ren er *AK Historische optocht door wijk Zeldenrust iOEWACHTS COMITÉ: 'WE GAAN DOOR tSEttïj ngewoonmaar oeiend basiliek- oncert in Hulst Dansen onder meiboom hoogtepunt Lentefeest Overvolle zaal bij seizoenslot 'Nieuwe Muziek' banden! 150 nazaten van Scheele op reünie in Terneuzen WILLEKEURIGE KOMIEK KNALT ER LUSTIG OP LOS... ekend amen oed VOER, nde bij luk in enburg STOET NOG LANGER DAN EERSTE 1 VANZEELAND KEER Schieting VOLVO 340 WINNER 1.4 3-DEURS H.F. VAN OOSTERHOUT Lenteconcert Clingense muzikanten IN SAS VAN GENT DUBBELCONCERT SCHOT IN DE ROOS IJzendijke Sluiskil Terneuzen MAANDAQ 7 MEI 1984 j^NPAG 7 ME11984 ZEELAND^ tanders van n waren 'en over de langstelling, ndere attrac- r veel deelne- nomen, zoals n het gewicht tste snij worst het raden van van een bol invullen - na- letters gevon- verschillende het woord en meedong achtige cross- yan onze correspondent |tj[j®üEN - Nog eenmaal ,,j jaterdag de historische door Terneuzen. Dit had men een route uitge- de nieuwbouwwijk Zel- jiirust. pa stoet was met een lengte 2tt kilomter zelfs uitge ver dan op 28 april. Nu I ook de brandweer Ter- jen mee met (uiteraard) oude brandweerwagen en toont het aantal k maakt van de nde lijn. issingen-Breskens 45.000 mensen r de overkant dan elijkbare periode ~ok minder passa- uiningen-Perkpol- aling van ruim 792.000 betalende De woordvoerder rovinciale griffie eze cijfers niet d; het vervoer van gt bij de PSD het in het laatje. Van een onzer verslaggevers OEWACHT - Alles was voor elkaar. 160 larktkooplieden, enkele tientallen stand- erk(st)ers, een afgezette bebouwde kom, ge- ellig terrasje voor De Vlaschaard, veel publi- iteit, parkeerterreinen, muziek en een en- lousiaste Koewachtse bevolking. get organiserende Axel-Promotion had niets aan Kt toeval overgelaten. Slechts één factor had men littin de hand: het weer. e correspondent URG - Bij een tsing op de Boog- te Aardenburg i middag de be- n een personenau- Aardenburg, dus- ond dat hij moest rgebracht naar het 'usziekenhuis te ;val gebeurde in een de weg waar een oet komende auto- R. uit Aardenburg, -nde rechts hield, ij ding werden bei en totaal vernield. T6 PAGINA ZEELAND 2 was een uitbeelding van Ru bens te zien met een aantal van zijn schilderijen. Hoewel het toeschouwers aantal van 20.000 op 28 april niet werd gehaald was de be langstelling voor de stoet erg goed. Onder hen ook een dele gatie van de Arteveldefeesten in Gent die een beroep deed op de Stichting Evenementen commissie De Vliegende Hol lander met een aantal wagens mee te doen aan de optocht die op 3 juni in Gent wordt gehou den. Zaterdagmiddag om 16.00 uur begon op de Terneuzense Markt een optreden van boeienkoning Joe Alcatraz. Hij wrong zich in allerlei bochten bij zijn geslaagde po gingen zich te bevrijden van kettingen, boeien en dwang buis. Enkele toeschouwers die zich lieten verleiden dit ook eens te proberen brachten het er aanmerkelijk slechter af. Hoogtepunt van het optreden van Joe Alcatraz was toen hij zich aan de voeten zo'n 20 me ter liet ophijsen in een dwang buis. Ook hiervan wist hij zich te ontdoen en met een wappe rende vlag van Terneuzen 400 Jaar maakte hij vervolgens een zachte landing. Regen bederft meimarkt Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Ruim 150 na komelingen van de vierhon derd jaar geleden in Terneu zen werkzame Hendrick, Scheele