Scheldesport goed op dreef S0 Zeeuws zaalteam zonder prijzen Incidentrijke sprint bij nieuwelingen- klassieker Verzuur en Meijers winnen klassieker Rainiër Valkenburg is niet te stuiten 1 en blijven ling DEfiTF,M-S£m£ YOETBALVERENIGING HOEK: Mierse wint in Middelburg Philips pakt titel Westduitsi na val in military overleden PAGINA SPORT j .MANDAG 4'JUN11984 De Graafschap en NEC gelijk kampioen in 11 hij vroeg vonden wij te ST »g. Later is hij met zijn aan- Zwolsche Boy »ioen in Beslissingen in korfbal competitie Overwinning Brooijmans ran de acht wedstrijden om k de zijspancrossers heeft Ri arkmans nog steeds de leidini John Hensen (Ned) Honda. 6. Jan Po. ma (Ned) Yamaha. 8.John van den (Ned) Yamaha. 12. Davy Strijboa KTM. Tweede manche: 1. Romano nini (Ita) KTM. 2. Massimo Kawasaki. 3. Rinaldi. Stand pioenschap: 1. Cees van der Ven 179 ten. 2. Maddii 140.3. Strijbos 127. C<ïï£i( 1 wtrtldk, 8» T2 PAGINA SPORT 5 Van onze „{jet iekmedewerker «nUEUZEN - Tijdens de Zie wedstrijd in het kader 'de landelijke CD-compe- jeden de atletiekploegen 1 j,et organiserende Schel- bet uitstekend. Drie mocht men op de hoogste je van het podium plaats- Dit in de eerste klasse de jongens D, de eerste ^e bij de meisjes D en de klasse bij de meisjes C. Tijdens deze tweede en jriaatste wedstrijddag in de gronde, de zes bestgeplaat- yit het district maken in later stadium uit wie naar .landelijke finale gaat, kon den er een aantal knappe re sultaten worden opgetekend. Ondermeer bij het hoogsprin gen jongens C waar Peter van Oeveren van Dynamo over 1.75 meter wipte en de 600 me ter die Karin Glerum, Mara thon, bij de meisjes C in 1.38.6 winnend afsloot. De voornaamste individuele prestaties van deze geslaagde atletiekdag op het Terneuzen- se Zuidersportpark waren: Jongens C: 800 meter: 1. Jeroen Poppe Scheldesport 2.12.7, 2. Reve- lino Rijk, Marathon 2.15.0. Discus werpen: 1. Henry Wonderghem, Dynamo 43.42, 2. Ivan Beck RKHAV 42.46. Hoogspringen: 1. Peter van Oeveren, Dynamo 1.75, 2. John van Aart, Delta Sport 1.65, 3. Bertus van Iwaarden, Schelde sport 1.65. 100 meter horden: 1. Marco Boekema, Dynamo 16.7. Speerwerpen: 1. Marco Boekema, Dynamo 40.0, 2. Ivan Beck, RKHAV 37.38. 100 meter: 1. Gidi Kroon, Dynamo 12.3.1500 meter: 1. Henry Wonderghem, Dynamo 4.34.1.4x100 meter: 1. Dynamo 44.2. Jongens D: Hoogspringen: 1. An- gelo de Klerck, Scheldesport 1.40, 2. Pieter van de Kreeke, AV'561.40. 80 meter horden: 1. Robert van de Vegt, Delta Sport 14.8. 1000 meter: 1. Miguel van Tongeren, Dynamo 3.08.4. Discuswerpen: 1. Robert van de Vegt, Delta Sport 30.70. Meisjes C: Hoogspringen: 1. Astrid Kiewiet, Marathon 1.40. 600 meter: 1. Karin Glerum, Marathon 1.38.6. 80 meter horden: 1. Barbara Rijk, Marathon 14.0. Discuswerpen: 1. Judith van de Bunt, Marathon 22.16, 2. Christianne den Toom, Scheldesport 20.12. Kogelstoten: 1. Janine Schrijver, AV'56 9.14, 2. Ju dith van de Bunt, Marathon 9.06. Speerwerpen: 1. Christianne den Toom, Scheldesport 21.54, 2. Linda Vonck, Scheldesport 19.44. Ver springen: 1. Esther Schrier, Schel desport 4.90, 2. Barbara Rijk, Ma rathon 4.43, 3. Mirjam de Vos, Scheldesport 4.40. 