STELLEDUIKERS OP DREEF Bram van Lare werkt aan seizoenvullend programma Clubhuis voor ruiterclub Axel Stunt van Operatie St. Alov rijdt Lourdes-Graauw Estafetterecord AV '56-junioren T)K if Zesde plaats Van Boven Nederlaag -aamslag Fietscross Breskens Succes voor Middelkamp Fietscross Oostburg Titelstrijd tennis jeugd in Zierikzee WOENSDAG 30 ME11984 ord-Brabant Limburg uitenl./Div. België Frankrijk Italië Spanje PAGINA SPORT 2 Wielerronde in Lewedorp Veerman vierde A64 1 *A: a 22 183 SLAG [1UM EN CAMPING PATERSVEN zwemb. kinderbad, speelt., natuur- >eivijver en visvijver, winkel en kan en verhuur van BUNGALOWS. Bel •re informatie naar: Patersven, Kl. rnhout/Zundert, 01696-2858. A ART - PINKSTEREN tijd duur te zijn, mogelijkheden voor op 4* ANWB-camp:ng »De Rul£e Venlo). Uitgebr acc., recr. team aan- tbad. Tel. reserv. 04765-2360. OSTENRIJK vakantiewoningen. Inl. 6. 6067 CJ Linne (L) Tel. 04746-1338... N IN Z.O. FRANKRIJK via "I.R.S" d'Ibie (France). Schrijf/bel in Neder uur 09-3375948567. I L\S a/d Midd. Zee, Argeles Sur Mer •ij. Voor info.: 04789-1825. n Anti- Ie aller- aar ge- Folders 437010. I verhuurt a/d Adr. Riviëra o.a. in Lido ft oers. io, Cervia en Rimini app. max. 7193. (ook 's avonds). I T14 Yunonze zwemmedewerker I vUDDELBURG - In het nvembad te Middelburg hield pc Zuidwester wedstrijden i0Or niet-startvergunning- tiouders. Hiervoor waren de jeams van Luctor, De Stelle duikers, Zeelandia en De Stormvogel uitgenodigd. Voor ,lc zuidwester en De Stelle duikers was het tevens een re vanchewedstrijd van de finale om de Zeeland-cup. In die fi nale bleek de ploeg uit Hein- kenszand sterker te zijn dan de Middelburgse selectie. Ook nu weer liet De Stelleduikers een goede indruk achter, on danks de afwezigheid van zijn topzwemmer Kees-Jan van Overbeeke, die wegens een teenblessure verstek moest la ten gaan. Uitslagen: 25 m schoolslag meisjes 8 j.: Alexandra Knoester Luctor 23.7; 25 m vrije slag meisjes 10 j.: Nicole v.d. Schelde Zeelandia 19.4; 25 m schoolslag jongens 8 j.: Den nis Barendse Zuidwester 25.0; 25 m vrije slag jongens 10 j.: Vincent de Kraker Luctor 19.8; 50 m vlinder slag jongens 12 j.: Jurgen Hooge- boezem Stelleduikers 44.4; 50 m vlinderslag meisjes 12 j.: Anita Hoekman Stelleduikers 47.6; 50 m schoolslag meisjes 14 j.: Conzuela Ha vest Stormvogel 41.2; 50 m schoolslag jongens 14 j.: Sjoerd Brasser Luctor 40.5; 50 m vrije slag jongens 14 j.: Wietse Kroes Zuid wester 29.4; 50 m vrije slag meisjes 14 j.: Jeanette Hietbrink Stormvo gel 29.9; 25 m rugslag meisjes 8 j.: Michelle Stroomer Stormvogel 25.9; 25 m rugslag jongens 8 j.: Niels Pleyte Stormvogel 24.1; 25 m schoolslag jongens 10 j.: Andrew Getahan Zuidwesters 24.7; 50 m rugslag jongens 12 j.: Henk v.d. Brink Stelleduikers 40.2; 25 m schoolslag meisjes 10 j.: Jits Jonge- pier Luctor 22.8; 50 m rugslag meisjes 12 j.: Anita Hoekman Stel leduikers 47.4; 50 m vlinderslag meisjes 14 j.: Corina Dijke Zuid wester 38.3; 50 m vlinderslag jon gens 14 j.: Marcel van Hese Stelle duikers 35.6; 50 m rugslag jongens 14 j.: Richard de Voogd Luctor 32.9; 50 m rugslag meisjes 14 j.: Lyset Dijke Zuidwester 34.9; 6x50 m vrije slag est meisjes: Luctor 3.54.1; 6x50 m vrije slag est. jongens: Stelle duikers 3.29.2. Individueel