Annie M.G. Schmidt doorstond modieuze stormen Moeilijke tijden voor Pinkpop k/uho s mnasiioms donderdag even er I CARMIGGELT OVER BOEKJEBANDJE EN EXPO Klein Orkest in Hulst Hulster koor in Terneuzen B A ir D heeft het festival zijn langste tijd gehad programma s NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 2 programma s DUITSLAND 1 BELGIE NED. 1 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 2 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 1 IV Orgelconcert in Goes Sinksenfoor in Antwerpen Suske en Wiske: Het ipPle Happie leest Mi É?4Js- WOENSDAG 30 ME11984 TU PAGINA GIDS; Van onze kunstredactie HET IS jammer dat de inleiding, die Simon Carmiggelt hield bij het ten doop houden van het boekje 'Kijk, Annie M.G. Schmidt', niet in dit 37e jaarboek van uitgeverij Querido is opgenomen. Bij deze kijkpocket, die slechts 10,- kost is tevens een geluidsbandje 20,-) verschenen, waarop liedjes van Annie M.G. door beken de artiesten worden gezon gen. Tevens is er in het Ne derlands Theaterinstituut, Herengracht 166, Amster dam, tot eind oktober een tentoonstelling te zien met 'reliquiën' uit haar schrijf- en theateractiviteiten, die nog steeds voortduren. „Annie heeft een onuit puttelijk gevoel voor het ab surde", zei Carmiggelt. „Vijftien jaar geleden schreef ze mij'De kinderli teratuur wordt nog steeds beheerst door An Rutgers van der Loeit, die de werke lijkheid met een ethische waas omfloerst. Maar straks zal Doornroosje verkracht worden door de Gelaarsde kat! En ik zal me dan alleen nog kunnen handhaven als ik schrijf: Ga je mee moe ders' tieten afsnijden!'... Maar nu weten we", aldus Carmiggelt, „dat haar for midabele talent alle modieu ze stormpjes heeft door staan". Sprekend over haar jeugd in het Zeeuwse Kapel- Ie/Goes, waar haar vader dominee was: „Mijn moeder zei: trouw nooit met een do minee, die is altijd thuis! Een vrouw schreef haar: trouw nooit met een metse laar, dan heb je altijd kalk in bed". Voor een zaal, die maar niet wilde lachen, ver sprak Annie M.G. zich en zei: „Trouw nooit met een dominee, want dan heb je altijd kalk in het bed..." Maak-boek Deze en nog talrijke ande re anecdotes mis je in dit boekje, dat een beetje een maak-boek is. Wel talrijke foto's - vaak nog nooit eer der gepubliceerd - met on- Annie M. G. Schmidt. der meer het schoolrapport met een 2 voor Nederlands. Kees Fens, die een korte in leiding schreef, merkt daar in onder meer op, dat de schoolmeesters van toen ook nu nog niet dood zijn, omdat het hen gelukt is haar nog steeds van een hoge literaire onderscheiding af te houden. Fens constateert verder: „Wat ligt daar: Een Holland zonder hekken! Dat heeft Annie M.G. Schmidt gescha pen. Maar wel: Holland, want haar werk blijft door en door Hollands en alle be woners zijn echte Hollan ders: zij gaf, in proza, poëzie, toneel de familie Doorsnee gestalte. Haar kracht als schrijfster is, dat wij door het gat in de laatste heg kunnen kijken". En Carmig gelt haalde haar „Twee meest laconieke regels in de hele Nederlandse letterkun de" aan: 'De hele kamer was versperd/ want op de sofa zat een hert. Bibliografie Uiteraard bevat het boek je een bibliografie en ook een beknopte biografie. Wat echter in de inleidingen op schrift door Fens en monde ling door Carmiggelt gezegd is over het fenomeen Annie M.G. had menig leuke be spiegeling kunnen opleveren over talrijke facetten der li teratuur of theaterkunst, laat staan de kinderlitera tuur. Zelfs voor massaver spreiding zou dit geen mis lukking hoeven te zijn. Maar