger des :raat 50 te Goes, vergunning hebben het inzamelen van gedragen kleding ini 1984 in deze gemeente, uni 1984. en wethouders voornoemd, Ockeloen, burgemeester. 4.J. van Pagee, secretaris. «X* industrie «X* recreatie statief ;oes Marconistaat a ïaast Torro - tel. 01100-1422 naandag gesloten /USSINGEN Hermesweg 23 nkoopcentrum Groenendijk tel. 01184 - 12563 rERNEUZEN Schependijk 9 fel. 01150 - 12423 naandag gesloten DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE BREDA ETTEN-LEUR Door onze speciale verslaggevers i tECCO - De klaprozen bloeien vojop in de bermen langs de i jccundaire wegen in noord- I Italië. Het rood van de bloe- „en vormde echter de enige geurige noot in het decor van je 17de etappe van de Ronde l van Italië, gisteren tussen uardonecchia en het aan het como-meer grenzende Lecco. De door de Zwitser Jürg I Bruggmann via een massa- i sprint gewonnen rit, stond voor de rest grotendeels in het teken van de meest bizarre eersomstandigheden. Bij de start natte sneeuw, onderweg ipveel regen dat sommige we gen veranderden in woeste bergbeekjes en bij de streep in lecco weliswaar minder he melwater, maar een verkillen de temperatuur van rond de teven graden. Boven nul, dat wel. Geen podium derhalve, dat inspireerde tot grootse daden. Noord-Italië, het terrein dat koersdirecteur Vicenzo Tor- riani als tournooiveld voor de finale van zijn 67ste Giro ver koos, toonde zich van zijn slechtste kant. Het extreem slechte weer is er trouwens vandaag de ver wachte oorzaak van dat de renners de beklimming van de Passo del Stelvio 2758 meter hoog) bespaard blijft. Na con trole door Albani, de assistent van de koersdirectie bleek in de eerste twee kilometer afda ling veel sneeuw in de bochten te liggen. „Levensgevaarlijk", oor deelde Albani. Om de rit van vandaag tussen Lecco en Me- rano toch voldoende inhoud te geven, zullen de rond de Stel vio gelegen Tonale (1800 me ter) en Palade (1400 meter) be klommen dienen te worden. Volgens Frits Pirard een ont wikkeling in het voordeel van zijn kopman Jahan van de Velde. „Na de Stelvio volgde nog een afdaling met een leng te van zo'n 70 kilometer. Dat was in het voordeel van Moser. De Palade ligt slechts dertig kilometer voor de meet in Me- rano. Nu heeft Moser veel minder gelegenheid om even tueel opgelopen achterstand goed te maken", aldus Pirard, die zelf de Tonale en de Palade ook vorig jaar in de Ronde van Italië niet hoefde te beklim men, maar zijn wetenschap putte uit verhalen van ploeg- makkers. Johan van de Velde rea geerde heel nuchter op de ver andering in het parcours. „Ik ken die bergen niet. Zoals alles hier zijn ze nieuw voor mij. Maar het zal wel lastig zijn, tenminste, dat hoop ik maar. Dan kan ik misschien einde lijk eens tot het uiterste gaan." Laurent Fignon was onte vreden over de ingreep van Torriani. De winnaar van de Tour de France van vorig sei zoen: „Moser heeft nu deze ronde gewonnen. Alleen vrij dag kan er nog wat verande ren, maar Moser heeft altijd nog de afsluitende, geheel vlakke tijdrit achter de hand. Maar ik leg me er toch niet klakkeloos bij neer. Dit jaar heb ik gekozen voor de Giro als mijn voornaamste doel. In de Tour zal ik Greg Lemond moeten helpen. Achteraf heb ik spijt van die keus. Hier heb ik mijn kracht nog geen mo ment kunnen bewijzen." Uitslag zeventiende etappe: 