ÊfflE Fons Sturm: rots in Steen-team Titelstrijd in Hontenisse 'JU' Geladen Hoofdplaat ontvangt MOC DE STEM ZILVEREN SCHOEN [internationale zwemwedstrijd 500 duels in eerste Openingswedstrijd atletiek TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL Feeks toernooien Schoondijke ."OöNDIJKE - De voetbal- L "Sing Schoondijke heeft 'Jl '"S aantal toernooien op Wogramnw staan. Daar in, Wordt de strijd om de li feuivsch vlaamse penal- I ;,okaal afgewerkt. '°'Sen wordt een toernooi "--junioren gehouden op I Park De Molenkreek. "terdag 19 mei binden de ■Poren de strijd aan met p andere verenigingen uit Invitatietoernooi biljarten jeugd Dalebout en Van Laarhoven optimistisch naar marathon GRATIS OOSTBURG ^TERDAG 12 ME11984 Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Zondagmiddag begint HoofdPlaat aan de na-competitie met als in- iet promotie naar de derde klasse. Van deze meevaller, ontstaan na de zekerheid dat j,00fdklasser RKC naar het betaalde voetbal verdwijnt, kreeg men pas zondagavond in het durp' oïficieel bericht. Maandag reisde een Hoofdplaat-delegatie, bestaande uit se cretaris Adrie Voogdt en eerste elftalleider Johnny van Vooren, naar Roosendaal, waar je nacompetitie-indeling werd bekendge- Hoofdplaat werd ingedeeld met MOC'17 uit Bergen op Zoom, UW'40 uit Ulvenhout en Beerse Boys uit Middelbeers. De winnaar van dit kwartet maakte daarna uit met de winnaar van die na-competitie uit de overi- «e vierde klasse wie promoveert. Zondag om half drie start dan ook een ge laden Hoofdplaat thuis tegen MOC. Dit keer zonder middenvelder Bennie Pielaet, die te gen Vogelwaarde afgelopen zondag een kuitspier scheurde, terwijl ook doelman Mark Pielaet nog niet beschikbaar is. „Voor ons geldt deze na-competitie als een sportieve meevaller", weet secretaris Voogdt te melden. „Thuis tegen IJzendijke verloren we de titel, want dat Terneuzen in de laatste wedstrijd alsnog in de fout zou gaan zat er niet meer in. Nu we deze kans krijgen zijn de jongens weer dubbel gemoti veerd. Voor mij is het eerste duel van erg grote betekenis: winnen we dan spelen we zeker nog mee, terwijl het bij verlies erg moeilijk zal gaan worden. In elk geval wordt het een lange weg". Een weg, die er in de beginfase na MOC als volgt uitziet: op 20 mei UW-Hoofdplaat in Ulvenhout en op zaterdag 26 mei Beerse Boys-Hoofdplaat eveneens in Ulvenhout. |U- Van onze sportredactie UnEUZEN - In het kader van de viering van '400 jaar stad Terneuzen' houdt de Terneuzense Lem- en poloclub De Schelde zaterdag 19 mei een internationale zwemwedstrijd in het overdekte Lembad 'De Honte' aan de Bellamy straat in Terneuzen. I Het ligt in de bedoeling de l-iemverenigingen club muni- Lal d'Aubervilliers (Frank- |njk), Royal Ypres swimming lab (België), De Bruinvis (Sas i Gent) en ZCK uit Koe- liiacht hiervoor uit te nodigen. Let programma is nog niet he- llemaal bekend, maar er zullen L elk onderdeel twee deelne mers per vereniging inge- Ichrevenworden, terwijl de Ioniserende vereniging De ■Schelde eventuele open geble- litn banen op zal vullen. I De wedstrijden in De Honte Linnen om 15.30 uur. Voor 1st begin van de wedstrijd liiiilen de delegaties van de Lenigingen in het