NAC rond met Bob Maaskant ROOKS ENIGE POST-TROEF In Agostinho verliest peloton zijn monument h iDrie judoka's |uaar OS Vader en Olyslager naderen NOC-limiet Gratis STAAT DER NEDERLANDEN 8>é96 LENING 1984" iJeiatjemtjeitje Guus van der Borgt I tekent bij JOORE: RKC Faillissements partij nieuwe A66 IFF13.15Ö. \KANTIEGELO: tmj ÜRUDAG 11 ME11984 „.JDA - Guus van der Borgt I zich voor de volgende I '|,iee seizoenen contractueel I aan het Bredase NAC verbon den. Belangrijkste sta-in-de- ,seg' voor de overeenkomst I las nog een vaste aanstelling ilS werknemer bij een van de sponsors van NAC. Die hin- I jernis is gisteren uit de weg 1 geruimd. DE STEMS Van onze sportredactie BREDA - Een dezer dagen zal Bob Maaskant zijn handteke ning zetten onder een meerja rig contract dat hem aan NAC bindt. De nu nog in Bathmen woonachtige Maaskant volgt dan per 1 juli Henk de Jonge op. De functie van Bob Maas kant kan het best omschreven worden als technisch direc teur. Bob Maaskant zal bij ge staan worden door Frans Ver meulen, die de veldtraining van het eerste voor zijn reke ning zal nemen. Het is de derde keer dat Bob Maaskant in dienst van NAC treedt. Onder Bob Janse en Leo Canjels trad Bob Maas kant op als verzorger van de Bredase club. In april '75 keer de hij terug als trainer. Bob Maaskant bleef twee jaar in Breda. Omdat hij weinig me dewerking kreeg van de werk gever waarbij hij destijds werkte, keerde hij in '77 NAC de rug toe. Bob Maaskant was toen van plan als trainer verder te gaan in het amateurvoetbal. Her mes DVS was dolblij dat het Maaskant had kunnen strik ken. Die vreugde was echter van korte duur omdat Maas kant, die eerder onder andere trainer was van Slikkerveer en SW, toch in het betaalde voetbal wilde blijven. Het werd Go Ahead Eagles waar hij enkele jaren werkte maar uiteindelijk vorig jaar wegens interne strubbelingen moest 'verdwijnen. Maaskant werd begin dit jaar benaderd om te rug te keren bij NAC dat toen in de grauwe middenmoot van de eerste divisie rond dobber de. Maaskant keerde terug als onbezoldigd coördinator, maar stuitte op verzet van trainer Henk de Jonge die een samen werking met Maaskant niet zag zitten. De zaak escaleerde tenslotte waarna NAC via een spoedarbitrage gedaan kreeg dat het contract met Henk de Jonge per 1 juli ontbonden mag worden. BREDA - Anton Joore, bijna acht seizoenen voorstopper bij NAC, speelt volgend seizoen in Waalwijk bij RKC. Gisteren kwam de in Raamsdonksveer woonachtige verdediger tot een akkoord met RKC dat vol gend seizoen in het betaald voetbal debuteert. Anton Joore wordt door NAC uitge leend aan RKC. Voorlopig voor een jaar. De voorstopper werd een tijdje geleden door Danny Schrijvers uit het eerste elftal van de op promotie azende Bredase vereniging verdron gen. Van dep Smissen knokt terug Van onze speciale verslaggever I KOPENHAGEN - Christ van der Smissen heeft gisteren de eerste proef van be- jliwaamheid afgelegd in de openingsronden van het wereldkampioenschap band- I stoten door overwinningen op Marco Zanetti (200-187) en Fonsy Grethen (200-128). De eerste dag van het eve- liement, dat tien deelnemers I kent die allen tegen elkaar aan latei komen voor klassiek, 1 lange partijen, leverde