TIS Drukke start Oranjefeest Hoek rtcomplex Lewedorp geopend Maj or ettengr oep Hulst: allemaal eerste prijzen .EGENHEID WEDSTRIJDDAG GOEDE OEFENING Sportfeest in Cadzand Prachtige resultaten Clingse majoretten Damiaan Vogelwaarde vierde jubileum 25-JARIG HUWELIJK •teren kt naar meer, Lenler.99 i de Zeelandbeurs Vlissingen van l april t/m 5 mei. inden rthandelsprijzen! uit de M.-prijzen. MAANDAG 30 APRIL 1984 VAN ZEELAND D'66 in beroep tegen PZEM- vergunning Clemens Mavo domineert paasvoetbal Basketbalclub vraagt rommel Hulst - De Basketballvere- Üglng Hulst zit met financiële boblemen en wil daarom op hterdag 12 mei een rommel- tarkt houden op het 's Gra- '»n hofplein in Hulst. SAS VAN GENT - Een goede oefengelegen heid, stralend weer, redelijke publieke belang stelling en een gezonde dosis rivaliteit waren afgelopen zaterdag de ingrediënten voör een geslaagde brandweerwedstrijddag in Sas van Gent. Vangst valt tegen bij ZHV De Buit Adrie Thijs prolongeert kampioenschap topbiljarten 1500 bezoekers 'opendeurdag' Plaatselijk nieuws Breskens Hengstdijk Terneuzen Westdorpe VOLVO 340 WINNER 1.4 3-DEURS H.F. VAN OOSTERHOUT A3 - omtëzöênën articulleren ankje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, mag best eens in de krant gina familieberichten en duur hoeft het niet te kosten nog geen tientje), kolom 1,75. Eén grote ,25. Voor het plaatsen van ling met een formaat van ien wij 12,50 toeslag, op aanvraag Bij niet vordt 2,50 adm kosten orden niet geretourneerd jeef uw tekst 2 dagen vóór ién van onze kantoren ven stuurt u eveneens 2 ;ing naar Postbus 3229, MB Breda. s het recht voor, teksten an redenen te weigeren glngsnleuws kolom op donderdag. H.G. met jullie collega's Openbare Werken, Prinsenbeek. Hartelijk gefeliciteerd en een fijne dag. Je Schof fie. De Stem, 076-236911 - huiskamerparket nu GRATIS Ti massief mozaïek parket. srantie; Mocht iemand het oordeliger aanbieden, dan het verschil terug, uis door heel eigen auto's en instruktie. g in Parket. ordt door ons gelegd voor aorten tegen kostprijs. >el een van onderstaande mmers voor het maken van een e afspraak!l Weert, tel. 04950-40662 Jenbosch, tel. 01652-7724* Dven, 040-540045* EIKEN VISGRAAT PARKET een zeer eksklusief parket van 10 mm dik hout zonder kwasten. Kant- en klaar gelegd. Normaal NU per m Dus een kamer van 3x6 m kost u f 1602, g2l?flSÜ (op cementen ondervloer). HOEK - De Oranje-festivitei- ga in Hoek zijn zaterdag goed itn start gegaan. De hele dag jrerste er in het dorp een ge- lellige drukte. Niet alleen op je waterloopleinmarkt op het jfoienplein, maar ook in de feesttent. Alleen 's avonds jiag het even mis toen enkele lengeren problemen maakten bij een toiletwagen tijdens de Veronica Drive-inn disco. T6 PAGINA ZEELAND 2 mSBSSm Bij de Waterloopleinmarkt wonnen Lian Verhoef en haar vriendinnen de eerste prijs met hun bloemenstand. Rond twee uur 's middag trad het accordeonorkest Ac- conas uit Assenede op in de feesttent Vervolgens toonden inwoners van Hoek als gele genheids-mannequins eigen gemaakte kleding. Het Hoekse videoteam met Peter Kramer en Rob Dellaert maakte opna men van het gebeuren. De vi deoband werd later die dag vertoond in bejaardencentrum Vremdieke. De eerste prijs bij de mode show was voor Suzand Dierx met eigengebreide truien. De tweede prijs ging naar Nau- reen Cromheecke met ten- niskleding. Derde werd Erwin Kool als de enige mannelijke deelnemer. Ook hij showde truien van eigen makelij. Bea Foussert begeleidde de mode show op accordeon. Aan het jeugdschaaktoernooi in de Gehoorzaal namen 28 schakers deel. (Zie vooi" uitslag De Stem Sport). 