Regenbuien verstoren koersen in Lewedorp Tour du Flic slechts met twintig ploegen Derde plaats Johan Scheele Van Dijk op weg naar titel Ploeg Van Weas niet aanwezig Landau ontvangt vreemde schakers Phil Anderson in Kloosterzande Sterk deelnemersveld amateurkoers in Hulst Heinsdijk trainer Yerdegem Voetbal toernooien [in IJzendijke prhole viert floperen jubileum Favor ietenrol voor Zeeuws afdelingsteam Jeugdtoernooi Negende plaats voor Willemsen Zaalvoetbalteam Zeeland wint Erik Bronnenberg en Leo Koch naar Breskens 7ATERDAG2 JUN11984 T14 PAGINA SPORT 2 Van ome tennismedewerker 0ERIKZEE - Tim van Dijk uit Terneuzen bereikte zonder problemen de derde ronde van je Zeeuwse tenniskampioen schappen voor de jeugd bij de jongens tot en met 16 jaar. Van Dijk's overmacht is zo groot jat bij tot nu toe geen enkele game af hoefde te staan. Lenz floogerhuis en Hans Minnaar waren zijn slachtoffers. Zijn tegenstander in de hal ve finale zal waarschijnlijk komen uit de partij Peter- Heinz Schoolkate en Diederick van den Heuvel. Bij de meisjes t/m 16 jaar konden ook gisteren nog geen verrassingen worden geno- teerd. De vier geplaatsten maakten zich volledig waar. Dat betekent, dat de eerste ge plaatste Annemarie Verrijzen in de halve finale strijd zal moeten leveren tegen Judith van de Berge en dat Martine van Maarleveld de degens moet kruizen met Corina van de Borgt. Bij de 12-jarige jongens werden in de eerste ronden enkele verrassingen waar te nemen. Harold Schipper uit Goes als achtst geplaatste werd uit het toernooi gewipt door een fel spelende Tim van Veldhoven uit Philippine (6-3, 6-4), terwijl de vijfde geplaat ste Guido Tolhoek uit Axel de weg werd versperd. Hij ver loor in drie sets van Gerard Polderman (6-3, 4-6, 2-6). Voor de eerstgeplaatste Jeroen Ver- straeten waren er nog geen opstakels. Hij speelde zich zonder problemen in de halve finale via overwinningen op Robbert Springer (6-2, 6-0), Dennis de Jong (6-1, 6-0) en Tim van Veldhoven (6-0, 6-0). De tweede geplaatste Vincent de Kerf speelde zich in de hal ve eindstrijd via een zege op Terneuzenaar Jeroen Everling (6-1, 6-2), terwijl de derde ge plaatste Manfred de Kok zijn tegenstander wordt dankzij zijn zege op Bernd van Que- kelberghe (6-2,6-4). Onbetwist favoriete Sandra Begijn kwam via een zege op Anneke Engelse (6-0,6-0) in de halve finale, hetgeen voor Isa bella Leenhouwers meer moeite kostte. Met 7-5,7-6 won zij op het nippertje van Chan- tal van Schelven. Uitslagen: jongens t/m 16 jaar, tweede ronde: Tim van Dijk - Hans Minnaar 6-0, 6-0, Peter-Heinz Schoolkate - Jan-Wil lem Bartz 6-3. 6-3, Dimitri Kaijser - Walter Montenarie 7-6, 6-7, 6-2, Marcel van Sabben - Ramon de Jong 6-0, 6-1. Meisjes t/m 16 jaar, tweede ronde: An nemarie Verrijzer - Astrid Verspeek 6-0, 6-1, Judith van de Berge - Jeanine Moer land 6-1, 6-1, Martine van Maarleveld - Rosemarie Voeten 6-3,6-0, Corina van de Borgt - Monique van de Borgt 6-1, 6-2. Jongens t/m 12 jaar, derde ronde: Tim van Veldhoven - Roger Havermans 6-0, 6-1, Jeroen Everling - Kim Langeraert 6- 