fietsen Ie opkomst' Van onze sportmedewerker SLUIS - Het toerfietsen is de laatste jaren duidelijk aan het veranderen. Zag men voorheen grote pelotons „p de zondagmorgen door het Zeeuwsch-Vlaamse land peddelen, de laatste tijd is die groepsgrootte aan vermindering onderhevig. Kleinere groepjes of indivi- juele 'trimmers' vormen >ds meer het straatbeeld. I Ook Sluizenaar Bram van La- re is deze tendens niet ont- in. Vorig jaar reeds kwam &j met een plan op tafel om in fet-Zeeuwsch-Vlaanderen krachten tussen de toer- jte te bundelen en een sei- i loenvullend sterritten-pro- gramma in elkaar te steken, t lukte maar ten dele, want I slechts de helft van de forma- ties, die bij de NRTU zijn aan- loten, gaf gehoor aan zijn I oproep. Toch zijn die sterritten in de rest van Nederland enorm in opkomst. Van onze sportmedewerker HELMOND - Serge van Bo ten was met een zesde plaats de beste vertegenwoordiger tan de WV Zeemvsch-Vlaan- deren tijdens het sterk bezette landelijk jeugdtoernooi voor jeugdlicentiehouders in Hei- mond. Serge reed mee in de categorie van elfjarigen. In de oudste categorie, de veertienjarigen, reed Jacky Fortrei naar een vijftiende plaats en Harold Dhondt naar twintigste. Johnny van i Cadsand werd achtste bij de twaaltjarigen en Jean-Pierre Fortrei negende. Robert Nijs Wshte als 21ste bij de tienja- rigen. Bij de negenjarigen I tverd Wilmar van de Berghe levende, Monica Fortrei tien- 1 de en Richard van Cadsand elfde In de jongste categorie, 'e achtjarigen, werd Angeli- I (tie van Schilt dertiende. Van onze sportmedewerker IÏAAMSLAG - In het laatste mtpetitieduel is Zaamslag er tiet in geslaagd in eigen huis I k winnen. Het korfbalteam an Bram Verstraten liet het u de pauze tegen het Vlis- "igse Seolto 2 afweten en zag hardoor een 5-2-voorsprong iNet gaan. Het verloor uit- I eindelijk met 8-6. I Zaamslag-treffers: Sandra I ;ande Berge (2x), Krijn Deur- I -aarder, Kees Fraanje, Sjaak I Bterbeke en Bram Verstra- ftat Patrick tolhoek uit -rseke reikte naar een twee- Plaats bij de junioren in «anddaarbuiten. ANTOINE OENSE (Ovezande) werd '«sde en CEES SCHOUWE- 'AAR (Goes) finishte als I 'sertiende. Bij een sterrit kan men in dividueel de kilometers ma ken. Ergens in de regio neemt een toerclub het initiatief om een stempellokaal in te rich ten. Men vertrekt vanuit de woonplaats naar die lokatie, haalt de stempel op en bepaalt zelf de route en afstand, die men nog wil afleggen. In het stempellokaal kijken de verenigingsmensen hoeveel kilometers er zijn afgelegd. Zij noteren die plus het aantal ki lometers van de kortste weg naar huis in het toerboekje. Wie aan het eind van het sei zoen de meeste kilometers heeft staan, wordt kampioen van zijn vereniging. Een me thode, waar de fanatiekelin gen gemakkelijk mee kunnen frauderen, maar dat schijnt volgens Bram van Lare nogal mee te vallen. Van Lare: „Natuurlijk is het niet moeilijk om door deze sterritten aan een paar extra kilometers te komen. Het valt in de praktijk echter mee, want vergeet niet dat het pu bliek, dat deelneemt aan deze sterritten, zichzelf al geselec teerd heeft. Een fanatieke trimmer zoekt al vlug andere wegen om zich te meten. Die zit in de wielerwedstrijden of in de grote tochten. De