Benzine-oorlogje rondom Terneuzen Beste bakker in de bloemen 'Goede schutting van andermans hout' kost 200 Wiskerke wint ploegentijdrit Onverzekerd rijden goed voor vier maanden ontzegging VLAAMSE MINISTER KWAMOM TE LUISTEREN' Rijkspolitie dregt zonder resultaat naar vermiste Havenschap houdt ruim miljoen over op:n da Raai B nieiw v toeiste VAN ZEELAND MORET: 'IK GA M'N EIGEN GANG JOHNNY SCHOT NEDERLANDS KAMPTOEN politierapport Deze week proel met logies- informatie per computer examens Viendschap uiinaar bij ofé-teams Spelletjesdag Hoofdpaatse voetbaleugd WOENSDAG 6 JUN11984 116 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Garage- en (witte) pomphouder P. Moret uit Sluiskil heeft gisteren het startsein gegeven voor het zoveelste benzine-oorlogje in Terneuzen en omgeving. Door onder de algemeen geldende prijzen te duiken wil Moret z'n nieuwe vestiging aan de Schuttershofweg in Terneuzen onder de aandacht brengen van een groot publiek. Superbenzine gaat bij hem 1,78 kosten, bij collega's van witte pompen is de prijs 1,80, bij de merkenpompen gemiddeld 1,83. Moret is niet over een nacht ijs gegaan voor hij besloot tot deze stunt. Bij de opening van de nieu we garage in februari trok hij de aan dacht met een prijs van 1,72. Collega's namen hem dat niet in dank af. Aanvankelijk zwichtte Moret voor de druk, die soms bijna ontaard de in chantage. „Ze zouden leveran ciers benaderen en nog erger: ik zou wel eens een auto vinden met doorge stoken banden", vertelt de pomphou der. Hij zag echter het aantal klanten zo teruglopen dat hij nu vastbesloten is zich van niemand nog iets aan te trekken. „Als ik de omzet zie dalen moet ik daar als ondernemer toch iets aan doen. Zo simpel is dat. Vanaf vandaag stippel ik m'n eigen beleid uit. En daarbij kan niemand me tegenhou den" aldus Moret. Meerjarenplan open bejaardenwerk Sas Johnny Schot krijgt sjerp overhandigd door C. Meijer Van onze correspondente MIDDELBURG - De 28-jarige J. van der E. uit Terneuzen had zich in juni van het vorig jaar vol goede moed gezet aan het bou wen van een schutting rond zijn tuin. Tot zijn grote ergernis kwam hij tenslotte toch nog wat planken tekort om het karwei af te kunnen maken. Een stapel planken bij een bouwbedrijf bood uitkomst: In de nacht van 26 juni nam Van der E. er een 15-tal mee ep dichtte daarmee de volgende dag het gat in zijn schutting. Onderhandelingen over een eventuele vergoeding van het hout liepen tenslotte op niets uit en gisteren stond de Ter- neuzenaar voor de politierech ter op beschuldiging van dief stal. Op de voorgestelde schik king was Van der E. niet inge gaan, omdat er ook sprake was van gepleegde vernieling, maar dat ontkende verdachte hardnekkig: „Ik heb die plan ken wel gestolen, maar beslist niets vernield", zo stelde hij. Officier van justitie mr. Van Marion kon Van der E. gerust stellen: „Vernieling wordt u hier niet ten laste gelegd, u staat hier terecht voor dief stal". Daar wilde de man graag voor boeten: de geëiste 200 gulden 'versierde' mr. Van Marion met een oud Chinees gezegde, dat luidt: Het is goed schuttingen bouwen van an dermans hout, „en dit hebt u wat al te letterlijk opgevat" aldus de officier van justitie. Politierechter mr. Verste gen ging, evenals de verdach te, akkoord met de eis en ver oordeelde hem overeenkom stig. Van onze correspondent SLUISKIL - De Rijkspolitie te Water heeft gisteravond uren lang zonder resultaat gedregd in het kanaal Gent-Terneuzen naar iemand die te water is geraakt. Omstreeks 18.30 uur werd de hulp van de Rijkspolitie te Water ingeroepen, dat een op varende van een duwboot te water zou zijn geraakt. Om streeks 10.00 uur gisteravond werd het dreggen gestaakt, wegens het invallen van de duisternis. Op dat moment was er nog geen resultaat. Vandaag wordt verder ge zocht. Om verschillenden re denen kon een woordvoerder van de meldkamer der Rijks politie te Dordrecht bij het sluiten van deze editie nog geen nadere mededelingen doen omtrent de identiteit van de vermiste persoon. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - LTS de Vaart in Terneuzen kon gisteren pronken met een Nederlands kampioen. Afgevaardigd door de school sleepte de 15-jarige Johnny Schot de trofee in de wacht tijdens de Nederlandse Jeugdkampioenschappen banketbakken in Wageningen. Hij vervaardigde de lekkerste mokkagebakjes en gevulde koeken en liet de concurrentie, afkomstig van 24 scholen, een straatlengte achter zich. Als blijvend aandenken aan deze prestatie overhandigde directeur C. Meijer hem gisteren een tinnen bord met in scriptie. Uit Wageningen had Johnny al een beker en een sjerp meegenomen. Bovendien kreeg hij gisteren ook de be ker en de oorkonde die horen bij het schoolkampioenschap in Terneuzen. Behalve door leraren, leerlingen en familieleden van de kampioen werd de huldiging ook meegemaakt door de wet houders J. van Rooyen en W. van Walraven. „Dat deze school zo vaak in de prijzen valt, is een garantie voor de kwaliteit van de opleiding hier" zei laatstgenoemde namens het gemeentebestuur. Hij betrok nadrukkelijk ook leraar 'consumptieve technieken' A. Scheele in de hulde. Directeur Meijer wilde ervoor waken dat de consumptieve afdeling al te veel eer zou krijgen. „Alleen in die sector kun nen leerlingen meedoen aan wedstrijden, maar de andere afdelingen zijn ook uitstekend" verzekerde hij. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Een meer jarenplan moet het interge meentelijk open bejaarden- werk in Sas van Gent en de Belgische buurgemeente As senede in 1985 en 1986 meer inhoud gaan geven. Het plan werd gister avond gepresenteerd op een vergadering van be stuurders van dit project in Sas van Gent. Als prominente aanwezige mocht de Vlaamse minister voor gezins- en welzijnszorg Rika Steyaert er als eerste kennis van nemen. Het meerjarenplan omvat vier hoofdpunten: een dienst warme maaltijden, een betere wijkfunctie van bejaar denoorden (opvang, ontspan ning, maaltijden), een ver voersdienst voor ouderen en tenslotte de uitbouw van de vrijwilligersdienst. De aanwe zigen kregen gisteravond een uitvoerige toelichting. Haken en ogen Daaruit bleek dat er aan de uitvoering van de plannen nog heel wat haken en ogen zitten. Niet alleen is de afstemming tussen Nederlandse en Belgi sche instanties en hulpverle ners wel eens een probleem, ook de financien spelen een belangrijke rol. Dit ondanks de vermaning van voorzitter E. Stockman van de intergemeentelijke stichting bij het begin van de vergadering dat het open be jaardenwerk niet mag lijden or.der de economische terug gang. „Dit werk heeft nu meer dan ooit bestaansrecht. We mogen niet terug naar groot moeders tijd, toen bejaarden bijna volledig afhankelijk wa ren van familie en buren", al dus de Belgische voorzitter. Geldproblemen Toch bleek later in de dis cussie dat er wel degelijk fi nanciële problemen zijn, aan beide zijden van de grens. En het bleek ook uit het stuk dat minister Steyaert, overigens zonder commentaar -'ik ben hier gekomen om te luisteren'- kreeg voorgeschoteld. Na alle aanloopproblemen van de stichting steekt, volgens de no ta, nu 'de draak van de bezui nigingen de kop op'. In hoeverre het meerjaren plan werkelijk kan worden uitgevoerd, werd gisteravond dan ook nog niet duidelijk. TERNEUZEN - Wiskerke schreef gisteravond de ploe gentijdrit op zijn naam. Dal- linga werd op bijna 40 se conden tweede. Die uitslag was overigens al bij voor baat voorspelbaar met der gelijke gerodeerde renners. De kruimels mogen de an dere ploegen vergaren met NSM als uitblinker. Zij