2.6-1, Manfred de Kok - Patrick Vervaet 6-3,6-3, Bernd van Quekelberghe - Men- no Sanderse 6-2, 6-1. Kwartfinales: Je roen Verstraeten - Tim van Veldhoven 6-0, 6-0, Manfred de Kok - Bernd van Quekelberghe 6-2,6-4, Vincent de Kerf - Jeroen Everling 6-1, 6-2, Stefan Haver mans - Gerard Polderman 6-3,6-1. Meis jes t/m 12 jaar, kwartfinales: Sandra Be gijn - Anneke Engelse 6-0, 6-0, Isabella Leenhouwers - Chantal van Schelven 7- 5.7-6, Angela Latuheru - Ingrid de Vries 6-1,6-0, Emerence van Wingen - Martine Verschoore 6-3.6-0. LEWEDORP - Rinie Tak bij de nieuwelingen en Leon Meijers bij de liefhebbers wa ren vrijdag triomfators in de vierde wielerronde van Lewe dorp. Beiden toonden zich de snelsten in de eindsprint. Paul Barten en Cor Voogt waren geruime tijd de anima tors bij de nieuwelingen. Half koers otnsnapten zij uit het peloton. De maximale winst die zij kregen was twintig se- lijkstra leider in driedaagse door Rinus Verberkmoes \XEL - Na twee dagen waarin twee etappes en een tijdrit werden afgewerkt, leidt Herbert Dijkstra van de Peddelaars de juniorendriedaagse Groot Axel. Dijkstra maakte deel uit van een kopgroep van zeven man die in Axel in een eindsprint om de zege streden. Berends van 't Luchtschip I washier de rapste, maar Dijk stra bleek toch in totaal 0,25 sec. minder nodig te hebben gehad over de totaal afgelegde kilometers. Eerder op de dag won Cor- I des van de Uithoornse WTC de tijdrit voor de Terneuzenaar Charles de Caluwé en startte daarom voor de tweede etappe Zuiddorpe-Axel in de witte leiderstrui. In de ochtenduren maakten I de nog 114 in koers zijnde cou reurs van de tijdrit een enorm gevecht tegen de klok. De win naar, Cordes uit Uithoorn, be- haalde over de negen kilome- die de renners van Koe- I wacht naar Zuiddorpe bracht I een gemiddelde snelheid van km. en daarmee bleef hij de Caluwé vijf seconden voor. Ook deze klepper, die voor I Willebrord Wil Vooruit rijdt, I draaide een snelheid die boven i de 45 km/u lag. De nationaal i kampioen bij de junioren bleef daar net over. Dit trio startte later op de dag in Zuiddorpe aan de leiding van het klasse- ment en aangezien pal voorr 1 de start een onweersbui het parcours er niet gemakkelij ker op maakte, was een felle strijd te verwachten. Die kwam dan ook. In de I druilerige regen werd vanaf ie start het tempo hoog opge- [schroefd. Voor veel 'slachtof- I Iers' van het eerste uur - niet meer dan vijftig lekke banden, J waarvan de meeste in de Ma- I thijssenstraat, tussen Koe- I wacht en Axel vielen - moes- I ten daardoor noodgedwongen iet peloton laten gaan. Slechts een enkeling, onder I andere Moorman, Mobach en I IJZENDIJKE - De voetbal- I tereniging IJzendijke heeft I "jf de pinksterdagen enkele I voetbaltoernooien op het pro- I Pamma staan voor senioren- teams. Zaterdag 9 juni komen de volgende formaties in actie: [wioondijke 1, Cadzand 1, I astburg 2, FC Schulpweg otterdam), IJzendijke 2 en Uzendijke 3. Dit toernooi be- Worn 13.00 uur. Zondag 10 juni komen de I Jgende ploegen in het veld: I Watervliet 1 (België), Terneu- |j® 