Cornelissen wellicht toch speelklaar U hoeft uwgeld niet meer vast te zetten als u'n hoge rente wilt. Roland Garros soepel van start „Fans moeten geld treinkaart terug krijgen Consumentenbond: Etappe winst voor Gayant in Giro Harry Lubse naar Vitesse Snelle Havik Britse ronde Peiper wint proloog van Dauphine DINSDAG 29 ME11984 Caramanolis naar ziekenhuis Afrikaanse landen willen Zola Budd niet De Giro Plus Rekening is een aan trekkelijke spaarvorm van de Amro Bank. U profiteert van een hoge rente en toch kunt u over uw spaargeld beschikken wanneer u dat wilt. Dat is handig als u onverwachts een rekening moet betalen of spaart voor iets speciaals. Want van uw Giro Plus Rekening kunt u elke maand f 3.000- op nemen (of meer tegen 1% kosten). Inleggen en opnemen gaat heel een voudig via uw bank- of girorekening. Bij elke Amro Bank kunt u direct zo'n spaarrekening openen. Wo Bank. De bank waar je wat aan hebt T26 PAGINA SPORT 1 Door Romain van Damme BREDA - Met Ton Cornelis sen gaat het boven ver wachting goed. De jeugdige spits van NAC die zaterdag avond in Doetinchem tegen De Graafschap met een pijnlijk geraakte rechter- knie naar de kant moest, kan vanavond wellicht weer spelen. Weliswaar houdt de op volle toeren werkende medische staf nog een stevi ge slag om de arm, maar Ton Cornelissen zelf ver wacht er vanavond weer vol in te kunnen gaan. „Ik heb gesprint, gescho ten en geblokt", vertelde Ton Cornelissen hoopvol, „natuurlijk voelde ik nog wat. Maar de pijn was draaglijk. Zondag kon ik nauwelijks lopen. Nu ging het al een heel stuk beter. Daarom heb ik goede hoop. Ik heb nog 24 uur om verder te herstellen. Volgens de medische staf is de knie nu tachtig procent. Als er tien procent bij komt, speel ik. Met een goede bandage kan die knie vast gezet worden. Natuurlijk moet ik er zelf achter staan. Als ik toch wat te veel blijf voelen, blijf ik aan de kant. Ik heb er niets aan om de zaak te forceren". Dat laatste wordt beves tigd door fysiotherapeut Theo Dierckx die de opvol ger van de in Engeland her stellende Bob Latchford nog twee keer zal behandelen. „Morgen moet die knie nog eens getest worden", vertel de Theo Dierckx gister avond, „dan kan de beslis sing genomen worden. Toch moeten we er voor waken dat het risico niet te groot wordt. Ton is nog jong en wil natuurlijk dolgraag spe len. Maar we hebben er niets aan als hij een half uur speelt en dan voor een paar weken uitgeschakeld is. Za terdag is er tenslotte weer een wedstrijd". Zeker is dat middenvel der Tom Smits tegen De Graafschap van de partij is. De routinier moest zater dagavond met een dikke en kel uitvallen. Inmiddels heeft die enkel weer wat normalere proporties aan genomen. „De pijn is nog niet weg", vertelde Smits gisteren, „maar ik speel. Even doorbijten". Als Ton Cornelissen niet speelt, hebben Bob Maas kant en Dick Buitelaar twee alternatieven achter de hand. „Of Anton Joore in de spits, of Hans Heeren op het middenveld", liet Bob Maas kant weten, „we moeten nu nog maar even afwachten. Als blijkt dat Ton niet kan spelen, gaan we met de groep doorpraten wat de beste oplossing is. De groep moet achter de beslissing staan. Dat geeft vertrou wen. En dat hebben we nu nodig". Verdediger