ble ven slechts 35 seconden ach ter op de formatie van Dal- linga en werden derde. Wit te Boussen klasseerde zich als vierde. De ploegentijdrit in de Tour du Flic heeft de rang schikking niet door elkaar gehaald. Bij de A-trimmers blijft Meerten Dallinga aan de leiding en bij de B-trim mers is dat Jan Moes. Opnieuw werd een duide lijk bewijs geleverd dat Wiskerke en Dallinga/ Eurosteiger erg ver boven de rest uitsteekt. Veelbelange- stelling ging uit naar de ver richting van Witte Boussen, omdat daar Theo Wullems uit Heikant zich 'ophoudt'. Wullems kreeg geen plaats in de Wiskerke-formatie en dat is duidelijk tegen het 'zere' been van deze sympa thieke trimmer. Vandaar dat Wullems al in de eerste etappe bewees eigenlijk best tot het keur korps van de rode brigade behoort. Wullems kon zijn gram in de tijdrit niet halen. Z'n ploeg werd vierde en Wullems zakte daardoor naar de derde plaats. NSM bleek een geoliede machine te zijn en kwam verrassend tot de derde tijd. De ploeg die ook erg goed presteerde was die van Dis co Love/Rue du Nord. Met 'echte' trimmers als Van Bunder, Van Dorselaar, Roelofs en Otjes in de gele deren realiseerden zij een verdienstelijke tiende tijd. Vandaag staat er een in dividuele tijdrit op het pro gramma en dan kan de klas sering danig in de 'war' ge fietst worden. De uitslag van de ploe gentijdrit: 1. Wiskerke, 34.03.60; 2. Dallinga 34.43.94; 3. NSM 35.18.98; 4. Witte Boussen 26.09.12; 5. Vluggen 36.28.87; 6. Piet Friet 37.15.52; 7. Snugly 37.22.04; 8. Op den Dam 37.29.60; 9. Pro Prijs- stop 37.34.27; 10. Disco Lo ve/Rue du Nord 37.38.88. Stand A-trimmers: 1. M. Dallinga, 3 punten; 2. Th. de Krijger 4 punten; 3. exequo F. van Waterschoot en Th. Wullems 6 punten; 5. F. Voor de start nog even de fiets controleren Gommers en F. van Hulle allebei 7 punten. B-catego rie: 1. J. Moes 2 punte; 3. R. Heyboer 3 punten: 3. J. Dub- - FOTO DE STEM COR J DE BOEfl beldam, 5 punten; 4. H. Pe ters, 6 punten; 5. B. Dees en T. Hermans allebei 10 pun ten. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het havenschap Terneuzen heeft vo rig jaar uitstekend geboerd. Uit de jaarrekening 1983 blijkt dat een positief resultaat van ruim 1 miljoen gulden kan worden bijgeboekt. Het dagelijks bestuur stelt voor dat bedrag te storten in de algemene reserve, waaruit dan eventuele toekomstige verliezen kunnen worden ge dekt. Het goede resultaat is voor al te danken aan het havenbe drijf, dankzij een toename van de scheepvaart met 17 procent en een tariefsverhoging van 4 procent. Alleen al de speciaal voor Dow Chemical aangeleg de Braakman-haven is goed voor een batig saldo van bijna 6 ton. Met het grondbedrijf bleef het Terneuzense havenschap vorig jaar wel in de rode cij fers. Alleen de uitgifte van nieuwe terreinen leverde ruim een ton winst op, maar dat was onvoldoende om de ver liezen op cultuur- en bouwg ronden op te vangen. Jaarrekening en jaarver slag komen aan de orde tijdens de vergadering van de raad van bestuur van het haven schap, op maandag 18 juni om 13.30 uur in Terneuzen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het laten rijden in een auto waar voor geen verzekering was afgesloten, kwam B.V. te Sint-Jansteen duur te staan. V. verweerde zich gistermorgen tegenover kantonrechter mr. H. de Mul door te zeggen dat hij zijn vriend die tijdens een nachtelijk ritje werd 'be trapt' daarvoor geen toe stemming had gegeven. Althans niet op dat tijd stip. Verder verklaarde de ver dachte 'geen geloof te hechten aan een dergelijke verzeke ring". De officier van justitie mr. T. Stein eiste een geldboe te van 300 gulden of 6 dagen hechtenis met een voorwaar delijke proeftijd van de rijont zegging van 4 maanden met een proeftijd van twee jaar. Nadat verdachte nogmaals zijn 