stadhuis ■van Terneuzen worden ont- Ivangen. Na afloop van de Ijedstrijden zal kapitein Van KORFBAL District Zuidwest: aan vang 16.00 uur: Tjoba- GKV (eerste klas). Afde ling Zeeland: aanvang N 16.00 uur: Olympia-TO- GO (eerste klas); aan- I vang 15.00 uur: Luctor- Stormvogels 2; aanvang 116.00 uur: 2|aamslag-Vol- I harding (beide tweede klas); Aanvang 13.00 uur: 1 Animo 4-BKC (derde klas). TENNIS Zondag 13 mei: Mixed programma over gangsklas B: Toeg 2-Ca- pelle-Y 1, Schelde 1-TSI 1, Ludo et Emergo 1- MLTC 1, SBOZ 1-BLTV 1 Tweede klas: Animo 1- Roosendaal 1, Breda 1- D0S 1, Roosendaal 2- BTCI3, Hulster Ambacht 1-BLTV 3, Smash 1-Roo- sendaal 3, Markendaal 2- 11LTC 1. Derde klas: Dri ve 1-MLTC 3, TSI 2-Hul- ster Ambacht 2, MLTC 4- Ludo et Emergo 2, Ludo et Emergo 3-Animo 2, Halsteren-Huij bergen 1. Vierde klas: DOS 2- ®0Z 4, Axel 1-Smash 2, Schelde 3-MLTC 5, Smash 3-Vogelvlucht, Biervliet-Ludo te Emer- 8° t, Sjef 1-Hulster Am- ischt 3. Herencompetitie «vergangsklas: MLTC 1- Papendrecht 1, Pellikaan iennis 1-Halve Maantje Tweede klas: Wouw 1- Sluis. Derde klas: DOS 1- Animo 1-Huijbergen 1- Kapelle 1. Vierde klas: Tiola 1-Drive. basketbal I Vrijdag li mei, sporthal I De Vlaanderen Sas van I jent, aanvang 20.00 uur: u Sas-mevo'80 2 (vierde I klas heren). der Decken de prijzen uitrei ken, waarna er nog een gezel lig samenzijn volgt met de buitenlandse ploegen. De ploeg uit Ypres vertrekt daar na naar huis, terwijl de ploeg uit Aubervilliers zal over nachten in Terneuzen. Voor de leden van deze ploeg zal zon dagmorgen nog een aantrek kelijk ontspanningsprogram ma in elkaar worden gedraaid. T14 PAGINA SPORT 2 Door Rinus Verberkmoes SINT JANSTEEN - Het duel tegen SC Gastel was niet alleen voor de voetbalvereniging STEEN van belang voor een eventue le overgang naar de tweede klas, maar was tevens een mijlpaal voor Fons Sturm. Dit treffen betekende namelijk voor hem zijn 500e optreden in het keurkorps van de zwart-witte STEEN-bri- gade. „Nog 500 zal wel niet meer lukken, maar als ik dat zou kunnen, dan met alle plezier", stelt deze jubilaris, die daarmee tevens zijn verbondenheid met zijn club onderstreept. Fons Sfurm: We zullen er van c'les aan doen alsnog in de tweede klas te raken". - foto dêstem/corj. de boer Een paar jaar geleden zag het er naar uit dat Fons Sturm zijn jubileum wedstrijd niet zou halen. Een spierscheuring hield hem vaak aan de kant en aangezien hij toen voor een langere periode rust moest ne men, zag het er voor de meu belinkoper op sportief vlak slecht uit. Anderhalf jaar lang bleven zijn schoenen in het vet, waarna de voetbalmicro- Maaskant: 'Paniek voetbal succesvol 'ROEde - In de derde klas B "net afdelingsvoetbal werd «"«dagavond de wedstrijd -Hoofdplaat 3 gespeeld, won met 6-2. '«ede. DoorRomain van Damme BREDA - Op enkele details na zijn Bob Maaskant en NAC tot een akkoord gekomen. „In principe zijn we er uit", zegt de Rotterdammer die er onmiddellijk op laat volgen zijn hart verpand te hebben aan het zuidelijk deel van Nederland. Dat verklaart wellicht het feit dat Bob Maaskant voor de derde keer in zijn voetbal loopbaan met NAC in zee gaat. „Dit gedeelte van het land trekt me", voert Bob Maaskant aan, „ik weet