Cocaïnevangst in Zeeland zet politie op spoor van internationale bende PREI EN GEHAKT Zestiende aanhouding W.-Brabantse fraudezaak Weer arrestatie in ABP-affaire NS-retour Parijs voor 99 Veldslag in Rome bij kaartverkoop voor cupfinale Russen definitief niet naar O.S. CDA OVER ECONOMISCH HERSTEL: feel geld (3) Zeurders Weinig Roem Bedrog Zeventien gewonden VANDAAG Zeeuwse omroep wil meer duidelijkheid Sociale dienst komt in verzet Oppositie op Filippijnen optimistisch Liefde blijft Toon Hermans inspireren ■n KLEINTJE iffl DE STEI^^H I Actie tegen J beunhazerij onder kappers REAGAN 'KAN NIETS DOEN 70 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. DINSDAG 15 ME11984 vanziHIand BB EMM BINNENLAND BI STEM BINNEN- BUITENLAND Moskou plaatst meer raketten in DDR I Woonplaats: 14 DAGEN GRATIS DE STEM „de 4in1 krant" agen, maar toch zoeken top-tennnissers nog ar andere wegen om hun kken te vullen. Zie de ak Vilas-sportpaleis ïoy'. AYNE TORVILL en hristopher Dean hebben Sj het ijsdansen tijdens de lympische Winterspelen an Sarajevo veel indruk emaakt. Vooral Jayne, die jdens de 'voorstelling' in e Zetra-hal door Christ- pher vaak achteloos op et ijs werd gesmakt. Op et ogenblik vertoeft het ngelse paar in Australië ls gaststerren van het Russische schaatsteam dat "aar demonstraties ver- •orgt. Torvill en Dean krij gen voor hun optreden 3.5 iljoen dollar (ruim tien iljoen gulden). Het kam- lioenspaar dient daarvoor n optreden van een wartier per dag te ver- orgen. Tegenvaller voor Ie Britten is dat - gezien le grote belangstelling - iet aanvankelijk vastge- iteld aantal van vier de- nonmstraties moest wor den uitgebreid tot negen den. En dat betekende werken' voor de centen. FELIX MEURDERS van Langs de lijn' en Voetbal 80 kan zich voortaan beter Felix Zeurders noemen. Zodra namelijk bij de ver slaggeving van Langs de ijn een Limburgse club jetrokken is (zoals giste ren MVV bij Cambuur in Leeuwarden) begint de presentator zich ver schrikkelijk provinciaal aan te stellen door openlijk partij te kiezen voor die Limburgse club. Een wij van Toegift dachten nu toch altijd dat de NOS er voor heel het land was.... MOEDERDAG en de tijd j van de communie-feestjes. Dat heeft organisatoren van sport-evenementen gisteren wat toeschou wers- en deelnemers-aan tallen betreft behoorlijk dwars gezeten. Zoals in Goirle waar de Zuidneder landse kampioenschappen judo voor meisjesteams werden gehouden. In plaats van de verwachte, massale deelname, kwa men er daar maar elf teams op de mat. En van die elf ploegen waren er slechts een paar, die de volledige sterkte van zeven meisjes konden inbrengen. Maakt u oen dikke kans pp succes. Inderdaad een heel dikke tó(13, omdat negen van de Hen Stem-lezers en -lezeressaen week In week uit In onze ..Klelntjes'-kolommen kijkt of er Iets van hun gading bij staat Dat zijn elke dag vele tienduizenden kleintles lezers. DE STEM ^T. 124ste jaargang Kantoren te Breda - Bergen op Zoom - Etten-Leur - Goes - Hulst - Oosterhout - Roosendaal - Terneuzen - VlissingenLosse nummers ROEM is vergankelijk. Ze ker in de Oostbloklanden j als je even anders denkt j dan wordt voorgeschreven. Dat heeft Antonin Bolard, de vroegere aanvoerder van het Daviscup-team van Tsjechoslowakije aan den lijve ondervonden. De Tsjechische sport-notabe- len nemen het Bolard kwa lijk dat een conflict tussen hem en Martina Navratilo- va er toe leidde, dat de Tsjechische tennisster in New York bleef. En dat wordt - nu blijkt dat Na- vratilova de sterkste ten- nisvrouw ter wereld is - Bolard niet in