Ook VVN pleit voor geheel nieuwe RW 60 Jeugdige acteurs van ODI Vogelwaarde tonen talent GS geven beheer niet uit handen RAPPORT OVER GEVAARLIJKE SITUATIES HOFLAND Bushaltes Koewacht even kuiten gebruik Trees Verwilligen put inspiratie uit natuur SKEN HANDEL Fietspad tussen De Kraai en Terhole ZATERDAG 5 ME11984 BIBTIM VAN ZEELAND UWELIJKS- EN NTACTBUREAU AANDEREN' MG NGEN EN ETSEN een sterfgeval ndag 6 mei en TEN EGEM iTIGD ii 1984 VVN wil nieuwe busroute Dullaert ANT ZEELANDIA VOORSTEL GS: TWEE VOORSTELLINGEN VOL EENAKTERS Werkgelegenheidsfondsen Grote schade bij ongeval TIJDENS ME1KERMIS TENTOONSTELLING IN GOES VMZ in beroep tegen milieu vergunningen hydrocracker Koffieconcert harmonieën Kloosterzande Activiteiten van toerclub Hulst Plaatselijk nieuws Kloosterzande Ossenisse Graauw Axel Lamswaarde -ÜL2 iedereen voor ities, bloemen, irten, die ik bij van de zaak ntvangen. T22 PAGINA ZEELAND 2 VAN TRAPPEN rten relaties. ^geleiding. Ferneuien t en Vlaams België. Suggesties VVN Hulst voor veiliger verkeer Van een onzer verslaggevers HULST - Ook de afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van Veilig Verkeer Nederland pleit voor het aanvankelijk plan voor de aanleg van een geheel nieuwe Rijksweg 60. E. en W. Blanckaert zondag 6 mei en za- dag 13 mei in CENTRUM Kloosterzande 14.00 tot 20.00 uur. Oostburg ROCUREUR 4872 AG Etten-Leur [908-13171 aa s HULST - De Oost-Zeeuw- vlaamse afdeling van Veilig Verkeer Nederland gaat het streekvervoer ZWN een alter natieve busroute voorstellen door de Hulster Dullaertwijk. Dit naar aanleiding van klachten die vanuit de ver schillende oudergroepen zijn gekomen. Momenteel volgt de bus een traject langs vier kleuter- en lagere scholen, op tijdstippen die bijna gelijk vallen met het uitgaan van de scholen. Daardoor ontstaat ge vaar voor de veiligheid van de kindertjes. WN stelt voor en bus langs een centraler route door de wijk te laten rijden. Men denkt aan het traject Oude polderstraat Jac. Catslaan Europaplein Juliananlaan. Een nog betere route zou men Oudepolderstraat Dullaert- straat Tivoliweg vinden. „Als er toch een bus door een woonwijk moet rijden", zegt voorzitter J. Koetsenruyter van WN, „dan liefst langs de minst gevaarlijke route". Een centraler traject is volgens hem ook logischer, omdat de bus momenteel enkel rijdt langs de buitenkant van de wijk. 19 - Roosendaal 1650-33272 NIEUW TELEWIJZERü! Telefonische bemiddeling bij ver koop van gebruikte goederen Zoekt u 'n gebruikte diepvries, fiets of iets anders bel TELEWIJZER VOOR GRATIS INFORMATIE Wilt u iets verkopen? Voor plaatsen wij uw gegevens, a I blijven staan tot uw artikelen kocht zijn MIDDELBURG - Er komt een einde aan de 'uitermate ge vaarlijke en onaangename si tuatie' voor fietsers op de pro vinciale weg tussen Terhole en De Kraai (richting Zaamslag). Althans als de Zeeuwse sta ten op 15 juni akkoord gaan met een voorstel om de situa tie te verbeteren. Momenteel bevindt zich langs de weg een fietsstrook, die in twee rich tingen wordt bereden en slechts van het snelverkeer is afgescheiden door een doorge trokken streep. Gedeputeerde Staten willen nu geld uittrekken voor de aanleg van een vrij liggend fietspad aan de zuid-oostkant van de weg (breedte 2,5 meter) an versmalling van de hoofd rijbaan (tot zeven meter). Met het karwei is 421.300 gulden gemoeid. Men heeft er baast mee, want al het werk dat nog dit jaar gereed is komt nog in aanmerking voor rijks subsidie (maximaal 170.000 gulden). Van een onzer verslaggevers HULST - Deskundigen van Veilig Verkeer Nederland hebben een rapport opgesteld waarin verbeteringen worden aangedragen voor verschillende verkeerssituaties in Hulst en omgeving. Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van de VVN-afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de re sultaten zijn inmiddels ook op het bureau van burge meester en wethouders gedeponeerd. Men heeft onder meer de treedt. Van deze vooral visuele gevaarlijke situatie bekeken op het kruispunt Absdaalse- weg-Steensedijk, waar nogal eens fietsers worden klemge reden door afslaande automo bilisten vanuit Hulst, richting Axel. Vooral het fietsverkeer uit de richting Axel dat op het kruispunt wacht om over te steken komt in de knel, omdat automobilisten zonder plicht plegingen de bocht afsnijden. WN stelt voor op de krui sing een verhoogde verkeers geleider aan te leggen, die de rijbaan afsluit van de fiets strook. Volgens het rapport is daarvoor alle ruimte. Ook vindt men dat het punt over zichtelijker kan worden ge maakt door tot het Stations plein een parkeerverbod in te stellen. Gevaarlijke situatie's doen zich ook voor in de Koolstraat ter hoogde van de kruising met Willem de Zwijgerlaan. Daar houdt het fietspad abrupt op en komen de fietsers op onoverzichtelijke wijze op de rijbaan terecht. Het gevolg is dat ze in conflict komen met de automobilisten, die daar vaak met enorme snelheid ko men aanrazen. Deze week werden er bijvoorbeeld in een uurtje snelheidscontrole heel wat op de bon geslingerd. De hardrijders zijn ook een ge vaar voor overstekende scho lieren. Voorgesteld wordt de fiet sers al vóór de kruising met de Willem de Zwijgerlaan op de rijbaan te loodsen. Dit met als 'rugdekking' een verhoging met reflektorpaaltjes en ver- drijvingsstrepen, waardoor voor automobilisten een ge ringe profielvernauwing op werking verwacht WN een snelheidsremmend effekt. Gevaarlijk is volgens het rapport ook de fietsoversteek op de kruising Van de Mael- stedweg-Zoetevaart. Dit om dat er weinig ruimte is voor overstekende fietsers om zich op te stellen. De meest afdoen de oplossing is volgens WN de aanleg van een fietspad' langs de Van der Maelsteide- weg aan de zijde van de bui tenvest. Op korte termijn zou overwogen kunnen worden de fietsers richting Stationsstraat de rijbaan te laten gebruiken. Dat kan, omdat er niet al te veel autoverkeer is. In het rapport wordt verder voorgesteld het zebrapad in de Van Waeberghestraat, nabij de kruising Gentsestraat, zes meter achteruit te leggen. Dan hoeven automobilisten die moeten wachten op het ver keer Stationstraat-Gentse straat het zebrapad niet meer te blokkeren. Gepleit wordt ook voor een veiliger over steekplaats in de Hoofdstraat te Sint-Jansteen tegenover de kerk. Automobilisten willen die nog wel eens over het hoofd zien. Bovendien ligt het zebrapad niet strategisch voor de schooljeugd. Geopperd wordt een nieuwe voetganger soversteekplaats (VOP) bij te leggen op de hoofdstraat tus sen de Wilhelminastraat en de Geslechtedijk. Tenslotte wordt in het rap port gepleit voor een herin richting van de Kleine Bagij- nestraat (smallere rijbaan, breder trottoir en parkeerver bod) en voor de aanleg van meer parkeervorzieningen bij het ziekenhuis. HULST - op de Van Waes- targhestraat in Hulst raakte donderdagavond rond zeven uur een personenauto, be stuurd door V.T. uit Hulst, in do slip. T. kwam gereden uit de richting Steenstraat. Zijn auto ramde twee geparkeerde auto's. De materiële schade was groot. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur wil op korte termijn beter met het be drijfsleven en de gemeenten gaan overleggen over stimule ring van de economie. Gede puteerde Staten kondigen dit aan in hun definitieve versie van het provinciaal sociaal- economisch-beleidsplan. Een centrale rol daarin is toebedacht aan de Sociaal- Economische Consultatie- groep, die zal worden aange merkt als adviesorgaan van provincie en bedrijfsleven. Het secretariaat van de consulta- tiegroep zal worden versterkt. De eerste contacten met de ge meenten zullen lopen via