Winkelier laat slecht lopende zaak afbranden Ocke B en W Oostburg wil fonds voor werkgelegenheid meer stimuleren WEGENS BEZUINIGINGEN GEMEENTEBEGROTING Strandwacht kreeg medaille voor redden drenkeling Hulst nu wel in DGD VAN ZEELAND Veertiende nachttocht naar Vlissingen OM ZICH GROOT TE HOUDEN Koopdag van werktuigen in landbouw Hans Herrebout (19) uit Oostburg 1 1 K( )RT MIDDEN "ZEEUWS Dauwtrappen Zuidzande weer succes Eén gebouw voor jeugd en ouderen in Oostburg Grote Lenteprijs voor Constant van Waterschoot Schieten met scherp was bedreiging Breskens IJzendijke Oostburg Zuidzande examens markten l/l/estdorpse I spreuk hindert CDA sevenum Gewetensnood Z.M I cnuMVj z. uum 13ot T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - B en W van Oostburg willen de werking van het in 1983 ingestelde - en jaarlijks met 100.000 gulden gevoede - fonds 'Stimulering Werkgelegenheid' verbreden. In een notitie aan de raad wordt voorgesteld te onder zoeken of naast de huidige ga rantieregeling (waarvoor nog maar 7500 gulden is beschik baar gesteld) ook anderszins aan het bedrijfsleven finan ciële steun kan worden gege ven. Gedacht wordt hierbij aan de mogelijkheid om op basis van nog vast te stellen normen een tegemoetkoming te verle nen in de kosten van voorzie ningen, die in het kader van bijvoorbeeld de hinderwet en andere overheidseisen bij een bepaald bedrijf getroffen moeten worden. Dit zijn in het algemeen voorzieningen die voortvloeien uit het oogpunt van algemeen belang, maar die wel door het bedrijfsleven betaald moeten worden. Vijf maanden ervaring heb ben de gemeente geleerd dat het fonds en de garantierege ling een belangrijke 'loket functie' vormen. Er is een be- horlijk aantal contacten met aankomende ondernemers ge weest waarbij vooral een stuk voorlichting en doorverwij zing naar andere instanties heeft kunnen plaatsvinden. „In een aantal gevallen heeft dit vruchten afgeworpen en bleek men ins taat zelfstan dig de financiering af te ron den", aldus het Oostburgse college, dat vindt dat deze vorm van stimulering uitste kend pas in de geest van de re geling, die immers pas wordt toegepast als men niet zelf in staat is de financieringsmid delen bijeen te brengen. „Voor wat de daadwerkelij ke beslaglegging op de midde len van het fonds betreft is verbreding van de werking ervan alleszins wenselijk", al dus het college. De gemeente raad zal worden gevraagd met de verbrede opzet in te stem men. IJzendijks museum zes maanden dieht Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM/VLIS SINGEN - Wandelsportvere niging 'De Vrolijke Tippe laars' uit Vlissingen houdt za terdag 16 juni voor de veer tiende keer de traditionele 75 km lange nachttocht van Ber gen op Zoom naar Vlissingen. De start is zaterdagnacht om 24.00 uur vanaf café De Raayberg aan de Antwerpse straatweg in Bergen op Zoom. Zondag 17 juni worden de eer ste wandelaars tussen 12.00 en 13.00 uur bij het clubgebouw van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissin gen verwacht. Degenen, die de afstand Bergen op Zoom - Vlissingen te lang vinden, kunnen mee doen aan de dagtocht van Hansweert naar deze haven stad. Beginpunt voor deze 45 km lange wandelroute is café Thalia aan de schoolstraat en wel 's ochtends om 5.30 uur. Meer inlichtingen over deze wandeltochten geeft mevrouw Meerman, tel. 01184-64753. Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - Het college van Oostburg wil het Streekmuseum 'West-Zeeuwsch-Vlaande ren presenteert' - ondergebracht in het voor malige gemeentehuis van IJzendijke - met in gang van 1985 zes maanden sluiten. Aanleiding voor deze stap zijn noodzakelijke bezui nigingen die binnen de gemeentelijke begroting moe ten worden doorgevoerd. Sluiting van het museum gedurende een half jaar bete kent globaal een besparing van 14.300 gulden, of ongeveer 2.400 gulden per maand. In de begroting van 1985 zal de structurele besparing, ge volg van een half jaar sluiting, worden verwerkt. Plannen om het museum (tijdelijk) te slui ten zijn al aangekaart in juli 1983. Bedoeling was de sluiting al in 1984 door te voeren, maar door omstandigheden is het daar niet van gekomen. Na de herindeling van 1970 werd door het toenmalig ge meentebestuur het voormalige gemeentehuis van IJzendijke bestemd tot museum. Vrij spoedig daarna kwam de ge dachte naar voren niet alleen 'statische zaken' te exposeren maar het museum ook 'de straat op' te brengen. De nieuwe gemeente Oost burg heeft zich altijd gul be toond ten opzichte van dit mu seum. De toegekende subsidie bedragen zijn vanaf 1975 na genoeg alleen maar gestegen, van ruim 50 mille in 1975 tot ruim 80 mille in 1983. Daarna gooide de opgelegde rijksbe zuinigingen roet in het eten. Een opgelegde 5 procents bezuiniging kon binnen de be groting van het museum ge vonden worden. Toen echter bleek dat in 1984 drastischer bezuinigd moest worden ging de gedachte spelen het mu seum tijdelijk te sluiten. Het - in doorsnee - geringe aantal bezoekers tijdens de winter maanden gaf hierbij uiteinde lijk de doorslag. Overigens vindt het Oostburgse college wel dat bij bijzondere festivi teiten tijdens de winterperiode van de sluiting van het mu seum kan worden afgeweken. De raadscommissies voor welzijn en financiën bespre ken komende week dit voor stel. Van onze correspondente MIDDELBURG - Ruzie in de familie en dreigend gezichts- 23 juni in Oostburg Van een onzer verslaggevrs OOSTBURG - Zaterdag 23 ju ni vindt in Oostburg een unie ke openbare verkoping plaats. Ter gelegenheid van de jaar lijkse Open Dag van de land bouw hebben de drie West- Zeeuws vlaam.se landbouwor ganisaties besloten een koop dag voor landbouwwerktui gen te houden, van vier tot vijf uur 's middags op de Markt in Oostburg. De verkoping staat onder leiding van notaris mr. J. van den Berg. Alle leden van de land bouworganisaties in de streek kunnen spullen ter verkoop aanbieden. Het merendeel zal die dag te zien zijn in de omge ving van het Ledelplein, de grotere stukken (combines etc.) blijven op de bedrijven zelf staan. „Enerzijds is de verkoop een aantrekkelijk evenement tijdens de open dag, anderzijds is het voor de boeren een mooie gelegenheid om van een aantal overbodige spullen af te komen", zo schrijven de secretarissen van de diverse landbouwkringen. De voor verkoop bestemde werktuigen moeten wel vóór 10 juni bij deze secretarissen zijn aangemeld. verlies ten opzichte van zijn vrienden deed de 20-jarige Y. Y. uit Middelburg besluiten zijn slecht lopende winkel in Turkse levensmiddelen en an dere goederen in brand te ste ken. Het gebeurde op 20 mei van het vorig jaar. Gewapend het twee jerrycans (die hij even tevoren in een bezinestation had laten vullen) toog hij naar de winkel, waar hij de inhoud over de vloer sprenkelde en vervolgens in brand stak. De Middelburgse winkel maakte deel uit van een flatgebouw en een boven de zaak wonende vrouw hoorde het gerommel beneden en even later rook ze de brand. De onmiddellijk gealarmeerde brandweer kon niet voorkomen dat de zaal ge heel uitbrandde (schade bijna 30.000 gulden). Y. gaf later toe de brand met opzet te hebben veroorzaakt, maar hij ontken de dat hij met deze opzet in het vooruitzicht de verzekering in maart van 50.000 tot een ton had opgetrokken. „Maar het zou natuurlijk leuk geweest zijn als de verzekering wel had uitbetaald", aldus Y. te genover de politie. Overigens moest hij vrijdag voor de meervoudige strafka mer bovendien terechtstaan, omdat hij op 14 november '82 in Middelburg een cafébaas getracht had van het leven te beroven. Hij deed dit met een slagersmes, dat hij plotseling uit zijn jaszak haalde en naar de man gooide, toen hij