niet precies hoe ik het moet omschrijven. Het is gezellig, gemoedelijk. De bekende kreten, ik weet het. Maar ik heb hier in ieder geval zes jaar met veel plezier ge werkt. Toen ik in Deventer werkte, kwam ik altijd naar Breda. Daarom ben ik blij hier weer te kunnen beginnen". De functie die Bob Maas kant straks bij NAC gaat ver vullen kan het best omschre ven worden als technisch di recteur. „Het neigt naar het Engels voorbeeld", legt Maas kant uit, „de eerste twee maanden zal ik met Frans Vermeulen wel het veldwerk doen. Daarna zal ik dat werk meer overlaten aan Frans. Ton van der Meer is vertrok ken als manager. Op dat ge bied zal er ook het een en an der moeten gebeuren". Uiteraard het liefst in de eredivisie. „Daar hoort NAC thuis", meent Bob Maaskint, „ik zit hier sinds januari. Overal in het land hoor je dat NAC in die hoogste afdeling moet zitten. NAC is een begrip in het Nederlands voetbal. Overigens, het was voor mij niet belangrijk of NAC straks in de eredivisie of de eerste di visie speelt. Maar natuurlijk zie ik liever dat NAC promo veert. Dan kan NAC verder gaan bouwen". „Want", geeft Bob Maas kant meteen toe, „de afgelopen periode is er paniekvoetbal gespeeld. Het ziet er naar uit dat het redelijk uitpakt. Door het opstaan van enkele spon sors zijn de zaken ten goede gekeerd. Bepaalde dingen zijn door de sponsors toch mogelijk gemaakt. Dat moeten we vast houden. Ik heb het idee dat de sponsors NAC niet in de steek zullen laten. We zijn nu in on derhandeling met Casio over shirtreclame. Helaas duurt dat wat lang omdat de hoofdkan toren in Londen en Japan ge vestigd zijn. Het zou schitte rend zijn als we een sponsor voor de nacompetitie konden vinden. Maar laat me niet vooruit lopen. NAC moet nog een punt pakken". De spanning is derhalve te snijden in het Bredase kamp waar Bob Maaskant echter wel al bereid is over het slot van deze competitie heen naar het volgend seizoen te kijken. „Dan zal de samenwerking met de sponsors gestructu reerd moeten worden", weet hij, „dan kan er naar de selec tie toe wat gedaan worden. Ik hoop bijvoorbeeld van ganser harte dat Latchford blijft. Ik durf te zeggen dat de opbloei van Guus van der Borgt te danken is aan de aanwezig heid van Latchford. Hij wordt onderschat. Als Latchford niet blijft, zullen we toch naar een andere centrumspits die het vuile werk wil opknappen, moeten uitkijken". En afzakkend naar het mid denveld: „Verder heb ik altijd gezegd dat NAC behoefte heeft aan een spelbepalende mid denvelder. Met alle respect voor dit middenveld dat de laatste tijd zeker niet slecht draait. Maar ik vind dat NAC behoeft heeft aan een ervaren man die rust kan brengen. Een type Louis van Gaal. Daar naast hoop ik dat we ook straks aan de linkerkant drie 'linkspoten' kunnen laten spe len. Zoals nu. Dat brengt evenwicht in het elftal". Aan de anderekant, de rechterkant dus, zal volgend seizoen in ieder geval Guus van der Borgt draven. „Daar ben ik enorm blij mee", zegt Bob Maaskant, „ik vind het erg belangrijk dat spelers als Van der Borgt blijven. Hij is topscoorder van de ploeg. Voor de groep een fijne jongen. Een echte Bredase jongen en na tuurlijk kan hij verschrikke lijk goed