1,Sluiskil 1 en IJzendijke Itoernooi begint om 13.30 (HUT, Maandag 11 juni wordt er I115.00 uur nog een sponsor- l 'Mstrijd gespeeld tussen de I^ms van La Porte d'Or en, ''"an Koophandel. -j! - Zaterdag viert de I *™alvereniging Terhole het I J*ten jubileum. Op die dag I Molt zowel het eerste als het IS» elftal een vriendschap- |™Jk duel tegen een elftal dat I; "fnieerd is uit spelers van I* ®v«ige voetbalclubs uit de latente Groot-Hontenisse. s Wedstrijd van het tweede |2 tegen spelers van de oe elftallen van SDO, Vo- 'aarde en Hontenisse be- I 'om één uur. Om drie uur l'eth 1161 eerste elftal van ■''eld eveneens °P eigen I j aan tegen een selectie I- "e eerste elftallen van de oemde verenigingen. Te- worden op deze dag ze- «.l/Pflers van Terhole ge- ICr? a' vanaf de begin- lirioK en allen omstreeks I soncfcrd officiële wed- ■•- eri voor Terhole hebben 1 Deze zeven zijn: Cees r% Hubert Freijzer, f.j.j! freijzer, Peter Vioen,' Ihitv Si'va, Karei Freijser ar'k Maerman. De Jong slaagden er nog in de aansluiting te hervinden. Voor de rest betekende het vaak een hulpeloze achtervol ging op minuten achterstand. Bij deze pechvogels mannen als Dekker, Van Goethem en Corné van Rijen. In deze malaise trokken Tolhoek - hij moest even later eveneens wegens pech de rest laten gaan - Wouters en Muis er in de kop van het peloton stevig aan. Dit trio kwam zelfs los, maar kon deez opening niet uitbouwen en werd weer opgeslokt door het peloton. Muis probeerde het daarna nogmaals met Zijlmans in zijn wiel. Dit duo kreeg de witte truidrager Cordes mee en dat pikte de volggroep niet. Het gevolg was een hergroepering. De impuls die beslissend was voor de etappe werd inge zet door Berends en Dijkstra. Dit tweetal ging er met nog 35 kilometer voor de wielen tus senuit en had een voorsprong, die nog slechts teniet kon wor den gedaan door Van de Jagt, Van der Pas, Van den Dries, Van Gessel en Van Raven- stein. Het gevolg was een kop groep van zeven man. Voor de actieve Cordes was dot tevens het sein om in de achtervol ging te gaan. Ontketend begon hij deze en kreeg voor hetm uiteindelijk de beslissende klap in de steenslag van de Mathij ssenstraat. Losliggend grint betekende ook voor hem een lekke band en achterstand op het voort denderende peloton. Uiterst prijzenswaardig slaagde de witte truidrager er in het gat dicht te rijden om vervolgens weer op kop van de achtervol gende groep post te vatten. Zijn grootste concurrent, De Caluwé, steunde hem hier, maar helpen deed het niet meer. De zeven leiders waren weg en bleven weg. Het gevolg was een eindsprint met als resul taat, zoals eerder vemeld, een nieuwe witte truidrager. Voor de slotdag, Koewacht-Koe wacht over 105 kilometer in ieder geval een gunstig voor uitzicht. Aan strijdzucht zal het dan ook niet ontbreken. Uitslagen: Tijdrit over 9 km.: 1. T. Cordes (Hoorn) 45.631. 