de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten. Van daaruit hoopt men een apart 'overlegkader' te realiseren. GS streven er naar eind dit jaar een nota ge reed te hebben over een verbe terde adviesstructuur. GS achten de betrokkenheid van gemeenten en instanties van het bedrijfsleven bij de "llllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllll Van een onzer verslaggevers Koewacht - De Meikermis, die zondag in Koewacht wordt ^houden, neemt door zijn omvang nogal wat plaats in beslag, 'u verband hiermee zullen de ZWN-bussen zondag tussen 07.00- 20.00 uur de haltes in de De Casembrootstraat en Kerklaan niet gunnen bereiken. Ze rijden niet verder dan Willy de Maayer. Hut doorgaande verkeer naar België wordt zondag via de Nieuwstraat omgeleid. Voor de Meikermis hebben zich niet minder dan 160 markt kooplieden aangemeld. Daarnaast binden 24 standwerkers de strijd met elkaar aan. Tussen de bedrijven door speelt de dweil band De Bareelen en geeft ook het Veronica Promotieteam acte bs presence. De meikermis wordt zondagmorgen om 10.00 uur officieel door de burgemeesters van Axel, Moerbeke en Stekene ~aan de grensovergang - geopend. Axel Promotion, organisator yan deze markt, vewacht zo'n kleine 15.000 bezoek(st)ers. I hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui verdeling van geld uit de pro vinciale werkgelegenheids fondsen voor verbetering vat baar, maar zijn niet van plan het toezicht op het beheer van de fondsen uit handen te ge ven. Eén aparte Zeeuwse maat schappij voor de verstrekking van risicodragen kapitaal acht het college dan ook niet nodig. Men voelt er namelijk niets voor de twee provinciale werkgelegenheidsfondsen en de rijksmiddelen voor 'voor waardenscheppend beleid' sa men te smelten tot één ont wikkelingsfonds. Men noemt een dergelijke 'integratie' bij na onmogelijk omdat aanwen dingsrichtingen, voeding, be handelingsprocedure en ver antwoording teveel van elkaar verschillen. Ook de efficiency en de beheersbaarheid zou er volgens GS niet door bevor derd worden. Wel wil men de gang van zaken rond het provinciaal 'werkgelegenheidsfonds' (steun aan projecten uit het bedrijfsleven) en het fonds 'bijzondere voorzieningen' (steun aan projecten van lage re overheden) kritisch bekij ken. Daarbij zal de nadruk liggen op het inzetten van de fondsen ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid. Eind dit jaardenkt men aan te kunnen geven of en zo j a welke bij stel lingen nodig zijn van de uitke ringsnormen. GS zien de financiering van de Stichting Economische Ontwikkeling Zeeland (SEOZ), opgericht om 50 mil joen aan PZEM-geld in de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde (KMS) te kunnen stoppen, als een éénmalig inci dent. Als er al financiële ruim te bij de PZEM is dan zal dat geld, aldus GS, primair naar de energieverbruikers terug moeten vloeien. Het college spreekt zich nog niet uit over de vraag wat er moet gebeu ren met KMS-geld dat eventu eel weer naar de SEOZ terug vloeit. Daarover wil merfserst met de Zeeuwse gemeenten praten. Zoals bekend voorziet een nieuw plan in een nieuw ge deelte vanaf Kloosterzande tot Hulst, waar het trace dan zou aansluiten op de bestaande rondweg. Daar is men in Hulst niet zo gelukkig mee, omdat dan van de Hontenissestraat tot de kruising Tivoli een parallel weg moet worden aangelegd. Voorzitter J. Koetsenruyter van WN vindt met het Hul ster college de realisering van een geheel nieuwe rijksweg tot aan de grens het beste. Die zou dan niet vanaf de Havendijk naar de bestaande rondweg om Hulst buigen, maar doorlo pen achter het Galgeveld en het industrieterrein om en tussen Sint-Jansteen en Hei kant de grens overgaan. Aanleg van een parallelweg betekent volgens Koetsenruy ter dat de kruising Tivoli nog gevaarlijker zou worden. Als rijkswaterstaat