Bejaarden Hulst verhoogden bondscontributie ONTDEK NU ZELF BIJ BRILMIJ HOE ZACHT EN AANGENAAM CONTACTLENZEN KUNNEN ZUN. Met Hemelvaart wederopstanding Draf ten Blues De Zonnebloem uit Kloosterzande met boot de Schelde op K( )RT MIDDEN ZEEUWS Buurtvereniging Tivoli I houdt weer fietstocht VAN ZEELAND gemeente WET SIRE *ek als't er scans uitzat- IN WEDSTRIJD PRODUKTSCHAP VIS Plaatselijk nieuws Axel Heikant Hengstdijk Hulst Lamswaarde Ossenisse Missie zusters op vakantie in Kloosterzande Schietingen Vergadering KvK in Hulst papier' voor uw pen W. Biok van Samen beter Bleijko Wees zeker, dat u naar één van de 50 echte BRILMIJ filialen gaat. Bij u in de buurt is dat: HULST: Stationsweg 15. Tel. 01140-13600. rnuiim Al 21 luders van Terneuzen het bepaalde in artikel e Bepalingen Milieuhy- nis dat zij voornemens i op de d.d. 3 mei 1983 L Aug. de Meijer tu len, om een vergunning voor het uitbreiden van en/of overslaan van lenaarhaven te Terneu- Iopslaan, in-, uit- en/of' stoffen op de percelen ente Terneuzen, sectie 3, 1357, 1358, 1365 j 1371 en 1377; een en van voorwaarden ter Ichade en hinder buiten Jde aanvraag en andere |gen met ingang van he- entesecretarie, afdeling bi tot 5 juni 1984 elke 1.00 uur en van 13.30 tot Idagavond van 19.00 tot rn wensen in te zien op j verzocht daarvan voor- fel. 01150-17980, toestel Idegenen die bezwaren' laanleiding van de aan- "antoont, dat hij daartoe f is geweest, kunnen tot gemotiveerde schriftelij- fmet betrekking tot de (rschrift indient, kan ver- gegevens niet bekend te ders voornoemd, In, burgemeester bgee, secretaris Ikking 21 mei 1984. alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers alle nummers 049104 038667 055367 026958 027440 019986 014652 049999 064798 rs eindigende op 737 ■s eindigende op 292 ■s eindigende op 927 ■s eindigende op 16 's eindigende op 83 s eindigende op 29 's eindigende op 9 Zetfouten voorbehouden. l de Staatsloterij.-** re 'Epilepsie is niet zo en uitziet' helpt daarbij ïuis als u Sire belt, uur) of de bon opstuurt i gek ais het er soms even uitziet- j lw kind I I Aankruisen wat voor u van toepassing f 1.60 aan postzegels sturen aan 19. 3583 GD Uttecnt Koningslaan 1 iwerking met de Stichting Ideete Reclame i De schoolkinderen zijn vol bewondering voor het gewonnen beeldje FOTO DE STEM COR J. DE BOER Jozefschool Nieuw- Namen wint beeld Van een onzer verslaggevers NIEUW-NAMEN - Op de St. Jozefschool in Nieuw- Namen werd gisteren een feestje gevierd. Aanleiding was de onthulling van een visbeeld, de prijs die de school heeft gewonnen in de wedstrijd georganiseerd door het Produktschap van Vis en Visprodukten. De vijfde en zesde klassers zagen het door hen ingezonden werkstuk, dat vis tot onderwerp moest hebben, beloond met een van de dertig ver grote kopieën van het winnende werkstuk, gemaakt door een school in Tilburg. Nadat de kinderen van de kleuter en basisschool toepasselijke op vis en de visserij betrekkinghebbende lied jes hadden gezongen, hield de heer J.J. van Dongen als vertegenwoordi ger van het Produktschap een praatje over de voor verbetering vatbare vis- consumptie in Nederland. Wethouder W. Kaijser vond dat als er één plaats in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen historische banden met vis heeft dat dit dan zeker Nieuw- Namen is. Nadat de wethouder samen met het schoolhoofd J. de Baar in de school tuin het beeldje van wit sierbeton had onthuld sprak de heer De Baar woor den van erkentelijkheid tot het Pro duktschap en de leerlingen. „Niet al leen onze school maar onze hele dorpsgemeenschap is blij met dit beeld. Ik moet er niet aan denken als dit beeld in Clinge of Hulst terecht was gekomen, want die plaatsen heb ben niet zoveel met vis te maken ge had als