\epsLC W Uzendijke verpest feest van Hoofdplaat Feyenoord snakt naar einde Nederlandse voetbaljeugd niet naar eindrnnde EK saaONTBUTEN lenaar nerverhuur ;ten van iis? ïes 24 DAGEN \A' ——JJ Piet Kraak overleden Veel arrestaties en vier bommeldingen bij NAC-FC Den Haag )or kostwi ZtNDtëDERUINDS EXPERTISEBUREAU V ;ert, valt er met epi- ;ant dank zij moderne e meesten er weinig nand met epilepsie in »f vermoedt; ze lopen raden we aan onze niet zo gek als 't er ezen. is als u Sire belt, ïr) of de bon opstuurt. k als'ter soms uitziet. Wij kunnen bijna alles en iedereen van containers voorzien! Kansen DE STEM „de 4in1 krant" Istaurant van de Dén van de stands met Irwaren en snacks. Irdt zuurdesembrood 1 maakt de mooiste stenaar Stefan During xieke houten meubelen, [knippen ook kunst kan zijn lies mèt een hartig hapje lor slagers uit Walcheren, ngsbureau Vlees. expertises schaderegelingen laxaties art. 275 WvK EN HET KOST ZO IN DAGJE UIT VAN! (p.p. onder begeleiding: mogen gratis met u mee Btis wandelwagenservice! tn. Van onze sportredactie MSTERDAM - Ajax heeft voor het nieuwe >izoen verdedigende routine aangetrokken in t personen van Ronald Spelbos (28 jaar) en lalter meeuws (32). Zondag maakte de Amsterdamse eredivisieclub de ersterkingen bekend. Met Spelbos, de huidige voor- lopper van Club Brugge, wordt binnenkort een over- tnkomst afgesloten voor drie of vier jaar. 'van 11.00 - 22.00 uur, <4 mei van 13.00 - hei van 11.00 -18.00 uur. fan mist u teveel ineens! Aiax Europa in met Meeuws en Spelbos ■HHaoBBHoag De vroegere AZ-speler inkt nu al aan zijn 32e le- insjaar, wanneer hij volgens j Nederlandse reglementen ansfervrij is. Walter leeuws, de in een omkoop- nandaal betrokken Belgi- :he international, komt drie lar bij Ajax spelen, tenzij de 1FA op 19 mei besluit de straf :an de Belgische voetbalbond len jaar schorsing voor onder jdere Meeuws) over te ne- aen. Als West-Duitsland ech- tr dwars gaat liggen bij die (sluitvorming, moet Neder- sid „niet roomser zijn dan de aus", is de visie van Ajax- morzitter Ton Harmsen, die ijn maatregelen getroffen leeft voor het geval de trans- Ier Meeuws van hoger hand «mogelijk wordt gemaakt. Baar bestaat nog de nodige «duidelijkheid over. Louis ll'outers, de voorzitter van de lelgische voetbalbond liet de leschorste spelers weten dat Ie FIFA geenszins van plan was de schorsingen interna- ionaal te maken. Tegelijker- 6jd riep de FIFA via Sepp Blatter de voetbalbonden op ie schorsingen over te nemen. als het er soms even uitziet.' ind.' Aankruisen wat vixir u van toepassing is.) ,60 aan postzegels sturen aan oningslaan 19, GD Utrecht king met de Stichting Ideele Reclame SffiEj Temeuzen fel. 01150-13881 Zekerheid Ajax was overigens al ver ioor het bekend worden van iet omkoopschandaal rond Waterschei - Standard Luik in mderhandeling met Walter Sleeuws. De Luikse libero moet in samenwerking met roorstopper Spelbos Ajax de verdedigende zekerheid geven, die de Amsterdamse club dit seizoen ontbeerde. „Lengte en hardheid achterin, dat hebben we nodig voor Europees voet- hal", riepen trainer De Mos en oorzitter Harmsen zondag in toor. „We hebben het dit jaar geprobeerd met de jeugd. We worden tweede. De Mos en het elftal zijn in hun opdracht ge- *d. Voor het volgend sei- zoen hebben we echter routine g. Dat wisten we vorig laar, toen Cruijff, Lerby en Schrijvers vertrokken ook al, »aar die waren toen niet te houden. Bovendien heeft het Amsterdamse publiek behoef te aan nieuwe gezichten. Voor Schrijvers bijvoorbeeld was de tijd gekomen te vertrekken. Wij hebben nu een doelman, Menzo, zeventien jaar jonger dan Schrijvers, en die wordt ook op de schouders van het veld gedragen. Dat is de visie van Ajax", aldus Harmsen, die in zes jaar voorzitterschap vier landskampioenschappen en twee bekersuccessen mee maakte. Zaken In de opvolging van de naar Manchester United vertrek kende linkerspits Jesper Ol- sen, heeft Ajax nog niet voor zien. Alleen als binnenkort nog een speler van het huidige arsenaal kan worden ver kocht, zal het bestuur van de drievoudige europa cup-win naar tot zaken komen. „En dan kijken we niet naar buitenlan