toch vast houdt aan het huidige plan, pleit Koetsenruyter voor het niet aanleggen van de oostelij ke parallelweg, maar voor het groter maken van de parallel weg West. Via het geplande viaduct nabij de Hontenis- straat kan het verkeer volgens hem dan toch aan de oostzijde van de rijksweg geraken. Het jeugdig acteertalent van ODI uit Vogelwaarde is nog druk bezig met de repetities voor de twee voorstel-■ lingen op 12 mei. - foto corj de boer Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Zestien jeugdige acteurs en actrices van toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde staan volgen de week zaterdag, 12 mei, op de planken in het plaatselij ke Dorpscentrum. Het jonge acteertalent, in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, gaat een druk dagje tegemoet, want er worden maar liefst twee voorstellingen gegeven. Eentje om 14.00 uur en eentje om 20.00 uur. Onder leiding van Theo Janssen en Nelly van der Star re, die beiden borg staan voor de regie, heeft de ODI- jeugd de afgelopen tijd heel wat gerepeteerd om een vier tal toneelstukjes onder de knie te krijgen. Zoals ieder jaar belooft het programma een aantrekkelijk middagje of avondje 'uit' te worden voor jong en oud. In wisselende rolbezetting brengen de zestien spelers de eenakters 'Sproetje', 'Spook te koop', 'Vrouwen achter het stuur' en 'Opa is een vrouw'. De belichting wordt verzorgd door Paul Kint. De toneelclub ODI verwacht volgende week zaterdag niet alleen de jeugd uit Vogelwaarde in grote getale, maar ook de ouderen. De toegangsprijs is een rijksdaalder. In de pauze wordt een loterij gehouden. Van onze correspondente GOES - „De natuur is een on uitputtelijke schatkist. Bloe men bijvoorbeeld, ze zijn zo vergankelijk en stralend tege lijk. Eigenlijk is dat bij men sen ook zo". Trees Verwilligen neemt de natuur graag als on derwerp voor haar werk. Ze schildert en tekent. Ze woont tegenwoordig in Middelburg, komt uit Hulst en exposeert momenteel in Goes. Tot eind mei hangen daar bij prenten- handel Van Sabben aquarel len. Thema van de tentoon stelling is 'Vlinders en hun biotoop'. Basis van de expositie is een dertiental schilderingen, die tegen de achtergrond van de verschillende jaargetijden uit eenlopende soorten vlinders laten zien. Daarnaast is ook ander werk te zien. Een aantal van de vlinder-aquarellen verschenen eerder op een ka lender. Trees Verwilligen houdt zich niet alleen met de natuur bezig. Ze portretteer! ook graag. „Los van de massa is de mens apart, uniek. Men sen intrigeren me erg. Waar ik ook ben, gezichten boeien me enorm". haar tekeningen zijn natu ralistisch van aard en laten een vriendelijke wereld zien. „Ik schilder graag positieve en lieve dingen. Dat vindt ik ont zettend belangrijk". Daarbij gaat ze overigens niet hele maal voorbij aan de onrust van deze tijd, die soms somber genoemd zou kunnen worden. Momenteel is Trees Verwil ligen bezig met een drieluik voor een Europese wedstrijd in Oostende. Het schilderij heeft een hedendaags satirisch uitgewerkt thema. Ze heeft verder plannen voor een serie van naïeve humoristische olie verfschilderijen over de win tersport. Ook zoekt ze naar abstracte schildervormen: „Schilderijen die rust hebben gevonden, maar die een span ning even proberen vast te houden". De tentoonstelling in Goes kan elke dinsdag, woensdag en zaterdag tussen 10 en 16 uur worden bekeken. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ) is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de mi lieuvergunningen, die Gede puteerde Staten van Zeeland hebben verleend voor het hy- drocracker-project van Total- Vlissingen. De VMZ heeft meteen gevraagd de vergun ningen te schorsen zolang het beroep niet is behandeld. Eerder ging de VMZ tever geefs bij Gedeputeerde Staten in beroep. De uitbreiding van Total gaat volgens de VMZ ge paard met een sterke groei van de uitstoot van luchtver ontreinigende en verzurende stoffen. De raffinaderij had al een vergunning voor de uitstoot van 1300 kilogram S02 per uur. De hydrocracker zal daar nog eens 1050 kg aan toe voe gen. Volgens de nieuwe ver gunning moet Total het totaal terugdringen tot 2150 kg, een vermindering dus met 200 kg. De VMZ vindt dat Total verplicht moet worden de ver ontreiniging terug te dringen door het plaatsen van een zo genaamde 'taal-gas-unit' en heeft er bezwaar tegen dat de nieuwe vergunning geen en kele aansporing bevat om de uitstoot van S02 met bestaan de technieken te beperken. In dat kader vindt men dat Total verplicht behoort te worden met voorgeschakelde gastur bines te gaan werken. De VMZ wil verder dat Total niet al leen, zoals GS hebben geëist, ruimte moet reserveren voor een rookgasontzwavelingsin stallatie bij de hydrocracker, maar ook bij het bestaande bedrij fsgedeelte. De VMZ voert ook aan dat GS het 'uitzonderlijke geval' om bij de kolencentrale van de PZEM in Borsele slechts 50 procent rookgasontzwaveling te eisen, tot maatstaf heeft verheven bij het opstellen van de vergunning-voorwaarden voor Total. Dat, aldus de VMZ, gaat te ver. Van onze correspondente KLOOSTERZANDE - Morgen (zondag) vindt er een koffie concert plaats in de zaal Hoog aars te Groenendijk (Kloos terzande). Dit concert is geor ganiseerd door de koninklijke Harmonie St. Cecilia van Kloosterzande. Om 11.30 uur opent fanfare Vrijheid Eendracht uit Lams- waarde onder leiding van J. van Waterschoot. Zij brengen een zeer gevarieerd program- ia met bekende nummers. Ook de Glenn Miller-parade zal ten gehore gebracht wor den. Na de koffiepauze speelt Harmonie St. Cecilia onder leiding van E. Meijers. Het programma vermeldt typische 'harmonienummers', waaron der de beroemde wals Estu- diantina. Beide verenigingen hebben enkele maanden van intensief repeteren achter de rug. Zij willen met dit koffie concert de belangstellenden een groot uur echte ontspan ning geven in een gezellige sfeer. Met nummer als Air Nostalgique en The Mill In The bovendien nog een muzi kale verrassing in petto. Een presentje waar zelfs kolonel Boogey blij mee zou zijn. Het concert, dat om 11.30 uur be gint, is vrij toegankelijk. HULST - De toerclub Hulst heeft het program ma samengesteld voor het toerseizoen 1984. In april had de toerclub Hulst al de organisatie in handen van de Zeeuwsch-Vlaanderen toertocht. Het verdere programma ziet er als volgt uit: Zondag 13 mei: Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren over 150 kilometer; zondag 20 mei, Duffel- Duffel 118 kilometer; zondag 27 mei: Ronde van Vlaanderen 175 kilo meter. Van 12 tot en met 15 ju ni organiseert de toerclub Hulst weer de jaarlijkse avondvierdaagse. Op za terdag 23 juni kunnen de leden van de toerclub deelnemen aan de Vlaamse Ardennenroute. Zaterdag 14 juli staat de Heuvellandroute op het programma, terwijl op donderdag 19 juli er een trimkoers wordt gehou den in St. Jansteen. De Vijf uur van Hulst wordt dit jaar gehouden op zaterdag 11 augustus. Een week later kan men deelnemen aan de tocht 's-Heer Arendskerke/De Panne over een afstand van 220 kilometer. Zon dag 26 augustus is er de jaarlijkse Westerschelde- toertocht van de toerclub. De afstand bedraagt 200 kilometer. De clubkam pioenschappen vinden op 2 september plaats, ter wijl het seizoen wordt af gesloten met de toertocht Geleen-Malmedy-Geleen (175 kilometer). Hengelen - Door zeehengel- club De Vogel werd een vis wedstrijd gehouden bij de Wilhelmuspolder aan de Wes- terschelde. Hieraan namen 50 personen deel. In clubhuis De Kastanje werden de prijzen bekend gemaakt. Uitslag: 1. A. Cappendijk 1642 punten, 2. J. van Heese 1398, beiden Kloos terzande; 