VIERDE PLAATS ZEEUWS ELFTAL I Sporting Van j Jeugd actief in toernooie] Gebroeders de Wolf winnen schaaktoernooi Vermeersch is snelste in Axel DESTEM-SZXn^ DRIEDAAGSE GROOT AXEL SPORTIEF SPEKTAKELSTUK de Hemel pakt kampioenschap 1 Belangstelling voor receptie VV Morres enorm RE AG A SPEURTÖ Dollar: forse koersval Merijntje MAANDAG 4 JUN11984 PAGINA SPORtJ UITSLAGEN: WVZ-renners tonen klasse Plensbui wijdtl fietscrossbaan Biervliet in DUBLIN - De Vereni met de Sovjet-Unie te i sluiten van een niei West- en Oost-Europa. T8 Van onze sportmedewerker WASSENAAR - Het Zeeuwse afdelingsteam heeft tijdens de Nederlandse kampioenschap pen veldvoetbal in Wassenaar de vierde plaats behaald. Het duel om de derde stek tegen de afdeling Den Haag verloren de Zeeuwse voet ballers met 3-1. De titel ging naar de afdeling Rotterdam. „Beginnen we goed, dan eindigen we hoog", liet team-begeleider Broekhoven al weten. De ze stille hoop ging echter niet op. Tegen Arn hem opende Zeeland met een 1-0-nederlaag om daarna tegen Amsterdam met een 2-0-ver lies te worden opgescheept. In dit treffen moest Adriaan Nieuwenhuizen (Kruiningen) geblesseerd het veld verlaten en dat was een gevoelige aderlating voor het team van coach Jo de Waal. Desondanks knokte het afdelings team voor wat het waard was en kreeg daar voor zijn beloning. Via doelpunten van de jarige Jongepier (Hoedekenskerke), hij kwam later wegens autopech, en Van Duiven (Robur) werd tegen Gouda met een 3-2-winst afgesloten. Tegen Drente schoot Jongepier wederom raak en toen Dek (VCK) de tweede treffer voor zijn re kening nam, was de 2-0-zege een feit. De volgende tegenstander was Dordrecht. Dit duel eindigde in 1-1 door een doelpunt van Jongepier aan Zeeuwse-zijde. Het was weder om deze speler die voor de plaatsing voor de eindstrijd Noord-Holland uit de strijd wierp door raak te schieten. Het gevolg was uiteinde lij k een vierde plaats. Saillant detail is dat de winnaars van de voorgaande editites van het NK, onder andere Zeeland, in één poule waren ingedeeld. Opstelling Zeeuws team: Ron de Rijcke, Gerard van de Dries, Huib Balthazar, Leunis Minderhout, Ar- noud Huybregse, Henk Wielemaker, Michel Dek, Martin Brasser, Eric Bronnenberg, Adriaan Nieu wenhuizen, Flip de Haze, Jan Nijssen, Dick Jonge pier, Bert Peters en Van Duiven. Coach: Jo de Waal. Teambegeleiders Lou Traas en Wim Broekhoven. Herbert Dijkstra de sterkste Door Rinus Verberkmoes KOEWACHT - Herbert Dijkstra van De Ped delaars uit Hoogeveen is winnaar geworden van de driedaagse wielerklassieker Groot Axel voor j unioren. Dijkstra maakte op de slotdag deel uit van een kop groep van veertien man die in een eindsprint streden om de etappe-zege. Deze spurt werd met een banddik te gewonnen door Michel Cornelisse van Olympia uit Amsterdam. Evenals in de voorgaande etappes maakten de renners er een fantastische koers van. Onmiddellijk na het startschot in Koewacht werd het tempo hoog opgeschroefd met als op merkelijk verschijnsel dat het 'breken' van de groep steeds plaats vond na het passeren van Overslag en bij het bin nenkomen van Koewacht. Op de Belgische kasseien, waar de schifting werd verwacht, bleef de zaak veelal bijeen. Alleen voor pechvogels die lek reden betekende het afhaken op het Belgische deel van de rit. On danks voornoemde eerste breuken greep in de omlopen steeds weer een hergroepering plaats nog voor Zuiddorpe was bereikt. De vlucht in