DAMES KRIJGEN HOCKEY-LES Diskwalificatie Lammers Tweede seizoenzege Prost Lawson profiteert IN HALVE M Jan Spijker wint ronde van Overijssel Massale olympische voordracht judobond DE STEM. Van Doorn blijft op kop Alen wint rally Corsica Madiot sterk in de klim Roemeense judoka buiten bewustzijn MAANDAG 7 ME11984 PAGINA SPORT 4. Rom Jansen: kort geding tegen KNAU 1 Van Vliet zesde bij prof-debuut Van der Ven heerst in wereldtitelstrijd Karpov leider Lismont wint marathon in München T12 Van onze speciale verslaggever LILLE - Van Heumen benutte de vrije dag van zaterdag tij dens de strijd om het Europees kampioenschap in Lille niet alleen voor een training, maar ook voor een uitvoerig 'hae- keylesje' met tekenbord en ai voor de hele selectie. „Het werd tijd, dat er eens een paar zaken werden door genomen", zei hij. „Op het middenveld werd te aanval lend gespeeld, zodat er bijna geen ruimte meer was voor de spitsen. Je zag nu, dat de kan sen als rijpe appelen uit de boom vielen. Er werd over het algemeen redelijk gespeeld. Alleen jammer, dat het werk in de cirkel weer te gehaast was". Voor de eerste keer liet Van Heumen zijn ploeg van het begin tot het eind in tact. Alette Pas had voor de tweede keer de plaats van Det de Beus in het doel overgenomen (Van Heumen: „In dit toernooi kan dat zonder problemen"). Mar griet Zegers kwam voor het eerst als vertrouwde voor- stoppper in actie en Sandra le Poole kreeg in het hart van het middenveld wederom de voor keur boven Elsemieke Hillen, die bij Van Heumen kennelijk geheel uit de gratie is geraakt. Een jaar geleden droeg zij het Oranje-team in Koeala Loempoer nog als spelverdeel- ster. Sandra le Poole is nu de favoriete van Van Heumen voor het middenveld. Het Is de vraag of haar speltype, waar weinig lijn in is te bespeuren, daar wel zo geschikt voor is. Een plaats in de spits voor de ze onruststookster, waar heel wat verdedigingen in het ver leden trouwens voor terug deinsden, ligt meer voor de hand. Van het begin ontwikkelde Nederland tegen België een hevige druk op het doel van de zeker niet slechte Brigitte Carlier. De afwerking liet ech ter veel te wensen over. Ma rieke van Doorn raakte een keer voor open doel de bal maar half en de vele voorzet ten van Sophie von Weiier ble ven onbenut. Pas in de 24ste minuut zorgde Fieke Boek horst voor het openingsdoel punt uit een nu wat beter lo pende strafcorner. Het was haar 96ste treffer voor Oranje. „Dan ga je automatisch aan de honderdste denken", aldus de Helmondse, „dat legt toch een zekere druk op je". Nummer honderd liet lang op zich wachten. Tot vier keer toe stond de Belgische lijhverde- diging succes bij de opnieuw talrijke strafcorners (in drie wedstrijden nu al 43) in de weg. Met nog slechts zes mi nuten te spelen, bij de stand 3- 0 door nog twee treffers van de overigens nog naar haar top vorm zoekende Marjolein Eijsvogel, was het pas tijd voor een feestje rond Fieke Boekhorst. In de dertiende strafcorner van de wedstrijd kogelde ze de bal precies op de bovenkant van de plank (4-0). „Gelukkig", verzuchtte het 'feestvarken', „de honderdste is binnen. Dat kan niet meer door mijn hoofd spoken". NEDERLAND-BELGIS 4-0 (£-0). Doelpunten: 24. Fieke Boekhorst (strafcorner) 1-0, 29. Marjolein Eysvogel 2-0, 58. Marjolein Eysvo- gel 8-0, 64. Fieke Boekhorst (straf corner) 4-0. Opstelling Nederland: Alette Pos; Fieke Boekhorst, Carina Benninga, Margriet Zegers en Irene Hen driks; Marieke van Doorn, Sandra Le Poole en Lisette Sevens; Laure- ne Willemse, Marjolein Eysvogel en Sofle von Waller. Uitslagen greep A: Nederland- België 4-0, Oostenrijk-Italië 3-2, Sovjet Unie-Schotland 4-0 (3-0). Stand greep A: 1. Sovjetunie,8 3 0 0 6 23- 0 2. Nederland3 3 0 0 6 14- 0 3. Oostenrijk—3 1 0 2 2 3-7 4. België3 0 0 3 0 0-13 5. Italië.