Raadsleden distantiëren zich van carillon-beleid Oud-strijders en heemkundigen naar Aardenburg 1 1 K( )RT MIDDEIT ZEEUWS Coöperaties bouwen samen 73 woningen in Midden-Zeeland Vesvrnq^nmenv Oppositie- beraad in I Aardenburg PAGINA ZEELAND 3 ^22========== VAN ZFTETT. ANTI <BENW BEZIG ZAAK BEWUST TE VERZIEKEN Plaatselijk nieuws Aardenburg IJFB0N ERNEUZEN" BOEKVORM? Dauwtrappen in Zuidzande Leerkrachten Aardenburgse school weg Energie-zuinig project ANTIEKE GRENEN MEUBELEN Maria Terweel protesteert tegen komst rouwcentrum Breskens Eede Schietingen markten examens Uitslagen van vluchten uit Compiègne T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers 1ABDENBURG - De Aarden burgse raadsfracties van VVD. PvdA en D'66 distantië ren rich volledig van het be leid, dat door het college van B e„ w wordt gevoerd met be trekking tot de heroprichting van bet carillon 'Ons Natio naal Monument' in de tuin van pjeter de Boer te Drachten. „Gezien de laatste ontwik kelingen bent u nog steeds willens en wetens bezig deze (inmiddels onfrisse) zaak ver der te verzieken", zo schrijven ze in een brief aan het ge meentebestuur. „De gehele Aardenburgse bevolking zal straks ook weer deze kosten moeten betalen". De drie fracties doelen met dit laatste op de pogingen van het college de totale kosten, die met de heroprichting van het klokkenspel zijn gemoeid, zo lang mogelijk 'onder de roos' te houden. „Ons voorstel om (ondanks dat slechts uw college en de u welgevallige raadsleden ver antwoordelijk zijn voor het miskleunen met dit 'ge schenk') toch gezamenlijk deze zaak tot een fatsoenlijk einde te brengen en de offertes in een extra raadsvergadering te behandelen, werd door toe doen van de partij-kiezende voorzitter tijdens de laatste vergadering afgewezen", al dus VVD, PvdA en D'66 in hun brief. „Toen hebben wij al la-v ten doorschemeren dat we be paalde bange vermoedens hadden". Deze ongerustheid is niet ten onrechte geweest, consta teren de drie fracties. Bij de globale kostenberekening van de Klokkengieterij Eysbouts (zoals gisteren gemeld inmid dels opgelopen tot ruim 70 mil le, inclusief BTW) wordt er van uitgegaan dat alle onder delen van het carillon aanwe zig en bruikbaar zijn. Dat ligt echter niet voor de hand, me nen de raadsfracties, omdat alles in Aardenburg ruim vijf jaar in en buiten een schuur heeft gelegen. „Dit blijkt ook wel uit de twee echte offertes van de fir ma's Petit Fritzen en Boi- leau. Wat er dus zoal op nacal culatie in rekening zal worden gebracht laat zich raden. Waarom uw college dan toch dit werk heeft gegund aan ge noemde firma, op basis van één zeer globale berekening, is ons een raadsel". Teneinde toch het eindre sultaat te kunnen overzien, verzoeken de drie fracties B en W om na de voltooiing van het werk in Drachten een gespeci ficeerd overzicht te verstrek ken van alle door Aardenburg gemaakte kosten. „Inclusief de symbolische koopsom van een gulden". Collecte - De collecte ten be hoeve van de samenwerkende kinderbeschermingsorganisa ties (SAKOR) heeft in Aar denburg 604,40 opgebracht. KVO - De KVO van de NCB- afdeling Aardenburg organi seert als afsluiting van het verenigingsjaar 1983-1984 een oriëntatie-fietstocht op maan dag 4 juni. Er wordt%>m 13.30 uur gestart bij café Tramzicht te Draaibrug, waar ingeschre ven kan worden vanaf 13.00 uur. Museum - Vandaag bezoekt de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland de ge- luidïand-school gebouwd IIB EN W OOSTBURG WIJKEN NIET c I-Ti I Knoi II Bouw huizen oetbalvereniging J.V.V.', pgericht op 15 juli 1931. De aam spreekt voor zich: de ekendste woonbuurt van ud-Terneuzen had zijn igen club. Als in de winter voetbal wielrennen onmogelijk /as bleef de nationale sport ;chaatsen over. Water was genoeg en op 10 juli 1893 verd een ijsclub opgericht n een bestuur gekozen. Dit >estuur koos als plaats voor ie ijsbaan de bedekte weg, ingeveer vanaf De Hoop tot ie Axelsestraat. 