waren zaterdagmid dag naar de Scheldestad geto gen voor een familie-reünie. Of ze nu Scheele, Scheel, Sche len of Schiel heetten: allemaal hebben ze hun stamvader ge meen. De familie werkte in Ter neuzen een druk programma af. Het gezelschap werd eerst ontvangen op het gemeente huis, daarna bezocht men de expositie in het Terneuzens museum, de historische op tocht werd bekeken en tot slot was er een familievergadering in hotel De Milliano, met daarna een gezellig samenzijn. In het gemeente ontving burgemeester Carel Ockeloen de reünisten. Hij vertelde hen iets over de economische si tuatie van het huidige Terneu zen. Kapitein Van der Decken bood een litho aan van de Vliegende Hollander. Tijdens de familie-vergade ring hield ing. Max Scheele (West-Duitsland) een verhan deling over het geslacht Scheele, waarbij hij terugging tot het jaar 1050. Resultaat van 50 jaar genealogisch onder zoek. 3ar dat beloofde de laatste ien alles. Tot zondagmor- «6mei de regen met bakken I je hemel viel. De marktkooplieden, af- aistig uit België, Zeeland en Hand', lieten zich niet uit veld slaan. In alle vroegte iüen zij in een mum van jhun koopwaren uitgestald om 10.00 uur was alles in reedheid om een grote me- jtete kunnen ontvangen. En diet het - wegens de weers- itandigheden - afweten. Jrg jammer, dat weer", al- comité-voorzitter Piet pers. „Maar we laten ons srdoor niet uit het veld ia Volgend jaar is er zeker eer een Meimarkt, want de limoiser". Een animo die ook onder de slnemende marktkooplie- (i viel te bespeuren. „Risico ithet vak, dat moet je incal- ultren", zei een koopvrouw, ('s morgens in alle vroegte muit Amsterdam naar Koe- Ai was afgezakt om ge- sdschap aan de man te bren- 3i". De aanwezige standwer- •rs toonden zich ook ware rofs. Zo gauw zich maar twee drie mensen rond hun aam verzamelden begonnen hun, dikwijls met grappen grollen doorspekte, 'ver- cop-conferences'. 's Morgens had Axels bur gemeester Hack Koewacht met zijn Meimarkt het beste toegewenst. Samen met zijn Belgische collega's Adriaan- sen van Moerbeke en Boey- kens van Stekene had hij de markt officieel voor geopend verklaard. Bij die opening was ook de voorzitter van de Wase Marktkramersvereniging aanwezig die alle 'officiëlen' en het Comité een Waaslander uitreikte, de speciale munt die de vereniging heeft laten slaan. In optocht, achter mu ziekvereniging EMM uit Koe wacht, ging het toen langs de markt, die zich aan beide zij den van de 'schreve' uitstrek te. In de namiddag trok het be zoek gelukkig wat aan. Het parkeerterrein kon dienst doen en het Veronica Promo tieteam liet evenmin verstek gaan. „En daarom gaan we volgend jaar door", zei nog maals Piet Apers. De standwerkers lieten zich door het slechte weer niet kisten. Zodra er mensen om hun kraam stonden, begonnen ze hun 'conference' foto's de stem/cohj.de boer Er konden zo weinig bezoekers niet zijn of toch raak ten kinderen hun ouders kwijt, zoals deze jonge Belg die door een agent wordt getroost. IIDDORPE - Zaal De Herberg, 'schutters: hoge vogel: C. de ey,Zuiddorpe; eerste zijvogel: J. Mbelaar, Boschkapelle; tweede 'Ogel: R, Herwegh, Heikant; etste aantal (5): O. de Jaeger, iestdorpe en M. de Ridder, Zuid- iroe. (ADVERTENTIE) VOLVO-DEALER Stationsweg 6 - Hulst Tel. 01140-13191-11489 0 de stem cor. j de boe" Hulst - Basiliekconcert door Gisela Bergman, Gijs