A Ockeloen onthult kunstwerk Geen rouwcentrum bij verpleegtehuis Goes Politie gaat wild kamperen bekeuren KESCHOOLD PERSONEEL GEVRAAGD Echtpaar bestraft voor verzet bij politie-optreden 2.50 lRS"t 1.25 2.98 VVD-statenlid wil opheldering over gemiste kans KMS Gescheurd beton viaduct geen gevaar verkeer DE STEM Koud weer slecht voor fruitteelt OU V/C ENTRUN WOENSDAG 30 MEI 1984 'HEKSENJACHT' LIGT NIET IN DE BEDOELING Stunten Geschenk woningbouwvereniging Terneuzen RW: 'Actie noodzakelijk' ACTIEGROEP HEEFT SUCCES A5^ VANZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 1 Van een onzer verslaggevers tflDDELBURG/OOST- BlIRG - De Rijkspolitie in Zeeland heeft aangekondigd „ok dit seizoen weer bekeu ringen uit te delen aan zoge naamde wildkampeerders. Maar, zo belooft men, het is juet de bedoeling er een heksenjacht' van te maken. Ook de Rijkspolitie te wa- I ter en de gemeente Goes gaan tegen illlegaal kampe- I ren'controlerend'optreden. De controles zullen zich toespitsen op het kamperen in de kwetsbare gebieden, zoals natuurgebieden, wa terwingebieden, duinterrei nen en dagrecreatieterrei nen. Maar ook illegaal kam peren in niet-kwetsbare ge bieden en op minicampings zal niet aan de aandacht van de arm der wet ontsnappen. De politie gaat er vanuit dat inmiddels genoegzaam bekend mag zijn dat kampe ren buiten de daartoe aan gewezen plaatsen in Zeeland niet kan worden getolereerd. Het Zeeuws recreatie- overleg, waarin naast tal van andere instanties ook de politie vertegenwoordigd is, heeft besloten om indien no dig tijdens de piekperioden (Pinksteren en de vakantie maanden juli en augustus) overloopterreinen open te stellen. Dat zal gebeuren wanneer er op de campings geen plaats meer is. Ook mi nicampings kunnen dan toe stemming krijgen het aantal standplaatsen uit te breiden. In tegenstelling tot voor gaande jaren zal de binnen komende toerist geen infor- matieposten meer aantref fen langs Rijksweg A 58 en de Grevelingendam. De proeven daarmee zijn, onder meer omdat Rijkswaterstaat niet mee wil werken aan het plaatsen van verwijzings borden, mislukt. Zoals gemeld zal dit sei zoen worden geëxperimen teerd met een geautomati seerd informatiesysteem, dat de toerist op een aantal cruciale plaatsen via beeld schermen laat zien waar nog plaats is. Het systeem, waarvoor de Zeeuwse staten 40.000 gul den uit het provinciaal fonds voor toeristische promotie haalden, zal in de maanden juli en augustus operatio neel zijn. Ook op het meld en informatiecentrum van de Rijkspolitie te Middel burg zal een beeldscherm worden geplaatst. Dit voor namelijk om aan illegale kampeerders, die in de voor avond eerst een waarschu wing krijgen, naar elders te kunnen verwijzen. Ook bij verbalisering hoopt men de overtreder zo gemakkelijker aan een legale standplaats te kunnen helpen. Ook de Rijkspolitie te wa ter en de gemeentepolitie Goes zullen controlerend op treden. Vakopleidingen in de metaal verwaarloosd if iVLISSINGEN - De metaalwerkgevers in Zee land en West-Brabant aangesloten bij de FME [(Federatie Metaal en Elektrotechniek) weige ren tot nog toe mee te werken aan een regiona le aanpak van de vakopleiding in de metaal. Dat bleek gistermorgen in lïlissingen tijdens de presen ile van de nieuwe regionale ■aanpak van de vakopleiding in eeland. Tijdens deze bijeen- st, waarbij alle betrokken I«akbonden, de Arbeidsvoor- laemng Zeeland en de directie |nn de Koninklijke Maat- thappij De Schelde) aanwezig (waren, werd duidelijk ge- Jmakt dat de vraag naar goedgeschoolde vakmensen in |ie metaal toeneemt. Het komt momenteel vol- Igens de