2. C. de Caluwé (WWV Willebrord), 3. D. Dekker (Peddelaars), 4. R. Moorman (Ulysses), 5. T. Akkermans (Fortuna), 6. H. Meeter (WV Eede), 7. J. Moen (Hoorn), 8. D. Witekamp (Amstel), 9. C. van Rijen (WWV Willebrord), 10. M. Piels (Luchtschip), 11. R. Zijlmans (Zuid westhoek), 12. P. Wouter (Fortuna), 13. E. Knuvers (Schoten), 14. P. Prijs (Presto), 15. P. Tolhoek (Theo Middelkamp), 16. H. Dijkstra (Peddelaars), 17. J. van Gessel (Presto), 18. P. ter Schure (Olympia), 19. R. Ge ris (Tempo), 20. T. van Duren. Derde etappe: 1. T. Berends (Lucht schip) 95 km. in 2.06.55, 2. H. Dijkstra (Peddelaars), 3. J. van de Pas (Lucht schip), 4. J. van ravenstein (Presto), 5. J. van Gessel (Presto), 6. A. van de Jagt (Woerden), 7. A. van de Dries (Pijnen), 8. C. Schouwenaar (Theo Middelkamp), 9. P. Voshol (De Coureur), 10. R. Zijlmans (Zuidwesthoek), 11. E. Weiten (Woerden), 12. T. Akkermans (Fortuna), 13. P. Bol (Zuidwesthoek), 14. M. Boon (Ulysses), 15. J. Mobach (Zeeuwsch-Vlaanderen-B), 16. J. Mooy (Olympia), 17. B. de Wit (Zuid westhoek), 18. E. Knuvers (Schoten), 19. J. Jansen (Zuidwesthoek), 20. J. Muis (WV Terheijden). Algemeen klassement na derde etap pe: 1. H. Dijkstra (Peddelaars), 2. T. Be rends (Luchtschip), 3. J. van Gessel (Presto), 4. T. Cordes (Uithoorn), 5. C. de Caluwé (WWV St. Willebrord), 6. A. van de Jagt (Woerden), 7. J. van Ravenstein (Presto), 8. R. Moorman (Ulysses), 9. T. Akkermans (Fortuna), 10. A. van de Dries (Pijnen), 11. J. Moen (Uithoorn), 12. D. Witkamp (Amstelland), 13. C. van Rij en (WW St Willebrord), 14. M. Piels (Luchtschip), 15. P. Wouter (Fortuna), 16. J. van de Pas (Luchtschip), 17. E. Knu vers (Schoten), 18. J. van de Akker (Tem po), 19. P. ter Schure (Olympia), 20. C. Schouwenaar (Theo Middelkamp). TERNEUZEN - Vandaag staat het Zeeuwse afdelingsteam weer voor een krachtproef. In Wassenaar strijden de afde lingsvoetballers dan mee om het Nederlands kampioen schap. Tegenstanders in de poule voor de Zeeuwen zijn: Arn hem, openingsduel om half tien, Amsterdam, Gouda, Drente en Dordrecht. De fina le begint om 16.00 uur. Chris Delbressine schiet de jeugdige coureurs weg bij de start van de tijdrit. FOTO WIM KOOYMAN TERNEUZEN - De Tour du Flic, die maandagavond 4 juni begint, lijkt niet meer zo aan trekkelijk voor de sponsor- ploegen dan voorheen. Twin tig formaties komen aan de start en dat zijn er zo'n vijf minder dan tijdens de vorige editie. De ploegen van Wiskerke en Dallinga zijn nu al zeker van succes. Vooral nu de formatie van Walhout-de Visser ver stek laat gaan. Zoals De Stem al eerder meldde werd Bertus Wieles geschorst voor deze Tour du Flic, nadat hij een ju rylid 'bejegend' zou hebben. Ploegleider Van Waes is zie dend over deze strafmaatregel en verwijt het comité dat fat- EREMBODEGEM - Na vorige week zijn eerste podiumsucces behaald te hebben op het Axelse R.E.S. circuit kreeg Jo han Scheele uit Zaamslag blijkbaar de smaak zo goed te pakken dat hij op het snelle circuit van Erembodegem op nieuw het ereschavot mocht beklimmen bij de Internatio nalen 500 cc categorie. Na de bescheiden zevende plaats in de eerste reeks volg de een indrukwekkende twee de reeks waarin hij fel in de slag ging met Danny Joos en Gerry Doms, terwijl Willy van Baelen de koppositie