gelijk leen belangrijke schifting op. I Behalve Van der Smissen ble- I ven ook Thomas Wildförster, I de vervanger van de Argentijn Berardi en Nobuaki Kobayas- zij het niet overtuigend, I overeind. De Belgen Dielis en I Ceulemans meldden zich Ieveneens bij de belangrijkste loandidaten. De grootste be- Ifondering van het handjevol I publiek in het gigantische liinkelcentrum, waar het IMrnooi wordt gehouden, gold 1 niettemin de vechtlust van I fan der Smissen. Waar mindere biljarters luet vochtige ogen en klamme landen zouden afhaken, daar I held Van der Smissen op de I openingsdag het hoofd fier rechtop. Tegen de Italiaan |siarco Zanetti had de 29-jari- e Westbrabander moeite op ang te komen. Hij verzamel- ewel gestaag punten, maar ag geen kans aan een goede |positie een grote reeks caram- s over te houden. Toen het ■n Prijswijzigingen voorbehouden. 318 "VILLA NOVA", IF OOSTVOGELS, NIJVER- T V.D. ELSHOUT, ,V„ MOLENSTRAAT 2, ZN B.V., ALVAREZ- i/IOLENSTRAAT 45, EN oe- re- ns, Va- Goed, beter: KLEINTJE zware alum, industnelad- ders, ook per stuk. U ben, wij komen. Bijv. 7 mtr. v. 249,-, 5 jaar gara"t'ek Lengte tot 16 mtr. O I maatwerk! Klimat j-ad service, 035-40246 22.00 uur). HAAG (ANP) - Het Ne- icrlands Olympisch Comité ÜOC) heeft drie judoka's aan- itwezen voor de Olympische ^roerspelen in Los Angeles. Gisteren maakte het bestuur "n het NOC bekend, dat het ttoord was gegaan met de *rdracht van Rob Henne- 'sld in de klasse tot 78 kg, Ben -Pijkers in de klasse tot 86 kg 0 Wil Wilhelm in de klasse teven 95 kg. .Met de aanwijzing van de halveerde het NOC de '-dracht van de Judobond interland, die ook Jan Rap- 1 ®d, Jean-Pierre van Deur- |8en Robert van der Vlist i™ tot de uitverkorenen had ten willen behoren. Het NOC ^oreerde dat verzoek niet, «nat de laatste drie volgens NOC-normen niet in vol- nde mate duidelijk hadden Paakt dat zij in aanmer- R kwamen voor een plaats jj de laatste acht in het 'Wpisch toernooi. Bondscoach Peter Snijders .""S licht teleurgesteld over de ■«ding van het NOC. „Twee ■.«gleden zou ik blij ge- njf' 2ijn met drie man naar L len te gaan. Nu vind ik F Meg te klein. Rapmund "er zeker bij moeten zijn". er net op begon te lijken dat beide opponenten de partij in de laagste versnelling zouden volmaken - met de beste kan sen overigens voor de Neder lander - barstte Zanetti los. De inmiddels tot vijftig punten opgelopen achterstand, werd door de Italiaan in een oog wenk teniet gedaan. Bevrijd van examenvrees en zonder te hoeven nadenken stopte hij de produktie pas na 96 carambo les en had hij nog slechts acht tien punten te vergaren. Van der Smissen was slechts matig onder de indruk van die prestatie en bedacht terstond het rake antwoord, dat hem de eerste wedstrijd- punten opleverde. „Ik geef het nooit op", verklaarde de all- rounder uit Sint-Willebrord. „Het was even slikken toen Zanetti loskwam met een serie van bijna honderd. Toen moest er wel iets gebeuren. In zo'n situatie voel ik me sterk". De weg, die de veelvoudig Nederlands kampioen met de ze 'tactiek' bewandelde was evenwel hobbelig en slopend. In de partij tegen de Luxem- buger Fonsy Grethen nam Van der Smissen aanvankelijk een grote voorsprong. Een iets te optimistische