Anton Joore vanavond in de spits GROTE WD AVOND MET TWEE TOPPOLITICI Sovjets zetten de zaken recht Succesje voor ploeg Saronni mol Nederlanders in Dauphine uitgespeeld Regen vertraagt programma op Roland Garros Jelle Nijdam uit de leiderstrui 12 juni VERKIEZINGSMANIFESTATIE EUROPA 1984 Rudie Das naar RKC Parijs kandidaat voor Olymische Zomerspelen Jan Formannoy [naar Feyenoord mer hoop voor [Olympische Jan Timman blijft leider Rus leider in Ronde van Oostenrijk Café Congres, Boschstraat 86, Breda D0ENWATN0DIGIS HUUR'N AUTO: f67;- PER DAG! Van onze sportredactie BREDA - Vanmiddag zal dokter De Baere zich nog eens buigen over de hiel- blessure van Bob Latchford. Misschien dat de Engelse spits, sinds vrijdagavond weer in West-Brabant, daarna even zal proberen of bet verantwoord is met een goed gebandageerde hiel te spelen. Bob Maaskant gaat er echter nog steeds vanuit dat Latchford als toeschou wer aanwezig zal zijn bij het duel NAC-FCVW. „Je weet natuurlijk meer als je wat uittest", zegt Bob Maaskant, „maar ik ga er vanuit dat hij niet speelt. Heel misschien kan hij als pinch-hitter ingezet wor den. Bob wil ons eventueel helpen als de nood aan de man komt. Ik hoor nu echter overal dat hij minimaal een helft speelt. Nou, daar is met geen woord over gesproken. Hij heeft de afgelopen pe riode die hiel nauwelijks be last. Dat moet eerst alle maal eens bekeken worden. Het heeft geen zin om risi co's te nemen". Daarom kunnen de op promotie azende supporters rekenen op Anton Joore in de spits. Als vervanger van Ton Cornelissen die zondag in het ziekenhuis wordt op genomen. Maandag wordt dan in de pijnlijke knie ge keken. Als vervolgens blijkt dat de buitenmeniscus ka pot is, zal Cornelissen ge opereerd worden. De medi sche staf vreest dat die ope ratie noodzakelijk zal zijn. Ton Cornelissen kan bij een eventueel langer ver blijf in het Bredaas zieken huis dan steun zoeken bij zijn pechvolle clubmakker Wil Jansen. De van PSV-af- komstige speler wordt woensdag door dokter De Baere van een kapotte me niscus verlost. Na overleg met de spe lersgroep heeft de techni sche staf van NAC, Bob Maaskant en de bijna af scheid nemende Dick Buite laar, besloten Anton Joore in de spits te zetten. De spe lersgroep is namelijk van mening dat er zo weinig mo gelijk geschoven moet wor den in het tot nu toe succes volle team. Dat team kan vanavond rekenen op een vol stadion. Dat houdt in dat 18.500 men sen, min de aanhang van FC WV, hopen op een promo tiefeest. Gistermiddag wa ren er nog maar 2000 kaartjes voor 'open staan' over. De overige rangen wa ren uitverkocht. De vermoedelijke opstelling: Van Eenennaam; Van den Dun- gen, Krijnen, Schrijvers, Dusba- ba; Sweres, De Schepper. Smits; Van der Borgt, Joore, Meyer. linault laat zich weer zien I PARIJS - De Franse president I Francois Mitterand heeft vrij- I iag officieel bekend gemaakt lilt Parijs zich kandidaat zal I sltllen voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen 1»2. Hij deed dit tijdens een rede lladeSorbonne-Universiteit in s ter gelegenheid van het I Jj-jarig bestaan van het In- lïrnationaal Olympisch Comi- |e(I0C). Andere kandidaten voor de I organisatie van de Olympi- Ische Spelen van 1992 zijn Am- I Verdam, Barcelona, Brisbane I er,New-Delhi. I ROTTERDAM - Feyenoord I Mt Jan Formannoy aange- 1 