verde digde. Scheele finishte als der de en werd daarmee tevens derde in de eindstand, terwijl Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Eindstanden van het jeugdvoetbaltoernooi van Oostburg: ZATERDAG: F-pupillen: 1. Aardenburg, 2. IJzendijke, 3. Oostburg, 4. Biervliet; E-pu- pillen: 1. Knokke, 2. Oostburg, 3. RIA, 4. Philippine; D-junio- ren: 1. Oostburg, Tern. Boys, Breskens, Hoek; C-junioren: 1. Knokke, 2. Oostburg, 3. Cad zand, 4. MW; B-junioren: 1. Tem. Boys, 2. AZW, 3. Oost burg, 4. Tern. Boys; ZONDAG: E-pupiilen: 1. Combinatie, 2. Aardenburg, 3. Knokke, 4. Oostburg; D-junio- ren: 1. Knokke, 2. Oostburg, 3. MW, 4. IJzendijke; C-junio- ren: 1. Knokke, 2. Oostburg, 3. MW, 4. IJzendijke; B-junio- ren: 1. Oostburg, 2. Schoondij- ke, 3. IJzendijke, 4. RIA. Eduard van de Klooster uit Hulst vierde werd met een to taaltij d die vier seconden ho ger lag dan die van Scheele. In de reeksen werd Van de Klooster vierde en zesde. Een succesvolle herhaling was er ook voor Martien Jan sen uit Sluiskil in de Nationa- len 250 cc categorie. Na zijn tweede plaats in Axel volgde nu de derde plaats die hij met dezelfde klassering de beide reeksen verdiende. Omdat in Erembodegem voor alle cate gorieën kampioensproeven werden verreden, waren deze resultaten des te belangrijker. In de debutanten 125 cc ca tegorie scoorde Marlon He- melsoet uit Westdorpe even eens hoog met een vijfde en een zesde plaats in de reeksen waarmee hij vierde werd in de eindstand. UITSLAGEN: Debutaten 125 cc: 1. Goethals (Bel gië), 4. Marlon Hemelsoet (West dorpe), 6. Alex Warrens (Ossenis- se), 20. André van Espen (Axel). Debutanten 250 cc: 1. Lenaerts (België), 6. Jean Pierre de Bleyser (Heikant), 7. Frank van Kruyssen (Kloosterzande). Junioren 250 cc: 1. Peter Dhauwe (België), 4. Gino de Jonghe (Axel), 10. Erwin Adam (Westdorpe), 11. Sam Jansen (Sluiskil). Junioren 500 cc: 1. Frank Scherlippens (België). Natlonalen 250 cc: Brik Schelfaut (België), 3. Martien Janssen (Sluiskil). Natlo nalen 500 cc: 1. Thierry Sierens (België), 7. Jos Overbeke (Terneu zen), 9. John Fynaut (Oostburg), 10. Robert Beyer (Schoondijke), 13. Peter van de Ree (Zaamslag). In ternationalen 250 cc: 1. Marc van der Meerssche (België), 16. Ko Wal- hout (Sluiskil), 20. Johan Schelle- man (Axel). Internationalen 500 cc: 1. Gerrie Doms (België), 3. Johan Scheele (Zaamslag), 4. Eduard van de Klooster (Hulst), 12. Jack Len- sen (Axel), 13. Roger Vink (Axel), 19. Rudi Vink (Axel). soensnormen zijn overschre den. Hij heeft zijn ploeg dan ook teruggetrokken voor dit trimmersgebeuren. „Ik vind het onbegrijpelijk dat een comité totaal niets van zich laat horen als er om op heldering over deze kwestie gevraagd wordt. Ik heb ruim twee maanden geleden een brief opgesteld en duidelijk om een antwoord gevraagd. Maar de heren in Terneuzen laten niets van zich horen. Het lijkt wel of ze bang zijn om commentaar te geven op deze kwestie en de juiste reden van de schorsing van Wieles op te geven. Blijkbaar is er geen werkelijke reden aan te voe ren. Een simpel briefje kan