80 meter: 1. Bianca de Klerk, Scheldesport 11.0, 2. Ivonne van Keulen, Dynamo 11.0. 4x80 meter: 1. Marathon 44.2. Meisjes D: 600 meter: 1. Saskia Du- monseau, Scheldesport 1.54.7, 2. Chierry Abuijs, Dynamo 1.55.7. Kogelstoten: 1. Marielle Amers- beek, Scheldesport 8.87. 60 meter horden: 1. Iris Provoost, Schelde sport 11.9, 2. Karin Meeuwsen, Scheldesport 12.3, 3. Willemijn de Blij, Dynamo 12.6. Verspringen: 1. Marielle Amersbeek, Scheldesport 4.44, 2. Danielle Spuessens, Schel desport 4.30, 3. Petra Jeras, Dyna mo 4.09. Hoogspringen: 1. Ascha Kikstra, Delta Sport 1.30. 60 meter: 1. Karin Grince, Scheldesport 9.0,2. Danielle Spuessens, Scheldesport 9.0.4x60 meter: 1. Scheldesport 34.9. Eindstanden: Jongens C Eerste klasse: 1. Dyna mo 11272 punten, 2. Scheldesport 9524, 3. Delta Sport 7962 punten. Tweede klasse: 1. RKHAV 5400 punten, 2. Marathon 5061, 3. Zee land Sport 3764. Jongens D: Eerste klasse: 1. Scheldesport 5648 punten, 2. Delta Sport 4298, 3. Dynamo 3498 punten. Tweede klasse: 1. AV'56 4250 punten, 2. RKHAV 3973, 3. Dy namo 3950, 4. Marathon 3839, 5. Delta Sport 1809 punten. Meisjes C: Eerste klasse: 1. Schel desport 7887 punten, 2. Dynamo 7041, 3. AV'56 5905 punten. Tweede klasse: 1. Marathon 5030 punten, 2. Delta Sport 3390, 3. RKHAV 2705 punten. Meisjes D: Eerste klasse: 1. Schel desport 6319 punten, 2. Dynamo 5541 punten. Tweede klasse: 1. Ma rathon 3525 punten, 2. RKHAV 3007,3. Delta Sport 2729 punten. Tijdens de onlangs gehouden trainersontmoeting in zij" tweeüur later "aan hajminingen werd Hoek wederom ten tonele gevoerd verwondingen bezweek. club die werkt met een onbevoegde trainer. Een Som in het oog van de WON verwoord door voorzit- Van onze sportredactie ble DOETINCHEM - In de voo tijdig besliste nacompeti heeft De Graafschap nog gi enkel duel winnend kunn afsluiten. Ook in de sterk gedev lueerde derby tegen NEC, 2500 toeschouwers trok, een zege buiten bereik: 4-4. n« Graafschap - NEC 4-4 (3-2). Tol 24. Frans Janssen 1-1, 27. Aalbers 2-1, Kelderman 2-2, 43. Hendriks 3-2,59. ton Janssen 3-3, 78. Willems 4-3, 82. ton Janssen 4-4. Scheidsrechter: S rein. Toeschouwers: 2500. De Graafschap: Brookhuis; Wand Trentelman, Loovens en Dilling; Kek man, Willems en Hendriks (Rosendai Tol, Peitsman (Berendsen) en Galgi beid. NEC: Van Cuyk; Willemse (Van sum), Mommertz, Visser en Vieverma Aalbers, De Groot en Anton Jans* Grim, Frans Janssen en Hoekman. 0 gulden geadverteerd. Al- ;n Wurth die in Kapelle cont, nam telefonisch con- - 0 9 ct op. Het bedrag, 13,5 mille, linnffl II ocfip T iomlaag gegaan. Inmiddels IlUUlLUtldSSC deride spelers gehoord dat «rth bij ons wilde komen en (waren daar vierkant te- HOOGEVEEN - Door een overwinning op Emmen pioen van de hoofdklasse van de zondagamateurs worden. omdat Zwolsche Boys op laatste dag van de competil een leed, verrassende nederla; (lbecld WOTdt gesteld: jZo waardoor het de j nu gespeeld is, is laag. Ik p^ten voorsprong op Emm mijn lidmaatschap bij de tON op en dat doen meer - - *rs in de regio. Ik zie de kans voor Emmen op toetr aval op mijn persoontje dan ding tot de eerste divisie ve j als het afreageren van keken. Eis van