Jacques de Kroon die zijn contract met de Bredase club wellicht zal verlengen is inmiddels bij de selectie gehaald. In die selectie zal volgend seizoen ook weer plaats zijn voor Geert Meyer. De linkervleu gelspits zal binnenkort een tweejarig contract onderte kenen. NAC kan vanavond op een geladen De Graafschap rekenen. De Doetinchemse ploeg heeft nog altijd Wan ders voor de overbelaste back Sturing in het veld staan. Trainer Sandor Po- povics, die bij René Notten geïnformeerd heeft of hij volgend seizoen bij zijn club wil spelen, gelooft nog altijd in promotie. „NAC loopt op zijn laatste benen", meent hij, „daar moeten wij van profiteren. Als wij nu einde lijk eens wat geluk hebben, winnen we". Ilanchard Europees kampioen AMSTERDAM - Di rect na afloop van zijn verloren titelgevecht tegen Alex Blanchard is Richard Caramano lis met een ambulance overgebracht naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amster dam. Ringarts Postu- ma: „Ik heb een zware hersenschudding bij Caramanolis gecon stateerd en daarom vond ik het beter hem ter observatie naar het ziekenhuis te sturen". BELGRADO (SID) - Het Kon- se persbureau ACI waar schuwt dat de start van een blanke Zuidafrikaanse in het Britse team, aanleiding kan tot een Afrikaanse boycot van de Olympische Spelen. Het in Brazzaville gestatio neerde persbureau doelt daar mee op de Zuidafrikaanse at lete Zola Budd, die kortgele den een paspoort van het Ver enigd Koninkrijk verwierf. ACI meent dat hiermee de reglementen van het Interna tionaal Olympische Comité die deelneming van Zuidafri- '«anen aan de Spelen verbie den, met voeten worden getre den. Bovendien werden door bet persbureau de veiligheids maatregelen in Los Angeles bekritiseerd. Budd heeft intussen haar eerste Britse atletiektitel bin ten. De zondag achttien ge- J'orden atlete won in -wmbran in Wales het natio nale kampioenschap op de 1500 meter in de goede tijd van 104,39. Be kampioensrace van de -gdige atlete was allerminst ekkeloos. Na tweehonderd meter viel ze bijna. Een ronde erder nam Budd de kop om vervolgens met een voor sprong van vijftig meter te innen. AMSTERDAM - Precies 116 dagen heeft Richard Ca ramanolis zich Europees bokskampioen in het half- zwaargewicht mogen noemen. Dat zijn interregnum nog zo lang duurde was alleen maar te danken aan het feit, dat het titelgevecht tegen zijn uitdager, Alex Blanchard, driemaal werd uitgesteld. Maandagavond was het dan eindelijk zover in de Amsterdamse Eden- hal. Twaalf seconden voor afloop van de zesde ronde, precies halverwege het gevecht, bezweek de titelhou der, weerloos tegen de touwen gedwongen, onder een regen van linkse en rechtse hoeken. De tot dat mo ment ongeslagen Fransman zakte naar het canvas en bleef, terwijl de bijna vierduizend toeschouwers de nieuwe kampioen hartstochtelijk toejuichten, bewe gingloos liggen. De Europese titel was, nadat hij bijna vijf jaar in het bezit van Kudi Koopmans was ge weest, terug in Nederland. De 26-jarige Blanchard, die op 15 november 1982 in het Sportpa leis Ahoy' in Rotterdam een vergeefse poging deed Koop- mans te onttronen - de Am sterdammer verloor door in terventie van de scheidsrech ter in de achtste ronde - had zich