voetballen. Ik ben blij dat we hem voor twee jaar hebben kunnen vast leggen. Dankzij een sponsor waar hij aan een maatschappelijke car rière kan beginnen. Dat bie den we Hans van den Dungen ook aan. NAC doet er van alles aan om die talenten te hou den". Bob Maaskant raakt vervol gens toch even de nacompeti tie aan. „Onvoorspelbaar", meent hij, „ieder team heeft 25 procent kans. Belangrijk is dat we twee thuiswedstrijden op zaterdagavond hebben. Maar aan de andere kant. We heb ben in de tweede competitie helft drie keer verloren. Een keer van VW en een keer van NEC". Alsof hij schrikt van zijn eigen gedachten laat Bob Maaskant dat onderwerp ech ter snel rusten. „We moeten nog een punt halen. Ik geef toe dat het op papier moet kun nen. Bob Maaskant: „Noord-Brabant tektme". - foto archief de stem Van onze sportredactie BREDA - Met twee doelpunten voorsprong op Steen-spe ler Van Dorsselaar heeft Boudewijn Corijn de Zilveren Stemschoen in de wacht gesleept. De bij Terneuzen voet ballende Corijn, vorig seizoen was hij nog actief bij aartsrivaal Axel, hielp Terneuzen in de vierde klas aan de fel begeerde titel. Negentien treffers waren deze keer voldoende om het schitterende kleinood in de wacht te slepen. 1 B. Corijn, Terneuzen met 19 doelp. 2 P. v. Dorsselaar, Steen met 17 doelp. 3 N. v.d. Houten, Kloetinge met 15 doelp. 4 B. v. Craenenbroeck, Cünge, G. Wolters, Goes met 13 doelp. 5 F. v.d. Pijl, Hoek met 12 doelp. 6 M. de Kunder, Tern. Boys, M. Triest, Steen met 11 doelp. 7 P. Verburg, Goes met 10 doelp. 8 J. v. Leeuwen, Breskens, F. v. Kauteren, Clinge, F. Verstraeten, Axel, A. Verdonk, Lewedorpse Boys, E. Audenaerd, Ria W met 9 doelp. 9 J. Klein, AZW, J. de Block, Hoek, A. Wilting, Tern. Boys, E. Na- gelkerke, Steen, P. v. Eekelen, HVV '24, J. Huisman, Terneuzen, J. Lambert, Vogelwaarde met 8 doelp. 10 Scheele, Tern. Boys, P. v.d. Hooft, Sluiskil, P. Zwart, Sluiskil, G. Buijsrogge, Hontenisse, J. Maas, Hontenisse, L. v.d. Voorde, HW '24, E. v. Poucke, IJzendijke met 7 doelp. 11 H. de Muijnck, Breskens, W. v.d. Broeke, Breskens, H. Ver- sluijs, Hoofdplaat met 6 doelp. 12 Th. Hanny, AZW, E. de Dreu, Kloetinge, A. Drumont, Clinge, M. Qua taart, Aardenburg, H. Kindt, Hontenisse, E. Cleijman, HW '24, E. Vogel, Lewedorpse Boys, S. Soulimans, Hoofdplaat met 5 doelp. 13 J. Spaans, AZW, F. Jacobs, Kloetinge, J. Dees, Zaamslag, K de Putter, Zaamslag, B. v.d. Broeke, Breskens, P. v. Kouteren, Sluis kil, Th. de Bruijn, Goes, Alb. Mortier, Steen, R. Deveneijns, Bier vliet, R. Cornelis, Hoofdplaat, W. Thomas, Hoofdplaat, H. Bun, HW '24, A. Emeleer, HVV '24, C. de Mul, Philippine, G. Dellaert, Ria W, P. v. Bambost, Terneuzen met 4 doelp. Clubscore: 1 Steen met 47 doelp. 2 HW '24 met 40 doelp. 3 Tern. Boys met 39 doelp. -Zeeüwsch-Vlaanderen Jjn week later (26 mei) is beurt aan het tweede 'fnelftal. Dat zal samen e teams van zeven ande re clubs een halve competitie afwerken. Zondag 27 mei staat in het teken van de veteranen, die aantreden in de jaarlijkse strijd om de P.A. Cornelis-be- ker. De veteranen van Bres kens moeten de beker verdedi gen in wedstrijden tegen Schoondijke, Terneuzen, Oost burg, IJzendijke, RCS en Wal cheren. De voorronden voor de re gionale penalty-bokaal voor C-junioren worden maandag 21 mei afgewerkt op sportpark De Molenkreek. Vanaf 18.30 uur zullen door vertegenwoor digers van alle tien de voet balclubs uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen zo'n 500 straf schoppen worden genomen. HULST - Morgen en zondag wordt het tweede propagan- da-invitatietoernooi biljarten voor jeugdteams gehouden in 't Houtenkwartier te Hulst en café Den Ouden Arend te St.