dank afge nomen. Hij zit in de gevan genis. Verdacht van specu latie en deviezensmokkel. POL(LEKE) Verschueren is op een verschrikkelijk6 manier 'gematst' door de Belgische wielerbond. Ver schueren trachtte op 2» april na afloop van de Om loop van de Drie Valleien de doping-controle te ver valsen. De Belg werd ge snapt en geschorst. Tot zo ver niets nieuws onder a wielerzon. Maar om ver- schueren's deelname aa de Tour de France niet in de waagschaal te stelle schorsten de Belgische wielerheren hem ingaan 29 april. De dag dus aai Verschueren het be<or 8 pleegde. En in feite a niet in Bavikhoven aan u6 start had mogen verschi] nen, omdat hij 8esc °i„. was. En dus ook geen ping-controle had m0® ondergaan. Volgens 0 van Toegift kan zoiets leen in België. Overig6 loopt de schorsing Verschueren tot en me juni, de dag van de Pf° e van de Tour. Voor die werd nog geen oploss gevonden. \ran een onzer verslaggevers jIIDDELBURG - Met de aan houding van de 28-jarige R. Y. „jt Zevenbergen, de 40-jarige C. G. uit Antwerpen en de ((-jarige R. A. E. C. uit Ant werpen, is de rijkspolitie van •Middelburg op het spoor geko men van een omvangrijke co- caine-smokkellijn die vanuit (rgentinië via Schiphol naar België loopt. Zoals gemeld is bij de aan houding van de drie mannen honderdag nabij Rilland twee kilo cocaïne in beslag geno den. Een huiszoeking bij C. le verde vrijdag nog eens zes kilo -p uit bekentenissen van de verdachten is volgens de poli- tie gebleken dat de gevonden cocaïne deel uit maakt van een partij van twaalf kilo, die een groothandelswaarde verte genwoordigd van ongeveer 1,2 miljoen gulden. De politie heeft nu inmiddels vijf men sen aangehouden en verwacht dat meerdere arrestaties zul len volgen. Voordat de politie donder dag tot de aanhouding op de Kreekrakbrug kon overgaan, werd de Turk Y. uit Zevenber gen al geruime tijd in de gaten gehouden. Nadat hij een ont moeting in Bergen op Zoom met de Belg C. en de Span jaard G. had gehad, werden zijop de brug over het Rijn- Scheidekanaai tot stoppen ge dwongen. Behalve de twee kilo cocaïne die bij Y. in de auto werd aangetroffen, vond de politie tevens in beide auto's vuurwapens. De Bewakings en Opspo- rings Brigade van de Rijks wacht in Antwerpen door zocht na de aanhouding samen met enkele Nederlandse colle ga's de huizen van C. en G. in Antwerpen. In de woning van C. werden vrijdagavond in de binnenwanden van twee kof fers en op diverse andere plaatsen zes kilo cocaïne, zes vuurwapens met bijbehorende munitie en laboratoriumspul len voor het opwerken van co caïne aangetroffen. De vrouw van C., de 36-jarige M. J., van gemengde Belgisch/Argen tijnse nationaliteit, is inmid dels ook in verzekerde bewa ring gesteld. Bij G. thuis trof fen de politiemensen de 35-ja- rige Portugeese F. R. P. C. die illegaal in België verbleef. Ook zij werd aangehouden. Andere vondsten waren een hoeveel heid soft-drugs en vijftigdui zend gulden aan Spaans, Frans en Portugees geld. Volgens de politie hebben de verdachten bekend dat het hier ging om twaalf kilo cocaï ne die in drie keer door Argen tijnse koeriers vanuit Argen tinië naar de luchthaven Schiphol werd gesmokkeld. C. zorgde verder voor het ver voer naar Antwerpen. Het is momenteel nog niet bekend waar de resterende drie kilo gebleven zijn. De drie hoofd verdachten werden maandag middag voorgeleid aan de offi cier van justitie mr. T. Stein, die een gerechtelijk vooron derzoek heeft gevorderd bij de rechter-commissaris. Belasting verlaging gezinnen Van onze correspondent UTRECHT - Een retourtje 