gedegen op de confronta tie met Caramanolis voorbe reid. „De titel is alleen maar door de Fransen geleend", had Blanchard zich steeds voorge houden. De Amsterdammer bokste een uitstekende partij tegen Caramanolis, die voor de eerste maal in zijn carrière als ARNIIEM - Harry Lubse, de 32-jarige spits van Helmond Sport, heeft een éénjarig con tract getekend bij Vitesse. Bo vendien heeft de Arnhemse eerste divisie-club een optie voor een eventueel tweede jaar. Lubse speelde voordat hij naar Helmond Sport kwam bij PSV en het Belgische Beer schot. Hij kwam éénmaal uit voor het Nederlands elftaL Nu Lubse, die transfervrij is, gecontracteerd is, heeft Vi tesse de contacten met Remco Boere, die gehuurd was van Roda JC, verbroken. De top scorer in de eerste divisie van het afgelopen seizoen leek nog in de belangstelling te staan van Vitesse, maar, aldus Vi- tesse-voorzitter Aalbers, „onze voorkeur ging altijd uit naar Harry Lubse, vooral vanwege de ervaring die hij in de ploeg brengt." professional in een buiten landse ring uitkwam. De Am sterdammer ging uitermate rustig te werk. „Ik had mij voorbereid op twaalf ronden", aldus Blanchard, „maar toen ik in de zesde ronde voelde dat Caramanolis stormrijp was, ben ik doorgegaan". Voordat de knock-out de partij besliste, was Carama nolis in dezelfde ronde al twee maal neergegaan. Eerst op een linksrechtse combinatie op het hoofd en kort daarop na een rechtse hoek eveneens op het hoofd. Op dat moment was het in feite afgelopen met de kam pioen. Hij kreeg toch nog even respijt omdat ringarts Postu- ma door de Italiaanse scheids rechter Emilio Loew in de ring werd geroepen om een blessu re aan de rechterwenkbrauw van Caramanolis te onder zoeken. De Amsterdamse arts had geen bezwaar tegen voortzetting van de partij. Toch had die extra rust de bokser uit Marseille niets ge holpen. Blanchard zette zijn pressie voort en Caramanolis stond op een gegeven moment weerloos tegen de touwen. Blanchard maakte de partij daarop professioneel af. JESSHEIM - Mieke Havik heeft maandag de proloog van de Ronde van Noorwegen voor dames gewonnen. De Edamse wielrenster reed de 2700 meter in 3 minuten 34,5 seconden. Zij was bijna een seconde sneller dan Tuulikki Jahre uit Zweden. Leontien van der Lienden, die derde werd, moest 1,9 seconde op Mieke Havik toegeven. (ADVERTENTIE) Twaalf seconden voor het einde van de zesde ronde gaat Richard Caramanolis na een serie linkse en rechtse hoeken van uitdager Alex Blanchard (links) voor de laatste maal tegen de touwen en mag Blanchard zich Europees kampioen noemen. - fotoanp PARIJS - De face-lift van Roland Garross heeft voor de deelnemers aan het toernooi om de open Franse tennistitels in Parijs in ieder geval één voordeel opgeleverd. Door uitbreiding van het aantal banen met zes tot in totaal zeventien, één minder dan Wimbledon, kunnen de speelsters en spe lers wat meer op hun gemak van hun ont bijt genieten. Begonnen de wedstrijden vo rig jaar al om half tien, dit jaar wordt pas om elf uur de eerste wedstrijdbal geslagen. Dat zou natuurlijk nog kunnen veranderen als de regen het schema te veel in de war zou gooien. Maandag gebeurde dat in ieder geval nog niet en kon het verse gravel