Solozege Wilfred Geys Terneuzen is uitgeschakeld Overwinning Van Steen in Borsele Vlot verloop TSI-toernooi voor jeugd HWP verliest van Eindhoven Terneu Strijd om Wim Hendriks-trofee in Koewacht B-juniorei Terneuzei kampioen Oostkapell MAANDAG 30 APRIL 1984 PAGINA SPORT 6 MAANDAG 30 APR T8 Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Wilfred Geys vierde zijn afscheid bij de jeugdlicentiehouders afgelo pen zaterdag in een sterk bezet jeugdtoernooi in Sluis kil met een fraaie solozege. De Middelkamper, die ko mende week overstapt naar de nieuwelingen, ontsnapte halverwege de koers en werd nooit meer verontrust ondanks tegenacties van een sterk rijdende Harold Dhondt en Robbert Gijsels. Tim Steiger van Delft'73 •won de spurt bij de achter volgers waarbij de Zeeuwen Arjan de Ridder, Harold Dhont, Jacky Fortrei, Rudi Rabout en Robbert Gijsels knap meedraaiden. Frank Verbiest moest wegens kramp de strijd vroegtijdig verlaten. Bij de 13-jarigen soleerde Vlaardinger Hans- Peter Meijer naar de bloe men en bij de 12-jarigen won Richard Siereveld knap de massapurt en greep de bloemen. Zeeuwsch-Vlaming John ny van Cadsand en zijn clubmakker Jean-Pièrre Fortrei hielden in dit geweld goed stand en werden res pectievelijk derde en zeven de. Gerben van de Broek ze gevierde bij de 11-jarigen, nadat hij de beslissende ont snapping met vier op gang had gebracht. Een hard wer kende Serge van Boven werd achtste. Middelkamper Patrick Ridderbos won bij de 10-jarigen, waar Robbert Nijs derde werd. In de jong ste categorieën wonnen Wil lem-Jan van de Broek (9-ja- rigen) en Robert Koppers bij de 8-jarigen. Uitslagen 8 jaar: I. Robert Koppers, De Spartaan; 2. Jos Homberg, De Spartaan; 3. Angelique van Schilt, Zeeuwsch-Vlaanderen; 4. Sandra Bekink, De Spartaan; 5. Esther Nijs, Zeeuwsch-Vlaande ren. 9 jaar: 1. Willem-Jan van de Broek, Windmolens; 2. Dennis iran der Steen, Kampioen; 3. Raymond Mulder, Kampioen; 4. Rudi Klaasse, 5. Richard van Gils, beiden Middelkamp. 10 jaar: 1. Patrick Ridderbos, Mid delkamp; 2. Marcel Hulleman, Windmolens; 3. Robbert Nijs, Zeeuwsch-Vlaanderen; 4. Wen dy Fransen, De Spartaan. 11 jaar: 1. Gerben van de Broek, Windmolens; 2. Michel Rom- mers, Middelkamp; 3. Geoffry van de Adel, De Mol; 4. Robert Kool, Delft; 5. Richard van Niel, Delft. 12 jaar: 1. Richard Siere veld, Middelkamp; 2. Margreet Groen, De Mol; 3. Johnny van Cadsand, Zeeuwsch-Vlaande ren; 4. Robin Vissers, De Spar taan; 5. Tonnie Koppers, De Spartaan. 13 jaar: 1. Hans-Peter Meijer, De Coureur; 2. Michel de Ruiter, Kampioen; 3. Fabian Kemp, De Spartaan; 4. Ton van der Stap, Delft; 5. Monique Brokking, De Mol. 14 jaar: 1. Wilfred Geys, Middelkamp; 2. Tim Steiger, Delft; 3. Arjan de Ridder, Zeeland; 4. Harold Dhont, Zeeuwsch-Vlaanderen; 5. Ronald van Duuren, De Cou reur. Kees de Nooyer rapste spurter Door Eddy de Schrijver KOEWACHT - Na een zinderende finale kon Kees de Nooyer uit Aagtekerke als laureaat van de tweede Wim Hendriks-in-memoriam-trofee gehuldigd wor den. Het zag er op vijfentwintig kilometer van de eindstreep helemaal niet naar uit