er niet af. Als comité-zijnde vind ik dat niet bepaald van sporti viteit getuigen. Misschien heeft Walhout vorig jaar wel te veel gewonnen", aldus Ho- noré van Waes. Het comité Tour du Flic is erg terughoudend over deze zaak en wil er eigenlijk niets over kwijt hetgeen toch de no dige vraagtekens oproept. „Wij hebben die brief alleen voor kennisgeving aangeno men. Voor de rest geven wij geen commentaar", aldus Piet Roelands, bestuurslid van het comité Tour du Flic. Voor het wedstrijdverloop is het geen goede zaak dat Walhout zich heeft teruggetrokken. Vorig jaar nog won Ceriel Hoefna gels twee etappes in de Tour du Flic en was hij de enige renner die de hegemonie van Wiskerke en Dallinga kon doorbreken. Maandag gaan 20 ploegen van start voor de eerste etappe over ruim 50 kilometer. De rennerskaravaan trekt dan naar Hoek en komt dan terug naar Terneuzen. Dinsdag staat er een ploe gentijdrit over 27 kilometer op het programma en een dag la ter moeten de trimmers een individuele race tegen de klok afleggen. Donderdag wordt de Tour du Flic afgesloten met een rit in lijn. Vrijdagavond is er dan weer de gebruikelijke prijsuitreiking. Deze keer vindt de prijsuitreiking plaats in de MTS/MEAO aan de Zel- denrustlaan in Terneuzen. De deelnemende ploegen aan de Tour du Flic zijn: Dal- linga/Eurosteiger, Wiskerke, Piet Friet, NSM, Verwarming Vluggen, Op de Dam, Witte- Boussen-de Bruin, Snugly, Binnenvaart, Vijverhof/Ulijn, Veilig Verkeer Nederland, De Griete, Maison Magdalena, De Grite/Verhulst, Van der Lin- de/Nieuwelink, 't Keldertje/ De Oude, Stoffels, Disco Lo- ve/Rue du Nord, De Instuif en Wn Priistop. Van onze schaakmedewerker AXEL - De schaakvereniging Landau uit Axel zal in het voorjaar van 1985 een internationaal gezelschap schakers ontvangen voor de vierde en laatste ronde in het Schaakt Zonder Grenzen-toernooi. Landau heeft voordat men tot de conclusie is gekomen om de organisatie op zich te nemen ve le maanden van voorbereiding gekend, de organisatie van een dergelijk schaakevenement vraagt nogal wat financiële inspanningen van de club. Na vele gesprekken met potentiële sponsors en de ge meente Axel heeft Landau de knoop maar doorgehakt en neemt de organisatie op zich. Er zullen in het volgend voor jaar zo'n 80 schakers met eventuele aanhang naar Axel ko men. Naast een ontvangst op het stadhuis van Axel wordt de schakers na afloop van de schaakactiviteiten een eenvoudi ge maaltijd aangeboden. Het Schaakt Zonder Grenzen-toer nooi is een vierrondig toernooi wat in twee wedstrijdseizoe nen wordt gespeeld. De vier deelnemende teams komen uit Frankrijk, Duitsland, België en Nederland. De vaderlandse schakers zijn afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen. conden. Beide koplopers ble ven tot enkele ronden voor het einde voorop draven. Toen raakte het peloton pas goed op drift. Onder aanvoering van Leo de Koning, Eddy Cromheecke, Richard Vrieze en Rinie Luijcks werd de hergroepe ring dan ook spoedig een feit. In de eindsprint etaleerde Ri nie Tak zijn sterke eindschot en hield onder