uit het café was gezet. Het mes raakte het slachtoffer (na een nood sprong) in de broekzak, waar het afketste op een sleutelbos. Tegen Y. eiste het openbaar ministerie 9 maanden, waar van 4 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Burgemeester Spijkerboer overhandigt Hans Herrebout de medaille Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De 19-jarige Hans Herrebout uit Oostburg kreeg gisteren een stoffelijk blijk van dank voor zijn spec taculaire redding van de 6-ja- rige Enzio Cahn uit Eifstadt (Did). Hij wist het kind van een wisse verdrinkingsdood te redden. Burgemeester C. Spijker boer overhandigde Hans Her rebout gisteren de zilveren legmedaille, met daarbij beho rend getuigschrift, en de klei ne zilveren draagmedaille van de stichting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Op 14 juli vorig jaar consta teerde Hans, als strandwacht werkzaam aan de kust bij Nieuwvliet, tijdens een pa trouillevaart met de reddings- vlet een drenkeling in het wa ter. Het bleek een kind te zijn. Herrebout aarzelde dan ook geen moment en sprong over boord. Hij kon bij de drenke ling geen teken van leven meer bespeuren en is met het kind in zijn armen al zwem mend en tevens mond-op- mond-beademing toepassend naar het strand gegaan. Daar werd Enzio Cahn door collega Bart den Doelder over genomen. Hans bleef doorgaan - FOTO WIM KOOIJMAN met de mond-op-mond-beade ming. Na enige tijd kon het kind zelfstandig weer ademen. De inmiddels gearriveerde dokter Davids uit Groede liet Enzio voor observatie opne men in het Julianaziekenhuis in Terneuzen. Vandaar kon het jongetje na enkele dagen weer naar zijn vakantie-adres in West-Zeeuwsch-Vlaande ren vertrekken. De Maatschappij tot Red ding van Drenkelingen werd op de dappere actie geatten deerd door een artikel in De Stem. Burgemeester Spijker boer was indertijd ook al snel op de hoogte van deze specta culaire redding, want Hans Herrebout is zijn buurjongen. Gisteren werd het verhaal, nu in een wat rustiger sfeer, nog eens naverteld. GOES - Avondvierdaagse - De avondvierdaagse van de Ne derlandse Wandelsportbond begint maandag 4 juni om 18.00 uur bij de kantine van de Betho in Goes. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. De organisatie is dit keer in han den van het Comité Fruitwan- deltochten Goes. GOES - Concert - De instru mentale groep van Kees van Eersel houdt zaterdag 9 juni samen met de Maria Magdale- nacantorij concertante een concert in de grote Kerk in Goes. Op het programma staan onder meer enkele kerk- sonates van Mozart en het Concerto in A van Vivaldi. De uitvoering begint 20.00 uur. KAPELLE - Fietsdriedaagse - Liefhebbers van fietstochten kunnen in de pinksterweek te recht bij café Hundersmack in Kapelle. Daar is namelijk dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 juni om 18.30 uur de inschrijving voor de fiets- avonddriedaagse, georgani seerd door de Trim- en Tour club Kapelle79. De afstand is ongeveer 25 kilometer. KRUININGEN - Gemeente raad - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft onlangs unaniem besloten niet toe te treden tot de Districts Ge zondheidsdienst Zeeland. Het college van B en W noemde de nieuwe dienst onder meer 'on nodig, omslachtig en onjuist'. HULST - De Hulster gemeen teraad is met kleine meerder heid overstag gegaan en heeft woensdagavond besloten als nog toe te treden tot de Dis tricts Gezonds Dienst Zeeland. De verschillende raadsfrac ties maakten er, in tegenstel ling tot de vorige keer, geen el lenlange discussie van. Tegen toetreding tot de DGD stemden P. Stevens en W. de Brouwer (Gemeen schappelijke Belangen), A. Houben en A. de Booy (WD), H. Vercauteren (CDA), H. Neefs (eigen lijst) en R. Eeman (eigen lijst). De tegenstemmers zeiden weinig nieuwe elemen ten in het voorstel te kunnen ontdekken, al moest men