de KNVB w S/jnli]ke frustraties van dat de vereniging kampio Dooms tezit overi_ Wij zijn mikpunt van WON ACHSELSCHWANG <$n DPA) - De 24-jarige amazoi Sonja Sterzinger is zaterdag het ziekenhuis overleden de gevolgen van een val dens de internationale millt ry in Achselschwang. De Westduitse werd uit hi zadel geslingerd, toen ha paard Top House tijdens cross met de voorbenen in hindernis bleef hangen, H ;gd hartstikke beu om steeds weer als voor dier liep haar vervolgens oi M gesteld te worden door de WON, bond der de voet. Sterzinger, die a „„fnnmpectprq schedelbasisfractuur oplie oeienmeesxers. werd met een helicopter nai het ziekenhuis gebracht, wai Van onze sportmedewerker NIJMEGEN - Ondanks dat het Zeeuwse zaalvoetbal team tijdens de poule in strijd om het Nederlandse kampioenschap in Nijmegen tweemaal won, een keer gelijk speelde en een duel verloor, plaatste het zich niet voor de eindronde. Samen met 's-Gravenhage eindigde het op de tweede plaats, maar aangezien het Zeeuwse zaalvoetbalkeur korps een doelpunt minder dan de Hagenaars had ge scoord, viel het net uit de boot. „Desondanks is het niet onbe vredigend geweest", aldus Sam de Koeyer, leider van het afdelingsteam. Het openings duel tegen Nijmegen werd door het Zeeuwse team dat zonder spits Tahapary was ■vertrokken, met 2-0 verloren. Beter ging het in de tweede Van onze sportmedewerker ERNEUZEN - De voetbalvereniging Hoek en ainer Jan Dooms zijn het op zijn zachtst ge- irAndré Wurth. Zowel Hoek als Jan Dooms de mening toegedaan dat WON-voorzitter een ge ien spelletje speelt. Immers vroeg een trainer voor ■I volgende seizoen en Wurth illiciteerde naar die baan. In telefonische contact kwa- mde partijen niet overeen. van Vugt, voorzitter tl de zaterdag tweedeklas- ,Ik heb sterk de indruk it Wurth zijn gram aan het ilen is op ons. Met de WON ■jen we nu voor het derde ar overhoop, maar ondanks dreigbrieven die we van si ontvingen, is er verder sets gebeurd. We zijn er niet mee dat Dooms niet er het vereiste diploma be- Voor ons betekent dat (jaar opnieuw advertenties aatsen. Ook nu hebben we in provinciale dagbladen voor kikt. De jongens stonden en Zwolsche Boys is zondag kalf <ln achter Dooms Trou. wij zouden wel gek zijn strainer te ontslaan die ca rtel en betaalbaar is en die J V" uctaaiUddl lö C11 uic Het extra-duel was nou iknog eens goed met de jon- isoverweg kan." 'au Dooms, die steeds als moest worden. Zwolsche Boys komt woetij dag in Utrecht tegen Elin wijk in actie in de strijd om algemene amateurtitel Nederland. tswel een diploma, met het D-diploma dat hij heeft mag hij tot en met de vierde klas KNVB trainen. Blijft uiteraard de vraag bestaan wat Hoek zou gedaan hebben als er een bevoegd trainer uit de regio op de ad vertenties afgekomen zou zijn. Van Vugt: „Voor ons had dat betekend dat Dooms mogelijk plaats zou moeten maken." Naast Hoek is er momenteel nog een aantal andere clubs dat werkt met een trainer die niet over de vereiste papieren beschikt. Daaronder bevinden zich onder andere Clinge, Zaamslag, Goes en Yerseke. „Het is daarom ook hoogst merkwaardig dat wij als club als boosdoener worden opge voerd