rsnssssr ARE VERKOOP SPONSORS BELOVEN NAC VIER TON Moser pakt weer bonificatie in Giro Johan van de Velde pp zoek paar nieuwe ploeg Nederlanders achterop in Aragon-ronde i verkopen? 'Engelse truc' redt Lammers Streuer/ Schieders; snelste training erend Goed b.v7 oerend Goed b.v. Europees record Feyenoord wint Tsjechen en Amerikanen in finale Scifo als Belg naar EK toernooi Venables trainer Barcelona Atleten naar buitenland s voor een end advies! yckenstraat 23 2 BB Breda 076-142146 KIMENAI ink F.L.P. Koek .M. Schreurs N ij dam sterk in Leipzig Noord-Korea niet naar Spelen Napoli biedt 18 miljoen voor Maradona 460 .E-NASSAU igalow met berging en tuin lowpark I'Air Pur, Dennen- 3,05 are. Ind.: hal, woonka- rd, open keuken, 3 slaapk. rleg. s incl. meubilair en ig f 88.500,- k.k. ^nassaT v op bungalowpark I'Air entree/hal, woonk., open idk. met zitbad. Perc.-opp. 1 Aanv.: in overleg. Ijs incl. meubilair raat 29 Rustig gelegen tus- srging en tuin. Perc.gr. 203 al, kelderkast, toilet, woonk. uken; 1e verd.: overloop, 3 ouche en v.w.; 2e verd.: zol- eg Ijs 110.000,-k.k. Tussenwoning, voorzien jing en tuin. Perc.-opp. 208 hal, toilet, kelderkast, woon- e verd.: overloop, 4 slaapk., douche en w.c.; 2e verd.: in overleg. lopsom n.o.t.k. In onroerende goederen wbare en deskundige de verkoop van uw huis., BREDA 1 Hoekwoning voorz. van c.v.- tuin en plaats, ind.: entree/ lilet, woonk., keuken; 1e verd.: douchegelegenheid; 2e verd.: ikbaar via een vaste trap ÈZWAUJW^^^ nkel-woonhuis met bakkerij, ;.v.-gas. Ind.: winkel ±25 m2, magazijn ±50 m2. Woonhuis: open keuken, badk., onder- verd.: overloop/zolder, 4 ka- erleg. rijs f 185.000,-k.k. In onroerende goederen houtduifstraat 26 - oosterhout telefoon 01620-58506 ^tFRDAG 26 ME11984 jjorRomoin van Damme IBEDA - Als NAC via de na- npetitie naar de eredivisie moveert, kan het van de snonsors ruim vier ton tege moet zien- Dat geld mag dan sleed worden om het speler- penaal op eredivisiepeil te brengen. Gisteren kwamen de spon- ars en het bestuur van NAC, in een meer dan drie llir durende vergadering, oïereen dat in de toekomst een estuurszetel bezet gaat wor- M door een lid van de spon- „rgroep. Overleg daartoe «ordt gepleegd door de kers- ,ïrse 'Stichting NAC in de theken. STEM-21 zonder postzegel naar: Lift' en het huidige NAC-be- stuur. Het Stichtingsbestuur bestaat uit drie personen, Guus Roffelsen, Joop Mess- bauer en Frie van Helvoirt. Opmerkelijk is dat Frans Derks, met Roffelsen en Nij- kamp een van de gangmakers, nog altijd in de buurt van NAC te vinden is. Frans Derks heeft namelijk in het nog jon ge verleden herhaaldelijk ge roepen dat het huidige bestuur van NAC moest verdwijnen. Maandag riep Derks nog in het radio-programma Tros- Aktua dat alleen ex-manager Ton van der Meer mocht blij ven. Derks voegde er zelfs aan toe dat hij zou verdwijnen als het bestuur toch zou blijven zitten. Dat bestuur zit er dus nog steeds. Maar ook Frans Derks. Toch wat merkwaar dig. „Maar", vertelde Frans Derks na de bijeenkomst, „het gaat niet om namen. Maar om het belang van NAC. Dit be stuur heeft nog een mandaat voor anderhalf jaar". En: „Er is keihard