ders. Gasselich en Meeuws zijn de twee buitenlanders, waarover we maximaal mo gen beschikken. We hoeven ook niet naar buitenlanders te kijken, want Tahamata is per slot van rekening een Neder lander. En de andere spelers die we op het oog hebben ook. Eriksen van Roda JC en Tol van AZ '67 hebben we overi gens niet meer op dat verlang lijstje staan", verduidelijkte Harmsen de transfer-politiek van Ajax. Van onze sportredactie KOPENHAGEN - Na twee en «en half jaar in coma te heb ben gelegen is zaterdag op 63- jarige leeftijd in Kopenhagen «verleden de vroegere doel man van het Nederlands elf- hl, Piet Kraak. In de eerste jaren na de oor- 8 was Kraak de vaste laatste man in Oranje. Hij debuteer de, als opvolger van Adrie van Male, op 10 maart 1946 in de uit- wedstrijd tegen Luxem burg (2-6). Ruim zes jaar later werd hij |®g een maal teruggeroepen. 19 oktober 1952 speelde hij JP31 jarige leeftijd bij Belgie - Nederland (2-1) zijn 33ste en »atste interlandwedstrijd. In de Sportencyclopaedie 'an Leo de Wolff wordt waak, die uitkwam voor Stormvogels en Elinkwijk om schreven als een doelman met mijl, durf, zelfvertrouwen en ®ut een snelle reactie. In het Nederlands elftal jceft hij nooit teleurgesteld. J'eer dan eens behoorde hij tot 'e uitblinkers. Na zijn voet- balloopbaan is Kraak als trai- ®er werkzaam geweest. Eerst '1 Nederland, later in Dene marken. Daar raakte hij e|tigszins uit beeld. Pas vorig jaar werd bekend, 't Kraak er zeer slecht aan was. Er is toen een lande- 'ike actie gevoerd om appara- Uur aan te schaffen waar- te hij zich weer verstaan baar zou kunnen maken of b«n voor behandeling naar ^«Ierland over- te brengen, teien zijn slechte toestand is "aarvan af gezien. Van het geld, dat in een dichting werd ondergebracht, [s later een deel van de hypo- theek afgelost van het huis, daarin Kraaks' vrouw woont. Van onze sportredactie BREDA - De Bredase politie heeft zaterdag voor, tijdens en na de wedstrijd van NAC tegen FC Den Haag in totaal 60 jeugdige voetbalfans opgepakt. Daarnaast kwamen bij NAC diverse bommeldingen binnen. Zelfs tijdens het duel werd er door een onbekende met een naar verluidt onmiskenbaar Brabants accent ge beld met de mededeling dat er om half negen een bom in het stadion zou ontploffen. De politie was zaterdag - met de gewelddadige gebeur tenissen van een jaar terug in het achterhoofd, toen Feyenoord tijdens het Jazz-festival met bijbehorende supportstersschare op bezoek kwam - op het ergste voor bereid. Vanaf tien uur 's morgens was er versterkte sur veillance op de been, met name in de binnenstad en bij het station. Dat had volgens de politie tot resultaat dat in de bin nenstad relletjes vrijwel geheel zijn uitgebleven. Aleen tegen een grote groep NAC-fans, de Bredanaars waren op zoek naar Haagse supporters, moest op en rond de Grote Markt corrigerend opgetreden worden. Op het NS- station en in de omgeving daarvan zijn er in beperkte mate moeilijkheden geweest, in het stadion is daarente gen flink gevochten. Het overgrote deel van de 60 arrestanten bestond uit de 41 Haagse inzittenden van een BBA-bus, die hen na af loop van de wedstrijd naar het station had moeten afvoe ren. Toen zijn passagiers het gemunt bleken te hebben op de ruiten van de bus, besloot de chauffeur van koers te veranderen en de inzittenden bij het politiebureau af te leveren. Na een proces-verbaal mochten zij naar huis. Direct na het winnende doelpunt van NAC ontstonden er moeilijkheden tussen de toeschouwers op het C-vak (FC Den Haag) en het B-vak (NAC), die elkaar weder zijds met stenen bestookten. Gewonden zijn er daarbij voor zover bekend niet gevallen. De ME voerde diverse charges uit, waarbij zes oververhitte voetbalfans werden ingerekend. Net voor het begin van de wedstrijd werd het stadion opgeschrikt door een gigantisch knal, veroorzaakt door een met behulp van rotjes vervaardigde en naar het B- vak gegomde 'bom'. De verantwoordelijke werper daar van, een 2l-jarige Hagenaar, werd ingerekend. Sjaak Troost wordt weggedragen. Aanvankelijk werd ge vreesd voor een grbroken kuitbeen. Onderzoek wees echter uit dat de verdediger niets gebroken had. - fotoanp -Er- W'i11 WBMMMIW mm Spelmoment uit de derby in de vierde klas H tussen Uzendijke en Hoofdplaat, waarin Hoofdplaat vrijwel zeker werd uitge schakeld voor de titel. Een voorzet voor Uzendijke (gestreepte shirts) wordt door een aanvaller van Uzendijke en de verdedi ging van Hoofdplaat gemist. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Met nog een kwartier te spelen in de derby Hoofdplaat-IJzendijke leek voor de thuisploeg alles naar wens te verlopen. Het stond 1- 0 en de geel-zwarten hadden de wedstrijd volledig onder controle. Met de wetenschap dat er twintig kilometer ver derop bij Terneuzen-Axel nog niet gescoord was, leek het kampioenschap binnen. Toen echter meende IJzendijkenaar Patrick van de Hemel dat het tijd werd om te laten zien dat hij kan voetballen. Twee keer speelde hij de Hoofdplaatse defensie, toch niet het slecht ste onderdeel van Rinie Dey's formatie, volledig uit. Liet de afwerking over aan Eric van Poucke en Werner van de Bulck en de titelaspiraties la gen aan diggelen. Werner van de Bulck maakte er in de slot minuut zelfs nog 1-3 van. „Hoe kun je zoiets uit han den geven", liet de ontgoochel de Hoofdplaat-trainer Rinie Dey zich na afloop ontvallen. Dey, die zijn collega Wilfried Bogaert overigens sportief fe liciteerde met de overwinning, schreef het onder de maat ac teren van zijn ploeg toe aan de druk waaronder de spelers de laatste weken in het veld staan. „Weken onder druk spelen, dat hebben de jongens vandaag niet volgehouden. Dat heeft zich vandaag ontla den op een voor ons verkeerd moment. Het mag gewoon dat een Patrick van de Hemel drie man uitspeelt". Zijn collega Wilfried Bo gaert was begrijpelijkerwijs meer in zijn nopjes. „We heb ben na rust bewust op de counter gespeeld. Met de wind in ons nadeel was dat de enige kans en de jongens hebben goed constructief gevoetbald en gewoon de kansen benut". Hoofdplaatspits Herbert Versluys zal in ieder geval raar opkijken als hij terug komt van vakantie. Hij boekte een trip naar Engeland in de periode dat men in het dorp nog niet aan een kampioen schap dacht en was er gisteren dus niet bij. Jacky Jacobse stond daarom in de basis. De eerste helft gaf twee ge lijkwaardige ploegen te zien. Veel kansen waren er echter niet. Nadat het openingskwar tier voor Uzendijke was, kwam de thuisploeg steeds be ter in de wedstrijd. Henk Ot- tens pakte de hoofdrol. Toch was de beste mogelijkheid voor de blauw-witten en wel in de 40e minuut toen Eric van Poucke teruglegde op Nico Aerssens die op zijn beurt Ro- nald Boeye bij de tweede paal Opdraven bediende. Boeye trapte echter naast de door de wind gedra gen bal. het dan ook die de thuisploeg in veilige haven leek te bren gen. Na twaalf minuten spelen in de tweede helft zorgden de broers Thomaes voor goed voorbereidend werk. Rudy passte tot bij Walter, die Ot- tens in het centrum van het strafschopgebied bediende. Die stuurde op zijn beurt met een knappe kapbeweging Frank van Poucke de verkeer de kant op en schoot beheerst langs Jan Verdonck, 1-0. Aan de overzijde trof Rudy Thomaes via de vuisten van doelman Jan Verdonck het kruishout toen hij een inworp van Benny Pilaet meteen op de slof nam. Na de hervatting trok de thuisploeg de wedstrijd naar zich toe met een subliem spe lende Henk Ottens. Hij was Het karwei leek geklaard, daar Uzendijke slechts spora disch aan aanvallen toe kwam. Wilfried Bogaert zag het ech ter anders. Hij liet eerste Eddy Musson opdraven voor Frank van Poucke terwijl kort daar na Rudy de Meyer Nico Aers sens kwam vervangen. Patrick van de Hemel, be stemd als spits en in de eerste helft tegen Johnny Cornelis geen bal aanrakend werd op het middenveld geposteerd en juist dit bleek de sleutel van het probleem. „Patje" die de komende tijd wellicht beter niet in Hoofdplaat kan komen, gleed een kwartier voor tijd langs drie Hoofdplaatverdedi gers en bracht de bal op maat bij Eric van Poucke die bij de tweede paal het hoofd koel hield en een uitstekend keepe- nede Theo de Waele kansloos liet, 1-1. Vanaf dat moment was de' Hoofdplaat-defensie totaal van slag af.Ronald Cornelis, vrijwel de gehele wedstrijd