1. Jürg Bruggmann (Zwi) 249 km in 6 uur 46 minuten en 27 seconden 2. Aca- cio da Silva (Por) op 0.02 min 3. Stefan Mutter (Zwi) z.t. 4. Johan van der Velde (Ned) z.t. 5. Gerhard Zadrobilek (Oos) z.t. 6. Marino Le- jarreta (Spa) z.t. 7. Cesare Cipollini (Ita) z.t. 8. Giovanni Mantovani (Ita) z.t. 9. Frits Pirard (Ned) z.t. 10. Dag-Erik Pedersen (Nor) z.t. 11. Francesco Moser (Ita) z.t. Alge meen klassement: 1. Francesco Moser (Ita) 80.01.48 2. Roberto Vi- sentini (Ita) op 1.03 3. Moreno Ar- gentin (Ita) op 2.06 4. Laurent Fig non (Fra) op 2.07 5. Marino Lej ar rets (Spa) op 3.25 6. Johan van der Velde (Ned) op 4.07 7. Mario Beccia (Ita) op 4.44 8. Acacio da Silva (Por) op 4.48 9. Gian-Battista Baronchel- li (Ita) op 5.15 10. Giuseppe Saronni (Ita) op 5.24. Klasseringen overige Nederlanders: 78. Frits Pirard op 56.45 min. 119. Rene Koppert op 1.20.06 132. Martin Havik op 1.40.34. Ilan de Velde op punteniacht PAR MA (ANP) - In Parma is dinsdagavond een begin ge maakt met een vierlanden- toernooi tussen de Olympische ploegen van Italië, Nederland, Engeland en Schotland. Ne derland speelde dinsdagavond gelijk tegen Engeland (3-3). De karakteristiek: Engeland - Nederland 3-3 (2-1). 12. Jen nings 0-1.40. Lloyds 0-2 (straf schop). 43. Gorter 2-1. 57. Jen nings 3-1. 68. Schouwenaar 3- 184. Becker 3-3. Gele kaarten: Van Gerwen, Lems (beiden Nederland) en Lloyd (Enge land). Nederland en Engeland hebben een aantrekkelijke wedstrijd gespeeld, waarin Nederland in de slotfase zelfs nog redelijke kansen op de overwinning kreeg. Het begin was voor de Engelsen, die via Jennings en Lloyd na 40 minu ten een riant uitzicht hadden op de eindzege. De tweede treffer van Lloyd via een strafschop werd door Neder land heftig aangevochten en doelman Van Gerwen wond rich zich daarover dermate op, dat hij van de scheidsrechter de gele kaart kreeg. Vlak voor rust bracht Gorter met een schitterend schot van onge veer 25 meter Nederland terug in de wedstrijd. Het was opnieuw Jennings die onrust zaaide, toen hij in de57e minuut 3-1 liet aanteke nen. Nederland bezat echter W krachtig moreel en via Schouwenaar, die een voorzet 'an Van der Horst afrondde en Beckers was de stand zes minuten voor het einde weer 8clijk:3-3. Nederland probeer de de winst nog wel te force- 'en, maar had geen succes. Nederland: Van Gerwen., beenheer, Vincent (Wouters), Koevermans en Snoei; Gorter IKruijs), Lems en Keukens; Schouwenaar, Van der Horst en Beukers. LECCO - In de slagzijde van het langzamerhand ge stalte krijgend accoord tussen Francesco Moser, Ro berto Visentini en Moreno Argentin, de nummers een, twee en drie in het algemeen klassement van de Ron de van Italië ontspint zieh een tweegevecht tussen Jo han van de Velde en Urs Freuler. Een duel met als in zet de eerste plaats in het puntenklassement. "EN HAAG (ANP) - Het be ltuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft drie kanovaarders aangewezen, die Nederland zullen vertegen woordigen op de Olympische Spelen in Los Angeles. Het Annemiek Derckx, die in °e K 1 de 500 meter zal varen bet herenduo Gert-Jan Lebbink en Ron Stevens, die in op de 1000 meter zullen ""somen. Jan Verhaard is I "aigewezen als de begeleider van het drietal. IjfAKENBURG (ANP) - In Pakenburg heeft IJsselmeer- ogels dinsdag de wedstrijd *>en NSW in het toernooi het amateurkampioen- aP van Nederland met 4-0 Shvonnen. Bij rust was het Pas i-o. J" karakteristiek is: IJsselmeer- NSW 4-0 (1-0). 