nekken als tweede doelman (jtliter JoopHiele. De 30-jarige Formannoy, lie het afgelopen seizoen op Itarbasis speelde bij het ge- Isgradeerde Willem II, teken- I ie een contract voor twee jaar lij de landskampioen uit Rot terdam. bringploeg ffiERN (SI/ANP) - De hoop, i't toch een Nederlandse Wingploeg zal worden afge- 'urdigd naar de Olympische Wen in Los Angeles, is vrij- ''ibij het internationale con- »s hippique in Luzern flink Kjroeid. De Nederlandse ruiters ein- ¥en bij de strijd om de lan- -fflprijs als tweede, een half W achter winnaar West- «tsland, dat twaalf straf- ftten had. 'l'GOJXO (AFP) - Jan Tim- J® heeft donderdag zijn lei- JfQde positie in het interna- topale schaaktoernooi in Bu- l°]Qo behouden. ^Nederlandse grootmees- ^kwam in de zesde ronde re- overeen met Svetozar ugoric uit Joegoslavië. zesde ronde: Spasski - Smislov (Sov) remise, An- y$°n(Zwe) - Ljubojevic (Joe) re- Sf Tal (Sov) - Miles (Eng) 0-1, ïffti (Sov) - Kovacevic (Joe) i- roken, Timman (Ned) - Gli- v? 'Joe) remise, Ribli (Hon) - W6 remise, Larsen (Den) - (Joe) o-l. aan kop: 1. Timman 4 pun- k.,A Spasski, Beljavski, Ribli en wtojevic allen 3,5. CHAMBEREY - Als ooit nog eens een Nederlander de Dauphine Libere wil winnen, zal hij op zijn minst een etappewedstrijd in Columbia als voorbereiding moe ten kiezen. In het voorseizoen zijn er twee, dus dat is heel wel mogelijk. Wie dat doet, voorkomt, dat zijn rol in de Dauphine Libere snel is uitgespeeld, zoals dit jaar. In de aanloop naar het be slissende weekeinde, behoef den de renners slechts twee bergen te beklimmen. Achter de Columbianen liepen de Ne derlanders toch minuten ach terstand op; zelfs de landgeno ten met klimcapaciteiten als Steven Rooks, Peter Winnen en Gerard Veldscholten. Voor de echte bergetappes van zaterdag en zondag met in totaal tien cols, rest de Neder landers van Post en trouwens ook de Australiër Anderson niets anders meer dan trainen voor de Ronde van Frankrijk. In Chambery, na de beklim ming van de Mont Revard kwamen Veldscholten, Rooks, Winnen en de Belg Guy Nu- lens ruim drie minuten na de kopgroep binnen. Dat zestal werd aangevoerd door de Fransman Michel Laurent. Hij won de sprint tegen de win naar van donderdag, de Co- lumbiaan Francisco Rodri guez, die de nieuwe leider in het algemeen klassement werd. Rodriguez gaf met zijn KLOPEIN - Vjatsjeslav Jeki- mov uit de Sovjet-Unie heeft vrijdag de tweede etappe ge wonnen van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs. De Sovjet-renner volbracht de 144 kilometer lange rit van Graz naar Klopein in 3 uur 21 minu ten en 22 seconden. Jekimov onstnapte met de Joegoslaaf Ropret en de Zwit ser Maurer na ongeveer zestig kilometer, tijdens de afdaling van een van de drie in de etap pe opgenomen cols. Uit het pe loton volgde geen reactie op de vlucht van het drietal, dat een voorsprong op kon bouwen, die maximaal vier minuten bedroeg. Op de eindstreep was daar nog tweeënhalve minuut van over. Beste Nederlander was Marcel Hofstede, die achtste werd. Jan Siemons werd elf- de.In het algemeen klasse ment, dat wordt aangevoerd door Jekimov, Ropret en Mau rer, spelen de Nederlanders een ondergeschikte rol. Uitslag tweede etappe: 1. Vjatsjeslav Je kimov (Sov)2.21.22 2. Bojan Ropret (Joe) op 0.02 3. Stefan Maurer (Zwi)op 0.04 4. Richard Trinkler (Zwi)op 