mensen die de sterritten rijden, zijn meestal diegenen die puur voor hun plezier het rijwiel pakken, maar aan het eind van het jaar toch eens na wil len gaan hoeveel kilometers ze gedraaid hebben. Het slaat enorm aan, vooral boven de grote rivieren. Toen ik een aantal jaren geleden in Zuid- Holland werkte, prijkten er daar wekelijks wel een stuk of achttien van die sterritten op de toerkalender, van maart tot oktober". Terughoudend „Wat dat betreft zijn we in Zeeland erg terughoudend. Het individuele fietsen is ge woon in opkomst en dat zal ook hier de komende jaren de toertochten met honderden deelnemers verdringen. Kijk, zo'n toertocht is leuk, maar vergeet niet dat je honderd procent geconcentreerd op de fiets moet zitten. Een kleine stuurfout en er liggen er zo tien op de grond. Valt de licha melijke schade gezien de ge ringe snelheid meestal wel mee, er is altijd wel wat aan het materiaal. Daarom, mede gezien het succes, dat de ster ritten in Zuid-Holland had den, wil ik dit ook hier intro duceren". „Vorig jaar heb ik alle bij de NRTU aangesloten toerclubs aangeschreven om met bunde ling van krachten tot een aan trekkelijk programma te ko men. Organisatorisch zijn er weinig problemen. De organi serende club zet een paar man Bram van Lare: „Het individuele fietsen zal ook in Zeeland de toertochten verdringen". - FOTO WIM KOOYMAN in voor het afstempelen en je bent klaar. Voor de deelne mers is het eveneens aantrek kelijk, want je bepaalt zelf de snelheid, route en afstand. De reacties liepen niet over, want van de tien clubs hier in West- Zeeuwsch-Vlaanderen rea geerde slechts de helft positief. Ondanks dat voor mij toch een stimulans om door te zetten, want ik denk dat de rest onge twijfeld zal volgen". Voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen, met zijn vele campings, moet dit toch aan trekkelijk zijn, zeker in de va kantiemaanden. Het zijn trou wens die vakantiemaanden, die dit seizoen met negen ster ritten het plan van Bram van Lare gestalte geven. Op 13 juni staat de eerste op het pro gramma, georganiseerd door TIO Oostburg met als stem- pelplaats café Victory aan de Oostburgse markt. Datzelfde TIO houdt er naderhand nog drie, op 20 juni, 11 juli en de sluitingsrit op 5 september. Daartussen zitten de Zwin- hoeverit op 18 juli, de Zwin hoeve te Retranchement; Vooruitrit op 25 juli, de Kom buis Breskens; Tramzichtrit op 1 augustus, Tramzicht Draaibrug; Kombuisrit op 15 augustus, Kombuis Breskens en de Shopping Plaza-rit op 22 augustus, Tramzicht Draai brug. Na de afsluitende rit zullen er vijf bekers worden uitge reikt aan de vijf clubs, die op geteld de meeste kilometers hebben gemaakL De bedoeling is dat men he^volgend jaar naar individuele winnaars overstapt. /OORDELIGSTE BUSREIZEN e rg, hotel of appartement met ae national. 