de ruimte van Boor, Lambrechts, Breestraat en Van de Akker was daarom ook gedoemd tot mislukken. Met name Charles de Caluwé uit Terneuzen deed toen goed werk op kop van het peloton. Een definitieve schifting viel halfkoers. Kampen, Schota nus, Moorman, Bol en Bree straat trokken er gezamenlijk tussenuit. Negen man, met on der andere de goed geklas seerde Berends, Van Rijen, Van de Jagt en de sterk rij dende Van Baal volgden op 20 seconden met enkele honder den meters achter hen een ja gend peloton onder aanvoe ring van de nationale kam pioen Dick Dekker, witte trui drager Dijkstra en De Caluwé. Voor De Caluwé sloeg het noodlot toe op een moment dat de volggroep keihard reed en zodoende één lange sliert vormde. Een lekke band noop te hem te stoppen en alles voorbij te laten gaan. Ondanks dat dit kort duurde, verloor hij de aansluiting mede omdat zijn concurrenten het tempo nog hoger opschroefden, waardoor het peloton brak. Verbeten streed de voor Wille- brord Wil Vooruit rijdende renner om weer aansluiting te krijgen. Een strijd die niet be loond werd. Inmiddels waren zijn maats er wel in geslaagd de aanslui ting met de kopgroep te vin den waardoor een groep van 42 man ontstond met als grote afwezige Berends, de nummer twee in het algemeen klassement. Uit deze kopgroep sprongen weg: Meeter, Van Rijen, Schotanus, Weiten, Bol, Schouwenaar, Akkermans, leider Dijkstra, Zijlmans, Van de Jagt, Van de Pauw en Mooy. Van deze twaalf had Van de Jagt 15 seconden ach terstand op de witte truidra ger, Akkermans 30 seconden en Van Rijen 37 seconden. Dijsktra die dit goed in de ga ten had, verzette bergen werk om weg te blijven van de ach tervolgers en om de groep bij een te houden. Desondanks kreeg hij het nog even be nauwd. Cordes, die slechts tien seconden achterstand had, slaagde er met nog een twin tigtal kilometer voor de wielen in samen met Cornelisse naar de kopgroep te springen. Deze veertien gingen de be slissende ronde in met een voorsprong van 50 seconden op de volggroep en bijna twee minuten eerder dan de kop van het verbrokkelde peloton. Om ontsnappingen te voorko men, werd het tempo hoog ge houden. Desondanks slaagde Van de Jagt uit Woerden er nog in om even alleen vooruit te komen. Aangezien hij nooit aan zestien seconden voor sprong kwam, bleef de witte trui buiten zijn bereik. In de eindsprint werd hij uiteinde lijk derde achter Eric Weiten en winnaar Michel Cornelisse, zoon van ex-prof Henk Corne- lissen, die daarmee zijn acht ste seizoenzege pakte. Jan Mo- bach finishte als vijftiende met 52 seconden achterstand. De WV-Zeeuwsch-Vlaande- ren-renner was tevens de bes te Zeeuwsch-Vlaming in het algemeen klassement met zijn twaalfde plaats. Beste Zeeuw was Kees Schouwenaar van ZRTC-Theo Middelkamp. Vierde etappe: De gemiddelde snelheid van de winnaar is 40.297 kilometer per uur. 1. M. Cornelisse Olympia 107 kilometer in 2.39.19, 2. E. Weiten, Woerden, 3. A. van de Jagt, Woerden, 4. J. Mooy, Olym pia, 5. R. Zijlmans, Zuidwesthoek, 6. C. Schouwenaar, Theo Middel kamp, 7. Herbert Dijkstra, Pedde laars, 8. T. Cordes, Uithoorn, 9. A. van de Pauw, Woerden, 10. C. van Reyen, WWV-St.