Nieuw-Namen", aldus het schoolhoofd. Piekwedstrijden - Zondag werden in de Breda-Bar in de Gentsevaartstraat in Axel de laatste piekwedstrijden van dit seizoen gehouden. In totaal werd er door 34 piekers aan deelgenomen. De uitslag was: 1. Willy Ozee, 2. Wim Oliebek, i. Chris Oliebek, 4. Freddy Jansen, 5. Tonv Hall. Collecte - De collecte die werd gehouden ten bate van het se- ttinarie Hoeven bracht een van 400,-- op. Bingo - In het recreatie cen trum De vogel werd een bingo gehouden, waaraan 240 perso nen deelnamen. De uitslag was: 1. F. Freyser, Hulst, 2. R. van Oosterom, Hulst, 3. J. de Beer, St.-Niklaas, 4. P. Bos man, Beveren, 5. J. de Reyke, Deurne. Fietstocht - De personeelsver eniging van de gemeente Hulst houdt vrijdag 25 mei een fiets tocht. Vanaf 16 uur wordt ver trokken vanaf het stadskan toor in de Korte Bellingstraat. De route is nog niet bekend Van een onzer verslaggevers I HULST - Ook dit jaar heeft de buurtvereniging Tivoli voor de I buurtbewoners een fietstocht op touw gezet. De tocht vindt I Plaats op zondag 27 mei. De tocht zal gaan langs mooie Zeeuwsvlaamse polderwegen. Omdat het wederom niet om een prestatietocht gaat kan het I ;ele gezin er aan deelnemen. Tijdens de rustpauze worden de I hnnaars bekend gemaakt van de puzzels the in het buurt- I ffantje hebben gestaan. I Deelnemers wordt verzocht zondag 27 mei om 9.15 uur aanwe- I zijn op het Lyceumplein. De start is om 9.30 uur. Voor de I /ïhvogels rijdt weer een bezem wagen mee. Deelnemers aan de I - etstocht van buiten de buurt betalen een vergoeding van twee I lulden. gemaakt, maar de deelnemers wordt aangeraden hun pas poort en wat franken mee te nemen. Zekerheid voor de deelnemers is wel dat er on derweg een warme maaltijd wordt genuttigd. Kaarting - In de zaal De Kroon werd een prijskaarting gehouden waaraan 41 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Kerkhoven, Hulst, 2. J. Ferket, Hulst, 3. C. van de Ha, Hulst, 4. R. van Kruyssen, Kloosterzande, 5. mevrouw Buysse, Hulst. Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun laatste wedstrijd in de winter competitie. Het was een ho- well 10 met elf paren. De uit slag was: 1. mevrouw Van de Bogaert en de heer Radema kers, 2. dames Van der Wielen en Van Esbroeck, 3. dames Smulders-Van Puyvelde, 4. mevrouw Joossen-de heer De Booy, 5. dames Biesbroeck- Goossen. Gaaibolling - In de zaal De Herberg werd een gaaibolling gehouden waaraan 42 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Remijn, Ossenisse. Extra hoge vogel P. de Kever, Ossenisse, linker zij vogel L. Remijn, Ossenisse, rechterzij- vogel Chantal Meersman, Temse (B.). Grootste aantal (8) Els de Goud, Kloosterzande. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Popgroep Draften Blues zal donderdag 31 mei het nieuwe programma voor het eerst op het publiek uitproberen. De band, die inmiddeld ruim zes jaar actief is, ver wierf in de loop van 1983 grote regionale bekendheid door een reeks succesvolle optredens. Zo werd onder meer ge speeld in de voorprogram ma's van Doe Maar, Toontje Lager, Peter Koe- lewijn, Margriet Eshuis- band, Hans de Booy en an deren. Ook werd in 1983 de eer ste single opgenomen, die goed ontvangen is. De mu ziek die de band speelt, ligt in de sfeer van roek-blues. Zo zijn ook invloeden van country en reggae hoor baar. Na het succesvolle jaar 1983 heeft men zich bewust wat uit de publici teit teruggetrokken, ten einde in alle rust nieuwe nummers in te studeren en zo mogelijk bestaande nog te perfectioneren. Sinds kort maakt de band ook gebruik van een synthesizer, die wordt be speeld door Ronald Plat- jouw, die echter de saxo foon ook trouw blijft. Ver der bestaat de band uit Kees van Hoof (zang), Charles Heiszier (gitaar), Willem Rijn (drums) en Peter de Maat (basgitaar). Op Hemelvaartdag 31 mei treedt de band op bij de stichting Walhalla en begint om 20.00 uur met een drive-in show. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zuster Godelieva en zuster Celina de Blok zijn voor enkele maan den naar Nederland ge komen, voor een vakan tie bij hun familie in Hontenisse. Beiden zijn door de congregatie van de Dochters van onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart uit Tilburg voor missiewerk naar Indo nesië gezonden. De 80-jarige zuster Godelieva werkt reeds 53 jaar in het haven stadje Cilacap aan de zuidkust van Midden- Ja va, en zuster Celina (78 jaar) werkt reeds 40 jaar op Ambon. Na hun vakantie willen zij bei den terugkeren naar hun werk in Indonesië. I JJ^ST-w. Blommaert 40 deelne- I J"s' Eerste hoogvogel J. de Waal, I '4' ^acht, eerste zij vogel R. Her- I rS Pikant, tweede zijvogel C. I °eqneyt, Absdale. Meeste kleine y°8els(5) Heikant. SpLST - O.Z.O. 20 deelnemers. q rste hoogvogel A. Verdurmen, jaauw, eerste zij vogel J. van jekhoven, St. Jansteen, tweede jvogei p. Boeter, Boschkapelle. jeste kleine vogels (11) A. Ver- <artnen, Graauw. - De Kroon 39 schutters. 1: eerste hoogvogel G. Her- (e8n, Hulst, eerste zij vogel P. ^yaert, Heerlen, tweede zij vogel •Herwegh, Hulst. Meeste kleine ■JMs O. de Moor (6) Hulst. Wip 2: rste hoogvogel J. van Kerkho- jJJ'St. Jansteen, eerste zij vogel R. j°ne> Hulst, tweede zij vogel J. berkhoven, St. Jans teen. te kleine vogels (5) P. van de "landen, Hulst. Fabie 77 schut- jj-Eerste hoogvogel P. Impens, tan.mge' tweede hoogvogel F. en. St. Gillis, eerste zij vogel R. Thijssen, De Klinge,l tweede zij vogel G. Cocqheyt, kapellebrug, derde zijvogel J. Vetter, Kapelle brug, vierde zijvogel A. de Zaeger, Kemzeke. Meeste kleine vogels (5) Tinny Blok, Kemzeke. KLOOSTERZANDE - De Kastanje 38 schutters. Eerste hoogvogel P. Maas, tweede hoogvogel J. van Meelen, eerste zij vogel A. Verhoe ven, tweede zij vogel A. Roelands, derde zij vogel P. Maas, allen Kloosterzande. Meeste kleine vo gels (6) A. de Waal, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - De Kastanje 23 schutters. Eerste hoogvogel R. Verschoten, eerste zij vogel J. Ver schoten, tweede zij vogel A. Ver hoeven, allen Kloosterzande. Meeste kleine vogels (5) R. Ver schoten, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting De Hoogaars 34 schut ters. Eerste hoogvogel F. Reunis, St. Jansteen, tweede hoogvogel B. Doris, Groenendijk, eerste en tweede zij vogel A. Mahu, Lams waarde. LAMSWAARDE - 41 schutters bij De Vier Jaargetijden. Eerste hoog vogel J. Leeraert, Hulst, eerste zij- vogel J. Leeraert, Hulst, tweede zij vogel J. Dobbelaar, Boschkapel le. Meeste kleine vogels R. Her mans, Ossenisse (5). Wip 2: eerste hoogvogel J. Dobbelaar, eerste zij- vogel J. Dobbelaar, Boschkapelle, tweede zij vogel G. Herwegh, Hei kant. Meeste kleine vogels (4) R. van Esbroek en G. de Waal, Lams waarde. LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting bij Tonny 33 schutters. Eerste hoogvogel E. de Waal, Kloosterzande, eerste zij vogel J. van Dijk, Vogelwaarde, tweede zij vogel F. Rijk, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (6) A. Schelf hout, Lamswaarde. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting Picavet 30 schutters. Eer ste hoogvogel A. Roels, Graauw, tweede hoogvogel R. de Rijk, Hulst, eerste zij vogel A. van Hoeye, Hei kant, tweede zij vogel C. van Roeyen, Nieuw-namen. Meeste kleine vogels (5) A. van Hoeye, Heikant. STOPPELDIJK - 't Karrewiel 17 schutters. Eerste hoogvogel P. Boe ter, Vogelwaarde, eerste zij vogel B. Visser, Kloosterzande, tweede zij- vogel J. Mei, Vogelwaarde. Meeste kleine vogels (5) B. Visser, Kloos terzande. WESTDORPE - St Sebastiaan 40 deelnemers. Wip 1: eerste hoogvo gel R. Zilvesmid, Sleijdinge, twee de hoogvogel R. Hecke, Westdorpe, eerste zij vogel W. de Vrieze, West dorpe, tweede zij vogel P. van Voo- ren, Terneuzen, derde zij vogel F. Herwegh, Axel, vierde zij vogel O. Saye, Zelzate. Wip 2: eerste hoog vogel M. Wisse, Terneuzen, tweede hoogvogel W. de Vrieze, Westdor pe, eerste zij vogel J. Bruggeman, Westdorpe, tweede zij vogel P. van Steenland, Belcele, derde zij vogel R. Wisse, Terneuzen, vierde zijvo gel A. Goethals, Gilze-Rijen. WESTDORPE - Bejaardenschie- ting Concordia 33 schutters. Eerste hoogvogel T. de Caluwe, Koe wacht, eerste zij vogel J. de Blok, Heikant, tweede zij vogel L. de Meyer, Zelzate. Meeste kleine vo gels A. van Meelen (4) Klooster zande. ZUIDDORPE - De Herberg 19 schutters. Eerste hoogvogel E. Jan sen, eerste zij vogel E. Jansen, Moerbeke, tweede zij vogel M. Her mans, Westdorpe. Meeste kleine vogels (6) L. Bracke, Axel, A. de Munk, Zuiddorpe en O. de Jaeger Westdorpe. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De kamer van koophandel in Zeeuwsch- Vlaanderen houdt op vandaag de algemene ledenvergadering in Hulst. Dat gebeurt om 14.00 uur in het Hulster stadhuis. Op de agenda prijkt een lange reeks ingekomen stuk ken en een voorstel over de sa menstelling van de kamer per 1 januari 1985. l*0ü Met verbazing las ik het stukje proza van drs. W. Blok over het alternatief ziekenhuisplan Hulst. Men kan wel merken dat zijn stokpaardje niet vlug ge noeg gerealiseerd wordt. Immers, zijn stukje wemelt van schampere opmerkin gen en, laat ik het maar zo zeggen, bedekte beledigin gen. Hij spreekt over gele genheidscoalitie, egoïstisch uitgangspunt, harteloze slo pers?? Te gek om los te lo pen, verkwanselaars van patiëntenbelangen, geldver kwisters en nog meer schampere opmerkingen. Dit is een stuk een drs. on waardig. R. Verscheuren Clinge Als dat allemaal waar is wat er over Bleijko in de krant wordt geschreven, wordt het dan geen hoog tijd dat er aan die zaak beter aandacht wordt besteed? Het is alle maal wel heel mooi als men in zijn omgeving een grote fabriek heeft staan die aan veel mensen werk verschaft, maar als dat bedrijf veel schade berokkent dan vind ik dat niet zo mooi meer. Ik vind dat die zaak eens door een onpartijdig persoon moet worden onderzocht. Het moet toch zeker zo niet zijn: de een zijn brood, de ander zijn dood. P.A. Pauwels Kloosterzande. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zaterdag om negen uur klonk het startsignaal op de boot de Scheldevallei in de ha ven van Perkpolder voor het vertrek van de Zonne bloem richting Antwerpen. vele andere bekende en min der bekende bijzonderheden. In de haven van Antwerpen werd de terugreis aanvaard. Op de terugreis werd bingo gespeeld en werden liedjes ge zongen terwijl er nog een snel- loterij werd gehouden. Tus sendoor speelde het bier man sterke Zonnebloemorkest vro lijke liedjes. Heel de dag werden de ge handicapten en langdurig zie ken door de helpsters op aller lei manieren verrwend. Bur gemeester Somers sprak dan ook een dankwoord tot de helpsters, die zo voortreffelijk voor de hulpverlening gezorgd hadden en die deze dag tot een onvergetelijke gemaakt had den. Om half zes arriveerde de boot weer in de haven van Perkpolder. Bij terugkomst stond het blaasorkest Kloortje gereed om de passagiers met vrolijke muziek op te vangen. Naast de 175 gehandicapten en langdurig zieken van Hon tenisse bevonden zich ook en 30-tal helpsters op de Schelde vallei. Verder was ook aan boord burgemeester Somers en dokter Terburg. De vaar tocht ging richting Antwer pen. Onderweg gaf Jean Broec- kaert uit Kruispolder via de micro de nodige uitleg aan de passagiers. Telkens wees