gespro ken. Niemand heeft elkaar ge spaard. Wat ik in het verleden gezegd heb, blijft zo. Daar sta ik nog steeds volledig achter. En ze zijn nog niet van me af. We zullen de boel wakker houden. Dat is de bedoeling geweest. En zal de bedoeling zijn. We zitten nu op één lijn. We vormen één gesloten front. Daar ging het ons om. Kijk, Guus Roffelsen heeft ook in een emotionele bui geroepen dat het bestuur weg moet. Er wordt wel meer geroepen". Vandaar dat voorzitter Frans Bayings gisteravond probeerde alles op een rijtje te zetten. Hij: „Er komt overleg tussen het Stichtingsbestuur en het bestuur van NAC. Of dat leidt tot een bestuurszetel weet ik nog niet. Wel zal er door de sponsors plaats geno men worden in de vereni gingsraad. De sponsors zullen zoveel mogelijk voldoen aan onze wensen. Dat zal uiter aard in overleg gaan. Als we niet promoveren, en ook dat behoort tot de mogelijkheden, zal de begroting minder bijge steld kunnen worden. Dan zal de tering naar de nering gezet moeten worden. Dan zal de sponsorbijdrage minder zijn". En vulde Guus Roffelsen aan: „De sponsorgroep is bij machte NAC in de eredivisie de gewenste face-lift te geven. Dan praat je over enkele ton nen, over vier ton". Dat geld mag dan door NAC gebruikt worden om spelers aan te trekken. Het is niet de bedoeling het sponsorgeld in de exploitatie te stoppen. Ove rigens wordt verwacht dat het tekort door de nacompetitie vrijwel weg gewerkt kan wor den. Het dan nog resterende tekort wordt gedekt door de stichting Vriendenclub NAC. „Wat nu belangrijk is", meen den alle betrokkenen, „is dat er een einde komt aan de cha otische weken. Een half jaar geleden is er spontaan een ac tie op touw gezet. Prima. Maar dat moest gestructureerd wor den. En dat hebben we nu ge daan". Waarna voorzitter Frans Bayings en Frans Derks nog eens gezamenlijk in koor rie pen: „Het is niet erg dat er conflicten zijn. We hebben de zelfde doelstelling. NAC zo hoog mogelijk in het betaald voetbal brengen". Frans ten. Derks: blijven zit- foto de stem/johan van gurp EGDE ETAPPEZEGE URS FREULER ÈROPOLI (AFP) - Als het regent is Urs Freuler ook le weg de snelste sprinter van het profpeloton. Het ft in de ronde van Italië de eerste acht etappes elke j geregend. De Zwitser voelde zich in zijn element. nAgropoli sprintte de Zwitser naar zijn derde etap- in de Giro. Eerder zegevierde hij in de tweede (n zevende etappe. Freuler kreeg in 1981 we- jtidbekendheid door als huur- ■ing in de ploeg van Peter Post Tide stromende regen in Bor- peaux een Tour de France- stappe te winnen. In de ronde fin Italië had Freuler beslist lik de vierde etappe gewon- Jen als hij niet te vroeg had kjuicht. Zijn landgenoot Ste- [:n Mutter passeerde hem Jen tijdens de laatste meters. Donderdag doorbrak Freu- een protestdemonstratie Jan het peloton op weg naar fin tweede ritzege. Hij werd gisteren nog scheef voor Ingekeken door een aantal Italiaanse coureurs. Sommi- Iffl namen een dreigende hou- i 2 B.W. t.o.v. de notarissen ran: ;rf te Oudenbosch staande Caaistraat 30, kadastraal t ludenbosch sectie C numme iverleg met het kantoor val hreurs. idag, 28 mei a.s. om 19.30 