pen amens kamercommissie in rapport Opslag energie niet altijd zo voordelig 6Politiek klimaat is vergiftigd I )ezewd Centrumpartij strafbaar bij publikatie Jeugdwerkplan goed ontvangen Vrouw alleen vrijwillig het leger in Ambtenaren verliezen kort geding PAGINA o inning BINNENLAND1 IR. LIEVENSE: ALTING VON GEUSAU BIJ 10 MEI-HERDENKING Ambtenaar mag buurvrouw niet bespioneren Rechter: noodweertheorie wel kolder WINSEMIUS EN BRAKS: Cadmiumgebruik wordt beperkt BANEN VOOR 90.000 JONGEREN T5 grotere schaal dreigt de siever betrokkenheid het bedrijfsleven bij de verlening een soortgelijk t in de hand te werken, ien rendabele deelname Nederlandse onderne en aan de ontwikke- samenwerking voor- ■de wordt voor (een deel de hulpverlening is het groot dat de hulp. m aan de armste landen deze kant wordt geblok- i Omdat hun koop- ht het geringst is is een relatie met deze landen de Nederlandse onder- er minder aantrekkelijk. blijkt niet direct op wèl- djze Schoo profiteert van et verleden opgedane er- ngen die hebben uitge- ;n, dat de commerciële vaak te sterk werd be- d door het aanbod en te lig door de vraag. i meerjarenplanning, op een garantie voor effec- |ér hulpverlening, roept andere bezwaren op: at zo'n hulpprogramma ringsperiodes kan over- ijden, zou het alleen nen worden toegepast landensteun die in de ler op instemming van wel alle fracties kan re- :n. Dat beperkt de be iruimte van de huidige ister. uw voor de zon. ontdekken we onze issing. Het is een vol- cte illusie gebleken te :en dat je met minimale ielen sociale gelijkheid t scheppen. Een algemene andsregeling, inclusief basisinkomen voor ieder- maakt van mensen die naties lang door de tschappij zijn genegeerd geen geaccepteerde bur- Er wordt nog steeds uit uilnisbak gegeten. e politiek dan. Is van een A dan niets te verwach- Zij zegt toch bij uitstek partij voor genoemde :p te zijn? Felix Rotten- laat via de Haagse Post in, dat van de PvdA, irvan hij hoofdbestuurs- s, niets is te verwachten. :enberg: Ik vind dat het ie PvdA een burgerlijk tie wordt. De patsers in fractie, goed volgegeten ;n als De Vries en Castri- i, die je met een geweldig isme kunnen vertellen er niet deugt in de partij, ir die op menselijk vlak een ontwikkeling voor de hebben. Slagen die be- irders er nou in om het tact met dfe samenleving nderhouden? Dat is toch linste flauwekul. Dat lukt ze hebben er niet eens ijd voor. urIJPAG 11 ME11984 T28 PAGINA 3 ..•h een stuk pittig werk op iaraan de wat zwakkere ndidaten hun handen vol Hen hebben gehad. Het gemakkelijkste was g de laatste opgave (over belegging van een kapi- maar vwo-leerlingen fenen minder met opga- n over samengestelde in vest dan havo-scholieren. zo zal deze op zichzelf ze- r niet moeilijke opgave ;h weer problemen v0?r n aantal kandidaten heb- n opgeleverd. yan onze Haagse redactie GEEN PLAN VOOR DIENSTPLICHT njN HAAG - Minister De suiter van Defensie is hele- ,al niet zoals de Duitse rege- lu? van plan om in de toe- Ljst vrouwen op te roepen ,ls dienstplichtig soldaat. geboortecijfers zullen pe -iut zover teruglopen dat we elk geval niet tot het jaar 0) een tekort krijgen aan - innelijke - dienstplichtige 'militairen. Dat antwoordt de bewinds man op vragen uit de Vaste Commissie voor Defensie uit de Eerste Kamer. Commissie leden hadden zich ongerust getoond over het teruglopend aantal dienstplichtigen. De Ruiter deelt mee dat er geen enkele ongerustheid hoeft te bestaan. De minister van defensie deelt de Eerste-Kamerleden verder mee dat Nederland be hoort tot de NAVO-landen die „het meest in gebreke zijn ge bleven bij het naleven van het besluit van het bondgenoot schap om de defensiebegrotin gen jaarlijks met om en nabij de drie procent te verhogen". „In de jaren 1979-1983 is de groei gemiddeld 1,4 procent geweest. Vijf NAVO-landen bereikten de afgelopen vijf jaar een gemiddelde groei van 3 procent of meer, twee