-Willebrord, 11. Theo Akkermans, Fortuna, 12. H. Meeter, WV. Ede, 13. J. Schotanus Frisia, 14. P. Bol Zuidwesthoek, 15. J. Mobach, Zeeuwsch-Vlaanderen- B op 52 seconden, 16. N. Deykers, WWV. St. Willebrod op 1 min. 7 se conden, 17. L. Nederlof, Coureur op 1 min. 15 sec. 18. P. Wouter, Fortu na op 1.55,19. R. Moorman, Ulysses op 1.55, 20. G. Hollemans Emmen op 1.55. Algemeen klassement: 1. H. Dijsk tra Peddelaars 2. T. Cordes Uit hoorn op 10.49 seconden, 3. A. van de Jagt Woerden op 15.73, 4. T. Ak kermans Fortuna op 29.29, 5. C. van Ryen WWV St. Willebrord op 37.01, 6. C. Schouwenaar Theo Middel kamp op 48.16, 7. M. Cornelisse Olympia op 1 minuut 0.13 secon den, 8. A. van de Pauw Woerden 1.3.81, 9. J. Mooy Olympia 1.3.87, 10. P. Bol Zuidwesthoek 1.4.95, 11. E. Weiten Woerden 1.9.66, 12. J. Mo bach Zeeuwsch-Vlaanderen B 1.54.38, 13. T. Berends Luchtschip 1.55.25, 14. N. Deykers WWV St. Willebrord 2.0.82, 15. J. van Gessel Presto 2.1.045,16. J. van Ravenstein Presto 2.14.30, 17. L. Nederlof Cou reur 2.19.96, 18. R. Moorman Ulys ses 2.23.74, 20. J. Moen Uithoorn 2.26.19. Ploegenklassement: 1. TWC Woer den, 2. Olympia Amsterdam, 3. Willebrord Wil Vooruit, 4. Zuid westhoek, 5. De Coureur, 6. Fortu na Zundert, 7. 't Luchtschip, 8. Presto, 9. Ulysses, 10. De Pedde laars, 11. W.V. Zeeuwsch Vlaande ren A, 12. Hoornse R en T, 13. W.V. Emmen. Puntenklassement: 1. T. Cordes Uithoorn (15 punten), 2. D. Wit kamp Amstel (9), 2. H. Dijkstra Peddelaars (9), 4. P. Voshol Cou reur (8), 4. A. van de Jagt Woerden (8), 6. J. Mobach Zeeuwsch-Vlaan deren B (7), 7. T. Berends Lucht schip (6), 8. P. Bol Zuiwesthoek (5), 8. A. Goense Theo Middelkamp (5), 8. T. Muis Terheyden (5), 11. J. van de Akker Tempo (4), 11. T. Akker mans Fortuna A (4), 11. N. Deykers WWV St. Willebrord (4), 11. M. Cornelisse Olympia (4), 15. T. Kam pen Tempo (3), 15. D. Dekker Ped delaars (3), 17. R. Ales Olympia (2), 17. M. Weinans Emmen (2), 19. R. Zijlmans Zuidwesthoek (1), 19. R. Breestraat Barrho (1). Sprintklassement: 1. R. Zijlmans (12 punten), 2. M. Cornelisse (12), 3. T. Berends (7), 4. A, van de Pauw (7), 5. R. Moorman (6), 6. J. van Ges sel (4), 7. J. van de Akker (3), 7. F. Timmens (3), 7. J. Mooy (3), 7. P. Prijs (3), 12. T. Kampen, P. Voshol, T. Muys, T. Akkermans, H. Dijk stra, H. Meeter, R. Ales J. van Ra venstein (2), 20. P. Bol, T. Cordes, H. van Sligtenhorst, J. van de Pas, D. Wolf (1). De Amsterdammer Michel Cornelissen (links met korte mouw) heeft met nog twee meter te gaan enige achterstand op Eric Weiten. Ondanks protesten en discussies werd Cornelissen door de jury als etappe-winnaar aangewezen. - foto wim kooyman pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllll|j Van onze sportmedewerker I TERNEUZEN - Sporting Van de Hemel is kampioen ge- E worden in de derde klas vna het Terneuzense zaalvoet- E bal. Het laatste competitieduel tegen Terneuzen 2 was E E van beslissende aard. De ploeg die dat duel winnend wist E E af te sluiten, was verzekerd van het kampioenschap. Sporting Van de Hemel heeft er in dat rechtstreeks E treffen geen twijfel over laten bestaan wie de beste en de terechte kampioen was. Met 7-4 werd Terneuzen 2 in een H E spectaculair en aanvallend duel gedecideerd terug gewe- E E zen. Sporting Van de Hemel is zeker van promotie naar E E de derde klas. De kans is niet uitgesloten dat er ook nog E E een tweede ploeg promoveert, maar dat is afhankelijk S van het feit hoe de nieuwe competitie-indeling er voor E volgend seizoen zal uitzien. Uitslagen: Derde klas: Poule A: Sporting Van de Hemel-Dow 2 6- E E 1, Terneuzen 2-TAS 1 5-2, TAS 1-Dow 2 2-4, Sporting Van de He- E mel-Terneuzen 2 7-4, RIO/DTS-TAS 2 6-2. Poule B: Terneuzen 3- Atoom Boys 2-3, Dow 3-Goalgetters 2 2-6, Atoom Boys-Goalget- E ters 2 2-1, Stoffels-Dow 4 4-2. Eindstand tweede klas: Voltreffers E 22-41, Kravo 22-37, Witte/Boussen 22-36, Belastingen 22-26, Ovet 22-24, Gemeente 2 22-23, PZEM 22-20, Van Strien 22-17, RWS 22- E E 16, Philips 2 22-12, Instuif 22-8, Scheidsrechters 22-4. Derde klas: E Poule A: Sporting Van de Hemel 6-11, TAS 2 6-9, Terneuzen 2 6-8, E RIO/DTS 5-6, PSV 6-4, Dow 2 5-2, TAS 1 6-0. Poule B: Excelsior 6- E E 10, Atoom Boys 6-8, Dow 4 6-8, Terneuzen 3 6-6, Goalgetters 2 6-4, Stoffels 6-4, Dow 3 6-2. S iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii Van onze volleybalmedewerker HULST - Vele honderden volleyballiefhebbers waren af gelopen vrijdagavond present op de receptie, die volley balvereniging Morres ter ere van het behaalde kam pioenschap in de tweede divisie heren in de LTS te Hulst hield. Zoals bekend werden zowel het eerste als het twee de herenteam kampioen, respectievelijk in de tweede di visie en heren eerste klas. Tijdens deze bijeenkomst werd tevens afscheid geno men van de aanvoerster van het damesteam, Tiny de Witte. Zij ontving een wijnpakket en glazen met inscrip tie. Voorzitter Thomas: „Ik ben blij dat het afscheid van Tiny geen afscheid van de club betekent. Zij blijft werk zaam als penningmeester." Ook Rijk Bos voerde namens het district Zeeland van de Nederlandse volleybalbond het woord. „Zeeland is dan wel het kleinste district, maar dat betekent nog niet dat het de minste qua prestatie is," stelde hij. Louis Provoost, jarenlang secretaris van het district Zeeland en erelid van Morres, liet weten: „Wie had dat ooit durven dromen, dat deze club nog zover zou komen." Onder de talrijke aanwezigen bevond zich eveneens bur gemeester P. Molthoff en J. Klein, namens het hoofdbe stuur van de Nevobo. Voor de spelers waren vele ge schenken. Morres komt volgend seizoen in de nationale competitie uit met zowel het dames- als het herenteam in de eerste divisie. ioiWr Tijdens de voetballoze t den zal de rubriek niet verschijnen. Pas september wordt er eein we start gemaakt met dez« „1 briek. EINDREDAKTIE: ROB VAN DEURSEN Ook de publieke belangstel ling was groot voor het evene ment, dat grotendeels in de kern van Axel plaats gree- pliep. Op de halve marathon ging de zege naar Pierre Ver- meersch terwijl Fons Warrens uit Sluiskil zich het eerst meldde na de tien kilometer loop. „Gezien de opkomst en belangstelling langs de diverse routes zal dit gebeuren zich niet beperken tot een éénmalig gebeuren", zo liet men van or ganisatie-zijde weten. UITSLAGEN: Drie kilometer: 1. Werner Klaas- sen 11.35, 2. Els de Ridder 11.50. 3. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen zaterdag werden verschillende voetbaltoernooien voor de jeugd gehouden. De eindstan den daarvan zijn samengevat in het volgende overzicht: IJzendijke - De jeugdafdeling van W IJzendijke hield een toernooi voor C-j unioren en F- pupillen. Eindstanden: C-ju- nioren poule A: 1. IJzendijke Van onze sportmedewerker KOEWACHT - De renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zich in de junioren driedaage Groot Axel danig geweerd. Van de twee ploegen van vier kwamen zes renners over de meet in Koewacht. Een viertal dat de WVZ-leiders tevreden stelde. „Voor de wielervereni ging is dit één van de beste driedaagsen geweest," aldus vice-voorzitter Herman Mo bach. De best geklasseerde