Freuler weer iedereen te snel af NEC krijgt thuis pak slaag Noah ondanks regen toch de baan op 1 ^%ti^O0Kin Fout Dusbaba snel vergeven Veldscholten leider in Dauphine Libere som B.V. tsom B.V. [errecreatïiT opruiming 50JRRR Serajewo levert geld op 'kampeerartikelen I en Hemelvaartsdag |e Reu-I.T.-Dique André Jamet-Florida camper- Messager Cortingen |iten p.v.tHburg-bqstianen WOENSDAG 30 ME11984 PAGINA SPORT 1 Caramanolis uit het ziekenhuis seuwsvlaamse Koerier ote resultaten. i J recreatieplezier. Enorme aan- 00 opgestelde toercaravans eii Soit, enorme keus in vakantie- teel maar vergelijk eerst met on- Sport, Safari, Knaus Azur en aravans en Raclet, Walker en s. Knalaanbieding: opruiming tens incl. voortent v.a. 2495,; bravan Wilk Safari Holiday 38(j ht 500 kg, 4-pers. met toiletruim- tele demonstratiemodellen zeer 's grote verkoop grote occasion- Vans v.a. 1000,-. 1001 acces- Jaapzakken, tafels, stoelen, ter- Sus in bungalow-, lichtgewicht- uperaanbieding: bungalowtent t opgesteld en beslist nergens 145 99,- nr. 165 109,. nr gasfles gevuld 75,-. Aardlek- Ifirespiegel 29,95. Koelbox 35 iic teveel om op te noemen, zie leningsshops met massa's re- I absolute bodemprijzen. Wist u [laats is uitgerust met de nieuw- s remmentestbank met uitprint. filburg Industrieterrein Noord/ |31. [ans en vouwwagens. 5000 m2 re- van aanbiedingen zowel nieuw staan 25 wagens volledig uitge- I. Tenten en voortenten scherp at- e verhuur nog enkele wagens vrij. Stelijke shop vol campingartieks- Teens kijken en vergelijken in onze I koffie staat klaar. Industrieterrein nonksveer, 01621-14622. puw-showroom. [vans en vouwwagens gaan tegen |n de deur uit. l00,-. Kom nu en profiteer. I.V., Oude Rijksweg, lilolenschot, tel. 01611-1246. Eombi- lompl. 16, j.30m, '81, Tel. 3ohè- Jjerust. ïunsti- lk 9, 185. lAndré "feuken. tl. Tel. pers. Kachel, lgebr., I Nu te tel. Els- TABBERT caravan 480 TK t.k.a.. I.groen, bj. '79, i.z.g.st., c.v.-airco, k.k., lui fel, rolgord.-horren, zon- neluifels, 5 slp.pl., toilaj- cab., ideale ind. v. gezin m. kind., 9800,-. Tel. 076- 413123. CHATEAU 350 t.k. kachel, koelk., toiletruimte, voor tent. 1978. 01659-2162 CHATEAU caravan 390, 4- 6 pers., bj. 1978, met voor tent en koelkast 8500,-. Tel. 076-650159. •n ■en^,dS4r V0°r "n k0P®rS' riiS KanS°Pd«rl,deP i/erkt- P .Geldt^ zaKen DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE BREDA etten-leur de Stem BIETI - Hoe meer deelne mers een sprint telt, des te groter zijn de kansen van Urs Freuler. In Rieti was de Zwitser voor de vierde keer zijn concurrenten te vlug af. De 25-jarige Freuler won tijdens de Ronde van Italië al de tweede, de zevende en de achtste etappe. En als de oersterke Freuler in de vijf de rit geen taxatiefoutje had gemaakt, was hij ook in die etappe voorop over de streep gegaan. De elfde etappe van de Giro, lang en vlak, werd ge kenmerkt door saaiheid. Er gebeurde gedurende de 243 kilometer tussen Isernia naar Rieti vrijwel niets. Naast de uitslag was het enige vermeldenswaardige een 43 kilometer lange vluchtpoging van de Zweed Alf Segersall. De Scandinaviër mocht een uurtje twee minuten voor het peloton uit rijden, maar werd twintig kilome ter voor het pittoreske Rieti ingerekend. Alleen in de laatste kilo meter waren de renners echt bereid op de pedalen te gaan staan. Driehonderd- vijftig meter voor de finish dook Freuler op uit het ge sloten peloton. Pogingen van Roger de Vlaeminck en Johan van der Velde hem te achterha len mislukten. In het alge meen klassement verander de niets. De Italiaan Fran cesco Moser behield de rose leiderstrui, maar zijn voor sprong op drie belagers, zijn landgenoten Moreno Argen- tin en Roberto Visentini en de Fransman Laurent Fig- non is minder dan een mi nuut. Johan van der Velde is zesde op bijna twee minu ten. De uitslag van de elfde etappe ia: 1. Urs Freuler (Zwi), 243 km in 6.27.55 (met tijd vergoeding 6.27.35) 2. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t (met tijdver- goeding 6.27.40) 3. Johan van de Velde (Ned), z.t (met tijdvergoeding 6.27.45) 4. Pierini Gavazzi (Ita), z.t. (met tijd vergoeding 6.27.50) 5. Paolo Rosola (Ita) 6. Guido van Calster (Bel) 7. Pie- rangelo Bincoletto (Ita) 8. Mauro Lon- go (Ita) 9. Bruno Wojtinek (Fra) 10. Guiseppe Martinelli (Ita) II. Frits Pi- rard (Ned) 16. Francesco Moser (Ita), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement: 1. Frances co Moser (Ita) 50.42.32 2. Moreno Ar- gentin (Ita), op 39 seconden 3. Roberto Visentini (Ita), op 49 seconden 4. Lau rent Fignon (Fra), op 54 seconden 5. Marino Lejarreta (Spa), op 1.35 6. Jo han van de Velde (Ned), op 1.54 7, Acacio Da Silva (Por), op 2.06 8. Beat Breu (Zwi), op 2.10 9. Giovanni Bat- taglin (Ita), op 2.14 10. Mario Beccia (Ita), op 2.16. 89. Rene Koppert (Ned), op 40.24 115. Frits Pirard (Ned), op 51.35 137. Martin Havik (Ned), op 1.09.24. MAC ontsnapt aan Tèf 'b v .v. Door Romain van Damme I BREDA - Lang keek het in de nacompetitie zo succes volle NAC gisteravond tegen de verkeerde kant van je medaille aan. Tot uitgerekend Johnny Dusbaba het ïleinood weer omdraaide. Met een loeihard afstands schot dat NAC naast De Graaschap en weer dicht bij ie eredivisie bracht. Eerder stond Johnny Dusbaba aan de basis van de openingstreffer. Op zoek naar een I fraaie oplossing draaide de verdediger de verkeerde at op en schoof René Tol pardoes de bal in de voe- I (en. Omdat de NAC-defensie toen al plannen had om bet strafschopgebied te ontruimen was het voor Tol niet zo moeilijk de geheel vrijstaande Terry Hendriks lebereiken. Voor Ton van Eenennaam begreep wat er allemaal aan de hand was leidde De Graafschap plot seling met 0-1. CARAVAN 3/4-pers. Wbfl- bart, 1975, 2000,-. Tel 01682-4448. SPRITE Muskateer 4 pers. met apart toilet en nw. voortent. Tel. 076-873733. T.K. vouwwagen André Ja- met, type Bahia, bj. '79. Inl. 01623-21618. BUNGALOW tent 4 tot 5 pers. 200,-. Tel. 076- 414865. Nauwelijks meer gewend i od tegenslag werd het akelig itil in bet goed gevulde sta- I iion waar omgeveer 12.000 I «houwers al vast een voor- 1 proefje wilden nemen op het promotiefeest. De treffer van It Graafschap werkte echter I rok lang op het veld na. Met e aan de rechterkant ont- I lekte De Graafschap, opge zweept door een als een jojo langs de lijn dansende trainer Popovics, genoeg ruimte. Daar had Johnny Dusbaba het las- lig. Enerzijds door het drassi ge veld waar het voor hem moeilijk draaien en keren I* Dat ging René Tol heel wat I makkelijker af. De van Haar- geleende vleugelspits roeide zich eindelijk eens in tijn element. Johnny Dusbaba «in het amper volgen. Het fol ie hem voor de ogen omdat De Graafschap donders goed be- geep dat daar de kansen la- Het pleitte echter voor I Johnny Dusbaba dat hij zich 1 met liet verleiden tot het bete- te schopwerk. Op karakter vocht hij zich door een uiter- e moeilijke periode die I MC ongeschonden door- I ®am. Want ondanks de drei- I iug van Tol slaagde De I Sraafschap er nauwelijks in I Mman Ton van Eenennaam 1 fthtop de proef te stellen. Alleen een schot van Kei lerman moest door de NAC- 'eeper met een fraaie safe on- rehadelijk gemaakt worden. 