lerarenconcert met première MUZIEK TEGEN KRUISRAKETTEN Oudgedienden haalden spoorweg-historie op astoor )e Munck verleden Diamanten echtpaar Romeijn Terneuzen Overslag- Zuiddorpe- Axel- Sluiskil/ Oost Gezellige fagbij Rapide Lentefeest Zeemeeuw Terneuzen MAANDAG 28 ME11984 J1ANPAG 28 ME11984 GINA ZEELAND 1 ee dagen uring van litie- nden Clinge otor van 32.000 (estolen VAN ZEELAND VOLVO 340 WINNER 1.4 3-DEURS i,F. VAN OOSTERHOUT AXEL - Mevrouw H. Hendriks-Tak uit Axel, strijdster tegen de aantasting van de kwaliteit van het openbaar vervoer in Zeeuwsch- Vlaanderen, is een laatste actie begonnen voor het behoud van de met opheffing bedreigde buslijn 12 op het traject Overslag-Zuiddorpe- Axel-Sluiskil/ Oost. Onder de norm Jongetje (5) gedood in verkeer Ou'kapel wint wijken- voetbaltoernooi Sintjansteen Plaatselijk nieuws Westdorpe Zaamslag PSP roept Zeeuws-Vlamingen op Ochtend CDA- vrouwen Hulst LIJN MECHELEN-TERNEUZEN Supplement politierapport RIJBAAN DRIE UUR GESTREMD Vrouw gewond bij aanrijding n onze correspondent GE - Op het oefenterrein de Bisschoppendreef edurende twee dagen een ng plaats van dertien po- nden - alle honden wa- echelse herders - voor de 'eaten van bewakings- en de certificaten van ehond I en II. n de hand van de bereik- ultaten spoorde de voor van de afdeling Zeeland, inderhoud, de hondenbe- s aan om deel te nemen de landelijke keuring in ajaar te Den Bosch. ~ds op vrijdagmorgen met de keuring voor be- ngshond een aanvang ge- "t. Al spoedig moest een de zes honden afhaken ege spierkrampen. Aan inde van de jurering kon oorzitter Somers uit Uli- en de uitslag bekend ma- hond Arras van J. Moer- t uit Tholen (334 punten), als de hond Kora van een kingsbedrijf uit Middel- (327) kregen een eertifi- voor bewakingshond met an de jury, terwijl de poli nden Marco (331), Ringo en Maro (318) het certifi- van bewakingshond kre- de tweede dag waren er n honden te jureren, wan drie voor politiehond vier voor politiehond II. isen voor het laatste certi- t zijn zwaar gesteld, om- et voor een groot gedeelte md is voor de praktijk, erd ditmaal een smokkel- a nagebootst en een rval op een kassier. Alle ~n honden kregen het be te certificaat met lof van ry. itslagen waren: politiehond I: B. Mathijs arendijke) met Jolan (422 n), K. Koster ('s Graven- er) met Racky (421), A. (Rilland-Bath) met Cas- 404). politiehond II: P. de Bak- (Hulst) met Ringo (463), A. e (Kloosterzande) met (430), R. Pardon (St. Jan- met Donar (428), C. Vael auw) met Cindy (452). Van onze correspondent riEUWVLIET - Een mo- jr van 32.000 gulden was uit bij een diefstal op amping Wilgenhof in fieuwvliet in de nacht an zaterdag op zondag ussen 's morgens half ijf en acht uur. De mo or, een Harley Davidson, tond achter de kantine an camping De Wilgen- of op het stuurslot en ras eigendom van L.J.H. it Nieuwvliet. meenschap vermelden j zijn grote inbreng bij totstandkoming van t multifunctionele cen- ïm Hof van Eede. Hij rleende zijn volle me- werking aan de ver- op van de benodigde ond voor de Hof van 'de, welke eigendom n het Eedese kerkbe- rur was en hielp als orzitter van het Eedese loolbestuur actief mee n de overdracht van ze grond aan de ge rente Aardenburg. Woensdag vindt de uit- art plaats in de paro- iekerk Maria ten He- ïlopneming te Eede. De grafenis vindt plaats de begraafplats De rrijzenishof te Eede. T6 PAGINA ZEELAND 2 Laatste actie voor behoud buslijn 12 (ADVERTENTIE) um VA.nFAl FR VOLVO-DEALER Stationsweg 6 - Hulst Tel, 01140-13191-11489 Van een onzer verslaggevers Daartoe heeft ze dit weekeinde brandbrieven ver stuurd aan minister Smit-Kroes en de Tweede Ka mercommissie van Verkeer en Waterstaat, de Zeeuw se commissaris der koningin, dr. C. Boertien