2.31 5. Jiri Ko- rous (Tsj)z.t. 8. Marcel Hofstede (Ned)z.t. 11. Jan Siemons (Ned)z.t. 67. Peter Da- men (Ned)op 18.03 70. John de Crom (Ned)op 24.09. De overige Nederlanders eindigden in dezelfde tijd als Trinkler. Algemeen klassement: 1. Jekimov7.47.06 2. Ropretop 0.07 3. Maurerop 0.20 4. Paul Popp (Oos)op 2.41 5. Messerschmidt (WDl)op 2.46 23. Harings (Ned)op 2.56 28. Siemons (Ned)z.t. 50. Ansems (Ned)z.t. 62. Hofstede (Ned)z.t. 64. Damen (Ned)op 18.27 68. De Crom (Ned)op 24.34. ADVERTENTIE, Sprekers o.a. Gijs van Aardenne en Gijs de Vries Aanvang 20.00 uur landgenoten andermaal een ware demonstratie in het klimwerk. Op de Revard kwam hij als eerste boven met Pablo Vilches pal achter zich. In het groepje dat het dichtst volgde en in de afdaling de twee vluchters inhaalde, reden nog twee Columbianen: Mar tin Ramirez en Reynel Mon- toyaz, de laatste miste in de afdaling een bocht. Slechts drie Europeanen konden, gebruik makend van hun ervaring, enigszins gelijke tred houden met de Zuidame rikanen: Stephen Roche, de Ier, Michel Laurent, de Franse ex-winnaar die weer eens een van zijn bijzondere dagen had en zowaar Bernard Hinault. Dat was toch wel een verras sing, nadat hij donderdag zo moeizaam de Mont Saleve op was gegaan. Of hij ooit voorbij al die Co lumbianen aan de kop van het algemeen klassement zal ko men, is zeer de vraag. Hinault had zich in enkel geval wel ge revancheerd ten opzichte van zijn landgenoot Pascal Simon, die met zijn Schotse ploegge noot Robert Millar zoveel be ter was op de Mont Saleve. Si mon raakte op weg naar Chambery drie minuten, Mil lar zelfs zes minuten achterop. Beiden kampen met een on verwachte terugval. Simon had er geen verkla ring voor. „Ik ging er van uit, dat ik de enige was die deze Dauphine Libere kon win nen", zei hij. „Het gevoel van onmacht in de beklimming van de Revard was onbest aanbaar. Toch kwam het". Simon viel in een klap terug in de rol van outsider. Hij had zo graag die dopingaffaire willen doen vergeten. Vorig jaar werd hij als winnaar ge- deklasseerd. Een maand later trad hij in de legende van de Tour de France door dagen lang met een gebroken schou derblad in de gele trui rond te rijden. Na twee echte bergen, van de twaalf, kan de eindwinnaar gezocht worden bij handvol Columbianen; van de Euro peanen komen eigenlijk alleen nog Roche en Hinault in aan- merking.Zaterdag staan Al penreuzen als de Grenier, Cu- cheron, Coq, Porte en Char- mette op het programma. Als de Columbianen van het begin af zo te keer gaan als op de Saleve en de Revard, wordt het een ware slachting. De Ne derlanders zullen dat wel voe len, maar het deert niet meer, want hen rest alleen nog de training voor de Ronde van Frankrijk. Uitslag vijfde etappe: 1. Michel Laurent (Fra) 192 km in 5 uur 10 minuten en 37 se conden, 2. Francisco Rodriguez (Col) z.t., 3. Bernard Hinault (Fra) z.t„ 4. Stephen Roche (Ier) z.t., 5. Martin Ramirez (Col) z.t., 6. Pablo Wilches (Col) op 0.05, 7 Rey nel Montoyas (Col) op 2.49, 8. Dominique Arnaud (Fra) op 3.09, 9. Mare Madiot (Fra) z.t, 10. Greg Lemond (VSt) z.t., 11. Jerome Simon (Fra) z.t., 12. Jean-René Bernaudeau (Fra) z.t., 13. Steven Rooks (Ned) z.t., 14. Thierry Claveyrolat (Fra) z.i, 15. Guy Nulens (Bel) z.t., 17. Pascal Simon (Fra) z.t., 19. Peter Winnen (Ned) z.t, 28. Gerard Veldscholten (Ned) z.t., 35. Henk Lubberding (Ned) op 5.56, 37. Phil Anderson (Aus) z.t., 42. Robert Millar (GBr) z.t., 48. Ludo de Keulenaere (Bel) z.t., 50. Guy Gallopin (Fra) op 8.41, 67. Bert Wekema (Ned) op 12.00. Algemeen klassement: 1. Francisco Ro driguez (Col) 21.16.17, 2. Stephen Roche (Ier) op 45 seconden, 3. Guy Gallopin (Fra) op 1.04, 4. Martin Ramirez (Col) op 1.05, 5. Pablo Wilches (Col) op 1.51, 6. Mi chel Laurent (Fra) op 1.51,7. Bernard Hi nault (Fra) op 2.02, 8. Reynel Monotyaz (Col) op 3.49, 9. Pascal Simon (Fra) op 3.55, 10. Steven Rooks (Ned) op 4.48, 11. Bernard Vallet (Fra) op 5.40, 12. Mare Madiot (Fra) op 5.10, 13. Mike Gutmann (Zwi) op 5.19, 14. Thierry Claveyrolat (Fra) op 5.20, 15. Greg Lemond (VSt) op 5.24, 22. Guy Nulens (Bel) op 6.45, 24. Ge rard Veldscholten (Ned) op 7.11, 28. Peter Winnen (Ned) op 9.29, 33. Phil Anderson (Aus) op 10.49, 41. Ludo de Keulenaer (Bel) op 13.15,46. Henk Lubbefding (Ned) op 13.25,80. Bert Wekema (Ned) op 29.53. De Columbiaan Francisco Rodriguez vrijdag in actie tijdens de vijfde etappe van de Dau phine Libere. Hij eindigde als tweede en nam de leiding in het algemeen klassement over. - FOTO ANP HOOGEZAND/SAPPEMEER (ANP) - De wielerploeg van de Sovjet Unie heeft vrij dagavond Oost-Groningen veroverd en re geert al op de tweede dag in Olympia's Ronde. Het jonge Sovjet-zestal, dat voorin meereed in de proloog op donderdag, was in de ploegentijdrit over 36 kilometer rond Hoogezand/Sappemeer veruit het sterkst. De tijdvergoeding van zestig seconden deelden de Sovjets met de top van het klas sement. Asiat Saitov, leeftijdsgenoot van Jelle Nijdam, onttroonde de Nederlander aan de top van het algemeen klassement en sleepte zijn ploeggenoten Roosmiia, Veis en Korolkov mee naar de ereplaatsen. De zwaarwegende tijdvergoedingen van de ploegentijdrit, een minuut per man voor de winnaars aflopend tot tien seconden voor de nummers zes, hebben veel meer in vloed gehad dan de proloog, het criterium van donderdag en het eerste deel van de tweede etappe van Nieuwleusen naar Hoo- gezand bij elkaar. De krachtsexplosie van de Sovjets, die een gemiddelde van 49,5 kilometer per uur reden, kon slechts gedeeltelijk worden ge pareerd door de Amstelrenners. Zij beperk ten het verlies tot zeven seconden, waar an dere sterke formaties driekwart minuut of meer inleverden. De groep van de onttroonde aanvoerder Jelle Nijdam viel buiten de vergoedingen, omdat de snelheid tekortschoot, maar voor al door een bewuste keuze van Piet van der Kruis. De ploegleider stopte zijn treintje na een lekke band van Jac. van der Poel. Het verlies in zo'n geval bedraagt honderd volle seconden, maar zelfs een halve minuut 'verbetering' zou Nijdam niet vooraan heb ben kunnen houden. Tussen de ploegen van Van der Kruis en Viktor Versjinin is leeftijd de overeen komst. Het verschil zit in de scholing. Van Beusichem, Nijdam, Koppert, Poels, Van der Poel en Talen hebben het talent. De Sovjets bezitten dat ook en zij hebben het bovendien leren te gebruiken. Saitov bij voorbeeld maakte twee achtereenvolgende jaren deel uit van de juniorenploeg, die bij het wereldkampioenschap zilver won. Hij en de anderen weten dus wat een ploegen tijdrit inhoudt en regelden hun inspanning uit de ochtenduren daarnaar. De zwarte rijders van Van der Kruis vlogen er