26 Korpsen Sas van Gent Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - D'66-Zee- land gaat bij de Kroon in be riep tegen de door GS van Zeeland verleende vergunning lagevolge de hinderwet, de wet op de luchtverontreini ging en de wet geluidshinder san de PZEM. Volgens D'66 wordt in de vergunning volstrekt onvol doende tegemoet gekomen aan de bezwaren die D'66 eerder aan GS kenbaar hebben ge maakt. Onder andere blijft D'66 van mening, dat bij de voorge schreven kolenopslag een aan zienlijke bodemverontreini ging zal ontstaan en dat deze verontreiniging kan worden voorkomen door de opslag van steenkool in silo's. Ook tekent D'66-Zeeland beroep aan tegen de aan de PZEM toegestane rookgasont zwaveling van 50 procent van de te bouwen kolencentrale. Van een onzer verslaggevers HULST - De leerlingen van de Hulster Clemens Mavo hebben het paasvoetbaltoerbooi vóór scholen uit het voortgezet on derwijs gedomineerd. Clemens wen drie van de vier afde lingstitels en zag op het nip pertje zelfs nog een vierde overwinning aan de neus veorbij gaan. In de afdeling B jongens 12- 13 jarigen versloeg Clemens I In de finale Jansenius II met 1-0, Lts Hulst en Jansenius I eindigden op de derde en vier de plaats. Strafschoppen be slisten het finaleduel Janse nius I-Clemens I in de afde ling C jongens 14-15 jarigen. I. Clemens 1,2. Jansenius 1,3. Lts Hulst, 4. Jansenius II. Straf schoppen moesten er eveneens aan te pas komen in de afde ling C meisjes 14-15 jarigen. Daar moest Clemens echter ta onderspit delven tegen de 'oseph Mavo. Derde en vierde •orden Jansenius IV en Jan- Mus III. In de afdeling b Wisjes 12-13 jarigen tenslotte ling Clemens weer met de logste eer strijken. Jansenius moest in de finale een 1-0 '■'vlies incasseren. De derde en "erde plaats waren voor St. Martha I en Mavo De Welle •It Axel. Van onze correspondente Vanaf 10 uur wil men aller- *i tweedehandsspullen te «oop aanbieden. Om over een sanzienlijke hoeveelheid rom- "tel te kunnen beschikken •raagt de vereniging alle in woners van Hulst om overbo dige en niet meer gebruikte •Pullen af te staan. Zij komen die dan met de fylen afhaaldienst ophalen, "ie tijdens de grote schoon maak dergelijke artikelen is ritengekomen kan, na 18 uur, bellen nanr PI tan. isai s Van onze correspondent 26 Zeeuws-Vlaamse gemeentelijke en bedrijfs brandweerkorpsen, bestreden elkaar in een zo doel matig mogelijk gebruik van persdrukapparatuur. Gastheer bij deze regionale brandweerwedstrijden tweede klasse perslucht was het Sasse gemeentelijke brandweer korps, dat in samenwerking met de bedrijfsbrandweer Van de Suiker Unie de wedstrijd had opgezet. Plaats van handeling was het fabrieksterrein van Suiker Unie, waar de brand zo realis tisch mogelijk was geënsce neerd. Aan de hand van schriftelijke opdrachten speel den de compleet uitgeruste brandweerploegen op twee banen de wedstrijd. Hierbij Van onze correspondent VOGELWAARDE - ZHV De Buit hield afgelopen zaterdag de derde viswedstrijd meetel lend voor het clubkampioen schap. Deze keer werd de wed strijd gehouden op het favo riete stekje, namelijk nabij het oude gemaal hij Ossenisse. Maar ook hier was de vangst door de 24 vissers slecht te noemen, namelijk 10 boven maatse en 2 ondermaatse vis sen. De prijsuitreiking vond plaats in café De Herberg te Ossenisse. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 12 mei Oudedijk bij de Wilhelmus- polder, aanvang 13.00 uur. De wedstrijd telt niet mee voor het clubkampioenschap, maar is ter gelegenheid van het vijf- jarlg bestaan. Het bestuur van de visclub heeft besloten om tijdelijk een ledenstop in te voeren om de situatie bij een wedstrijd overzichtelijk te houden. De uitslag: 1. J. Rottier 66 pun ten, 2. A. Mangnus 64, 3. Th. Hof stede 63, 4. J. Buys 62, 5. C. Tan kaart 61. De stand na drie wed strijden: 1. A. Gelderland 176, 2. A. Mangnus 162, 3. G. Mangnus 161,4. J. Buys 158,5. J. dè Poorter 144. Van onze correspondent ST. JANSTEEN - Na ee» serie voorwedstrijden kwamen uit eindelijk dertien finalisten in de strijd om in café Sport te St. Jansteen het kampioenschap topbiljart van Zeeuwsch- Vlaanderen te betwisten. Na verschillende, 2eer span nende partijen moest uitein delij k de laatste wedstrijd tus sen titelhouder Adrie Thijs van topbiljartclub De Steense Töep en Peter de Smet van topbiljartclub 't Oude Raat- huys te Westdorpe de beslis sing brengen. Hier toonde Adrie Thijs zich met zeer ge- rihg verschil de naeèrdere en hij kon de titel prolongeren, Lorenzo Roodhuijzefi van de Steense Toep uit St. Jansteen plaatste zich als tweede én Pé ter de Smet werd derde. Kam pioen Thijs mocht uit handen van de voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse bond van topbiljarters, Peter de Smet de kampioensbeker in ontvangst nemen. Ook de andere finalis- werd gewerkt met een kleine bezetting. Als bij een werkelij ke brand, handelden de ploe gen om maar zo goed mogelij k beoordeeld te worden. In een van de gebouwen van de Suiker Unie was, zo luidde de opdracht, bij laswerkzaam- heden een Runststofzeil in brand geraakt, waarbij in een pikdonkere ruimte een enor me rookontwikkeling was ont staan, en waarbij de betref fende persoon ook nog gestrui keld was over een buis, en daarbij bewusteloos was ge raakt. Een Spdracht die alle aspecten van het gebruik van perslucht in zich droeg, en die voorWaar niet gemakkelijk was. Voor de gemeentelijke brandweerkorpsen waren de zewedstrijden tevens een goe de gelegenheid oöt op vreemd terrein te oefenen. Het blussen van een brand in een Vol met elektronische apparatuur ge stampte bedrijfsruimte, vergt immers andere brandweer vaardigheden. De prijsuitrei king vond plaats in het Vlaan- dérencomplex, waar aanslui tend een feestavond. De uitslag was: baan A, I. Terneuzen, 2. Philips, 3. West dorpe, 4. Schoondi jke, 5. IJzen- dijke. Baan 2: 1. Zuiddorpe, 2. Axel, 3. Breskens, A Hoek, 5. Elopak. Het 'slachtoffer' wordt naar de EHBO gebracht FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente CABZAND - Dé algemene sport- en ontspanningsvere niging Cadzand geeft van daag ter gelegenheid van haar 12 li bestaan een sport- feest op het sportveld te Cadzand. De divere afdelin gen van deze vereniging hebben een uitgebreid pro gramma uitgedokterd. Omstreeks 13.00 uur van gen de tennistoernooien voor dames en heren aan. Tege lijk start de voetbalafdeling voor de jeugdvoetballertjes met allerlei vaardigheids spelletjes, zoals doelschieten, penaltyschieten en andere baloefeningen. Daarna spe- len de oudere spelers van 1214 jaar geleden een wed strijd tegen ouders, trainers en jeugdleden. De Cadzandse rebellen club organiseert een indivi dueel spelcircuit, met onder andere zaklopen, koekhap- pen, sjoelen, doelschieten en ringsteken. Alhoewel de nieuwe sporthal te Cadzand nog niet klaar is, wilde de zeer actieve tafeltennisafde- ling niet achterblijven. In plaats van voor een tafelten niswedstrijd koos men voor een puzzelrit met vragen en opdrachten in de omgeving van Cadzand. Ook de kleintjes kunnen op die ma nier een prettige dag bele ven. Inschrijven kan in de kantine op het sportveld na bij de RK Strandkerk in Cadzand-Bath. De afstand bedraagt circa 30 kilometer en de rit start om 13.30 uur. Gratis deelname voor ieder een. De prijsuitreiking is omstreeks 17.00 uur. Ten slotte wordt er bij de kanti ne de hele middag een wa felactie gehouden ten bate van de ASOC. Wethouder Vollard verricht de officiële openingshandeling Van onze correspondente