Programma van Omloop Dokter Zwartele weer ronde-arts Omloop met uitstekend rennersveld C ERELIJST Organisatie kampt met financiële problemen Comité )mloop T)K ury voor de Omloop SIMCA 1100 BESTEL CITROËN 2CV6 HONDA CIVIC SIMCA 1005 LS FIAT 127 SPECIAL „prima" PEUGEOT 305 GLS I AUTOSUPERMARKT ill Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Doordat vorig jaar de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen samenviel met de prof ronde van Midden-Zeeland, moest het Omloopcomité de 'vaste' ronde-arts, dokter Zwartelé uit 's-Heerenhoek missen. De organisatoren van dit tweedaagse wielerspekta kel vonden toen een uitste kende vervanging in dok ter Van Berkel uit Koe wacht. Dit jaar zal op nieuw dokter Zwartelé, ze ker geen onbekende in de wielersport, zich over de coureurs ontfermen. Als ronde-miss tijdens de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen treedt zater dag 12 en zondag 13 mei Petra van Hulle op. De Oostburgse schone is even eens geen onbekende in de 'Omloop. Ook twee jaar ge leden fungeerde zij als gastvrouw in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande- ren. En die taak is haar kennelijk goed bevallen. Radio Nightingale, de Hulsterse ziekenomroep, zal opnieuw reportages verzorgen van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren. De wagen van Radio Nightingale rijdt ook mee in de Omloop-karavaan. Het Omloop-comité hoopte in het kader van de viering van 400 jaar stad Terneuzen financieel een graantje mee te pikken bij de organisatie van dit wie- lerevenement. Dat pakte anders uit. Penningmees ter Piet Roelands van het Omloop-comité: „Door die viering van 400 jaar stad Terneuzen was de Terneu- zense middenstand al zo 'uitgezogen', dat er voor ons niets meer te halen viel. Opnieuw een tegen valler dus in de reeks van tegenslagen die we hebben gehad bij de organisatie van deze uitgave van de Omloop". De route van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is vrijwel identiek aan voorgaande jaren. Er zijn wat kleine problemen bij de Cloosterstraat in Kloos- terzande en in Sluis is er een kleine omleiding, maar voor moeilijkheden kwa men de organisatoren niet te staan. Zaterdag 12 mei wordt de rit Terneuzen- Terneuzen verreden; zon dagmorgen volgt de indivi duele tijdrit in IJzendijke en in de middaguren de derde etappe met Oostburg als start- en finishplaats. Aanvankelijk had het Omloop-comité besloten de officiële ontvangsten door het gemeentebestuur van Oostburg en Terneuzen jaarlijks bij toerbeurt te laten houden. Het Oost burgse gemeentebestuur gaf echter te kennen offi cials, ploegleiders en geno digden graag ieder jaar te' willen ontvangen in het stadhuis. Zodat de organi satoren hebben besloten terug te keren naar jaar lijks twee ontvangsten, zo wel in Oostburg als Ter neuzen. Zowel in Terneuzen als Oostburg wordt tijdens de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen een afwach- tingsprogramma afge werkt. In Terneuzen ko men zaterdag 12 mei de da mes en nieuwelingen in ac tie. De dames starten om 14.30 uur voor een rit over 60 kilometer en om 16.30 uur gaan de nieuwelingen van start voor een koers over 40 kilometer. De start is op de Markt. Het par koers in Terneuzen ziet er als volgt uit: Markt, Bur gemeester Geillstraat, Scheldekade, Blokken, He rengracht, De Jongestraat, Markt (finish). In Oostburg starten de liefhebbers/ve teranen zondag 13 mei om 14.45 uur voor een koers over 60 kilometer en de nieuwelingen, die 40 kilo meter moeten afleggen, vertrekken om 16.00 uur. Hier ziet het parkoers er als volgt uit: Noordwal, Zandstraat, Kroonwijksin- gel, Noordwal (finish). Op de foto het organisatiecomité van de 21e Omloop van Zeeuwchr-Vlaanderen. Van links naar rechts: Sjaak de Back (Oost burg), Johnny Claeys (IJzendijke), Roel Benjamins, vice-voorzitter (Oostburg), Piet Roelands, penningmeester (Terneuzen), Diana Pladdet, secretaresse (Koewacht) en Henk Pladdet, secretaris (Koewacht). Leo van Hijfte (Oostburg) ontbreekt op deze foto. missen daardoor toch zo'n ƒ1800,- aan inschrijfgeld. En dat is geen kattepies", zegt Piet Roelands, pen ningmeester en woord voerder van het Omloop comité. Door al deze