1 December 893 was deze 400 meter lan- ;e baan gereed en de nieuwe lub viel met de neus in de >oter: de winters van 1893, 894 en 1895 boden volop chaatsplezier. Wood lenigen Niet voor iedereen overi- ;ens, want bij diverse wed- trijden in 1895 werd 'de rood der armen gelenigd loor het uitreiken van le vensmiddelen als te winnen vrij zen bij wedstrijden'. \Jaast de ijsbaan beschikte Terneuzen nog over de Veste ;n de vestinggracht van de Zuidbeer. De zeer strenge winter 1928/1929 viel samen net de bouw van de Ribben- sebrug over de middensluis. De sluis was tijdens de bouw .esloten. De middenkana- alarm vroor dicht en zo ont- tond een prachtige ijsbaan tussen middensluis en tram- brug. Er werd een nieuwere, ;rotere ijsbaan aangelegd ,n met spoed weer een ijs- lub opgericht. De nieuwe oaan kwam achter de cen trale, nabij de Sasse Poort. Daarnaast was de Veste be schikbaar. Toen in 1960 werd begonnen met de bouw van de nieuwe binnenvaartsluis verdween de plaats van de ijsbaan hierin. De Veste ver dween in de buitenhaven en Terneuzen was twee fraaie schaatsplekken definitief kwijt. ten wi| de artikelen en lotos als ir voor inschrijven wanneer ïrmaakt. U kunt dan het boek) or Terneuzen af komen haie rd hebben dan 10.- 2 lue aan: stbus 3229, 4800 MB Breda oor Terneuzen. rlaats Schoondijke doorgedrukt Van onze correspondent ZUIDZANDE - Op Hemel vaartsdag (donderdag 31 mei) kunnen alle vroege vogels te recht in Zuidzande, waar weer het traditionele dauwtrappen wordt gehouden. Om zes uur 's ochtends is het verzamelen geblazen op het Dorpsplein voor de kerk, vanwaar men via polderwe gen naar café Parkzicht in Nieuwvliet wandelt. Daar is gelegenheid om een kop koffie I of een andere verfrissing te gebruiken. Na deze rustpauze voert de wandeling terug naar Zuid zande. De totale lengte van de tocht bedraagt ongeveer tien kilometer. Rond de klok van half tien verwacht men weer inde thuishaven te arriveren. een 400 meter lange ijsbaan at. Ongeveer op deze plaa AARDENBURG De opposi tie-fracties in de Aardenburg- te gemeenteraad (WD, D'66, PvdA en Lijst Standaert) hou den maandag een openbaar beraad in café 's Lands Wel faren bij Pierre Blondeel te Airdenburg. Aan de orde komen dan de foorstellen van B en W voor dinsdag te houden raads vergadering. Het oppositie- Waad begint om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - B en W van Oostburg hou den onverkort vast aan het eerder ingenomen standpunt dat er dit jaar kost wat kost acht woningen in de sociale sector in Schoondijke moeten worden gebouwd. Omdat de Regionale Zeeuwsvlaamse Woningbouw vereniging (RZVW) hier niet aan wil is de gemeente van plan in zee te gaan met Algemene Woningbouw vereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De St. Jozelschool ging helemaal op in de musical - FOTO OE STEM COR J. DE BOER Zoals eerder gemeld wil de RZVW niet verder gaan dan de bouw van vier woningen