e in Waar blijft provincie- geld voor het toerisme?9 J. van Maldegem wint Compiègne KI )RT MIDDEN" -ZEEUWS Weer aanslag op kat in Oostburg IJzendijke achter gebruiksverordening fEEL FEESTEN EN EVENEMENTEN biüê puperstar- finale in pestdorpe ZEELAND 3 IiNSPAG 8 ME11984 VAN ZEELAND 0TIEK ASSELBERGS OP GS: [kerkvoogdijen lijeen in Goes et lutsacademie Presenteert jpleiding Pedagogiek uiddorpe Mini-Parijs DIER IN DE KOP GESCHOTEN Verkiezing best verklede T erneuzenaar Aardenburg Volksdansgroep Vranje treedt op in Aardenburg Eenvoudiger walradar- systeem langs Schelde markten T20 PAGINA ZEELAND 4 inensluishoofd tot 1893 dienst 190 op 1891 ge- mingen aan de rensmuseum. Twee andere n hulp en wis- :lingen aan wal ulploods L. Mi- leed echter aan ^an dit ongeval. 'sen' e (officiële) Bel- derlandse lood- later ook Ter- ie zich als loods ;d hadden, om ens uit te druk- vandeling wer- rticuliere lood- Isen' genoemd, zij omdat het schepen op het aan de loods- voorbehouden. >en kapitein vrij een loods te ne- iroverzicht 1928 odsween wordt dat deze 'particulieren ijls zeer weinig chikt, die zich het verrichten ;nsten. Er zijn bekend', zo apporteur, 'dat erder paard en il zette om sche- van Gent te lat dergelijke /ijls schade ver- zal niemand i'. it leest zou men loven dat de minder kundige en. Maar niets is ir. Oudere Ter hoeven alleen ren te horen van Molema, Mi- ee, Kees Leunis Oppen (in 1940 irticulier loods) eten dat met bedoeld werd: Oluln /4n rmlrlnli'ilrn iv» mpoctor IC hot 'ill tore! t rronrvi A Fan een onzer verslaggevers |SLUIS - Het wordt langza merhand 'van de gekke' dat er l.j al anderhalf jaar een pro- liaciale promotie-pot voor re- Itreatie en toerisme bestaat - I jjoud zeven ton -, maar dat ■ie richtlijnen voor toekenning |(>n een bijdrage uit dit fonds |[0g steeds niet bekend zijn. Dit stelde burgemeester J. Ilsselbergs van Sluis gisteren tijdens de presentatie van het activiteiten-programma, dat is bedoeld om het Zeeuws- Vlaamse grensstadje zijn oude glorie als internationaal koop centrum terug te geven. Ter dekking van de kosten (ruim 1,2 ton per jaar) had de gezamenlijke Sluise midden stand ook graag een beroep willen doen op het provinciale promotie-fonds. Maar omdat de verdelings-normen nog niet bekend zijn kan men dat voor lopig wel vergeten. „Sluis is de zuidelijke in valspoort van Zeeland en een financiële injectie door de pro vincie in het grootscheepse promotieplan van de midden stand zou op z'n plaats zijn ge weest", aldus Asselbergs. „Maar vorige week hoorde ik tot m'n schrik uit de mond van recreatie-gedeputeerde Ven- tevogel, dat de verdelings-cri- teria voor de zeven ton pas dit najaar zullen worden gefor muleerd". Volgens de Sluise burge meester is het 'uiterst vreemd' dat de provincie maar steeds niet tot uitkering wil over gaan, terwijl men alom in toe ristisch Zeeland om het geld zit te springen. Asselbergs: „Blijkbaar gaat het om een speciaal bezuinigingsbeleid. Die zeven ton waren voor vier jaar, waarvan er straks al twee om zijn zonder dat één cent is uitgekeerd. Op die ma nier heeft het provinciebe stuur zonder iets te doen al 350.000 gulden bespaard". Burgemeester Asselbergs: .'van de gekke'. - FOTO DS STEM/CORJ. DE BOER Promotie Sluis jaarlijks 1,25 ton kost Van onze duivensportmedewerker GOES - De Concoursbond Zuid-Beveland hield met 2366 duiven een kringvlucht vanuit Compiègne. De uitslag: 1. J. van Maldegem te Hein- kenszand (1202,05 mpm). 2. J. van de Velde te 's-Heer Arendskerke, 3 en 4. H. van Noorden te Kruiningen, 5. M. Jeremiasse te Wemeldinge, 6. M. van Lexmond te Heinkens- zand, 7. Jac. Geys te 's-Hee- renhoek, 8. P. van 't Westein de, 9. M. Ars, beiden te Lewe- dorp, 13 en 15. P. de Vos te 's- Heerenhoek, 14. A.P. Driedijk te Lewedorp. De Zeeuw te Goes met 402 duiven (1171,74 mpm). 