trammelant zag het Omloopcomité het op een bepaald moment niet meer zitten. Piet Roelands: „We hebben echt overwogen of we door zouden gaan of stoppen. We zijn doorgegaan. Ondanks dat er meer moeilijkheden waren. Zoals het rond krijgen van de financiën. Een groot probleem. Het wordt steeds moeilijker sponsors te vinden voor een dergelijk evene ment". Geld Het Omloopcomité heeft dit jaar flink moeten snoeien in de begroting. Roelands: „Vorig jaar draaiden we nog met een budget van zo'n ƒ21.000,-, maar daar is flink het mes in gezet. We hebben de zaken zeer so ber aangepakt. Er was duide lijk geen ruimte financieel ge zien, voor leuke dingen. We werken nu met een budget van ƒ17,000,- en er is nog een te kort. Het ziet rood voor mijn ogen en dat is een onprettige kleur. Het comité Terneuzen staat garant voor het tekort, maar dat is natuurlijk een zaak die niet kan blijven du ren. Terneuzen lapt al enkele jaren de tekorten van Oost burg bij. Daar moet verande ring in komen. Zo kunnen we echt niet doorgaan". Zo snel als de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die op zaterdag 12 en zondag 13 mei wordt verreden achter de rug is, zal het Omloopcomité rond de tafel gaan zitten. Roelands: „Dan zullen er spijkers met koppen geslagen moeten wor den. Ik zeg echt niet dat de Omloop van de baan is, liever niet natuurlijk, maar zo gaat het niet langer. Ik heb wel wat alternatieven in gedachten, maar daar laat ik me in dit stadium liever niet over uit. We moeten de zaak straks ge woon in alle rust bekijken. En wat er dan uit zal komen is voor mij op dit moment ook nog onduidelijk. Voorlopig gaan we eerst deze uitgave tot een goed einde brengen". TERNEUZEN OOST BURG - De organisatoren van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die zaterdag 12 en zondag 13 mei wordt verreden, mogen door de blunder van de KNWU dan minder gastrennersver- enigingen aan de start heb ben gekregen dan aanvan kelijk werd verwacht, de be zetting is uitstekend te noe men. De ploegen met een re putatie, zoals die van Am- stel, Gazelle, Concorde, Jo van Aarle, Driessen en Min- dex zijn van de partij. Zij zien de zware Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen tra ditiegetrouw als een voor treffelijke voorbereiding op Olympia's Ronde van Ne derland. Daarnaast komt er een sterke Belgische forma tie aan het vertrek en een Australische ploeg, zodat het internationale tintje er ze ker is. Voorts bestaat de mo gelijkheid dat ook de Tsje chische en Amerikaanse ploegen, die zich in België voorbereiden op de Olympi sche Spelen, aan de start zullen komen. De Omloop trekt altijd sterke ploegen, omdat deze amateurklassieker een zoge naamde 'open wedstrijd' is, dat wil zeggen dat hier de kans wordt geboden aan de renners uit de B-categorie zich te meten met de cou reurs uit de A-ploegen. Kanshebbers zijn er vol doende. Jo van Aarle bij voorbeeld komt met een zeer jonge en talentvolle ploeg. Renners als Twan Poels, de sterke Jacques van der Poel, die in 1985 graag de overstap wil maken naar de rijen van de beroepsrenners, John Bongers en Chris Koppert. Jan van Katwijk fungeert als ploegleider van de Min- dex-formatie. Enkele para- depaardjes uit deze ploeg zijn Peter Pieters (tweede in de Omloop Het Volk), Lu- ciën Gödde, die weer volle dig hersteld is na het auto- -ongeluk, dat zijn wieier- loopbaan leek te doorkrui sen, maar die nu weer volop successen boekt, 'clown' Henri Nijboer en de voor malige Van Erp-coureurs Leon Kerstens en Hans Boom. In de formatie van Concorde, met Frans Klar- die als ploegleider, schuilt de nodige routine. Hierin ko men aan de start Geert Schipper en Dries Klein, die in de Omloop vorig jaar res pectievelijk als vierde en achtste eindigden. Klein on derstreepte zijn goede vorm onlangs nog in de Omloop van de Braakman, waarin hij als zevende eindigde. Voorts bestaat de ploeg uit de vroegere wereld- en Olympisch kampioen op de schaats, Piet Kleine, Kees Evert, Frits Schür en Zeeuwse troef Toontje van der Steen. Altijd present in de Om loop is de Amstel-ploeg van Herman Krott. Nu al voor de 21e keer. Han Vaanholt. al vijf jaar actief in het ama teurpeloton 'debuteert' in de Amstel-gelederen. Hij heeft onder andere gezelschap van Peter Stevenhaagen (vorig jaar bij de junioren maar liefst goed voor 24 overwinningen), Ruud Brouwer, die in "april de overstap maakte van de ju- Toon van der Steen (archieffoto) geldt bij zijn nieu we baas Frans Klardie als een van de troeven in de Omlqop van Zeeuwsch-Vlaanderen. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Reeuwse een bijzon- irzekeringen voorn ük, maar ook ziek beden- en reisverze- \meervan. Te koop: nov. 1978 46.000 km kir. rood Prijs 3.950.- Te koop: met gasinstall., bjr. 1979 kir. groen Prijs5.500.- Te koop: bjr. 1978, km.st. 49.600, kir. rood Prijs. 4.950.- Te koop: bjr. 1976, slechts 29.000 km, kleur bei ge metallic Prijs2.500.- Te koop: kleur blauw, km. 14.500, bjr. juli 1983 Prijs 10.000.- Te koop: kleur beige, bjr. 1981, km's 60.000 Prijs.. 10.950.- erkend SUZUKI dealer AUTOVERHUUR SLUISKIL O.;01157-1627-1637 TERNEUZEN O) 01150 -12612 Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - De Omloop van Zeeuwsch-Vl aanderen heeft altijd sterke winnaars gehad. Vooral vorig jaar, toen Nico Verhoeven de twintigste editie op zijn naam schreef. Verhoeven zegevierde in de eerste etapppe met Terneuzen als start- en finishplaats, schreef de tijdrit in IJzendijke op zijn naam en won ook de derde etappe, de rit in lijn met Oostburg als start en finish. De erelijst van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er als volgt uit: 1964: Aad van der Breugel; 1965: Dies Kosten; 1966: Frits Hoogerheide; 1967: Rudie Liebrecht s; 1968: Jan van Driel; 1969: Frits Lachterop; 1970: Jules Bruesing; 1971: Grant Thomas; 1972: Henk Poppe; 1973: Jan Ruckert; 1974: Peter Gödde; 1975: Ad Gevers; 1976: Matthieu Dohmen; 1977: Michel Jacobs; 1978: William Tackaert; 1979: Henk Mutsaarts; 1980: Jacques Hane- graaf1981: Theo Hogervorst; 1982: Jean-Paul van Poppel; 1983: Nico Verhoeven. Van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Het programma voor de 21e editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er als volgt uit: ZATERDAG 12 MEI: 10.30-12.00 uur: Afhalen van rugnummers, ploegborden en KNWU-borden door de ploegleiders in hotel De Post in Terneuzen. 12.00 uur: Ploegleidersver gadering en juryvergade ring in hotel De Post. 13.00 uur: Officiële ont vangst in gemeentehuis te Terneuzen. 14.00 uur: Voorstelling van de ploegen op de Markt in Terneuzen. 14.15 uur: Start van de eerste etappe over circa 160 kilo meter door oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op de Markt te Terneuzen. 14.30 uur: Afwachtingspro- gramma voor dames en nieuwelingen door de bin nenstad van Terneuzen. Start op de Markt. 16.30 uur: Doorkomst ren nerskaravaan van de Om loop in Terneuzen. 16.45 uur: Vervolg afwach- tingsprogramma. 18.00 uur: Aankomst van de eerste etappe van de Omloop op de Markt te Terneuzen. 20.00 uur: Uitreiking van de uitslagen van de eerste etap pe in hotel De Post. ZONDAG 13 MEI: 08.15 uur: Start eerste ren ner in de tweede etappe, een individuele tijdrit over circa 12 kilometer. Startplaats is de Markt in IJzendijke. 10.45 uur: Aankomst van de laatste renner in de indivi duele tijdrit. 11.30 uur: Uitreiking van de uitslagen van de individuele tijdrit in het Hof zicht Thea ter in IJzendijke. 12.00 uur: Officiële ont vangst in gemeentehuis te Oostburg. 14.30 uur: Start van de derde etappe van de Omloop in de Noordwal te Oostburg. Deze etappe wordt verreden door westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren over circa 140 kilome ter. 14.45 uur: Start afwach- tingsprogramma voor lief hebbers/veteranen en nieu welingen in de binnenstad van Oostburg. Start in de Langestraat. 18.00 uur: Aankomst van de derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Noordwal. 