dan kan het inderdaad niet meer voor een tientje. Maar het bandje kost ten slotte ook 20,-. Daar zitten enkele, nu toch wel histori sche, documenten in, als 'Coccen' uit cabaret De Inkt vis uit 1948 (journalisten-ca baret waaraan Annie mee werkte), gezongen door Jeanne Roos, of uit 1958 'Je hoort niet meer bij mij' uit de Familie Doorsnee door Cees Laseur of - uit dezelfde serie - 'Geachte cliënten', gezongen door Lia Dorana, die persoonlijk aanwezig was bij deze doopplechtig heid van het boek. Ook Son- neveld met 'Margootje' is historie. Maar naast 1948 staat ook 1983 met 'Begrafe nis' door Hans van der Wou- de. Misschien wordt toch wat te weinig in dit hele An nie M.G.-gebeuren bena drukt dat de muziek van Harrie Bannink minstens de helft van het succes van haar theaterwerk is! Intiem Binnen de niet zo riante behuizing van het Neder- - FOTO PETER VAN DER VELDE e lands Theater Instituut - al- 5 thans wat betreft expositie- j§ mogelijkheden biedt de ten- toonstelling in drie kamers e een aangename intieme te- rugblik of verschillende fa- cetten van haar werk. In één ruimte wordt vooral aan- dacht geschonken aan haar literaire werk (via docu- menten) en in beide andere 'zalen' zijn in een soort scè- nische opstelling met name E de originele costuums, thea- termaquettes e.d. van haar e musicals te zien. Er zijn ook video's, waar- op je Sonneveld en andere acteurs, die op basis van An- nie hun grappen en grollen s verkochten, opnieuw kunt volgen. Er zijn luistercabi- nes met kinderliedjes, lied- jes uit de Familie Doorsnee, uit Ja zuster, nee zuster etc. Verder is er een twee uur durend interview met Annie M.G. op monitor te volgen. e Kortom: veel nostalgie e voor degenen die het Neder- e lands theatergebeuren in de e loop van de laatste drie de- S cennia gevolgd hebben. Tij- dens het feest rond het boek- j| je liepen er talrijke acteurs e met grijze baarden en haren e rond. De anderen waren e dood. Maar de teksten van S Annie M.G. blijven voorlo- pig nog leven, omdat ze ge- tuigen van een humor, die je E niet verwacht uit een domi- e nees-gezin. Door Raoul van den Booren GELEEN - Heeft Pinkpop zijn langste tijd gehad? Deze vraag stellen zowel de Lim burgse popliefhebbers als de organisatie van het open luchtfestival zich de laatste tijd steeds nadrukkelijker. Aanleiding voor alle twij fels rond het voortbestaan van het popspektakel is on der meer het feit dat de voorverkoop dit jaar maar uiterst moeizaam op gang komt. Tot nog toe zijn nau welijks 5000 kaarten ver kocht voor het evenement dat vorig jaar nog 40.000 be zoekers trok. De organisatie van Buro Pinkpop spreekt slechts in bedekte termen over deze ontwikkeling en laat slechts doorschemeren 'ongerust' en •ontevreden' te zijn. Organisator Jan Smeets, die de afgelopen j aren al zij n complete staf medewerkers moest ontslaan en een goed kopere behuizing voor zijn stichting moest zoeken, is snel met het opsommen van oorzaken voor de matige be langstelling van het publiek: „Het is momenteel erg slecht weer en het vakantiegeld moet nog uitbetaald worden. Daarom wacht iedereen nog met het kopen van een kaartje. Maar ik geef toe dat we wel anders gewend zijn. Vroeger wilde iedereen er zo snel mogelijk bij zijn. Maar omdat het festival de laatste twee jaar niet meer uitver kocht is geweest bestaat de noodzaak om vroeg een toe gangskaartje te bemachti gen niet meer. Iedereen wacht nu tot het laatste mo ment. En dat geldt vooral voor de Limburgers. Maar dat bewijst allemaal nog niet dat de belangstelling in derdaad