voortzetting bood Grethen echter een rian te mogelijkheid dichtbij te ko men. Opnieuw bleek de kreu- kelvrije zóne van Van der Smissens wedstrijdinstelling groot. Hij groepeerde het kunstivoor keurig aan de band en scoorde naar hartelust op de beslissende momenten. Over zijn spel was de West brabander niettemin minder te spreken. „Ik maakte soms de moeilijkste stoten, maar faalde toch enkele keren als het op simpel punten maken aankwam. Dat mag niet ge beuren, al ben ik blij twee las tige tegenstanders te hebben gehad. Zanetti en Grethen worden nog gevaarlijker als ze minder kans hebben hoog te eindigen". Hetzelfde kon nog niet wor den gezegd van titelverdediger Ludo Dielis en Raymond Ceu- lemans. Beide Belgen begon nen naast elkaar aan een in terland tegen Denemarken. Het klasseverschil was zo groot, dat het tijdschema weer begon te lijken op een echte dienstregeling. Ceulemans de gradeerde Thögersen in hoog tempo en met een gemiddelde van boven de twintig tot figu rant. Dielis had slechts iets langer medelijden met de jon ge debutant Lieberkind. De uitslagen: Eerste ronde: V.d. Smissen (Ned)200 26 49 7.69 Zanetti (Ita)187 26 96 7.19 Kobayashi (Jap)200 4116 4.87 Vier at (Fra)193 4115 4.70 Grethen (Lux)178 24 36 7.41 Wildförster (WD1)200 24 58 8.33 Ludo Dielis (Bel)200 16 70 12.50 Karsten Lieberkind (Den)56 16 18 3.50 Raymond Ceulemans (Bel)200 9 88 22.22 Kurt Thögersen (Den)49 9 23 5.44 Tweede ronde: V.d. Smissen20017 4511.76 Grethen12817 32 7.52 Wildförster20024 34 8.33 Thögersen114 24 16 4.75 Kobayashi200 18 40 11.11 Zanetti184 18 2910.22 Ceulemans20013 7015.38 Lieberkind491316 3.76 Dielis200 19 5310.52 Vierat148 19 24 7.78 Stand na twee ronden: 1. Ceulemans4 88 18.18 2. Dielis4 7011.42 3. Van der Smissen449 9.30 4. Wildförster4 58 8.33 5. Kobayashi4 40 6.77 6. Zanetti0 96 8.43 7. Grethen036 7.46 8. Vierat025 6.82 9. Thögersen023 4.93 10. Lieberkind018 3.62 ALKMAAR (ANP) - AZ'67 laat bij de laatste wedstrijd van het seizoen, zaterdag avond (19.30 uur) tegen Excel sior, het publiek gratis toe op de tribunes. In nauw overleg met de sponsor van de Alkmaarse eredivisieclub werd voor dat competitie-slot gekozen, AZ is de laatste zes duels ongeslagen gebleven. Eddy Planckaert verslaat Bernard Hinault (rechts) in de sprint. CR ANS-MONTANA (ANP/ SI) - De kennismaking met het Zwitserse hooggebergte is gis teren vele profrenners slecht bevallen. Na de tweede etappe van de ronde van Romandië, waarin de 1600 meter hoge Crans twee keer moest worden beklommen, resteren er nog elf kanshebbers voor de eind zege. In de eerste plaats, ritwin naar Robert Millar. De Schot slaagde er na de 181,5 kilome ter tussen Vevey en Crans- Montana met 22 seconden voorsprong aan te komen. Hij werd gevolgd door een groep van tien renners met onder meer Pascal Simon, Laurent Fignon, Steven Rooks, Stephen Roche, Jean-Marie Grezet, Silvano Contini, Vladimir Pa- nizza en de winnaar van de ronde van de Spanje, Eric Ca- ritoux. Van de ploeg van Peter Post handhaafde alleen Steven Rooks zich in de voorste gele deren. „Hij reed goed", gaf Pe ter Post zijn indruk weer. „Al leen miste hij de kracht veel kopwerk te doen. Hij kon bij blijven. Dat was voldoende". Meer indruk had