077-34900 (tot 22.00 u.) -ïog enk. villa's en app. m. zwem z. Juni busreizen en app 10 agn p. Bel: 05255-1206 (24 uurlijn). Van onze sportmedewerker GRAAUW - Zo langzamerhand kijkt niemand er meer vreemd van op als de SV Aloy uit Graauw weer eens een sportevene ment op poten zet, dat gemakkelijk het etiket 'bijzonder' kan dragen. Vrijdag I juni is het weer zover. Dan namelijk vertrek ken vanuit het Franse Lourdes negen renners met als einddoel het clubgebouw in Graauw. Op 7 juni worden de trimmers, die dan vijftienhonderd kilometer onder de wielen door hebben la ten gaan, daar terug verwacht. De man, die de route heeft uitgestippeld en die tevens een' van de deelnemers is, is de Axelaar Leo Martinu. Deze trimmer reed enkele jaren ge leden eveneens mee in de rit Graauw-Blanes (Spanje) en pikte daarnaast nog regelma tig toerritten mee. De etappes die hij heeft uitgezet, zijn niet altijd even eenvoudig. Zo staat op de eerste dag een rit op het programma, die de Zeeuwsch- Vlamingen van Lourdes naar Mirande voert. De van de Tour de France bekende Tourmalet moet daarin bedwongen wor den. „De zwaarste dag en tevens een uitdaging, maar of het verstandig is om direct zo zwaar te beginnen, zal de tijd uitwijzen", laat Camiel de Rooy uit Terneuzen weten. In de volgende dagen doen de ne gen de etappeplaatsen Car- maux, Massiac, Sancoins, Sens en Guisse aan, waarna naar Graauw gekoerst wordt. Bij de groep pedaleurs George Wijnacker uit Koe wacht, George Vermeulen uit Kieldrecht, Jo de Smit uit Hie- kant, Jo de Poorter uit Hulst, Geert de Schepper uit Vogel waarde, Stan Brooymans uit Kuitaart, Willy Poppe uit Hulst, Camiel de Rooy en Leo Martinu. Er rijdt ook een man op een bromfiets mee. De Sluiskille- naar José van de Velde zag dit beter zitten dan zelf de peda len te ranselen. Zijn taak in het geheel werd dan ook al gauw omschreven. Hij staat er borg voor dat renners terug bij de groep gebracht worden na pech. Om op tijd in Lourdes te zijn, vertrekken de renners woensdagnacht met de slaap- trein vanuit het Belgische Sint-Niklaas. De fietsen wor den een dag eerder ingeladen. Deze worden door Jo de Fey- ter uit Axel met een bus ge bracht. De verzorgers Otto de Waele, Arno Martinu, Kinsa Martinu en William van Heeze vertrekken gelijktijdig met een personenauto richting be devaartplaats. Van onze sportmedewerker «EL - „Het is niet voor niets dat Axel paardenstad van het Zuiden wordt ge noemd", zegt Marinus Murre, voorzitter van de 'ui tersportvereniging 4*el, terwijl hij zijn blik neer het terrein en club huis van zijn club Iaat glij den. Het is niet zonder trots "at hij de nieuwst aan winst van zijn vereniging fan onder tot boven laat nezichtigen, want welke 'uitersportclub heeft zo Waar eventjes de beschik king over een clubhuis van enkele tonnen. Een onder- kamen dat op 31 mei, He melvaartsdag, door Axels burgemeester Hack in sa menwerking met de heer Musters van de Geweste- 'ke Bond Zeeland offi- c'eel wordt geopend. He Axelse .ruitersport- 'ereniging had voorheen altijd al de beschikking aver een mooi gelegen ter- mm in het Axelse bos. Dat het °ok ooit nog eens over mn echt clubhuis zou kun nen beschikken,had geen enkele Axelaar durven dromen. Dat het toch zover is komen, is een geluk bij een ongeluk. Immers, op de plaats, waar het clubhuis is opgebouwd, stond voor heen de Axelse jeugdher berg. Een gebouw, dat de ruitersport altijd 'leende' tijdens concoursen en dat in eigendom was van de j eugdherbergcentrale. Voor de jeugdherberg sloeg het noodlot eind 1982 toe. Een brand verwoestte het pand nagenoeg tot op de grond. Slechts de funde ring en enkele muren ble ven intact. De kosten om de jeugdherberg