achteruit gaat. Dat is iets dat je pas né het festi val mag vaststellen." Concurrentie Hoewel Jan Smeets het maar moeilijk kan toegeven heeft Pinkpop sinds enkele jaren echter ook te kampen met een stevige concurren tiedruk vanuit België. Daar wordt in de plaatsjes Tor hout en Werchter elk jaar een zogenaamd 'dubbelfesti val' gehouden dat niet na laat de allergrootsten uit de popwereld te programme ren. De bekende sterren die breed uitgemeten op de Bel gische affiches prijken spre ken het publiek steeds méér aan dan de formule die Pinkpop al vijftien jaar hanteert, namelijk het 'pus hen' van nieuwe groepen en trends. Smeets wuift die ar gumenten echter ver weg. „De formules van beide fes tivals zijn totaal verschil lend", laat hij geërgerd we ten. „Als het inderdaad al leen erom gaat grote sterren te zien, dan zou ik dat zeer betreuren. Het publiek kiest dan blijkbaar niet meer voor een écht festival, zoals Pink pop dat hier nog als enige biedt, maar slechts voor een aantrekkelijk programma. En dat past absoluut niet in de doelstelling die wij als stichting hebben." Gevolgen De belangrijkste van die doelstellingen is dat het jaarlijkse Pinkpopfestival genoeg geld moet opleveren om gedurende de rest van het jaar kleinere of grotere culturele evenementen in' heel Limburg te organise ren. „De meeste mensen zul len nauwelijks vermoeden dat het verdwijnen van Pinkpop verstrekkende ge volgen in onze provincie zal hebben", stelt Jan Smeets dan ook vast. „De stichting is volledig afhankelijk van het festival om verliesge vende culturele evenemen ten financieel te kunnen dekken. Wanneer Pinkpop verdwijnt zullen dit soort zaken ook niet meer georga niseerd kunnen worden." Ook de pers speelt volgens Jan Smeets een belangrijke rol. „In de begintijd van het festival werden hele kran tenpagina's besteed aan ons programma. Net zoals voor een voetbalwedstrijd het publiek ook warm wordt ge maakt. Helaas is die tijd voorbij. Regelmatig hoor ik van mensen dat ze niet eens meer weten welke groept geprogrammeerd staan. als nu iedereen gaat schrij. ven dat de belangstel^ vermindert, dan vrees ik d3t de niet-komers alleen maat bevestigd worden in hun be. slissing." Publiek Blijkbaar is echter niet ai- leen de pers, maar ook het festivalpubliek zelf in de loop der jaren danig veran- derd. De bloeiperiode van popfestivals lijkt voorbij, zi betekende voor veel 'derti gers', de generatie die zich jarenlang verlustigde aan het fenomeen openluchtfes. tival, het concert van dc Rolling Stones twee jaar ge. leden in Rotterdam min of meer de afsluiting van hun 'festivaltijd'. Het was rje laatste topper die iedereen nog wilde meepikken, maar de behoefte om daarna met open sandalen, plunje- zakken en repen plastic te gen de regen naar modderi ge en vooral volgepakte fes tivalterreinen te trekken was hiermee wel verdwe nen. Buro Pinkpop zag die ont wikkeling nog tijdig in en haalde vorig jaar flink wat 'hitparadegroepen' naar Ge leen om een nieuw, jonger publiek te trekken. Dat bleek met 'Nena' en 'Doe Maar' inderdaad te lukken, maar het is afwachten of de nieuwkomers van toen ook dit jaar weer van de partij zullen zijn. Jan Smeets blijft ondanks alle ontevredenheid, slape loze nachten en ongerust heid hoopvol gestemd maar moet tegelijk somber toege ven dat het glorievolle van weleer er niet meer bij is, „Als het inderdaad zo is dat er alleen nog maar belang stelling voor grote sterren is, dan ben ik bang dat Pinkpop inderdaad zijn langste tijd gehad heeft." Uiterst moei zaam laat hij hierop