arbeidsbureaus zelfs [voor dat orders niet kunnen [worden uitgevoerd wegens ge trek aan geschoold personeel, pie situatie zal zich de komen- le jaren veel vaker voordoen Is er niet snel iets gebeurt. „Zeeland moet oppassen Iiiet een boerenkolonie op me- Itaalvakkennisgebied te wor pen", waarschuwt FNV-be- I stuurder W. Waumans. „Als lande opleiding niet snel ter hand neemt wordt deze be drijfstak totaal vermoord". De onwil van de metaal werkgevers om tot de oprich ting van een Regionale Stich ting Vakopleiding te komen noemde Waumans onbegrijpe lijk. Er is in Zeeland maar één vakopleiding in de metaal en wel aan de Bedrijfsschool van de KMS in Vlissingen, waar plaats is voor 150 leerlingen in twee jaar tijd. De vakbonden hebben het aanbod van de Schelde om de opleiding ook open te stellen voor leerlingen uit andere re gio's met beide handen aange grepen. De leerlingen die de school bezoeken vallen onder de Nationale Stichting Oplei ding Metaal. Per leerling krijgt het bedrijf vanuit die stichting 11.000 gulden uitbe taald, waardoor de opleidings- kosten sterk worden terugge bracht. 233. l'ÜDDELBURG Een de hand gelopen toestand, zo noemde Iwieiervan justitie mr. Boogers gisteren voor de politierechter [«situatie waarin het echtpaar W. (de 33-jarige L. en zijn 31 -ja- rit echtgenote J. uit Kruiningen) op 24 september verzeild wa- I'® getaakt. s.-&48 ikket, I QO 2:3? l.Z/O elicious, 3.98 [ram Na een verjaardagsfeestje •i familie in het dorp was de 'ito van het echtpaar, be- Sturd door de vrouw, gevolgd een politie-auto, omdat ■"rijgedrag van de bestuur leed vermoeden dat er al- in het spel was. Op het erf werden de verdach- aangehouden, waarna het ffbruikelijke onderzoek volg- •t. "Onnatuurlijk laten wij ons ons eigen terrein niet de les aldus mevrouw W., die n ook iedere medewerking jf1 een alcoholtest weigerde. echtgenoot was intussen «te auto gestapt en had met 'Jaktor de politiewagen L^' klem zetten', maar reed °ij wat te ver door waar advertentie kunt u in behalve de artikelen staan. alleen kopen in AH ie cijfers op de deur staat, den van woensdag uni a.s. strekt. «j^JOO^UCWESTNEOERWNO Storen v!frneuzen' Hulst Goes. ssen en telefoonnum- J°P Pagina 2. Jongslijden: ^2.30/13.30-17.00 uur. factie %!f"2en: Re'n van der ^(editie-chef), Jan Jan- (Plv. chef), Frank Dey, i,I' Schipper, Cor de (foto), Ton Koomen Hulst: Eugène Ver is i.Jn' Goes: Gé van Ber- L.Middelburg: Henk Post- vostburg: Co Meertens. i( ?|erzande: mevr. Neve, bic. exanderstr. 4, 01148- >ntie-expl. 'ii »,c'®ur Zeeland: C. tT|ve 01150-95839. Me- bij de politiewagen voor 1900 gulden werd beschadigd. L. werd gesommeerd mee te gaan naar het politiebureau, maar toen werd het tweetal pas goed kwaad. L. ('nee, nuchter was ik niet') verzette zich hevig en zijn echtvriendin trok resoluut de sleutel uit het contact van de politie-auto, waarmee de chaos compleet was. Politierechter mr. Verste gen hield het tweetal voor, dat het eigen erf of huis geen vrij - plaats is, waarbinnen de poli tie niet zou mogen optreden, wanneer er sprake is van ver denking van gepleegde straf bare feiten. „Dat konden wij natuurlijk niet weten", aldus de echtelieden. Politierechter: „Dan weet u het nu". Hij ver oordeelde mevrouw W. tot een boete van 1800 gulden en ne gen maanden voorwaardelijke rij-ontzegging. Haar echtge noot kreeg voor zijn geweld dadig verzet een boete opge legd van 500 gulden en een week voorwaardelijke gevan genisstraf. De 40-jarige J.J. uit Nieuw- dorp (Borsele) voelde zich op 31 augustus toen hij met zijn auto werd aangehouden 'abso luut niet dronken'. Toch wezen alle