KEN Blanquaert herstelt knap Achtste Zilveren Bierpul-toernooi mendijkenaar start in Omloop Zeeuwsch- Vlaanderen Bekercompetitie voor basketballers iring< concours n De Braakman Eerste wedstrijd pupillen faterpolo |)ij Schelde Beenbreuk doelman ■VRIJDAG 11 ME11984 JLIQUIDATIE 1 veilingbedrijf AEL B.V. openbare veiling IE TAPIJTEN an t TIFFANY rkt 1, Hulst sLIQUIDATIE VEILINGBEDRIJF AEL B.V. nlo Tel. 077 -16605 5 VAN DAGBLADEN ïetscross umping Bikes ias van Gent oernooien lVV'24-jeugd UEFA-team Doorbraak Top volleybal S ilaba-veteranen verslaan BC Sas Uitslag' en Neckermann wint toernooi van Promenade Derde plaats Serge van Boven Start Zeeuwse CD-competitie Vergadering van supportersclub Oranje Wit Axel T14 PAGINA SPORT 2 llektie geselekteerde, d handgeknoopte losterse tapijten. iet echtheidscertificaat. zorgvuldig door vakmensen, ng, geselekteerd. Daaronder stukken en exemplaren van de oping van zijde en wol uit de gslanden zoals Iran, Turkeye histan, Kaukasus (USSR)' deine maten tot en met zeer d tegen elk aannemelijk bod. vindt plaats op 13 mei 1984 15.00 uur reilinggoederen is 1 uur voor n tijdens de veiling mogelijk, r de aanwezigen experts, toederen zijn te verkrijgen bij: rijf Hofsteenge B.V. 313, Hulst na 15.00 uur. ng belaste veilinghuis- s onder ambtelijk toezicht van Ir. A.W. Vroome, ihofplein 9, Hulst iiiuuuuuuiiiiuuuuunniiiuiuiiiiiiiuiuunuiinuuniinunniiiiiiiuiuuuiuuiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuuuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van ome sportredactie EUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen wordt laf vandaag het achtste 'Zilveren Bierpul-zaalvoetbaltoer- gehouden, georganiseerd door de Terneuzenaar Jan d< voetbalenthousiast bij uitstek en zelf actief speler in d* mèuzense zaalvoetbalvereniging Eksakt. Het toernooi, waar door acht teams zal worden deelgenomen, begint om 19.00 Jj Als extra attractie is Jan de Wolf er in geslaagd twee zaal- etballers te contracteren die deel uitmaken van het nationale ^voetbalteam, te weten Arie Rietdijk en Frans Bouwman. I Vie Rietdijk, 26 jaar oud, speelt momenteel nog voor de Bel- -lietopzaalvoetbalploeg Hoboken. Hij heeft twaalf interlands (hter zün naam staan. Eerder speelde Rietdijk voor de zaal- Sbalvereniging Ceverbo uit Dordrecht. De 27-jarige Frans juwman komt evenals Rietdijk uit voor Hoboken. Hij speelde inu toe zes interlands. Hoboken staat momenteel als tweede geklasseerd in de landelijke hoofdklas in België. Het zijn twee spitsspelers, die in het team van Bliek zullen acteren. De deelnemende teams zijn ondergebracht in twee poules. In poule A spelen: Eksakt, Terneuzen; Bliek Breda; Wim de Waal, Axel en Buitenlust, Cadzand. In poule B zijn ingedeeld: Bliek Terneuzen; Gemeente Terneuzen; FC Molenkreek, Westdorpe en Veteranen, Terneuzen. De poules spelen een halve competitie. ~e eerste twee teams van elke poule gaan over naar de volgende ronde. Deze teams spelen de zogenaamde kruisfinales. De wed- strijdduur is bepaald op tien minuten zonde rust. Alleen de grote finale duurt vijftien minuten. Voor ieder team is er een fraaie zilveren bierpul beschikbaar. Voor het winnende team ligt de grote Zilveren Bierpul, een wisselbokaal gereed. De sportiefste ploeg ontvangt de fair play-bal en het 225e doelpunt, het 26e tij dens het komende