1. R. Krijger, 2. P. Schrijver, 3 en 7. Steenhard-Prin- cen, 4 en 5. Wagenaar-Toonder, 6. W. de Witte, 8. J. Lamain, 9. D. Brouwer en dochter, 10. Sj. Koks. De Uiver te 's-Heer Arendskerke met 203 duiven (1202 mpm). 1. J. van Maldegem, 2 en 6. J. van de Velde, 3. M. Lexmond, 4. F. Ver meulen, 5 en 10. L. Goedegebure, 7 en 9. D. Rijk, 8. M. Koens. Vriendenkring te 's-Heerenhoek met 192 duiven (1183 mpm). 1 en 6. Jac. Geys, 2,3 en 5. P. de Vos, 4. G. Verbart, 7. A. Westdorp, 8. Combi natie C. en A., 9. Joh. de Jonge, 10. Sj. vanEykeren. De Postduif te Lewedorp met 187 duiven (1183 mpm). 1. P. van 't We steinde, 2. M. Ars, 3,6,7,8 en 9. C. Hermes, 4. A. Hazen, 5. A.P. Drie- dijk, 10. P. Pieters. Overvliegers te Ovezande met 94 duiven (1164 mpm). 1,2,4,7 en 8. P. Oele, 3,6 en 10. J. Doene, 5. Joh. Rentmeester, 9. J. Kievit. De Zwlauw te Kwadendamme met 167 duiven (1172 mpm). 12, en 9. H. Beulens en zoon. (Voor de derde keer in successie werd de wed- Van onze correspondent Ij'ESTDORPE - Bij de West- lisrpse boogschuttersvereni- |;:ng Sint Sebastiaan wordt op I Tijdag 11 mei de slotavond Behouden van de Sasse super- |i'.arwedstrijden. Deze avond Ibegint al om zes uur en er zal Beschoten worden naar de li'aande wip. I Fan een onzer verslaggevers ■SOES - De vereniging van Kerkvoogdijen in Zeeland Koudt 14 mei haar jaarverga- Kering in Goes in de Prins van Itoanje. Aanvang 19.30 uur. Naast het huishoudelijke ilte zal Mr. J. van Aart- la, oud-commissaris van de Koningin in de provincie Zee- |«d, een inleiding houden met I's titel „Monumentale Ker- (lenin Zeeland." ;ie Van maandag 7 woensdag 30 mei er een winkeliersac- iden. Iedere klant »n formulier me' >r 20 stempels, voor teding van ƒ5,- krijg een stempel van a Op 22 en 30 mei e prijswinnaars êe~ Pe eerste trekking ,llem Beukelszoon en e in café De Land- ide trekkingen be~ 120.00 uur. est - De midden-; ëniging Willem B houdt op hemel 31 mei, een wate is het bekende sP® ir in'. De wedstrijd ing nabij het spo bedoeling is dat® plank van 40 cenh jed met een zelfg? ets zo vlug mogeWk overkant wordt g »even om deel te tot 30 mei in cafe ve |öDDELBURG - De Nutsaca- ®ie Rotterdam-Middelburg Tenteert donderdag 10 mei i een openbare bijeen- de opleiding Pedago- |Ptk tweede graad. - opleiding mag zien in «eland in een goede belang- Ming verheugen. Vorig jaar N er mee gestart en ook 'W het volgend cursusjaar pt zich al een aantal stu- i aangemeld. bijeenkomst is vooral ld voor instellingen die 'ielmatig met het vak peda- Wt hebben te maken, zoals 'fanisaties op maatschappe- gebied en ouderverenigin- van gehandicapte kinde- :S De Nutsacademie wil •dichting geven over de op- •™hg en staat tegelijkertijd voor discussie. e commissaris van de ko- '8'h, dr. C. boertien, spreekt '■openingswoord. Er worden 5er verschillende inleidin- gehouden. De bijeenkomst •Stat om 15.30 uur en duurt «8.00 uur. De rk Bond voor ®ren afdeling Zuiddorpe/ *[slag heeft voor 22 mei het bitstapje van het sei- J1 op het programma. Het If een bedevaart naar takker. Men vertrekt om st.fon en is dan op tijd in akker om er een mis bij te en en om 14.00 uur een lof J'reek aan de grot. Daarna, een rondrit gemaakt bezienswaardige plaat- 1 et> na een diner gaat het richting Zuiddorpe, waar fond 21.00 uur hoopt de 'ten. Ook niet-leden van "d kunnen zich voor dit «opgeven. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Via een groot aantal acties, feesten en evenementen en via een uitgebreide publici teitscampagne in België, Noord-Frankrijk en Zuid-Engeland wil Sluis zijn positie als inter nationaal koopcentrum gaan versterken. Daarvoor moet per jaar 125.000 gulden op tafel ko men, een bedrag dat voor het grootste deel (een ton) door de plaatselijke ondernemers zelf zal worden op gebracht. Voor de resterende 25 mille wordt een be roep gedaan op de gemeente Sluis. De Sluise belangenvereni gingen (middenstand, horeca, WV, actie-comité 'Hier is Sluis' en Stichting Herinrich ting Winkelcentrum) hebben de handen ineen geslagen en zijn voor het eerst met een ge zamenlijk programma naar buiten getreden. Dit werd gis teren gepresenteerd in de ge restaureerde korenmolen De Brak. Met dit programma, dat wordt gekoppeld aan de eer der genoemde publiciteits campagne, hoopt Sluis het in het begin van de jaren tachtig onder invloed van de algeme ne recessie en het ongunstig koersverloop van de Belgische frank verloren gegane markt aandeel weer ter herwinnen. Daarvoor wil men meer (dag) toeristen lokken uit België, Frankrijken Engeland. Het programma gaat op 19 en 20 mei van start met een Frans weekend. Sluis zal dan worden herschapen in een mi ni-Parijs, inclusief Eiffeltoren (20 meter hoog), boekenstal letjes, troubadours en orkest jes, culinaire wedstrijd voor particulieren (koude schotel), een expositie van affiches over 60 jaar Franse film en een show van Franse old-timers. Van 31 mei tot en met 3 juni staat Sluis in het teken van de opening van het heringerichte stads- en winkelcentrum. Staatssecretaris Piet van Zeil is aangetrokken voor het offi ciële gedeelte, dat wordt om lijst met tal van activiteiten, zoals een 'fiets er 'ns in', vee markt, volksspelen, dweil bands en een Breugheliaanse maaltijd. De nieuwe geluids installatie - bemand door de Oostburgse ziekenomroep Ra dio Delta - zal dan voor de eerste maal voor sfeerverho- gende muziek zorgen. Verder zijn geprogram meerd een Engels weekend (23/24 juni), braderie en ker mis (29 juni t/m 1 juli), inter nationale zwemwedstrijden op de lange baan (7/8 juli), inter nationaal Belfort tennis-toer- nooi (9 t/m 15 juli), Preuvene- ment (14/15 juli), kinderweek end (4/5 augustus), Mossel feesten (17 t/m 19 augustus), festival voor straatorkesten (1/2 september), paardenkoet- sen-show met ringrijderij (15 september) en een najaars-, sinterklaas- en kerstactie. Dit programma wordt, uit gebreid met meer details en veel informatie over Sluis, op genomen in een speciale pro motiekrant die nog deze maand in een oplaag van 100.000 exemplaren en in drie talen zal worden verspreid langs de Belgische en Zeeuwse kust, het Veerse Meer en op Walcheren en de Bevelanden. Het eerste Zeeuwse kleder drachtenmuseum, gevestigd in de St. Annahoeve bij Sluis, zal rond 1 juni zijn deuren offi cieel openen. Het museum zit nog dringend verlegen om en kele Zeeuws-Vlaamse kleder drachten, die men graag in bruikleen wil ontvangen. De speciale Sluise wijn ('Cu- vée Sluis', een 'kleine' Bour gogne) blijkt een succes te zijn. Sinds de presentatie van de edele drank, nog geen twee weken geleden, zijn er al 6000 flessen over de toonbank ge gaan bij de Sluise horeca en Kliiters fV 1 Nicole van Hulle met poes Poele, die een oog moet missen als gevolg van een aanslag met een windbuks. - FOTO GERARD BLAAKMAN GOES - Gemeenteraad - Bij de Goese gemeenteraad van donderdag 17 mei komt onder meer de sanering van de ver ontreinigde grond en het ver vuilde grondwater bij de was serij Zeetex en de voormalige gasfabriek in Goes aan de or de. B. en W. stellen de raads fracties voor een voorlopig be drag van 256.250,00 gulden be schikbaar te stellen om de boel schoon te maken. Verder bui gen de raadsleden zich over het voorstel van het dagelijks bestuur om groen licht te ge ven voor de stichting van een basisschool van de vrijge maakte gereformeerde ker ken. Een ander agendapunt vormt de benoeming van P. van Weerlee tot directeur van de openbare Van Dusseldorp- mavo. De vergadering begint 19.00 yur in dg raadzaal van het stadhuis. GOES - Motel - Burgemeester mr. W. Blanken van Goes