tekenen in die richting en de bloedproef toonde aan dat hij zelf behoorlijk dronken was (2.42). J. had na het inne men van sterke drank zijn auto (die 250 meter van zijn huis stond geparkeerd) even voor zijn eigen deur willen zetten, maar werd daarbij door de politie betrapt. En dat vond hij eigenlijk maar kin derachtig. Politierechter mr. Verste gen wees de man er op dat iedere gereden meter zelfs strafbaar is, wanneer er te veel alcohol is genuttigd. Hij werd veroordeeld tot een boete van 500 gulden, twee weken voorwaardelijk en een jaar niet rijden. Burgemeester Ockeloen op de hoogwerker L - foto de stem/cor j. de boer Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Door een hoogwerker naar eenzame hoogte getild, heeft burgemeester C. Ockeloen van Terneu zen gisteren een kunstwerk onthuld op de zijgevel van een flat aan de Diepenbrock- straat. Het ging om een door kunstenaar John Verschuren ont worpen reliëf, dat ge meente en bevolking werd aangeboden door de woningbouwvere niging Terneuzen. De vereniging kwam met het geschenk aan de jarige stad op de proppen omdat ze zelf dit jaar zeventig jaar bestaat. Vanaf de rotonde bij Driewegen gadegeslagen door een talrijk publiek, stapte Ockeloen gistermid dag onverschrokken in de hoogwerker om het nog ver hulde deel van het reliëf uit de doeken te doen: het wa pen van de stad. In de kantine van de wo ningbouwvereniging gaf voorzitter A. Janse er later de uitleg bij. Het kunstwerk moet verleden en heden van 400 jaar Terneuzen symboli seren en karakteriseren, waarbij enkele onderdelen voor meerderlei uitleg vat baar zijn. Zo staan er vier meerpalen voor de kleine kernen en komt de relatie tussen Terneuzen en het wa ter nadrukkelijk uit de verf. Daarmee zijn de geestelij ke vaders van het kunst werk, John Verschuren en directeur Hans Engelsma van de woningbouwvereni ging, tegemoetgekomen aan de enige door het bestuur opgelegde beperking: 'het moet herkenbaar zijn'. 'Een kunstwerk van formaat, let terlijk en figuurlijk' conclu deerde voorzitter Janse voor het gezelschap in de kantine het glas hief op de onthul ling. Van een onzer verslaggevers AANBESTEDING DUBBELDEKKER VLISSINGEN - De directie van de Koninklijke Maat schappij De Schelde is de Zeeuwse bevolking uitleg ver schuldigd over de gemiste kans op aanbesteding van de dubbeldeksboot voor het veer Vlissingen-Breskens. Het WD-statenlid J. van Zwieten betoogde dit gister avond tijdens een spreekbeurt in Vlissingen. De KMS miste onlangs de kans op de bouw van de dub beldekker omdat men van de vijf mededingende werven de hoogste inschrijver bleek. De KMS bleek veruit het duurst met een prijs die 20 procent boven die van de laagste in schrijver lag. „Menigeen", aldus Van Zwieten, „heeft zich afge vraagd hoe dat mogelijk is. Die vraag is verklaarbaar en heel begrijpelijk omdat ge dacht mnoet worden aan het feit dat de Zeeuwse bevolking na de unieke en veelbesproken Van een onzer verslaggevers GOES - Het relatief koude en natte voorjaar is er de oorzaak van dat de ontwikkeling van het Zeeuwse fruit ongeveer tien dagen achterloopt op het groeischema. De bloei van de apppelbo- men was overwegend goed, maar op heel wat percelen hebben de vruchten zich slecht gezet. Het wachten is op de ju- ni-rui voordat de omvang van de komende appeloogst kan worden bepaald. De perenoogst van 1984 kan, gezien de matige bloei waar echter een vrij goede vrucht zetting tegenover staat, nooit meer worden dan een redelij ke oogst. Dat meldt kringvoor zitter W. de Jager van de fruittelersorganisatie NFO. reddingsoperatie van 50 mil joen een