Zeeuwsch-Vlaming was Jan Mobach uit Sluiskil. In de eindklassering legde hij beslag op de twaalfde plaats. „Een verrassende klassering," zei deze eerstejaars junior na af loop. Mobach had overigens het geluk slechts eenmaal lek te rijden en kon toen zelfs nog de groep bijhalen. Conno van de Sande, hij kwam niet in de eindklassering voor, reed als tweede beste WVZ-renner de koers uit. Nagerekend, bij het opstellen van het klassement is mogelijk een fout ontstaan, komt hij op de 28e plaats in de algemene rangschikking. 3os van Baal klasseerde zich als 33e. Met name in de laatste etappe reed deze klepper uit Schoondijke sterk. Wilfried de Krijger uit Biervliet kwam uiteindelijk op de 49e stek te recht en Mark de Smit uit Sluiskil op de zestigste. Arnold van Goehem klasseerde zich als 68ste van de 70 renners die de eindstreep haalden. Vijftig junioren gaven voortijdig op. Toernooi Luctor geslaagd Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het selectie team uit Antwerpen heeft het driehoekstoernooi van korfbalvereniging Luctor uit Terneuzen gewonnen. Het Belgische nationale B- team bleef de Zeeuwse se lectie op doelsaldo voor na dat de ontmoeting tussen deze twaalftallen in 7-7 was geëindigd. Het duel tussen de Zeeu wen en de Antwerpenaren, die vorige week het keur korps uit Midden-Nederland met 13-12 versloegen, was beslissend voor de eindzege. De Zeeuwse formatie be staande uit Jan Kooiman, Johan en Wim Harinck van Tjoba, Peter en Arnoud Crucq van Animo, Harry Buys van Zuidwester, Leo de Hond van Swift en de da mes Ina Gideonse van Ondo, Karin Klein en Marjan Goe- degebure van Tjoba, Karin Maljers en Anita Geelhoedt van Swift en Tjoba-speel- ster Jeanette Mijnsbergen nam in dit beslissende duel een 6-4-voorsprong, moest daarna toestaan hoe de 'rode duivels' tot 6-6 terug kwa men en zelfs een 7-6-voor- sprong namen. In de slotfase werd het uiteindelijk toch nog 7-7 en dat was verras send. Luctor-voorzitter Nieuw- dorp: „Wat ik bezig heb ge zien is een Zeeuws team dat zeker het beste van de afge lopen tien jaar is. De winst van de Belgische gasten lag met name in het middenvak, daarin werd de bal razend snel doorgespeeld. Daarbij waren de Antwerpenaren iets feller en wonnen daar om verdiend." De Zeeuwse formatie had het openingsduel van dit toernooi, dat in het teken stond van Terneuzen 400 jaar stad en dat zeker voor herhaling vatbaar is, met 7- 4 gewonnen van een korf balselectie uit Gent spelend onder de naam Vlaanderen. De confrontatie tussen de Belgische teams eindigde in 8-3 voor de Antwerpenaren en met het resultaat van de derde wedstrijd meegere kend kwam Antwerpen met een doelsaldo van 15-10 en Zeeland met 14-11 uit de bus. Aangezien beiden drie pun ten pakten, werd Antwerpen winnaar. Of er volgend jaar even eens een dergelijk toernooi wordt gehouden op de Luc- tor-terreinen, is nog onbe kend. „Gezien de reacties zou dat wel wenselijk zijn, maaar of het financieel haalbaar is, moet bekeken worden. Nu kregen we hulp van de Terneuzense evene mentencommissie; vinden we volgend jaar werderom een sponsor, dan zetten we opnieuw een dergelijke ont moeting op poten. Het was zeven jaar geleden dat de Zeeuwse formatie uitkwam tegen een Belgisch team en dat is te lang," aldus Nieuw- dorp die tevreden was over het verloop en spelpeil van zijn toernooi. BIERVLIET - Met een cru voor de plaatselijke jeuf heeft de Biervlietse fietscrosi