3. H. Mannaert, Ter- hole 941; 4. M. van Duyse, Clinge 908; 5. R. Pieters, Kloos terzande 851 punten. De tradi tionele pijp was voor me vrouw Van Hooye uit Zand berg. Expositie - De komende twee weekeinden zullen de gebroe ders Blanckaert hun werken tentoonstellen in een ruimte van het doe-het-zelf-centrum 't Hoeksken aan de Hulster- weg 65. Evenals voorgaande jaren rekenen zij op goede be langstelling voor hun foto's, tekeningen en etsen. Willy Blanckaert heeft de foto's ver zorgd. Het zijn allemaal foto's die nog niet eerder geëxpo seerd zijn en behalve op mo delfotografie heeft hij zich dit keer ook toegelegd op land schappen. Zijn broer Etiënne stelt tekeningen tentoon van dorpsgezichten, landschappen en stillevens, terwijl ook hij met een volledige nieuwe cate gorie werken op de expositie staat, namelijk etsen. Al deze creatieve uitingen van beide broers zijn zaterdag 5 en zon dag 6 mei en 12 en 13 mei van 14.00 tot 20.00 uur te zien in 't Hoeksken. De toegang is gra tis. Hartreanimatie - In de maand mei wordt in Kloosterzande voor de derde maal een cursus hartreanimatie gegeven. De cursus bestaat uit hartmassa ge, mond op mond-beademing en theaorie. Inlichtingen en opgave voor 15 mei bij H. Me nu. Oostdijk 2, telefoon 01148- 1332. Gaaibolling - De gaaibolwed- strijden op koninginnedag in herberg Ossenisse telden 57 deelnemers. De hoge vogel werd gehaald door J. Pankov, Ossenisse, P. Heyens (B.) en A. Maas, Kloosterzande. De rech terzijvogel P. Hiel, Ossenisse, R. Rottier, Kloosterzande, A. Sponselee-Gerritse, Klooster zande, J. Ivens, Kloosterzande, F. Meeusen, Terneuzen, P. de Kort, Hengstdijk. Linkerzijvo gel L. Remijn, Ossenisse en P. de Kort, Hengstdijk. Het grootste aantal vogels werd gescoord door A. de Waal- Ivens. De extra hoge vogels waren voor P. van de Velpen en P. de Waal, beiden uit Osse- Bingo - In verenigingsgebouw Hof ter Nesse werd een bingo avond gehouden waaraan 35 personen deelnamen. Uitslag: 1. Heidy Jansen, 2. Rosita de Nijs, 3. Betsy van de Ven, allen Vogelwaarde. Gaaibolling - In zaal De Her berg werd een gaaibolling ge houden waaraan 57 personen deelnamen. Uitslag: eeste hoge vogel: Ivonne Pankow, Osse nisse; tweede hoge vogel: P. Meyes, Temse; derde hoge vo gel; A. Maas, Kloosterzande; eerste zij vogel: P. Hiel; tweede zij vogel: L. Femijn; derde zij- vogel: R. van Heese-Rottier, allen Ossenisse; vierde zij vo gel: P. de Kort, Hengstdijk. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Bond van Ouderen een prijskaar- ting gehouden waaraan 34 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Mangnus, 2. P. Leeraert, 3. V. de Caluwé. Expositie - Dick Bakker expo seert van 9 tot en met 26 mei in streekmuseum 'Het Land van Axel' olieverfschilderijen van landschappen op Zuid-Beve land. Het museum is geopend van woensdag tot en met za terdag van 13.30-17.00 uur en tevens op vrijdagavond van 19.00-21.00 uur. Prijskaarting - Aan de laatste prijskaarting van de bond van Ouderen in De Warande de den 32 kaarters mee. De dames toonden zich de beteren van de heren en gingen met de eerste prijzen naar huis. 1. mevr. Morcus, Hulst, 2. mevr. Calle, Sint-Jansteen, 3. mevr. Her mans, Hulst. Na deze kaarting maakte voorzitter B. Lossie de uitslag van de wintercompeti tie bekend. Kampioen werd H. Vergauwen uit Sint-Jansteen, 2. Fr. Strobbe, Sint-Jansteen, 3. G. Reyns, Sint-Jansteen. Zij mochten uit handen van de, voorzitter een fles gedistil leerd en een beker in ont vangst nemen. De volgende competitiekaarting begint op 5 september. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub hun 13e wed strijd in de wintercompetitie. Het was een draaiende mitchel met 13 paren. De uitslag was: 1. dames Goossen-Biesbroeck, 2. heren De Kerf-Serrsvrens, 3. dames Staal-Pauwels.

de Stem | 1984 | | pagina 19