LEWEDORP - Wethouder drs Pie ter Voliaard van sportzaken van de gemeente Borseie heeft zaterdag het nieuwe sportcom plex aan de Korentreg te Lewedorp officieel geopend. Naast het i«eds bestaande voetbalveld heeft men nu de beschikking over twee tennisbanen, kleedruimtes, een kantine en een parkeerter rein. Voetbalvereniging Lewedorpse Boys en de Lewedorpse Ten nisvereniging zorgden zelf voor de afwerking van de kantine, die 86 m1 groot is. Ook de verschillende kleedruimtes werden dóör de leden zelf afgewerkt. Corinda Steenbakker en Ilse Men- heere, jeugdige tennisspeelsters, overhandigden de wethouder - FOTO WILLEM MIERAS de sleutel waarmee het toegangshek tot de tennisbanen werd ontsloten en Ricky Delhez en Björn Mulder, pupillen van Lewe dorpse Boys, boden de sleutel aan waarmee de kantine en de kleedruimte werden geopend. Drs. Voliaard: „Ik hoop dat beide verenigingen met deze ene sleutel dit gebouw tot genoegen zullen gebruiken". In de kantine werd het woord gevoerd door de voorzitter G. J. van de Bend van de Lewedorpse Tennisvereniging, door wethouder Vollard, namens de KNVB door Jan Schaalje. Het Overieg Orgaan Bor seie Was vertegenwoordigd door Sam de Koeyer. Tot slot sprak de voorzitter M. I. Ars van Lewedorpse Boys. Het feestelijk ge beuren werd opgeluisterd door het Lewedorpse Showcorps Bea trix. Na het officiële gebeuren kwamen vele belangstellenden het nieuwe sportcomplex bezichtigen. Van onze correspondente CLINGE - Acht meisjes van majorettengroep 'Weldoen door Vermaak' hebben zaterdag mooie resultaten behaald in Hey- thuysen in Limburg waar een federatief majoretten solisten concours plaatsvond. Be inStructrices J. van Hooye en L. van Hooye kunnen tevreden zijn met zulke pupillen. In de derde divisie behaalde Anniek Acke en Belinda de Vet met 46% en 47 punteneen tweede prijs. Bij de nog zeer jeugdigen (jeugd A) was er een eerste prijs weggelegd voor zowel Natasja Schelfout als Anousjka Valent met 48% en 48 punten. Ook Mar- jon Verbunt behaalde dit resultaat in de tweede divisie terwijl in de derde divisie Carina van Damme en Miranda van Goethem eveneens met 48 punten een eerste prijs wegkaapten. Het hoogst scoorde Marina van Damme, die in de derde divi sie met 50% punt net geen promotie behaalde, maar wel de eer ste prijs en een hoogste notering in deze categorie. Vele Clinge- naren en fanfare Weldoen door Vermaak brachten de majoret ten bij aankomst om 21.00 uur een serenade. Van onze correspondente HULST - Majorettengroep De Vossen uit Hulst heeft zaterdag prachtige resultaten behaald tijdens het federatief majoretten .solistenconcours in het Limburgse Heythuisen. Na de goede resultaten ctrie weken geleden in Merkelbeek bewezen de meisjes nogmaals uit het goede majorettenhout gesneden te zijn. Èr werden allemaal eerste prijzen be haald en zelfs hoger. Jacintha Ferket behaalde met 48 punten in de tweede di visie een tweede prijs. Dit deed ook het duo Jacqueline Rogies en Daniëlla Casteels die met 49 punten een zeer goede indruk achterlieten te meer daar het de eerste keer was dat zij als duo optraden. Bij dit onderdeel rhoest vooral de synchronisatie goed verlo pen. In de eindrJhgschikking behaalden zij een tweede plaats, dus een medaille. Nog hoger scoorden Tamara Vermeulen, die bij de jeugd B met 50% punt net een promo tie mis liep. Dit haalde wel in de tweede divisie met 50% punt Sonja Heijens, die verle den keer met 46 punten duide lijk pech had gehad. Deze keer bewees zij dat ze wel degelijk heel hoog kan scoren. De twee laatste meisjes behaalden bo vendien de hoogst genoteerde plaatsingen op zaterdag en de ze werden zondag niet verbe terd. De Vossen treden vandaag, op koninginnedag, op