volgen: „In dat geval zou het dit jaar misschien wel eens de laat ste keer kunnen zijn. H 21.00 Show van de maand Manfred de Graaf staat Fred Oster bij in diens (ze vende en laatste) Show van de Maand. Manfred de Graaf, vermaard (free lance) acteur van vooral komische 'rollen, is bekend als de rap van de tongriem gesneden geestige dokter in de succes volle televisieserie Zeg 'ns AAA (VARA). De onveran derlijk jeugdig ogende ac teur viert binnenkort zijn 30-jarig toneeljubileum. Manfred de Graaf, tuk op de bruine Amsterdamse café's, zeilt en schaatst graag. Een van zijn gasten is dan ook Jeen van den Berg en - van zelfsprekend - Zeg 'ns AAA- partner Sjoukje Hooy- maayer. de. De werkelijke, moeizame nadagen van de Britse over heersing in India (de serie bestrijkt de jaren '42/'47> zijn nabij. Sarah reist met haar vader kolonel Layton naar hun thuis in Pankot. De reis gaat per trein door een beeldschoon heuvel landschap. Sarah en haar vader reizen geriefelijk in een luxe compartiment; de rest van de trein wordt ge vormd door nederige wa gons vol gewonde sepoys. Kolonel Layton komt bin nen de kring van familiele den tot zichzelf na vijf jaren in krijgsgevangenschap. Als Nigel Rowan een pakje voor Sarah naar Pankot wil brengen, wordt hij opge scheept met het gezelschap van een sinister ogende offi cier met litteken op de wang en een ijzeren haak. 23.00 Tatort Een autowrak ligt in het water; de wagen is gebruikt voor een bankoverval. Het lijk van Krage, een schilder, wordt gevonden. Krage had, naar het autowrak gedoken en is daarbij verdronken. Hij bleek bevriend met de ex-jockey Kalle Schlumm, wiens lijk eveneens een paar dagen tevoren werd gevon den. Schlumm is vermoord. 20.00 Donald Ducks Verjaarsleest Donald Duck is 50 geworden, maar snatert onvermoei baar brokkenmakend door. De Duitse tv maakte een programma van een heel uur rondom dit stripver haal-fenomeen. 16.00 Wonderful life 20.15 Naila ligt In het westen 20.03 De parel In de kroon De veertiendelige, ambitieu ze Britse serie, uitgezonden door de VARA, nadert haar einde. Deel 11 en 12 spelen in augustus 1945, pal na het door de atoombommen op Japan verhaaste oorlogsein- Twee Oostduitse families vluchtten vijf jaar geleden met een heteluchtballon over het IJzeren Gordijn naar het Westen. Terugblik laat zien, hoe het de families, die in 1979 een tijdlang niet van de voorpagina's en uit de weekbladen weg te bran den waren, sindsdien ver gaan is. Cliff Richard is in deze mu zikale komedie uit 1964 de zanger Johnny. Met zijn baldadige vrienden wordt hij van boord gesmeten van een luxe-passagiersschip. Aan land verzeilen zij bij de opnamen van een film. Johnny beraamt met de on tevreden hoofdrolspeelster Jenny een Fijn Plan. Twee films met volkomen ver schillende rollenspelen gaan door elkaar lopen, tot er één klapper van een speelfilm ontstaat. Cliff Richard, toen al stralend jong, krijgt uiteraard de kans breed uit te halen met wel een dozijn van zijn liedjes, waaronder 'Imagination', *Wonderful life', 'Do you remember' en 'All kinds of people'. 22.00 Dallas Duran Duran gooit op het ogenblik hoge ogen met het nummer 'The Reflex'. Top pop besteedt donderdag avond weer aandacht aan de Nationale Hitparade. - FOTO ANP De problemen stapelen zich op rondom de naderende bruiloft van Pamela en Mark, die van miss Ellie en Clayton Farlow (uiteraard probeert J.R. dat laatste sprookje te saboteren) en de romance tussen Bobby en Jenna, die nieuw leven wordt ingeblazen. Cliff komt weer eens in de problemen; zijn bronnen blijven droog. Sue EUen heeft een weinig verheffende scène met een stomdronken Lucy. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. KRO 11.00 Eucharistieviering t.g.v. Hemelvaartsdag in de kapel van het klooster 'Area Pacis' NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 16.00 De Jan van Gent, documentaire over een van de grootste zeevogels. 16.25 De Smurfen 16.50 Ontvoering (4), avonturenserie. Afl.: De Vreemdeling. In opdracht van zijn schurkachtige oom Ebenezer is David Balfour ontvoerd en aan boord gebracht van een slavenschip. AVRO 18.55 Minibios. Met: De Moestuin. 19.05 Toppop. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.10 Dallas, tv-serie. J.R. laat Cliff's gangen nagaan en ontdekt dat die een ontmoeting met Sly heeft gehad. 21.00 Show van de maand, dit keer met Manfred de Graaf. 22.00 Wie betaalt de veerman? (5), tv-serie. Katarina Matakis draagt Matheos Noukakis op, de vendette uit haar naam te voeren, nu haar zoon Petros heeft geweigerd. 22.50 Count Basie, beelden van het concert uit 1982 van Count Basie dat hij op het Nort Sea Jazz festival heeft gegeven. NOS 23.25 Journaal. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.53 Bonk en Binkie, tekenfilm. 19.00 Journaal. VARA 19.05 Fame. In het restaurant van Caruso speelt een nieuwe pianist. Als Holly hem ziet is ze meteen verliefd. 19.53 <ZW) De Boefjes, Amerikaanse slapstickserie. 20.03 De parel in de kroon (12), tv-serie. Q 21.45 De Verbeelding, programma over poëzie met als speciale gasten Joop en Liesbeth den Uyl. Presentatie: Boudewijn Büch. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Eucharistieviering vanuit de parochiekerk Christus Koning in Sint- Niklaas. 16.00 Wonderful Life, Engelse speelfilm. CJ 17.55 Journaal. 18.00 De Bubblies (13), poppenserie. 18.05 Rondomons. Kinderen van Bogota. 18.30 Bundel in de zomer, Finse tekenfilm. 18.45 Achter de schermen van een moderne zoo, documentaire over de Antwerpese Zoo (1). 19.15 Tijdrover. 19.30 Goal? (3) De spelregels en taktiek van het voetbal. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.50 Ik ben begonnen aan enkele centimen, programma over de sociale geschiedenis van de textielsector. 22.00 Dallas, tv-serie. 22.50 Journaal en Coda: 'Passacalles en Jacaras van Antonio de Sancta Cruz' door Peter Pieters. 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 From BRT, with love, Zeppelin in feest. Een groep kinderen organiseert een feest. 19.45 VIP-Info, i.s.m. de tv- nieuwsdienst een heus jeugdjournaal. 20.15 Elektron totaal. Grootste feestavond ter afsluiting van de Elektron-programma's. 21.15 From BRT, with love, rechtstreekse talkshow met Leja van Hoeymissen. 16.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Tegen de verwachting in, jeugdserie. 19.20 Juke Box. 19.20 Tijdrover: Beestigheden. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Voetbal. Finale Europacup vanuit Rome. 12.00 Teletekst. 14.30 Schooltelevisie. 15.30 Pauze. 15.50 Graffiti, j ongerenprogramma. 17.20 Plein Jeu, jeugdprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux trésors. Vandaag: Joegoslavië. 21.10 The A-team, tv-serie. 22.00 Planète des hommes, documentaire over de stad Long Bow in China. 22.35 Het vierde Internationale Festival van de Lach te Rochefort. 23.20 Nationale Loterij. 23.25 Journaal. 23.40 Uitzending van de Katholieke Radio en Televisie. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 (S) Breakdance. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn, kinderprogramma. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Kompass.. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.20 Bret Maverick, vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Kino-Hitparade, filmmagazine. 20.15 ZDF Magazin. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serie. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Midweeklotto. 22.10 Auch Japaner können weinen. Reportage over de Japanse filmmaker Yoji Yamada. 22,55 Kolossale Liebe, tv-stuk onder regie van Jutta Brükner, O 01.15 Heute. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Kerbels Flucht. 12.10 Monitor. 12.55 Presseschau. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Landwirtschaft '84, de 58ste internationale landbouwtentoonstelling in Frankfurt. 16.55 Null ist Spitze (5), kinderserie. 17.20 Kein Tag wie jeder andere, kinderserie. 17.50 Tagesschau. NDR 18.00 Programma-overzicht. Aansl.: Hart aber herzlich (Hart to Hart). 18.35 Zandmannetje. 18.40 Hart aber herzlich, vervolg. 19.15 Berichte vom Tage. 19.25 Das Nordschau- Magazin. 19.59 Programma-overzicht. WDR 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serie. 19.00 Chamaleon. 20.00 Tagesschau. 20.10 ARD-Spot extra: Europacuffinale vanuit Rome. 22.00 Brcnnpunkt 23.30 Tagesthemen. 23.00 Ohne filter, muziekprogramma. D 00.00 Tagesschau. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. WDF 07.55 Bewegung macht Spass (13). 08.10-11.40 Schooltelevisie. (09.25 Sesamstraat). 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in informatie en amusement. 21.45 eff-eff: Freizeit und Fitness. 22.15 Dieses obskure Objekt der Begierde, Frans-Spaanse speelfilm uit 1977. Regie: Luis Bunüel. Heer Martin wordt verliefd op het nieuwe Spaanse dienstmeisje Conchita. Als zij op een dag verdwenen is, gaat heer Martin naar haar op zoek en vindt haar in Zwitserland, waar zij hem duidelijk maakt dat zij niet verliefd is op hem. 23.55 Laatste nieuws. Ieder heel uur nieuws. NCRV7.02 Vandaag... donderdag, verv. (7.02 Het levende woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Aktualiteiten- overz. 7.45 Over kopen gesproken). 8.06 Hier en Nu. (ca. 8.20 Weerman Hans de Jong. ca. 8.30 Ochtend kranten). 8.15. Stappen in Israël. 12.40 Middagpauzedienst. 13.05 Hier en Nu. 13.20 Stappen in Israel. 17.55 Meded. (NOS) 18.06 Hier a Nu-magazine. 19.02 Muziek in vriji tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Praten op de berg Moria. 22.55 In 't voor bijgaan. NOS: 23.02 Met het oogo morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.0 Niemandsland. 6.02-8.00 De Ont- bij tshow (6.50 Het levende woord). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO; Nieuwsklok (7.30, 8.00 en 8.30 Nws NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Wi terstanden. 9.30 Nws. Feduco-NOS 9.33 Medelanders, Nederlanders Sociale Wetgeving (herh. les 1) IKON: 10.02 Kerkdienst. AVRO 10.30 Nws. 10.32 Buiten. (11# AVRO's Radiojournaal. 11-03.P®' meiand). 11.30 Nws. 11.32 Kijk o] kunst. 12.00 AVRO-Nieuwsklol (NOS: 12.26 Meded. voor land- el tuinbouw. 12.30 Nws.). 13.00 NW 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. 3.Ï Per Saldo. RVU: 14.00 Nou n. Nws. 14.33 Allemans veren. KRO 15.00 Nws. 15.03 Van vreemde» tot medeburger. 15.20 Kruispunt 15.30 Nws. 15.32 De wereld op don derdag. (15.40 Misdaad, fantasies realiteit. 16.30 en 17.30 Nws) W Nws. 18.10 Grenzeloos. 18.20 Gr» mofoonmuz. IKON: 18.30 Kleu KRO: 19.00 Eucharistievienn! 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 21» Da Capo. 21.20 Ter overweging- leac: 21.30 Turken, Marokkanen, Nederlanders, les 11. 