—„S 0 0 3 0 2-22 Uitslagen groep B: Frankrijk-En- geland 6-0, Ieriand-Spanje 1-0, West-IAtitsland-Tdechoslowakij e 1-0, Weat-Duitsland-Ierland 3-0, Engeland-Spanje 2-0, Tsjechoslo- wakije-Prankrijk 2-1. Stand groep B: 1 West-Duitsland3 3 0 0 6 7-0 2. Ierland....3 2 0 1 4 2-3 3. Engeland...3 1113 2-2 4. Tsjechoelowakije...3 1 0 2 2 2-3 5. Spapje....3 1 0 2 2 2-4 6. Frankrijk._,3 0 12 11-4 ANDERSON: MET DANK AAN ROODS Van onze sportredactie OUDENBOSCH - De president van de recht bank in Utrecht zal don derdag uitspraak doen in een kort geding, dat ma rathonloper Bom Jansen uit Oudenbosch tegen de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft aangespannen. Ter bescherming van het nationaal kampioen schap marathon, dat za terdag 12 mei in Amster dam wordt gehouden, be paalde de KNAU dat alle lopers, die de marathon in 1983 onder de 2 uur en 30 minuten hebben gelo pen, in Amsterdam die nen te starten. Wanneer een van deze lopers niet in de hoofdstad aan de start wilde komen, kreeg hij een startverbod voor acht dagen opgelegd. De 48-jarige Jansen had voor de marathon van Frankfort, die even eens op 12 mei wordt ge houden, een uitnodiging van de Westduitse orga nisatie gekregen. De Bra bander heeft reeds ver scheidene malen in Frankfort gelopen en is daar een gewaardeerd deelnemer. De advocaat van Jansen heeft het startverbod van de KNAU op reglementaire gronden aangevochten. BETE KOM (BELGA) - Bij zijn debuut als prof-wielren ner is Teun van Vliet als zesde geëindigd in een wedstrijd in België. Het criterium in Be te- kom werd gewonnen door de Belg Dirk Heirweg, die de 100 kilometer aflegde in 4 uur en 17 minuten. LAUNSDOBF (Beuter/ANP) - De Nederlandse motocrosser Kees van der Ven blijft opper machtig in de strijd om het wereldkampioenschap in de 125ce-klasse. Zondag In Launsdorf won Van der Ven de eerste manche van de rao- tocross om de Grote Prijs van Oostenrijk. In de tweede heat kreeg de in Oostenrijkse fabrieksdienst rijdende Brabander mechani sche problemen met zijn KTM-machine en viel terug naar de veertiende positie. Uitslagen: Eerste manche: 1. Kees van der Ven (Ned) KTM; 2. Giuseppe An- dreani (Ita) Aprilia; 3. Alain Lejeune (Bel) Suzuki; 4. Michele Fantoo (Ita) Aprilia; 5. Patrick van Poel voorde (Bel) Suzuki; 6. Karl Sulzer (Oos) Puch; 7. Cor- rado Maddii (Ita) Cagiva; 11. Davy Strij- bos (Ned) Honda Tweede manche: 1. An drea ni; 2. Maddii; 3. Pekka Vehkonen (Fin) Cagiva; 4. Lejeune; 5. Sulzer; 8. Pe ter Kovar (Tsj) Kawasaki; 7. Dietmar Lacker (Wdl) Suzuki; 8. Paul Hunt (Gbr) Cagiva; 11. Strijbos; 14. Van der Ven WK-stand na vier motocrosses: 1. Van der Ven 122 pnt; 2. Strijbos 102; 3. Vehko nen 87; 4. Maddii 86; 5. Lejeune 74. MARIBOR (ANP) - De Neder landse motocrosser Gert-Jan van Doorn heeft zondag in Joegoslavië zijn koppositie in de strijd om het wereldkam pioenschap in de 250cc-klasse met succes verdedigd. Van Doorn veroverde in Maribor in totaal 22 punten. Uitslagen: eerste manche: 1. Velkeneers (Bel), 2. Kinigadner (Oos), 3. Vimonci (Fra), 4. Jacky Martens (Bel), 5. Whatiey (GBr), 6. Jo Martens (Lux), 7. Van Doom (Ned), 8. Fura (Fra); tweede manche: 1. Jo Martens, 2. Berggren (Zwe), 3. What iey, 4. Van Doorn, 5. Barozzi (Ita), 6. Lac- quaye (Bel), 7. Nilsson (Zwe), 8. Schauble (WD1). Stand WK: 1. Van Doorn 76 pnt, 2. Kini gadner 70,3. Velkeneers 67,4. Whatiey dB, 5. Vimond 57. Van onze sportredactie ZÜRICH - Vijf dagen na zijn zege in de Grote Prijs van Frankfort heeft Phil Anderson opnieuw toegesla gen. Net als dinsdag kwam de 28-jarige Australiier zondag in het kampioenschap van Zürich ook alleen •ver de streep. Negen seconden na Ander son werd de Zwitser Hubert Seiz tweede, vijf tellen later gevolgd door de Italiaan Pieri- no Gavazzi, die de sprint van het peloton won voor Bernard Hinault. De overwinning voor de in supervorm verkerende Ander son mag goeddeels op het con to geschreven worden van Steven Rooks, die dertig kilo meter voor het einde