'onvrede' over de wettelij ke verzekering had uitgelegd kwam de kantonrechter tot een uitspraak van 300 gulden of 6 dagen en een onvoorwaar delijke rijontzegging van 4 maanden en een proeftijd van 2 jaar. Geen voorrang De automoblisti W.L. te Terneuzen hoorde een boete van 150 gulden of 3 dagen te gen zich eisen. Hij had op 20 oktober van het vorig jaar in zijn woonplaats geen voorrang verleend aan een bromfietser die over de Axelsestraat reed. L. zei dat hij de bromfietser niet kon zien vanwege een rij gparkeerde auto's, die hem het uitzicht belemmerden. „Ik heb de situatie ter plaatse met de wethouder van openbare wer ken besproken en die was het met mij eens." „Het kan zijn dat de situatie zich tegen u heeft gekeerd, maar u had toch nog net iets voorzichtiger moeten zijn," aldus mr. Stein. De kantonrechter vonniste conform de eis. D. de J. te Zaamslag had op 13 november 1983 in de Dek kerspolder gelopen en gescho ten met een windbuks. Het wapen en een hoeveelheid pa tronen waren door de politie in beslag genomen. De J. gaf wel toe „fout te zijn geweest, maar niet gericht op de (scha delijke) vogels te hebben ge schoten." Uitspraak 50 gulden boete of 1 dag met verbeurd verklaring van de windbuks. Het niet verlenen van voor rang kwam de ZWN bus chauffeur W.B. te Sint-Jan steen op een boete van 150 gul den of 3 dagen te staan. Daar door volgde een aanrijding met een bromfietser die in het ziekenhuis belandde. Het on geval gebeurde op 20 septem ber van het vorig jaar op de kruising van de Kanaalkade en de Oranjestraat te Axel. Schuldig zonder verdere op legging van straf hoorde B.S. te Sint-Jansteen. Hij had op 28 augustus 1983 over de Abs- daalseweg te Hulst gereden met een personenauto waar van aan de achterzijde van het voertuig het kentekennummer niet duidelijk zichtbaar was. Eigenaardig vond S. het dat hij met dezelfde auto eerder in dat jaar tweemaal toe een pro ces verbaal in de bus had ge kregen wegens het rijden met een te hoge snelheid. „Toen kon men kennelijk het kente kennummer wel aflezen." Overigens had hij het wijse lijk gevonden na 28 augustus het nummerbord, vermoede lijk door een aangebrachte trekhaak wat moeilijk te zien, op een andere wijze aan te brengen. GOES - Vanmiddag is op he terdaad betrapt de 19-jarige R. R. J. H. uit Goes. De jongeman was aldaar op een gestolen fiets aangekomen en trachtte zich toegang te verschaffen tot een pand aan de Louise de Co- lignylaan. Na verhoord te zijn door de recherche van de ge meentepolitie te Goes is hij op vrije voeten gesteld. SCHOONDIJKE - In de Dam straat is dinsdagmiddag me juffrouw D.Y.J.N. uit Oost burg van een paard gevallen. Hierbij liep zij een hoofdwond op, alsmede een hersenschud ding. Ze kwam te vallen, door dat het paard schrok van een claxonerende vrachtwagen en begon te galopperen. Zij is per ambulance naar het zieken huis in Oostburg overge bracht. TERNEUZEN - De automobi list B.V. te Hulst verleende gistermorgen toen hij met zijn bestelauto vanuit de Axelse straat de Verlengde van Steenbergenlaan wilde rijden geen voorrang aan een brom fiets, bestuurd door mejuf frouw A.S. te Terneuzen. Bij de aanrijding kwam de brom fietsbestuurster te vallen en liep daarbij kneuzingen op aan linkerschouder en pols. TERNEUZEN - Van een bouwterrein aan de Dinkel- straat te Terneuzen is een de zer dagen ruim 50 meter elec- triciteitspijp gestolen. Het ma teriaal dat reeds ge bruiksklaar was aangebracht, was eigendom van de firma P. te Axel. GOES - Van 7 tot en met 9 ju vindt de eerste proel pla» met het veelbesproken logia informatiesysteem per con puter. Als die proef goed ver loopt zal het systeem deze mer van 28 juni tot 25 a tus in werking zijn. Tien Zeeuwse VW-kanto- ren krijgen een aansluitiii met het nieuwe steem dat h« Zeeland