vereniging The Jumping Heij rings het eigen terrein r wijd. De officiële opening welf verricht door de Terneu; wethouder Walraven. De rennertjes waren daari» onder muzikale begeleid® van het plaatselijke mua» korps vanaf Het Oude R-" thuys vertrokken naar nieuwe onderkomen. SOUBURG Johan en Cees de Wolf uit Middelburg hebben zaterdag in Souburg het door- geefschaaktoernooi gewonnen. Dit toernooi was de afsluiting van het schaakseizoen. De or ganisatie ervan was in handen van de enthousiaste schaak club Souburg. Hoewel er niet veel schakers vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen aan wezig waren, slaagde het duo Wilfried Vleeskens uit Ter neuzen en Harrij Provoost uit Sas van Gent erin om knap tweede te worden. Het toernooi kende een boeiend verloop. Er was een grote groep schakers die aan elkaar gewaagd waren. Toch is aan de overwinning van de gebroeders De Wolf niets af te dingen. Ze scoorden 25 punten uit dertig partijen. Vleeskens van schaakclub Terneuzen en Provoost van HWP streden broederlijk naast elkaar. Ze stonden nog geruime tijd aan kop, maar Wilfried Vleeskens had van de achtste tot en met de twaalfde ronde een inzin- king die nogal wat puntjes kostte. Peter Ton en C. Pieterse uit Middelburg zaten het Zeeuwsch-Vlaamse duo op de hielen. Beide teams kwamen met evenveel punten uit de strijd maar Vleeskens/Pro voost konden de tweede plaats voor zich opeisen omdat het onderling resultaat in het voordeel van de Zeeuwsch- Vlamingen was. Martin Mar tens en Janco Dees van de schaakclub Terneuzen kwa men in dit toernooi niet verder dan de negende plaats. Gosse Kamminga uit Terneuzen die evenals Vleeskens, alle con flicten tussen HWP en de r van de Zeeuwse SchaakM1 leden ten spijt, ridderlijk de HWP-speler Henk de N der schaakte, moest ge""* nemen met de tiende met 15% punt. UITSLAG: 1. De Wolf/W Wojfjjl punten, 2. Vleeskens/Pr° yan| punten, 3. Ton/Pieterse Wijnen/Van Klaveren aj. ,p Smit/De Rijke 20, 6. Poorte 19%, 7. M. deSnj* ^ar-| 19, 8. Steyn/Kayser 12* tens/Dees 17, 10. Ridder 15%11. Vermue/^ ;a| Stem dag vele I Het moet de al» Juist uw worden i Van onze atletiekmedewerker AXEL - De organisatoren van de prestatieloop j Axel, de werkgroep sportieve recreatie Groot kunnen tevreden terugblikken op hun debuut. Ni] minder dan 173 lopers en loopsters passeerden de ij schrijvingstafel in café De Pieper waarvoor de belangstelling uitging naar de langste afstanden, j halve marathon en de tien kilometer. Mathieu Warrens 12,17. Zes k meter: 1. Luc van Grember 18.55, 2. Frank van Gremberï] 18.55, 3. Paul Vaal 20.00. Eerste 3 me: Marjolein Meijer. Tien L meter: 1. Fons Warrens 32.00,2. Et dy Vink 33.02, 3. Sjaak van Wat berghe 33.56. Eerste dame: Chru tian Klaasen. Halve marathon:! Pierre Vermeersch 1.14.29,2, Tori Verschuuren 1.15.10, 3. Torn Strijdonck 1.15.13, 4. Eddy Verca: 1.15.37, 5. Luc Vernaeve 1.16.40J Arnold Polderman 1.17.38,7. Vernaeve 1.19.52, 8. Bertus Gelder land 1.19.52, 9. Jasper Bakfe. 