uu St. Bernaertsstraat 36 tie ten kantore van notarii tel. 01652-4350). Van onze sportredactie JGROPOLI - Johan van de ''We oriënteert zich op het ïüMik op de Italiaanse tokt om eventueel volgend 'koen voor een andere fcg te gaan koersen. De "TOergse wielerprof, die gisteren als vijfde in de ach- ««ajpe van de ronde van 'klië over de streep bolde, is 'et telemaal tevreden over Unpak van zijn huidige Ssor. Van de Velde vindt opzet van de formatie "voor hij rijdt te klein, "oaast wil de Westbra- f volgend seizoen 8 weer de Tour de 'Wee rijden, omdat hij in «'and Bouclé beter zijn B'tde voor de criteriums .•opschroeven dan in de tv !(ans is groot dat Van jolde, die zijn eventuele J"g ontkent, bij de - van Francesco Moser 00"' komt. Hij zou dan Set de Viaeminek opvol- Verder beschikt hij J aanbiedingen van an- Italiaanse profploegen. v, .an Raas heeft inmid- ha, via laten weten dat oor Van de Velde een ,j s vrij is bij Kwantum I, a te kennen geeft ...hoor in aanmerking te 1 komen. Van de Velde oohter in Italiaanse ijven. lilt I LT". ihj overstappen t Probeert de Rijsberge- ,>»r Wies van Dongen, u as® wielerprof, een )(i2')n nieuwe forma- Ook voor "•ard zal Van de Vel- 8°ed woordje doen. ding aan. De Zwitser is echter een van de potigste renners. Hij reageerde op niet mis te verstane wijze. „Als iemand mij aanraakt, sla ik er onmid dellijk op los", zei hij. De renners deden gisteren na de start weer hun dagelijk se plicht. De Italiaanse pers had scherpe kritiek geuit op de actievoerders. De coureurs maakten er gisteren een harde koers van. Na tien kilometer ontsnapten dertien renners. De kopgroép bouwde een voorsprong op van ruim negen minuten bij kilometerpaal ne gentig. Het enthousiasme van de vluchters bleek groter dan het fysieke vermogen. Boven dien werkten drie knechten van leider Francesco Moser remmend. De kille regen ver lamde de spieren. Twee berg jes voor de finale waren te veel voor hen. Op de Passo della Sentinella werden ze in gelopen door het peloton, dat intussen zo'n snelheid ontwik kelde dat ontsnappen niet meer mogelijk bleek. Het was allemaal in de kaart van re genliefhebber Urs Freuler, die naar zijn derde ritzege sprint te. De Italiaan Paolo Rosola, die vorig jaar als ploeggenoot van Freuler drie dagsuccessen in de Giro boekte, werd twee de. Francesco Moser bezette de derde plaats. Met tien secon den tijdvergoeding verstevig de hij zijn leidende positie. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Urs Freuler (Zwi) 228 km in 5.57.38 (gem. 38.251 km/u, met bon. 5.57.18), 2. Paolo Rosola (Ita) z.t. (met bon. 5.57.23), 3. Francesco Mo ser (Ita) z.t. (met bon. 5.57.28), 4. Stefan Mutter (Zwi) z.t. (met. bon. 5.57.33), 5. Johan van de Velde (Ned) z.t., 6. Pierino Gavazzi (Ita) z.t„ 7. Frits Pirard (Ned) z.t., 8. Mauro Longo (Ita) z.t., 9. Giuseppe Martinelli (Ita) z.t., 10. Guido Bon- tempi (Ita) z.t., 11. Guido van Cal- ster (Bel) z.t., 12. Daniele Caroli (Ita) z.t„ 13. Roger de Viaeminek (Bel) z.t, 14. Giuliano Pavanello (Ita) z.t., 15. René Koppert (Ned) z.t, 116. Martin Havik op 6.09. Na acht etappes ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Francesco