1 Op dat moment speelde MC al zonder Ton Cornelis- W. De jeugdige spits had toch oten te spelen. Met een 1 ingezwachtelde knie, de I lijn verbijtend. In de ochtend- Jen was de test positief ver- IjfPen. Voor Ton Cornelissen I -iurde de wedstrijd echter «hts 39 minuten. Toen ver- iide de prijsschutter op- rieuw zijn knie. Voor de pechvolle spits ver- i -!heen Anton Joore in het I Md. Normaal te vinden in de I lediging, maar op voor- I 'Praak van de ploeg deze keer ■J het front. Met hem joeg MC gehaast achter de gelijk maker aan. Te gehaast. De Bredase ploeg, snakkend naar het einde van een slopende competitie, greep te snel naar het wapen van de hoge voor zet. De Graafschap-doelman Brookhuis kon daarom heer lijk in de wedstrijd groeien. Gesteund door de voortreffe lijke koppers Loovens en Trentelman had Brookhuis weinig te duchten van de wei nig gevarieerde NAC-aanval- len. Dat was ook in de tweede helft het geval toen NAC be gon aan een massale overval. Opgezweept door het fanatie ke publiek werd na de hervat ting begonnen aan een ware belegering. De Graafschap" slaagde er maar zelden in uit te breken. Maar Brookhuis kreeg het ook toen niet echt moeilijk. Op het doorweekte veld kon NAC namelijk moei lijk tot aan de achterlijn door dringen. Van het doel weg draaiende voorzetten konden daarom niet in het repertoir opgenomen worden. Tot vreugde van Brookhuis die naarmate de tijd verstreek met zijn ploegmakkers in een stunt ging geloven. Terwijl de spanning naar het kookpunt steeg, gooide NAC echter nog alles eens in de aanval. Ach terin een tegen een spelend werd De Graafschap met de rug tegen de muur gezet. Desondanks zag het er naar uit dat de Bredase ploeg de lei dende positie in de nacompeti tie moest afstaan. Tot drie mi nuten voor het einde. Toen legde Johnny Dusbaba nog eens alles in een afstands schot. Het was genoeg. Tussen een woud van benen ontdekte Brookhuis de bal pas achter de doellijn. NAC vierde uitbun dig feest. Bijna huilend verliet Sandor Popovics het veld waar NAC nog eenmaal de krachten zal moeten bundelen om Breda weer eredivisiestad te maken. NAC - De Graafschap 1-1 (0-1). 7. Hen driks 0-1, 87. Dusbaba 1-1. Scheidsrech ter: Thomas, toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Tol (De Graafschap). NAC: Van Eenennaam; Van den Dun- gen, Krijnen, Schrijvers en Dusbaba,- Sweres, De Schepper en Smits; Van de Borgt, Cornelissen (Joore) en Meijer. Een opgeluchte Dick Buitelaar klopt een schijnbaar uitgeputte Johhny Dusbaba op de schouder. foto de stem johan van gurp De Graafschap: Brookhuis; Wanders, Loovens, Trentelman en Pieneman; Kel derman, Dilling en Galgenbeld; Tol, Peitsman en Hendriks. Stand: 1.NA C422066- 3 2. FC VW.......4 21158- 2 3. De Graafschap... 