aan de haal ging en 25 kilometer stand hield. Eeven voor het moment dat Rooks werd inge lopen, rook de Australiër zijn kans. Zijn onweerstaanbare demarrage vormde binnen een week het tweede staaltje van de superieure ploegentactiek van Peter Post. Zijn equipe had zondag vrijwel constant zes rijders in de voorste gelederen: Peter Winnen, Theo de Rooy, Gert- Jan Theunisse, Gerard Veld- scholten, Eric Vanderaerden en Phil Anderson. Hoewel het peloton met het uurgemiddelde van 41,631 ki lometer beslist geen boemel tempo onderhield, werd de strijd pas in de laatste veertig van de 273,5 kilometer interes sant. Kort voor de laatste pas sage in Zürich ontstond er een kopgroep van veertien ren ners, waarin Post met vier man oppermachtig vertegen woordigd was. De veertien na men snel 25 seconden voor sprong, maar de vlucht 'liep' niet, zodat de achtervolgers onder aanvoering van de Zwitser Gisiger het gat kon den dichten. Dertig kilometer voor het einde sprong Steven Rooks tij dens de beklimming naar Buchs weg. Hij pakte twintig seconden, voordat Jean-Marie Grézet uit de ploeg van Sean Kelly de achtervolging inzette. Tijdens de klim naar Regens- berg maakte hij twaalf secon den goed, maar dichterbij kon de Zwitser niet komen. Inte gendeel, Rooks liep verder uit en bij het ingaan van de laat ste ronde van 24 kilometer be droeg zijn voorsprong ruim een minuut In de laatste omloop volgde een heftige reactie uit het uit gedunde peloton. Gisiger, hij opnieuw, en Hennie Kuiper zetten zich aan de kop van het achtervolgende peloton en sleurden het tempo ondanks afstopwerk van de Post-ren- ners omhoog. Grezet werd al vlot achterhaald en de jacht op Rooks, die vorig seizoen op identieke wijze Luik-Bastena ken-Luik op zijn naam had gebracht, ging onverdroten verder. Vijf kilometer voor het ein de was de 'beschermde' renner uit de Post-ploeg aan het einde van zijn krachten. De groep kreeg hem in zicht en rustte even uit. Op dat moment spurtte Anderson uit alle macht weg. Profiterend van een ononderbroken vlucht heuvel op de lange aankomst- weg, waardoor niemand aan zijn wiel kon plakken, sloeg hij voor de tweede keer binnen vijf dagen toe. Niemand bleek in staat hem te volgen en met negen seconden voorsprong arriveerde hij alleen aan de meet. De Zwitser Seiz zag zijn poging Anderson te achterha len beloond met de tweede plaats. Gavazzi was de snelste in de sprint voor Hinault. Met de tweede klassieke zege voor Anderson heeft de Post-equi- pe het voorseizoen triomfante lijk uitgeluid. De overwinnin gen in de Omloop het Volk (Eddy Planckaert), Ronde van Vlaanderen (Johan Lam- merts), Frankfort en Zürich (Anderson) vormden de hoog tepunten in de rij van 31 over winningen, die de ploeg Post in dit seizoen al heeft verza meld. Uitslag: 1. Phil Anderson (Aus) 273 km in 6 uur 42 minuten en 49 se conden gemiddelde snelheid 41,631 km/uur, 2. Hubert Seiz (Zwi) op 9 seconden, 3. Piero Gavazzi (Ita) op 0.14, 4. Bernard Hinault (Fra), 5. Philippe Leleu- (Fra), 8. Gert-Jan Theunisse (Ned), 7. Stefan Mutter (Zwi), 8. Claudio Torelli (Ita), 9. Jo han van de Velde (Ned), 10. Hennie Kuiper (Ned), 11. Jean-Marie Wampers (Bel), 12. Glauco Santoni (Ita), 13. Bernard Bourreau (Fra), 14. Dominique Garde (Fra), 15. Jürg Bruggmann (Zwi), 16. Theo de Rooy (Ned), 17. Luc Govaerts (Bel), 18. Sean Kelly (Ier), 19. Pascal Si mon (Fra), 20. Jacques Hanegraaf (Ned) allen dezelfde tijd als Gavaz zi, 22. Steven Rooks (Ned) op 0.26, 26. Ludo Peeters (Bel) op 1 minuut en 10 seconden, 34. Gerard Veld- scholten (Ned), 39. Joop Zoetemelk (Ned), 40. Peter Winnen (Ned), 42. Ad Wijnands (Ned), 43. Henk Lub- berding (Ned) allen in dezelfde tijd als Peeters. Er waren 134 vertrek kers, 51 deelnemers werden ge klasseerd. BIJSSEN (ANP) - Jan Spijker uit Kampen heeft zaterdag voer de tweede opeenvolgende keer de rende van Overijssel, een A-klassieker voer