en aan directeur J. Deist van de busdienst ZWN. „Want deze week moet er toch iets gebeuren", aldus me- gt'LST - Gisteren gaven de Ieraren van de muziekschool uit lilst een concert voor 70 belangstellenden. Het publiek genoot tin het programma dat enerzijds conventioneel was samenge teld, doch anderzijds enkele zeer onverwachte muzikale inter- iretaties en combinaties bevatte. Zo hoorde men een orgelwerk van Böhm en een concerto voor ilarinet en piano van Von Weber en andere meer bekende wer- lendie alle zeer goed gespeeld en knap geïnterpreteerd werden, (tel succes oogstte het werk dat in première ging: 'Together' an Eric Buyle voor dwarsfluit en vibrafoon. Een werk dat zeer iggestief geschreven is en waarbij de uitvoerenden niet alleen set bijzondere klankkleur maar ook met de ruimte speelden. Uit de spontane reacties van het publiek bleek dat men een 'ergelijk gevarieerd uur muziek maken zeer op prijs stelt. Be- list de moeite van een herhalen waard. HULST - Zaterdag sloot de hockeyclub Rapide uit Hulst het seizoen af met een traditionele familie dag. Twaalf ploegen hebben ln een sportief onderons je de bal over het hockey veld doen rollen. Er was een redelijke belangstel ling en een zeer sportieve sfeer. De deelnemers va rieerden in leeftijd van tussen de 3 en 60 jaar. De jeugd kreeg volop de ge legenheid om mee te doen en dat leverde bovendien extra punten op. De finale werd ge speeld tussen de families VanVugten Roest. Het leverde een 1-0 ze ge op voor de ploeg Roest, die hiermee een eerste plaats behaalde. Na de familie Van Vugt kwa nten de families Fassaert Van Putte op de res pectievelijk derde en rierde plaats. Om 17 uur werd de dag -'-'Sloten met een barbe- Van een onzer verslaggevers TERNEIJZEN - De rk scholen Zeemeeuw (lagere) en De Pad destoel (kleuters) aan de Schu- berthof in Terneuzen vierden afgelopen zaterdag hun tradi tionele voorjaarsfeest. 's Morgens werd begonnen met een fietstocht, waaraan zo'n honderd ouders en scho lieren deelnamen. Als winnaar kwam de familie Van Dongen uit de bus. In de kantine van de school kwamen daarna honderden belangstellenden samen om getuige te zijn van de play- back-show. In totaal zestien kinderen beklommen het to neel om hun kunsten te verto nen. In de diverse categorieën kwamen als winnaars uit de bus Nicole Mechielsen, Ma- nuela Meijer, Barabara Kor- stanje en Evert Martens. Tus sen de bedrijven door konden de kinderen meedoen aan spelletjes, zoals sjoelen, pieken en erwten blazen, terwijl er ook filmpjes werden vertoond. vrouw Hendriks in een telefo nische toelichting. „Anders wordt de lijn op 3 juni, bij het ingaan van de nieuwe dienst regeling, opgeheven". Belangrijkste consequentie van de opheffing is, zo stelt de Axelse in haar brieven, dat het St. Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil/Oost voor de op het openbaar vervoer aangewezen inwoners van Overslag, Zuid dorpe en Axel niet of veel moeilijker (en duurder) be reikbaar wordt. De ZWN wil de lijn ophef fen omdat het aantal passa giers gemiddeld onder de norm van acht per rit ligt. Maar in haar brieven aan de minister en het Kamercom missie wijst mevrouw Hen driks op de sociale functie van de lijn vanwege het zieken huisbezoek en pleit ze ervoor om in dit geval de speciale normering toe passen, zodat de dienst behouden kan blijven. In de brief aan ZWN-direc- teur J. Deïst stelt mevrouw Hendriks dat openbaar ver voer van levensbelang is voor een kleine kern. „Zonder bus zouden dergelijke woonge meenschappen leeg staan of half bewoond zijn". „Kleine woongemeenschap pen afsluiten van een zieken huis, winkelcentra, culturele gebeurtenissen en contacten is niet sociaal", schrijft ze aan