kwa men tot een groei van 2,5 tot 3 procent, in drie landen lag de groei tussen de 1,5 en 2,5 pro cent en in eveneens drie lag zij tussen de 0 en 1,5 procent", luidt de toelichting. De namen van deze twee landen evenals de namen van de andere NA VO-landen werden niet be kend gemaakt. Sekten onschadelijl DEN HAAG (ANP) - Nieuwe religieuze bewe gingen berokkenen geen schade aan de geeste lijke gezondheid. Beweringen dat lidmaatschap van sekten tot meer verzoeken om hulp zou leiden, worden niet gestaafd. Van een onzer verslaggevers BREDA - Opslag van energie is niet altijd voordelig, meent ir Lievense van het plan met die naam. Als voor opslag een fossiele brandstof wordt ge bruikt, komt dat op een ener gieverlies van ongeveer 25 procent te staan. Zoals we gisteren meldden, speelt de minister van Econo mische Zaken met de gedachte om het plan Lievense gedeel- Het is niet juist, dat sekten hun ledenwerving, in het bijzonder van aspirant-leden die psychische moeilijkheden hebben, weinig scrupuleus lijn. Er is juist sprake van grote terughoudendheid op dit terrein. Dit staat in een eerste versie van het één dezer dagen te verschijnen rapport van de Sektencommissie van de Tweede Kamer, die vier jaar geleden werd ingesteld om on derzoek te verrichten naar de activiteiten van de in ons land ipererende sekten. Er is wel kritiek. Bij voor beeld op de handelwijze van de Scientology Kerk. Die staat op gespannen voet met de vrij - beid van godsdienst. De kerk handelt in strijd met de eer biediging van de persoonlijke levenssfeer. De commissie meent dat de kerk haar optre- moet wijzigen, wil de be weging niet de kans lopen te worden verboden. De kerk legt dossiers aan van hen die met de kerk in aanraking komen en maakt gebruik van een soort leugendetector. De Verenigingskerk, beter bekend als Moon-sekte, maakt ach schuldig aan verheimelij king en misleiding. Deze con- clusie van de commissie heeft met name betrekking op de le denwerving, waarbij de grens van het toelaatbare wordt be naderd, zo niet overschreden. De Moon-kerk wordt ook ver- heimelijking verweten ten aanzien van fondswerving. De bweging wordt aangeraden voortaan met open vizier te werken. De commissie noemt de be zwaren die uit een oogpunt van geestelijke volksgezond heid tegen de kerk worden aangevoerd, niet gerechtvaar digd. Ze zegt in haar onder zoek geenszins een bewijs te hebben gevonden dat toetre ding tot de kerk ernstige ge volgen voor de geestelijke volksgezondheid van de be trokkenen zou hebben. Geheim In het vertrouwelijke en nog Seheime rapport is sprake van jen zeer welwillende opstel- jegens de Bhagwan-be- wging. De commissie noemt de aanspraak van de beweging op de status van kerkgenoot schap enigszins twijfelachtig. Ze adviseert Bhagwan de aan jaag in te trekken. De commissie noemt daar entegen de aanmelding tot kerkgenootschap van de Hare Khshna-beweging gerecht- 'aardigd. De ontwikkeling 'an deze beweging wordt als volgt beschreven: „Van een niet meer dan marginale hip- pie-achtige groep heeft de be weging in de loop der jaren aanmerkelijk aan volwassen heid gewonnen".De commissie spreekt wel haar bezorgdheid uit over het maatschappelijk functioneren van jonge kinde ren bij Hare Krishna. Er worden verder nogal wat kritische kanttekeningen ge plaatst bij organisaties als de Divine Light Mission en de Transcendente Meditatie, offi cieel bekend als de Stichting Onderwijs Wetenschap der Creatieve Intelligentie (SOW- CI). Deze laatste organisatie wordt vergeleken met een multinationale organisatie, in gericht als handelsonderne ming. De commissie wil af van de gemeentelijke registratie van de kerkelijke gezindte. De gel dende regels staan op gespan nen voet met de opvattingen over de verhoudingen tussen' kerk en staat. Registratie maakt inbreuk op de persoon lijke levenssfeer. Er wordt ge adviseerd de kerken zelf een administratie