- Jansteen. De beste drie teams gaan naar de finaleronde die zon dag in 't Houtenkwartier afge werkt wordt en de drie andere teams spelen de verliezersron de in Den Ouden Arend. De wedstrijden beginnen beide dagen om 10 uur. Zondag wordt om 17 uur de finale ge speeld. Van onze atletiekmedewerker GOES - Zondag 13 mei houdt het Goese AV'56 de eerste wedstrijd in de landelijke seniorencompetitie atletiek. In actie komen de derde- en vierdeklassers, zowel dames als heren. In de derde klas heren treden naast een aantal Brabantse ploegen ook de Zeeuwse teams Scheldesport, AV'56 en Delta Sport aan. In de derde klas dames bestaat de Zeeuwse inbreng al leen uit Scheldesport. De vierde klas heren is met elf ver enigingen het sterkst bezet. In deze poule is geen enkele Zeeuwse vereniging vertegenwoordigd. AV'56, Delta Sport en Dynamo'70 zorgen voor de Zeeuwse inbreng in de vierde klas dames. In totaal ko men 19 verenigingen in actie. AV'56 nam op het laatste moment - vorig week donderdag - de organisatie op zich, nadat geen enkele vereniging bereid gevonden was deze openingswedstrijd binnen te halen, waardoor de compe titie op losse schroeven kwam te staan. „Dat ging ons te veel aan het hart", stelde Paul Pieters. „We zijn er met alle mankracht tegenaan gegaan en zijn er klaar voor". Van onze atletiekmedewerker GOES/HULST - Huib Dalebout en Jan van Laarhoven zijn de provinciale toptroeven in het nationaal marathonkampioen schap, dat zaterdag 12 mei in Amsterdam op het programma staat. Beide atleten hebben bewust naar dit evenement toege- leefd al heeft Dalebout duidelijk meer zelfvertrouwen dan Jan van Laarhoven. De 35-jarige Van Laarhoven die aan zijn tiende marathon begint, hernnert zich nog maar al te goed de titelstrijd van vorig jaar toen Enschede het centrale punt was. „Ik liep toen in het begin als een trein, maar na twintig ki lometer was het gedaan, zag de één na de ander waaronder Dalebout voorbij stuiven en ben zelfs nog uit moeten stap pen. Hoe ik er op dit moment voor sta durf ik niet te zeggen. De 25 kilometer in Middelburg veertien dagen terug ging niet al te best. Sterker nog, het viel me ronduit tegen. Ook tijdens de training gaat het niet naar wens, maar ik zoek geen uit vluchten. Als ik tussen de jon gens van de B-selectie zit ben ik al dik tevreden. Ik weet van mezelf dat ik er bewust naar toe geleefd heb. Serieuzer zelfs dan ooit tevoren, maar op een marathon kan het tot de 30e kilometer goed gaan en dan komt de man met de hamer". Van Laarhoven, wiens beste tijd op 2.22.04 staat, liep on langs in Maassluis nog naar 2.23.11 en voor hem wordt Am sterdam de laatste dit jaar. Tenminste als de tijd benodigd om binnen de nationale B-se lectie te blijven op de klokken komt. „Als ik rond