''Werk nog te boeiend om in de VUT te gaan esten EK3 Dubbeltjestram naar Terneuzen Jonge academici mogen ervaring opdoen in bedrijf BELASTINGONTVANGER W. A. MAES NA 40 DIENSTJAREN: graiïiffii ie esten „400 JAAR TERNEUZEN" STRAKS IN BOEKVORM? \GINA ZEELANDi ïeuwe >pman van ow weer Lmerikaan m/OENSDAG 30 ME11984 Wg^ VANZEELAND PAGINA ZEELAND 4 Wat anders l#k»mdV'Borgdorff- «denburg KWART MILJOEN VOOR UITGETROKKEN INSCHRIJFB0N examens Aflevering 52 Klimop der meer in de Louisia- - en Oystercreek-divi- ns van Dow, voor hij in 0 in Midland terecht- am. De bedoeling is dat in juli zijn werk als Drzitter van de raad van tuur van Dow Chemical derland BV begint. T6 - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER ■k, 'De Muur' genoemd, stte veel succes tijdens de tst gehouden Gentse ten. Om 12.00 uur begint Jazz Street Parade, met der de gehele dag optre- s van jazz-groepjes op erse podia. Voordat de ïsenfeesten om vijf uur den beëindigd volgt er een optreden van de ie groep' van showband ie en een demonstratie de hondentrainerschool Coewacht op de markt. Iet is de bedoeling van de anisatie om zoveel moge straat-activiteiten te nuleren om de sfeer van jaar geleden te benade- Mocht het onverhoopt :ht weer zijn dan is er op markt een overdekt po rn waar de artiesten hun redens kunnen doen. En een soort rode draad is er ïaf woensdag tot en met erdag een kunst/oude bachtenmarkt in de Lan- Kerkstraat. ÏNTIE) poor Gé van Berkel TERNEUZEN - „Het is onder ambtenaren de gewoonte om na veertig dienstjaren met de VUT te gaan. Maar dit vak vind ik nog steeds zo boeiend en levendig dat ik besloten heb er voor lopig nog niet mee te stoppen. Gelukkig kan ik er nog dagelijks de nodige veerkracht en interesse voor opbren gen". 5 Juni is het veertig jaar geleden dat W. A. Maes (58), ontvanger van 's rijksbelas tingen en hoofd van de kan toren Terneuzen en Oost burg, in overheidsdienst trad. „Toen ik als jongen eens het kantoor van de ont vanger in Hulst, waar onze buurman kassier was, bin nenstapte nam ik me voor belastingontvanger te wor den. Dat leek me namelijk een interessante en goed be taalde baan, Nou, daarin ben jk zeker niet teleurgesteld. In dit beroep kom je met alle lagen van onze maatschap pij in aanraking; het be drijfsleven, advocaten, nota rissen en privé personen. Boeman Toch weet het grote pu- I bliek in vergelijking met de I belastinginspecteur betrek- kelijk weinig van de ont- I vanger en zijn werk. Hij is ene die ervoor zorgt dat I Vadertje Staat aan zijn in- komsten komt. Door sommi- e mensen wordt hij als een soort boeman beschouwd j waar ze liever niet mee te maken hebben. Dat is dan i verkeerd beeld. Zijn er i mensen die buiten hun schuld in de problemen zijn geraakt dan zijn we echt j niet beroerd om te helpen, j vooral wanneer het om een opeenstapeling van schul- l den gaat. Dan valt er best met ons te praten, maar dan moet er wel een aanwijsbare [reden zijn waarom zulke MODEBRILLEN OOGMETING KONTAKTLËNZENJ Belastingontvanger W. Maes..jongenswens van destijds is dus wel mooi uitgeko men mensen buiten hun wil in moeilijkheden zijn gekomen. Is die reden er niet dan gaan we hard door. De liefde kan nu eenmaal niet van één kant komen". Een van de minst plezieri ge kanten van het werk van de ontvanger vindt Maes wat hij noemt het uitverko pen van bedrijven om zoveel mogelijk de belastingschul den te vereffenen. „We houden daarbij wel degelijk rekening met as pecten als mogelijke overle vingskansen van het bedrijf en werkgelegenheid. Ik kan me goed indenken dat vooral voor de kleinere bedrijven het betalen van sociale pre mies een zeer zware last be tekent. Niet voor niets wordt er in de regering hard ge sleuteld aan vermindering van belastingdruk. We moe ten afwachten wat daar uit komt, maar een paar mil- - FOTO DE STEM COH J. DE BOER jard verlichting zit er wel in". Voordat