Moser (Ita) 36.09.48, 2, Moreno Argentin (Ita) op 39 sec., 3. Roberto Visentini (Ita) op 49 sec., 4. Laurent Fignon (Fra) op 1.13, 5. Marino Lejarreta (Spa) op 1.25, 6. Urs Freuler (Zwi) op 1.59, 7. Johan van de Velde (Ned) op 2.04, 8. Aca cia da Silva (Por) op 2.06, 9. Mario Beccia (Ita) op 2.16, 10. Giovanni Battaglin (Ita) op 2.18,11. Wladimi- ro Panizza (Ita) op 2.28,12. Giusep pe Saronni (Ita) op 3.01, 13. Alfio Vandi (Ita) op 3.31, 14. Lucien van Impe (Bel) op 3.33, 15. Bruno Leali (Ita) op 3.40, 82. Rene Koppert op 22.32,115. Frits Pirard op 34.00,134. Martin Havik op 43.39. LEIPZIG (ADN) - Jelle Nij- dam, zoon van de vroegere wereldkampioen wielrennen Henk Nijdam, heeft gister avond tijdens sterk bezette baanwedstrijden in Leipzig de individuele achtervolging op zijn naam gebracht. In de kwalificaties was hij van de 38 renners al de snelste door op de betonnen baan de 4000 meter af te leggen in de uitstekende tijd van 4 minuten en 47,5 seconden. In de finale tegen de Oostduitser Wolf was hij een fractie langzamer: 4.50,27. Wolf moest ruim vier seconden toegeven: 4.54,39. Urs Freuler gaat in de stromende regen voor de derde maal in deze ronde van Italië als win naar over de streep. Rechts een voluit spurtende Johan van de Velde. - foto ap DEN HAAG (ANP) - Jan Lammers zal dit seizoen bij het uitoefenen van zijn beroep, coureur in de autorensport, twee maanden gebruik dienen te maken van een buiten landse licentie. Lammers krijgt binnenkort van de rechtbank van Hoofddorp wegens te hard rijden voor twee maanden de rijbe voegdheid ontzegd. De Koninklijke Neder landse Automobiel Club (KNAC) staat niet toe, dat Lammers straks met ontzegde rijbe voegdheid zijn internationale race-licentie behoudt. Met het oog op die ontwikkeling heeft Lammers in maart van dit jaar al een En gelse licentie aangevraagd. „Die aanvraag heb ik zo lang bevroren gehouden, maar het ziet er naar uit, dat ik er nu werk van moet gaan maken. Ik wilde graag met een Neder landse licentie verder. Ik ben per slot van rekening op mijn zestiende ook zonder rij bewijs Nederlands kampioen geworden. Als ik bericht krijg van justitie over de ontzeg ging, dan onderneem ik mijn stappen. Ik zal onder andere een Engels rijbewijs moeten halen", aldus de Europees kampioen in de Renault-turboklasse, die in de jaren 1977 en 1978 al met een Engels startbewijs reed. De Zandvoorter was toen tijdelijk woonachtig in Engeland. Lammers had hoop op een coulante hou ding van de KNAC. Die kwam er niet. De li- centie-commisie van de sectie autorensport van de KNAF (de autosportfederatie van de KNAC) wenste de hand over het hart te strijken, maar werd door het federatiebe stuur teruggefloten. Woordvoerder Polder man van de KNAF: „In de omringende lan den worden coureurs, die snelheidsovertre dingen maken, gewoon toegelaten tot de wedstrijden. Slechts bij alcoholgebruik of dodelijke ongevallen wordt de licentie inge nomen. De licentie-commissie wilde zich in het geval-Lammers ook zo opstellen. Het fe deratiebestuur heeft een hogere bevoegd heid en is daarmee niet akkoord gegaan. Re gels zijn regels. Ons reglement spreekt van