2e klas Parijs vanaf elk willekeurig station in Ne derland gaat met ingang van 3 juni - inclusief re servering -f99 kosten. Daarmee hoopt de NS eni ge winst te boeken in de concurrentieslag met het busvervoer. Voor de treinreiziger betekent het een 'winst' van bijna f 100. Een nor maal retour Parijs (2e klas D-trein) kost f 190,60. Met een intercity is het zelfs f212,60. Het goedkope tarief van de NS geldt van 3 juni tot en met 19 december van dit jaar. Vanuit Ne derland naar Parijs kan men dagelijks met de trein D282, die om 07.00 uur uit Amsterdam ver trekt. Bovendien kan men op zondag en maandag met de D284 naar Parijs. Vertrek uit Amsterdam om 10.55 uur. Een (re tour jkaart je is twee maanden geldig. Van een onzer verslaggevers TILBURG - Op elke kapsalon II Nederland is globaal ge broken één beunhaas in het «ppersvak werkzaam. Die /Utihazerij 'kaapt' jaarlijks miljoen gulden voor de leus van het gevestigde kap- Krsbedrijf weg. Tegen dat Seyaar voor het kappersbe- JW protesteren de 1.200 kap ers in Brabant vanavond tij- een protestbijeenkomst "Tilburg. Volgens de Algemene Ne- AKvndse KaPPersorganisatie |K0 willen de kappers zo •^fzamerhand actie in de be- i 'i.ding van die beunhazerij, toenemend aantal vesti ngen van kapsalons in withuizen en de fiscale on- ™Jkheid in behandeling van I rechtmatig gevestigde kap- "s en de beunhazen. Beunharen Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Het CDA vindt dat het kabinet het economisch herstel moet verbreden naar de binnenlandse markt en daarom volgend jaar via een belastingverlaging voor gezinnen de binnenlandse bestedingen moet stimuleren. In een reactie op het maan dag uitgebrachte Centraal Economisch Plan stellen de christen-democraten dat het kabinet de daarin vervatte waarschuwing dat er een tweedeling in de economie ontstaat (exportsector en bin nenlandse markt) niet naast zich neer mag leggen. De WD zegt in haar reactie dat de zorg over een zogeheten 'duale' economie niet op zijn plaats is. Van meet af aan is het regeringsbeleid erop ge richt geweest export en inves teringen uit het moeras te trekken. Wanneer het een eer der lukt dan het ander doet het merkwaardig aan daar nu tegen te waarschuwen, aldus de liberalen. Beide fracties zijn overigens van mening dat het kabinetsbeleid met kracht moet worden voortgezet. De werkgeversorganisaties VNO, NCW en KNOV zijn ge matigd tot zeer optimistisch. Zij zien groei in de werkgele genheid, toenemende (althans minder snel dalende) beste dingen in dit jaar. Het combi neren van ombuigingen, ver mindering van het overheids tekort en op peil houden van bestedingen blijkt mogelijk te zijn, aldus deze organisaties. De vakcentrale FNV meent dat de betere vooruitzichten niets af doen aan de noodzaak om het roer om te gooien. Het kabinet moet meer doen aan de werkloosheid en de lasten eerlijker verdelen, aldus de FNV. Dollarkoers In het Centraal Economisch Plan wordt geconstateerd, dat de vooruitzichten voor de Ne derlandse economie veel beter zijn dan een half jaar geleden. Maar het Centraal Planbu reau is voorzichtiger dan het kabinet. Met name de hoge dollarkoers kan roet in het eten gooien. Het Centraal Economisch Plan, waaruit vorige week al een aantal gegevens bekend werden, geeft veel gunstiger uitkomsten dan het Centraal Planbureau vorig jaar in sep tember gaf. Een werkloosheid van 850.000 (was 900.000), een tekort van de overheid van 9,9 procent van het nationaal in komen eerst 10,9 procent) en een daling van de consumptie met een half procent (was: min twee procent). Maar