Maes in 1944 bij de belastingen kwam had hij diverse nogal uiteenlo pende betrekkingen achter de rug. Na de middelbare handelsdagschool in zijn ge boorteplaats Hulst werkte hij in de oorlogsjaren ach tereenvolgens als klompen inkoper voor V en D, op het bureau van de voedselcom- missaris( in de volksmond bekend als het reizende cir cus) en als boekhouder van de coöperatieve boterfabriek in Kloosterzande. Na de bevrijding werkte hij voor de commissie voor zieningen Zeeuwsch-Vlaan deren, een soort distributie- bureau van vergunningen voor de aankoop van allerlei huisraad. Tussen december 1949 en juli 1957 was hij ver bonden aan het bureau van de ontvanger in Hulst en Goes, vervolgens aan de be lastinginspecties te Goes en Terneuzen. Per 1 januari 1958 werd Maes bevorderd tot commies titulair bij de aanslagregeling. „Omdat ik weer eens wat anders wilde vroeg ik over plaatsing naar de inspectie Eindhoven vanwaar ik in Arnhem de opleiding voor kandidaat-controleur volg de". Die studie werd be kroond met de benoeming tot hoofdcontroleur bij de inspectie invoerrechten en accijnzen in Terneuzen. Tussen 1970 en 1972 werkte Maes eerst als kandidaat ontvanger en daarna als ontvanger van in Terneu zen. „Om ervaringen op een groot kantoor te doen" werd hij vervolgens gedetacheerd naar het belastingkantoor aan de Amsterdamse Wi- bautstraat. Per 1 mei 1975 keerde Maes naar Terneu zen terug. Zegt de aanstaande jubi laris aan het eind van het gesprek: „In ben blij dat ik de kans heb gekregen in die veertig jaar op diverse kan toren en onder verschillende bazen te werken. Daardoor heb ik een schat aan erva ring verkregen die ik niet graag had willen missen. Die jongenswens van des tijds is dus wel mooi uitge komen". Ter gelegenheid van het 40-jarig dienstverband is er op 5 juni in de kantine van het belastingkantoor aan de Rosegracht in Terneuzen een receptie die om half drie begint. 16.00 uur: Touwtrekken zenwijken nabi] „„„trti' 16.00 uur: Voetbalwed oud-Biervlietspelers. uur: Tweede optreoe^ p.c. kerkdiensten kinderdag 31 mei 2RV0RMDE KERKDIENSTEN il:9u. ds. H.v.d. Berg. rvliet: 9.30 u. past. de Nijs en ds. [Meeuse (Oec, dienst). s: 9 u. mevr. Taalman, - (Gezam. dienst in Geref tok). [woede: 9.30 u. ds. M. Hooymeijer. [Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. IHontenisse: 10 u. ds. R. Hartog. ■Hulst: 10 u. ds. R. Hartog (Dienst in Poosterzande). (Nieuwvliet: 9.30 u. dienst in Groe- ulippine: 10 u. ds. A. Senf (Gem. *st met Sluiskil en Sas van tot). «van Gent: Zie Philippine. Knoondijke: 9.30 u. ds. J. Paksy rk.dienst in Geref. Kerk), kil: Zie Philippine. IJmeuzen: 9 u. ds. C. Hoogendoorn. Elandkerkie: 930 u- dienst in IB 9.30 u. ds. M. Voet (Herv,/Gëref.). «tidzande: Zie Groede. ORMEERDE KERKDIEN- 10 u. ds. A. Lunshof. 11 u. ds. A. Lunshof, keuzen (Noordstraatkerk)9 u. D- de Best. ^ag: 9.30 u. ds. M. Voet u-^JttHerv. Kerk), jjaenburg: 10 u. ds. H. Valk Wu m Qn*m°etingskerk). 9 u. kand. mevr. Taal- 9.30 u. ds. L. Vogelaar, -IL andijke: 9.30 u. ds. J. Paksy. DE KERKEN «GEMAAKT) P 9.30u.ds. H.v.d. Berg. U2en: 10 u. ds. C. Mewe. JJKE GEREFOR- RK 'g: 9.30 u. ds. L.v.d. Meij. plaatselijk ni nieuws singse Showgirls-^20.3^ 20.30 Geuzenbal in feesttent orkest Frans Bonne. Do feesttent is ook vru De feesttent is ook- juni in gebruik, s ikjng t vindt daar de PrlJsu tt-ed plaats van de openings strijd van de nieuw crossclub The Jumping rings, 's Avonds om 20.3e disco-avond van begint een medewerking Noordzee. *»v",r Zaterdaë 16 juni ff Volleybalvereniging De ®s voor de achtste maal bn ^"Oriëntatie puzzel- en ™etlestocht door de ge- Hitr i Aarder>burg, waar bij C Posten speciale op- èïbo j moeten worden uit- C** inschrijfgeld be- !)Vn voor volwassenen ii, Voor kinderen tot 12 K W-plussers. Men kan lirw, eKken tussen 13.00 en J»T aan dé gymzaal te Het g' 'S Avonds wordt Ra<$ traditionele