de 2.20 loop misschien nog één, maar als de tijd tegenvalt zeker nog één want zo gauw zijn ze met Van Laarhoven niet klaar". Huib Dalebout, twee weken terug nog winnaar van een wegwedstrijd in Maastricht, Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - In navolging van de gemeente Hulst houdt dit seizoen ook de gemeente Hontenisse een gemeentelijk voetbalkampioenschap. Op initiatief van Hontenisse wordt van 18 tot en met 26 mei dit kampioenschap afgewerkt tussen eerste en tweede elftallen. Op 26 mei wordt de laatste wedstrijd gespeeld tussen Hontenisse en Vogelwaarde op het Hontenisse-terrein, aan vang 18.00 uur. Daarna zal de prijsuitreiking verricht wor den in de kantine van Honte nisse. Verder wordt er aan dit kampioenschap dat onder de naam 'Groot Hontenisse-toer- nooi' van start gaat, ook deel genomen door de teams van SDO en Terhole. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 18 mei: SDO 1-Vogelwaarde 1, Terhole 1- Hontenisse 1, Vogelwaarde 2- SDO 2 en Hontenisse 2-Terho- le 2. Dinsdag 22 mei: Vogel waarde 1-Terhole 1, Hontenis se 1-SDO 1, Terhole 2-Vogel- waarde 2 en SDO 2-Hontenis- se 2. Vrijdag 25 mei: Terhole 1- SDO 1, SDO 2-Terhole 2 en Vogelwaarde 2-Hontenisse. Al deze wedstrijden beginnen om zeven uur. Zaterdag 26 mei om zes uur speelt Hontenisse te gen Vogelwaarde. Voor alle- wedstrijden is de toegang gra tis. heeft duidelijk meer vertrou wen. „De vorm is goed, al blijft bij een marathon alles moei lijk te voorspellen, want waar krijg je de tik. We komen met de jongens van de B-selctie nog bij elkaar in een hotel na bij het centraal station en tot de dertigste kilometer zullen we elkaar helpen. Daarna is het ieder voor zich. Een mara thon blijft het lopen van je eigen race. Loop je te hard van stapel dan kom je jezelf te gen". Dalebout, die aan zijn acht ste marathon begint, heeft als beste tijd 2.23 staan, die hij vo rig jaar in het Belgische Rui- selede realiseerde. Vorig jaar liep hij tijdens het nationaal kampioenschap, dat een open karakter heeft, als veertiende Nederlander binnen en zijn streven is de 2.20. Ook hij laat het tijdsbestek tot een volgen de marathon afhangen van de tijd die er nu uitrolt. Ook de man achter het suc ces van Dalebout, Koos Oggel, is zaterdag in het deelnemers veld te vinden evenals zijn AV'56-clubmakkers Kees Bruin, Henk Nieuwdorp, Daaf Goedegebuure en Akronius Kramer, die aan zijn eerste 42 kilometer en 195 meter begint. De grootste Zeeuwse af vaardiging komt uit Middel burg, waar Frank Kooman bij de heren het groene eskradron aanvoert. John Guequerre, Teun van Rooyen, Cor Peute, Joop Scheybeier, Henk van Vliet, Jaap Wondergem Job Mathijsse, Ferdinand Schlet- terer, Ko Stoel en Dick Schen kel maken de Dynamo-af vaardiging compleet. Peter Hameeteman is de enige deel nemer van Zeeland Sport. Trijnie Smeenge zorgt voor de enige inbreng bij de dames. Gezien haar uitstekend optre den tijdens het nationale vijf kilometer-kampioenschap, waar ze vierde werd, is ook zij klaar voor het karwei en kan ze haar minder geslaagd op treden van Rotterdam, waar ze moest uitstappen, doen ver geten. be toch weer toesloeg en Fons er met zijn clubmakkers op nieuw op uit trok om het ver