te laten voeren. In het rapport worden vraagtekens geplaatst bij de effectiviteit van de hulp van de zogeheten anti-sektebewe gingen. De verlangens van or ganisaties als Samenwerkende Ouders Sekteleden en De Keerkring zijn over het alge meen weinig concreet en slecht gemotiveerd. Kritiek is er ook op de me dia. De commissie concludeert, dat de massa-media duidelijk de zijde hebben gekozen van de anti-sektebewegingen. „Door veelvuldig het oor te le nen aan het geweeklaag van bestrijders en ruim tbaan te geven aan ex-sekteleden, voorzagen de media het pu bliek van een niet-aflatende stroom negatieve berichten, die tezamen een sinister beeld van nieuwe religieuze bewe gingen deden ontstaan." Deelnemers aan de 10 mei herdenking, onder wie oud-Kamerlid Schakel en WD-fractieleider Nijpels(tweede en derde van rechts). - fotoanp Van een onzer verslaggevers RHENEN - Prof. Alting von Geusau, bekend door publicaties over het NA- TO-bondgenootschap, heeft gisteren de regering een gevangene van aarzelin gen en wankelmoedig beleid genoemd wat betreft de plaatsing van kruisra ketten. „Het politiek klimaat is vergiftigd. Het veiligheidsdebat is ontaard in straatlawaai over kruisraketten", al dus Alting von Geusau in het congres centrum van Ouwehands dierenpark in Rhenen waar het overkoepelend co mité '10 Mei 40-84' de inval van de Duitsers in 1940 en de gevallenen op de Grebbeberg herdacht. Na de kranslegging op de Grebbe berg luisterde het gezelschap na de fel le uitvallen van Altin von Geusau naar de vredesacties die deze week worden gehouden tegen de kruisraketten. „On ze bijeenkomst is in de zogenaamde ac tieweek van zogenaamde vredelieven- den. Het is niet zonder reden dat juist deze dag, 10 mei, wordt gebruikt voor een werkonderbreking en dat de ker ken deze week worden misbruikt voor de actie." Volgens Alting von Geusau is de actieweek erop gericht fundamen ten van democratie aan te tasten en op gang gezet door volgelingen van de Sovjet-propaganda, die 'veel geraffi neerder is dan de nazi-propaganda in de jaren '30. Waarom is ons volk op drift en in verwarring", vroeg Alting om meteen daarna zelf het antwoord te geven. Hij gaf de schuld aan de regeringen die nu vijfjaar aarzelen over de plaatsing van kruisraketten. Verder beschuldigde Alting de vredesactivisten ervan het volk een redeloze angst voor het wa penprobleem aan te jagen. Buiten stonden tientallen vredesac tivisten met spandoeken tegen kruisra ketten. telijk in andere zin te gebrui ken. Hij wil met kern- of ko- lenenergie buiten de spitsuren water opslaan, dat tijdens piekuren hydroturbines in be weging zet om stroom te leve ren. Ir. Lievense rekent voor, dat opslag van water in spaarbek kens en het laten weglopen via hydroturbines vier maal een omzetting vraagt, neerkomen de op een verlies van 25 pro cent. Bij de combinatie kem- energie-wateropslag zal dat verlies moeilijk te berekenen zijn, omdat een kerncentrale dag en nacht doordraait. Een kerncentrale laat zich niet 'temperen'. Bij de combinatie olie- of kolencentrale-wateropslag doet zich de omzetting wel ge voelen. In dat geval zou het te overwegen zijn om de centra les buiten de piekuren minder te voeden met olie of kolen en minder stroom op te wekken en de minder gestookte brand stoffen in te zetten tijdens de piekuren. Het plan-Lievense, zo is bij de lancering ervan al gezegd, laat zich op meer dan een ma nier gebruiken. Lievense zelf ziet zijn plan om wind voor energie winning te gebruiken in eerste instantie een moge lij khied om goedkoop stroom op te wekken. Wind kost im mers niets. Eenzelfde betoog kan men afsteken bij het kop pelen van kernenergie en wa ter. Wie wordt de opvolger van Den Uyl? Meneer van Keme- nade in ieder geval niet. En het was zo leuk geweest: Van Ke- menadenuyl. Zou Marcel van Dam er tijd voor hebben naast zijn radio- en tv-werk? Of kan Wim Kok gepaaid worden