dr. Boertien. Overigens heeft mevrouw Hendriks al weer nieuwe ac ties op het programma staan, gericht tegen de inkrimping de busdiensten. Ze krijgt daarbij steun van de Rover, de lande lijke belangenvereniging van reizigers met het openbaar vervoer. Van onze correspondent MIDDELBURG - Zondagmid dag om 12.15 uur stak op de Nieuwe Vlissingseweg te Mid delburg de 5-jarige K. Secour plotseling de rijweg over. Hij werd geschept door een perso nenauto, bestuurd door de 28- jarige G. V. uit Brecht (B). Het jongetje was op slag dood. ST. JANSTEEN - Onder het motto 'winnen is leuk, maar meedoen veel belangrijker' hebben gedurende een achttal uren vijftien voetbalelftallen uit verschillende wijken te St. Jansteen gestreden om een prachtige wisselbeker. Alle elftallen waren vergezeld van supporters, zodat de Steense sportvelden flink waren om zoomd. De elftallen die samenge steld waren uit nog actieve spelers, niet-actieven, vetera nen en verder al degenen die in het bezit konden komen van voetbalschoenen, hebben on der luide aanmoedigingen in totaal 49 wedstrijden gespeeld om uit te maken wie in de fi nale kwamen. Uiteindelijk waren het de elftallen uit Hei kant en Ou'kapel die de strijd om de eerste plaats konden be twisten. Beide ploegen konden niet scoren, en toen moest een penalty worden genomen. Ou'kapel bleek hierin de sterkste door drie penalty's te benutten tegenover twee voor Heikant. Ou'kapel kreeg uit handen van de schenker de prachtige wisselbeker uitge reikt. De derde tot en met de achtste plaats werden gewon nen door respectievelijk: Klooster, Het Boekske, De Post, Roskam, Rikstraat en De Maten i. Volgens de voorzitter van de voetbalvereniging Steen, de heer J. Ringoot, is dit toernooi een evenement dat elk jaar zal worden herhaald. Er wordt aan gedacht om vol gend jaar ook een wijktoer- nooi voor dameselftallen te houden. Vormsel - 21 Jongens en meis jes heben dezer dagen het vormsel ontvangen van de bis schop van Breda, mgr. H. Ernst. Dat gebeurde tijdens een plechtige eucharistievie ring in de parochiekerk van Westdorpe, waarin de bis schop voorging. De kinderen zorgden zelf voor de muzikale omlijsting van het geheel. Heel veel leden van de parochie Westdorpe woonden deze mooie dienst bij. Buurtkorfbal - De korfbalver eniging Zaamslag houdt mor gen, dinsdag, een toernooi voor buurtteams met als inzet het kampioenschap van Zaam slag. Twaalf buurtteams heb ben ingeschreven en er wordt gespeeld met achttallen in vier poules. Het toernooi begint om 18.45 uur op het korfbalveld. De finale zal om 21.00 uur worden gespeeld. Het echtpaar Romeijn geniet nog een goede gezondheid FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Vandaag, maandag, herdenkt het echtpaar M. Romeijn-Ver- sluys te Terneuzen de dag waarop het 60 jaar geleden in het huwelijk trad. Overi gens werd dit feit gedeelte lijk zaterdag al gevierd. In restaurant De Vijver hof vond een zeer druk be zochte receptie plaats, tij dens welke burgemeester C. Ockeloen namens het Ter- neuzense gemeentebestuur gelukwensen kwam aanbie den. Ook vele bloemstukken vielen het diamanten koppel ten deel. De heer Romeijn heeft vrijwel zij hele werkzame leven als schipper de Neder landse rivieren bevaren in dienst van de Terneuzense maatschappij De Hoop. De laatste jaren voor zijn pen sionering voer hij op 'De Frank', waarmee hij zand en grint vervoerde. De echtelieden, respectie velijk 83 en 81 jaar oud, zijn in Terneuzen geboren en ge nieten nog een uitstekende gezondheid. Ze hebben vijf kinderen en 27 klein- en achterkleinkinderen. De heer en mevrouw Romeijn wonen nog zelfstandig in hun huis aan de Lange Kerkstraat. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de PSP wil op Hemelvaartsdag (donderdag) met zoveel mogelijk muziek makende Zeeuws-Vlamingen naar Woensdrecht afreizen, om daar deel te nemen aan 'het grootste orkest aller tijden', die voor een muzikale afwijzing van de kruisraketten moeten zorgen. Het initiatief daartoe is uitgegaan van de 'Fanfare van Eeu wigdurende Bijstand' uit Tilburg, die zoveel mogelijk mensen op de been wil brengen om tot een 'muzikale omsingeling' van de basis te komen. Voor deze gelegenheid is dan ook een speciaal stuk geschreven dat bestaat uit acht verschillende akkoorden en zo eenvoudig is dat zelfs het geringste muzikale talent het mee kan spelen. De PSP juicht deze moderne versie van de 'omsingeling van Jericho' toe en zal onder meer muziekscholen, fanfares, pop groepen en het voortgezet onderwijs benaderen om mee te doen. Het vervoer naar Woensdrecht zal plaatsvinden met auto's. Vlak voor Hemelvaartsdag zal er in Terneuzen nog een generale repetitie worden gehouden. Van onze correspondent HULST - Het CDA Vrouwen- beraad Hulst hield een infor matieochtend voor haar leden over de komende verkiezing van het Europees parlement. Voor de talrijk aanwezige CDA-vrouwen werd onder meer een videofilm vertoond, die hen een duidelijk beeld gaf van de christen-democrati sche vrouw in het Europees parlement. Dezelfde film werd eerder vertoond op het EVP- congres in Rome. Daarnaast bracht mevrouw S. Langebeke-Christiaanse uit Middelburg, provinciaal be stuurslid van het CDA Vrou- wenberaad, verslag uit over het onlangs gehouden bezoek aan het Europees parlement in Straatsburg. Hieraan namen ook CDA- vrouwen uit Hulst deel. m ÏERNEUZEN - Zo'n oud-medewerkers Van de in 1948 opgehe- Ven spoorlijn Meche- en-Terneuzen zijn af gelopen zaterdag ii kneuzen bijeen ge eest voor een reünie. oproep daartoe was «Wgaan van C. Poppe en Hesselink, de schrijver ,an het boek 'Geschiedenis Ter spoorwegen Mechelen- erneuzen en Terneuzen- ïïj De re0nie was be- wid om nieuw historisch «eriaal te verzamelen als MivuUing op het boek. He bijeenkomst werd ove- «ns maar net op tijd ge_ d ,e^' gezien de gemiddel- leeftijd (80 jaar) van de ^'nemers, samen goed r ruim 650 dienstj aren bij "«spoor. Nadat persoonlijke gege vens waren uitgewisseld - het was voor velen een weerzien sinds zeer lange tijd - kwam men toe aan het werkelijke doel van de re ünie: het aandragen van nieuwe gegevens ter aan vulling of verbetering van het boek van Hesselink. „Omdat het gehele archief van beide lijnen zoek of ver nietigd is, ben ik toch min of meer afhankelijk van per soonlijke ervaringen", aldus de schrijver. Opvallend tij dens de gesprekken was dat vooral de oorlogstijd de meesten nog goed was bijge bleven. Uitgebreid ter spra ke kwam de evacuatie van het spoorwegpersoneel in mei 1940, waarbij de reis van Terneuzen naar Kortrijk voerde. Een bange periode, die tien dagen duurde. De heer Verstraeten uit Axel kwam met een volledig verslag van de treinbotsing op 24 oktober 1924 bij Kij kuit. Ook werd een krante- bericht uit 1920 erbij ge haald om aan te tonen dat het materieel op de lijn Ter- neuzen-Gent in die tijd in erbarmelijke omstandighe den verkeerde. De verslag gever meldt dat hij wegens de forse lekken in het dak nat en verkleumd aankwam. Door het nieuwe mate riaal dat werd aangedragen heeft Hesselink besloten een gratis supplement te ver strekken aan degenen die zijn boek hebben gekocht. Tevens is de spoorweghisto ricus bezig materiaal te ver zamelen voor een nieuwe uitgave, ditmaal over de Zeeuws-Vlaamse Tramweg Maatschappij (ZVTM). De oud-gedienden bijeen MIDDELBURG - Zaterdag avond reed onder invloed van alcohol met al te grote snel heid de 22-jarige bestuurder P. A. O. uit Middelburg de Oos- terscheldestraat