in Schoondijke, omdat bij een groter aantal leegstand wordt gevreesd. Wel is de bouwvere niging bereid de acht huizen in het dorp neer te zetten, maar dan gespreid over twee jaar. Voor het Oostburgse ge meentebestuur politiek gezien echter een onaanvaardbare zaak. Omdat in Schoondijke sinds de gemeentelijke herin deling in 1970 geen sociale nieuwbouw is gepleegd heeft het dorp de plechtige verzeke ring gekregen dat er nog dit jaar acht nieuwe huizen bij zullen komen. „En aan die be lofte zullen we ons houden", aldus bouw-wethouder A. de Feijter. „Wanneer dat niet lukt via de ene woningbouw vereniging, dan maar via de andere". Om de RZVW alsnog over de streep te krijgen had de ge meente de in Axel gevestigde bouwvereniging nog een lok kertje voorgehouden: de bouw van 16 etagewoningen te Bres- kens, die aanvankelijk waren toegezegd aan de Bijzonder Woningstichting te Amers foort. Maar ook deze 'troost prijs' bleek niet voldoende. Wethouder De Feijter: „Vandaar dat ik nu opdracht heb gekregen van het college van B en W om de onderhan delingen met de Algemene Woningbouwvereniging te openen. Als die bereid is de acht huizen in Schoondijke te bouwen kunnen ze de 16 eta gewoningen in Breskens er bij krijgen". Uit een eerste con tact met de Algemene is geble ken, aldus De Feijter, dat een gesprek zinvol zou kunnen zijn. AARDENBURG - Het ko mend schooljaar zal de RK ba sisschool Op Dreef te Aarden - burg het met een klasseleer kracht minder moeten doen. Dit door het sterk teruggelo pen leerlingaantal. De heer Hollevoet, die de vierde klas onder zijn hoede had, geeft met ingang van het schooljaar 1984-1985 nog slechts twee dagen per week les. Dit dan in de hoedanigheid als 'taakverlichter'. De dames R. Nobus-van de Wijnckel en C. van de Vijver-Claerhoudt, die tot nu toe voor die taak verlichting instonden, zullen de school volledig verlaten. Op Dreef telt in het nieuwe leer jaar nog maar vier klassen. Bij de RK kleuterschool Lentebloesem zijn er nog ge noeg leerlingen om de huidige twee leerkrachten te kunnen handhaven. Van een onzer verslaggevers HOOFDPLAAT - Tweemaal een bomvolle en zeer enthousiast reagerende zaal. Dat was het resultaat van de jaarlijkse uitvoe ring van de RK scholen te Hoofdplaat, St.-Jozef en de Krab betjes. Zowel donderdag- als gisteravond werden door de leer lingen twee musicals opgevoerd. Het ging daarbij om 'Bonje in de buitenhof', gepresenteerd door de kinderen van de hoogste drie klassen en 'De Letterboer- derij', gespeeld door de kleuters en de laagste klassen. „Eén van de meest geslaagde uitvoeringen die we ooit op school hebben gehad", zo omschreef leerkracht W. Spinnewijn het gebeuren. Volgens hem is het succes van de uitvoeringen terug te voeren tot de minutieuze voorbereidingen en het vele werk dat is ge maakt van decors en kledij. Bij dit laatste heeft ook een groot aantal ouders het nodige bijgedragen. Gisteravond vond een opvoering plaats voor de ouders, terwijl donderdag de overige belangstellenden welkom waren. In beide gevallen leverde dat een uitverkocht huis op. Wethouder A. de Feijter - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze correspondente MRDENBURG - Vandaag bezoeken een dertigtal «euwsvlaamse afgevaardigden van de Nederlandse ond van Oud-Strijders en van het Nederlandse Ve nnen Legioen de gemeente Aardenburg. Omstreeks 14.00 uur vindt .'officiële ontvangst plaats ™r het Aardenburgse college