35. Jaan de le ef 51 Bettink 2-0, 64. Henk 1 Se f? 3"° (strafschop), 80. Jaan ';r:aaf 4-0. Scheidsrechter: "man Toeschouwers: 1250. De Zwitserse 'beer' Urs Freuler draagt in de Giro de paarse trui als teken van de leider op punten (164 tegen Van de Velde 129). Een plaats, die gestoeld wordt op drie etappezeges. Johan van de Velde bezet echter de tweede plaats. En met vanaf vandaag drie etappes voor de boeg waarin beklimmingen de voornaamste obstakels vor men, voelt de coureur uit Rijs- bergen dat hij een kans heeft zich vrijdagavond in het paars te mogen hullen. Van de Velde, die gisteren via een vierde plaats niet al leen 5 seconden bonificatie verdiende (hij staat zesde in het algemeen klassement op 4.07 van Moser), pakte ook nog eens puntenwinst (14) op Freu ler, die op de licht hellende aankomst als 41-ste over de streep bolde. In de finale van de etappe van gisteren viel duidelijk te bespeuren dat Van de Veldexzijn aandacht ver deeld over het klassement en de punten-klassering. Vanaf 20 km voor de streep stuurde hij zijn ploeg in de aanval, ter wijl hij zelf ook een poging waagde om via een solo Freu ler van de vetste puntenbuit af te houden. Van de Velde: „Ik houd die Freuler constant in de gaten. Als ik namelijk de komende dagen goed ben, dan zal ik vrijdag ruim aan de lei ding kunnen staan." Toch noemt de West-Bra bander het een soort voorzich tigheid, dat hij - toch niet be horend tot de rangen der echte sprinters - zo hoog in het pun tenklassement troont. Van de Velde, die tijdens deze Ronde van Italië in bijna alle etappes in ieder geval tot de eerste tien behoorde: „Het is een kwestie van in de finale voorin willen rijden. Dat doe ik omdat daar de kans op valpartijen het minst groot is. En als je er dan in de laatste kilometers bijzit dan sprint je natuurlijk ook mee voor de ere-plaatsen. En op die manier ben ik eigenlijk naar die tweede plaats geslo pen." Urs Freuler, in 1981 in de Tour de France ingehuurd door Peter Post en toen ploeg- makker van Johan van de Velde, noemde gisteren zijn voorsprong van 35 punten op de Nederlander lang niet groot genoeg om zondag er zeker van te kunnen zijn het paars in deze 67-ste Ronde van Italië definitief het zijne te mogen noemen. „Deze aankomst in Lecco was licht berg-op en dan kom ik al te kort. Laat staan wat het de komende da gen in de bergen gaat wor den," aldus Freuler. Frits Pirard speelde een ac tieve rol in de jacht van Van de Velde op de punten. De cou reur uit Dorst demareerde in de laatste kilometers drie maal, maar werd evenzovele keren teruggepakt door de helpers van Freuler. En in de laatste kilometer trachtte Pi rard zijn specialiteit: De uitval en dan tot de streep alles of niets; in stelling te brengen. Maar juist op dat ogenblik sprongen zijn ploeggenoot Riccardo Magrini en Jurg Bruggmann weg. Pirard: „En toen moest ik blijven zitten. Die Magrini deed me wel in de boot. Op een paar honderd meter voor de meet zakte hij door het ijs, terwijl juist die Bruggmann nog adem over had. Jammer, maar het is niet anders." EUGENE (SID) - De Ameri kaanse atlete Mary Decker heeft gisteren bij wedstrijden in Eugene in de staat Oregon de beste seizoentijd gelopen op de 1500 meter. De