andere Barten en De Koning als de gevaar lijkste concurrenten achter zich. Tijdens de liefhebberskoers gooide Pluvius roet in het eten. De plensbuien eisten hun tol. Van de 54 vertrekkers hielden namelijk zo'n 35 man het voor gezien tijdens die regenval. In de fel betwiste eindsprint bleek Leon Meijers over de meeste reserves te beschikken. Uitslagen: Nieuwelingen: 1. R. Tak (Oudenbosch) 45 km. in 1.08.10, 2. P. Barten (Zevenbergen), 3. L. de Ko ning (Heenvliet), 4. B. Vermunt (Etten Leur), 5. J. van de Boom (Roosendaal), 6. R. Luicks (St. Wil lebrord), 7. J. van Ginneken (Etten Leur), 8. R. d Vrieze (Goes), 9. E. Cromheecke (Arardenburg), 10. M. Remijn (Wilhelminadorp). U. C. Voogt (Breda), 12. C. Wouters (Ze venbergen), 13. M. van der Zwan (Den Haag), 14. P. Hermes (Wouw), 15. R. van Sundert (St. Willebrord), 16. L. Goeree (Kruiningen), 17. J. van Schaik (Souburg), 18. M. de Geus (Ossendrecht), 19. R. Marijs (Arnemuiden), 20. J. van der Wiel (Etten leur). Liefhebbers: 1. L. Meijers (Til burg) 45 km. in 1.19.56,2. M. van der Sman (Nooddorp), 3. C. van de Bergh (Oud Gastel), 4. A. Aarts (Halsteren), 5. C. van der Made (Moerdijk), 6. H. van den Oever (Wassenaar), 7. W. Weterings (Til burg), 8. E. Koets (Biggekerke), 9. J. Hage (Prinsenbeek), 10. B. Oosse (Middelburg), 11. J. Tolhoek (Yer- seke), 12. P. Steenbakker (Hein- kenszand), 13. F. Broersma (Zoute- lande), 14. B. de Vries (Den Haag), 15. J. Kijzers (Bergen op Zoom). Van onze sportmedewerker HULST - Het wielercomité Hulst is er opnieuw in ge slaagd een aantrekkelijk deel nemersveld aan de start te krijgen van de traditionele kermiskoers van Hulst voor amateurs. Niet minder dan 80 renners hebben ingeschreven voor de koers op dinsdag 5 ju ni. Onder die inschrijvingen tal van bekende namen zoals Mattie de Baat, Rob Bijvank, Bart van Est, Corné Heeren, Jac van der Horst, Johan Kui ken, Kees de Nooyer, Thijs Fa se, Reinier Valkenburg, Cees Vleugel, Louis Schenk en Ed win Rovers. Naast deze kanshebbers komt ook een groot aantal Zeeuwsvlamingen naar Hulst. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is bij zonder sterk vertegenwoor digd met onder andere Cor Vervaet, Hans Moens, Eric Vereecken, Guus Barhorst, Patrick van Passel, Werner Wieme, Adrie de Maesschalck en Werner d'Hondt die voor eigen publiek rijdt. Ceriel Hoefnagels uit Clinge maakt zijn opwachting bij de amateurs. Hoefnagels was bij de trimmers een van de beste Zeeuwen en gaat het nu bij de amateurs proberen. De amateurs moeten 100 ki lometer onder de wielen fiet sen en de start is om 15.00 uur aan de Grote Markt in Hulst. De renners rijden weer het be kende rondje over de Molen berg, met daarin de kasseien- strook die op den duur het zit vlak zwaar teistert, dat 65 keer moet worden afegelegd. Zoals bekend maakt Wim de Waal mogelijk zijn rentree bij de amateurs. WIliLIillKLASSIiMKNl Amateurs: 1 Toon v.d. Steen, Bruinisse 150 punten; 2 John de Crom, Hoogerheide 129; 3 Corné Heeren, St. Willebrord 126; 4 Ed win Rovers, Roosendaal 143; 5 Jos Gevers, Rijsbergen 115; 6 Mar tin