in. Hij ver loor de macht over het stuur en vloog uit de bocht. De inzit tende A. van H. uit Arnemui- den werd gewond. Hij werd naar het gasthuis in Middel burg vervoerd. SCHOONDIJKE - In de nacht van donderdag op vrijdag is in de electrowinkel van de heer N. aan het Dorpsplein inge broken. Men heeft een etala geruit vernield en daaruit twee videorecorders meegeno men. de schade bedraagt 3000 gulden. SLUISKIL - Uit de achter zijn huis geparkeerd staande auto van G.R. uit de Rentmeester straat te Sluiskil zijn vrijdag nacht alle bij het voertuig be horende papieren en het rijbe wijs gestolen. De eigenaar kon niet zeggen of zijn auto was afgesloten. Diezelfde nacht is ook getracht de wagen van J.T., wonende aan de Bosjes- weg, te stelen. Dit voertuig stond geparkeerd op een oprit in de tuin. Verder dan de auto een stukje te verrijden zijn de daders niet gekomen. Ook een poging om de radio-cassette recorder uit de wagen te ha len, is niet gelukt. TERNEUZEN - De bromfiet ser L. de J. uit Hoek kwam za terdagmiddag op de Axelse- straat in Terneuzen in botsing met een personenauto, be stuurd door C. van G. uit die plaats. Het ongeluk gebeurde toen Van G. de Van Cantfort- straat wilde indraaien en bij die manoeuvre de over het fietspad rijdende De J. raakte, die kwam te vallen en licht aan het hoofd werd gewond. De bromfiets raakte zwaar, de auto licht beschadigd. TERNEUZEN - Vermoedelijk door te rijden met te hoge snelheid geraakte J. van de N. uit Hoek zaterdagnacht in de Burgemeester Geillstraat te Terneuzen met zijn auto in een slip. Daarbij draaide het voer tuig om zijn as en botste tegen een geparkeerd staande perso nenwagen, eigendom van W. Van de N., die na de aanrij ding was doorgereden, werd later op de Scheldekade aan getroffen. Beide auto's werden licht beschadigd. TERNEUZEN - Terneuzenaar E. de L. deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van de vernieling van zijn auto, die hij zaterdagvond rond half twaalf had geparkeerd aan de Korte Kerkstraat. Toen hij een uur later bij zijn voertuig te rugkwam bleek er schade te zijn, vermoedelijk veroork- zaakt door een aanrijding. TERNEUZEN - Tijdens de af wezigheid van de bewoonster, mevrouw E. de J., is vrijdag nacht uit haar woning aan de Terneuzense Diepenbrock- straat een video-recorder ge stolen. Men had zich vermoe delijk toegang verschaft door gebruik te maken van een val se sleutel. TERNEUZEN - De Terneu zense gemeentepolitie ontving gisteren een aantal klachten over vernielingen aan gepar keerd staande auto's, die moe ten zijn aangebracht in de nacht van zatercTSg op zondag. De voertuigen stonden in de Jacob van Lennepstraat, Gui- do Gezellestraat en Beetho- venstraat. Voornamelijk de buitenspiegels moesten het ontgelden. De politie wil graag informatie van buurtbewo ners, die eventueel iets opge merkt hebben. Van onze correspondent WEMELDINGE - Zaterdag om 22.30 uur verloor op de We- meldingsezandweg de 66-jari- ge bestuurder M. S. uit We- meldinge de macht over het stuur. Hij had een black-out. Hij reed met zijn personenau to tegen een stenen muur. De bestuurder werd licht gewond. Zijn echtgenote, M. P. S.-M. kwam met beide benen be kneld te zitten. Arts, ambulance en de brandweerkorpsen uit Kapelle en Wemeldinge waren snel ter plaatse. Na anderhalf uur wist men de vrouw uit de wrak stukken te bevrijden. De be stuurder en zijn echtgenote werden per ambulance over gebracht naar het Bergzicht- ziekenhuis te Goes. Bij aan komst aldaar bleek dat van mevrouw S. beide benen wa ren gebroken. Operatief werd direct ingegrepen. Door dit on geval is de rijbaan drie uur gestremd geweest voor alle verkeer. De auto was total .loss.

de Stem | 1984 | | pagina 5