als de dollar zo hoog blijft, zakt de particuliere con sumptie verder in (-1,1%) en stijgen de prijzen 0,7% extra. De inflatie loopt dan weer op tot boven de 4%. De groei van de economie, officieel geraamd op 2%, zou een half punt min der worden. Dat geldt bij een dollarkoers die 10% hoger is dan de geraamde 2,85. Mo menteel is de dollar ongeveer 3,15 waard. Vervolg op pagina 3: „Economie herstelt" I IIHIUI» n NADAT de supporters eerst met elkaar op de vuist waren gegaan greep de politie in met traangas. Het leidde tot een ware veldslag. -fotoupi Van onze correspondent ROME - Zeventien gewonden, van wie enkelen ernstig: Dat is het voorproefje van de Europacupfinale tussen Rome en Liverpool, die op 30 mei in het Romeinse Olympisch Sta dion wordt gespeeld. De ge wonden vielen gisteren (maandag) bij de kaartver koop aan het Olympisch Sta dion, in een veldslag tussen supporters en politie. Dertigduizend kaartjes ver kopen aan een veelvoud van belangstellenden (er wordt ge sproken over 300.000 aanvra gen) vergt enige organisatie, en juist wat dit betreft hadden het gemeentebestuur van Ro me en het clubbestuur van AS Roma het geheel laten afwe ten. De kaartverkoop eindigde in een enorme chaos, waarbij met messen werd gestoken, waarbij kogels en traangas granaten werden afgevuurd, en met stenen en flessen werd gegooid. Het gemeentebestuur van Rome is bijzonder geschrok ken van deze generale repeti tie van supportersgeweld (waaraan overigens nog geen enkele van de hier zo gevrees de Liverpool-supporters heeft kunnen deelnemen). En nieu we, nog ingrijpendere maatre gelen om op 30 mei in Rome de orde te handhaven worden overwogen. Vervolg op eerste sportpagina: „Onstellende chaos" Van onze redactie buitenland WASHINGTON - De Ame rikaanse president Ronald Reagan heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis verklaard niets te kun nen ondernemen om de Sov jet Unie terug te laten ko men op het besluit de Olym pische Spelen in Los Angeles te mijden. Eerder op de dag had de voorzitter van het Russisch Olympische Comité Gramov meegedeeld, dat het besluit van de Russen om niet deel te namen definitief was. gramov deelde verder nog mee, dat de Sovjetunie niet van plan was 'alterna tieve Spelen' te organiseren voor landen die de beslissing van de Sovjets steunen en ook niet naar Los Angeles gaan. Hij herhaalde de ar gumenten waarom de Rus sen van deelneming hebben afgezien: „Er zijn groepen emigranten in de Verenigde Staten die Russische sport mensen bedreigen, terwijl Amerika de Spelen gebruikt voor politieke doeleinden". Hij noemde de voorwaarden waaronder de Russische at leten zouden moeten leven „armzalig". Henry Kissinger, minister van Buitenlandse Zaken in de regering-Nixon, zei het wegblijven „een dom en ge vaarlijk spel" te vinden. In Belgrado bevestigde Joego slavië deelneming aan de Spelen. Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Prei, kilo Gehakt half om half, 500 kilo 50ftg 4^4.48 "7QQ Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - De gemeen tepolitie van Roosendaal heeft gisteren een nieuwe aanhou ding verricht in de fraudezaak rondom de Roosendaalse on roerend goed-handelaar John van de L. De 33-jarige H.P. werd gisteren op verdenking van valsheid in geschrifte gearresteerd in zijn woning aan de Galmeidijk. H.P. is als kandidaat-nota ris verbonden aan het al in een vroeg stadium van het onder zoek genoemde kantoor van de Roosendaalse notaris mr. R. Eerder al werd ex-personeels- lid A.V. van dat notariskan toor aangehouden op verden king van