slaat dinsdag 15 mei om 15.00 uur de eerste paal voor de bouw van Motel-Goes. De bouw van dit grootschalige horeca-bedrijf is geraamd op 11 maanden. Het is de bedoeling dat het gebouw 1 maart volgend jaar openge steld wordt. GOES - Opening - De gedepu teerde mr. J. P. Boersma opent vrijdag 18 mei om 14.00 uur het nieuwe onderkomen van de Stichting Regionaal Educatief Centrum De Bevelanden - Tholen in de Zusterstraat in Goes. Voorafgaand aan de opening is er in hotel Termi nus een bijeenkomst met toe spraken. GOES - Vergadering - Het Waterschap Noord - en Zuid- Beveland houdt woensdag 23 mei een openbare algemene vergadering in het Water- schapshuis in Goes. De aan vang is 14.00 uur. GOES - Opheffing commissie - De Goese welzij nscommissie is van mening dat zij er tot dusver niet in is geslaagd een acceptabel instrument voor prioriteitsstelling in de Goese welzijnssector te ontwikkelen en stelt daarom de gemeente raad in een brief aan het dage lijks bestuur van Goes voor, de commissie op te heffen. De welzij nscommissie vergadert over deze kwestie op dinsdag 15 mei in het stadhuis. De aan vang is 19.30 uur. GOES - Jubileum - Het Ne derlands Genootschap tot Op leiding van Leraren voor het Beroepsonderwijs (NGOLB) viert vrijdag 11 mei het 25 - ja rig bestaan van de Deeltijd - Lerarenopleiding voor techni sche vakken in Goes. Er zijn dan drie sprekers: Gedepu teerde drs. R. C. E. Barbé.drs. M.Beinema, lid van de tweede kamer der Staten - Generaal en NGOLB - voorzitter ir. L. C. M. Touw. De bijeenkomst wordt gehouden in de aula van de scholengemeenschap Groot Stelle in Goes. Het begint 15.00 uur. HE1NKENSZAND - Festival - Liefhebbers van Big Band- muziek kunnen zaterdag 19 mei terecht in het ontmoe tingscentrum De Stenge in Heinkenszand. In totaal zeven muziekgroepen uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Hol land verzorgen daar dan een Big Band festival dat 14.00 uur begint en duurt tot in de late uurtjes. Van onze correspondente OOSTBURG - Opnieuw is in Oostburg een kat het slachtoffer geworden van een aanslag. De poes van Tonnie Boogaard en Ni cole van Hulle uit de Zandstraat werd in de kop geschoten. Vo rig jaar vonden in dezelfde omgeving enkele katten de dood, na dat ze hadden gegeten van vergiftigd vleesafval, dat opzettelijk was neergelegd. De poes Poele van Tonnie Boogaard en Nicole van Hulle over leefde echter de aanslag. Het kogellje van een windbuks moest door dierenarts Pol van de Vijver uit IJzendijke worden verwij derd en na een verblijf van enkele dagen in de dierenkliniek kon het dier weer naar huis. Gehandicapt, want het moet voor taan een oog missen. Tonnie en Nicole zijn zeer verontwaardigd over de laffe daad. „Wie last heeft van een kat moet dat tegen de eigenaar zeggen of het dier wegjagen door water naar hem te gooien, desnoods een kluitje grond, maar je gaat toch niet schieten op een huisdier", zeggen ze. Poele, die van zeer dichtbij moet zijn beschoten, wordt nu noodgedwongen aan een lijntje uitgelaten. „Voor een vrij dier als een kat is dat natuurlijk niks, maar zolang de dader niet is gepakt durven we Poele niet meer buiten te laten lopen". Uiteraard is er aangifte gedaan bij de politie, maar het enige bewijsstuk - het bukskogelije - maakt het vinden van de dader vrijwel onmogelijk. Dierenarts Pol van de Vijver voegt hieraan toe dat de aanslag op Poele geen incidenteel geval is. „Dezelfde dag heb ik ook nog een kat uit Aardenburg moeten opereren, die eveneens was be schoten. Dit soort aanslagen komt regelmatig voor. Een akelige vorm van sadisme of burenhaat, die wordt afgereageerd op een onschuldig dier". Van de Vijver zegt te hopen dat de mensen die zich aan derge lijke lage praktijken schuldig maken zich eens gaan realiseren wat ze aanrichten. De dierenarts: „Door gif sterven katten een vreselijke dood, maar ook met een windbuks bezorgen ze een dier vaak verschrikkelijke pijnen. In het geval van Poele drukte de kogel op een oogzenuw: ronduit afschuwelijk. Omdat het vaak moeilijk te bewijzen valt wie de dader is, kunnen we he laas weinig tegen deze vorm van sadisme doen". vlucht in Kwadendamme gewon nen door dezelfde duif.) 3. M. Bou- dens, 4,5,7,8 en 10. J. van 't Westen- de, 6. F. Claessens. Blauwe Doffer te Hans weert met 158 duiven (1058 mpm). 