Protest UEFA's llerneuzen grijpt titel ONTSPANNEN INTBIJTEN Nacompetities amateurs 24 DAGEN )ode bij Imarathon MAANDAG 7 ME11984 Wereldrecord Levenkamp Ivoor Patz luitsland weert leschorste Belgen kostwi DE STEM „de 4 in1 krant toishoven 8 Breda 076-879355 T)B fiTTCM fZnOXt T11 ItlTTARD (ANP) - Het Ne- Iderlands UEFA-elftal heeft I ten protestbrief geschreven laan de Europese voetbal land naar aanleiding van de I vermeende onrechtvaardige 1 uitsluiting van deelneming lain de eindronde van het I curopees kampioenschap in I Moskou. I De selectie heeft in het schrijven gevraagd om een I nieuw en diepgaand onder- Tjoek. De UEFA strafte de I KNVB en het jeugdige elftal, lomdat tijdens de beslissende wedstrijd in Velsen op 11 I april de Luxemburgse doel- man Paul Koch door een van de tribune afkomstig rotje licht gewond raakte en uit viel. Nederland won deze wedstrijd met 1- 0. De UEFA zag in deze ongeregeldheid voldoende reden zwaar te straffen en behalve een boe te op te leggen ook de uitslag van de wedstrijd te veran deren in 0-3. Luxemburg stapte daardoor de eindron de binnen. Nadat vorige week de missie van KNVB-gedele- geerde Jo Jaspers, ter zijde gestaan door de jurist Lim- perg, naar Zurich slechts tot een verlaging van de geld boete had geleid, hebben de spelers op initiatief van de Limburgers Van de Weerd (Fortuna Sittard) en Van de Luer (MW) zelf actie on dernomen. De voetballers schrijven aan de UEFA, dat hen geen enkel verwijt treft en dat evenmin is bewezen, dat een Nederlandse sup porter het gewraakte vuur werk heeft afgestoken. Zij wijzen erop, dat deze beslis sing een precedent kan scheppen, zodat wedstrijden in de toekomst bewust kun nen worden beïnvloed vanaf de tribune door vriend of vijand, die op afroep begin nen te smijten met vuur werk of nog gevaarlijker za ken. BREDA - De KNVB heeft voor vanavond alle clubs uit de derde en vierde klas uitge nodigd, die op een of andere manier betrokken zijn bij de nacompetities, die het aantal clubs in de hoofdklasse C op 14 moeten brengen. De vergade ringen worden o.a. in Tilburg en Roosendaal (Hotel Goderie) gehouden. In de tweede klas is nog niet bekend wie de tegenstanders zijn van WVO en NOAD in respectievelijk de promotie- en degradatiewedstrijd. In verband met de festiviteiten rond het 75-jarige De Valk is de competitie in de tweede klas A een week verschoven. Avanti, De Valk en Bergeijk maken nog kans op het kam pioenschap en tweede plaats. De Spechten wordt waar schijnlijk voorlaatste in 2A. In de derde klas spelen ESV (3A), Margriet (3B) en Steen (3D) in ieder geval om een ex tra plaats in de tweede klas. Baronie en Veerse Boys moe ten eerst nog gaan uitmaken wie er kampioen (en dus ook tweede) wordt in de derde klas C. De nacompetitie om het be houd van een plaats in de der de plaats wordt o.a. gespeeld met RKVOO (3A) en Haar steeg (3C). Zundert tegen BSC en Wilhelmina Boys tegen Concordia moeten in een be slissingswedstrijd nog gaan uitmaken wie er voorlaatste wordt in respectievelijk de derde klas D en B. In de vierde klas strijden acht nummers twee om een plaatsje in de derde klas. De klassen A, B, C en D spelen een halve competitie, alsmede de klassen E, F, G en H. De laat ste poule wordt gevormd door Beerse Boys, UW, MOC en Hoofdplaat. Deze clubs spelen een halve competitie, waarna de nummer een een promotie wedstrijd speelt tegen de an dere poule-winnaar. De exacte vorm van de na competities staat nog niet vast. Competitieleider Gerrit Wil- lemse: „In de derde klas kan men nog kiezen voor een af- valsysteem. Dat lijkt me ech ter financieel gezien niet aan trekkelijk". Wel wil Willemse alle nacompetities in een week afhandelen. Dat kan complic- ties geven m.b.t. Beerse Boys, dat nog in de bekerstrijd ver wikkeld is. egioen door het dolle heen SDAM (SID) - De Oost- liitse atlete Sabine Paetz jeeft in Potsdam het wereld- Iword zevenkamp verbeterd. I|ij