tussen Nieuwleusen en Hoogezand al in en betaal den de prijs. „Het is niet zo erg", vond Van der Kruis. „Nijdam is nog geen man, die negen dagen voorop kan rijden. Hij heeft toch al wat la ten zien". De rit over 150 kilometer naar Hoogezand bracht overigens weinig. De vaart bleef er in en dat maakte ontsnappingen onmoge lijk. Pas tegen het eind van de rit, toen Wolters en Stroosnijder door een harde val werden uitgeschakeld, werkten de Gazelle renners voor hun snelste man, Jean Paul van Poppel. De 21-jarige Brabander, twee keer tweede in ritten in de Vredeskoers en zondag nog eerste in de Omloop van de Kempen, liet de inspanningen van zijn ma ten niet onbeloond. Hij werd afgetekend winnaar. „Leuk", concludeerde Van Poppel. „Nu wil ik ook wel eens laten zien dat ik nog meer kan dan sprinten. Ik zou best wel eens uit een groep voorin willen winnen". Uitslag tweede etappe: 1. Jean-Paul van Poppel (Gaz) 150 km in 3.16.13 met tijdsvergoeding 3.15.58, 2. Falk Boden (OD1) 3.16.13 met tijdsvergoeding 3.16.03, 3. Rik Moorman (NBA) 3.16.13 met tijdsvergoeding 3.16.08, 4. Milan Kulesza (Pol) 3.16.13, 5. Zbigniew Wrona (Pol), 6. Peter Pieters (Min), 7. Barend Huveneers (Oly), 8. Sergei Garvrilenko (Sov), 9. Asiat Saitov (Sov), 10. Jos Alberts (Ams), 11. Mat- thieu Hermans (Mil), 12. Dries Klein (Uni), 13. Han Vaan- hold (Ams), 14. Frank Verleyen (Bel), 15. Arthur Masson (Can), 16. Erwin Nijboer (Ams), 17. Nico Verhoeven (Gaz), 18. Bernd Drogan (OD1), 19. Nico van de Klundert (Mil), 20. Chris Koppert (Aar) allen dezelfde tijd als Kulesza 3.16.13. Uitslag ploegentijdrit: 1. Sovjet Unie de 36,2 kilometer in 43.36, 2. Ams tel 43.43, 3. Mindex 44.18, 4. Oost-Duitsland 44.22, 5. Gazelle 44.26,6. Univers 44.45, 7. Van Aarle 44.50, 8. Batavus 45.18, 9. Tsjechoslowakije 45.41, 10. nationale baanploeg 45.45. Niet gestart: Verplancke (Bel). Gestaakt: Korpic (Joe), Wolters (Dri) (vleeswonden) en Stroosnijder (Bat) (zware hersenschudding). Algemeen klassement: 1. Asiat Saitov (SU) 5.04.53, 2. Tony Roosmiia (SU) op 5 seconden, 3. Igor Fels op 7, 4. Jevgeni Korolkov (SU) op 0.18, 5. Erwin Nijboer (Ams) op 0.20, 6. Jos Alberts (Ams) op 0.24, 7. Peter Steevenhagen (Ams) op 0.27, 8. Marco van der Hulst (Ams) op 0.29, 9. Falk Boden (OD1) op 0.31, 10. Nico Verhoeven (Gaz) op 0.36, 11. Mare Manders (Min) op 0.36, 12. Jelle Nijdam (Aar) op 0.38, 13. Hans Boom (Min) op 0.38,14. Bart van Est (Min) op 0.40,15. Arie Hassink (Ams) op 0.43, 16. Erik Breukink (Gaz) op 0.44, 17. Han Vaanhold (Ams) 0.46, 18. Peter Pieters (Min) op 0.46, 19. Joeri Kosatsjenkov (SU) op 0.49, 20. Jan Glosz- mann (OD1) op 0.51. Algemeen ploegenklassement: 1. Sovjet Unie 15.37.36, 2. Amstel op 7 seconden, 3. Mindex op 42 seconden, 4. Oost- Duitsland op 46 seconden, 5. Gazelle op 50 seconden, 6. Jnivers op 1.09. PARIJS - Het blijft regenen in Parijs. Maar dat hindert de toe schouwers op Roland Garros niet. De publieke belangstelling voor het toernooi om de open Franse tenniskampioenschappen is groter dan ooit. Ook vrijdag omzoomden weer achttiendui zend kijkers het centre court van het Parijse tennispark. De idolen, voor wie het kijk- volk het tenniscomplex be zoekt, zijn maar moeizaam naar het natte gravel te diri geren. Opzienbarende gebeur tenissen deden zich op de vijf de toernooidag niet voor. John McEnroe