toernooi, wordt gehonoreerd met een extra beker. De prijsuitreiking van dit toernooi is gepland rond 23.15 uur in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen. Als scheidsrechters tijdens dit toernooi fungeren Janus van de Voorde uit Cadzand en Piet Herrebout uit Zaamslag. Grens rechters zijn de gebroeders Piet en Ko van Es. Het toernooi werd in 1977 gewonnen door Cito, in 1978 door Veteranen, in 1979 door Eksakt, in 1980 opnieuw door Veteranen en in 1981,1982 en 1983 door Eksakt. Manke vol zelfvertrouwen Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT - Vijf vertegenwoordigers van de Zeeuwsch- Vlaamse basketbalclubs zijn het eens geworden over het organi seren van een bekercompetitie. Dit bekertoernooi - vorig jaar voor het eerst met veel succes gehouden en georganiseerd door Karl Dooiaeghe en Peter Vaal, komt er nu in een iets gewijzigde vorm. Tot nu toe zijn bij de bekercommissie reeds 16 teams inge schreven. De eerste wedstrijden zijn gepland 25 mei, de beker uitreiking is 22 juni. Namens de verschillende verenigingen zitten de volgen de vertegenwoordigers in de commissie: Luc Dierickx (competitieleider), Gaby van den Abbeele (fianciële zaken), Rob Kaye (public relations) en Han Moerman (technische za ken). Vanaf dit jaar is er besloten tot het invoeren van een wis selbeker. Hiervoor speelt elke ploeg tegen alle andere teams (geen eliminatie-systeem dus). Om de niveau-verschillen enigszins te compenseren wor den er handicaps ingevoerd, vast te stellen aan de hand van vschillende dagen gespeeld. De volgende deelnemers zijn reeds bekend: BC Sas (dames- en heren-senioren), Opera- tie'71 (dames, heren en meis- jes-kadetten), Voorwaarts (dames en meisjes-aspiran ten), Scheldesport (dames en heren, jongens en meisjes en twee mini-teams) en BV Hulst (veteranenteam). m worden uitgenodigd tot het jadering van Aandeelhouders K) uur ten kantore van de n. tel tot statutenwijziging, aandeelhouders toegezonden Nederlandse Credietbank «J.V. te Amsterdam en chap, alwaar tevens afschriften rgadering willen deelnemen n aandelen deponeren bij een el, uiterlijk 24 mei 1984 n de directie Postbus 30.000, i bewijs van ontvangst, dat vergadering. e directie, die de atie doet toekomen, welke vergadering. isen bij te wonen, dienen "tificaten te deponeren bij een en bewijs van ontvangst, dat vergadering. EUZEN - De Terneu- zwem- en poloclub belde houdt morgen en zon- 13 mei een aantal sterk utite waterpolotoernooien. tilerdag komen de heren ing en district), aspiranten Is aspiranten 2 in actie. Bij de heren komen de for ties van Ganze, Stormvo- PIO Etten-Leur, Breda en ji organiserende Schelde aan 4 Het aspirantenveld wordt set door Stormvogel, DIO, itronymus uit Roosendaal en Idielde. is het de beurt aan kdames (kring en district) en I jeugd tot en met achttien bi. Bij de dames komen in |:;e de teams van Stormvo- II, Meetjesland Eeklo, Ocea- lisAalsmeer, Breda en Schel let deelnemersveld bij de sigd bestaat uit Merwede lordrecht, Meetjesland, Ocea- L Warande Oosterhout en pelde. Op beide dagen he men de wedstrijden om I® uur in het thuisbad van t organiserende vereniging, fcHonte. is VAN GENT - Zaterdag ordt in Sas van Gent de zes van de in totaal twintig DE DIRECTIE Btetellende crossen om het tuwse kampioenschap torossen verreden. Op het terrein van de orga- serende