fietsbel- Behouden. Dit in de C°etingsruimte aan de C met muzikale van disco Wim de Van onze correspondent TERNEUZEN TILBURG - Minister Deetman van Onderwijs en Wetenschappen heeft 250.000 gulden beschikbaar gesteld ter ondersteuning van een werkervaringsproject voor jonge werkloze af gestudeerden van de Katholieke Hogeschool Til burg (KHT). Dat bleek woensdag tijdens de pre sentatie van het project in Tilburg. Jonge academici zonder baan kunnen gedurende zes maanden met behoud van uitkering arbeidservaring op doen in het bedrijfsleven. Voor de realisering van het project heeft KHT samenwerking gezocht met het Til- burgs Instituut voor Academische Studies (TIAS) en de Brabantse-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW). Voorlopig is het project een experiment. Getracht zal worden een vorm te vinden voor het op de praktijk ge richte gedeelte van de opleidingen van de KHT. De huidi ge academische studie van vier jaar wordt te kort erva ren om de student op te leiden tot een zelfstandige beoe fening van de wetenschap. Ook wordt er tijdens de oplei ding te weinig aandacht besteed aan de maatschappelijke functies, waarvoor een academische opleiding noodzake lijk is. De deelnemer aan het project ontvangt een onkosten vergoeding van maximaal 100 gulden per maand. Daar naast verplicht het bedrijf zich een gelijk bedrag per maand te storten in het steunfonds voor werkloze acade mici van de KHT. Maximaal kost het project het bedrijf 200 gulden per maand. Het gevaar voor concurrentievervalsing is dan ook aanwezig. Daarom zal elke mogelijke projectplaats voor gelegd dienen te worden aan een toetsingscommissie. In deze commissie, waarin o.a. vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers zitting hebben, zal vooral be keken worden of de projectplaats niet ten koste gaat van een reguliere arbeidsplaats. Een eerste onderzoek van de BZW wijst uit dat er een ruime belangstelling bestaat bij de aangesloten bedrijven voor het project. Tot op heden zijn er 83 principe-aanmel dingen voor een stageplaats. Volgens de BZW is het op vallend dat vooral kleinere bedrijven, die nog geen erva ring hebben met academici, hebben gereageerd. Er is vooral vraag naar bedrijfseconomen. Volgens het onder- aditie van het leerlingenstelsel. Tevens biedt het de mo gelijkheid om onderwijsprogramma's bij te stellen, waardoor de academische opleidingen beter aansluiten bij de behoeften van het bedrijfsleven". Verwacht wordt dat de eerste plaatsingen omstreeks augustus gerealiseerd kunnen worden. (ADVERTENTIE) Bij voldoende belangstelling laten wij de artikelen en lotos als boekje herdrukken. U kunt er voor inschrijven wanneer u voor 9 juni 10.- aan ons overmaakt. U kunt dan het boekje v.a. half juli op ons rayonkantoor Terneuzen af komen halen. Wilt u het boekje thuisgestuurd hebben dan f 10.- 2.50 verzendkosten overmaken. Stuur de bon plus betaalcheque aan: De Stem aid. promotions, Postbus 3229,4800 MB Breda Of afgeven op ons rayonkantoor Terneuzen. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: TERNEUZEN - Aan de Stichting Terneuzense Muziekschool behaal den de volgende leerlingen een graad tijdens het cursusjaar '83/'84: Eerste graad: Akkordeon: Esther van Weele. Blokfluit: Martine de Bruijne (cum laude), mevrouw A. Kroon-Van Schellen. Slagwerk: Klaarlje Zuiderbaan, Hans de Doelder. Gitaar: Gerda de Kruijk, Teun-Jan van Overbeek, Barry de Jonge. Dwarsfluit: Anja Tange, Evelien van Wasbeek, Marko Roos, Marleen Jansen, Marjan Hollebek (cum laude), Corina Dieleman, Pe tra van Driel, Jilda Mercx (cum laude). Harmonium: Hans Holle- bek, Martin van Es (cum laude), Chantal Beekman, Benedicte Rom- mens, Milan Albicher, Jelle Jurry. Orgel: Werner Beeldens. Hobo: Jo- han Vos. Trompet: Steven Buijze. Klarinet: Patrick Buijze, Peter Huijssen (cum laude), Gert-Jan Bouma, Marjon Sant, Mariska