Fignon op de ploegbaas gemaakt. „Die reed bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 15 mei vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 15 juni in 4 jaarlijkse termijnen van 15 juni 1988 af 15 mei a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 15 juni 1984 kosteloos bij banken en commissionairs geweldig. Hij heeft de achter volging op Millar vrijwel al leen geleid en kwam nog heel dichtbij". Robert Millar was tijdens de eerste beklimming van de Crans na 148,5 kilometer uit een groep van dertig man weggesprongen. Die afsplit sing was na 110 kilometer ont staan, toen de Rumeling, een col van de tweede categorie, opdook. Millar mocht vertrek ken en nam tussen de eerste en twee beklimming van de Crans ruim één minuut voor sprong. Pas toen de groep van een kleine dertig renners voor de tweede keer aan de voet van de Crans stond, werd de jacht op Millar serieus geopend. In die groep zaten aanvankelijk zes Nederlanders: Rooks, Win nen, Lubberding, De Rooy, Veldscholten en de in Italiaan se dienst rijdende Van de Vel de. Andere gereputeerde klim mers als Lucien van Impe, Jean-Rene Bernaudeau, Roger Alban en Bernard Vallet had den toen ontmoedigd afge haakt. Intussen reed Millar in zijn eigen strakke tempo omhoog. Zoals hij vorig jaar in de ron de van Frankrijk de zware Pyreneeën-rit op zijn naam bracht, zo liet hij zich gisteren niet van streek brengen door de naderende, steeds dunner wordende achtervolgende groep. Theo de Rooy moest er het eerst van af (Post: „Nog te weinig kilometers"), Lubber ding, Veldscholten en Van de Velde volgden hem spoedig. Peter Winnen bleef aanvanke lijk in het wiel van zijn ploeg- makker Rooks. Soepel draaide hij niet, maar op karakter bleef hij lang bij. Totdat Lau rent Fignon zich acht kilome ter voor de top aan de kop zet te en het tempo verhoogde. Winnen werd zijn eerste slachtoffer. Post: „Toch een teleurstelling. Ik had meer van hem verwacht. Maar ja, hij heeft geen compleet voor seizoen kunnen rijden en dat wreekt zich toch". Beat Breu, de Zwitserse klimgeit, werd het laatste die moest lossen en minuten ach terstand opliep. Fignon, die eerder al de proloog in deze ronde had gewonnen, halveer de in zijn eentje de achter stand. Pascal Simon, ploeg- makker van Millar, kwam niet verder dan zijn achterband en de rest van de uitgedunde groep ontbeerde de kracht om de Tourwinnaar daadwerke lijk te steunen. Post: „Ik geef Fignon een goede kans Ro mandië te winnen. Hij heeft zelfvertrouwen en bezit kracht. Iemand om rekening mee te houden". De beslissing in de ronde verwacht Post zondag op de slotdag. „Dan volgt er in de ochtend een las tig bergritje en daarna nog een individuele tijdrit". De uitslag van de tweede etappe is: I. Millar (Sch) 181,5 km in 5,26.16 (met 10 sec. tijdvergoeding), 2. Si mon (Fra)op 22 sec. (met 5 sec. tijd vergoeding), 3. Rooks (Ned) z.t. (met 2 sec. tijdvergoeding), 4. Fig non (Fra) z.t. 5. Caritoux (Fra) z.t., 6. Rüttimann (Zwi) z.t., 7. Contini (Ita) z.t., 8. Grezet (Zwi) z.t., 9. Ro che (Ier) z.t., 10. Panizza (Ita) z.t., II. Mottet (Fra) z.t., 12.Breu (Zwi) op 2.14, 13. Gutmann (Zwi) op 3.39, 14. Mas (Fra) z.t., 15. Torelli (Ita) z.t., 18. Winnen op 3.52, 22. Van de Velde op 5.11, 24. Lubberding z.t., 27. Veldscholten z.t., 31. De Rooy op 6.24, 63. Knetemann op 19.09, 66. Theunisse z.t., 86. en laatste Pirard op 28.31. Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Millar (Sch) 11.45.13, 2. Fignon (Fra) op 2 sec., 3. Roche (Ier) op 10 sec., 4. Simon (Fra) op 13 sec., 5. Mottet (Fra) op 18 sec., 6. Rooks (Ned) op 20 sec., 7. Grezet (Zwi) op 26 sec., 8. Rütti mann (Zwi) op 30 sec., 9. Contini (Ita) op 38 sec., 10. Panizza (Ita) op 42 sec., 11. Caritoux (Fra) op 51 sec., 12. Breu (Zwi) op 2.14, 13. Torelli (Ita) op 3.30, 14. Winnen (Ned) op 3.57, 15. Gutmann (Zwi) op 4.00, 22. Lubberding (Ned) op 5.13, 23. Veld scholten (Ned) z.t., 24. Van de Velde (Ned) op 5.14, 33. De Rooy (Ned) op 6.44, 62. Knetemann (Ned) op 19.00, 71. Theunisse (Ned) op 19.35, 83. Pi rard (Ned) op 28.44. Een lekke band werd Eric Vanderaerden gisteren nood lottig in de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinker ken. De drager van de rose lei derstrui maakte deel uit van de kopgroep van veertien ren ners, toen twintig kilometer voor het einde op een stuk kasseien de lucht uit zijn ach terband liep. Omdat er geen ploegleiderswagen in de buurt was, restte Vanderaerden niets anders dan te wachten op het achtervolgende peloton, dat een achterstand van ruim één minuut had. Het verlies van de leiders trui werd gecompenseerd door ploeggenoot Eddy Planckaert. Hoewel hij door het wegvallen van Vanderaerden de Post- ploeg in de kopgroep in zijn eentje vertegenwoordigde, vormde dat voor de snelle Belg geen belemmering de sprint te winnen. Bernard Hinault werd tweede en Serge Beuche- rie derde. Leo van Vliet maak te met Joop Zoetemelk even eens deel uit van de groep. Hinault nam door het onfor- tuin van Vanderaerden de lei ding in het algemene klasse ment. Zoetemelk is daarin de beste Nederlander met de vijf de plaats, op 30 seconden ach ter Hinault. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 196 km in 5.00.53 (met 8 sec. tijdvergoeding), 2. Hinault (Fra) z.t. (met 4 sec. tijd vergoeding), 3. Beucherie (Fra) z.t. (met 2 sec. tijdvergoeding), 4. Van- denbroucke (Bel) op 10 sec., 5. Dhaenens (Bel) z.t., 6. Van Vliet (Ned) z.t., 7. Bazzo (Fra) z.t., 8. Bon- due (Fra) z.t., 9. Va no verschelde (Fra) z.t„ 10. Zoetemelk (Ned) z.t.. 18. Walter Planckaert (Bel) op 1.12. Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Hinault (Fra) 10.56.18, 2. Bondue (Fra) op 10 sec., 3. Vandenbroucke (Bel) op 12 sec., 4. Cornillet (Fra) op 22 sec., 5. Zoete melk (Ned) op 30 sec., 6. Gauthier (Fra) op 31 sec., 7. E. Planckaert (Bel) op 34 sec., 8. Bazzo (Fra) op 45 sec., 9. Van Vliet (Ned) op 58 sec., 10. Vanoverschelde (Fra) op 1.01., 13. Vanderaerden (Bel) op 1.08, 20. Peeters (Bel) op 1.41. De tweede etappe in de Vre- deskoers resulteerde gisteren in een overwinning voor de Oostduitser Olaf Ludwig. Hij won na de rit tussen Maag denburg en Gera (194 kilome ter) in zijn geboortestad de sprint van het vrijwel comple te rennersveld. In de algemene rangschikking behield we reldkampioen Raab de leiding. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Ludwig (DDR) 194 km 4.38.55 (met 10 sec. tijdvergoeding), 2. Hu- benov (Bul) z.t. (met 6 sec. tijdver- goeing), 3. Novosad (Tsj) z.t. (met 3 sec. tijdvergoeding), 7. Verhoeven (Ned), 11. Hermans (Ned), 14. Daams (Ned), 52. Ducrot (Ned), al len in dezelfde tijd als de winnaar, 58. Alberts (Ned) op 9.39, 68. Van Poppel (Ned) op 22.09. Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Raab (DDR) 8.48.28,2. Ludwig (DDR) op 9 sec., 3. Oegroemov (Sov) op 11 sec., 11. Daams (Ned) op 25 sec., 13. Ducrot (Ned) op 26 sec., 39. Verhoeven (Ned) op 47 sec., 53. Hermans (Ned) op 1.16, 59. Alberts (Ned) op 10.09, 68.Van Poppel (Ned) op 22.43. LISSABON (RTR) - Don derdag is in een ziekenhuis in Lissabon de Portugese wielrenner Joaquim Agos tinho overleden, aldus me dedelingen van de artsen. Tien dagen geleden brak Agostinho zijn schedel bij een valpartij in de Ronde van Algarve, die werd ver oorzaakt door een overste kende hond. De 41-jarige profrenner was na zijn val, vlak voor de finish, weer op de fiets gezet, maar stortte na de beëindiging van de rit in elkaar. De ve teraan kwam in een diepe coma en werd kunstmatig in leven gehouden. Opera tieve ingrepen hadden geen succes. Vorige week werd Agostinho al klinisch dood verklaard. Slechts zijn hart werkte nog. De dodelijke afloop van het ongeval, dat Joaquim Agostinho vorige week maandag trof, heeft het professionele wielerpelo- ton van zijn monument be roofd. De Portugees, op 7 april 41 jaar geworden, was de nestor van de groep wielrenners, die vooral op de steile wegen van Euro pa hun brood verdienen. Agostinho, in zijn jeugd een fervent voetballer, kwam op betrekkelijk late leeftijd, 24 jaar, in de wie- Ierwereld terecht. Agostinho, geboren in Torres Vederes, 50 kilome ter ten zuiden van Lissa bon aan de Atlantische kust, toonde zich ook een typische laatbloeier. Net als Joop Zoetemelk was hij zuinig op het oersterke li chaam, een voorbeeld van lange levensduur in de slo- pendste aller sporten, de beroeps wielrennerij Agostinho reed gelijk op met Anquetil, overleefde de heersers als Merckx en Hinault; hij leek, kortom, onverslijtbaar. Tot 1967 werkte hij op de rietsuikerplantages in de Portugese kolonie Mozam bique. In dat jaar maakte hij zijn debuut als wielren ner. In 1968 werd hij door de Franse burggraaf en ploegleider Jean de Gri- baldy ontdekt in de Ronde van Brazilië. Dat jaar ein digde Agostinho als tweede in de Ronde van Portugal en werd zestiende in de strijd om het wereldkam pioenschap. Vanaf 1969 be gon hij aan een reeks soli de verrichtingen in de Ronde van Frankrijk, waardoor hij het ware sport-idool van het Portu gese volk werd. Grote overwinningen heeft Agostinho eigenlijk niet geboekt. Hij was een goede klimmer, een meer dan be hoorlijk temporijder. In 1969 kwam hij, gekoppeld aan de Belg Herman van Springel, tot het meest aansprekende succes uit zijn wielerloopbaan. Hij won de Trofeo Baracchi, de Italiaanse koppel tijdrit. Joaquim Agostinho nam van 1969 tot en met 1983 dertien keer aan de Ronde van Frankrijk deel. In '69 verwezenlijkte hij in zijn eerste Tour de achtste plaats. In 1971 werd hij vijfde; in '74 zesde. In 1978 en 1979 bereikte hij in de topjaren van Bernard Hi nault odk zijn eigen top vorm. Beide jaren beëin digde hij de Ronde van Frankrijk als derde. In die