4 0 313 2-4 4. NEC.....410324-11 SERAJEWO - De winterspe len in Serajewo hebben een winst van 10 a 12 miljoen dol lar (30 a 36 miljoen gulden) op gebracht Dat verklaarde Arthur Ta- kac, de voorzitter van het or ganisatiecomité in Serajewo, dinsdag op het IOC-hoofd- kwartier in Lausanne. Het geld wordt overgemaakt naar een stichting, die de Olympi sche arena's zal beheren en in onderhoud nemen. A. |;r "r" van der Borgt (links) en Anton Joore (midden) maken het keeper Brookhuis van de jschap moeilijk. - foto oe stem johan van gurp Van onze sportredactie BREDA - Grijnzend stapte Johnny Dusbaba het veld af. Zwaaiend naar het publiek dat hem uitbundig bejubelde. In de sport wordt immers snel vergeten. Vandaar dat nauwe lijks meer gedacht werd aan het moment dat Johnny Dus baba in de zevende minuut gruwelijk in de fout ging en De Graafschap de openings treffer kon scoren. „Een stomme fout", erkende Dusbaba later, „gewoon stom. Dan gaat er wel wat door je heen. Daarom ben ik zo blij dat ik de gelijkmaker scoorde. Dan valt er toch een last van je schouders. Stel je voor dat je verliest door een zo stomme fout. Ik moet er niet aan den ken". En toegevend: „Ik had het niet gemakkelijk. Het veld was bijzonder zwaar. Boven dien had ik vaak met twee man te maken. Ik kon die Tol niet kort dekken omdat ik re kening moest houden met op komende mensen. Tol profi teerde daar goed van". Het zware veld werd ook door trainer Dick Buitelaar als excuus aangevoerd. „Het was moeilijk om de achterlijn te bereiken", vertelde hij, „daarom kwamen de voorzet ten in een te vroeg stadium. Ik moet in ieder geval het pu bliek een compliment maken. Dat was vandaag de twaalfde man. Klopt, de eerste helft was lecht. Toen ging het elftal als los zand aan elkaar. In de rust ben ik goed tekeer gegaan. De spelers verweten dat ze niet proffesioneel bezig waren. Ik had de indruk dat een aantal spelers met het hoofd in de wolken liep. En dat kun je in de nacompetitie niet gebrui ken". Voor Ton Cornelissen is het doek nu definitief gevallen. De jeugdige spits die per sé wilde spelen verdraaide in de slotfa se van de eerste helft zijn knie. Vandaag moeten foto's uitwij zen water precies aan de hand is. Dick Buitelaar gaat er in ieder geval vanuit dat Ton Cornelissen niet meer speelt. Anton Joore zal zijn plaats in nemen. Buitelaar: „Anton mist wel ritme in de voorhoede. Maar door hem op te stellen moet er weinig geschoven worden in het elftal. En dat lijkt mij het beste". MIDL0TT0 DEN HAAG - Lotto nummer 21 van af gelopen weekeinde heeft een winnaar van de eerste prijs opgeleverd. De geluk kige ontvangt een bruto-bedrag van bij na 477.000 gulden. De uitslagen van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto: eerste prijs: een winnaar, bruto ƒ476.730,60 tweede prijs: een winnaar, bruto 150.000 derde prijs: 54 winnaars, bruto 3.674,30 vierde prijs: 3.336 win naars, ƒ59,40 vijfde prijs: 62.143 win naars, 5,00. Toto: eerste prijs: 220 winnaars, 136,80 tweede prijs: 2757 winnaars, 5,40 derde prijs: 14.078 winnaars, 2,60. Cijferspel: zes cijfers goed: geen win naar vijf cijfers goed: drie winnaars, 10.000 vier cijfers goed: 22 winnaars, 1.000 drie cijfers goed: 175 winnaars, 100 twee cijfers goed: 1768 winnaars, ƒ10. AMSTERDAM - De Franse bokser Richard Caramanolis, die maandagavond in de Edenhal in Amsterdam door knock out in de zesde ronde zijn Europese bokstitel in het halfzwaargewicht kwijtraak te aan Alex Blanchard, heeft dinsdagmorgen het Onze Lie ve Vrouwe-gasthuis in de hoofdstad verlaten. De Fransman, die zwaar knock out ging, werd op advies van ringarts Posthuma direct naar het ziekenhuis overge bracht, omdat een zware her senschudding werd gevreesd. Caramanolis is een nacht in observatie geweest in het Am