vereniging Jumng fcs opent het inschrijfbu- j'j om 11.00 uur de deuren wna de eerste manche om Muur van start gaat. ■LST - in het kader van het ■jarig bestaan houdt de ftbalvereniging HW'24 za- dag 12 en zondag 13 mei ''iitoern ooien. Zaterdag wordt begonnen 13.00 uur en zondag 11.00 DoorRinus Verberkmoes IJZENDIJKE - In Sluiskil kreeg de IJzendijkse ama teur Ab Verplanke een stukje beloning voor zijn ja renlange inzet als wielrenner. Een waardering die ge stalte kreeg in de vorm van het Zeeuwse kampioen schap. Voor de 21-jarige student werktuigbouwkunde aan de HTS in Vlissingen betekende het één van de hoogtepunten in zijn wielerloopbaan. En zoals hij laat weten: „Uitstekend voor het zelfvertrouwen". tricot dan van zijn vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Een club waarvan hij sinds zijn tiendejaarlidis. „Op die leeftijd ben ik bij de jeugd begonnen om vervol gens over te stappen naar de nieuwelingen. In beide groe pen reed ik niet zo best. Dat kwam vooral omdat ik vrij klein was en niet over vol doende kracht beschikte. Bij de junioren ging het een stuk beter. Met name in het tweede jaar brak ik echt door. Zeven overwinningen schreef ik toen op mijn naam", herinnert Ver planke zich. Moraal is een factor die bij elke sporter die wil slagen goed moet zijn. Ontbreekt de ze, dan kan hij het zeker in een individuele sport wel verge ten. Voor Verplanke komt daar nog een extra moeilijk heid bij. Hij moet zijn trai ningsuren maken na zijn stu die. Een opgave waaraan hij nog altijd veel plezier beleeft. Dat hij door zijn inzet niet on opgemerkt is gebleven blijkt uit het gegeven dat hij sinds een maand onderdak kreeg bij een gastrennersvereniging. Du Prie uit Leiden is zijn nieuwe ploeg. „Momenteel is die formatie nog niet zo sterk, maar vol gend seizoen zal dat wel onge daan gemaakt worden. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat de ploeg pas van start gegaan is toen het sei zoen al bezig was", aldus de IJzendij kenaar, die als enige van buiten Leiden tot deze formatie doordrong. Het is daardoor tevens de eerste maal dat Verplanke aan de start verschijnt in een ander Van onze sportmedeyierker NIEUWDORP - Het duel van de Zeeuwse UEFA-selectie te gen en in Nieuwdorp kende een vroegtijdig einde. Oorzaak hiervan was een beenbreuk van de Oost-Souburger Mark Pasveer. Deze doelman was vijf mi nuten na de thee goalie Eric de Koeyer (Terneuzen) komen vervangen en was opgeroepen omdat tweede keeper Willem Dooge wegens verplichtingen bij RCS verstek moest laten gaan. Op het moment van sta ken was de stand 1-0 in het voordeel van het UEFA-team. >4 •JBCUIfi Van onze paardesportmedewerker ®RVLIET/TERNEUZEN In het recreatiegebied De Braak- wordt morgeneen kringconcours hippique voor paarden en Js Behouden. De organisatie van dit hippische gebeuren is in "len van het concourscomité van De Haringruiters uit Bier en De Zwinruiters uit Nieuwvliet. In dat uitvoerend comité *n zitting Adri van 't Westeinde-Verdonk, Johan van 't "'teinde. Piet Riemens, Bram de Hullu en Bram Schilleman. °or het grote aantal deel- mogelijkheden op een hoge klassering voor Dony Morel met Rebel, Hans de Zeeuw met Sarah en Gilles Quist met Pe- lopidas, allen van De Zwinrui ters. In de M-klasse pony's ko men zeven combinaties aan het vertrek met onder andere debutante