door de WON-voorzit- ter. Een opgezet spelletje zoals ik het nu bekijk," aldus Van Vugt. Overigens trainde Dooms afgelopen seizoen zon der licentie. Deze was er wel, doch stond op een andere naam. „De licentie stond op naam van Jan Franken die een ClOS-opleiding heeft ge volgd en momenteel leraar li chamelijke opvoeding is," zegt Van Vugt desgevraagd. Of dit volgend seizoen weer gaat ge beuren, is nog afwachten. „Die mogelijkheid blijft bestaan. We moeten die zaken opnieuw bekijken en zoeken naar een oplossing", laat de Hoek-voor- zitter weten. Voor de WON wordt het erg moeilijk Hoek een boete op te leggen als de supervisie over het technische gedeelte bij de zaterdagclub formeel in handen is van een bevoegd man. De heer Wurth was gisteren onbereikbaar voor het geven van commentaar op de kritiek uit de gelederen van voetbal vereniging Hoek. De winnende getallen zijn: 4-6-10-28-33-41. Reservegetal 20. ,-,o In de lotto werd door de 4 deelnemers een bedrag f 2.495.473,00 ingelegd. Voor de Pj zen is een bedrag van l.n»* 1 beschikbaar. Van onze atletiekmedewerker ®ELBURG - Vrijdagavond nog liep Kim Reynierse met rond om de tien Engelse mijl in zijn woonplaats Mid- links te laten liggen. Immers, de afgelopen veertien da alde hij zich lichamelijk verre van optimaal. De prestatie- "et hij schieten om een dag later toch aan de start te ver tal van de door zijn vereniging Dynamo gehouden tien En- mijlloop. Ondanks een dappere Peter Hameeteman die het alswapen bepaald niet onberoerd liet, prolongeerde Rey- ftezijn zege van vorig jaar. Dit met een tijd van 51 minuten seconden, die amper boven zijn winnende tijd van vorig «lag. 5-0-4-6-7-5 Het supertrio werd gelopen vierde koers, The .hnpoft van Duindigt. De uitslöS 4®' 1 Vrogan Albo (J. G. Offenberg l 2. Walko B (CV. P G. Wortell 3. Viviana (L. Dooper) De UiJ g droeg ƒ50.079,00, de uitker ƒ234,70. De uitslag van de trekking Belgische lotto is: 2-12-13-38-39-40 Bijkomend nummer 3z De winnende getallen in de duitse lotto zijn: 8-10-23-32-36-43 Reservegetal 48 1-9-7-4-0-9-1 t een groot gedeelte van de provinciale top -Dale- Vermeule, Van Laarhoven ontbraken ondermeer- de ,e Walcherse dreven links lieten liggen, werd het een aan- kijkstuk met Kim Reynierse en Peter Hameeteman in t ^Mrollen. Vooral laatstgenoemde was er op gebrand om uid duur te verkopen. In de eerste kilometers liep de Vlis- 6rijschoolhouder op zijn eentje voor de meute uit. Bij de Wolgers zorgde men er echter wel voor dat het gat nooit ™n een dertigtal meter werd en rond kilometerpaal drie iarneeteman dan ook wijselijk zijn solo. Kim Reynierse s Schoonen pikten aan en de goede trein was vertrok- L,l0en Hameeteman na een zevental kilometer opnieuw ver- |i4,,ejm°est Schoonen afhaken. Vijfhonderd meter verder loeide Hameeteman opnieuw, maar nu had zijn tempover- ."