sterdamse ziekenhuis. Bij het onderzoek bleek dat Carama nolis, die zich van de afloop van de partij niets kon herin neren, zijn neus had gebroken. De Franse bokser keerde dins dagmiddag volgens plan terug naar Marseille. NIJMEGEN - De rol van NEC in de nacompe titie is uitgespeeld. FC WV ontnam de Nij meegse ploeg dinsdagavond de laatste illusie door met 4-0 te winnen. De Noordlimburgse ploeg blijft daardoor zelf volledig in de race voor promotie naar de eredivisie. In de eerste helft kon NEC de schade nog tot een tegentreffer beperkt houden, maar na de pauze sloegen de slagvaardige gasten met drie doelpunten medogenloos toe.NEC lijkt niets geleerd te hebben van de manier waarop de ploeg drie dagen eerder in de Koel tegen de lamp was gelopen. FC WV heeft namelijk patent op het nemen van vrije trappen. Op deze wijze kwamen ook dinsdagavond de eerste twee treffers van FC WV tot stand. Eerst schoot Reijnierse een vrije trap in; na de rust sloeg Brandts in de re bound toe nadat Van Rosmalen hard had inge schoten en doelman Van Cuyk niet klemvast kon pakken.NEC was door deze treffer defini tief op de knieën. Tot dat moment had de ploeg van trainer van Pim van de Meent nog uitzicht op een re delijk resultaat zonder werkelijk tot goed voetbal te komen. FC WV toonde zich op de doorweekte grasmat echter veel beweeglijker en maakte bekwaam gebruik van de kansen die NEC weggaf. De treffers die Nijssen en Van Rosmalen voor hun rekening namen waren een logisch gevolg van de desorganisatie in de Nijmeegse verdediging. Het jeugdige NEC was niet een maal bij machte VW-keeper Roox echt te be dreigen. Het was werkelijk triest om te zien hoe de ploeg op de pijnbank werd gelegd. FC WV kan zich inmiddels opmaken voor het mogelijk cruciale treffen met NAC, zaterdag avond in Breda. NEC - FC WV 0-4 (0-1). 25. Reijnierse 0-1, 64. Brandts 0-2, 68. Nijssen 0-3, 72. Van Rosmalen 0-4. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Mommertz en Frans Jans sen (NEC) NEC: Van Cuyk; Willemse, Mommertz, Visser en Vievermans; Aalbers (Grim), De Groot (Paymans) en Anton Janssen; Frans Janssen, Hasselbach en Hoekman. FC WV: Roox; Nijssen, Coort, Van Bergen-Henegouwen en Versleeuwen (Dahlmans); Reijnierse, Brandts en Van Rosma len; Taihuttu, Verlijsdonk en Valckx (Rutten). PARIJS - De haat van het Franse volk kan dodelijk zijn, zoals Lodewijk de XVIe be merkte, toen hij zijn hoofd on der de guillotine legde. De lief de van de Franse natie is bijna even verstikkend. Yannick Noah werd er dinsdag bijna het slachtoffer van. De Open Franse kampioen leed zozeer onder de adoratie van het volk dat hij Parijs ontvluchtte om in de anonimi teit van New York tot rust te komen. Om niet weer aan de rand van een zenuwinzinking te geraken, schoor hij bij zijn min of meer gedwongen te rugkomst zijn rastalokken af, maar ook deze poging om on herkenbaar te worden hielp niet. Na urenlang de drenzende regen te hebben getrotseerd, posteerde het Franse publiek zich dinsdag in de namiddag met duizenden tegelijk rond het centrecourt van Roland Garros om met spreekkoren de komst van de geadoreerde vedette af te dwingen. Hoofdscheidsrechter Jac ques Dorfmann voelde zich niet in staat de volksgevoelens te weerstaan. Hij liet de dek zeilen van het gravel verwij deren en hoewel de regen geen moment afnam, werden te genstander Mark Dickson en Yannick Noah de baan opge stuurd. Waar het volk zulks