ama teurs, op zijn naam gebracht De 29-jarige administrateur wa3 de slimste van de kop groep van tien renners. Hij kende het parkoers van aan komst op zijn duimpje en maakte van die ervaring ge bruik door op het juiste mo ment de sprint aan te gaan. Peter Pieters, nationaal kam pioen op de achtervolging en een sprinter van reputatie, kon de slimme Spijker niet meer achterhalen en werd tweede. Gerd Jacobs uit Em- men legde beslag op de derde plaats. De ronde van Overijsel, met start en finish in Rijssen, was zaterdag een zeer levendige koers, waarin de topamateurs lange tijd de regie in handen hadden. Na zeventig van de twee honderd kilometer gin gen Rei nier Hassink, Frits Schür, Maarten Ducrot, Han Vaanhold, Nico Verhoeven en GeertJan Bogers aan de haal. Het zestal bleef tachtig kilo meter uit het zicht van het zich sterk verwerende peloton, dat maximaal 45 seconden prijs gaf. Op de Nijverdalse berg, vijftig kilometer voor het einde, vond de hergroepe ring plaats. De laatste klim in de ronde. de Holterberg, zorgde voor de ontknoping. Onder aanvoering van Gerd Jacobs en Hans Daams zonderden zich tien renners af. Zij pakten vlot 35 seconden voorsprong en ston den die in de resterende 15 ki lometer niet meer af. Uitslag: 1. Jan Spijker (Kampen) 200 km in 4.25.04, 2. Peter Pieters (Zwanenburg), 3. Gerd Jacobs (Emraen), 4. Hans Daams (Val- kenswaard), 5. Frank Moons (Hel mond), 6. Dick van Egmond (Hen gelo), 7. Henk Havik (Zaandam), 8. Mare van Orsol (Oyen), 8. Piet Kleine (Kerkenveld), 10. Cor van Dijk (Boekei), allen dezelfde tijd als Spijkers. AJACCIO (AFP/SID) - De Finse autocoureur Alen heeft zaterdag in een Lancia met zijn landgenoot KivimiakJ de' rally van Corsica gewonnen. Alen nam door de sege in Cor sica de leiding in de strijd om het wereldkampioenschap over van zijn landgenoot Mik kola, die op Corsica niet in ac tie kwam. Uitslag: 1. Alen/Kivimiaki (Fin) 13 uur, 24 minuten en 56 seconden, 2. Biasion/Si- viero (Ita) op 4,15 min., 3. Bagnotti/Thi- monier (Fra) op 8.39, 4. Nicolas/ Pasquier (Fra) op 19.54, 5. Btomqvurt/Cederberg (Zwe) op 20.5©.Stand WK: 1. Alen 48 pun ten, 2. Mikkola (Fin) 44,3. Biömqvist43,4. Biasion 31,5. Rohrl (WDi) 28. Alain Prots wordt als winnaar af gevlagd. - FOTO AP IMOLA (DPA/SID/AFP/RTR) - Na de eerste vier Grand Prix-races van 1964 beeft de Franse autocoureur Alain Prost een score van vijftig procent. Prost won de formule-I-races om de Grote Prijzen van Brazilië en San Marino (zon dag). Die successen plus zijn tweede plaats in Zuid-Afrika hebben Prost een straatlengte voorsprong gegeven in de itrijd om de wereld titel. Zijn naaste concurrent, de Brit Derek Warwick, heeft na een kwart van de races al dertien punten achterstand. Vorig seizoen denderde Prost in dienst van de Frans staatsonderneming Renault even voortvarend op het wereldkampioenschap for mule I af. In het competitie-slot liet de 31-jari- ge, in Zwitserland wonende Fransman echter alle mogelijkheden op een Frans succes liggen. Zondag liet Prost, na de problemen bij de Grote Prijs van België, op het circuit van Imola ten overvloede zien, welk een doeltreffende combinatie hij met zijn door een zescilinder Porsche-turbomotor aangedreven Britse ren- wagen vormt. Net als Alboreto, een week eer der in Zolder, leidde de kleine Fransman van start tot finish. Zijn pitstop, voor nieuwe ban den, duurde 11,34 seconden, maar gaf de ach tervolgers niet de gelegenheid Prost te passe ren. Oververhitting van zijn motor en een 'spin' drukten het tempo van Prost even, maar in de slotronde was slechts zijn vroegere Renault- teamgenoot, Ferrari-coureur Arnoux, nog niet op een of meer ronden achterstand gezet. Regerend wereldkampioen Nelson Piquet viel voor de vierde keer dit seizoen uit. Uit de achterhoede was Arnoux onweerstaanbaar op gerukt, passeerde Warwick en verkeerde even later op de tweede plaats, toen