Louwerse. Piano: Ard-Jan Hame link, Lindi Hamelink, Janneke Faas, Marco Verschelling, Petra Griens, Annemarie Bertram, Mie- ke van Haelst, Miranda Derksen, Ard Schoonakker, Esther Kaan (summa cum laude), mevrouw C. Kaan, mevrouw G. van de Berg, Brigitte van de Stem. Viool: Wou ter-Jan van de Berg, Sander Ham mer, Izet Fraanje, Louis Verstrae- ten, Ineke van Wasbeek, Kornaleij- ne van Prooijen (cum laude), Maarten-Pieter Bouvy (cum lau de), Agnita Menon (cum laude). Tweede graad: Jan-Krijn van Arenthals. Hobo: Jeroen Poppe. Klarinet: Paul Steutel. Trompet: Maarten Dees. Cello: Arjen Bouvy. slagwerk: Els Letterman, Henk Knotsenburg. Dwarsfluit: Els Haak, Jolanda Verlinde, Jeanette Leunis, Petra van Langevelde (cum laude), Marjon van Dijk (cum lau de), mevrouw E. Bouvy. Harmo nium: Tinie Jansen. Orgel: Miriam van de Peijl. Piano: Peter van Overbeeke, Carolien van de Hooft, Serge van de Rijt, Cees Hamelink. Ellen Hamelink (cum laude), Agni ta Menon (cum laude). Derde graad: Hobo: mevrouw R. Kaijser. Viool: Arthur Neele (sum ma cum laude). Piano: Rolf Wol- fensberger (cum laude). Trompet: Johan Missu, Joop de Pooter (cum laude). Dwarsfluit: Ellen Dinge- manse en Saskia Ketelaar (cum laude). In de reclamestoet die op 12 augustus 1931 door de Terneuzense straten trok, brachten verschillende groepen Terneuzenaars hulde aan 'De Neus' aan zee. IN HET Terneuzen van de 17e eeuw was het bescher men van de plaatselijke ne ringdoenden tegen concur rentie van 'vreemdelingen' een taak van het gemeente bestuur. Protectionistische maatregelen waren nodig om handelslieden van bui ten het Land van Axel te weren. Ook was het verbo den "Voorkoop' te plegen, dat wil zeggen op het platteland bijvoorbeeld tarwe op te ko pen om die vervolgens in de stad weer van de hand te doen. Op die manier kon prijs opdrijving worden tegenge gaan. Daarnaast werd be paald dat 'landsluyden hun granen brengen sullen te koope ende vente binnen de Steden van Axel ende Neu- sen of in andere geprivile- geerde Steden ende Marcten, ten gerieve ende provisie vande Inwoonderen van dien'. Zo'n kleine 350 jaar later sloot de toenmalige Terneu zense middenstand de gele deren om middels een heuse winkeliersvereniging zo niet de concurrentie buiten te sluiten, dan wel kooplustig publiek naar Terneuzen te trekken. Het initiatief voor een winkelweek ging - o ironie - uit van een 'vreemdeling'. Het voortouw immers werd genomen door de Belg A. van den Bruele, die zich na de Eerste Wereldoorlog in Terneuzen had gevestigd. Naast de initiatiefnemer za ten in het bestuur J. Donze, I. Fonteijn, Joh. de Haas en A.F. Mannaert. ton, getrokken door een aan tal jongens, was aan de zij kanten open om toeschou wers de gelegenheid te ge ven geld daarin te gooien. De winkelweek van 1931 trok enorm veel belangstel ling en bij die gelegenheid werd ook het bekende Neu- zenlied gecomponeerd. In de daaropvolgende jaren nam de omvang van de Winkel week toe. In 1934 werd de viering van 350 jaar Terneu zen gecombineerd met de Winkelweek. naar P.J. Baert Primeur De eerste winkelweek werd Terneuzen Klimop ge noemd en de winkeliers hadden dan ook veelal kli mop in hun etalages. De eer ste dag van die feestweek werd besloten met het spe len van De Vlaemsche Leeuw, ter ere van de (Bel gische) voorzitter van de winkelweek. De actie was een doorslaand succes en be sloten werd daar in volgen de jaren mee door te gaan. Voorgesteld werd als thema in de toekomst De Neus te voeren. De Neus zou een grote rol gaan spelen. Ge probeerd werd een monu ment op de Markt op te rich ten. Om geld hiervoor bijeen te krijgen werd het Nose- fonds gesticht. De slagzin 'Goede burger geef een cent voor het Neuzenmonument' werd bij elke gelegenheid naar voren geschoven. In 1931 trok men met een Neuzonton door de stad. De Bij het eerste lustrum in 1935 had men een Neder landse primeur: Terneuzen