Berg- gjaa, Ruud Kerkhove, Titia Dijkstra, Ingrid van Ree, An ton de Kort en het Meisjes- en Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool, ge hoord op vrijdag 4 mei. Door Jeannette Vergouwe f WERKGROEP 'Uit in presenteerde afge- vrijdag een basi- •«Koncert. De 110 aan jagen kregen twee 'üeconcerten voor één samen bijna tweeë nhalf uur. met het ongemak van een Prettig zittende, harde en zonder de gebruike- koffiepauze. Men opende de eenvoudige, doch J01® Cantate van J. Kuhnau, l,Ü de Prestatie van het «tagaalkoor opviel. Alles H dun, maar zeer zuiver ®ngen. Nooit werd er ge- i^frd of op de stem ge- C'0 Ook het meisjeskoor f zijjyer en zonder franje. a Dijkstra, de stimulator 'ePeüt°r van deze koren, "8 de sologedeelten. Anton kort dirigeerde. e sopraan Ingrid van Ree :j> «n aria van J. S. Bach «et Magna rest est Amor km Andriessen. Zij kwam in. ?st overtuigend over in Ssm werlc- ^et werd be st, en met een grote muzi- vertolkt, uud Kerkhoven, die zeer flora ^'geleidde, speelde i; 6 Pauze een suite van L. llt« t' dit werk werd al 7 gespeeld in Huist. Deze t .^ertuigde het werk niet w!aal' Het trage tempo en 31 de lange registratie- pauzes verbraken de span ning. Groots was reeds de vertol king van het Adagio voor alt viool en orgel van J.C.H.R. Bach, door Gisela en Gijs Bergman, maar gewoonweg grandioos was de vertolking van de Sonate voor altviool van P. Hindemith. Gisela Bergman wist dit stuk met zeer veel muzikaal gevoel te brengen. Met prachtig, volge- streken tonen, soms zeer dy namisch, dan weer dalend tot een verstilde rust, tot stilte dwingend. Het derde deel werd technisch knap gespeeld in een razend tempo met prachtige dissonanten. Wer kelijk fenomenaal. Het gedeelte na de pauze was op een korte, maar goede, prestatie van de koren na, vol ledig voor de twee organisten. Gijs Bergman speelde twee stukken van O. Messiaen. Nu is dit voor de doorsnee orgel concert - bezoeker zeer onge wone muziek. Gijs Bergman heeft echter kans gezien, er met een zeer eigen vertolking, een boeiend geheel van te ma ken. Inventief, en alle moge lijkheden van het orgel benut tend. Het concert werd besloten met de Messe des Pauvres van E. Sa tie. Muziek die je gewoon moet ondergaan. Blanke, on beweeglijke muziek zonder houvast aan harmonieën, con trasten en ritmen. De orgel- dialoog kwam jammer genoeg niet over door de verkeerde opstelling van het kleinorgel en dè zelfde registratie van beide orgels. Een geslaagde avond, met een wat ongewoon, iets te lang, doch boeiend program ma. Van onze correspondent CLINGE - Zaterdagavond hebben ruim 200 muzieklief hebbers genoten van bet elfde lenteconcert dat door fanfare 'Weldoen door vermaak' met de drumband en de majoret- ten werd gegeven in gemeen schapscentrum Malpertuus. De leiding was in handen van dirigent Leo Verstiggel. Na de opening met de Kro ningsmars, richtte voorzitter A. van Dorsselaer enkele waarderende woorden tot de aanwezigen. Met een korte uiteenzetting werd elk mu ziekstuk aangekondigd door lady speaker R. de Burger-Van Dorsselaer. Met een extra ap plaus werden de muzieknum mers Othello van Drake Rim- mer en Suite van de Belgische componist Jan Segers gewaar deerd. Na de pauze was er aller eerst een optreden van de slagwerkgroep onder leiding van Jozef van Overmeiren. Vervolgens was er 'Moment of Morricone', een