voortdurend met voeten worden getreden. Grote verrassingen deden zich op de ope ningsdag nog niet voor, of het zou moeten zijn de uitschakeling van de als vierde ge plaatste Amerikaanse Andrea Jaeger. Ze verloor echter niet op normale wijze van haar landgenote Jaime Golder, maar moest bij de stand 5-7 5-1 de strijd wegens een blessure staken. „Ik heb al weken lang last van mijn schouder en mijn rechterarm", al dus Jaeger mistroostig, „het ging op een ge geven moment gewoon niet meer. Ik weet ook niet of Wimbledon voor mij haalbaar zal zijn. Van de echte toppers kwamen Martina Navratilova, eerste geplaatst, en de als der de gerangschikte Jimmy Connors zonder problemen een ronde verder. Navratilova won met 6-1, 6-2 van de Francaise Natalie Tauziat, die voor het hoofdtoernooi een 'wild card' had gekregen. Het verschil op de baan was niet eens zo heel erg groot en Tauziat kreeg zelfs open doekjes toen ze het bestond in de tweede set door de service van haar roemruchte tegenstandster te breken. „In de eerste partij van een toernooi moet je altijd weer een beetje aan de omstandig heden wennen", aldus Navratilova later. In de tweede ronde vindt de in Tsjechoslowa- kije geboren Amerikaanse Marcella Mes- ker, de enige Nederlandse in het hoofdtoer nooi, tegenover zich. De Haagse kende in de eerste ronde weinig problemen met Kateri- na Skronska, die nog wel een Tsjechoslo- waaks paspoort bezit. Marcella Mesker moet nu in de tweede ronde aantreden tegen de Amerikaanse fa voriete Martina Navratilova. damesenkelspel, eerste ronde: Shelley Solomon (Vst)-Pa- tricia Hy (Hkg) 4-6 7-6 6-2 Kathy Rinaldi (Vst)-Ginny Purdy (Vst) 7-5 6-2 Eva Pfaff (Wdl)-Pilar Vasquez (Vst) 6- 4 6-7 6-4 Yvonne Vermaak (Zaf)-Julie Harrington (Vst) 6- 1 6-1 Martina Navratilova (Vst)- Natalie Tauziat (Fra) 6-1 6-2 Natali Herreman (Fra)-Rene Mentz (Zaf) 0-6 6-2 6-3 Petra Huber (Oos)-Alycia Moulton (Vst) 6-2 6-3 Pam Tee- guarden (Vst)-Felicia Raschiatore (Vst) 6-1 6-2 Amy Hol ton (Vst)-Tina Mochizuki (Vst) 5-7 7-6 6-1 Rosalyn Fair- bank (Zaf)-Sue Barker (Gbr) 6-2,6-3 Jelena Jelissenko (Sov)-Betsy Nagelsen (Vst) 6-3,6-4 Jaime Golder (Vst)- Andrea Jaeger (Vst) 7-5,1-5, Jaeger geeft op Claudia Koh- de (Wdl)-Renata Sasak (Joe) 6-2,6-1 Isabelle Vernes (Wdl)- Beth Herr (Vst) 6-3, 2-6, 6-2. Sylvia Hanika (Wdl)- Kate La than (Vst) 6-1, 6-0. Natalia Riva (Sov)-Anna-Ma- ria Cecchini (Ita) 6-3, 6-4. Etsuko Inoue (Jap)-Elizabeth Sayers (Aus) 4-6, 6-4,6-2. Lori McNeill (Vst)- Emiko Oka- gawa (Jap) 7-5, 5-7, 6-1, Sabina Simmonds (ZAF)-Catari- na Lindqvist (Zwe) 7-6, 7-6. Anne White (Vst)-Federica Bonsgnorl (Ita) 6-2, 7-5. Isabelle Demangeot (Fra) - Amanda Tobin (Aus) 6-2 6-3 Jenny Klitch (Vst) - Kim Steinmetz (Vst) 6-1 6-2, Tine Scheur-Larsen (Den) - Ha na Fukarkova (Tsj) 7-5 6-2 Larissa Savtsjenko (Sov) - Ann Hendricks (Vst) 6-1 6-2 Anne Hobbs (Gbr) - Rina Einy (Gbr) 4-6 6-2 6-0 Wendy White (Vst) - Leslie Allen (Vst) 6- 3 5-7 6-1 Vicky Nelson (Vst) - Sandy Collins (Vst) 6-2 5-7 6- 4 Bettina Bunge (Wdl) - Ka rina Karlsson (Zwe) 6-2 6-4 Marie-Christine Calleja (Fra) - Susan Leo (Aus) 7-6 6-4 Sabrina Goles (Joe) - Terry Phelps (Vst) 7-6 6-4 Renee Uys (Zaf) - Angelika Kannellopoulou (Gri) 7-5 6-4 Jo Durie (Gbr) - Lilian Drescher (Zwi) 6-3 6-3 Masako Yanagi (Jap) - Molly van Nostrand (Vst) 6-2 6-3 Melissa Brown (Vst) - Helene Cedet (Fra) 4-6 6-3 6-4 Camille Benjamin (Vst) - Claudia Monteiro (Bra) 6-4 4-6 6-1. herenenkelapel, eerste ronde: Mike Leach (Vst) - Julio Goes (Vst) 5-7 7-6 7-5 6-4 Henrik Sundström (Zwe) - Alva- ro Fillol (Chi) 6-1 6-3 6-3 Wqjtek Fibak (Pol) - Hans-Dieter Beutel (Wdl) 6-2 4-6 6-1 3-6 6-4 Marcel Freeman (Vst) - Steve Denton (Vst) 6-4 4-6 6-4 6-4 Harold Solomon (Vst) - Christophe Roger-Vasselin (Fra) 6-0 4-6 6-2 5-7 6-3 Emilio Sanchez (Spa)-Marco Hocevar (Bra) 7-6 6-3 7-5 Joakim Nystriom (Zwe)-John Fitzgerald (Aus) 7-6 6-0 4-6 7-6 Francisco Cancellotti (Ita)-Francois Errard (Fra) 6-3 6-3 7-5 Karei Novacek (Tsj)-Dannie Visser (Zaf) 1-6 6-4 6-1 6- 2 Brad Gilbert (Vst)-Shlomo Glickstein (Isr) 1-6 6-4 6-12-6 6-2 Pascal Portes (Fra)-Florin Segarceanu (Roe) 1-6 7-6 4- 6 6-4 6-4 Jose Higueras (Spa)- Ilie Nastase (Roe) 6-3 6-0 6-3 Mel Purcell (Vst)-Carlos Kirmayr (Bra) 6-3 7-6 6-2 Slobo dan Zivojinovic (Joe)-Diego Perez (Uru) 6-3 7-6 6-4 Ben Testerman (Vst)-Marty Davis (Vst) 6-2 6-4 6-2 Cassio Motta (Bra)- Chip Hooper (Vst) 6-4 7-6 4-6 4-6 6-2 Hans Gildemeister (Chi)-Victor Pecci (Par) 6-4,6-3,6-2 Kent Carlsson (Vst)-Georges Goven (Fra) 6-0,6-2,6-0 Aaron Krickstein (Vst)-Eduardo Oncins (Bra) 6-0,6-1,6-1 Martin Jaite (Arg)-Alberton Tous (Spa) 2-6, 6-3, 6-3, 6-2. Carlos Castellan (Arg)-Simon Youl (Aus) 6-2,0-6,6-1,6-3. Jimmy Connors (Vst)-Eric Fromm (Vst) 6-2,6-3,6-1. Gabriel Urpi (Spa)-Ramesh Krishnan (Ind) 4-6, 6-4, 6-1, 7-6. Brian Gottfried (Vst) - Van Winitsky (Vst) 6-1 6-0 6-2 Andres Gomez (Ecu) - Bernie Mitton (Zaf) 6-3 6-3 6-4 Roland Stadler (Zwi) - Derek Tarr (Zaf) 4-6 1-6 6-4 6-3 6-3 Rolf Gehring (Wdl) - Tim Mayotte (Vst) 7-5 6-1 7-6 Robert Se- guso (Vst) - Tony Giammalva (Vst) 7-5 0-6 7-5 7-5 Gianni Ocleppo (Ita) - Joao Soa res (Bra) 4-6 6-3 2-6 6-3 6-4 John Lloyd (Gbr) - Colin Dowdeswell (Gbr) 6-4 6-12-6 6-4 Vitas Gerulaitis (Vst) - Lloyd Bourne (Vst) 3-6 6-76-4 6-4 8-6. Door Chris van Nijnatten BREDA - NAC-supporters, die zich niet bezondigd hebben aan vernielingen en andere wandaden in de voetbal-express naar Doetinchem, hebben recht op terugbetaling door de NS van het bedrag, dat is betaald voor het trein-toegangskaartje voor de wedstrijd Graafschap - NAC. Tot die conclusie kwam gis termiddag woordvoerder Ago Salverda van de Consumen tenbond in Den Haag. Hij ba seert zijn uitspraak op enige paragrafen in artikel 33 van de Vervoersvoorwaarden wel ke door de Nederlandse Spoor wegen worden gehanteerd. In die vervoersvoorwaarden staat onder meer, dat reizigers die verhinderd zijn hun reis af te leggen ten gevolge van stremmingen of vertragingen, recht hebben op terugbetaling van de vrachtprijs. Ook is be paald, dat eenieder die uit de trein is verwijderd als gevolg van overtredingen tegen de spoorwegwet, niet op terugbe taling hoeft te rekenen. „Uiteraard is het zo, dat de NS zullen moeten bewijzen, of iemand zich misdragen heeft of niet. Botweg weigeren van terugbetaling op grond van een mogelijke overtreding is onmogelijk", aldus de woord voerder van de Consumenten bond. De NS adviseren gedupeer de NAC-aanhangers zich