dat De Nooyer de zege zou behalen. Immers, krampen speelden hem parten. Maar ook bij De Nooyer kwamen de myste rieuze krachten in de sport tevoorschijn en De Nooyer 'pakte' zijn drie medevluchters. „Het was bijzonder zwaar. Ik ben erg gelukkig met deze overwinning", aldus Kees de Nooyer, die vol lof was over zijn metge zellen. Rovers werd tweede en Werner Wieme spurtte zich naar de derde plaats. Moegestreden maar vol daan bolde Wouter Mijzen uit Etteri-Leur over de streep. Wat deze 20-jarige renner, in Koewacht als gastrenner van de wielervereniging Zeeland optre dend, allemaal presteerde grensde tegen het onmoge- lijke. Werner Wieme, Wouter Mijzen, Kees de Nooyer en Ed win Rovers waren de smaak makers van deze bijzonder hoogstaande wedstrijd. Deze vier koplopers konden zomaar een bres slaan van vier minu ten. Bij de achtervolgers was de snee er duidelijk uit en Adrie de Maesschalck pro beerde nog wel een paar keer aan de boom te schudden, maar dit alles was tevergeefs. De Maesschalck reed zich nog naar een verdienstelijke ze vende plaats. I Net zoals in de Omloop van de Braakman viel de beslis sing al erg vroeg. De winnaar hiervan,Theo Appeldoorn, was niet van de partij. Hij is op nieuw prof geworden. Hij te kende bij Elro een contract. Toen de kasseien opdoemden in het parkoers werd het pelo ton helemaal ontrafeld en konden achttien renners weg rijden van de rest van het deelnemersveld. Joop Brooij- mans en Peter van Acker za gen de goede trein vlak voor, hun neus vertrekken, maar konden geen aansluiting meer bewerkstelligen. Vooraan achttien sterke kleppers: Rovers, De Nooyer, Mij zen, Lugtenburg, Boeren, Van Geel, Heeren, Poley, Van der Horst, Verschuur, Deelen, Groot, Huisman, De Baat, De Maesschalck, Valkenburg, Beuzekamp en Wieme. De kopgroep fungeerde als een gesmeerde machine en na 48 kilometer was de voorsprong opgelopen naar ruim één mi nuut. Van Putten en Biesheu vel kwamen in de achtervol gende groep vrij zwaar ten val en moesten zich onder dok tersbehandeling stellen. Reinier Valkenburg kreeg met pech af te rekenen en kwam wel terug in de kop groep, maar hij had duidelijk gestayerd achter de wagen van Theo Middelkamp. Val kenburg moest uit koers en de Zeeuwen in de auto kregen qeen waarschuwing. De nog zeventien overgeble ven leiders bleven niet lang bijeen. Jan Poley moest afha ken op de kasseienstrook naar de aankomst en ook Huisman moest de goede trein laten gaan. Wouter Mijzen kreeg het even moeilijk, maar kwam weldra terug. Laatstgenoemde zou uitgroeien tot de meest in spirerende renner van deze klassieker. Na 90 kilometer koers schudde Werner Wieme aan de boom. Hij kreeg het gezel schap van Mijzen, De Nooyer en Rovers. In een mum van tijd reden de leiders voorgoed weg van de andere groep. Bij de achtervolgers moest Jos Verschuur wegens pech afha ken. Toen de voorsprong tot boven de twee minuten groei de was de koers een bekeken zaak. De koplopers maakten er daarna een waar spektakel stuk van door om beurten te demarreren. Werner Wieme en Wouter Mij zen werden bij na het slachtoffer van een on