■'Seen averechtse uitwerking. Niet Reynierse maar hijzelf l*eraf. Lsr Öometer liep Reynierse vervolgens alleen aan de lei- aj«*n haakte een karaktervolle Hameeteman weer aan. Je dertiende kilometer begon de Vlissinger weer te atta- |HH.maar ook deze keer werd hij het slachtoffer van zijn I(k bij moest lossen waarna Reynierse onbedreigd naar liep. Minus Schoonen handhaafde zich knap op de der ate ondanks dat Eddy van Put sterk vanuit de achter- ■wugkwam. I senioren: 1. Kim Reynierse Dynamo 10 Engelse mijl in 51.25.4, lij,, "smeeteman, Zeeland sport 51.36.5, 3. Minus Schoonen, Olympia |v V -Oirt d 5. John Wiskerke, Marathon 54.26,6. Ad Tierie, Dynamo Joziasse, Dynamo 56.27,9. Kees van Sluys, Marathon 56.42,10. IWÏR?5 av'56 56.45,11. Wil Zweemer AV'56 57.13, 14. Cor Peute Dy- Iklto 11 '5- Hien de Wilde AV'56 57.45, 16. Akronius Kramer AV'56 Dammers AV'56 58.11,18. Peter Wisse Dynamo 58.18,19. Krijn 'lik 58.32,20. John Guequierre Dynamo 58.38,21. Richard Domp ig ™mo 58.56,23. Wim Roose AV'56 59.14,25. Jan Giljam AV'56 59.46. 1. Ron Abuijs, Dynamo 55.02, 2, Kees Wesrate, Marathon IJl(j Kaljouw, Dynamo 55.16, 4. Helmuth Vercammen, Marathon T' V.) s Markusse, AV'56 16 51 Veteranen 2: 1. Piet Goossens, Thor Iv. '«tanen 3: Bertus W mo 61.19,2. Sa VOGELWAARDE - Marcel Zanoli onderstreepte in Vo gelwaarde z'n goede vorm. Zanoli ging samen met Van der Meyden aan de haal en hij liet hem in de eindspurt geen schijn van kans. Jan van Steen sprintte zich in een incidentrijke spurt naar de derde plaats. Op honderd meter van de streep gingen zo'n twintig renners tegen het wegdek. Boogaard van De Hoorn was er het ergste aan toe. Hij zat van onder tot boven onder de schaaf wonden. De andere renners kwamen er met materiaal- pech nog goed van af. De nieuwelingen streden in Vogelwaarde erg hard. Met meer dan 100 renners moesten de smalle wegen over de Zeeuwsch-Vlaamse polders bedwongen worden. Al na drie kilometer koers was er een valpartij te note ren met daarbij de plaatse lijke favoriet Hans Jansen. Hij zette de achtervolging in, maar de renner uit Vo gelwaarde kwam niet meer vooraan. De eerste onruststoker was De Piet van WTC Hoorn. Hij kreeg niet meer dan honderdvijftig meter voorsprong en liet zich dan ook wijselijk weer inlopen. Op de Campensedijk ging Voskamp aan de haal. Zijn grootste voorsprong was tien seconden. Na 48 kilome ter koers brak het peloton in stukken. Robin van Hecke van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen was daar het slachtoffer van en hij moest afhaken. Twaalf kilometer voor het einde viel de beslissing in deze klassieker. Marcel Za noli en Van der Meyden sloegen een bres die in een mum van tijd twintig secon den bedroeg. Het verzet in het peleton brak en de beide leiders konden zodoende hun voorsprong uitbouwen naar vijftig seconden. In de laatste rechte lijn demar reerde Zanoli waarop Van der Meyden geen pasklaar antwoord kon geven. De ro buuste Zanoli won verdiend. In de eindspurt van het pe loton weerde Van de Ameele zich prima en hij klasseerde zich op een fraaie vijfde plaats. De uitslag: nieuwelingen: 1. M. Zanoli, WTC Uithoorn; 2. M. van der Meijden, De Spartaan: 3. J. van Steen, WV Roosendaal; 4. J. van Wortel, Willebrord Wil Vooruit; 5. J. van de Ameele, WV Zeeuwsch-Vlaanderen; 6. P, Haast, Fortuna Zundert; 7. E. van Loon, Wilhelmina; 8. G. van Deelen, WV Ede; 9. R. de Vrieze, Theo Middelkamp; 10. R. van Is- sum, Het Zuiden; 11. J. Brans, Willebrord Wil