de eerste Oostduitse kwa lificatiewedstrijd voor de piympische Spelen overtrof de lillête uit Leipzig de record- lurrichting van haar landge- liole Ramona Neubert van vo- |[|j jaar met 31 punten. Patz liwam tot een totaal van 6867 ■pinten. I De gedetailleerde prestaties Ivan Sabine Patz waren: 100 m linden: 12,64 sec, kogel: 15,37 Is, hoog: 1,80 m, 200 m: 23,37 liec, ver: 6,86 m, speer: 44,62 m lal 800 m: 2.09,93. ItMNKFORT (SID) - De liicrgang van Gerard Plessers |an Standard Luik naar Ham- urger SV lijkt van de baan. liet bestuur van de Westduitse Iwtbalbond (DFB) nam zater dag in Frankfort het besluit ten spelerslicenties te ver- lilrekken aan Belgische voet ballers, die verwikkeld zijn in ltd omkoopschandaal. Door Gerard Hachmang TILBURG - Zelden zal het behalen van een nationale voetbaltitel zo enthousiast begroet zijn als gisteren het geval was in Tilburg en daarna in Rotterdam. Na tien jaar is Feyen- oord weer kampioen van Nederland. En dat heeft het Rotterdamse legioen op uitzinnige wijze gevierd. Scheidsrechter Henk van Ettekoven zag zich gister middag genoodzaakt de wedstrijd tussen Feyenoord en Willem II (0-5) voortijdig af te blazen, omdat het speelveld, na het doelpunt van Peter Houtman, voor de derde keer in korte tijd werd bezet. Gisteravond zag de Coolsin- oord komend iAT 2 OOSTERHOUT Een KLEINTJE nu nc TREFZEKERDER dan vc heen IffiNCHEN (DPA) - De mara pin van München is gisteren Imrschaduwd door de plotse linge dood van een deelne- l'-nde trimmer. Vijfhonderd Inter voor de finish overleed P 54-jarige atleet Karl Krei- Ist' uit Ulm door een acute Ihrtstilstand. gel zwart van de mensen, die hun favorieten hartstochtelijk toejuichten. Voor het laatst gebeurde dat veertien jaar ge leden toen Feyenoord dank zij een 2-1 overwinning op Celtic de Europacup voor landskam pioenen veroverde. De enige, die er na het beha len van de landstitel in slaag de onmiddellijk de rust op te zoeken, was trainer Thijs Li- bregts. Terwijl de spelers een voor een op de schouders gin gen, ontvluchtte de Rotter damse oefenmeester de druk te. Hij, de stoïcijnse, wilde het succes alleen verwerken. „Na tuurlijk ben ik trots op deze prestatie. Maar we moeten nu al naar het volgend seizoen kijken", luidde zijn nuchtere constatering. Toekomst Waarmee Libregts duidelijk liet doorschemeren al volop bezig te zijn met de toekomst van Feyenoord. Het veroveren van de KNVB-beker en het landskampioenschap, in een tijdsbestek van nauwelijks vier dagen, is voor Feyenoord geen eindstation. Het is slechts een halte die uiteindelijk moet leiden tot opnieuw grote inter nationale successen. Want daar snakken de Rotterdam mers naar. Het legioen mag nu massaal zijn uitgerukt, het zal de ploeg ook weer als een baksteen la ten vallen, wanneer Feyen- seizoen geen vooraanstaande rol zou kun nen spelen. Daarom zal Thijs Libregts bij zijn bestuur op de nodige versterkingen aan dringen. Centraal staat natuurlijk de figuur Johan Cruyff, over wiens toekomst op dit moment nog steeds niets zeker is. Feyenoord is wel tot een ak koord gekomen met Simon Tahamata, maar het is uiterst dubieus of deze als gevolg van het Belgische omkopings schandaal inderdaad ook toe stemming krijgt de overstap naar Feyenoord te maken. Alternatieven Wanneer het antwoord van Cruyff negatief zou uitvallen en Tahamata niet voor Feyen oord mag uitkomen, dan zal de leiding van de Rotterdamse club naar alternatieven moe ten zoeken. Libregts: „Het is gewoon zaak dat wij komend seizoen ook internationaal gaan mee spelen. Maar dat houdt auto matisch in dat er wel het een en ander moet gaan gebeuren. Wij hebben nu nationaal ge zien alles gepakt wat er maar te pakken viel. Nu moeten wij op Europees niveau gaan oog sten". Het team van Feyenoord is grotendeels gebaseerd op kracht en inzet. Dat is het af gelopen jaar nadrukkelijk naar voren gekomen. En dat Johan Cruyff opende na 13 minuten