weer op te bouwen, waren te hoog, waar de ruitersportvereni ging profijt van trok. „Al met al mogen we stellen dat het ons als het ware in de schoot is gewor pen. Met geld toe hebben we het overgenomen. We zijn onder leiding van een vakkundige bouwcommis sie aan de bouw begonnen. Het resultaat kun je zien, fantastisch, een ander woord kan ik er eenvou digweg niet voor vinden", aldus Marinus Murre tij dens de rondleiding door het gebouw. Een opstal, die naast een ruime recreatie ruimte de beschikking heeft over een eerste etage, waar de jury en wedstrijd secretaris/rekenkamer on derdak vinden en waar te vens een bestuurskamer is opgetrokken. Al met ai een uniek ge bouw, dat door enorm veel zelfwerkzaamheid tot stand is gekomen. Murre: „We moesten wel veel zelf doen, omdat we anders buiten ons budget zouden geraken. Alleen de ruw bouw hebben we uitbe steed, voor de rest hebben we onze handen flink laten wapperen. Zonder de rest te kort te doen, wil ik twee namen noemen van men sen, die elke dag getim merd hebben. Die pluim hebben dacht ik Louis Ver- schuuren en Ko Dekker, onze zeventigplussers, wel verdiend". Naast het nieuwe onder komen kreeg de Axelse ruitersportvereniging te vens de beschikking over een zogenaamde oefenbak van 60 bij 20 meter. De om heining hiervan, opgetrok ken uit planken, die ooit als verpakkingskisten dienst deden, is een ver haal apart. Murre: „Mil joenen spijkers hebben we eruit moeten halen ten koste van ontzettend veel blaren op de handen. Wat een werk is daar aan ge weest, verschrikkelijk". Om de opening van het clubgebouw wat extra luister bij te zetten, houdt de Axelse ruitersportvere niging, vijftien jaar gele den ontstaan door het sa mengaan van de oudste landelijke rijvereniging in Zeeland, De Oranjeruiters, en de oudste provinciale ponyclub, De Kleppertjes, een kringconcours, dat om rugen uur begint. Het eve nement vindt pal voor het clubgebouw plaats op een terrein, waar in 1927 de eerste draverijen onder auspiciën van de plaatse lijke WV werden gehou den en dat lange tijd in het bezit was van de vereni ging van Zeeuwse fokkers. Zowel voor Axel als voor het bestuur van de ruiter sportvereniging, bestaande uit voorzitter Marinus Murre, secretaris Henk Cysouw, penningmeester Henk Moelker en de be stuursleden Piet Dieleman, Rinus Murre, Jaap den Beer en wedstrijdsecreta ris Jo Goossens, een stukje historie. BRESKENS - Op donderdag 31 mei zal op sportpark Baer- sande in Breskens een fiets cross verreden worden, die meetelt voor het Zeeuws fiets- crosskampioenschap. De fiets cross begint om 13.00 uur. Van onze sportmedewerker LEWEDORP - Vrijdag 1 juni wordt de vierde wielerronde van Lewedorp verreden. Om 13.00 uur openen de nieuwelingen het programma. Bij de 47 vertrekkers bevinden zich prijsrijders als Paul Bar- ten, Andy van Loon, Rinie Tak, Richard de Vrieze en Al- fons Wijdeveld. Als plaatselij ke renner gaat Robert de Jon ge van start. Bij de 57 liefheb bers, die om 14.15 uur op pad gaan, zijn favoriet: Chris van de Bergh, Huib Slabbekoorn, Ko Tolhoek, Nout Westerbee- ke en Sam Broersma. In de avonduren komen trimmers in actie. De C-groep vertrekt om 18.00 uur en de A- categorie om 19.15 uur. Van onze sportmedewerker GOES - De ZRTC