schriftelijk te wenden tot de afdeling 'Terugbetalingen' van de spoorwegen in Utrecht. In dat geval moet een kopie van het bewuste treinkaartje meegestuurd worden. Een woordvoerder van de NS zei, dat niet overwogen is het experiment met de gecom bineerde trein/stadionkaart te staken. „De schade aan de trein is nog niet precies be kend, maar vast staat dat die in de tienduizenden guldens loopt. Dat is treurig, maar je had er toch niet aan moeten denken dat die ongeregeldhe den in een gewone passagiers- trein waren gebeurd. Alleen om die reden al gaan we voor lopig door." Op het gemeentehuis van Breda heeft gisterochtend overleg plaats gehad tussen loco-burgemeester H. van Dun en commissaris van politie M. Strooper. Daarin is gesproken over de huldiging - als de ploeg promoveert - van NAC zaterdagavond op het bordes van het gemeentehuis. Over wogen is daarbij, dat op dat moment de Grote Markt vrij vol zal zijn met jazzfestival- gangers en er daardoor een verhoogde kans op problemen zou kunnen bestaan. „We denken, dat die samen loop geen enkel probleem hoeft op te leveren", aldus Van Dun. „Bij ons leeft zelfs het idee, dat beide evenementen een positieve en bevruchtende werking op elkaar kunnen hebben. Als er maar flink wat jazz-bands op de Markt vrolij ke muziek maken, dan haalt dat volgens ons de eventuele druk van de ketel." Van Dun meldde voorts, dat het college zaterdag voltallig in het NAC-stadion aanwezig zal zijn „om te controleren of ze ook werkelijk zullen pro moveren." ISERNIA - De ploeg van Laurent Fignon heeft de tiende etappe van de Ronde van Italië beheerst. Zowel de winnaar van de rit, Martial Gayant, als als nummer twee, Charles Mottet, maakt deel uit van de equipe van de Tourwinnaar. Een solo over vijftig kilometer bracht de 21-jarige Gayant de zege. De omstandigheid dat twee bergen in het ritschema waren opgenomen heeft geen ver schuivingen van betekenis in de algemene rangschikking tot gevolg gehad. De Italiaan Francesco Moser behield de rose leiderstrui. Gayant demarreerde vijf honderd meter voor de top van de tweede berg, de Sella Per- rone. In de afdaling vergrootte de jonge Fransman zijn voor sprong. Twintig kilometer voor de streep in Isernia be droeg het verschil met de hoofdmacht 1.54. Gayant, die als tijdrijder enige reputatie geniet, had op op de finish nog negentien seconden over. Francesco Moser liet zich vrijwel de gehele wedstrijd niet zien. Anoniem hield de Italiaan zich in het peloton schuil. De jacht op Gayant werd overgelaten aan de mannen van zijn grote tegenstrever Saronni. Langzaam maar ze ker lijkt Saronni zijn oude vorm te herwinnen. Voor het eerst tijdens deze 67e editie van de Ronde plaatste de we reldkampioen van 1982 zich bij de eerste drie. Met Mottet, die als meestbelovende jonge ren ner de witte trui draagt, sprong Saronni in de straten van Isernia weg. In de eind sprint moest hij echter de jon ge Fransman voorrang verle nen. Vlaeminck (Bel) 5.41.16 (met tijdvergoe- ding 5.41.11) 5. Moreno Argentin (Ita) 5.41,20 6. Laurent Fignon (Fra) 7. Dag- Erik Pedersen (Noo) 8. Guido van Calster (Bel) 9. Johan van de Velde (Ned) 10. Giu- lano Pavanello (Ita), allen in dezelfde tijd als Argentin. De klasseringen