1,5 en 7. A. de Leeuw, 2 en 4. A. Dommanchet, 3. F. Vette, 6. De Klerk en zoon, 8. De Leeuw en zoon, 9. J. Blom, 10. A. de Klerk. Vrijheidsduif te Kruiningen met 317 duiven (1189 mpm). 1,2 en 5. H. van Noorden, 3,4 en 7. M. van Iwaarden, 6 en 8. J. van Schilt, 9. K. Bauer, 10. Van Bommel en zoon. TERNEUZEN - De Stichting Noordstraat Promenade houdt zaterdag 12 mei een wedstrijd 'Best verklede Terneuzenaar in historische kledij'. Van 14.00 tot 14.15 uur kan iedereen in historische kledij zich melden bij café Du Com merce aan de Markt. Een jury zal daarna tot half vier de deelnemers, die dan in de Terneuzense Noordstraat moeten lopen, beoordelen. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking nabij café Du Commerce. Als prijzen zijn waardebon nen te winnen die kunnen worden besteed bij de leden van de Terneuzense winke liersvereniging. Plaatselijk nieuws Avondfietsvierdaagse - Trim- club Aardenburg houdt van 14 tot en met 17 mei een avond- fietsvierdaagse. Zowel trim mers als gewone fietsers kun nen deelnemen. Er wordt elke dag een afstand van 30 kilo meter gereden en de vertrek tijd is 18.45 uur bij café Cen traal aan de Beekmanstraat. Inschrijven is mogelijk vanaf 18.30 uur. Volksdansen - Zondag 20 mei treedt het volksdanstheater Vranje uit Vlissingen op in de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Sint-Bavostraat, aan vang 15.00 uur. Vranje komt met 25 dansers en danseressen en een eigen orkest. De groep is gekleed in Walcherse kle derdracht. Ook twee inwoners van Aardenburg doen mee, namelijk Wim Roth als lid van het orkest en Emmy Wage als danseres bij de groep. Burgerlijke stand - Geboren: Tine, dv R. van Vooren-Chys; Angelique, dv P. de Smet-Wil- lemarck; Michel, zv T. Msi- tiaen-De Die. Ondertrouw: Franky Decock, 21 uit Maldegem en Monique Goethals 21; Harold van Pa rijs, 24 en Christina Ramme- laere 20 uit Sluis; Harold Buijsse, 25 en Dominique van de Vijver, 20 jaar. Overleden: Maria Vanhaelen, 82; Auguste Verhamme, 77, wed v E. Buysse; Alphons Heiindrikx. 80, ev C. de Smet. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De dorpsraad IJzendijke is voor vast stelling van een herziene Gebruiksverordening Ge bouwen voor de gemeente Oostburg, mits gekoppeld aan een stringent uitgevoerd renovatiebeleid. Dit werd gisteravond be kend gemaakt tijdens de maandelijkse dorpsraadver gadering in café De Lozanne te IJzendijke. De dorpsraad zal dit standpunt via een brief aan het Oostburgse college kenbaar maken, terwijl ook de fractie van de PvdA zal wor den ingelicht. Naar aanleiding van een raadsvoorstel in de gemeente van 19 april j.l., toen bleek dat een kleine meerderheid de Ge bruiksverordening wilde af schaffen, had de PvdA-fractie alle dorpsraden aangeschre ven om afschaffing tegen te gaan. Deze verordening be oogd het aantal recreatiewo ningen in met name de kleine kernen niet groter te doen worden, zo mogelijk zelfs te verkleinen. „Wij zullen de raadsleden, die voor afschaffing hadden gestemd, niet persoonlijk be naderen, zoals de Pvda had aangeraden", zei secretaris Turry Termont gisteravond. „Handhaven van deze gewij zigde Gebruiksverordening zal volgens ons de leefbaar heid in de kleine kernen ten goede komen". Het feit, dat zo wel het college als de PvdA- fractie bovengenoemde