bestrijkt. De aangesloten VW-kanto ren in Zeeuwsch-Vlaanderei Walcheren, Noord-Bevela» en Schouwen-Duiveland kun nen alle gegevens over kan peren oproepen op een in 1* filiaal geplaatst beeldscherJ De rijkspolitie in Middelbar en de gemeente Veere krijg® eveneens een monitor. De Pro vinciale VW meldt echter da het grotendeels van de reciea tie-ondernemers zal afhang® of de proef slaagt. HULST - Sint Joseph Mavo. van Acker,' Marleen de Re™ Absdale. Alex Bertram, Maddy den Brande, Carina van Dam» Jos d'Haen, Jean-Claude Evera^ Alain Geubels, Luc de Christel de Kesel, Marlies vani» te, Annie Rijk, Mariska de w Nadia Willaert, Clinge. d'Hooghe, Sandra de Nekker, ner Wauters, Heikant. Marc B broeck, Cindy Blommaert, Ma Bogaert, Claudia Broeckaert mara Demul, Rob Everaerd, J ta Ferket, Jacquelien d'Hoogn ter de Koek, Suzan de Koek, 0 Koemans, Esther de Rijck, maine Russchen, Edwin Jean-Paul Weerman, Tanja Jean-Paul Weerman, ranja r„,.[ Wiele, Job Zwegers, Hulst Duerinck, Diana Goossen, M°n>Q de Koek, Claudia Schillemans,^ gitte Verdurmen, Syjwa Gonnie van Waterschoot, kio» zande. Francesca Elegeert, lien Hogerheide, Koewacht Fassaert, Lamswaarde u Bleijenberg, Eddy van Dana, Dillis, Nieuw-Namen. Chania' gaerd, Dorenda Draaisma, r - Xnghels, Pascalle van Ka Sint-Jansteen. Sandra CappFj Nandy Geus, Anja van u Véronique Sponselee, Ang Strobbe, Vogelwaarde. Judy se, Rita de Rijk, Walsoorden. TERNEUZEN - Technische Geïntegreerde cursus lassen (beginnersge vora p J. Blaakman, Schoond^ Haak, Aardenburg, Th. H® Sluis, A. van Hoorn, SluisKU Machielsen, Terneuzen. n Geïntegreerde cursus b008 J, (beginners* gevorderden): Arens, C. Bolleman, L. M. de Smet, Terneuzen, Blaeij, K. van der Hoofd, n Kint, Kloosterzande, A. Heikant. «IOEN3AG6JUNI To kab in 0)STBURG - Hit g et zaterdag 23 jini Hiekzak, tijdenswei like aanleg vamen Om zoveel togelij nensen binnen t<krijge «at Oostburg overle voeren met de WN o tjdens de ope dage speciale bussen s kunne liten rijden uitille dele van de gemeent De voorlaatste'eek van j ni gaat ook denquète v start, waarmee belangste Van een onzer HEINKESZAND - D wil andenaal probere gemeenten te voeren, sluit, zo* gemeld, door vernietii. De kw-tie kwam dinsd ter spraltijdens de bescho wingen j en de vasts teil' van de xjrj aarsnota 1984 de verflering van de g meentead. Het merend van de/acties was van m ning d een hernieuwde ging tcinvoering van de ristenVasting door het g meenfestuur ondernom hi onze correspondent DOFDPLAAT - De 'iendschap is winnaar worden van het jaar- kse voetbaltoernooi Hoofdplaat voor ca- -teams. Ook de twee- s en de derde plaats -erden veroverd door laatselijke ploegen. Het toernooi werd oor zes teams afge- verkt via de formule 'an een halve competi- ie. De organisatie was n handen van Eddy Steijaert. Mede door het feit dat in de diverse ploegen een aantal eer ste elftal-spelers van de partij was, bleek het ni veau van het gebcdene van uitstekend geialte. Ook sportief geziei was het een prima toernooi. De eindstand: 1. De Vriendschap (Hoofd plaat), 2. Kanthe W Hoofdplaat, 3. Wapen van Zeeland Hoofd plaat), 4. 't Ifeldertje (Terneuzen), 5. Tobbetje (Biervliet), 6. lof van Koophandel (Jzendij- ke). Van onze errespondent HOOFDPLAT - De jeugd c°tomissie va de voetbalver ehiging Hoolplaat hield dez *veek een spdet jesdag voor d Hubjeugd. Qdanks het slech vjeer wase opkomst groot. Het proramma omvatt zevetal onderdeler n°ofdzakelK behendigheids. eri snelheicproeven. Als belo Jhhg was i voor iedere deel mer eenlas in (hoe kan he anders) ge-zwarte kleuren. De winaars in de divers ^ftijdscsgorieën warei ™erner emmerman (A-ju ™oren), -Meent Calon (B-ju I ren), Iter Maas (D-pupil ®h), Mao van Waes (E-pu Phlen), hrtin Scherbeyn (F Pupillen

de Stem | 1984 | | pagina 16