TOB en W in de raadszaal 9 het stadhuis. Na het wel- JTOjtwoOTd door burgemees- w. Lockefeer, zal gemeen- «cretaris G. van Vooren een JTOg houden over de bevrij- ."8 van Zeeuws-Vlaanderen. arna zal hij de bezoekers "meiden door de raadszaal, ,11 to op berscheiden schaal Wei documentatie zoals "metten en illiegale blaad- idie betrekking hebben op tweede wereldoorlog, ten- besteld zullen worden. Jegens is er een gezellig «lenzijn gepland in de bur- tfc>2?a' °mstreeks 16.00 uur Ut! een bezoek aan het ge- ntelijk oudheidkundig eum op het programma, door een rondleiding in de St. Baafkerk door de heer C. Quist. Rond 18.00 uur wordt het bezoek officieel be sloten. Deze uitstap kwam tot stand dankzij het initiatief van oud-wethouder G. Claeijs uit Oostburg, die in verband actief is in de werkgroep 'His torie over de periode 1940- 1945'. Dezelfde dag zal ook de Heemkundige Kring van Schouwen-Duiveland met een groep van 100 personen Aar denburg aandoen. In de voor middag bezichtigen zij het Aardenburgse gemeentelijk museum en de St. Baafkerk en daarna het Streek Landbouw museum te Heille. Dit jaar ko zen zij voor hun jaarlijkse ex cursie het Westzeeuwsvlaam- se gebied uit en de kikkerstad in het bijzonder. GOES - Bodemverontreini ging - De afdeling Goes van de PvdA wil van de gemeente de namen weten van de bedrijven die de oorzaak zijn van de bo demvervuiling in het Stoof- straatgebied in Goes. Zoals ge meld heeft de gemeenteraad in een vorige vergadering een bedrag van ruim 87.000 gulden beschikbaar gesteld voor sa nering en nu vindt de PvdA- fractie dat de vervuilers daar voor dienen te betalen en niet de gemeenschap. In het laatste nummer van het afdelings blad Info Rood dringen de Pvda-ers er bij de gemeente op aan, de namen bekend te maken en te onderzoeken of verhaal van de kosten moge lijk is. MIDDELBURG - Verkie zingsavond - In het kader van de komende verkiezingen voor het Europese parlement komt W. J. Vergeer, de tweede CDA-kandidaat voor de frac tie van de Europese Volkspar tij in het Euro-parlement, woensdag 30 mei een spreek beurt houden in de Schouw burg in Middelburg. Daarna volgt een forum-discussie met het tweede kamerlid drs. H. Eversdijk en de kandidaat mr. J. A. R. M. Douwes voor het Euro-parlement. De deur gaat om 20.00 uur oDen. NIEUWDORP - Familietoer- nooi - Onder de naam Familie De Vos-toernooi houdt de fa milie De Vos uit Nieuwdorp tweede pinksterdag, maandag 11 juni, op het Nieuwdorpse sportterrein een voetbaltoer nooi waar negen families uit de regio aan deelnemen. De wedstrijden beginnen 11.30 uur en duren tot laat in de middag. De deelnemende fa milies zijn: De Vos uit Nieuw dorp, Op 't Hof uit Wemeldin- ge, De Looff uit Kortgene, Mulder uit Nieuwdorp, Zuid- weg uit Helnkenszand, Traas uit Lewedorp, Kole uit Nieuw dorp, Van Antwerpen uit s- Heerenhoek en Doesburg uit Goes. 'S-HEER ARENDSKERKE - Wielerronde - Het Wielerco- mité 's-Heer Arendskerke houdt vrijdag 8 juni voor de tweede keer de wielerronde van 's-Heer Arendskerke voor trimmers. De start voor de C- categorie (afstand 35 kilome ter) is om 17.30 uur. De B-cate- gorie rijdt eveneens 35 kilome ter maar vertrekt om 18.45 uur. De trimmers in de A-ca tegorie starten om 20.00 uur. De startplaats voor alle deel nemers is bij café De Tol. 