de koppeling tussen licentie en rijbewijs, dat is afgeleid van de regels van de FISA, de in ternationale autosportfederatie. Wij houden ons daar aan". NURBURGRING (SID) - De Nederlandse zijspanrij- ders Streuer en Schnieders hebben gisteren tijdens de training voor de Grote Prijs van de Bondsrepubliek de snelste tijd gerealiseerd: 1.50,09 minuut, een gemid delde snelheid van 148,520 km per uur. De Zwitserse combinatie Biland/Waltissperger staat tweede met 1.51,28 en het Westduitse duo Schwarzel/ Huber derde met 1.51,76. In de strijd om het wereld kampioenschap - de Grote Prijs van de Bondsrepubliek is de vijfde van de in totaal twaalf wedstrijden - staat de Nederlandse combinatie aan kop. In de 500 cc-klasse noteer de Boet van Duimen de der de tijd met 1.51,22 achter de Amerikaan Eddie Lawson met 1.49,57 minuut (gem. snelheid 149.230 p/u) en de Fransman Raymond Roche (1.50,33). In de 50 cc-klasse staat Hans Spaan op de ze vende plaats met 2.08,321. Hierin werd de snelste tijd gereden door de Zwitser Stefan Dorflinger met 2.04,51 (131.324 km p/u). OOST-BERLIJN (DPA) - Uwe Hohn heeft gisteren tij dens atletiekwedstrijden in Oost-Berlijn het Europese re cord speerwerpen verbeterd. De Oostduitser overbrugde de afstand van 99 meter en 52 centimeter. Daarmee wierp hij de speer twee meter en tachtig centi meter verder dan het oude re cord, dat met 96 meter 72 in handen was van de Hongaar Ferenc Paragi (23 april 1980 in Tata) en de Oostduitser Detlef Michel (8 juni 1983 in Oost- Berlijn). Het wereldrecord staat op naam van de Ameri kaan Tom Petranoff met 99 meter 72. T26 PAGINA SPORT 1 PRAAG (SID/DPA/RTR) - Noord-Korea heeft gisteren bij de vergadering van de sportofficials van de socialisti sche landen in Praag besloten geen afvaardiging te sturen naar de Olympische Spelen van Los Angeles. Noord-Korea is na de Sovjet Unie, Oost-Duitsland, Bulga rije, Tsjechosiowakije, Polen, Hongarije, Afghanistan, Laos, Vietnam, Mongolië en Cuba het twaalfde land uit de in vloedssfeer van Moskou dat afziet van deelneming. Tijdens de bijeenkomst in Praag heeft IOC-voorzitter Samaranch vergeefs geprobeerd de be trokken officials op andere ge dachten te brengen. Mede door de verwachte be slissing in de Tsjechoslowaak- se hoofdstad hebben de giste ren hervatte onderhandelin gen tussen Noord- en Zuid- Korea in Panmoenjom om in de toekomst te komen tot ge zamenlijke representatie op sportief gebied, weinig meer opgeleverd dan de afspraak elkaar opnieuw te ontmoeten. Het gesprek werd nu, in te genstelling tot de twee voor gaande keren, achter gesloten deuren gehouden. Bij eerdere gelegenheden in Panmoenjom, een plaatsje op de demarcatie lijn tussen beide landen, liepen de onderhandelingen vast, doordat de Zuidkoreanen van hun collega's uit het noorden verontschuldiging vroegen voor een bomaanslag in Rang oon, vorig jaar oktober, waar bij zeventien Zuidkoreanen om het leven kwamen, onder wie vier ministers. CALATAYUD (ANP) - De Ne derlandse renners zijn giste ren in de derde etappe van de Spaanse ronde van Aragon achterop geraakt. In de rit over 175 kilometer tussen Pa- drona en Calatayud moesten de renners