19.30 uur: Uitreiking van de uitslagen en afhalen van de prijzen in natura in hotel De Windt in Oostburg. Jury vergadering in café De Am bassadeur in Oostburg. Door Ton Koomen Op de foto Petra van Hulle, de Oostburgse die op nieuw als ronde-miss zal fungeren in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Voortbestaan Omloop in gevaar Van onze sportredactie ttRNEUZEN/OOSTBURG - organisatiecomité van de Inloop van Zeeuwsch-VIaan- l('en heeft momenteel geen 'wraitter. Terneuzenaar Gijs herman, die sinds de oprich- :®8 van de Omloop het voor- wterschap heeft waargeno- zette vorig jaar een punt "bier zijn loopbaan en sinds- bin is nog niet in deze vaca- 'ire voorzien. °P dit moment is het Om- 'jpcomité als volgt samenge teld: Roel Benjamins, Oost- Jr8 (vice-voorzitter); Diana "addet. Koewacht (secreta- ^se); Henk Pladdet, Koe- j'cht (secretaris); Piet Roe- »ids, Terneuzen (penning meester) en de leden Johnny ■leys (IJzendijke); Leo van Sfte (Oostburg) en Sjaak de ilck (Oostburg). nioren en Haarlemmer Mar co van der Hulst. Favorieten kunnen uiter aard ook gezocht worden in de ploeg van Driessen, de formatie die vorig jaar de meeste overwinningen in de wacht sleepte. Rappe man nen als Peter Hofland (rit- overwinningen vorig seizoen in Roussillon en de Ronde van Nedersaksen) en Dirk van Oorschot (etappezege in Olympia's ronde vorig jaar en derde in de twintigste editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij boekte onlangs nog een tweede plaats in de Ronde van Drente). De Zeeuwse in breng in deze equipe komt van Rob Bijvank uit Sas van Gent en Pièrre Raas uit 's- Heerenhoek. Fortuna-Sauna Diana komt aan het vertrek met de nummers 2 en 9 van de op 14 april verreden Omloop van de Braakman, te weten Rai- niër Valkenburg en René van Nijnatten. Een. ploeg waarmee men rekening zal moeten houden. Gazelle brengt vedetten als Peter Hoondert, Corné Heeren, Frank Moons, Janis Slen- derbroek en Ron MacKay in het strijdperk. Gaby Minne- boo, de onverslijtbare en Wim Lugtenburg, zijn de troeven die PRC Delta in het strijdperk brengt. Van de Belgische ploeg WC De Wer kers uit Bellem wordt even- eens het nodige vuurwerk verwacht. Danny Lippens en de talentrijke Rik van Slijke zouden hier voor stuntwerk moeten zorgen. De ploeg van de wieler vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, die graag wil vlammen voor eigen pu bliek, bevat talent. Patrick van Passel, Ab Verplanke, Karei van Goethem, Adrie de Maesschalck, Arnold Claeys en Eric Vereecken kunnen laten zien rijp te zijn voor het 'grotere werk'. Voor de tweede Zeeuwse wieler vereniging, Theo Middel kamp, komen Jack van der Horst, Nap Hage, Kees de Nooyer, Robbie Meijer en Wim van Kooten in actie. Kortom een klasserijk rennersveld, dat voor de no dige strijd kan zorgen twee dagen lang op de Zeeuwsch- Vlaamse polderwegen. Een kleurrijk schouwspel, dat ongetwijfeld weer het nodi ge wielerpubliek op de been zal brengen. 1ERNEUZEN OOST- - De 21e editie van je befaamde ama teurklassieker Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren, een tweedaagse wed strijd over drie etappes, is voor dit jaar met moeite veilig gesteld, maar of er volgend jaar een 22e Om loop komt is nog een >root vraagteken. „Dit jaar zijn we flink geflest door de KNWU. We had den een advertentie opge geven voor het officiële orgaan van de KNWU, Wielersport', waarin we melding maakten dat de 21e Omloop weer open zou staan voor merken ploegen en gastrenners- verenigingen. Op het Iniebureau meende men ro slim te moeten zijn de tekst te wijzigen, waar door geschrapt werd dat er ook gastrennersvere- nigingen konden deelne men. Stom natuurlijk, want men had daar toch mogen aannemen dat wij oa zoveel jaar ervaring in staat waren een adver tentie op te stellen die joist is. Men zit daar ge woon te slapen. Resultaat is wel dat we nu nog maar veertien ploegen op ie deelnemerslijst heb- staan. Zeker zes gast- het laten afweten die blunder van de En dat kost ons een flinke mep geld. We Van onze sportredactie JRNEUZEN/OOSTBURG - iurykorps voor de 21e edi- van de Omloop van ^Uwsch-Vlaanderen is als [8t samengesteld: Moerdijk, Prinsenbeek 'Wzitter- wedstrij dleider) ,/j Delbressine, Roosendaal s'stent-wedstrij dleider); J. jvers, Terneuzen (wed- ^commissaris/secretaris) ■lartman, Goudriaan (wed- 'ldcommissaris); P. van der tg Terneuzen (aankom- ■echter); M. de Pooter, Axel Hmissaris/tij dwaarne- Jti J. de Dijcker, Hulst ""nissaris bezemwagen); J. /"assen, Utrecht (motoror- W. Cox, Hoensbroek /torrijder); P. Eijsackers, leuzen (microfonist)P. Spijkenisse (foto-

de Stem | 1984 | | pagina 13