wel toegeven dat de gemeenschap pelijke regeling nu toch wat degelijker in elkaar steekt. Van onze correspondent ZUIDZANDE - Ruim twin tig dauwtrappers meldden zich met hemelvaartsdag 's ochteds om klokslag zes uur bij de kerk te Zuidzande. Óndanks dat de weersom standigheden niet optimaal waren, bleek ook deze zesde editie een succes. De heenroute was, in ver- gelijking met voorgaande ja ren, gewijzigd. Deze keer maakte men een ommetje via het Bos van Erasmus, waardoor men iets later dan gebruikelijk bij het rustpunt, café Parkzicht te Nieuwvliet, arriveerde. Daar was de kof fie al bruin. De terugtocht liep via de buurtschap Ter Moere. De totale lengte van de tocht was 13 kilometer. „Iets lan ger dan in voorgaande jaren, maar daar had niemand pro blemen mee", zo deelde Ro ger Blaakman, één der orga nisators, mee. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG Er zijn plannen de de Stichting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen (WVO) en de Stichting Streek Jeugd Cen trale (SJC) in één gezamenlij ke huisvesting onder te bren gen en de administraties van beide instellingen nauw te la ten samenwerken. „De eerste resultaten rechtvaardigen de hoop op een spoedige verhui zing van de WVO naar het nu leegstaande gebouw aan de Schouwburgstraat in Oost burg. Dit staat te lezen in een voorstel van het Oostburgse college van B en W waarin de subsidiëring van de WVO over 1983 aan de orde komt. Aanlei ding voor dit (verlate) voorstel de tegenwerpingen van Aar denburg en Sluis om no langer mee te betalen aan de kosten van het gebouw Goedertij t in Breskens dat in hun ogen een typisch Oostburgse functie vervuld en derhale niet voor een gemeenschappelijke sub sidie in aanmerking komt. Oostburg vindt dit stand punt wel gerechtvaardigd. Consequentie is dat de voor 1983 uitgestrokken gemeente lijke subsidie niet toereikend is. Uitgetrokken was ruim 53 mille, nodig is een bedrag van bijna 65 mille. Constant van Water schoot - FOTO ARCHIEF DE STEM Voorzitter van NRTU Van een onzer verslaggevers VENLO/OOSTBURG - Constant van Water schoot uit Oostburg, voorzitter van de Neder landse Rijwiel Toer Unie (NRTU), heeft op Hemelvaartsdag de Grote Lenteprijs ont vangen van de TTC Venlo. De prijs werd hem uitgereikt na afloop van de Lenterit in deze Limburgse gemeente. De Grote Lenteprijs 1984 is toegekend aan Constant van Water schoot voor zijn inzet en die van het NRTU-be- stuur, waardoor deze or ganisatie na een zeer moeilijke periode aan het eind van de zeventi ger jaren er weer boven op is geholpen. De prijs werd afgelo pen jaren onder meer uitgereikt aan wereld kampioene Petra de Bruin, oud-premier Dries van Agt en prof wielrenner Peter Win nen. Rechtbank Middelburg Van onze correspondente MIDDELBURG - Woedend omdat zijn vriendin werd las tiggevallen door de 25-jarige T., schoot de evenoude S. D. uit Vlissingen in de nacht van 25 op 26 augustus van het vorig jaar tot driemaal toe in de richting van de man. Vrijdag hoorde de dader voor de meervoudige strafka mer in Middelburg een gevan genisstraf eisen van 6 weken, waarvan de helft voorwaarde lijk. Een lage eis, gezien de primaire beschuldiging van poging tot doodslag. Op grond van de feiten oordeelde offi cier van justitie mr. Van Ma rion echter slechts 'bedreiging bewezen, omdat D. kon waar maken dat hij bewust naas! zijn slachtoffer had gescho ten'. Die eerste keer gebeurde di1 vanaf 1 meter afstand, waarni hij zich omdraaide en wegliep; T. was niet van plan het erbij te laten zitten en ging hem achterna om de zaak 'uit te vechten'. De tengere D. schoof daarop in paniek nogmaals irt de richting van T. en vervol-i gens nog eens. Bij de schiet-l partij sneuvelde 2 etalagerui ten 'want het derde schot vuurde ik in de lucht', aldus D. Uit de geringe afstand tus sen de twee rivalen conclu deerde het openbaar ministe rie dat D., als hij dat gewild zou hebben, zijn slachtoffer zeker geraakt zou hebben. Wel meende mr. Van Marion dat het 'maatschappelijk onver antwoord is dat mensen met wapens rondlopen, zeker wan neer zij agressief of - angstig zijn'. D.'s raadsmans pleitte voor geheel voorwaardelijke straf, vooral omdat hij intussen met zijn vriendin naar Rotterdam is verhuisd om verdere moei lijkheden te voorkomen. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Plaatselijk nieuws W Breskens - De voetbalvej. eniging Breskens hield hajt algemene jaarvergadering de kantine op het sportcoij. plex Baersande. In zijn voor. woord blikte voorzitter WilK Vermeire terug op een succej. vol seizoen, waarin vier k; pioenschappen (één bij de nioren en drie bij de junior™ werden behaald. Ook bleek tijdens de vergadering dat men in Breskens om kader zj te springen, vooral voor delj. gere elftallen, terwijl ook dj post van jeugdsecretaris va. cant is. De komende weken zal worden begonnen met bouw van de tribune. Bolling - Bolclub Molenzicht hield weer een bolling. De uit slag was: 1. J. Scherbeijn-E Reyckaert-H. Goossens, 2. Fr Reyckaert-L. WelvaerhV Eecke, 3. Th. de Looze-R. van de Voorde-R. Goossens. waren 50 deelnemers. De vol gende bolling wordt werkt op pinksterzaterdag öm 13.30 uur. Iedereen kan deelne men. Jeugdbelang - De showdrum band Jeugdbelang gaat mor gen, zondag, op bezoek in Ve- try le Francois, een plaats in de Franse champagnestreek. Daar zal medewerking wor den verleend aan een zoge naamde champagnetocht. Veel ouders en fans zullen Jeugd- belang begeleiden. Belangstel lenden kunnen mee voor 25 gulden. Opgave bij H. Dumon- sau of A. Weemaes. Rondleiding - Morgen,zondag, houdt Jan de Zwart een rond leiding in zijn biologische tuin. Belangstellenden worden om 10.00 uur verwacht voor de schuurwinkel aan de Mosterd- weg. Voetbaltoernooi - De Sport vereniging Zuidzande ver zorgt morgen, zondag, een voetbaltoernooi op het sport veld te Nieuwvliet. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door FC Peperbusse uit St. Kruis, DSV Draaibrug, SV Nieuwvliet, SV Bron uit Wa terlandkerkje, FC Publica uit Maldegem (B) en de organise rende vereniging. Begonnen wordt om 10.00 uur. De prijs uitreiking vindt plaats in hotel De Roode Leeuw OOSTBURG - Rijksscholenge meenschap Koningin Wilhelmi- na. MAVO: Nico van den Amee- le, Arnold Boender, Trudy Bom, Gwendolyn Niezing, Wietske Overdam, Annemarie Verberg, Oostburg; Annemarie de Baare, Desiree van de Bossche, Bianca Fremouw, Marjolijn van Hane- gem, Desiree Koek, Monique Maas, Mare Merk, Irene van Oostenbrugge, Marianne van Sande, Breskens; Patrick Berckmoes, Richard Schrave- made, Waterlandkerkje; Mario Bikker, Claudia Pielaat, Marco Riemens, IJzendijke; Nellie Cat- seman, Esther Verhage, Groede; Petra Fieret, Ingeborg Hende- rikse, Sluis; Angelique Gelder land, Marleen Huigh, Andrea Quirijns, Schoondijke; Roger Pos te,ma, Retranchement, John-Peter van der Slikke, Biervliet; Ingrid toussaint, Cad- zand. HAVO: Esther Bakker, Peter Spijer, John Verplanke, IJzen dijke; Annemarie Becu, Ronald den Hollander, Janet de Lijzer. Schoondijke; Jörgen Bergwerf! Johnny Doeselaar, Johnny van Doorn, Annerie van Es, Corine den Hamer, Miranda Jansen, Mirjam van Kuijk, Monique Louwerse, Piet Luteijn, Arthur Schotman, Rudi van der Stel, Hans Vermaire, Nadine Vrie- sendorp, Jacqui Wille, Oost burg; Richard Boekhout, Chris- tianne van Oostenbrugge, m van de Sande, Breskens; Anja Dekker, Hoofdplaat; Barbara du Fossé, Petra de Groote, Rober Saalmink, Sluis; Carolien Frans, Groede; Ard Kramer, Dayid Ui" teijn, Zuidzande, Judith de Raa Waterlandkerkje, Nicole le mens, Jeanne Salomé, C3™3" Sarina Riemens, Hoek; Ann - miek van de Sluis, Retranche ment, VWO: Alexander Basting, ky Cornelis, Roel Dreve, S0™. de