Vooruit; 12, J. van de Pas, Gerrit Schulte; 13. M. Remijn, Theo Middelkamp; 14. M. Marijs, WV Zeeland; 15. A. van Voorthuizen, WV Ede; 16. A. Wijdeveld, Theo Middelkamp; 17. G. Hellemans, Oudenbosch; 18. E. Verheyden, Wilhelmina; 19. T. Hartog, Zaandam; 20. K. Kools, Oudelande. Marcel Zanoli gaat onbedreigd als eerste over de finish in Vogelwaarde. - foto wim kooyman VOGELWAARDE - Lief hebber Leon Meijers is pri ma in vorm. Hij won vrijdag in Lewedorp een koers en zaterdag in Vogelwaarde was hij opnieuw de snelste. Meijers versloeg het hele pak in de spurt. In Vogel waarde reden twee series vanwege het groot aantal inschrijvingen. In de tweede serie ging de overwinning naar Verzuur van De Vol harding. De liefhebbers maakten er in de eerste serie een bij zonder snelle race van, zodat uitlooppogingen steeds te niet werden gedaan. Nie mand kon een bres slaan en zodoende bleef er een groot peloton over die naar de aankomst kwam 'bollen'. Leon Meijers kwam uit het goede wiel en drukte zijn fiets als eerste over de kalk- streep. De Haas van De Cou reur werd tweede en Vis- schers derde. Wisse en Schouten, beiden van Theo Middelkamp, reden een goe de koers en klasseerden zich bij de eerste tien in de uit slag. De tweede serie bracht wat meer leven in de brou werij. In de tweede ronde gingen zes renners aan de haal. Dat waren Spruyt, Fransen, Faro, Ruys, Meij- ers-TWC Maastricht, en Verzuur. De samenwerking was goed en daardoor ble ven de leiders uit de greep van het peloton. In de spurt bleek Verzuur over de snel ste benen te beschikken. Spruyt werd tweede en Fransen derde. De uitslagen. Eerste serie: 1. L. Meijers, TWC Pijnenburg; 2. L. de Haas, De Coureur; 3. H. Vis- schers, De Ster; 4. A. de Haan, de Jonge Renner; 5. J. van Baal, WV Breda; 6. P. Wisse, Theo Middelkamp; 7. J. de Laat, TWC Pijnenburg; 8. L. van de Wiel WV Breda; 9. H. Voogd, Delta; 10. R. Schouten, Theo Middel kamp; 11. W. Korb, De Coureur; 12. P. Duitenmeijer, De Mol; 13. M. Rijk, De Windmolen; 14. M. Rijerkerk, De Mol; 15. L. Meeu- wisse, WV Roosendaal. Tweede serie: 1. L. Verzuur, Volharding; 2. R. Spruyt, Barendrecht; 3. H. Fransen, Bergklimmers; 4. M. Faro, Ahoy; 5. H. Meijers, Maas tricht; 6. A. Ruys, WV Amster dam; 7. J. Sponkmans, Berg klimmers; 8. L. Diddern, Maas tricht; 9. M. Rademakers, De Volharding; 10. D. van Kesten, Pedaalridders; 11. N. Klooster man, Maastricht; 12. J. Pelzen, Bergklimmers; 13. D. Orgen, Pe daalridders; 14. R. Riemens, Delft; 15. R. van Slijne, Maas tricht. Door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - Rainiër Valkenburg lijkt de taak van Theo Appeldoorn over genomen te hebben in de criteriums. In Vogelwaarde stond er geen maat op het rijden van de renner uit Bergen op Zoom. Valken burg reed in z'n eentje naar zeven koplopers en won al les wat er in Vogelwaarde te winnen viel. Valkenburg ontsnapte een ronde voor het einde samen met Karei van Goethem en Ferrie van Loon. In de eindsprint was Valkenburg veruit de sterk ste. Lambregts spurtte zich naar de vierde plaats en Bij- vank werd vijfde. De amateurkoers in Vo gelwaarde beloofde al in de eerste ronde spannend te