'S-HEERENHOEK - Puzzel- tocht - De supportersclub van wielrenner Jan Raas houdt zaterdag een puzzelfietstocht door de Zak van Zuid-Beve land. De afstand is 25 kilome ter en het vertrek is 13.00 uur bij De Korenbeurs in 's Hee- renhoek. Dit is tevens het in- schrijfpunt. Leden van de sup portersclub kunnen gratis deelnemen, anderen betalen een rijksdaalder. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - Een samenwerkingsverband van drie Bevelandse woningcoöperaties begint dit najaar met de bouw van 73 energie-zuinige woningen in de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Reimerswaal. Het initiatief voor dit in Zeeland nieuwe project, is ge nomen door de Woningstich ting Borsele. Aan het omvangrijke pro ject van sociale woningbouw nemen, behalve de woning stichting Borsele, ook de Re gionale Woningbouwvereni ging Samenwerking uit Goes en de Woningbouwvereniging Reimerswaal uit Kruiningen deel. Tevens zijn de drie 'huisar chitecten' gevraagd gezame- lijk het project te ontwerpen. Dit heeft volgens directeur C. J. Krijger van de Woning stichting Borsele geleid tot een aanzienlijke kostenbesparing, waardoor het mogelijk is wo ningen te bouwen die aan stichtingskosten 105.700 gul den vergen en een huur van 461 gulden per maand moeten opbrengen. De huurder krijgt voor dat geld een goed geïsoleerde een gezinswoning waarvan het gasverbruik berekend is op 900 (ADVERTENTIE) kubieke meter per jaar; onge veer de helft van het gemid deld verbruik in Zeeland. Het gevaar van een teveel aan iso latie (vochtvorming door slechte ventilatie) wordt on dervangen door een luchtver- warmingsinstallatie die elk uur de lucht in de woning ver verst. De contigenten die de ge meenten toegezegd hebben ge kregen, waren bepalend voor de plaatsen waar de woningen gebouwd zullen worden. In s- Heer Abtskerke komen 30 energie zuinige woningen, in Kwadendamme 12, in Driewe gen 8, in de gemeente Goes 13, in Reimerswaal 20 en in Ka pelle 10. De architecten die het project hebben ontworpen zijn: architectenburo De Jonge uit s-Gravenpolder, architec tenburo Klap uit Waarde en architect Weertman uit Goes. De eigenlijke bouw is in han den van Schrijver BV uit Goes. De Woningstichting Borsele presenteerde het plan vrijdag naar aanleiding van de opening van het nieuwe kantoor in Heinkenszand. kunstnijverheid EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 3 TERNEUZEN 01150-12237 GOES - Uit protest tegen de voorgenomen bouw van een rouwcentrum pal tegenover het verpleegtehuis Maria Ter weel in Goes, biedt de onder nemingsraad van Maria Ter weel burgemeester mr. W. Blanken van Goes dinsdag 29 mei om 10.00 uur in het stads kantoor een petitie aan. meente Aardenburg. Met 100 personen zullen bezoeken worden gebracht aan het ge meentelijk museum en de Sint Baafskerk. In de namiddag zal een groep oud-strijders een bezoek aan Aardenburg bren gen en er eveneens de plaats- lij ke bezienswaardigheden be kijken. Vrijwillige brandweer - De Aardenburgse vrijwillige brandweer is woensdag 23 mei overgegaan op zogenaamd 'stil alarm'. Alle leden van de brandweer beschikken nu over een 'pieper' die in het vervolg de oproepfunctie van de sirene voor brandalarm zal overnemen. Ouderenactiviteitenbulletin - Voor de maand juni heeft de Stichting Welzijn voor Oude ren te Breskens de volgende activiteiten gepland. 6 juni: voorjaarsreis van de soos Zuidzande naar Utrecht, voor alle ouderen van Zuidzande en Retranchement. 7 juni: dag reis van de bejaardensoos Sluis, naar Zeist en omgeving. 