Theo Mid delkamp heeft in het afgelo pen weekend met succes deel genomen aan een tweedaagse voor clubploegen in de Hoekse Waard. Kees de Nooyer, Jacky van der Horst, Cees Vleugel, Rob bie Meijer en Nico Tolleman zorgden voor winst in de ploe gentijdrit over 16.5 km, voor de teams van Willebrord Wil Vooruit, De Mol en De Pedde laars. De rit in lijn over 172 km le verde een triomf op voor Jac ky van der Horst. Cees Vleugel finishte als tiende. Vleugel, die op de eerste dag met een elfde plaats de beste Zeeuw was in het criterium over 80 km, ein digde als tweede In de eind stand achter René Beuze- kamp. Van der Horst werd vierde. Bij de liefhebbers werd het team van Middelkamp-A vierde in de ploegentijdrit. De B-ploeg klasseerde zich als twaalfde. Van onze atletiekmedewerker ROOSENDAAL - Tijdens wedstrijden in het kader van de lan delijke atletiekcompetitie voor junioren in Roosendaal wist het kwartet van de Goese atletiekvereniging AV'56 een nieuw Zeeuws estafetterecord te realiseren. Het viertal, bestaande uit Theo Dingemans, Eric Stigter, Rien Huige en André Verwei, liep naar een handgeklokte tijd op de 4x100 meter van 43.7 seconden, wat tevens een nieuw seniorenrecord betekent. Op de individuele nummers pakten de Goesenaren ook uit sterk optreden van Roel van Laere, persoonlijk record met met uitstekende resultaten, de speer (42.92), Edwin van Theo Dingemans liep op de 110 meter horden naar een hand- geklokte tijd van 14.7, hetgeen electronisch neerkomt op 15.1, maar eentiende seconde onder het Zeeuws record, dat hij vo rige week tijdens de districts kampioenschappen liep en dat hij moet delen met de Terneu- zenaar Luc van Laere. André Verwei raffelde de 400 meter af in 49.9. De 2.05 van Erik Stigter op de 800 meter scoorde eveneens hoog. Ger Zweedijk kwam met de polsstok tot 3.20 meter en liet een persoonlijk record bij het hinkstapsprin- gen noteren met 13.00. Bij het speerwerpen kwam Frank Zweedijk tot 47.26 en Dik Hoogeseeger tot 46.66. Ru- di Liberton stootte 12.70 meter met de kogel. AV '56 werd in de eindstand van de eerste klasse tweede met 14.057 punten. De zege was voor Sprint (Breda), dat tot 14.100 punten kwam. De meisjesformatie van AV'56 werd vijfde met 9211 punten. In deze categorie was de zege voor het Vlissingse Marathon met 10.111 punten. In de tweede klasse kwam het Terneuzense Scheldesport uitstekend voor de dag. Bij de meisjes pakte het de eerste plaats met 62.135 punten. Uit schieters waren er voor Hilde Poppe, 2.30 op de 800 meter, Nicolien de Waal, 4.85 meter ver, en Ilse Murre, die over 1.62 meter wipte. Op de estafette noteerde Scheldesport een tijd van 53.5. RKHAV werd in deze poule derde. Bij de jongens was er een tweede plaats voor Scheldesport. Mede door het Doeselaar (1.75 hoog, 5.76 ver) en 47.6 op de 4x100 meter reali seerde het een puntentotaal van 59.148. Het Hulsterse RKHAV behaalde 43.132 pun ten en eindigde als laatste. Van onze sportmedewerker OOSTBURG De Oostburgse fietscrossvereniging was gast heer van 112 crossertjes, die streden op het terrein van de Eenhoorncrossers om de eerste plaatsen. Uitslagen: Meisjes A: 1. Daniëlle de Clerk, 2, Tahietha Uitdewilli- gen. 3. liana Harms, 4. Monica Zijl stra. Meisjes B: 1. Claudia Dey, 2. Marijke Tresonie. Meisjes C: 1. Ka rin Faillie, 2. Monique Wisse, 3. Bianca Buyck. Meisjes D: 1. Moni que Schouten, 2. Claudine Adriaansens, 3. Renate Rausch. Jongens: 5jaar: 1. Mark Peter van Doorn, 2. Michel Dey, 3. Tristan Verhage. 