drie bergen over. Winnaar werd na een solo de Spanjaard Angel Arroyo, vo rig jaar tweede in de ronde van Frankrijk. Zijn landge noot Jose Recio bleef leider in de algemene rangschikking. Beste Nederlander was Emiel Kerstens op de vijftien de plaats met negen minuten achterstand. De Belg Fons de Wolf startte niet meer voor de derde etappe. Hij bleek een ontsteking in het kniegewricht te hebben opgelopen. De Spaanse rondearts wilde een injectie toedienen, maar De Wereldbeker tennis DUSSELDORP (DPA) - De fi nale om de wereldbeker tennis in Dusseldorp wordt een duel tussen de winnaar van 1981 en 1982, Tsjechosiowakije en Ver enigde Staten, de houder van de trophee. Ivan Lendl had twee-en- een-half uur nodig om in de wedstrijd tegen Zweden Mats Wilander met 7-6, 7-5 achter zich te laten. Het was een ver velend baselineduel, waarin Wilander een voorsprong van 5-2 in de eerste set niet kon vasthouden en uitbouwen tot winst. In de tweede set had hij bij de stand 5-3 opnieuw een kans de partij nog een andere wending te geven, maar op nieuw faalde hij. Weliswaar trok Sundstroem de partijen via een overwinning op Tomas Smid (6-3, 6-3) weer naast el kaar maar het dubbelspel was voor de Tsjechen Lend/Smid die de Zweedse combinatie Edberg/Jarryd in drie sets klopten: 1-6,6-1,6-3. De dubbel tussen de Ameri kanen McEnroe/Fleming te gen de Argentijnen Clerc/ Gattiker, die donderdag we gens de regen bij de stand 6-0, 5-1 en 30-30 in het voordeel van de Amerikanen was afge broken, leverden McEnroe en Fleming weinig moeilijkheden meer op. In een halve minuut was de beslissende game ge wonnen, waarmee ook Ameri ka finalist was geworden. De uitslagen zijn: rode groep: Tsjecho siowakije-Zweden 2-1 (Ivan Lendl-Mats Wilander 7-6, 7-5; Tomas Smid-Henrik Sundstroem 3-6, 3-6; Lendl/Smid-Stefan Edberg/Anders Jarryd 1-6, 6-1, 6-3); Australië-Italië 2-1 (John Alexander - Corrado Barazzutti 6-3, 4-6, 1-6; Paul McNamee-Gianni Ocleppo 3-6, 7-5, 6-2; Alexander/Mark Edmondson-Barazzut- ti/Ocleppo 7-6, 3-6, 6-0); blauwe groep: Bondsrepubliek-Spanje 3-0 (Wolfgang Popp/Andreas Maurer-Jose Higueras/ Juan Aquilera 6-1, 6-3); Verenigde Sta ten-Argentinië 3-0 (John McEnroe/Peter Fleming-Jose-Luis Clerc/Alejandro Gattiker 6-0,6-1). Wolf verkoos voor medische behandeling naar België terug te gaan. De deelneming van De Wolf aan de ronde van Frankrijk is hierdoor op de tocht komen te staan. Hij moet tenminste twee weken rust houden. De uitslag van de derde etappe van de ronde van Aragon is: 1. Angel Arroyo (Spa), 2. Harald Maier (Oos) op 1.13; 3. Mare Sergeant (Bel) z.t., 4. Jaime Villamayo (Spa) z.t., 5. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) z.t., 14. Frank Hoste (Bel) op 9.02; Nederlanders: 15. Emiel Kerstens z.t. 42. Jac van Meer op 14.48; 45. Jos Alberts op 22.07; 55. Mario van Viimmeren z.t. 57. Jos Schipper z.t. 60. Detlef Kurzweg z.t. Algemeen klassement: 1. Jose Recio (Spa), 2. Angel Arroyo (Spa) op 27 sec., 3. Mare Sergeant (Bel) op 43 sec., 4. Harald Maier (Oos) op 51 sec., 5. Jaime Villamayo (Spa) op 54 sec. Nederlanders: 17. Emiel Kerstens op 8.57; 23. Johnny Broers op 10.56; 40. Jac van Meer