1.22.35, 10. Otto van OverM 1.23.00, 11. Levien de Blaey 1,25» 12. Georges Krok 1.26.05, 13. w! Bakker 1.26.05, 14. Rudi SymirJ 1.26.22,15. Jos Ekkebus 1.2f 124ste jaargang Van onze redactie bui HAMILTON - Amerikaan se oorlogsschepen naar de 18 vermiste opv Britse zeilschip 'Marqu buurt van Bermuda in i is gezonken. Negen opvarenden zij stoffelijk overschot vanj ningslid is geborgen. De 'Marques' deed mee s tussen Bermuda en Halifq oude schip zonk zo snel, 1" meer was voor een SOS. Het Nederlandse jacht j de storm lichte averij kwam voor een deel on staan. Aan boord van hel mannen van de marine. Op de foto de 'Marqtiesl heden vlak na het vertre da. Cl, 2. Sluis Cl, 3. Oostburg d 4. Terneuzen C3, 5. Biervl.il Cl. Poule B: 1. Breskens Cl I Oostburg C2, 3. Groede Cl f IJzendijke C2, 5. Terneuz C4. F-pupillen: 1. Sluiskil,I Oostburg, 3. IJzendijke Fl l IJzendijke F2,5. Schoondijktl Axel - In het kader van het3j jarig bestaan hield AZVVs toernooi voor B 1 en B 2-ju ren. Uitslagen: B 1-juniora 1. Aardenburg, 2. Teneu Boys, 3. AZVV, 4. Arnemuide 5. Oostburg. B2-junioren: I Biervliet, 2. Terneuzense Bof 3. AZW, 4. Clinge, 5. Oosl burg. Goes - De j eugdcommissie v| de voetbalvereniging hield een toernooi voor b-jul nioren. Eindstand: 1. Diep:! veen, 2. SSV, 3. Goes BI, 4. Yef seke, 5. Goes B2, 6. Vlissing^ B2. Axel - Bij de voetbalvereil ging Axel kwamen de A-, en C-j unioren in actie. Dat 1^ verde de volgende eindstand op: A-junioren: 1. AZW,| Sluiskil, 3. Axel, 4. Terrain B-junioren: 1. Terneuzen Axel, 3. Sluiskil, 4. Clinge. (j junioren: 1. Axel, 2. Terneij zense Boys, 3. AZW, 4. f zand. Kwadendamme - Bij de vod balvereniging Kwadendam werd een toernooi voor D-p pillen gehouden. Uitslag: Lewedorpse Boys, 2. Patrijza 3. 's-Heer Arendsker'ie, Kwadendamme, 5. Patrijzd D2. VS Van onze redactie President Reagan maak! dens een toespraak in het It rikaanse regeringsfunctioi gans aanbod een belangrijk rikaanse standpunt betekei Amerika heeft tot nu toe steeds de Russische voorstel len voor het sluiten van een niet-aanvalsverdrag als "pro paganda' van de hand gewe zen. Een dergelijk verdrag zou volgens Washington op zich geen verandering brengen in de militaire toestand in Euro pa. Van de Russen verwacht Reagan nu dat ze bereid zijn te onderhandelen over de nieuw ste Navo-voorstellen op de Europese ontwapeningsconfe rentie in Stockholm. Het gaat hier om 'vertrouwenwekken de' maatregelen als het aan kondigen van grootscheepse militaire oefeningen en het uitwisselen van gegevens over de sterkte van de strijkrachten van Navo en Warschaupact Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De Ameri kaanse dollar is gisteren op de internationale geldmarkten tors in waarde gedaald. In Amsterdam werd iets meer dan 3 gulden voor een dollar betaald, bijna 5 cent minder dan de laatste koers eind vorige week. Verwacht wordt dat de dol lar vandaag beneden de grens van 3 gulden komt Geldhan delaren gaan er van uit, dat de koersval van de Amerikaanse munt deze keer wat langer zal duren dan vorige waardever minderingen. Ook in Amerika houdt men ernstig rekening met een ver dergaande koersval. Dat komt omdat de rente daar voorlopig met verder zal stijgen. Oe Amerikaanse minister jmn Financiën Regan beves tigde dat gisteren in Den Haag ■mdrukkelijk. Volgens hem zwakt de sterke economische Stoei in de VS de laatste maanden af, waardoor minder "toep op de kapitaalmarkt wordt gedaan. De rente blijft daardoor stabiel en op wat engere termijn gaat die vol gons Regan zelfs omlaag. u/0or de dollar betekent het mtzicht op een lagere rente in 6 VS automatisch een waar- eyormindering. Sommige Smdhandelaren rekenen zelfs P oen koersval tot 2,50 gulden. 12. Van Boven/Van Sies/Zootjes 8,14. L°uws 3 15. De Ridder/Van Koolhoven/Koolhoven 1P Dit kabinet hangt van meevallers aan elkaar

de Stem | 1984 | | pagina 14