scene, waarbij fanfare, drumband en majo- retten afwisselend optraden. Het programma werd ver volgd met het ten gehoren brengen van 'Sonate in blue' en de Sabeldans, waarna nog maals een gezamenlijk optre den van de fanfare, drumband en majoretten plaats had met een drietal marsen, te weten Sonen triumfo, Stand by en The yong recruit. Vanwege de viering van be vrijdingsdag werd het concert besloten met het spelen van het Wilhelmus, dat door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. SAS VAN GENT - Zaterdag en zondag vond in Sas van Gent voor de eerste maal het Lenteweekend plaats, met als hoogtepunt gisteren de door volksdansvereniging de Grutmoolen georgani seerde Meiboomplantdag 1984. Waren zaterdagmiddag de weergoden de organisatie en publiek wel gustig ge zind, gisteren echter liet het weer het duidelijk afweten, waardoor de publieke be langstelling beduidend min der was. De lentefeesten begonnen zaterdagmorgen vroeg al met de door harmonie de Verenigde Vrienden georga niseerde rommelmarkt, waarvoor veel mensen op de been kwamen. Met het door komen van de zon zaterdag middag werd het een gezel lige drukte op markt, pro menade en kade. De Sasse middenstand presenteerde zich door met kraampjes naar buiten te komen. Ook werd er een kunst en antiek markt gehouden. Vooral de straatmodeshows trokken veel publiek. Middenstands vereniging Sas '70 hield in samenwerking met het SKW kinderspelen op het keizer Karelplein, waaraan ongeveer honderd kinderen deelnamen. Ook trok er een optocht van versierde fiet sen door het Sasse centrum, muzikaal opgeluisterd door drumband Willem Beukels- zoon uit Biervliet. Zondag werd er een fietsenshow ge geven. Hoogtepunt gisteren was de viering van de Meiboom planting 1984, waaraan 24 met name Vlaamse volks dansgroepen hun medewer king verleenden. Dit gebeu ren werd ingeleid met het zingen van meiliederen, waarna de meispelen begon nen. Hieraan namen 15 on gehuwde jongemannen deel, die via een afvalrace van spelen de titel van meigraaf in de wacht konden slepen. Onderdelen in deze race wa ren het palingpakken, eie- Dansen onder de meiboom renslaan met dorsvlegels, vogelpiek, zaklopen en sche- pentrekken. Het was ten slotte Jan van Houteghem uit het Belgische de Pinte die de titel van meigraaf won. Als meigravin koos hij zijn plaatsgenote Hilde van Houte. 's Middags werd het meipaar ontvangen op het stadhuis door een afvaardi ging van B en W en de raad. In optocht trok het gezel schap, waaronder alle deel nemende groepen, daarna - foto erik ossewaarde naar de feestweide. Hier werd de erewijn geschon ken, en volgde de feitelijke planting van de meiboom, een heuse Berk. Met het meipaar onder de boom beet de Grutmolen met de mei- boomdans de spits af van het verdere dansprogram- ma. Met het oog op het weer week men hiervoor echter na het dansen van een aan tal volksdansen uit naar De Speye, waar de rest van het programma werd voortge zet. Van een onzer verslaggevers HULST - „Tot nu toe de meest geslaagde confrontatie tussen kunstenaars van uiteenlopende disciplines en publiek, waar we sinds de start van onze activiteiten aan bij hebben kunnen dra gen." Met die voldane constate ring besloot de werkgroep Nieuwe Muziek Hulst zater dagavond in 't Houtenkwar tier het eerste seizoen. De combinatie van de Zwit serse free-jazz pianiste Irène Schweizer