sym pathie-betuiging ten aanzien van het raadsvoorstel (dus handhaven) zullen ontvangen, viel bij het aanwezige D en T- raadslid D. Buysse verkeerd. „Door een dergelijk stand punt in te nemen, kan natuur lijk de schijn worden gewekt, dat de dorpsraad een verleng stuk van een politiek partij is", aldus Buysse. Dorpsraadvoor zitter C. Bakker beweerde, dat dit duidelijk niet de bedoeling is, en dat de PvdA de dorps raad alleen maar wakker had geschud. „In ons dorpsplan was dit onderwerp ook al aan de orde gekomen", deelde hij mede. Tijdens deze druk bezochte vergadering werd ook nog me degedeeld, dat de dorpsraad Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Vlis- singse volksdansgroep Vranje verzorgt 20 mei een optreden in de gymnastiekzaal aan de Sint-Bavostraat in Aarden burg. Vranje is de enige Ne- derladse groep die is uitgeno digd voor het folklorefestival in het Joegoslavische Ohrid. Speciaal voor deze gelegen heid is door de dansleiding van Vranje een speciaal pro gramma gemaakt met muziek, dans en zang uit vele delen van Nederland en in het bij zonder uit Zeeland. De volksdansgroep Ohrid was twee jaar geleden te gast bij de Vlissingse groep. Behalve in Aardenburg treedt de groep met het nieu we programma ook op in Westkapelle, Vlissingen en Middelburg. Voor het najaar staan optredens met dansen uit Israël, JoegoslaviRe, Roe menië en Bulgarije op het pro gramma. geen steun zal verlenen aan jeugdclub Oxford. Het bestuur van deze jeugdclub had om ondersteuning bij activiteiten gevraagd. Ook aan het kinder vakantiewerk, dat de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk (SJC) deze zomer weer in ver schillende kernen wil organi seren, zal de dorpsraad geen medewerking verlenen. Tenslotte kwam nog de ver plaatsing van het graanbedrijf Doens-Vermue aan de orde. Na navraag bij de provinciale overheid is gebleken, dat er nog geen defintieve beslissin gen genomen zijn. Voor 1 juli zou wel een beslissing worden genomen over het al dan niet verlenen van subsidie. Even eens werd medegedeeld, dat er inmiddels voor dit bedrijf een derde lokatie op het oog is. DEN HAAG (ANP) - In de walradarketen langs de Wes- terschelde voor het begeleiden van schepen komen vijf cen trales met een overkoepelende en coördinerende post in Vlis singen. Met het project is een inves tering gemoeid van 130 mil joen gulden. België neemt daar negentig procent van voor zijn rekening, Nederland de resterende tien procent. Het kabinet is op voorstel van minister Smit (Verkeer en Waterstaat) afgestapt van de uit 1978 daterende aanvanke lijke overeenkomst met België, waarbij de scheepvaartbege leiding zou worden geregeld vanuit één centrale post (Vlis singen), ondersteund door ze ven onbemande posten. De walradarketen kan een voudiger worden uitgevoerd dan was voorzien omdat de omstandigheden en de inzich ten over de eisen die aan een walradarketen worden gesteld zijn veranderd door een betere regeling van het nautisch be heer van de Westerschelde en de inmiddels opgedane erva ringen. De nieuwe gedecentrali seerde opzet is nodig om de scheepvaart op de meest doel matige wijze te kunnen bege leiden. België heeft inmiddels voor dit jaar de nodige finan ciële middelen voor de bouw van de keten in de begroting opgenomen. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In bintje 35-50mm werden 19 contracten verhandeld voor levering mei tegen f 61,20 tot f 60,80 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. In bintje 50mm wer den 300 contracten verhandeld voor levering mei bij een prijs van f 100,20 tot f 97,60 per 100 kg, voor levering november 71 contracten tegen f 28,70 tot f 28,00 alsmede 143 contracten voor levering april te gen f 34,20 tot f 33,60. De stemming was prijshoudend.

de Stem | 1984 | | pagina 15