en Martina Navrati- lova, beiden als eerste ge plaatst, bereikten de achtste finales in het enkelspel. Op court nummer een was John McEnroe vrijdag meer in de slag met de arbiter dan met Purcell. Als gevolg van de re gen was het programma twee en een half uur vertraagd. McEnroe meende echter na de rustpauze, dat het gravel nog niet droog genoeg was om te worden bespeeld. Na een discussie van een half uur met arbiter Jacques Dorfmann, een aardig spekta kel voor de kijkers, ging de Amerikaan toch maar de baan op. Voor het partijtje tegen Purcell, nummer 25 op de ATP-lijst, draaide de in top vorm verkerende McEnroe vervolgens nauwelijks zijn hand om. Hij boekte zijn 39e achtereenvolgende zege van het jaar. Op de zeer trage baan, niet het favoriete terrein van Big Mac, leken de cijfers van Purcell nog ergens naar: 6-4,6-4,6-1. Navratilova had geen kind aan een van de anonieme Fra- ngaises, die aan het evenement mogen meedoen. De Ameri kaanse, die aast op de Grand Slam, versloeg Marie-Christi- ne Calleja met 6-1,6-3. Kathy Horvath, die Navra tilova vorig jaar in Parijs de voet dwarszette en haar de enige nederlaag van 1983 toe bracht, bleef goed in de race. Horvath, achtttien pas, scha kelde op overtuigende wijze haar Amerikaanse landgenote Kathy Rinaldi uit: 6-0,6-3. En dat terwijl Rinaldi, een jaar jonger dan Horvath, zul ke goede herinneringen aan Roland Garros heeft; drie jaar geleden was zij de jongste kwartfinaliste uit de geschie denis van het evenement. Als Horvath er in slaagt de West- duitse Sylvia Hanika terzijde te schuiven, ontmoet zij naar alle waarschijnlijkheid op nieuw Navratilova. Dames, enkelspel: tweede ronde: Carling Bassett (Can) - Petra Huber (Oos) 6-3, 2- 6, 6-3 derde ronde: Kathy Horvath (Vst)- Kathy Rinaldi (Vst) 6-0, 6-3 Petra Kep- peler (Wdl) - Jelena Jelissenko (Sov) 6-1, 6-4 Zina Garrison (Vst) - Rafaela Reggi (Ita) 7-5,6-4. Martina Navratilovo (Vst) - Marie-Christine Calleje (Fra) 6-1, 6-3. Hana Mandlikova (Tsj) - Catherine Tan- vier (Fra) 6-3, 7-5 Claudia Kohde (Wdl) - Steffi Graf (Wdl) 6-2,2-6,6-1 Heren enkelspel, derde ronde: Brian Gottfried (Vst) - Rolf Gehring (Wdl) 7-6, 7-4, 6-4 Jimmy Arias (Vst) - Claudio Pa- na tta (Ita) 7-6 (7-1), 6-3, 6-3. John McEn roe (Vst) - Mei Purcell (Vst) 6-4, 6-4, 6-1 Emilio Sanchez (Spa) - Roland Stadler (Zwi) 6-1,6-4,7-6. ALESSANDRIA (AFP) - Sergio Santimaria, een knecht van Guiseppe Saronni, heeft het danig geschonden prestige van zijn Italiaanse wielerstal een beetje opgepoetst. De 27-jarige Santi maria won de veertiende etappe in de Ronde van Italië. De formatie van ploegleider Pietro Algeri was hard aan een succesje toe. Saronni, de geliefde en door successen verwende wereldkampioen van 1982, die ai maandenlang hopeloos op zoek is naar zijn vorm, trok zijn ploeg steeds dieper in het dal. Als een trouw werknemer doorbrak Santimaria de negatieve sleur. De veertiende etappe in de Giro, die over 204 kilometer voerde van Lerici naar Ales sandria, werd beheerst door een lange ontsnapping. Reeds na twaalf kilometer vormde zich een kopgroep van acht renners, onder wie drie cou reurs van Algeri, de Italianen Santimaria en Bombini en de Belg Pevenage. Het peloton, met Francesco Moser, de lei der in het algemeen klasse ment, stond die dappere po ging oogluikend toe. Daarvan profiteerden