12 t/m 19 juni: achtdaagsereis van de „Senioren Expresse" naar Lourdes. 13 juni: reis ANBO Aardenburg naar de Hoge Venen. 26 juni t/m 3 juli: achtdaagse reis van de „Senio ren Expresse" naar het Beie- rese Woud-Büchlberg. 2 juli: Sluisse kermis in Rozenoord te Sluis, voor alle ouderen van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Beheerscommissie - De Be heerscommissie Hof van Eede komt in vergadering bijeen op vrijdag 15 juni om 20.00 uur in de Hof van Eede. Deze verga dering is openbaar. Toneel - Vandaag presenteert toneelgroep Terneuzen in de Hof van Eede het toneelstuk 'Gieren op 't veilig nest'. Het is een komische thriller in drie bedrijven, geschreven door Harold McPherson, geregis seerd door Margreet de Groot. De organisatie is in handen van de organisatie Uit-West. Kaarten kosten 5,-. Het stuk begint om 20.00 uur. 'S-HEERENHOEK - In de Ko renbeurs werd een bejaarden- schieting gehouden voor be jaarden en gepensioneerden op de liggende wip. Er waren 30 schutters. Uitslag: eerste hoofdvogel J. Goetheer Juliana, tweede hoofd vo gel Jac. de Baar Willem Teil, eerste zij vogel Jac. Smallegange Zorg- vlied, tweede zijvogel Jan de Baar Willem Teil, derde zij vogel J. de Jonge Willem Teil, vierde zij vogel H. van de Dries Concordia, eerste kal P. Verheyke Zorgvlied, tweede kal C. Remijn Spes Nostra, derde kal J. Bos Soranus 2, vierde kal H. van de Dries Concordia. Meeste kleine vogels (9) L. de Jonge Con cordia. De vliegende vogelprijs was voor C. Baas Juliana. De vol gende schieting is op dinsdag 5 ju ni. TERNEUZEN - Bloemkool A 106- 138, B 86, Bil 64-90, rapen 10, (per bos): selderij 45-56, peterselie 53, bospeen 155-168, kroten 70-93, uien 41-53, radijs 20, aardbeien doos I 143-149, (per kilo): prei 70-78, ra barber 32-45, spinazie 83, spitskool 68-79. TERNEUZEN - Aan de Stich ting School (Infra Scaldem) slaagden voor het diploma Ziekenverzorgenden: de da mes: Thea Abrahamse, Chris tian van Bastelaar, Monique Buysse, Marian van Dale, Hinke Gijsen, Anne Marie van Hoeve, Gina Lammens, Gode lief Storm, Adriënne Weemaes en de heer Hector Michiels. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Uitslagen wedvluchten vanuit Compièg- ne. Nieuw Leven te Koewacht met 143 jaarlingen (1300 mpm). 1 en 3. O. Bon ne, 2. Jos Elegeert, 4. gebr. Van Hove, 5. G. Schalkens, 6. Joh. de Block, 7. mevrouw Goossen, 8. Th. Ingels, 9. Al. Martens, 10. F. Roegiest met 110 oude duiven (1300,86 mpm). 1. Jac. Elegeert, 2. G. Schalkens, 3. G. Jansens, 4. P. de Waal, 5 en 9. Joh. de Block, 6. A. Mar tens en zoon, 7. gebr. Van Hove, 8. Ch. Suij, 10. A. Kips. De Zwaluw te Sint-Jansteen met 118 jaarlingen (1234,56 mpm). 1. A. Lau- rensen en zoon, 2. Th. Kints, 3. P. Ver- straeten, 4 en 10. L. van Dorsselaar, 5 en 7. P. van Looij, 6. L. de Windt, 8. R. Danckaert, 9. Joh. van Spaandonck, met 73 oude duiven (1261,9 mpm). 1. J. Rottier, 2 en 4. J. Everaard, 3 en 7. P. Rottier, 5. L. van Goethem. C C Hulst met 180 jaarlingen (1264,36 mpm). 1 en 4. Aug. van Helsland, 2. W. Boddaert, 3. R. Hendriks, 5. Ch. Voet, 6. All. van Helsland, 7. J. de Witte, 8. J. van de Branden, 9. L. Blommaert, 10. P. d'Hondt met 139 oude duiven (1279,95 mpm). 1. W. Boddaert, 2 en 7. Adriaansens en zoon, 3. P. d'Hondt, 4. gebr. Kramers, 5. All. Olijslagers, 6. Th. Casteels, 8. Alf. Nijs, 9. All. van Helsland, 10. H. Berkelmans. De Reisduif te Graauw in samenspel met De Postduif te Lamswaarde met 130 oude duiven (1300,57 mpm). 