Mirella den Beer met Spirit van De Kleppertjes. Zij is vooral sterk in de barra ge. Kanshebbers voor de eind zege in deze rubriek zijn Wil- fried Steyaert met Ashgrove van De Zwinruiters, Diana Jansen van Roosendaal met Hit a 5=vuluera> zoaai wei- Tic Tac van Luctor et Emergo ll andere resultaten uit de en Marco Lafort met Curly somen Trlvan De Kleppertjes. Ook John den Hamer met Romano van De Kleppertjes is hier van de partij. Zeven combinaties eveneens in de Z-klasse pony's. Hier exact hetzelfde deelnemers veld zoals dat in Kloosterzan- de aantrad. Favoriet is de in blakende vorm stekende Je roen Goossens met Ramora Kayan van De Haringruiters. Overige klansrijke combina ties in deze rubriek: Ellen de Bliek met Cobien van Luctor et Emergo en haar clubgenote lij a Swets met La Eanair. (ruim 200) worden de >uurwedstrijden voor de assers 's middags verre- ln vijf ringen, zodat men et terreinoppervlakte '8 heeft. Met uitzondering De Weelruiters zijn in De man vrijwel alle combi 's present die ook tijdens "Hgroncours hippique in ""sterzande op koninginne- s'h actie kwamen. et betekent het tweede .Woncours in Zeeuwsch- fi n ren in het groene sei- De trainingen zijn wat ier gevorderd, zodat wel- andere resultaten uit de 'iii uen ^an in Klooster- e het geval was. Het aan- ^Pnngruiters bedraagt 76. y^'ngprogramma begint tgens om tien uur en als kasbouwer fungeert Schilleman uit Biervliet. het grote aantal deel- ■ts zal de M- en Z-klasse kn in handicapvorm S® worden. Beste kans in deze categorie is Willem Manting met van Graeve Jan. Door ""'breken van Piet Huige "alerno van De Weelrui- men er nu ook volop Dat bij de junioren van een echte doorbraak gesproken mag worden, bleek toen hij de overstap naar de amateurs maakte. Voor veel renners is dat eeen overgang die vooral in de beginfase te groot blijkt te zijn. Voor Verplanke echter niet. „Ik kon van het begin af aan redelijk goed meekomen. Slechts het niet zo rap kunnen spurten was een nadeel. Sinds vorig jaar is dat, voordat ik meer kracht heb gekregen, een stuk verbeterd. Daabij heb ik een stuk ervaring opgedaan in bet kiezen van het goede mo ment. Een factor die in het Zeeuwse kampioenschap van doorslaggevende betekenis is geweest", zegt hij. Het komende weekeinde wordt voor Verplasnke op nieuw een test. Samen met Karei van Goethem, Patrick van Passel, Adrie de Maes- schalck, Arnold Claeys en Guus Barhorst vormt hij de A-formatie van de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaande ren in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor deze tweedaagse klassieker tipt hij zichzelf niet als kans hebber. „Ik probeer uiteraard vooraan te koersen. Zeker de eerste dag reken ik er op daaarin te slagen. Daarna zie ik wel waar ik eindig. Mijn er varing in deze koers is, al twee keer eerder deed ik mee en reed hem uit, dat ik daarin al tijd goed presteer. Mijn mo raal is dan eigenlijk altijd net iets beter dan in klassiekers verder van huis", zegt Ver planke zelfverzekerd. Over de kansen van de an dere renners in zijn A-team zegt Verplanke: „Zij gaan met dezelfde gedachten als mijn perstoontje van start. Ieder vecht voor zich tijdens de eer ste dag. Wie voor de tweede rit goed geklasseeerd staat, wordt geholpen. Daar ga ik van uit en dat zal onze ploegleider De- nis Kramer, voor wie ik veel