eiste, deed het er plotseling niet meer toe dat Noah, die enkele dagen eerder nog door een op spelende maagspier was ge plaagd, het risico liep er een flinke blessure bij te krijgen. Een half uur lang moest hij in de steeds groter wordende modderpoel zijn kunsten ver tonen, tot Dickson de over hand dreigde te krijgen en de scheidsrechter ineens acht sloeg op de hulpeloze gebaren van de favoriet. Glijden en on deruit gaan mocht wel, verlie zen kennelijk niet. De partij en daarmee de hele tweede dag van de Open Franse tennisti- telstrijd was afgelast. Zo verstikkend de sfeer voor Yannick Noah is, zo bevrij dend is die voor Michiel Scha pers. De Rotterdammer is de grote onbekende van Parijs. Zijn naam zal pas op het pro gramma komen op het mo ment dat Jimmy Gurfein wordt geacht zijn eerste partij te spelen. De Amerikaan is een .paar weken geleden met ten nis gestopt en Schapers is zijn vervanger. De Nederlander dankt dat aan zijn positie op de wereldranglijst. Met zijn 135e plaats is hij de eerste van de 'lucky losers.' Schapers wist dat al voordat hij zaterdag in de derde ronde van het kwalificatietoernooi tegen de Braziliaan Onscin moest aantreden. De Rotter dammer wilde het daar echter niet op schuiven dat hij met 0- 6 2-6 verloor, al was het gevolg wel dat de Braziliaan vervol gens een dikke nederlaag te verwerken kreeg van Aaron Krickstein, terwijl Schapers' kansen tegen de onbehouwen spelende Eric Korita heel wat beter zijn. De Nederlander heeft zijn eigen problemen. De overgang van de warmte van het Israie- lische Askelon, het Marok kaanse Marakesh en Rome, waar hij in het dubbelspel met wisselende partners (Leo Pa- lin, Jeremy Bates en John Frawley) telkens de finale be reikte, sloeg na de autorit Ro me-Parijs op de rugspieren. Drie uur zwoegen in de re gen tegen een onbekende Fransman verergerde de kwaal. In de tweede ronde dacht hij aan opgeven, maar zijn tegenstander, eveneens een Fransman, was hem voor. De pijn werd na de ontmoeting met Onscin zo erg, dat Scha pers in de auto stapte en naar huis reed om zich te laten be handelen door manueel thera peut Khee Ling Phoa. Het eerste vliegtuig van maandagmorgen bracht hem weer naar Parijs, waar hij juist op tijd arriveerde om voor de organisatie zijn positie van stand-in aannemelijk te maken. SAINT-ETIENNE - Gerard Veldscholten heeft maandagmor gen in de Dauphine Libere met een imponerende overwinning in de eerste etappe de hartelijke groeten aan de organisatoren van de Ronde van Hengelo gedaan. Voor het criterium van volgende week vrijdag kreeg de regionale trekpleister een startgeld-ver- mindering van 150 gulden op een bedrag, dat ruim beneden de duizend gulden lag. Terwijl aan verscheidene renners, die hun neus optrek ken voor wedstrijden als de Dauphine Libere omdat er zo veel geklommen moet worden, aanwezigheidspremies van duizenden guldens worden be taald, moest Veldscholten het doen met een habbekrats. In de eerste etappe van de Dauphine Libere bekroonde de tempobeul van Peter Post een solo van 25 kilometer niet alleen met de dagprijs, hij hul de zich ook in de geel-blauwe leiderstrui. Een paar uren la ter, in de nog steeds koud op de huid vallende regen, verdedig de hij zijn toppositie eenvou dig. Saint-Etienne zag weer eens een massasprint en een val partij. De Belg Van Brabant passeerde Veldscholtens Australische ploeggenoot An derson tijdens de laatste me ters. De Franse