succesvolle j aren boekte de donkere krachtpatser vier ritoverwinningen; bij zijn debuut in 1969 alleen al twee, de etappes naar Mul house en Revel. In 1981 leek het einde van de spor tieve loopbaan van 'Ago' nabij. In de etappe naar Pleynet parkeerde de zachtaardige coureur zijn fiets op het binnenplein van een boerderij en stapte af. Agostinho bleef een heel jaar thuis in Torres Verderes. In 1983 maakte Agostinho, als veertigjari ge, echter weer deel uit van de formatie van De Gri- baldy, de ploeg van Sean Kelly en Jean-Marie Gre zet. Hij reed de Tour uit op de elfde plaats en boekte in juni zijn laatste succes van belang in een klimtijdrit in het Zwitserse Grabs. Dit jaar hield Agostinho, zes voudig kampioen van Por tugal, zich bezig met de op richting van de eerste Por tugese professionele wie lerploeg uit de geschiede nis. Hij stond zijn renners, van Sporting Lissabon, met raad en daad bij en zou in de maanden juni en juli weer in de Ronde van Frankrijk, zijn veertiende, aan de start verschijnen. In zijn wielerloopbaan maakte de Portugees drie keer een ernstige val. Twee keer in Parijs-Nice ('72 en '78), een keer in de Ronde van Frankrijk, die van 1979. Dat jaar kwam hij in gepakt in rollen verband toch als derde in Parijs aan. Zijn laatste, fatale valpartij in de vijfde etap pe van de Ronde van Al- garve, in Quarteira, door kruiste de toekomstplan nen van Agostinho defini tief. De renner was sinds 1970 getrouwd. MERKSEM (ANP) - Marjan Olyslager (Sprint) heeft gis teravond bij internationale at letiekwedstrijden in Merksem de 100 meter horden gewonnen in 13,32 seconden. De Bredase bleef met haar tijd slechts zes honderdste seconde verwij derd van het Nederlandse re cord, dat zij op 12 augustus van het vorig jaar bij de we reldkampioenschappen in Helsinki op 13,26 seconden bracht. Marjan Olyslager is nu nog 0,14 seconden verwijderd van de Olympische limiet, waarin zij in de periode van 15 mei tot 6 juli één maal moet voldoen. Afgelopen zaterdag won Mar jan Olyslager de 100 meter horden in Lisse in 13,43 secon den bij een tegenwind van ruim een halve meter. Els Vader (THOR) begon het seizoen in Merksem eveneens met een overwinning. De Zeeuwse fysiotherapeute, die zich vorig jaar niet plaatste voor de wereldkampioen schappen, won de 100 meter ir 11,46 seconden. Het NOC heef' voor uitzending naar Los An geles een limiettijd van 11,31 seconden gesteld. Zowel Mar jan Olyslager als Els Vadei hadden een ruime voorsprong op de concurrentie. Achtei Olyslager werd de Belgische Kris Vandercruyssen tweede in 13,97 seconden. Ingrid Ver- brugghen (Bel) bezette in 11,82 seconden de tweede plaats op de 100 meter. Later op de avond won Els Vader ook de 200 meter in een tijd van 23,32 seconden. Zij bleef daarmee 0,33 seconden verwijderd var de NOC-limiet voor Los Ange les. Achter Vader werd de Bel gische Karin Verguts in 24,0E seconden tweede. RECTIFICATIE Woensdag 9 mei jl. stond in onze advertentie een verkeerde openingstijd ver meld. Wij zijn voortaan elke dag tot 18.00 uur geopend, behalve op zaterdag tot 17.00 uur en op de koopavonden tot 21.00 uur. haar kapper, zijn kapper Halstraat 31 - Breda Een afspraak is niet nodig. I I V

de Stem | 1984 | | pagina 7