hij op de bijzonderheden welke op de wal te zien waren. Zo kre gen de nodige aandacht de jachthaven te Paal, de schaapskooi in Den Noort, de chemische fabriek BASF, de kerncentrale te Doel en nog Van onze correspondente HULST - In Den Dullaert waren 150 leden van de r.k. Bond voor Ouderen bij elkaar gekomen voor de jaar lijkse algemene ledenvergadering. Met een meerder heid van stemmen werd de contributie met ingang van het jaar 1985 gesteld op 15,-. over de ouderen die de jonge ren nodig hebben, evenals het omgekeerde. Beide groeperin gen moeten elkaar zien te be grijpen en elkaar weten te vinden. Tijdens de koffiepauze vormde de verhoging van de contributie nog een levendig gesprek onder de bejaarden. In zijn openingswoord brak voorzitter Van de Manacker een lans voor het blad Levens- venter, dat ieder lid elke maand ontvangt. Vervolgens kwamen alle verslagen aan bod, die door de aanwezigen met een applaus gewaardeerd werden. Bij de bestuursver kiezingen stelden M. Hame- linck-Verschuren, H. van Dorsselaer en A. Polfliet zich niet meer herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen me vrouw Soëthaert-Verschorre en Alb. Cortvriend. Vervolgens sprak de kring adviseur W. Remijn over de belangenbehartiging van de leden, waarbij zich aansloot de geestelijke adviseur rector P. van der Veeken, die sprak De projectleider van het Ge coördineerd Bejaardenwerk de heer P. Evers belichtte de hulp aan ouderen, waarbij hij vooral de aandacht vestigde op de burenhulp. De heer Evers: „Als de burenhulp niet van de grond komt, zal over gegaan moeten worden tot het oprichten van een zogenaamde vacaturebank voor vrijwillige hulp." Na de pauze volgde het ontspannende gedeelte, waar bij juffrouw Wauters in het passend dialect voorlas uit haar eigen werk. Tussendoor was er een ouderen orkest van de Old Timers, dat voor een luchtig muziekje zorgde. V KRUININGEN - Bezuinigin gen - Om te voorkomen dat de gemeente Reimerswaal in het krijt komt te staan, moet de gemeente de komende vier jaar een kleine zeshonderd duizend gulden bezuinigen. Dat meldt de onlangs versche nen Kadernota 1985-1988 van de gemeente Reimerswaal. Volgens de nota zijn beleids ombuigingen nodig; als dat niet gebeurt zal 1985 nog geen tekort te zien geven maar de drie jaren daarna zal het te kort groeien tot 589.000 gulden. Om dit op te vangen pleit de nota voor een bezuiniging van 215.000 gulden op het perso neels- en formatiebeleid. De overige 344.000 gulden moet dan komen uit het afstellen van voorgenomen investerin gen en verhoging van de ge meentelijke belastingen, aldus de Kadernota. De gemeente raad heeft het laatste woord. LEWEDORP - Ouderenbeleid - Het dagelijks bestuur van de Stichting Welzijn voor Oude ren in Borsele wil in de ko mende algemene vergadering van vandaag onder meer de ministeriële nota Flankerend Beleid aan een discussie on derwerpen. Het dagelijks be stuur is zelf van mening dat door het in de nota voorgestel de beleid met name de vrijwil lige krachten misbruikt wor den om zo de financiële gaten in het ouderen- beleid te dich ten. De vergadering begint 16.00 uur in De Kraaijert in Lewedorp. MIDDELBURG - medaille - De kringsecretaris J. J. Mar- teijn van het Nederlandse Ro de Kruis heeft onlangs uit handen van voorzitter G. Kraijenhof van het kringbe- stuur de zilveren medaille van verdienste gekregen. De contactlensspecialisten van Brilmij adviseren nogal eens de zachte contactlenzen van Bausch lomb. Die zijn aangenaam, zacht, veilig en comfortabel, omdat ze zich helemaal aanpassen aan de vorm van het oogoppervlak. Bausch Lomb is een wereldmerk. Logisch dus dat u ze bij Brilmij vindt. Kom snel langs. Er ligt een informatieve folder voor u klaar.

de Stem | 1984 | | pagina 15