de acht koplo pers. Pas in de laatste 30 kilo meter gaf Moser zijn ploeg de opdracht de achtervolging se rieus in te zetten. De voor sprong van de vluchters slonk aanzienlijk, maar het achttal bleef vooruit. Zes kilometer voor de eindstreep ontsnapte Santimaria, die uit de streek rond de finishplaats komt. Henry Menthéour, die in de kopgroep meereed om de be langen van Laurent Fignon te behartigen, plaatste een te genaanval, die geen succes had. De tweede plaats, de on dankbaarste voor een wielren ner, was zijn deel. Francesco Moser, de drager van de rose leiderstrui, kwam in het peloton over de meet. De houder van het werelduurre cord, bezig aan zijn tweede wielerjeugd, kan zijn leidende positie zaterdag verstevigen als een tijdrit over 38 kilome ter op het programma staat. Op zijn revolutionaire fiets lijkt Moser op dit ogenblik on verslaanbaar. Er staat het peloton echter ook nog een aantal zware ber gen te wachten. En klimmen is geen specialiteit van Moser. Het is echter maar de vraag of de etappe van woensdag, die voert naar het dak van de Gi ro, volgens het vastgestelde routeschema kan worden ver reden. Door het slechte weer zijn een aantal passen in het hooggebergte onbegaanbaar. Wedstrijdleider Vicento Tor- riani is in allerijl op zoek naar een uitwijkroute. Daarvoor kan hij de zondag mooi ge bruiken, want dan is er een rustdag vastgesteld. Uitslag veertiende etappe: 1. Sergio San timaria (Ita) 4.40.40 (met tijdvergoeding 4.40.20), 2. Henry Menthéour (Fra) op 15 seconden (4.40.40), 3. Emmanuele Bombi ni (Ita) op 24 seconden (4.40.54), 4. Juan Fernandez (Spa) op 48 seconden (4.41.23), 5. Franco Chiocciolo (Ita) z.t., 6. Flavio Zappi (Ita), 7. Roger Pevenage (Bel), 8. Glauco Santoni (Ita), 9. Urs Freuler (Zwi), 10. Giovanni Moro (Ita), allen in dezelfde tijd als de winnaar; Johan van de Velde, Martin Havik en Frits Pirard in peloton op 2.55, 135. Rene Koppert (Ned) op 17.34. Algemeen klassement: 1. Francesco Mo ser (Ita) 66.57.31,2. Roberto Visentini (Ita) op 10 seconden, 3. Moreno Argentin (Ita) op 34 seconden, 4. Laurent Fignon (Fra) op 39 seconden, 5. Marino Lejarreta (Spa) op 1.35, 6. Johan van de Velde (Ned) op 1.54, 7 Acacio da Silva (Por) op 2.06, 8. Beat Breu (Zwi) op 2.10, 9. Mario Beccia (Ita) op 2.43, 10. Wladimiro Panizza (Ita) op 2.54, 100. Frits Pirard (Ned) op 52.51, 113. Rene Koppert (Ned) op 59.42, 131. Martin Havik (Ned) op 1.17.25. Van onze sportredactie WAALWIJK - RKC, volgend jaar debuterend in het betaald voetbal, blijft zich roeren op de transfermarkt. Gisteren te kende middenvelder Rudie Das, afkomstig van Vitesse, een eenjarig contract bij de Waalwijkse club. Eerder huurde RKC voor stopper Joore en kocht verde diger Heeren van streekgenoot NAC. RKC wil nog een speler aantrekken voor de voorhoe de. Dat kan PSV'er Mart van Duuren zijn, al is het ook niet uitgesloten dat NAC-spits Ton Cornelissen voor een jaartje op huurbasis bij de club van voorzitter Han van Dinther gaat spelen. ADVERTENTIE Trek er met Pinksteren op uit. In een nieuwe en dubbel gekontroleerde Hertz auto kan dat al vanaf 67, - per dag. Alle kilometers en BTW inbegrepen Minimumhuur 3 dagen Voordeelpenode Pinksteren 8 juni tot en met 12 juni 1984 Breda, (076) 142033 Verhuur en leasing van Fords en andere uitstekende auto's

de Stem | 1984 | | pagina 7