met de Rotterdam se schrijver, dichter en acteur Jules Deelder in één program ma bleek zaterdagavond een schot in de roos. De twee po diumkunstenaars trokken een overvolle zaal. In een music- hall-achtige omgeving ston den ze in totaal bijna vier uur op de bühne. Vooral Jules Deelder had het in Hulst naar de zin. Maakt hij zich de laatste tijd elders wel eens snel van een optreden af, in Hulst wist hij het publiek met zijn spraak waterval van directe woord kunst tot ver na middernacht te boeien om daarna met het publiek het uitgaansleven in te duiken. Deelder begon zijn eerste set met een reeks van zijn oude verhalen en dichtsels over zijn wederwaardigheden uit het volle leven. Bij zijn tweede, langdurige, verschijning ach ter de microfoon liet hij zich vooral inspireren door zijn laatste verhalenbundel Mo dern Passé. De levendige sfeer in de zaal deed aan de piano-improvisa ties van Irène Schweizer enigszins afbreuk. Maar ze had kwaliteit genoeg om de aandacht van een groot deel van het publiek, en niet alleen de free-jazz-adepten, vast te houden. Speciaal voor haar was de grote provinciale Steinway-vleugel naar Hulst gehaald. Het best tot z'n recht kwam haar eerste optreden. Later, na de pauze, was haar concentratie door het rumoer in de zaal wat minder, maar zoals dat een goed pianiste be taamd, sloot ze met haar gen rekeus geroutineerd aan bij de wat lossere sfeer. Nieuwe Muziek Hulst, hoopt samen met Nieuwe Muziek Zeeland, op dezelfde voet ver der te kunnen gaan. Dat houdt in dat men voor het komend seizoen bij de subsidiegevers, provincie en gemeente, zal aankloppen met een program ma. (ADVERTENTIE) Plaatselijk nieuws Dorpsraad - Vanavond verga dert de dorpsraad Ijzendijke vanaf 20.00 uur in café De Lo- zanne. Gesproken wordt onder meer over het kindervakan tiewerk, de busdiensten, de ge- bruiksverordening tweede woningen, het interim-rap port Dorpsplan IJzendijke en de verplaatsing van het be drijf van Doens-Vermue. Oostburg Vrouwen voor Vrede - De werkgroep Vrouwen voor Vrede komt dinsdagmorgen 09.00 uur bijeen in Vrouwen- kontakt Lotje aan de Nieuw- straat. Op de agenda een be spreking van de Aktieweek te gen kernwapens in Nederland. Biljartclub - Biljartclub De Sterre heeft het seizoen afge sloten met het kampioenschap van het Groot-Terneuzen Bil- jarttoernooi. In het laatst ge houden prijsbiljarttoernooi, waaraan 17 leden deelnamen, werd W. Lootens winnaar. Verdere uitslag: 2. A. de Vlie ger, 3. A. Hollebosch, 4. P. Wit kamp, 5. C. van der Muren. Rommelmarkt - De zaterdag gehouden rommelmarkt van de binnenstadvereniging is zeer geslaagd. Vanaf 10.00 to gen velen in de richting van het 'markterrein' voor het kantoor van de Centrale Stichting en het voormalig Arsenaal aan de Nieuwstraat. De rommelmarkt werd 's mid dags nog gezelliger toen aller lei oude spelletjes als zaklopen en koekhappen werden ge daan. Na een heerlijk avondje theater reed deze Hollandse lolbroek luidknallend naar huis. De uitlaat had het begeven. De volgende dag ging hij naar zijn bandenvakman en riep op humoristische toon: „Ik heb last van gas- lekkage". Iedereen schoot in de lach. Maar het leukste bleek achteraf de rekening. Die was zó laagwerkelijk om te gillen! ERKEND specialist TIVOLIWEG 63 hulst TEL 01140-12461 Ook voor transport banden is Luctor graag uw leidsman!

de Stem | 1984 | | pagina 5