6 jaar: 1. André de Vin, 2. Jackie de Clerk, 3. Jimmy van der Goes. 7 jaar: 1. Bart van de Bosse, 2. Daniel van Houte, 3. Martij n van Poecke. 8 jaar: 1. Luc de Rijk, 2. Sancho Lernout, 3. Cor Mookhoek. 9 jaar: 1. Barry de Rijcke, 2. Ko Wisse, 3. Serge Zijlstra. 10 jaar: 1. Walter Finse, 2. Arjan de Mey, 3. Marjo Cocque. 11 jaar: 1. Rini Dat- thijn, 2. Arwin Vandamme, 3. Peter Tresonie. 12 jaar: 1. Bart de Bliek, 2. Patrick Dierickx, 3. Arwin van de Abeele. 13 jaar: 1. Mark van Overdulve, 2. Angelo Hermans, 3. Marco Blaakman. 14 jaar: 1. Sandy de Muynck, 2. Mark Zaan, 3. Marco Uitdenwilligen. 15 jaar: 1. Eric Fij- naut, 2. Angelo Obrie, 3. Erwin van Dorst. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Tijdens een in ternationaal sterk bezette triathlon in het Belgische Eupen wist Tonnie Veerman op een verdienstelijke vierde plaats beslag te leggen. De Oostburgse atleet noteerde een totaaltijd van 2 uur, 42 minu ten en 5 seconden. Winnaar van het 150-koppi- ge deelnemersveld werd de Belg Blondeel, die een totaal- tijd realiseerde van 2 uur 35 minuten rond. Van onze tennismedewerker ZIERIKZEE - Donderdag starten in Zierikzee de Zeeuw se jeugdtenniskampioen- schappen van het district Zee land voor de leeftijdscatego rieën tot en met 12 en tot en met 16 jaar. Bij de jongens tot en met 12 jaar is het geen verrassing dat Jeroen Verstraeten uit Hulst bovenaan staat op het 51 na men tellende schema. Vincent de Kerf, Manfred de Kok en Stefan Havermans zijn dege nen, die het Verstraeten moei lijk moeten maken. Guido Tol hoek, Bernd van Quekelberg- he, Jeroen Everling en Harold Schipper maken het achttal geplaatsten vol. Bij de meisjes is Sandra Begijn als eerste ge plaatst voor Angela Latuheru, Emerence van Wingen en Isa bella Leenhouwers. Een vier tal, dat eikaars krachten meermalen heeft gemeten. Chantal van Schelven, Marti- ne Verschoore, Manon Kienjet en Anneke Engelse zijn de overige geplaatsten. Tim van Dijk uit Terneuzen moet in staat worden geacht zijn titel bij de 16-jarige jon gens te prolongeren. Hij voert het schema van 32 aan voor de Oostburger Ronald Baarends en Mare Zuidweg uit Tholen. Peter Heinz Schoolkate werd als vierde getipt, voor Diede- rick van den Heuvel. Het acht tal geplaatsten wordt gecom pleteerd door Marcel van Sab- ben, Dimitri Kaijser en Marcel Wolfert. Annemarie Verrijzer, spe lend voor TSI uit Goes, wordt de sterkste geacht bij de meis jes. De Axelse Martine van Maarleveld staat als tweede geplaatst, voor Corina van der Borgt en Judith van de Berge. De finales zijn gepland op za terdag 2 juni. VOORWAARTS-OPERA- TIE'71 (heren) 56-59 - Door het systeem van de handicaps was de beginstand 20-30. Operatie kreeg dus een officiële voor sprong van 10 punten. De ploeg uit Oostburg was echter niet van plan die voorsprong uit handen te geven. Versterkt met Willem van de Broecke en Mare Gerards trok Operatie fel van leer, doch Voorwaarts had zijn antwoord klaar en mocht halverwege met klein verschil gaan rusten: 