uitstekend op dreef, schoot vijf minuten voor tijd zomaar de bal in de voeten van Patrick van de Hemel, die het pre sentje in dank aanvaardde en Werner van de Bulck liet af werken, 1-2. Dat het 'alles of niets'-of- fensief van de thuisploeg in de slotminuut Werner van de Bulck in staat stelde er nog 1-3 van te maken is alleen maar goed voor de statistiek. Daar na werden de 'oesterputten' in rouw gedompeld. Uzendijke verzorgt in alle netheid de hierna volgende plechtighe den. ROTTERDAM - Vak S heeft zondagmiddag maar vast een voorschot genomen op het kampioenschap van Feyenoord, dat de Rotterdammers alleen nog maar puur theoretisch kan ontgaan. Feyenoord snakt naar het einde van de competitie, die zeer waarschijnlijk met de door iedere club begeerde dubbel, de titel en de KNVB- beker, zal worden afgesloten. De Rotterdammers speelden tegen FC Utrecht, dat in feite alleen naar de Kuip was geko men om doelpunten te voorko men een moeizame partij. Feyenoord staat duidelijk on der spanning, hetgeen na af loop door trainer libregts werd bevestigd. De eerste 45 minuten waren uitermate vervelend en het enige aantrekkelijke moment uit de eerste helft was een ef fectvol schot van Cruijff, dat op de paal eindigde. Na de rust kreeg Feyenoord veel meer grip op zijn soms fors ingrij pende tegenstander maar de doelpunten bleven voorlopig uit. Pas toen Gullit na bekeken aangeven vanaf de achterlijn van brard voor 1-0 had ge zorgd, werd Feyenoord wat rustiger. Het spel ging beter lopen en Van Ede kreeg in het Utrechtse doel veel meer te doen. Pas in de slotfase kon Feyenoord meer afstand ne men. Voor het echter zover was, waren de Rotterdammers verdediger Jacques Troost kwijt geraakt. Hij werd bij het binnen gaan van het Utrechtse strafschopgebied door Riet veld zwaar aangetikt en aan vankelijk werd gevreesd dat troost, die op een brancard moest worden afgevoerd, het rechter kuitbeen had gebro ken. Na een onderzoek in het Clara-ziekenhuis bleek de blessure beperkt te zijn geble ven tot uitgerekte buitenban den van de enkel. Nadat Troost was afgevoerd sloeg Feyenoord in de laatste minuten nog twee keer toe. Aan de basis van de twee tref fers stond Johan Cruijff, op nieuw de dirigent van Feyen oord. Uit zijn voorzetten scoorde eerst Guilit en vervol gens Hoekstra. Na de treffer van Hoekstra werd niet eens meer afgetrapt ondanks het feit dat Draaisma zeker nog enkele minuten had moeten laten spelen. Vak s verhinder de dat. Honderden jonge sup porters waren opgedrongen naar de hekken. Na het doel punt van hoekstra was er voor de uit voorzorg langs de hek ken geposteerde suppoosten geen houden meer aan. Met tientallen klom men over de hekken, waarop besloten werd de toegang tot het veld vrij te laten. Scheidsrechter draais ma nam het juiste besluit en liet beide ploegen inrukken. ZURICH (SID) - Een stuk vuurwerk, dat op 11 april in Velsen op het veld werd ge worpen, is de Nederlandse voetbaljeugd tot 18 jaar duur komen te staan. De tuchtcom- missie van de Europese voet bal unie (UEFA) bepaalde za terdag bij een zitting in Zurich dat Nederland niet mag deel nemen aan de strijd om het Europees kampioenschap voor spelers tot achttien jaar, die in de Sowjet-Unie wordt gehou den. De UEFA veranderde de uitslag van de wedstrijd, Ne derland - Luxemburg, die met 4-2 door Oranje werd gewon nen, in een nederlaag van 0-3. Door die nieuwe uitslag gaat Luxemburg naar het eindtoer- nooi. In Velsen werd de Lu xemburgse doelman Paul Koch in de 56e minuut door een rotje aan een oog getrof fen, Nadat hij acht minuten lang door een arts was behan deld, moest Koch later toch worden vervangen. De UEFA legde de KNVB bovendien een boete van 6000 Zwitserse fran ken (bijna 8000 gulden) op. (ADVERTENTIE) Ktm ik is «wjSBL— Dat kan met DE STEM GIDS, met z'n onthullende showbizz-interviews, dat overzichtelijke radio en t.v.- program, kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem. die wakkere 4 in 1 krant met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT i DE STEM RF.GIO Naam: Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS f 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 9