sprinter Cas- taing werd naar het zieken huis gebracht. In Beaurepaire had de Ol- denzaler Veldscholten afgere kend met de kruideniersmen taliteit uit Hengelo. Hij sprak er zelfs met geen woord over, maar Peter Post vertelde dat zijn temporijder er volledig van in de war was geraakt. „Het is ook belachelijk wat ze met hem in Hengelo hebben gedaan. Honderdvijftig gulden minder op een bedrag van een paar honderd gulden. Ik heb tegen mijn renners gezegd, dat ze solidair met Veldscholten zouden kunnen zijn en alle maal uit Hengelo wegblijven. De renners moeten dat zelf be slissen. Ik bemoei me niet met criteriums, maar het zou goed zijn", vertelde de ploegleider na de 37e overwinning dit sei zoen. Tijdens de tweede etappe tussen Beaurepaire en Saint- Etienne hoefde Veldscholten niet meer te demarreren. Met zijn ploeggenoten controleerde hij de ontsnappingen. Dat wa ren er niet zo veel. De Belg Benny van Brabant won de massasprint tegen Phil Anderson, die voorop kwam door handig de valpartij met Castaing, De Wilde en Regis Simon te ontwijken. Veldscholten mocht nog een dag bliksemafleider blijven in de Dauphine Libere, die He melvaartsdag echt begint met de eerste bergetappe. Daar ko men hemel en hel dichter bij elkaar. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Ge rard Veldscholten (Ned) 102 km in 2.32.43 2. Eric Dall'Armellina (Fra) 3. Benny van Brabant (Bel) 4. Etierme de Wilde (Bel) 5. Francais Castaing (Fra) 6. Guy Gallopin (Fra) 7. Ludo de Keulenaere (Bel) 8. Charly Berard (Fra) 9. Regis Clere (Fra) 10. Steven Rooks (Ned) 11. Guy Nullens (Bel) 12. Stephen Roche (Ier) 13. Albert Wekema (Ned) 14. Rudy Patry (Bel) 15. Jean-Rene Bernaudeau (Fra), alien in dezelfde tijd als nummer twee. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Benny van Brabant (Bel), 83 km in 2.06.19 (nmet tijdvergoeding 2.06.09) 2. Phil An derson (Aus) z.t (met tijdvergoeding 2.06.14) 3. Vincent Barteau (Fra) z.t. (met tijdvergoeding 2.06.16) 4. Stephen Roche (Ier) 5. Jacques Michaud (Fra) 6. Frederic Vichot (Fra) 7. Guy Gallopin (Fra) 8. Di- dier Vanoverschelde (Fra) 9. Andre Lur- quin (Bel) 10. Jan Wijnants (Bel) 11. Pa trick Clerc (Fra) 12. Regis Clere (Fra) 13. Christoph Lavaine (Fra) 14. Bernard Bourreau (Fra) 15. Jean-Luc Garnier (Fra) 17. Bert Wekema (Ned) 18. Guy Nu- lens (Bel) 19. Henk Lubberding (Ned) 27. Ludo de Ceulenaer (Bel) 37. Gerard Veldscholten (Ned) 45. Greg Lemond (VSt) 52. Steven Rooks (Ned) 69 Peter Winnen (Ned) 74. Bernard Hinault (Fra) 85. Bert Oosterbosch (Ned), allen in de zelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement: 1. Gerard Veldscholten (Ned) 4.43.21 2. Phil Ander son (Aus), op 41 seconden 3. Eric Dall'Ar- melina (Fra) z.t 4. Allan Peirper (Aus), op 42 seconden 5. Benny van Brabant (Bel), op 43 seconden 6. Stephen Roche (Ier), op 46 seconden 7. Steven Rooks (Ned) z.t. 8. Etienne de Wilde (Bel), op 48 seconden 9. Regis Clere (Fra), op 49 se conden 10. Jean Rene Bernaudeau (Fra) z.t 11. Vincent Barteau (Fra) z.t 12. Fre- dric Brun (Fra) z.t 13. Christoph Lavaine (Fra), op 50 seconden 14. Pascal Simon (Fra) z.t 15. Bert Oosterbosch (Ned) z.t 17. Guy Nulens (Bel), op 52 seconden 38. Bert Wekema (Ned), op 58 seconden 43. Peter Winnen (Ned) z.t 48. Henk Lub berding (Ned), op 59 seconden 49. Ludo de Ceulenaer (Bel), op 1.00 55. Greg Lemond (VSt), op 1.02 59. Bernard Hinault (Fra) z.t

de Stem | 1984 | | pagina 7