oplettendheid van een 'vlagge- nist'. Wieme en Mijzen demar reerden weg van De Nooyer en Rovers, maar in plaats van rechtsaf te slaan reden de bei de renners rechtdoor. Wieme keerde onmiddellijk terug en kwam zeer snel terug. Mijzen had wat langer tijd nodig, maar ook hij kreeg terug aan sluiting. Kees de Nooyer kreeg last van krampen en liet een gat van honderd meter vallen. Vechtjas De Nooyer keerde echter nog terug bij de leiders en dat was meteen een bewijs dat De Nooyer bijzonder sterk was. Op de laatste kasseien strook gebeurde er niets meer. De vier leiders bleven bij el kaar en in het laatste rechte stuk naar de finish toonde De Nooyer zich rapper dan de rest van de koplopers. Vier minu-' ten na de spurt van De Nooyer kwamen de andere renners moegestreden over de finish. Wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen won de ploegen- prijs. Middelkamp werd twee de. Uitslagen 1. K. de Nooyer, Middel kamp A, 150 kilometer in 3.42.37; 2. E. Rovers, Willebrord Wil Vooruit; 3. W. Wieme, Zeeuwsch-Vlaande ren A; 4. W. Mijzen, Zeeland; 5. J. Heeren, WV Breda, 3.46.04 6. A. van Geel, Fortuna, 3.46.12; 7. A. de Maesschalck, Zeeuwsch-Vlaande ren A; 8. J. van der Horst, Middel kamp A; 9. R. Groot, Zeeland; 10. R. Boeren, Willebrord Wil Vooruit; 11. W. Luchtenburg, Delta; 12. F. van Loon, Fortuna; 13. H. Deelen, De Mol; 14. R. Beuzekamp, De Mol; 15. F. Laureyssen, Fortuna; 16. P. van Passel, Zeeuwsch-Vlaanderen A; 17. R. Gerritsen, De Zwaluw; 18. R. van Nijnatten, Fortuna; 19. A. van Overbeeke, De Mol; 20. R. van Trijp, Zuidwesthoek; 21. H. Moens, Zeeuwsch-Vlaanderen; 22. R. Meijer, Middelkamp; 23. P. van Ac ker, Luchtschip; 24. P. Smans, Zuidwesthoek; 25. J. St. Nicolaas, De Mol; 26. J. Brooijmans, Zeeuwsch-Vlaanderen A; 27. C. Suikerbuick, Zuidwesthoek; 28. M. de Baat, Fortuna; 29. J. Gijzen, Willebrord Wil Vooruit; 30. L. de Jonge, Theo Middelkamp. Ploe genklassement: 1. Zeeuwsch- Vlaanderen; 2. Middelkamp; 3. De Mol; 4. Fortuna; 5. Zuidwesthoe' TERNEUZEN - De schaakclub Terneuzen is in de eerste pro motiewedstrijd om een plaats in de KNSB-schaakcompetitie gestrand. De Terneuzenaren verloren zaterdag het duel te gen Den Haag 2 met 1(4-8(4. Hoewel de kansen om nu nog in de landelijke competitie mee te gaan draaien klein zijn, blijft er voor de winnaars in de hoofdklas van de ZSB- competitie de deur nog op een kier staan. Den Haag 2 was duidelijk sterker dan de thuisploeg. Al snel bleek dat er ook weinig eer zou zijn te behalen voor de enthousiaste kampioenen van de Zeeuwse hoofdklas. Mis schien had er wat meer inge zeten als Terneuzen op volle sterkste had kuknen aantre den in dit belangrijke promo tieduel. Borduitslagen: Adrie Dubbel dam-Koppens 0-2, Vleeskens-Wil- lemsen 0-1, Pauwels-Roos 0-1, Kamminga-Ruben 0-1, Dees-Vel- lekoop 0-1, Janse-Reuvekamp 0-1, Martens-Harteveld 0-1, Masjenka Dubbeldam-Oosterhout 1-0, Neele- Maartense 0-1, De Kraker-Landolt (4-(4. Finish van de strijd om de Wim Hendriks in memoriam-trofee in Koewacht. Kees de Nooyer gaat zegevierend over de streep. Als tweede finisht Erwin Roovers. Werner