Piquet elf ron den voor het eind met een kapotte turbo uitviel. Warwick, de opvolger van Prost bij Renault, probeerde zijn derde plaats te consolideren, maar moest in de slotfase de Italiaan De Ange- lis nog voorlaten. Tegenvallers, vooral in tech nische zin, waren er in Imola voor de eerder dit seizoen zo succesvolle Lauda en Alboreto. De vijfde plaats op het circuit Dino Ferrari ging naar de verrassende Westduitser Bellof, die met zijn Tyrrell met conventionele Cos- v/orth-motor vier turbo-bolides voorbleef. Uitslag: 1, Alain Prost (Fra) McLaren 802,4 km in 1 u 36 min en 53,679 sec, gemiddelde snelheid 187,254 km/ uur, 2. René Arnoux (Fra) Ferrari op 13,146 seconden, op een ronde: 3. Elio de Angelis (Ita) Lotus, 4. Derek Warwick (GBr) Renault, 5. Stefan Bellof (WDI) Tyr rell, 6. Thierry Boutsen (Bel) Arrows, op twee ronden: 7. Andrea de Cesaris (Ita) Ligier, 8. Eddie Cheever (VSt) Alfa Romeo, 9. Mauro Baldi (Ita) Spirit, op drie ronden: 10. Jonathan Palmer (GBr) RAM, op vijf ron den: 11. Martin Brundle (GBr) Tyrrell. Snelste ronde: Nelson Piquet (Bra) Brabham/BMW 1.33,275 (194.521 km/u). Stand WK: 1. Prost 24 pnt, 2. Warwick 13 pnt, 3. Ar noux en De Angelis 10 pnt, L Niki Lauda (Oos), Miche le Alboreto (Ita) en Keke Rosberg (Fin) 9 pnt, 8. Chee ver, Bellof en Riccardo Patrese (Ita) 3 pnt, 11. Brundle en De Cesaris 2 pnt, 13. Patrick Tambay (Fra), Bout sen en Ayrton Senna (Bra) 1 pnt IMOLA (ANP) - Michael Bleekemolen heeft zondag in de derde race uit de strijd om de Europa Cup Renault-5-tur- bo profijt getrokken van de diskwalificatie van zijn team genoot Jan Lammers. ATLETIEK - Frank van Ra- vensberg (AV Haarlem) heeft zondag bij internationale snel wandelwedstrijden in Fana (Noorwegen) het Nederlands record op de twintig kilometer verbeterd. De Haarlemmer legde de afstand op de baan af in 1 uur 30 minuten en 14 se conden. Van Ravensberg was ruim drie minuten sneller dan Jan Cortenbach (Olat), die se dert 24 juli van het vorig jaar in Vught met 1.33.52,6 houder van het record was. Bij de wagen van race-win naar Lammers, de Europees kampioen, ontdekte de techni sche commissie van het circuit van Imola een onreglementair tandwiel in de versnellings bak. De Zandvoortse autocou reur werd uit de uitslag ge schrapt en krijgt een schor sing voor een wedstrijd (Dijon, 20 mei). Bleekemolen, tweede in de wedstrijd, schoof door naar de eerste plaats: zijn grootste succes van de laatste twee jaar. Bleekemolen was er niet blij mee. „Ik was liever tweede gebleven. Na een protest van de Italiaan Sigala heeft de technische commissie de wa gens van Lammers en mij compleet gestript. Bij Jan vonden ze die onregelmatig heid in de versnellingsbak. Bij mij niëts, maar de Italianen hebben alles geprobeerd. Op vallend was, dat de motor van Sigala ook open moest, maar dat daarin veel minder geme ten werd dan in de wagen van mij," aldus een boze Bleeke molen, die in de strijd om de Europa Cup na drie wedstrij den een punt achterstand heeft op de ranglijstaanvoer ders Gouhier en Schütz. De meting van de Neder landse turbo-wagens kwam aan de orde na een race, die door het duo Lammers/Bleek- emolen werd beheerst. Bleeke molen leidde tot twee ronden voor het eind, toen nam Lam mers de koppositie over om die niet meer af te staan. Slechts de Fransman Gouhier, de nummer drie, kon in de buurt blijven van de Nederlanders. UHsltqp 1. Bleekemolen (Ned) 35.07,2312. Gouhier (Fra) op 1,839 sec; 3. Sehiutz (Wdl) Op 20,602; 4. Sigala (Ita) op 29886; 5. Gabriel (Fra) op XI.838 6. Colas (Fra) op 30861 sec Stand Europa Cup: 1. Gouhier en Schdtz 35 pnt; 1 Bleekemolen 34 pnt JARAMA (ANP) - De Ameri kaanse motorcoureur Eddie Lawson heeft in de Grote Prijs van Spanje, de derde race uit de strijd om het wereldkam pioenschap, maximaal ge bruik gemaakt van de afwe zigheid van titelverdediger Freddie Spencer. Geteld bij de tweede plaats in