de score en Duut deed vlak voor de pauze ook een duit in het zakje. De fans uit de Maasstad konden zich nog enigszins inhouden, toen Houtman voor nummer drie zorgde, nadat Johan Cruyff met een werkelijk schitterend lobje de lat had getroffen. Opdringerig De Feyenoord-supporters hebben definitief bezit genomen van het veld. Scheidsrechter Van Ettekoven liet de laatste negen minuten niet meer spelen. fotoanr kan gevaarlijk zijn, zeker wanneer zo'n team tegensla gen krijgt te incasseren. Gedisciplineerd „Gelukkig is het dit seizoen allemaal erg meegevallen", er kent aanvoerder Ben Wijnste kers. „Wij hebben nauwelijks met schorsingen en blessures te kampen gehad. Daardoor konden we vrijwel steeds met hetzelfde elftal spelen. Maar wat gebeurt er als het een keer goed tegenzit?" Het is duidelijk dat Feyen oord behoefte heeft aan spe lers, die de nodige creativiteit in huis hebben. Die met één intelligente actie de wedstrijd kunnen beslissen. Zoals Cruyff en Gullit talloze malen hebben bewezen. Maar dit duo is een te gerin ge basis om ook internationaal ver te kunnen reiken. In de fensief opzicht zit de Rotter damse ploeg uistekend in el kaar. Al is het natuurlijk nog de vraag of Michel van de Korput definitief losgeweekt kan worden van AC Torino. De Italiaanse club is bepaald niet van plan de vrije verdedi ger voor een appel en een ei van de hand te doen. Ook wat die onderhandelingen betreft, is er voor het Feyenoord-be- stuur dus nog veel werk aan de winkel. In de fout Feyenoord hoefde gisteren tegen Willem II in feite niet eens voluit te gaan om de twaalfde landstitel in zijn his torie in de wacht te slepen. Ajax was namelijk zo vrien delijk flink in de fout te gaan bij Sparta, zodat niemand meer de feestvreugde kon ver gallen. Het Rotterdamse legioen was zeker met 10.000 man sterk naar Tilburg getogen om de ploeg over de laatste hin dernis te loodsen. Hoewel Feyenoord zeker geen briljan te wedstrijd speelde, stond de overwinning tegen de zielige Brabantse degradant al in een vroeg stadium vast. Hoewel voorzitter Gerard Kerkum van Feyenoord via een onnozel speechje de sup porters opriep het stadion van Willem II heel te laten en er voor te zorgen dat de wed strijd een normaal verloop kon hebben, achtte arbiter Van Et tekoven het twintig minuten voor tijd beter het duel even stil te leggen, omdat de sup porters nu toch wat al te op dringerig waren geworden. De Rotterdamse aanhang hield zich daarna inderdaad even koest, maar toen Brard zo onverstandig was 4-0 aan te laten tekenen, was het hek echt van de dam. Maar deson danks kon de strijd na enig oponthoud en met een andere bal hervat worden. Maar niet voor lang. Nadat Houtman nummer vijf tegen de touwen had gewerkt, waren de sup porters dermate in extase ge raakt dat zij nu voor geen goud bereid waren de grasmat te verlaten. Hoewel er officieel nog negen minuten te spelen waren, hield Van Ettkekoven het toen maar voor gezien. Het feest kon beginnen. WILLEM II - FEIJENOORD 0-5 (0-2). 14. Cruyff (0-1), 43. Duut (0-2), 51. Houtman (0-3), 80. Brard (0-4), 81 Houtman (0-5). Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 12.500. WILLEM II: Formannoy; Cohen, Steyaert, Huybregts en Donders; Feskens, Soffers en Muller; Dijk stra, Van Gils (Lammers) en Van den Dungen (Bastiaansen). FEIJENOORD: Hiele, Nielsen, Stafleu (46. Troost), Van de Korput, Wijnstekers, Hoekstra, Gullit, Duut, Houtman, Cruyff, Brard. Van onze sportmedewerker ^V'EDORP - Na de krappe 0-1-zege, die Terneuzen J Lewedorpse Boys behaalde, waardoor het kam- wnschap in de vierde klasse H een feit werd, "roomden zeker zo'n 300 dolenthousiaste supporters ,a» de rood-zwarten het veld op. 