bijzondere belang stelling had, maar ook nog steeds heeft voor het reilen en zeilen bij De Schelde". „Het zou de directie van de KMS dan ook sieren zo snel en zo open mogelijk de -bij de Zeeuwse bevolking levende vragen te beantwoorden en zodoende de veelgehoorde ver wondering hierover om te zet ten in begrip. Ik denk dat Zee land op een dergelijke open heid van de zijde KMS recht heeft". Het statenlid ging ook in op de verwikkelingen rond het kamperen bij de boer. Hij wees erop dat de kampeerwet, die per erf maximaal 5 stand plaatsen toestaat, wellicht nooit ingevoerd zal worden. In dat geval moet het provincie bestuur in de ogen van Van Zwieten zelf een beleid gèan 1 voeren dat meer dan vijf standplaatsen mogelijk maakt. Bezwaren van hpt vo rige college van GS daartegen zijn volgens hem nu voldoende weerlegd. „De rebellerende gemeenten hebben gelijk ge had". Van een onzer verslaggevers RILLAND - De dienst- kring Goes van Rijkswa terstaat heeft naar aanlei ding van een gisteren ver schenen bericht in De Stem het viaduct over de rijks weg 258 nabij Rilland on derzocht en geconstateerd dat de gescheurde beton nen sierplaten geen direct gevaar opleveren voor het verkeer, maar dat 'onmid dellijke actie noodzakelijk is'. Een Bergen op Zoomse automobilist vond, zoals gemeld, enkele dagen gele den grote brokken beton op de rijbaan onder het via duct. Bij nadere beschou wing bleken die stukken afgebroken te zijn van be tonnen sierplaten aan de zijkant van de overspan ning, een vijftal meters bo ven het wegdek. Ing. F. Roskam, hoofd dienstkring Goes van Rijkswaterstaat: „De pla ten bleken inderdaad over de gehele lengte scheuren te vertonen, maar ik geloof niet dat er nu direct stuk ken beton op het onder- langs rijdende verkeer kunnen vallen. Er spelen daar nogal wat kinderen' en ik vermoed dat die de stukken op de rijbaan heb ben gegooid. We laten de zaak evenwel niet op zijn beloop en daarom hebben we contact opgenomen met het betreffende construc tiebureau. Later kunnen dan eventueel maatregelen worden genomen". Mevrouw Cok overhandigt de handtekeningen aan burgemeester Blanken. - fotowillem mieras Van een onzer verslaggevers GOES - Het plan voor de ves tiging van een rouwcentrum pal tegenover het verpleegte huis Maria Terweel in Goes, is definitief van de baan. Tijdens de overhandiging van een petitie door de onder nemingsraad en enkele bewo ners van Maria Terweel, deel de burgemeester mr. W. Blan ken gisteren mee dat de ge meente Goes afziet van ver dere medewerking aan het rouwcentrum en de procedure heeft stopgezet. Voorts is uit betrouwbare bron vernomen dat de begrafenisonderneming J. Hoekman en Zonen niet te gen deze beslissing in beroep zal gaan. Het voornemen om juist op die plaats een rouwcentrum te bouwen stuitte, zoals gemeld, op heftige tegenstand van de bewoners, personeelsleden en directie van Maria Terweel. Zij vonden iets dergelijks es thetisch niet verantwoord. „De problemen bleken gro ter te zijn dan wij als gemeen tebestuur aanvankelijk dach ten", zei burgemeester Blan ken tegen de actiegroep, die getooid met spandoeken de hal van het stadskantoor bezette. Blanken vervolgde dat het col lege van B en W na afweging van alle belangen tot de con clusie was gekomen dat de procedure stopgezet diende te worden. Deze opmerking oogstte een luid applaus van de actievoer ders en nadat mevrouw D. Cok de handtekeningenlijst over handigd had, bedankte voor zitter M. Bont van de onderne mingsraad van Maria Terweel burgemeester Blanken uit naam van alle bewoners van het verpleegtehuis..

de Stem | 1984 | | pagina 15