Misano, achter de toen bles- surevrije en oppermachtige Spencer, hebben die successen Lawson een riant uitzicht op het wereldkampioenschap in de koningsklasse opgeleverd. Honda-kopman Spencer heeft na drie races al 27 punten ach terstand op Lawson, rijdend vor Yamaha. Spencer, die zijn Franse merkgenoot Roche nog moet voorlaten, heeft in de tussen stand een punt voorsprong op de veteranen Boet van Dui men en Barry Sheene. De Ne derlander zorgde zondag voor zijn beste verrichting in een WK-race in de laatste twee seizoenen; hij werd vijfde, als aanvoerder van een groepje knokkers, met Reiner, Sheene en Roth. Van Duimen kende op het bochtige parkoers in de nabijheid van Madrid een ma tige start. Van de 22ste plaats na een ronde marcheerde hij door naar de koppositie van het legertje prive-rijders, dat slechts het fabrieksviertal Lawson-Mamola-Roche-Has- lam voorrang moest verlenen. Van Dulmens leerling, Rob Punt, werd in de saaie race vijftiende, op twee ronden van winnaar Lawson. In de lichtste klasse, de 80cc, won de Italiaan Pier Paolo Bianchi ook de tweede race uit de wereldtitelstrijd. Net als in Misano was Bianchi, op de Ne derlandse HuVo/Casal-ma- chine, een klasse apart. Henk van Kessel, de oud-wereld kampioen 50cc, completeerde het succes van de renstal va» het duo Huberts/Voskamn tS Nieuw-Vennep. Van Ke<J reed in Jarama de maehin van de geschorste Wiiw Heykoop en demonstreert! zijn race-kunde met die voo hem onbekende racer. Van Kessel werd tweede. In de 125cc-klasse mist» Henk van Kessel een klasse, ring in de top. Bij de eerst! doorkomst lag de Brabander tweede. Hij moest echter i» een verkeerd aangeremd» bocht rechtuit en vervolgde als laatste van het veld zijn We. De inhaalrace van Van Kessel leverde hem de dertiend» plaats op. Indrukwekkender waren de inhaalmanoeuvres van twaalfvoudig wereidkam pioen Nieto. De Spanjaard reed na een mislukte start binnen tien ronden naar de koppositie, die hij niet meer afstond. Zijn landgenoot Al fonso Pons zorgde voor het tweede Spaanse succes. PoK won de 250cc-race en is d» nieuwe leider in de strijd om het wereldkampioenschap. Uitslag 86 cc: 1. Pier P. Bianchi (lui Hu vo-Casal 40.00.76 (gem. snelheid ui», km/uur), 2. Henk van Kessel (Ned) cw 40.26.15, 3. Hans Muller (Zwi) 2 40.27.63, 5. Hans Spaan (Ned X 40.48.19, 9. George Looyenstein S Casal op een ronde. Stand WK: 1 Rian' chi 30 pnt, 2. A bold 18.3. Dórflinger Spaan 14,5. Van Kessel 12. Uitalag 125cc-race: 1. Angel Nieto (Smi Garelli 48.21,97 (119.389 km/u) 2 Euïï. Lazzarini (Ita) Garelli 48.22,15 3 h,., Muller (Zwi) MBA 48.36,63 Staad WK1 Nieto 30 pnt; 2. Lazzarini 22 pnt; 3 c racchi 16 pnt; 4. Müller en Maurizio VI. tali (Ita) 12 pnt; 6. Selini 8 pnt; 7 Knau bühler 7 pnt Uitslag 250cc: 1. Alfonso Pons (Sm) to- bas 19.02,99 (125.595 km/u), 2. Chrifia, Sarron (Fra) Yamaha 49.05,76, 3. Carles Lavado (Ven) Yamaha 49.06.14, siud WK: 1. Pons 25 pnt, 2. Sarron 24 3 pa. trick Fernandez (Fra) en Fausto Rim (Ita) 15 pnt. Uitalag 500c»1. Eddie Lawson (VStl Yamaha 57.05,35 (128.794 km/u), 2. Ram Mamola (VSt) Honda 57.22,98, 3 R™. mond Roche (Fra) Honda 57.43,91,5. Boei van Duimen (Ned) Suzuki 57.5983 Rob Punt (Ned) Suzuki. Stand WK-1 Lawson 42 pnt. 2. Roche 32, 3. Freddie Spencer (VSt) 15, 4. Van Duimen en Sheene 14. LUIK (ANP) - Geleid door Chris de Korte, die als voor naamste kandidaat voor de opvolging van bondscoach Pe ter Snijders geldt, eindigde Robert van der Vlist in het slotweekeinde van het inter nationaal judo-tpernooi in Luik als zevende, evenals Jean-Pierre van Deursen. Beiden voegen zich bij het kwartet judoërs, dat zich' al had verzekerd van de Olympi sche voordracht, die donder dag door een officieel startbe wijs moet worden gevolgd. Henneveld, die binnen judo kringen als een groot talent wordt gezien, klasseerde zich in Luik als vijfde. Aan de eisen van het NOC voldeed hij niet. Over de kandidatuur van Wil Wilhelm en Ben Spijkers, die in het zwaar- en midden gewicht brons veroverden, lijkt geen discussie mogelijk. Evenals Henneveld, Rapmund, Van der Vlist en Van Deursen hadden de twee medaillewin naars de beschikking over hun privecoach. Uitslagen: tot 60 kg: finale: Khazret Tietseri (Sov) wint met yuko van Felice Mariani (Ita); om de derde plaats: Pa trick Roux (Fra) wint met ippon van Neil Eckersley (GBr), Carlos Sotillo (Spa) wint met waza ari van Marek Rybicki (Pol); eindstand: 1. en Europees kam pioen Tietseri. 