van de overige Nederlander* In de uitslag van de etappe zijn: 105. Rene Koppert (Ned) 5.54.08 120. Frits Pirard (Ned) 5.56.15 121. Martin Havik (Ned) z.t Algemeen klassement: 1. Francesco Mo ser (Ita) 44.14.37 2. Moreno Argentin (Ita), op 39 seconden 3. Roberto Visentini (Ita), op 49 seconden 4. Laurent Fignon (Fra), op 54 seconden 5. Marino Lejarreta (Spa), op 1.35 6. Johan van de Velde (Ned), op 2.04 7. Acacio de Silva (Por), op 2.06 8. Beat Breu (Zwi), op 2.10 9. Giovanni Bat- taglin (Ita), op 2.14 10. Mario Beccia (Ita), op 2.16. De klasaeringen van de overige Neder landera in de algemene rangschikking: 91. Rene Koppert (Ned), op 40.24 van lei der Moser 116. Frits Pirard (Ned), op 51.35141. Martin Havik (Ned), op 1.09.24. De uitslag van de tiende etappe ia: 1. Martial Gayant (Fra), 200 km in 5.40.57 (met tijd vergoeding 5.40.37) 2. Charles Mottet (Fra), 5.41.16 (met tijd vergoeding 5.41.01) 3. Guiseppe Saronni (Ita), 5.41.16 tijd vergoeding 5.41.06) 4. Ro (met 5.41.06) 4. Roger de SWINDON - Malcolm Elliott heeft de eerste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De Brit legde de 170 kilometer tussen Brighton en Swindon af in 4 uur 20 mi nuten en 05 seconden. De Sovjet-renner Alexan der Zinovjev eindigde in de zelfde tijs als tweede, de Tsje- choslowaak Josef Pemy werd derde. De uitslag van de etappe la: 1. Eliott (Gbr) 171 km in 4.20.55 (met tijdvergoe- ding 4.20.25) 2. Zinovjev (Sov) z.t. (met tijd vergoeding 4.20.35) 3. Perny (Tsj), z.t (met tijdvergoeding 4.20.45). Algemeen klassement: 1. Eliott 4.24.39 2. Zinovjev (Sov), op 13 seconden 3. Tgjoe- §eda (Sov) en Piasecki (Tsj), op 27 secon- en. VILLEURBANNE - De 23-ja rige Australiër Alan Peiper heeft de proloog van de Dau phine Libere gewonnen. Pei per verschalkte op de tijdrit van 3,3 kilometer specialisten als Stephen Roche, zijn land genoot Phil Anderson en ook Steven Rooks en Bert Ooster bosch. Vorige zaterdag hervatte Oosterbosch zijn seizoen na twee weken vakantie. Een val in de Ronde van Midden-Zee land leverde hem behalve een pijnlijke knie ook een zeer hoofd en een onderbroken trainingsritme op. Met 3,3 ki lometer en veel bochten was het parkoers in Villeurbanne niet erg naar zijn zin. „Ik had geen al te hoge ver wachtingen", zei Oosterbosch nuchter, „winnen kun je alleen als je op je best bent. Dat is ge bleken". De uitslag van de proloog ia: 1. Allan Peiper (Aus) 4.12,60 (gemiddelde snelheid 47,030 kilometer per uur) 2. Stephen Ro che (Ier) 4.16,00 3. Phil Anderson (Aus) 4.16,40 4. Steven Rooks (Ned) 4.16,70 5. Etienne de Wilde (Bel) 4.19.50 6. Regis Clere (Fra) 4.19,20 7. Frederic Brun (Fra) 4.19,60 8. Jean-Rene Bernaudeau (Fra) 4.19,70 9. Christoph Lavaine (Fra) 4.20,00 10. Pascal Simon (Fra) 4.20,62 11. Bert Oosterbosch (Ned) 4.20,65 12. Eric Dal- l'Armelia (Fra) 4.21,80 13. André Chap- puis (Fra) 4.21,90 14. Jean-Luc Garnier (Fra) 4.22,20 15. Bernard Vallet (Fra) 4.22,56 16. Guy Nulens (Bel) 4.22,00 41. Bert Wekema (Ned) 4.28,00 42. Peter Win nen (Ned) 4.28,61 46. Henk Lubberding (Ned) 4.29,50 47. Gerard Veldscholten (Ned) 4.29,60 52. Ludo de Ceulenaer (Bel) 4.30,77 57. Greg Lemond (VSt) 4.32,30 50. Bernard Hinault (Fra) 432,70.

de Stem | 1984 | | pagina 7