respect heb, ook wel vragen". Welke partij Verplanke in het 'conflict' WVZ/Peter van Ac ker kiest, is dan ook vrij dui delijk. „Het zijn altijd dezelf den die commentaar hebben. Niet één keer, maar jarenlang. Dat moeten de personen die steeds ellende hebben zich maar eens realiseren", laat de IJzendijkse kampioen tot be sluit weten. rlan i HULST - Het Morres-heren- team treedt zaterdag 12 mei aan tegen de kersverse eredi- visionist Zevenhuizen voor de tweede ronde van de strijd om de nationale volleybalbeker. Deze wedstrijd begint om 16.30 uur in sporthal Den Dullaert te Hulst. Zevenhuizen, enige weken geleden gepromoveerd naar de eredivisie, zal ongetwijfeld heel wat volleybalspektakel laten zien. In het team uit Ze venhuizen speelt ook de ex-in ternational Chris Schmidt, die eerder bij Starlift furore heeft gemaakt. De coach van Zeven huizen is de alom bekende trainer Jaap Akkerhuis. de samenstelling van elk team. Er wordt gespeeld onder het vaandel van de Nederlandse Basketbal Bond (officiële wedstrijden met officiële scheidsrechters) en met de spelregels van de bond. Elke wedstrijd duurt dus twee keer 25 minuten met een minimum aan onderbrekin gen. Bij een gelijk puntento taal telt het positieve doelsal do. Aangezien de wedstrijden een officieel karakter dragen, kunnen slecht baondspelers en géén gastspelers deelnemen. De wedstrijden worden op UITSLAGEN Ab Verplanke, de nieuwe Zeeuwse amateurkampioen van Zeeland, gaat vol zelfvertrouwen aan de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen beginnen. - foto de stem/cor j. de boer A-JUNIOREN Beker: Middelburg Al - Vlissingen Al 2-1. Hoofdklas A: Goes Al - Kloetinge Al 2-2, Zierikzee Al - Yerseke Al 13-3, Terneuzen Al - Serooskerke Al 2-1, HW Al - Arnemuiden Al 5-3. Groep A2: Robur Al - Bruse Boys Al 1-1, Colpl. Boys Al - Wol- faartsdijk Al 8-0, Kloetinge A2 - Dreischor Al 2-0. Groep A4: GPC A2 - Kloetinge A3 3-1, Middelburg A3 - Vlissingen A2 2-3, Dauwen- daele A2 - Middelburg A4 3-4, Ro bur A2 - RCS A3 1-0, Kapelle A2 - Zld. Sport A2 2-3. Groep A5: Zld. Sport Al - Meeuwen Al 2-2, Mid delburg A2 - RCS A2 5-3, Oostka- pelle Al - Dauwendael Al 2-2, Veere Al - Zeelandia Al 6-4, Noor mannen Al - GPC Al 6-0. groep A6: IJzendijke Al - Oostburg Al 2- 1, Aardenburg Al - Corn Boys Al 8-2, Sluis Al - Hoofdplaat Al 1-4, Hoek Al - Tern. Boys A2 5-1. Groep A7: Steen Al - Tem. Boys Al 0-1, Vogelwaarde. Al - AZW Al 0-10, Hontenisse Al - Clinge Al 1-2, Koewacht Al - Axel Al 3-0, Zaamslag Al - HW A2 4-0. B-JUNIOREN Regio BI: Heinkenszand BI - Ro bur BI 4-7, Kloetinge BI - Arne muiden BI 6-2. Groep B3: Bruse Boys BI - Ouwerkerk BI 4-1, SKNWK BI - Colpl. Boys BI 4-1. Groep B4: Krabbendijke BI - Kruiningen BI 0-12. Groep B5: Goes B2 - Nieuwdorp BI 8-1, RCS B4 - Hoedekenskerke BI 1-12. Groep B6: Serooskerke B2 - VCK B2 0-4, Middelburg B3 - GPC B2 0- 5, Dauwendaele B2 - RCS B5 5-1. Groep B7: Waarde BI - Kloetinge B3 afg., Kapelle B2 - Goes B3 4-1. Groep B8: Middelburg B2 - Bres- kens BI 3-5. Groep B9: Noorman nen BI - Bevelanders BI Noorm. n.o.g. Veere BI - RCS B3 1-4, Dom burg BI - Oostkapelle BI 8-0, Oost- kapelle BI - Zld. Sport BI 3-0, Noormannen BI - RCS B3 1-2. Van onze basketbalmedewerker SAS VAN GENT - In sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent werd een vriendschape- lijke basketbalwedstrijd