als zijn con tract bij de FNV afloopt? Scouts van de PvdA zijn in middels op zoek gegaan naar de ideale kroonprins. Een charmante, knappe kerel op een wit paard, die zelfs de rode vrouwen in zwijm doet vallen. Prinsen zijn er genoeg, in Mo naco, Oostenrijk, Duitsland en ook in Nederland. Daar zijn we deze dagen wel achter ge komen. Er zit een heel nest prinsen in Europa! Als de mensen het krap krij gen, stijgt de aandacht voor de prins, hebben sociologen wel eens beweerd. Als ze dat nog niet gedaan hebben, zal dat binnenkort wel gebeuren. Pok hebben jonge meisjes op vallend veel aandacht voor kikvorsen. Of kikvorsten. Het meisje uit Dongen dingt bijvoorbeeld naar de titel 'Prinses van Monakie'. Een prins heeft geld, een prins lost alle problemen op. Dat denkt men. Maar dat gaat voor nederland niet op zolang de minister van sociale zaken De Koning heet. Met vorstelijke groeten, MERIJN Markerwaard MINISTER Winsemius (Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer) is niet bereid zich nu al uit te laten over de wenselijkheid van al dan niet inpolderen van de Markerwaard. ^«STERDAM (ANP) - Bij- 'tedsvrouw mevrouw Grum- tek uit Edam heeft donder ss het kort geding gewonnen *<j had aangespannen te- haar buurman, de ad- tect-directeur van de Ge- Jsentelijke Sociale Dienst in «Plaats. man had de handel en "sndel van de vrouw gevolgd 81 informatie doorgespeeld ®a(i de sociale dienst. Mede op «sis van die gegevens trok de «ïale dienst op 1 november or'g jaar de bijstandsuitke- van de vrouw in. 'ij tekende hiertegen be- aan, werd in het gelijk rateld en kreeg, met terug- etende kracht, haar uitke- on a Weer terug. Met het oog P de toekomst spande zij ook rwl660 geding aan bij de J 'htbank in Amsterdam. De Khter verbood donderdag de 'lunet-directeur om ooit nog dichtingen te verstrekken Jan de sociale dienst over de ndel en wandel van me- duw Grumböck. Dat hij J-ht bij haar in de buurt tont is onvoldoende reden deen dergelijke handelwijze l ""lijken. Dit is in strijd met beginsel van gelijke be steling van alle burgers, de rechter. AMSTERDAM/RHENEN (ANP) - De noodweertheo rie van de Centrumpartij raakt strafrechtelijk bezien kant nocht wal. (ADVERTENTIE) Patijn commissaris HET PvdA-Tweede-Kamerlid Schel to Patijn (47) wordt vrij dag door het kabinet voorge dragen als Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Patijn zal in deze functie Maarten Vrolijk opvolgen. Kerkwake ONGEVEER 200 mensen heb ben donderdagavond in de Grote Kerk te Den Haag deel genomen aan de landelijke kerkwake die de Raad van Kerken in Nederland had ge organiseerd in het kader van de actieweek tegen de kruisra ketten. Aan de actieweek te gen de plaatsing van kruisra ketten hebben volgens ramin gen van de vredesbeweging ruim 2.000 plaatselijke Kerken meegedaan. Als de CP die theorie zou publiceren, zou ze zowel straf baar als onrechtmatig hande len. Nu echter niet vastgesteld kan worden dat de partij zelf die beweringen in de publici teit heeft gebracht, moeten de eisen van de Anne Frank Stichting afgewezen worden. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Amster dam, mr. H. van Breda, don derdag bepaald in zijn vonnis in het kort geding dat de Anne Frank Stichting had aange spannen tegen het weten schappelijk bureau van de Centrumpartij en de voorzit ter daarvan, dr. W.J. Bruyn. Aanleiding voor het geding was de nota 'Nederland voor de Nederlanders' van Bruyn, waarin deze beweerde dat ge weld van Nederlanders tegen buitenlanders onder bepaalde omstandigheden als noodweer gekenmerkt zou kunnen wor den. De Anne Frank Stichting had geëist dat het Bruyn ver boden zou worden nog langer dit soort uitspraken te doen en tevens dat de nota niet ver spreid wordt zolang die bewe ringen er nog in staan. De nota kreeg bekendheid door een ra dio-uitzending van de VARA, waarin ook Bruyn te horen was. Volgens Van Breda vindt