46-44. In de tweede helft moesten de Axelaars noodgedwongen temporiseren. Operatie profi teerde uitstekend van het fut loze spel van zijn tegenstan- der* 56-59 BC SAS-BV HULST 2 (heren) 92-70 - Sas mocht beginnen met een voorsprong van 15 punten (de beginstand was 30- 15). De Hulsterse veteranen, spelend in de formatie van vo rig jaar, speelden echter sterk in de eerste helft en leken voor rust nog te zullen aansluiten. Met nog acht minuten te gaan, was de achterstand 7 punten (47-40). Door slordig en onge concentreerd basketbal bij BV Hulst 2 kon Sas de marge ver groten: 53-42. Na de pauze schakelden de Hulstenaren over op man-to-man, maar Sas sloeg genadeloos toe via Koen Dehulsters (20 punten), Ruud Lagendijk (13 punten) en de levensgevaarlijk insnijden de Ronald Kouijzer (11 pun ten). Eindstand: 92-70. VOORWAARTS 2-SCHEL- DESPORT (dames) 24-43 - Scheldesport verloor de wed strijd op handicap (25 punten). Voorwaarts speelde een rusti ge, uitgebalanceerde wed strijd. Marine Roucquaert speelde erg sterk. Schelde sport, zwaar gehavend door de afwezigheid van Liliane Gil lissen, verloor in de tweede helft tot overmaat van ramp ook de tweede smaakmaak- ster, Marga van de Vijver. Het kon toen helemaal geen vuist meer maken. OPERATIE'71-BC SAS (he ren): 80-73 - De handicap was voor beide teams even hoog: 30-30. Operatie, duidelijk be rust op revanche na de teleur stellend verlopen competitie, werd aanvankelijk door Sas met de rug tegen de muur ge drukt. Na vijf minuten echter namen de Oostburgers het ini tiatief over en liepen uit naar een 54-45 voorsprong bij rust. De wedstrijd was onnodig hard, mede door de nogal krappe afmetingen van de zaal en onvoldoende ingrijpen van de scheidsrechters. BCS was duidelijk aangeslagen, maar wist zich halverwege de tweede helft toch te herstellen. Het knokte terug naar 70-67. De spanning steeg, waardoor Van onze basketbalmedewerker AXEL - De Zeeuwsch-Vlaamse bekercompetitie is er in laatste instantie dan toch gekomen. De eerste wedstrijden zijn inmiddels gespeeld. Voor de grootste verrassing zorgden tot nu toe de he ren van Operatie '71. De opvallend sterke Oostburgse formatie versloeg Voorwaarts en BC Sas. de wedstrijd aantrekkelijker werd. Willem van de Broecke bewees op de valreep ander maal zijn waarde voor Opera tie. Hij stelde de winst veilig: 80-73. OPERATIE'71-SCHELDE- SPORT (dames) 44-15 - De da mes van Operatie hadden in de competitie tweemaal verlo ren van Scheldesport, maar beide teams kregen op grond van hun vrijwel gelijke plaats in de eindrangschikking geen compensatiepunten. De Ter neuzense ploeg was zwaar ge handicapt door het ontbreken van de twee topscoorsters en bleek met name na rust geen partij voor de gastvrouwen. Halverwege was de stand nog draaglijk, zij het aan de lage kant: 15-8. In de tweede helft was vooral de inbreng van Li sa Leunis in de break dodelijk voor Scheldesport, dat hier door toch nog ruim verloor: 44-15. OPERATIE'71-SCHELDE- SPORT (meisjes) - De Sehel- desport-meisjes kregen een 0- 10 voorsprong mee. Zij bleven tot de rust aan de positieve kant van de score: 16-24. Hal verwege de tweede helft kwam Operatie langszij en stevende daarna af op een pri ma 36-26-overwinning.

de Stem | 1984 | | pagina 9