loren gegane terrein te her winnen. Hierin slaagde hij met vlag en wimpel en zo doende kon het gbeueren dat hij dit seizoen weer volop meedraaide in de selectie van trainer Van Duysse. En dat niet alleen, het werd voor STEEN een goed seizoen. „Gelukkig hebben we lek ker aanvallend gespeeld. Voor mij is dat nog altijd het mooi ste voetbal. Het herinnerde me aan de periode elf jaar gele den. Toen werd er ook vrij aanvallend gespeeld en wer den we onder leiding van trai ner Piet Wissel kampioen in de vierde klas met een groot aantal doelpunten in ons voor deel. Deze situatie komt terug. De bovenste ploegen in de der de klas, Zierikzee, STEEN en SC Gastel zijn aanvallend in gestelde teams en dat doet het voetbal goed. Niet voor nets hebben we 45 doelpunten voor, een aantal dat we nog nooit eerder bereikten", rekent Sturm, die samen met good- old Jo van Remortel zorgt voor de routine in de STEEN-mid- denlinie. In die linie speelde hij voor heen weinig. Vóór zijn blessu re was hij vrije verdediger en aanvoerder van de selectie. Zowel zijn vaste stek als libero als zijn aanvoerdersband ver speelde hij door zijn absentie, maar daar ligt Sturm zoals hij laat weten niet wakker van. Hoogtepunten in zijn car rière als voetballer - hij begon op 10-jarige leeftijd met dis pensatie bij de B-junioren om via de A-jeugd in het eerste te belanden - zijn zoals hij zegt: „Het kampioenschap in de vierde klas, het duel tegen het miltiaire team met onder an dere Jan Poortvliet en het treffen tegen MVV met onder andere Jo Bonfrère en Van Marwijk in de gelederen". Het volgende hoogtepunt kan de promotie naar de twee de klas zijn. Een zaak waar Sturm zo zijn eigen mening over heeft. „Het zou leuk zijn te promoveren, maar toch heb ik er mijn bedenkingen over. Uiteindelijk is het zo dat we vertrokken zijn om kampioen te worden. In dé competitie zijn we gewogen en te licht be vonden. Zierikzee, dat de titel pakte faalde op momenten dat wij het lieten afweten niet en werd daarom terecht kam pioen. Zo moet het zijn en niet anders. De promotie wordt op een dergelijke manier ver diend. Nu ligt het bij ons an ders. Een gelukje dat mooi meegepakt kan worden, maar dan wel één zonder echte glans. Voor mij hoeft het dan ook niet zo nodig", verklaart hij.. Ondanks het ontbreken van het 'heilige' moeten gaat Sturm er toch weer opnieuw tegenaan om STEEN op een hoger plan te krijgen. „Het ge mak waarmee we de laatste tijd hebben gewerkt moet weer ingeruild worden tegen een volledige inzet. Die men taliteit moeten we als team op kunnen brengen. Is het niet voor ons zelf, dan toch zeker voor onze vaste aanhang. Die heeft daar recht op. Tenslotte komen de 600 man niet steeds naar ons kijken als we thuis spelen als ze ons geen warm hart toedragen. Alleen al voor hen zullen we er alles aan moeten doen om het twee deklasserschap te pakken", laat de 31-jarige Fons Sturm resoluut weten. WIM DE WAAL was in koer sen van de WAOD bijzonder succesvol. In St.-Gilles Den- dermonde pakte hij de eerste plaats in een rit over 81 kilo meter met 63 renners aan het vertrek. (ADVERTENTIE) lederen voetbal bij aankoop van 200,- Brouwerijstraat 35 Telefoon 01170-2504

de Stem | 1984 | | pagina 9