2. Mariani, 3. Roux en So tillo; alle categoriën: finale: Angelo Pa- risi (Fra) wint met koka van Grigori Veritsjev (Sov); om de derde plaats: Mi- hai Cioc (Roe) wint door diskwalificatie van Elvis Gordon (GBr); Robert van de CHANTELOUP-LES-VIG- NES (AFP) - Mare Madiot heeft zaterdag een criterium in Chanteloup-Ies-Vignes, ten westen van Parijs, gewonnen. De renner uit de ploeg van Guimard was in de steile slot- kilometers (stijgingspercenta ge 14 procent) zijn concurren ten te snel af. Ploeggenoot Laurent Fig- non, net teruggekeerd uit Co lumbia, werd tweede op 20 se conden, de Deen Andersen derde op 26 seconden. In de open koers hield de Neder landse amateur Peter Hofland zich redelijk staande. Hij werd zevende op 45 seconden. Mar cel Schalkers verloor ruim twee minuten en werd vijf tiende. Walle (Bel) wint met ippon van Alberto Rubio (Spa); eindstand: 1. Parisi, 2. Ver itsjev, 3. Cioc en Van de Walle. Tot 65 kilo: finale: Marc Alexandre (Fra) wint met koka van Jaroslav Kriz (Tsj); om de derde plaats: Stephen Gawthoipe (GBr) wint met ippon van Ilie Serban (Roe), Luc Chanson (Zwi) wint met ippon van Sandro Rosati (Ita); eindstand: l.en Europees kampioen Alexandre, 2. Kriz, 3. Gawthorpe en Chanson; tot 71 kilo: fina le: Tamas Namgalaoeri (Sov) wint met yuko van Serge Dyot (Fra); om de derde plaats: Istvan Nagi (Roe) wint met ippon van Steffen Stranz (WDI), Joaquim Ruis-Llorente (Spa) wint met yuko van Jozsel Toth (Hon); eindstand: 1. en Euro pees kampioen Namgalaoeri, 2. Dyot, 3 Nagi en Ruiz-Llorente. LONDEN (BTR) - Na negen ronden heeft wereldkampioen Karpov nog steeds de leiding in het internationale schaak toernooi in Londen. Uitslagen: afgebroken partij vijfde ran- de: Miles-Torre 1/2-1/2; achtste ronde: Andersson (Zwe)-Miles (GBr) 1/2-1/2, Ribli (Hon)-Mestel (GBr) 1/2-1/2, Tim man (Ned)-Poloegajevski (Sov) 1/2-1/2, Torre (Phi)-Seirawan (VSt) afgebroken; negende ronde: Kortsjnoi - Nunn 1-0, Mestel - Torre afgebr., Miles - Chandler afgebr., Poloegajevski - Ribli 0,5-0,5, Sei- rawan - Karpov afgebr., Speelman - Timman 0,5-0,5, Vaganjan - Andersson afgebr. Stand: 1. Karpov 6 1/2 pnt en 1 afgebr., 2. Poloegajevski 6,5, 3. Chandler 6 en 1 af gebr., 4. Seirawan 5 en 2 afgebr., 5. Va ganjan 5 mi 1 afgebr., 6. Timman 5, 7. Ri bli 4,5, 8. Kortsjnoi 3,5 en 1 afgebr., 9. Mestel en Miles 3 en 1 afgebr., 11. Speel man 3, 12. Andersson 2,5 en 1 afgebr., 13. Nunn 2,14. Torre 1,5 mi 3 afgebr. LUIK (ANP) - De Roemeen Ilie Serban moest zaterdag tij dens de Europese titelstrijd judo naar een ziekenhuis In Luik worden vervoerd. Serban was in de partij om een derde plaats in de klasse tot 65 kiln- gram tegen de Brit Steven Gawthorpe buiten bewustzijn geraakt. Bijna twee minuten voor het einde van de op zeven mi nuten vastgestelde ontmoeting veroverde Gawthorpe brons via een verwurging. Het duur de enige minuten voordat de arbiters beseften, dat Serban buiten kennis was. Hulp- scheidsrechter Siegfried Spennlingwimmer schoot als eerste te hulp. „Ik zag onmid dellijk dat Serban niet be woog", aldus de Oostenrijker „Hij lag stil en dat is niet de stijl van een vechter, die zien net uit een beenklem heeft ontworsteld. Onbegrijpelijk dat de hoofdarbiter, Daniele Olgiati (Zwitserland), niets deed en dat de dokters zo lang op zich lieten wachten". Serban kwam een kwartier