Iriks, Bergen op Zoom 114; 7 Anjo van Loon, St. Willebrord 105; 8 Jan Poley, Kruiningen 93; 9 Reinier Valkenburg, Bergen op Zoom 89, 10 Jan Siemons, Zundert 86; 11 Tonnie van Oorschot, Prinsenbeek 83; 12-13-14 René Haast, Rijsbergen, Matti de Baat, De Heen, Rinus Ansems, Chaam, 82; 15 Pierre Raas, 's Heeren- hoek 74 pnt. Junioren: 1-2 Patrick Bol, Hoeven, Ruud Zijlmans, Oud Gastel, 172 pnt.; 3 Corné van Rijen, Hoeven 155; 4 Jac Nieuwkoop, Roo sendaal 122; 5 Bas de Wit, Zegge 121; 6 Antoin Goense, Ovezande 119; 7 Patrick Tolhoek, Yerseke 118; 8 André de Bruyn, St. Wille brord 112; 9 Peter Wouters, Zundert 97; 10 Willem van Loenhout, Nieuw Vossemeer 94; 11 Johan de Bruijne, Rill. Bath 82; 12-13 Tonnie Akkermans, Zevenbergen, T. Post, Oosterhout 81; 14 Ri chard van Nijnatten, Hoeven 75; 15 Theo Akkermans, Nw. Vosse meer 72 pnt. Nieuwelingen: 1 Kees Smits, Zundert 227 pnt.; 2 Paul Barten, Ze venbergen 191,3 Anton Tak, Oud Gastel 184; 4 Jan van Steen, Fij naart 168, 5 Jos Bol, Hoeven 165; 6 Jos v.d. Luijtgaarden, St. Wille brord 121; 7-8 J. van Ginneken, Etten-Leur, Jan v.d. Ameelen, Terneuzen 112; 9 J. Melsen, Roosendaal 102; 10-11 J. Brans, Ruc- phen, Pierre Haast, Rijsbergen 95; 12 A. Frijters, Rijsbergen 89; 13 Bert Vermunt, Etten-Leur 84; 14 J. Mobach, Sluiskil 81; 15 R. Tak, Oudenbosch 78 pnt. KLOOSTERZANDE - De Australiër Phil Anderson start definitief in het pinkstercrite rium van Kloosterzande, dat op zaterdag 9 juni wordt ver reden. ASSEN - Op het vernieuwde circuit van Assen werd op He melvaartsdag de derde ronde verreden in de strijd om het Nederlands wegrace kam pioenschap in de 500 cc klasse. Johnny Willemsen, de weg- racer uit Terneuzen, behaalde een negende plaats en leverde daarmee weer een knanne prestatie. OOSTBURG - Jasper Heins dijk uit Terneuzen wordt de nieuwe trainer van volleybal vereniging Verdegem uit Oostburg. Dit werd deze week bekend gemaakt door het be stuur. Heinsdijk trainde de laatste twee seizoenen Athanatos uit Kloosterzande, maar was daarvoor ook al werkzaam bij Verdegem. Heinsdijk zal de training van alle teams op zich nemen, ook het nieuwe derde herenteam zal onder de hoede van de Terneuzenaar vallen. De stichting Wielerpromo- tion Zeeuwsch-Vlaanderen heeft daarmee een waardige vervanger voor Jan Raas, hij rijdt de ronde van Luxem burg, kunnen contracteren. De profs beginnen volgende week zaterdag om 18.30 uur.'s Mid dags rijden eerst de junioren en daarna de amateurs. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Ter voorbe reiding op het Nederlands kampioenschap in Nijmegen (zaterdag) speelde het Zeeuw se zaalvoetbalteam in Middel burg tegen Bon Apetit. Dit treffen werd met 9-6 door de selectiespelers gewonnen. Van onze correspondent HULST/BRESKENS - Bres kens heeft deze week verster king gekregen. Leo Koch is overgekomen van Sluiskil en Erik Bronnenberg, de doelman van het Zeeuwse afdelings team, van Oostburg. De 23-jarige Lucas van de Voorde verruilt HW '24 voor Clinge. Arjen Jansen verlaat Hoek en sluit zich aan bij Sluiskil.

de Stem | 1984 | | pagina 11