tweevoudig wereldkampioene kwam tot 3 minuten en 59,19 seconden en was daarmee de eerste vrouw die dit jaar de afstand binnen de vier minuten aflegde. Een andere goede prestatie kwam op naam van kogelstoter Dave Laut, die 21,64 meter over brugde. ADVERTENTIE I lo Tot hot nrimfl nn nanior f Je zet het prima op papier met een Bruynzeel' BOEKAREST - Roemenie heeft Ilie Balaci uit de selectie voor het EK in Frankrijk moeten schrappen. De mid denvelder van Universitatea Craiova moet wegens een knieblessure afhaken. Ilie Balaci, de vedette van het Roemeens voetbal, leek goed hersteld te zijn van een knie-operatie. Balaci ver draaide onlangs tijdens een onderling oefenwedstrijdje echter zijn knie weer. DEN HAAG (ANP) - De hoofdprijs in lotto 22, groot 348.713 gulden, hoeft niet te worden gedeeld. Slechts één deelnemer leverde een formu lier met de juiste cijferreeks in. Lotto 22 (prij zenbedrag f 1.185.686,45): le prijs: 1 winnaar, bruto f348.713,20; 2e prijs: 6 win naars, elk bruto f25.000; 3e prijs 109 winnaars, elk bruto f 1.599,60 4e prijs: 4.246 winnaars, elk f41,- 5e prijs: 67.652 winnaars; elk f 5,-. Cijferspel 22 (prijzengeld 78.250,- 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 3 winnaars; 4 cijfers goed: 18 winnaars; 3 cijfers goed: 151 winnaars; 2 cijfers goed: 1.515 winnaars. Rechts vooraan leidt Toon van der Steen de beklimming van de Bemelerberg. - foto anp Van onze speciale verslaggever HULSBERG - De zesde etappe van Olym pia's Ronde van Nederland, een rit van 154 kilometer door de Limburgse heuvels van Nuth naar Hulsberg, is gewonnen door de Sovjetrenner Asiat Saitov. Hij won de eind sprint van een kopgroep van tien man, die een voorsprong had van 1.05 minuut op het peloton. Saitov neemt in het algemeen klas sement de leiderstrui over van de Nederlan der Nico Verhoeven. Overwinningen vergen durf en klasse. Vooral aan die eerste kwaliteit schoot het in Olympia's Ronde tot nu toe tekort bij de Ne derlanders. Ook de zesde etappe, aangekon digd als de Koninginnerit, verleidde de ren ners niet tot de aanval. In Hulsberg, na 153 kilometers door de Limburgse heuvels, kreeg het peloton de re kening gepresenteerd voor zijn laffe hou ding en trok de ook verdedigend rijdende etappewinnaar Asiat Saitov de leiderstrui weer stevig om de schouders. De jeugdige Saitov werd in een zetel naar de eindstreep gebracht. De 18-jarige nieuw komer uit de Sovjetunie reageerde attent, toen een groepje van acht man met succes op zoek ging naar de eenzame vluchter Falk Boden. Samen met zijn Oostduitse ploeg maat Bernd Drogan probeerde Boden het tempo in de kopgroep hoog te houden. Slechts Hans Boom en Mathieu Hermans boden hulp. De rest reed mee, maar meer ook niet. Het werk in het achtervolgende peloton werd voor het grootste deel overgelaten aan de mannen van Krott, die de slag hadden gemist. Rondeleider Verhoeven had ook weinig hulp uit zijn ploeg te verwachten, met Van Poppel, Slendebroek en Mackay bij de allerlaatste aan de streep, met een ach terstand van bijna een half uur. Hans Boom, maandag ook actief, had zijn zinnen gezet op de mooiste etappe. De Lim burgse heuvels zijn het terrein van de man uit Enter. Twee jaar geleden werd hij er kampioen van Nederland. Boom had een goede dag, evenals Mathieu Hermans. Maar niet goed genoeg om Saitov, nog maar nau welijks amateur en nu al beschouwd als de opvolger van Sergej Soekhoroetsjenkov, af te troeven. De tweede plaats in het algemeen klassement is voor Boom het nieuwe doel geworden. Geen bijster florissante uit gangspositie, maar een uitvloeisel van Olympia's 'vlakke' etappekoers, zelfs in de Limburgse heuvels. Uitslag: 1. Asiat Saitov (Sov) 154 km in 3.37.59 (met bonificatie 3.37.44) 2. Falk Boden (DDR) 3.37.59 (met bon. 3.37.49) 3. Hans Boom (Min) 3.37.59 (met bon. 3.37.54). 