na de partij bij bewustzijn. In een ambulance is mond-op- mond-beademing toegepaste» hem zuurstof toegediend. Voor de zekerheid is de Roemeense judoka naar een ziekenhuis vervoerd. MÜNCHEN (SID) - De &'1 Karei Lismont, winnaar van de zilveren medaille bij Olympische Spelen van lOT® München, heeft gisteren tweede City-marathon ie Beierse hoofdstad op naam gebracht. Met een eb»' tijd van 2.12.51 verwees L«' mont de Ethiopiër hW Mekkonen (2.15.41) en de Affl rikaan Doug Curtis (UMr naar respectievelijk de tweeo en derde plaats. Uitslag: 1. Karei Lismont (Bel) 2:l2^L Abeba Mekkonen (Eth) 2.1540. J Curtis (VSt) 2.17.41, 4. Andreas (WDI) 2.18.24, 5. Hans Pfisterer j 2.18.46, 6. Gerhard Krippr*r 2.22.25. BAANDAG 7 ME11984 Van onze a t letiekmedewerker GOES - Ivan Beck leverde tijdens wedstrijden voor UD-junioren op het Goese sportpark 't Schenge twee knappe prestaties. De Hul- sterse C-junior won met overmacht (14.46 meter) het kogelstoten en bij het speer werpen pakte hij uit met 42.22 meter, waarmee hij overigens maar tweede werd, aangezien Georgi Muller van Spark uit Spij- kenisse tot 44.84 meter kwam. Marco Boekema van Dy namo onderstreepte de ster ke bezetting op dit onderdeel door eveneens boven de 40 meter te komen: 40.44. Panne Van onze atletiekmedev TERNEUZEN - Dat ArmanJ tweede uitgave van de door F Scheldesport georganiseerde op zijn naam zou schrijven, bijvoorbaat vast. Het was geblazen hoe de internatior zou doen. Hij heeft zijn optreden in de feel stad zeker niet beschaamd. Zond^ gaan legde hij de concurrentie, maar bestond uit zijn buurman - tussen hun verblijfplaats - en tri Pieters en Piet Vonck, de winnaar Parmentier, al zeker van zijn selectie voor de Olympi sche marathon over een paar maanden, was dan ook niet erg benieuwd naar zijn tijd. „De tijd interesseert me niet. Het is gewoon één van de vele wedstrijden die passen in de opbouw naar de Olympische Spelen, die voor mij het hoog tepunt moeten worden. Ik sukkel nog steeds met een ver koudheid en dat is op dit mo ment mijn enige zorg", aldus een uiterst ontspannen Par mentier naar afloop. Ondanks het trainings tochtje van de 29-jarige Belg kwam er toch een tijd op de chronometer die ruim een mi nuut onder de tijd lag die Vonck vorig jaar realiseerde. Ook nummer twee Paul Pie ters bleef onder die tijd. On danks dat Parmentier naar Terneuzen gekomen was met het trainingsschema in zijn achterzak, had hij duidelijk de intentie om te winnen, want meteen na het startschot liep hij al in de frontlijn. Dit in ge zelschap van Paul Pieters, Piet Vonck, Ad Courtin en de man die niemand daar verwachtte, thuisloper Bram Lensen. Voor laatstgenoemde was die aan wezigheid daar vooraan overi gens van korte duur. Éénmaal de familie gegroet 'zeilde' hij naar de achterhoede om als voorlaatste te eindigen. Ook Ad Courtin zou al vrij vlug de rol moeten lossen. Karakter Piet Vonck, toch weer ka rakter tonend, bleef volgen tot de zevende kilometer. De Hul stenaar zou ongewild weer op kap komen toen Parmentier en Pieters na acht kilometer, bij het uitwateringskanaal en kele honderden meters ver keerd werden gestuurd, maar ®>k van dit incident kon vonck geen gebruik maken. ■Als ze dat nog een paar keer uoen win ik misschien", merk te hij op. Het en het| vrij vit en Vor) Vonck, matige Nog éél maar t| klimme snelde, hem ge' zweek mentien Daaracj een manierl perkt, ter 'ha meer, dreigd - plaats. „Iki moetenl om PieiT ook diel bekend! loop. Bij del ge naaq Laere, Jean Abuijs spurtje eerste gevierd! Christia gische datleterj Voor I ces zorj de triml schoots r kilse lo| loop to „Tot dd ging he! je dat tekort moment den zijn| Uitsl foto de kopgroep in de tweede ln ^desport. Links de latere winnaar j Oen midden Paul Pieters, de Belg die ;an ®n rechts Piet Vonck, de winnaar Seiin tlalve marathon, die zaterdag n 0egen moest nemen.

de Stem | 1984 | | pagina 12