1. Alf. de Block, 2 en 10. R. Heijens, 3. J. Par don, 4. Ed. Mattheijssen, 5 en 8. gebr. De Koster, 6. O. Kouijser, 7. P. de Ca- luwé, 9. J. de Rijcke, met 126 jaarlin gen (1315,76 mpm). 1. All. Bisschop, 2. gebr. De Koster, 3 en 10. L. van Vlien- berghen, 4. G. Kouijzer, 5. Ed. Mat theijssen, 6. G. van Daalen, 7. P. de Caluwé, 8. P. de Booij, 9. P. Danc kaert Herleving te Kloosterzande met 234 jaarlingen (1287,73 mpm). 1. A. Beau- rain, 2. G. Pauwels, 3 en 10. J. Col- paert, 4. A. Eijsackers, 5. Alf. Col- paert, 6. Verschuren-Andriessen, 7. R. Heijman, 8. R. Mahu, 9. R. Ruben met 171 oude duiven( 1278,39 mpm).' 1. R. Mahu,l 2. A. Lauret, 3. B. van Waes, 5. P. van Denderen, 4. P. Reijns, 6. P. Verscvhuren, 7. J. Colpaert, 8. A. Col- paert, 9. J. Voet, 10. F. van Kruijssen. Volharding te Westdorpe met 83 oude duiven (1197,23 mpm). 1. R. van Acker, 2 en 3. R. Spuessens, 4. A. Rombout, 5. B. Vervaet met 59 jaarlingen (1161,65 mpm). 1. D. Istasch, 2. Ed de Smet, 3. P. van Kwikkelberghe, 4. R. Spues sens, 5. H. van de Veeken. De Reisduif te Sluiskil met 128 duiven (1212,80 mpm). 1. A. van Bouchaute en zoon, 2. F. de Beulke, 3. B. de Koeijer, 4,5 en 8. Feber-Maas, 6. J. van Aver- maete, 7. A. de Caluwe, 6. J. van Avermaete, 7. Feber-Maas, 9. A. van Kerkhoven, 10. Comb. De Puy-Biezen. De Vrede te Sas van Gent met 266 duiven (1225,27 mpm). 1,8 en 10. G. Be gijn, 2. A. van de Putte, 3. R. Geern- maert, 4. gebr. Martens, 5. O. Obrie, 5. Th. Kox, 7. M. van Lent, 9. M. van Dam. De Reisduif te Philippine met 230 dui ven (1239,28 mpm). 1. E. Lauret, 2,5 en 6. P. de Winne, 3. W. Lauret, 4. J. Dub beldam, 7. e. en L. Breepoel, 8. gebr. Van Limmen, 9. M. Plpegaert, 10. Comb. Wolfert. Met Moed Vooruit te Boschkapelle met 183 duiven (1279,31 mpm). 1. D. Dobbelaar, 2. Th. Dobbelaar, 3. C. de Cock, 4. J. Cappendijk, 5. J. Stallaert, 6. J. Wauters, 7. R. Herman, 8. A. Ni- colaas, 9. Th. Lambert, 10. W. Dobbe laar. De Bonte Duif te Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers te Eede met 122 oude duiven (1171 mpm). 1. V. de Vreeze, 2. P. Rammelaere, 3 en 5. M. de Smet, 4 en 7. J. van Ommen, 6. M. Verwulst, 8. E. Rijkaert, 9. O. van Quekelberghe, 10. R. de Clerck, met 86 jaarlingen (1253,7 mpm). 1. R. de Clerck, 2. V. de Vreeze, 3 en 5. M. de Smet, 4. J. Geernaert. Strijd in Vrede te Groede met 202 dui ven (1161,27 mpm). 1 en 6. G. Dusar- duijn, 2 en 7. gebr. Van de Wege, 3. Ch. Ras, 4. L. van de Wege NS, 5. J. Stok- kerman, 8. G. Dusarduijn en zoon, 9. H. Elfrink, 10. A. Ekkebus. Nog Sneller te Breskens met 282 dui ven (1269,58 mpm). 1. B. Neve, 2. Ch. de Looze, 3. A. van de Wege, 4.1. de Jon ge, 5. gebr. Pijcke, 6. J. Reynvoet, 7. A. van Muiken, 8. J. van de Velde, 9. A. Merrelaar, 10. J. Donze. De Snelvliegers te oostburg met 241 duiven (1165,86 mpm). 1. J. de Smet, 2 en 3. M. Buysse, 4. J. de Krijger en zoon, 5. F. Brevet, 6. R. van Hee, 7. L. Risseeuw, 8. T. de Poorter, 9. J. Dierkx, 10. J. de Lijzer. Eerste de Beste te Schoondijke met 179 duiven (1204,52 mpm). 1. J. Buijze, 2 en 5. G. de Wever en zoon, 3. Cl. de Wever, 4. J. de Poorter, 6 en 7. J. Huigh, 8. A. Siben, 9. C. Pijcke, 10. J. Temmerman. Hoop te Biervliet met 182 duiven (1180,88 mpm). 1. Jac. Versluijs, 2. M. de Dobbelaere, 3. H. de Ruijsscher, 4. A. Simonse, 5 en 7. P. Dingemanse, 6. M. Brevet, 8. J. Lecluijze, 9. C. van Be- lois, 10. Van de Linde-De Regt.

de Stem | 1984 | | pagina 21