4. Peter Hofland (Dri) z.t. 5. Bernd Drogan (DDR) z.t. 6. John Talen (Aar) z.t. 7. Mathieu Her mans (Mil) z.t. 8. Henk Bouwman (Bat) z.t. 9. Karol Palov (Tsj) 3.38.08 10. Jiri Bohac (Tsj) 3.38.17 11. Chris Koppert (Aar) 3.39.04 12. Marek Kulesza (Pol) z.t. 13. Alan Masson (Can) z.t. 14. Mark van Orsouw (Min) z.t. 15. Toni Rosmiia (Sov) z.t. 16. Jac van de Poel (Aar) z.t. 17. Dirk van Verre (Bel) z.t. 18. Piet Kleine (Uni) z.t. 19. Rik Moorman (NBA) z.t. 20. Jan de Nijs (NBA) z.t. Algemeen klassement: 1. Asiat Saitov (Sov) 0.32.53 2. Falk Boden (DDR) op 0.51 min. 3. Hans Boom (Min) op 1.09 4. Nico Verhoeven (Gaz) op 1.27 5. John Talen (Aar) op 1.30 6. Bernd Drogan (DDR) op 1.31 7. Toni Rosmiia (SOV) op 1.45 8. Mathieu Her mans (Mil) op 1.50 9. Henk Bouwman (Bat) op 1.52 10. Arie Hassink (Ams) op 1.52 11. Piet Kleine (Uni) op 1.56 12. Jos Alberts (Ams) op 1.57 13. Marco van der Hulst (Ams) op 2.03 14. Erwin Nijboer (Ams) op 2.03 15. Gerd Jakobs (Bat) op 2.04 16. Peter Hofland (Dri) op 2.05 17. Peter Stevenhaagen (Ams) op 2.10 18. Jevgeni Korolkov (Sov) op 2.12 19. Erik Breu- kink (Gaz) op 2.27 20. Han Vaanhold (Ams) op 2.29. Bergklassement: 1. Karol Palov (Tsj) 15 punten 2. Asiat Saitov (Sov) 7 3. Hans Boom (Ned) 7 4. Falk Boden (DDR) 5 5. Toni Rosmiia (Sov) 5 Algemeen ploegenkl assement: 1. DDR 62.05.12 2. Van Aarle op 0.06 min. 3. Sovjetunie op 0.26 4. Am- stel op 0.48 5. Mindex op 1.01 6. Batavus op 1.18. Van onze sportredactie NIJMEGEN - Het slot van het professioneel voetbalseizoen 1983-1984 in Nederland voltrok zich in een uit beton opgetrokken hondenkennel. De Nijmeegse politiehonden blaften er gisteren in het Goffertstadion lustig op los, waardoor de plaatselijke East Side zich redelijk koest hield, en ook de Bredase B-side de mond gesnoerd werd. Er werd in 't Nijmeegse - zoals dat heet - gestreden om des keizers baard. Toch stond er nog zoiets als een overwin ningspremie op het spel. Dat was vooral NEC niet aan te zien. Meermalen zochten de Gelderse voorwaartsen de weg naar de lange ballenvanger Ton van Eenennaam, maar de kansen werden allemaal weer eens ouderwets om zeep gehol pen. NAC tikte er van meet af aan vrolijk op los, en hield er het koppie bij, ondanks het feit dat de promotie zo kortge leden ongetwijfeld uitbundig gevierd was. Niemand stak in de volle negentig minuten werkelijk de nek uit, maar het meest volwassen voetbal kwam toch van NAC. Met ge plaatste lange ballen op de voorwaartsen, stonden de Brabanders voortdurend scherper opgesteld. Gisteren had het in Nijme gen best 6-6 mogen worden, maar de heren profspelers waren toe aan vakantie. De schotvaardigheid liet aan bei de zijden te wensen over, al waren de voorafgaande acties in technisch opzicht soms ver rassend wonderschoon. Zo dook de uitblinkende rechts back Hans v.d. Dungen in de derde minuut vrij op voor Van