22.00 Por F vor, les 4. KRO: 22.30 Nws. Midden in de dood. 23.00 Spektakel 23.55 Nws. Ieder heel uur nws. TROS: 7.02 9 Havermoutshow. 9.03 De Hug Gelderen Show. 11.02 RMhtet"»' vanaf het Circuit Kwintet 11.02 De Polderpopparade. W Nederlandstalige Top Then. Lr,: Pop of een envelop. 15.03 TB Top 50. NOS: 18.04 De AvoniP TROS: 19.02 Poster2°f Jfï Maat's Soul Show. 22.02 Ses] 23.02 De L.P. Show. VARA: 7.00 Nws. 7.02 MorgenrjjjjJ Vandaag onder het mptto- j muz. in de opera. (8.00 Nws-i Hemelvaartscantates van 9.35 Het Lasalle Kwartet speel zart, Berg en Wolf. 11-85 D chotte. 12.05 Pianomuz. vani un 12.25 Operette. ZigeunerlieK Lehar. 13.00 Nws. 13.05 Voor m sen met twee linkeroren 14.30 Klass. Wankjuwelen.chtel Zeggen en schrijven. 16.00 uitzicht. 16.40 Theologe „g. kenningen. NOS: 20.00 Dondert! avond muziekmagazine. Kamermuz. Podium. Klaiana. ren voor bas-bariton e 20.45 Onder de groene,1In» Nederlandse muziek. 21.4» uit de Middeleeuwen R?na ce). 22.15 Nieuw Macedonië. (Via AM-zender HUv5jSan- NOS: 19.02 Nieuws voor bui k, ;<C ders. 19.02 Bulletin in he ders. 19.02 Bulletin m Bdlet(n kaans-Arabisch. 19.10 fci) het Berbers. 19.20 Bullet n Turks. 19.30 Bulletin in het SP WOENSDAG 30 ME1198 Eindredactie: Eugene Verstraeten jjET Klein Orkest, dat al Nederlandse popmuziek maakte lang voordat dat in de mode kwam, treedt zater dag 2 juni op in Hulst. Dat gebeurt tijdens de viering van het vijfjarig bestaan van de Werk Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen in Den Dullaert. Dat feest begint om 16 uur met een optreden van de formatie ZZIPP, vier jonge muzikanten die proberen een frisse wond door de Ne derlandse popmuziek te la ten waaien. Om 20 uur is het tijd voor de Tom Stobbelaar show, een muzikaal cabaret en om 22 uur staat dan het Klein Orkest op de planken. Verrassende muziek en pak kende teksten, die sinds hit singeltjes als 'Koos werke loos' en 'Laat mij maar al leen' ook aan het grote pu bliek bekend zijn geworden. De laatste elpee van deze viermansformatie is net vers van de persen gekomen. HET Hulster Gemengd Koor treed zaterdag 2 juni op in het Zuidlandtheater te Ter- neuzen. Aanvang 20 uur. Het concert is op touw gezet door de evenmentencommissie 400 jaar Terneuzen en omvat zowel geestelijke als wereld lijke liederen. Het koor, dat 110 leden telt en al 25 jaar bestaat, heeft zo langzamer hand een internationale faan gekregen. In oktober presenteren ze een concert in het Duitse Michelstadt en drie jaar achtereen hebben ze op uitnodiging in Parijs in onder andere de Notre Dame concerten verzorgd. Ook heeft het koor enkele malen voor televisie opge treden en zijn er verschil lende platen gemaakt. Het Hulster Gemengd koor staat onder leiding van Jo Ivens. De pianist zaterdag is Arie Karreman. Ar ke wc dei he: lar ris ev< rer te rer mi: va: ga; orr we Sir jur DE wi( ziji en jur kei eer Hu kei Ka aar rer lek uit; rig vei Til uit kei hui eer del de voc dar stri den pla blie het ZATERDAG 2 juni speelt Wim van Beek werken van bakende meesters op het or gel van de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Het concert begint om 20 uur. VANAF 9 juni is er weer de Jaarlijkse Sinksenfoor in der Dai uit zijn slaz pioc Ad< bur ond paa de pioc Jen de lavi guz het en 1 en (dri kan H 20.CK uur Kaa best mer mi... -- -LLti 11 1 «iiiii ';7 «ndrsUtn willen het leien mil o 1 j n nffs. M y<?n ddrdboéem 'tffX,' W[$töeurl er frhoml wvëül JHHHjn hel wdler1 \)X?n/ 3kr- <s> «'EK- Ctee- v :ss.

de Stem | 1984 | | pagina 24