valsheid in geschrif te. H.P. is de zestiende arres tant in het grootscheepse on derzoek. Eveneens gisteren is een an dere betrokkene in deze frau dezaak, Eddy V. uit Bergen op Zoom voor de rechtbank in Breda verschenen. Zijn inge- vangenhouding is met een maand verlengd. Het verzoek van zijn raads man mr. F. Jansen om zijn cliënt onmiddelijk in vrijheid te stellen werd door de recht bank afgewezen. Op woensdag 13 juni wordt het verzoek op nieuw bekeken. DE Zeeuwse staten willen 'nader overlegmet minister Brinkman over de gevolgen van een principe-besluit tot oprichting van een omroep Zeeland. Daarbij zal vooral moeten blijken hoe hard het gegeven is dat de Zeeuwen voor een eigen omroep een tientje bovenop hun omroepbijdrage moeten neertellen. AMBTENAREN van de Gemeentelijke Sociale Diensten in Nederland zullen zich verzetten tegen de nieuwe kortingen op de uitkeringen. Ze vinden dat de sociale uitkeringen absoluut niet meer verlaagd kunnen worden. ENKELE uren na sluiting van de stemlokalen op de Filippijnen zag het er naar uit dat de oppositie sterker uit de bus zou komen dan verwacht. De verkiezingen werden gekenmerkt door een grote opkomst en een golf van geweld. Er zouden meer dan 50 mensen zijn omgekomen. TOON Hermans is nu 67 jaar, maar nog steeds staat hij avond aan avond op de planken. Van Zwolle tot Middelburg, van Heerlen tot Alkmaar. Hoe houdt hij dat vol? Toon: „Bijna niemand is meer positief. Daarom vind ik het ook zo moeilijk er een punt achter te zetten, want dan blijven alleen de negatieven over. Ik móet doorgaan, vind ik dan, om het goede, de liefde te blijven vergroten. MOSKOU (RTR-AFP) - Mos kou en Oost-Berlijn zijn over eengekomen meer Sovjetra ketten op Oostduits grondge bied te plaatsen. Dit heeft het officiële Sovjetpersbureau Tass maandag meegedeeld. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT - In de ABP- affaire is een nieuwe arresta tie verricht. Zaterdag hield de politie in het Belgische Meeu wen de daar wonende Neder landse zakenman ir. J. van Z. aan. Van Z. werd zaterdag door de Belgische autoriteiten aan gehouden' en aan Nederland uitgeleverd. Dit gebeurde op verzoek van de Maastrichtse officier van Jusititie, die be last is met het1 onderzoek naar vermeende onregelmatighe den bij het pensioensfonds. De naam van Van Z. werd onder andere genoemd door de failliet gegane tennishallen- exploitant Poot. Poot bouwde elf tennishallen o.a. in Etten- Leur en Bergen op Zoom on der de naam Sportstar. Van Z. zou als als tussenpersoon heb ben gefungeerd tussen Poot en de vorige week aangehouden ABP-directeur M. Volgens Poot claimde Van Z. allerlei betalingen voor diensten die hij niet had verricht. Toen Poot daar niet op inging, stop te ABP de financiële steun aan de tennishallen-exploitant. Toen de ABP de geldkraan voor Poot dichtdraaide, moest hij als directeur van Sportstar opstappen. In Etten-Leur en Bergen op Zoom werd de ex ploitatie van de tennishallen met succes door particulieren voortgezet. Zij konden blijven werken met het geld dat de ABP er aan hypotheken had ingestoken. Met deze bon kunt u een nieuwe abonnee aanmelden en uw,premie kiezen. NIEUWE ABONNEE Naam en voorletters: Adres: Postcode: Betaling ƒ63,70/Kwartaal 22,10/maand DE NIEUWE ABONNEE ONTVANGT Z'N KRANT Datum van aanmelding: Naam: Adres: Postcode: □B DC DD I Woonplaats: |i Keuze geschenk: (aankruisen s.v.p.) (HA IDeze bon in een open enveloppe, zonder postzegel, sturen naar: De Stem, Antwoordnr. 112, 4800 VB BREDA. ^Jiellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 1