op 17.38; 45. Jos Schipper op 21.23; 56. Jos Alberts op 24.5758. Mario van Viimmeren op 28.26; 59. Detlef Kurzweg op 28.32. BRUSSEL (SID) - België kan tijdens de eindronden van het Europees voetbalkampioen schap in Frankrijk beschikken over de 18-jarige Enzo Scifo van Anderlecht. De talentvolle middenvelder kreeg per 8 juni de Belgische nationaliteit. Dit kon snel ge beuren. Scifo werd uit Ita liaanse ouders in België gebo ren. De Europese titelstrijd begint op 12 juni. BARCELONA (EFE) - De Ita liaanse voetbalclub Napoli heeft FC Barcelona achttien miljoen gulden geboden voor Diego Maradona. Napoli wil de Argentijn voor twee jaar onder contract nemen. Maradona zou in Italië twee miljoen gulden per jaar gaan verdienen. Barcelona's mana ger Jorge Cysterpiller heeft gezegd in elk geval met Napo- li's voorzitter Conrado Feriano een gesprek te zullen voeren. DJAKARTA (ANP) - Feyen oord heeft het internationale voetbaltoernooi van Djakarta gewonnen. In de finale werd het Engelse Queens Park Ran gers met 3-1 verslagen. Johan Cruyff speelde alleen de eerste helft mee. De rust werd met 1-0 bereikt door een treffer van Hoekstra in de eer ste minuut. Been en Gullit bouwden de voorsprong na de pauze uit tot 3-0, alvorens de Engelsen terugkwamen tot 3-1 door Allen. Deze speler trof voor rust paal en lat. De opstelling van Feyenoord was: Hiele; Troost, Duut (Van Til), Van de Korput en Wijn stekers; Hoekstra, Stafleu (Je- liazkov) en Cruijff (Been); Gullit, Houtman (Carbo) en Brard. BARCELONA (DPA) - Terry Venables wordt de nieuwe trainer van de Spaanse voet balclub FC Barcelona. De 40- jarige Engelsman, tot nu toe trainer van de eerste divisie club Queens Park Rangers, wordt hiermee de opvolger van de vroegere coach van het Argentijnse nationale elftal, Cesar Luis Menotti. Venabels tekende een contract voor eén jaar met een optie voor nog eens drie jaar. Zijn jaarsalaris zou rond de negen ton bedra gen. Venables heeft met Queens Park Rangers in het seizoen 1982/'83 de promotie naar de eerste divisie van de Engelse league bereikt. De Rangers eindigden in het eerste jaar op de vierde plaats. Barcelona had ook het oog laten vallen op de trainer van Stuttgart, de Zwitser Helmut Benthaus. Maar Benthaus heeft te ken nen gegeven dat hij in ieder geval zijn contract bij Stutt gart, dat tot 1985 loopt, wil uit dienen. DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft vrijdag de afvaardigingen bekend gemaakt, die zullen meedoen aan internationale wedstrijden in Luik (27 mei), Leuven (1 juni) en Parijs (2 juni). De samenstelling van de ploegen is: Luik: 100 meter: Peter van der Heijden, Ahmed de Kom 100/200 meter: Els Vader, Mar tha Derby 200 meter: Henk Brouwer 400 meter: Koen Gljsbers, Wim Cools, Jeroen Ooievaar, Marjo van Agt; 110 meter horden: Paul Wijnbergen; Speerwerpen: Rob ter Horst Leuven; 800 me ter: Frank Geuzenbroek, Michel de Looze; 1500 meter: Joost Borm, Marcel Versteeg, Melchert Kok, Jan Zethof, Marcel Spaans, Ed van Gemeren; 5000 meter: Stijn Jaspers; Parijs 100/ 200 meter: Els Vader; 100 meter horden: Marjan Olijslager; 800 meter: Arno Körmeling.

de Stem | 1984 | | pagina 9