Cuyk. NEC antwoordde met een kopbal van Henk Grim, terwijl Dusbaba al snel de douches opzocht vanwege een lichte blessure. Anton Joore, de naar RKC vertrekkende spits, scoorde voor het oog van zijn nieuwe trainer Leen Looyen. Edy de Schepper stuurde V.d. Dungen diep, en Joore liet zich dit bui tenkansje niet ontgaan; Sije Visser en Van Cuyk waren uit positie gespeeld, 0-1. Thuisclub NEC kon het niet tot een fatsoenlijk antwoord schoppen. Anton Janssen kreeg de bal verkeerd tegen zijn scheenbeen, en Aalbers kon een prachtige pass van Michel Mommertz niet af doende verwerken. V.d. Dun gen knalde op zijn beurt voor langs, en Tom Smits, die zijn 250ste wedstrijd in de NAC- kleuren afwerkte, richtte net naast. In het tweede bedrijf stelde NAC zich in 't voorste gelid wat ijveriger op. Van Cuyk redde echter knap na een ge richte kopbal van Guus v.d. Borgt. Grim was op zijn beurt de ontreddering nabij, na het missen van een enorme kans. Danny Hoekman liet in twee acties even zien dat hij ook nog meedeed, en V.d. Dungen warmde andermaal de handen van Van Cuyk op. Het was dezelfde doelman die de Bredase overwinning tot één treffer beperkt hield. De Schepper haalde tot twee keer toe loeihard uit, maar de Udense doelwachter was even zo vaak op zijn post. De ondergaande juni-zon voorzag het Goffert-beton van een gouden randje. Het seizoen zat er voor NEC en NAC ein delijk op. FC VVV heeft in de laatste wedstrijd van de nacompetitie met 4-0 gewonnen van De Graafschap. Van belang was ook dit duel niet meer. De karakteristieken zijn: FC VW - De Graafschap 4-0 (2-0). 21. Brandts 1-0, 42. Taihutu 2-0, 57. Van Rosmalen 3-0, 81. Van Rosma len 4-0. Scheidsrechter: De Vrieze; toeschouwers: 2000 Gele kaart: Kelderman (De Graafschap). NEC - NAC 0-1 (0-1). 13. Joore 0-1. Scheidsrechter: Draaisma: toe schouwers: 1000 De eindstand is: 1 NAC6 4 2 0 10 12- 3 2FCVW6 3 1 2 7 12- 7 3 De Graafschap.... 6 0 4 2 4 6 -12 4 NEC6 1 1 4 3 8 -16 PARIJS (AFP/RTR) - John McEnroe ontving dinsdag zijn derde waarschuwing tijdens het toernooi om de Franse ten- nistitel, maar dat feit noch het verzet van zijn turbulente landgenoot Jimmy Arias kon verhinderen, dat de als eerste geplaatste Amerikaan ook als eerste de halve finale bereikte in het herenenkelspel. Na eerder al zijn bestraft wegens misbruik van racket en bal, viel nu zijn woorkeus in verkeerde aarde bij de scheidsrechter. McEnroe maakte zich in het begin van de tweede set vreselijk druk over een erg diepe forehand slag, die door de lijnrechter als in werd gezien, maar door de hoofdscheidsrechter deson danks als uit werd beoordeeld. De straf daarvoor maakte geen indruk, want de ontke tende McEnroe bereikte via 6- 3, 6-4 en 6-4 zijn doel, de 41e overwinning dit jaar in suc cessie. De Franse lieveling Yannick Noah plaatste zich voor de kwartfinale dankzij een over winning op de ongeplaatste Hongaar Balazs Taroczy. Ge makkelijk ging dat geenszins, want de titelhouder liet hij in de laatste sets tot een tiebreak komen, voordat hij toonde zijn zenuwen in bedwang kan hou- VENLO - Andreas Brandts, de Westduitse middenvelder van FC VW, keert terug naar zijn land. De 22-jarige Brandts speelt het komende seizoen voor Aiemannia Aachen, een club uit de tweede Bundesliga. Brandts gaat net als bij VVV een jaar op huurbasis spelen bij Aiemannia. De Westduitser