'Jh idolen werden omhelsd Sekust en ook de elf acteurs JJtriing lieten zich wat dat ?Wt niet onbetuigd. Mid- JMder Jan Kolijn liet zelfs "Tr, zijn vreugdetranen de loop na laatste fluit- taal van scheidsrechter 'Wnrnakers uit Ouden- "?c". die dit belangrijke duel 1 ledig in de hand hield, "«wedstrijd was zinderend '"spanning, want na de eni- treffer van Jan Huisman in minuut bleef voor Tieuzen alle hens aan dek Waden. Lewedorpse Boys "®ae zich na deze treffer ze lf Piet aangeslagen en bleef Wen vechten om het getij toen keren. Het was begrij- f dat naarmate de tijd "ferde en een tweede doel- "t voor Terneuzen uitbleef, "«rvositeit binnensloop bij Wannen van Maurice de 3 ..Het werd toen inder- c'en wat zenuwachtig ge- aldus de Terneuzen-trai- 'Taar we haalden niette- Wrdiend de eindstreep". Met deze conclusie was zelfs de meest verwoede supporter van de thuisclub het eens. Terneuzen bezat een ruime veldmeerderheid en domi neerde vooral in het eerste half uur. In feite had het zelfs in het eerste kwartier de wed strijd kunnen beslissen. De voortreffelijk acterende Jan Huisman schoot toen voor langs en Frank Boogaert richtte te hoog. Lewedorpse Boys kroop ook daarna tot twee maal toe door het oog van de naald, toen telkens een kopbal van Jan Kolijn met het hoofd werd gekeerd door een op de doellijn staande speler van Lewedorpse Boys. De thuisclub was toen nog spora disch aan bod geweest. Alleen Tom Huiskens, uitstekend op dreef in de Bevelandse ploeg, had Rob Wieland getest met een afstandsschot. Hoewel de defensie van Lewedorpse Boys steunpilaren in de centrum- verdedigers Paul Huiskens en Pieter Pieters had, moest het offensief van Terneuzen op Het kampioensteam van Terneuzen. den duur wel resulteren in een doelpunt. En dat kwam ook, toen de sterk opererende Jan Kolijn met een fraaie pass Jan Huisman bereikte, die be kwaam afrondde: 0-1. Kort daarop dook Tom Huiskens gevaarlijk op voor de kooi van Wieland, maar Jacq Begijn zette hem de voet dwars. Nog voor het verstrij ken van de eerste helft kreeg Frank Boogaert nog een rede lijke scoringsmogelijkheid, maar schoot naast. Na de hervatting was er voor het publiek wat minder te genieten. Terneuzen nam uiteraard geen risico's en wenste de voorsprong te con solideren, terwijl Lewedorpse Boys wel fanatiek genoeg bleef, maar het spel niet kon maken. Zelfs de stuwkracht van spelers als Tom Huiskens en Eus Vogel kon daar niets aan veranderen. Laatstge noemde speler, die toch een ruime voldoende haalde, werd na 20 minuten gewisseld voor Antoin Uitterhoeve, wat zeker geen versterking betekende. Aan Terneuzen-kant mocht Hans de Klerk opdraven voor Peter Schoonacker. Via de counter bleef Lewedorpse Boys loeren op kansen, maar vooral in het centrum van de aanval had Ad Menheere te weinig techniek in huis om Ri- nus Kolijn of Jacq Begijn te verontrusten. Bij Terneuzen liet Boude- wijn Kolijn nog een goede sco ringskans liggen in de slotfase, maar omdat zijn ploeg verder zonder kleerscheuren het ein de haalde, mochten alle spe lers reeds op het veld een bos bloemen in ontvangst nemen en daar werden ook de flessen champagne ontkurkt. De zenuwen aan Terneu- - FOTO WILLEM MIERAS zen-kant bleken overbodig te zijn aangetast, toen na afloop bekend werd dat Hoofdplaat verloren had. „Maar ik ben toch blij dat wij het zelf heb ben gemaakt", was het com mentaar van Maurice de Windt. De Terneuzen-oefen- meester, die ook volgend jaar aanblijft bij de club, voegde er nog aan toe: „Dit was echt de kroon op het werk zetten. En als we nu volgend seizoen nog wat gemakkelijker tot scoren komen, dan zullen we ons ze ker handhaven in de derde klasse". (ADVERTENTIE) I K IS .VS1HÉ8* Dat kan met DE STEM GIDS. met z'n onthullende showbizz-interviews, dal overzichtelijke radio en t.v - program, kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem. die wakkere 4 in 1 krant met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: Adres: Postcode Woonplaats: I BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS f 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). I Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 9