ge speeld tussen een team van Si- laba-veteranen uit het Belgi sche Zelzate en het huidige team van BC Sas. In de Sila- ba-ploeg een aantal oude be kenden: Guido de Meester (destijds nog mede-oprichter van de voorganger van BC Sas, SBK), Daniël Schouw- vlieghe en Mare Celie. BC Sas trad in de bekende formatie De wedstrijd was anatrek- kelijk door de positieve instel ling van beide ploegen. Met name voor rust kon BC Sas de zaak nog vrij goed bijbenen, vooral via de inbreng van gastspeler Grusé de Grave. Waar de Sassenaars de wed strijd een geheel ander aan zien hadden kunnen geven, daar faalden zij echter volle dig: de break. Want juist qua conditie moesten de Belgische veteranen op papier te klop pen zijn. Halverwege was de stand nog bemoedigend: 39-47. In de eerste vier minuten van de tweede helft werd de wedstrijd echter volledig uit handen gegeven. Silaba over blufte Sas volledig en liep in eens uit naar een voorsprong van meer dan 20 punten: 41-63. BC Sas herstelde zich nog wel, maar de geslagen kloof bleef bestaan: 79-105. Al met al een aantrekkelijke wedstrijd van beide kanten en een uitsteken de prestatie toch van de Sasse naars. Beste man en topscorer aan Belgische zijde was Mare Celie met 35 punten. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het motorcrosscir cuit van Axel werd de tweede ronde verreden om het RES- motorcrosskampioensehap voor licentiehouders. De orga nisatie kon zich weer verheu gen over de komst van twee Grand Prix-rijders, namelijk Guy van Gijseghem en Jan Blanquaert. Laatstgenoemde, nog altijd herstellend van een ernstige rugblessure, ging op .het zware zandcircuit dusda nig tekeer dat slechts enkele piloten erin slaagden om in dezelfde ronde te blijven. Nadat hij eerst de 125 cc- klas op zijn naam geschreven had, verscheen hij ook in de 250 cc-klas aan de start (met zijn 125 cc-machine) en zette nogmaals iedereen op ruime achterstand. De KTM-fa- brieksrijder over zijn deelna me: „Gelukkig gaat het de laatste weken al stukken be ter. Voor de Duitse Grand Prix op 20 mei hoop ik opti maal voorbereid aan de start te kunnen komen. De RES- wedstrijden zijn voor mij al tijd een uitstekende training, omdat er toch een competitie element in zit, wat op andere trainingen natuurlijk ont breekt. Toch had ik hier van daag vooral van Lieven de Vijlder wat meer tegenstand verwacht, omdat die tenslotte op een 250 cc-machine rijdt". Pascal van der Kelen kon in de 125 cc-klas nog enigszins in de buurt blijven van Blan quaert, maar kwam met een kapotte versnellingsbak over de finish, zodat hij de tweede reeks niet meer aan de start verscheen. Pech viel ook te beurt aan Jack Lensen in de 500 cc-klas. In de voorlaatste ronde van de tweede reeks liep zijn Suzuki vast, zodat hij de tweede plaats in de eindtand aan zijn neus voorbij zag gaan. Eduard van de Klooster was beide reeksen oppermachtig en pakte opnieuw de eindzege. 125 cc: 1. Jan Blanquaert, Wette- ren; 2. Guy van Gijseghem, Aalst; 3. Alain Roels, Wetteren; 4. Pascal Bal, Puyvelde; 5. Leslie van Puy- velde, Beveren; 6. Steven Magnus, Vogelwaarde; 7. Ad Colijn, Axel; 9. Simon Janse, Oostkapelle; 10. An- dré van Espen, Axel; 13. Jack de Feyter, Terneuzen. 