samen met de Stedelijke Harmonie. Zij vertrekken om 20.00 uur voor een rondgang door de binnenstand van Hulst. Van onze correspondente EEDE - Ongeveer 1500 geïnte resseerden uit Nederland en België bezochten zondag de opendeurdag op het bedrijf van Herman Van Hal te Bede. Vooral de ultra-modèr&e openfront-iigboxenstal trok veel bekijks. Daarnaast kim den de bezoekers een kijkje nemen in de vroegere koestal, die onlangs omgebouwd werd tot kalver- en jongveestal. Ook een kaasboerderij uit Oostburg en een Belgische melkerij namen aan de open deurdag deel. Onder de talrij ke aanwezigen waren ook burgemeester en mevrouw Lockefeer, wethouder R. van de Wijnckel en hoofd gemeen tewerken L. Eversdljk. Burgemeester Lockefeer loofde de initiatiefnemers Van het evenement en noemde de opendeurdag een belangrijke dag voor Den Biezen. De ge meente Aardenburg stimu leerde destijds de bouwactivi teiten voor de opentrontligbo- xenstal, door ondanks proble men met betrekking tot plan buitengebied, de bouwvergun ning te verlenen. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De EHBO-vereniging 'Damiaan' uit Vogelwaarde vierde zater dag 28 april op grootse Wijze haar 25-jarig bestaan. Na een drukbezochte receptie was et een feestvergadering, tijdens welke negen leden werdén ge huldigd. Voorzitter Piet van den Bosch werd in de bloemetjes gezet voor het feit dat hij al die 25 jaren een bestuursfunc tie had vervuld waarvan 21 jaar als voorzitter. De jubila ris mocht een tinnen bord met inscriptie in ontvangst nemen. Verder werden gehuldigd W. Jansen (25 jaar lid), L. Lambert, G. Jansen, N. v.d. Bergen, W. Remorie en J. de Rijk (allen 20 jaar lid) en V. Remorie en R. de Kïerk-Re- morie (15 jaar lid). Verschillende sprekers zwaaiden de EHBO-vereni ging lof toe voor de grote acti viteit. Voorzitter Piet van den Bosch sprak de hoop uit dat zo voortgegaan zou worden. Na de vergadering was er voor leden en genodigden een koffietafel, waarna de avond verder muzikaal werd ver- 3 -3+-»„ J: at: Bevrijdigsdag - 5 Mei wordt ook dit jaar in Breskens ge vierd. De jeugd kan vanaf 09.00 uur in De Uitkomst films bekijken. Van 11.00-16.00 uur wordt een etalagewedstrijd gehouden. Deelnemingsfor- mulieren, die via de scholeri worden verstrekt, moeten om 15.30 uur ingeleverd worden iri een bus in dienstencentrum Goedertijt. Prijzen zijn be schikbaar gesteld door de win keliersvereniging. Jaarvergadering De Vogel - De hengelsportvereniging De Vogel houdt vrijdag 4 mei om 19.30 uur de jaarvergadering in het clublokaal bij P. de Waal. Naast de jaarverslagen van secretaris en penning meester zullen de kampioens- prijzen over 1982 en 1983 wor den uitgereikt en zullen ook de clubwedstrijden voor dit jaar worden vastgesteld. Vanaf 1985 komen er verschillende belangrijke wijzigingen in de visserij op het viswater De Vogel. Hierover wordt tijdens de vergadering informatie verstrekt. De Lofstem - Op 3 mei houdt de christelijk gemengde zang vereniging De Lofstem het 37e jaarfeest in de zaal van de Goede Herderkerk, aan de Ko- ninginnelaan. Naast koorzang, declamatie, samenzang is er ook een rad van avontuur. Iedereen is welkom. De avond begint om half acht en de toe gang is gratis. Soosavond - Het COC regio Zeeuwsch-Vlaandaeren houdt vrijdag 27 april weer een soos avond in het NVSH-infocen- trum aan de Schoolweg. De avond begint om negen uur. Karabijnclub - Karabijnclub De Molenkreek, die een sue* cesvolle start heeft meege maakt, kan een aantal nieuwe leden gebruiken. De volgende karabijnschieting is zaterdag 19 mei. Er zijn dan weer mooie prijzen te verdienen. (ADVERTENTIE) VOLVO-DEALER Stationsweg 6 - Hulst Tel. 01140-13191-11489

de Stem | 1984 | | pagina 7