worden. Plaatselijk favoriet Joop Brooijmans ging sa men met Van Hooydonk, Martens en De Boer aan de haal. Zij kregen later gezel schap van een grote groep renners waaronder Karei van Goethem - hij reed bij zonder sterk - Ab Verplan- ke, Kees de Nooyer, Patrick van Passel, Ferrie van Loon, Rainiër Valkenburg en Rob Bijvank. De groep was 19 renners sterk en het leek er op dat de slag was gevallen. Dat was echter niet het ge val. Vooral door het uitste kende werk van Ceriel Hoefnagels, de Clingenaar reed z'n eerste koers en liet een goede indruk achter, Adrie de Maesschalck en Eric Vereecken sloten de achtervolgers weer aan bij de kop van de wedstrijd. Direct daarna was het wel raak. Zeven renners kwa men voorop. Dat waren Rob Bijvank, Karei van Goe them, Ronnie de Jonge, Pa trick van Passel, Peter van Acker, Ferrie van Loon en Hans Lambregts. Het zeven tal verstond elkaar uitste kend en liep steeds verder weg. Voor Rainiër Valken burg was dat het sein om de achtervolging in te zetten. Valkenburg reed in een mum van tijd het gat dicht en sleurde de koplopers mee waardoor de voorsprong groeide. Er kwam een reactie uit het peloton van welgeteld, vijf Theo Middelkamp-ren ners. Jan Poley, Janus de Visser, Ruben de Wit, Kees de Nooyer en Leo de Jonge zetten de achtervolging in en leken naar de leiders toe te rijden, maar deze trein was daar niet toe in staat. Cor Vervaet probeerde in zijn eentje aan te sluiten bij deze achtervolgers, maar hij kreeg in Joop Brooijmans een uitstekende bondgenoot en samen reden ze het gat dicht. Vervaet reed de gehe le wedstrijd met een kapot zadel, maar dat bleek hem niet te deren. Ruben de Wit kwam de man met de hamer tegen en viel nog bulten de prijzen. Achteraan moest Adrie de Maesschalck lossen en verdween ook Werner Wieme naar de douches. Bij de koplopers was de samenwerking bijna voor beeldig. De beslissing viel in de voorlaatste ronde. Onder impuls van Rainiër Valken burg werd de kopgroep uit elkaar getrokken en alleen Ferry van Loon en Karei van Goethem konden het wiel van Valkenburg vol gen. In de eindspurt was er geen enkele twijfel moge lijk: de sterkste man uit de koers won. Janus de Visser won de sprint van de achter volgers om de negende plaats. Dirk Uil voerde het uitgedunde peleton aan en klasseerde zich daarmee als vijftiende. De debuterende Ceriel Hoefnagels eiste een fraaie twintigste plaats op. De uitslag: 1. R. Valkenburg, Bergen op Zoom, 100 kilometer in 2.13.12; 2. F. van Loon, Bergen op Zoom; 3. K van Goethem, Kloosterzande; 4. H. Lambregts, Etten-Leur; 5. R. Bijvank, Sas van Gent; 6. P. van Acker, Koe wacht; 7. P. van Passel, Sluiskil; 8. R. de Jonge, Ovezande; 9. J. de Visser, Goes; 10. K. de Nooyer, Aagtekerke; 11. J. Poley, Krui- ningen; 12. J. Brooijmans, Kui taart; 13. C. Vervaet, Walsoor den; 14. L. de Jonge, Lewedorp; 15. D. Uil, Poortvliet; 16. A. den Braber, Fijnaart; 17. S. Wieren, Zeilen; 18. R. van Hooydonk, Roosendaal; 19. R. Thijs, Etten- Leur; 20. C. Hoefnagels, Clinge. wedstrijd. Hierin werd Fries land met 2-1 geklopt door Zeeuwse treffers van Gé Wol- ters en Hans Picavet. De derde partij tegen 's-Gravenhage