de theorie van de CP geen enkele steun in het recht en kan die alleen maar gebrandmerkt worden als een aansporing tot geweld van Nederlanders te gen buitenlanders door een poging tot rechtvaardiging hiervan. Hij was echter van mening dat het verweer van de CP, dat zij niet zelf de pu bliciteit gezocht had, maar dat de nota was uitgelekt, vermoe delijk via het ex-lid Fresco, aanvaard diende te worden Volgens van Breda is het, nu de CP de nota niet heeft gepu bliceerd, in het licht van de vrijheid van meningsuiting nog te vroeg voor een civiel rechtelijk optreden. Het Tweede Kamerlid Jan maat van de Centrumpartij is donderdag niet toegelaten tot een herdenkingsbijeenkomst op de Grebbeberg in Rhenen, georganiseerd door het comité '10 Mei '40-'84'. Het comité, waarin onder meer de stich ting Geestelijke Weerbaar heid, 'Gezag en Vrijheid', het Interkerkelijk Comité Twee zijdige Ontwapening (ICTO) en organisaties van oud-strij ders vertegenwoordigd zijn, liet Janmaat en zijn fractie medewerker Vierling niet toe omdat ze niet over een toe gangskaart beschikten. Toen Janmaat en Vierling zich wil den aansluiten bij een stille tocht naar het herdenkings monument op de Grebbeberg, werden zij door de politie weggestuurd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii DEN HAAG (ANP) - Minister Winsemius van Milieubeheer en minister Braks van Landbouw willen een aantal maatregelen nemen om de belasting van mens en milieu met cadmium te ver minderen. De ministers kondigen dat aan in de notitie 'Cad mium in het milieu' die zij aan de Tweede Kamer hebben ge stuurd. Eén van de maatregelen die de bewindslieden willen nemen is het opstellen van een programma om te komen tot een aanzien lijke vermindering van de gemiddelde cadmiumgehalten van fosfaatmeststoffen en voerderfosfaat. De richtlijn van de Unie van Waterschappen voor het gebruik van vloeibaar zuive ringsslib in de landbouw zal, zo kondigen ze ministers verder aan, binnenkort worden aangescherpt. Nog voor de zomer zal een advies gereed komen over het cadmiumgehalte in eet- en drinkwaren. Cadmium is een zilverwit metaal, goed buigzaam, zeer goed bestand tegen roest en goed soldeerbaar. Voeding is de belang rijkste bron van blootstelling van de mens aan cadmium (95 pro cent). Voor drinkwater geldt dat in geringe mate (4 procent) en voor lucht in zeer geringe mate (1 procent). iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze redactie binnenland DEN HAAG/BREDA - Werkgevers, werknemers en ook het kabinet hebben positief gereageerd op het jeugdwerk plan van de Industriebonden FNV en CNV en werkgeversorganisaties AWV en FME, dat vandaag officieel zal wor den gepresenteerd. De overige organisaties van werkge vers en werknemers toonden direct na het moeizame bereikte akkoord hun blijdschap, het kabinet deed dat in de uitnodiging aan de Stichting van de Ar beid. Het kabinet beloofde in die brief een deel van de uitvoering van het plan voor rekening van de overheid te nemen, als de industrie tot afspraken komt. Nog gisteren wees premier Lubbers op de jaarvergadering van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) in Breda de werkgevers op de noodzaak dat ook zij meer zouden doen aan de op lossing van de werkloosheid, met name voor de jongere werklozen. Lubbers be toogde dat werkgevers met werk ook werk kunnen maken. Hij zag meer werkgelegenheid vooral mogelijk in het midden- en kleinbedrijf én door arbeids tijdverkorting. Eind vorige maand staakten de onder handelingen tussen de industriebonden FNV en CNV met de Algemene Werkge versvereniging (waarin grote bedrijven als Philips, Shell en Akzo) en de metaal- geverswerkbond FME. De werkgevers verklaarden toen niet verder met de plannen in zee te willen gaan, zolang de overheid geen toezegging voor deelname zou doen. Overigens zijn de onderhandelingen twee maanden lang in alle stilte gevoerd. Alle