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, Wachtebeke; 2. Gino Perreman, Welle; 3. Adwin Cort- vriendt, Axel; 4. Frank van Kruys- Grand Prix-rijder Jan Blanquaert oppermachtig op weg naar de overwinning op het Axelse motor crossterrein. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER sen, Kloosterzande; 5. Frank van Clapdorp, Sint-Niklaas; 6. Jean Pièrre de Bleyser, Heikant; 7. Fir- ment de Jonghe, Axel; 8. Johan Schelleman, Axel; 9. Hans Kolijn, Terneuzen; 10. Herman van de Bos, Koewacht; 11. Jaap van Cadsand, Axel. 500 cc: 1. Eduard van de Klooster, Kapellebrug; 2. Felix Verhoeven, Ertvelde; 3. Frank Deckers, Melsele; 4. Eddy de Roust, Wingene; 5. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 6. Chris de Pooter, Axel. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Neckermann uit Hulst is als winnaar geëin digd in het bedrijfsvolleybal- toernooi, dat de bedrijfsvol- leybalvereniging Promenade uit Terneuzen hield in sport hal 't Zwaantje te Terneuzen. Het toernooi, waaraan door in totaal 40 ploegen werd deelge nomen, nam drie avonden in beslag en werd gespeeld in het kader van de viering van '400 jaar stad Terneuzen'. Het volleybalgebeuren ver liep gesmeerd. De organisatie was perfect. Deze week wer den de laatste wedstrijden ge speeld en dat betekende dat voor de Terneuzense bedrijfs- volleybalploegen het seizoen er definitief opzit. UDENHOUT - Serge van Bo ven was de beste vertegen woordiger van de Wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen tijdens districtswedstrijden voor jeugdlicentiehouders in het Brabantse Udenhout. Hij werd derde bij de 11-jarigen, waar 23 vertrekkers waren. De overige resultaten: 8-jarigen - 14 deelnemers: 13. Esther Nijs. Si- jarigen - 25 deelnemers: 9. Wilmar van de Berghe, 13. Richard van Cadsand. 10-jarigen - 18 deelne mers: 10. Robert Nijs. 12-jarigen - 23 deelnemers: 9. Johnny van Cad sand. 14-jarigen - 47 deelnemers: 21. Harold Dhondt, 28. Frank Ver biest. GOES - Zaterdag 12 mei wordt in Goes de eerste wedstijddag gehouden in het kader van de Zeeuwse pupillencompetitie. De wedstrijden op het sportpak 't Schenge zijn geor ganiseerd door de atletiekver eniging AV'56 en beginnen om half twee. In actie komen de A-, B- en C-pupillen die op het programma hebüfen een loop nummer en twee technische nummers. Daarnaast is er voor de AB-pupillen een 1000 meter, die niet meetelt voor de competitie. Van onze atletiekmedewerker HULST - Zaterdag 12 mei wordt op de atletiekaccommo- datie van het Hulsterse RKHAV de eerste wedstrijd afgewerkt in het kader van de CD-jeugdcompetitie van het district West 2. De deelnemende formaties zijn naast het organiserende RKHAV, Scheldesport, Delta Sport, AV'56, Marathon en Dynamo'70. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. AXEL - De Axelse suppor tersvereniging Oranje Wit houdt de algemene ledenver gadering vanavond 11 mei in café Sonnehoek in Axel. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Belangrijkste agendapunt vormt ongetwijfeld de bespre king van de gang van zaken in het nieuwe seizoen, tiet sei zoen 1984-1985 wordt een jubi leumjaar, want Oranje Wit bestaat dan 10 jaar. Naast de behandeling van de verschil lende jaarverslagen staat ook de bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heren L. van Swaal en J. van Goethem. Het bestuur stelt voor de he ren R. Gazan en C. van Hecke in hun plaats te benoemen. I

de Stem | 1984 | | pagina 9