eindigde in 1-1 met als doel- puntmaker aan Zeeuwse zijde Gé wolters. Tegen Noord-Brabant wa ren het Gé Wolters en Julius Sohilait die raak schoten en dat betekende een 2-1-zege voor de mannen van coach Max Kempees. Het gevolg was gelijk een gelijk puntenaantal met 's-Gravenhage en dien tengevolge een gedeelde twee de plaats. Den Haag was pro ductiever geweest en ging door naar de kruisfinales. Het won uiteindelijk het Neder landse kampioenschap. Opstelling Zeeuws team: John Bish, Alex Meulmeester, Julius So hilait, Arnold Segers, Eric Spec- kens, Peter Picavet, Hans Picavet, Gé Wolters en Taco van de Velde TERNEUZEN - Zowel in het district als in het afdelings korfbal stonden enkele be langrijke ontmoetingen op het programma. In de tweede klasse A won TOP uit Arne- muiden het degradatieduel te gen ELKV uit Etten-Leur met 3-1 en dat betekent voor het team uit het vissersdorp be houd van het districts-twee- deklasserschap. In de afdelingscompetitie pakten in een vierkamp Stormvogels en ONDO 2 de promotieplaatsen en komen zodoende volgend jaar uit in de eerste klas afdeling Zee land. Atlas uit Ritthem stapt daar uit via een 15-6-zege op Oranje Zwart en komt vol gend seizoen uit in het dis trictskorfbal. In de derde klas se A pakte TOGO 2 de titel door Zuidwester met 9-5 te verslaan. UITSLAGEN: District tweede klasse A: ELKV-TOP 1-3. Junio ren B: Stormvogels-Merwede 7-1, Snel-Albatros 4-6, KOAG-Swift 10-4, PKC-TOP 5-4. Afdeling Zeeland tweede klasse A: Stormvogels 2-Animo 3 5-0, Vol harding 1-ONDO 2 3-1, Volharding 1-Stormvogels 1-3, ONDO 2-Ani- mo 3 3-2, Stormvogels 2-ONDO 2 1- 1, Animo 3-Volharding 1 8-3. Derde klasse A: TOGO 2-Zuidwester 2 9- 5 (TOGO kampioen). Vijfde klasse A: Olympia 3-Zuidwester 4 8-2. Junioren Tweede klasse A: Animo 2-Blauw Wit 7-5. TERNEUZEN - In tegenstel ling tot de afgelopen jaren is ditmaal Mistrappers 1 geen kampioen geworden van de zomeravondvoetbalcompetitie van het rayon Terneuzen. Die eer viel Philips 1 ten deel. Daarbij werd de helpende hand toegestoken door het re serveteam van Philips, dat Mistrappers 1 liet struikelen. Een verzwakt Mistrappers 1 ging tegen een opmerkelijk sterk Philips 2 met kansloze 4- 0-cijfers ten onder. Daardoor was de weg vrijgekomen voor Philips 1 om de sprong naar de titel te maken. Maar Excelsior moest nog geklopt worden. Dat vormde echter geen enkel probleem, Philips 1 won dit treffen moeiteloos met 8-0. TAS/Image verloor in een enerverend en gelijkopgaand duel met 0-1 van Mistrappers 3. Het duel Philips 2 - Mistrap pers 3 vond geen doorgang meer. Eindstand: Philips 1 12-19, Mis trappers 1 12-17, Excelsior 12-11, TAS/Image 12-10, Mistrappers 3 11-8, Philips 2 11-8, Mistrappers 2 12-7. KUITAART - Joop Brooij mans, tegenwoordig woonach tig in Schijndel, heeft een schitterende prestatie gele verd tijdens een zware klim- koers in het Belgische Spek- holzerheide. Brooijmans toon de zich de sterkste aan de streep en boekte daarmee z'n eerste zege van het seizoen. Brooijmans was steeds vooraan te vinden en ontsnap te samen met Roemerman. In de eindspurt toonde Brooij mans zich sneller dan z'n me-

de Stem | 1984 | | pagina 13