aandcht richtte zich op de bestrij ding van de jeugdwerkloosheid, waar over naar verwachting ook in de Stich ting van de Arbeid volgende week woensdag afspraken gemaakt worden. Overigens meent het kabinet dat een deel van de aan het bedrijfsleven toege- zegde lastenverlichting 1,2 miljard) kan worden ingezet voor bestrijding van dfe jeugdwerklooheid. Het plan van de werkgevers en werk nemers richt zich op jongeren die dit jaar van school komen en volgend jaar nog zonder werk zitten. Naar verwachting zijn dat er in totaal 70.000. Aan deze groep worden 20.000 langdurig werkloze jongeren toegevoegd. Om deze jongeren aan werk te helpen dienen in het bedrijfsleven en bij de overheid de volgende maatregelen te worden genomen: uitbreiding en versterking van het leerlingwezen; leerplaatsen voor functies waarvoor tot nog toe geen praktijkervaring werd op gedaan; mogelijkheden voor deeltijdbanen voor jongeren vergroten, bijvoorbeeld door het scheppen van groeibanen van 20 naar 32 uur per week. Groeibanen zowel voor jongeren die uit het dagonderwijs komen als jongeren die hun leerfase hebben af gesloten. Over de financiering van het plan zijn nog geen afspraken gemaakt. Bonden en werkgevers willen bedrijfstak of onder neming zoveel mogelijk ruimte bieden het plan naar eigen goeddunken in te vullen. Het VNO reageerde gisteren positief, maar vindt dat de bestaande koppeling tussen leer- en arbeidsovereenkomsten moet worden opgeheven, dat de jongeren die in de leerfase zitten een vergoeding krijgen in plaats van het jeugdmini- mumloon en dat er geen verband meer moet bestaan tussen de hoogte van de uitkeringen en die van de deeltijdbanen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De ambtena- rencentrales hebben hun kort geding tegen minister Riet kerk verloren. De ambtenaren eisten van Rietkerk dat hij voor 1984 1 van de totale loonsom - dat is ƒ690,- miljoen - ter beschik king zou stellen voor nieuwe arbeidsplaatsen. De plaatsen komen vrij door de 1 ar beidstijdverkorting per 1 ja nuari dit jaar. Volgens de cen trales heeft Rietkerk voor 1984 dit bedrag toegezegd. Rietkerk heeft steeds ont kend een toezegging te hebben gedaan, omdat pas eind van dit jaar alle vrijgekomen ar beidsplaatsen (12.000) opnieuw zullen zijn bezet. Dat zou bete kenen dat slechts de helft van het door de centrales genoem de bedrag nodig zou zijn. Riet kerk noemde dit een „kwestie van begrotingstechniek". Helemaal brandschoon is Rietkerk niet uit het geschil gekomen. Volgens Wijnholt ligt het voor de hand dat de ambtenaren vertrouwden op geld voor een volledige herbe zetting, omdat de arbeids duurverkorting al in janauri was ingegaan. Rietkerk had van begin af aan open kaart moeten spelen. Staatssecretaris: Demonstranten geen, politie wel belasting verschuldigd in Woensdrecht Van onze parlementaire redactie DEN HAAG De demonstran ten die in het Vredes actie kamp in Woensdrecht bivak keren zijn geen toeristenbe lasting verschuldigd, de poli tiemensen die in het ME-op- leidingscentrum verblijven wel. Dat antwoordt staatssecre taris Van Amelsvoort (Bin nenlandse Zaken) op schrifte lijke vragen van de WD-Ka- merleden Dijkstal, Jacobse en Hermans, die meenden dat hier van een ongelijke behan deling sprake was. Volgens de staatssecretaris houdt de op het oog ongelijke behandeling verband met het feit dat de verblijfsbelasting alleen geldt voor personen die voor hun verblijf anderszins al betalen. De demonstranten doen dat niet, de in het ME- opleidingscentrum gelegerde politiefunctionarissen wel. Volgens Van Amelsvoort houdt de gemeente Woens drecht het recht haar belas tingverordening zodanig aan te passen dat ook de demon stranten verblijf sbelasting verschuldigd zijn, maar de staatssecretaris zelf zegt er meteen bij dat een dergelijke belastingheffing in de prak tijk nauwelijks uitvoerbaar zal zijn.

de Stem | 1984 | | pagina 3