is eigendom van Borussia Mönchengladbach. Andreas Brandts stond in de bijzondere belangstelling van FC Twente. SAN PEDRO SULA (ANP) - De Rotterdamse eredivisieclub Sparta heeft ook zijn tweede wedstrijd tijdens de trip door Midden-Amerika met een ge lijkspel afgesloten. De Rotter dammers, die vorige week za terdag tegen het nationale team van Honduras tot 1-1 kwamen, speelden maandag in San Pedro Sula opnieuw gelijk tegen de Hondurese selectie: 2- 2. Sparta moest twee maal een achterstand wegwerken. Voor de rust gebeurde dat door Re- né Eyer, die binnen zestig se conden nadat Honduras de lei ding had genomen, scoorde. Na de hervatting namen de Midden-Amerikanen opnieuw een voorsprong. Sparta kwam gelijk door een strafschop De in eigen land vanwege de schendingen van de mensen rechten in Midden-Amerika omstreden toernee duurt voor Sparta nog vier wedstrijden. den: 3-6, 6-2, 7-6, 7-6. Noah treft in de halve eindstrijd de Zweed Mats Wilander, die de rijzende ster Juan Aguilera uit Spanje in hoog tempo naar beneden haalde: 6-2,6-1,6-3. De Amerikaan Jimmy Con nors heeft dinsdag de halve- finale bereikt door een over winning op de Zweed Henrik Sundström: 7-6, 6-1, 6-4. In de voorlaatste ronde moet hij het opnemen tegen zijn als eerste geplaatste landgenoot John McEnroe. De Nederlander Christian Feenstra heeft de tweede ron de bereikt van het open Frans jeugdkampioenschap. Hij ver sloeg de Roemeen Mihnea Na- stase in twee sets. Bij de meis jes kwam Hellas ter Riet een ronde verder ten koste van de Francaise Alexia Dechaume. OVERIGE UITSLAGEN: Damesenkel, kwartfinales; Hana Mandlikova (Tsj)-Melissa Brown (Vst) 6-1, 6-4, Martina Navratilova (VSt)-Kathy Jordan (Vst) 6-4,6-2. Chris Lloyd-Evert (Vst)-Carling Bassett (Van) 4-6, 6-1, 6-0 Camille Benjamin (Vst)-Lisa Bonder (Vst) 7-6,5-7,6-3, Dames dubbelspel, derde ronde: Kathy Jordan/Paula Smith (VSt)- Helena Sukova/Virgina Wade (Tsj/Eng) 7-6, 3-6, 6-3. Mima Jau- sovec/Betsy Nagelsen (Joe/VSt) - Jill Hetherington/Helene Pelletier (Can) 3-6, 7-5, 6-3 Claudia Kohde/ Hana Mandlikova (WDi/Tsj) - Sa- brina Goles/Petra Huber (Joe/ Oos) 6-1, 6-1. Martina Navratilo va/ Pam Shriver (VSt) - Brenda Remilton/Naoko Sato (Aus/Jap) 6- 2,6-4. Herenenkelspel, kwartfinales: Mats Wilander (Zwe)-Juan Agui lera (Spa) 6-2, 6-1 en 6-3, Yannick Noah (Fra)-Balazs Taroczy (Hon) 3-6, 6-2, 7-6, 7-6, John McEnroe (VSt)-Jimmy Arias (VSt) 6-3, 6-4, 6-4. Jimmy Connors (VSt) - Henrik Sundstriom (Zwe) 7-6,6-1,6-4. Herendubbei, derde ronde: Fromm/Glickstein (VstZIsr)-Jar- ryd/Hans Simonsson (Zwe) 6-3, 6- 4. Stefan Edberg/Brian Gottfried (Zwe/VSt) - Buzz Strode/Graig Wittus (VSt) 7-5, 6-7, 6-3 Mark Ed- mondson/Sherwood Stewart (Aus/VSt) - Jose-Luis Clerc/Ilie Nastase (Arg/Roe) 7-6, 7-6. Henri Leconte/Yannick Noah (Fra) - Martin Davis/Chris Dunk (VSt) 6- 3,4-6,6-4. Juniorentoernooimeisjes, eerste ronde enkelspel: Renee Mentz (ZAf)-Simone Schilder (Ned) 4-6, 7-6 (8-6), 6-3 Emmanuelle Folcher (Fra)-Ingelise Driehuis (Ned) 4-6, 6-2,6-2 Silvana Campos (Bra)-Dig- na Ketelaar (Ned) 6-3, 6-3. Hellas ter Riet (Ned) - Alexia Dechaume (Fra) 4-6,7-6 (7-1), 6-1. Juni oren toernooi, jongens, eerste ronde enkelspel: Olivier Delaitre (Fra)-Vincent van Gelderen (Ned) 6-3, 4-6 en 6-1. Christian Feenstra (Ned) - Mihnea Nastase (Roe) 6-4, 6-1.

de Stem | 1984 | | pagina 7