Feijter, André Obrie, Fr Ocké, Breskens; Eric Blaak»3"' Eric Eversdijk, Aardenburg; J" dith Boeree, Gideon Pieters- leen Verkruijsse, Groede; J° Boone, Esther de R?3t,w landkerkje; Artemis Borg 1 Helene Boudra, Anthony Lou» Paul van Waterschoot, u» burg; Ab Dieleman, Arjan Hof, Frank van Hof, Gerald teboom, Schoondijke; Dierkx, Martin Knuijt, u van de Luijster, Cadzand, riam Kok, Peter Vercrups Jannelies Vermeulen, Sluis, dy Risseeuw, Zuidzande. Aardappeltermijnmarkt A»5 13 dam - In Bintje 50 "un zet contracten verhandeld v"" ring november tegen J LaCt£n 6,10 per 100 kg, en 197 contt voor levering april tegen j - 30,20. De stemming was1 pru n(j dend en nauwelijks prysh Veiling Terneuzen Per stuk: sla 1: 28-33, byyaiK-*: 248-256, B: 167, struiksekteW Per bos: bospeen 84-181, kt 104, uien 21-23. Per kg: jjs. savooiekool 87, spinazie 0 kool 46-54. ■ZATERDAG 2 JUN11984 iiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiiiHHiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiim WIE ZICH de fraaie raads- zaal van de voormalige ge- meente Westdorpe kan her- inneren, zal ongetwijfeld nog wel eens denken aan die ene spreuk op een balk aan de schoorsteen. Bij de res- tauratie van het sierlijke ge meentehuis je is in 1965 veel aandacht (en ook veel geld) besteed aan de raadszaal. Zo was de damasten wandbe- gleding een voor die tijd on- gekende luxe. I Men was weliswaar met de S tijd meegegaan, maar erg modern of luxueus was het jn geen enkele kantoorruim- I te van het gemeentehuis. I Toch was er in de raadszaal I iets, dat de aandacht trok I van alle bezoekers. In een I eikehouten balk op de I schoorsteen prijkte in mooie, I met de hand gesneden let- I ters: „Hier heeft iemand zo I gelogen, dat deze balk is ge- I bogen." En iedereen die het 1 zag kon het best waarderen. Zo niet in het Limburgse Se- venum. De spreuk uit het Westdorpse politieke leven van weleer deed er heel wat I stof opwaaien, toen dezelfde I tekst verscheen boven de deur van de raadszaal in Se venum. Initiatiefnemer, burgemees ter R. Persoon, mag het dan een 'leuke, speelse term' vin den, de CDA-fractie in de gemeenteraad van Sevenum denkt daar anders over. Men verbeert zelfs in gewetens nood door de van Westdorpe afgekeken spreuk: Raadsle den leggen een eed af en in Sevenum vinden ze dat niet te combineren met leugens. Er is dus sprake van dat de tekst zal moeten verdwij nen. Maar in Westdorpe zijn ze er steeds om blijven lachen. De raadsleden voelden zich niet aangesproken. En ook nadat het gemeentehuis van Westdorpe particulier eigendom werd, is de 'leu- genbalk' gewoon blijven staan. In wat nu de 'Habbe- krats' heet, vinden ze het best aardig dat de balk, ook dankzij Sevenum, wellicht vaderlandse geschiedenis aan het worden is. I De watertoren i BE LAATSTE Neuzenmunt i is uit. Wie ze gespaard heeft kan het overblijvende cir- keltje in de speciale mun tenhouder nu opvullen. De uitgave van de bijzondere Schellingen ter gelegenheid van '400 jaar Terneuzen' door de stichting Noord straat Promenade is een doorslaand succes gewor den. Be vraag naar de serie van zes is groot. Van de eer- ste munt zijn nauwelijks dog exemplaren te krijgen. Het blijkt dat zowel het win kelend publiek als verzame- aars tuk zijn op de Schellin gen met afbeeldingen van erneuzense bezienswaar digheden. Elf zal hij het ontken en, maar er zijn socialisten p* vinden dat Terneuzens dA-burgemeester, Carel s u,»]11" Het rode blazoen eens mag oppoetsen, aaroyer Run je langdurig ssebissen, want hoeveel aatschappij -opvattingen Ji er niet verenigd onder ®"®mer socialisme. Of die n Ockeloen roze of rood Pvh' moeten ze binnen de «A maar uitvechten. »y, aft staat dat de burge- sb? r zeH houdt van men- diet een duidelijke eigen "'"'■«■miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini

de Stem | 1984 | | pagina 18