hield een braderie. Terneu zen Klimop kondigde toen aan dat iedereen vanuit alle Zeeuwsvlaamse plaatsen voor een dubbeltje met de tram naar Terneuzen kon reizen. Die actie sloeg aan, want nog nooit had men tij dens de winkelweek zoveel mensen in Terneuzen bijeen gezien. Als men nu nog met Terneuzense ouderen over de eerste braderie spreekt dan hoor je als eerste: 'O ja, toen kon men met de dub beltjestram naar Terneuzen' Door de mobilisatie van 1939 en de daaropvolgende oorlog moest Terneuzen Kli mop zijn activiteiten staken. Na de oorlog had de weder opbouw de eerste prioriteit en het duurde tot 1966 voor de eerste naoorlogse brade rie in Terneuzen weer werd gehouden. Dit is dan de Neuzenton waarin men een bijdrage kon storten voor het Neuzenmonu ment. HUISARTSEN Axel- Dokter G. Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke- Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Cl in ge, Koewacht en St. Jansteen- Van woensd. 18 u. tot vrijd. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede- Dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 01172-1956. Spreekuur om 11 en 17 uur. Driewegen e.o.- Dokter A. Kor- stanje, Fortrapastr. 3, 's-Graven- polder, tel. 01103-1747 (dond. en vrijd.). Goes- Van woensd. 18 u. tot dond. 23 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hol landerlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Spreekuur 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van dond. 8 u. tot vrijd. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Klooster zande, tel. 01148-1277. Heinkenszand e.o.- De praktijk van dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingseweg 5, 's- Heer Abtskerke, tel. 01103-1434, bgg. 01106-3074. Heinkenszand, 'a-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter weekenddiensten G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Hansweert, Yerseke en Zeebrug 1- Dokter P. Polderman, tel. 01131-1300. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waar de en Rilland-Batb- Dokter A. Plaisier, tel. 01130-1566. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg- Dokter S.v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Spreek uur spoedgevallen 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Dok ter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreek uur 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-769. Spreek uur spoedgevallen om 11.30 uur. Terneuzen- Dokter Meyerink, Ser- lippensstr. 11, praktijk: Beethoven- hof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen 11.30 en 17 uur. Vlissingen- Dokter van Pelt, tel. 12225. Visites anvragen voor 10 uur. Spreekuur 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag- Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp- Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts- dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland- Zuster Ver- beem, tel. 01130-2045. Zak van Zuid-Beveland- Zuster F.v. Dongen, tel. 01105-1769. Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Praktijk IJzendijke- Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388 (dond. en vrijd.). Spreek uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, LJzendijke. TANDARTSEN Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts A.v. Ravels, Stationstr. 14, Hulst, tel. 01140-12205. Spreek uur 12-12.30 u. Walcheren- Tandarts N. Kootstra, Korenbloemlaan la, Arnemuiden, tel. 01182-2929. Spreekuur 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts P. Frantzen, Kastanjestr. 307, Goes, tel. 01100-16374. Spreekuur 10-11 uur. APOTHEKEN Middelburg- Apotheek L.v.d Boog- ert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. Terneuzen- Apotheek Kla assen, tel. 01150-12090. Vlissingen- Apotheek Papegaaien- burg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwscb-Vlaanderen- Tel. 01150-12200.

de Stem | 1984 | | pagina 19