Wieme heeft de strijd om de ereplaatsen al opgegeven. Hij eindigde als derde. - FOTO WIM KOOYMAN Van ome sportmedewerkei 'S-HEERENHOEK - De eer ste Omloop van Borsele, eer wedstrijd voor nieuwelin gen in clubploegverband, is gewonnen door Jan van Steen van de wielervereni ging Roosendaal. Hij toonde zich op de Molendijk in 's- Heerenhoek de rapste in een hoofdmacht van 21 renners die in de eindspurt de zege betwistten. De eerste Zeeu wen waren Jan Mobach van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen die vijfde werd en Hans Vis van ZRTC Theo Middelkamp, die als achtste over de meet bolde. De eerste Omloop van Borsele kende een goede be langstelling. Burgemeester Van de Heuvel van Borsele mocht niet minder dan 33 ploegen op pad sturen. Dit betekende dat 99 renners door de zak van Zuid-Beve land trokken om uit te gaan maken wie de sterkste was. Na 15 kilomter werd het eer ste gaatje geslagen door Marcel Koken van Swift uit leiden. Deze solist zag zijn opzet al snel de mist ingaan. Hetzelfde overkwam de Zeeuwen Niek de Taye en Bart Hoogesteder even later. Het effect was wel dat er drie groepen waren ontstaan van elk 20 kleppers met daarachter diverse groepjes en individuele renners, die het tempo niet meer konden volgen. een vijfde plaats van Jan Mobach, een achttiende stek voor Eddy Cromheecke en een twintigste plaats voor Niek de Taye. Het A-team van ZRTC Theo Middel kamp werd tweede in het ploegenklassement. Hier voor zorgden Hans Vis, Jo- han van Schaik en Bart Hoogesteder. Uitslag* Nadat de uiterst bedrijvi ge Niek de Taye, hij was de grote animator, voor de tweede maal tot de orde was geroepen, ontstond een kop groep van 22 man. In d ze groep was de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaandae- ren met Mobach, De Taye en Cromheecke goed vertegen-1 woordigd. Achter de leiders volgde een groep van 20 man. Ondanks dat De Taye al twee keer een ontsnap ping had ondernomen, waagde hij het er ook voor een derde maal op. Allure Deze ontsnapping was er een van allure. Met nog 12 kilometer voor de wielen ging hij er samen met Ad Frijters van Fortuna uit Zundert tussenuit. Deze jump leidde tot 15 seconden voorsprong door een goede samenwerking tussen het vluchtende duo. De tegenac tie kwam op de Heinkens- zandse weg met nog vier ki lometer voor de wielen. De volggroep raakte goed op drift door goed werk van met name de Brabanders Van Steen, Tak en Barten. Deze tempoversnelling bleek teveel van het goede voor de vluchters, die op twee kilometer voor de meet in de kraag werden gegre pen. In de eindspurt toonde Jan van Steen de rapste te zijn. Anton Tak en Paul Barten volgden in zijn wiel. Dit trio mocht daarvoor uit handen van Jan Raas bloe men en een fraaie beker in ontvangst nemen. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen won het ploegenklassement door' en 1. J. van Steen, WV Roosen-' daal, 57,8 kilometer in 1.21.47; 2. A. Tak, Willebrord Wil Vooruit; 3. P. Barten, WV Breda; 4. E. Jansen, WSV Waterland; 5. J. Mobach, WV Zeeuwsch-Vlaan deren; 6. M. van de Vliet, Sparta Den Haag; 7. D. van der Meiden, De Spartaan; 8. H. Vis, Middel kamp A; 9. J. Brans, Willebrord Wil Vooruit; 10. M. Boogaard, Hoorn; 11. W. Butter, De Viking Purmerend; 12. E. Verheijden, Wilhelmina Eindhoven; 13. B. Veldkamp, De Kampioen Sche- veningen; 14. M. Langelaan, Naaldwijk; 15. F. van Wijngaar den, De Viking; 16. J. van Ginne- ken, Terheijden; 17. J. van Schaik, Middelkamp A; 18. E. Cromheecke, Zeeuwsch-Vlaan deren; 19. T. van Meegen, Ede; 20. N. de Taye, Zeeuwsch-Vlaan deren; 21. T. de Pie, Hoorn; 22. op 15 seconden A. Frijters, Fortuna; 23. op 1.48 P. Castelijns, Steen bergen; 24. J. Fransen, Trap Met Lust Geldrop; 25. A. Wijdeveld, Middelkamp B; 26. F. Pennings, Wilhelmina; 27. R. de Vrieze, Middelkamp C; 28. R. Augusti- nes, De Bollenstreek; 29. B. Hoo gesteder, Middelkamp A; 30. R. Bakker, 't Abattoir, Tilburg. Ploegenklassement: 1. Zeeuwsch-Vlaanderen 4.05.21; 2. Middelkamp A 4.07.09; 3. De Vi king 4.07.09; 4. RTC Hoorn 4.07.09; 5. Naaldwijk 4.11.57. Beeld van de eindsprint in de Omloop van Borsele voor nieuwelingen. Uiterst links de rapste man, winnaar Jan van Steen. - FOTO WILLEM MIERAS Van onze tennismedewerker GOES - Met de goede gezindheid van de weergoden werd het door TSI georganiseerde jeugdtennistoer- noöi te Goes afgelopen zaterdag succesvol afgesloten. Mede dankzij de Brabantse inbreng was er met name in de oudste leeftijdsgroepen sprake van een felle strijd, hoewel er bij de meisjes twee identieke finalej vielen te noteren. Annemarie Verrijzer en Corina van der Borgt, beiden spelend voor TSI, waren twee keet eikaars tegenstandster en beide keren ging de over. winning naar Annemarie Verrijzer. In de categorie tot en met 16 jaar deed zij dat met de cijfers 6-2,7-5 en in de groep tot en met 21 jaar liet. zijn 6-3,6-0 aantekenen. Bij de oudste jon gens maakte Oostburger Serge Carpentier zijn tweede plaats volledig waar. Via een 6-1,6-4- zege op Stefan Buckens uit Roosendaal speelde hij zich in de halve finale, waar hij in drie sets Wijnand Nuijts ve- schalkte (6-4,1-6,6-0). De als eerste geplaatste Tonnie van Rijthoven kon zich via een overtuigende winst op Rob van de Boogaard (6-2,6-0) eveneens finalist noemen. De finale ontpopte zich als een boeiend duel met een iets ster kere Van Rijthoven, die via de tie-break de eerste set pakte. Carpentier ontfutselde hem de tweede set met 6-4 en leek in de beslissende set de eindzege naar zich toe te trekken, getui ge de comfortabele 5-2-voor- sprong. Van Rijthoven boog deze stand evenwel om tot een 7-5-winst. Maaike Verstraeten uit Hulst, eerste geplaatst bij de meisjes tot en met 14 jaar, kende evenals Miranda Nuij- ten weinig problemen op weg naar de finale. Een eindstrijd die echter in ehthvoordeel van Miranda Nuijten uitviel met 6-4,6-3. Dimitri Kaijser uit Vlissingen verdedigde de Zeeuwse kleuren bij de jon gens. Hij moest in de finale zijn meerdere erkennen in Jeffrey Verpalen (tennischool Geldrop). In de leeftijdcategorie tot en met 12 jaar was het een uitge maakte zaak. Sandra Begijn en Jeroen Verstraeten waren goed voor de titel. Sandra Be gijn bereikte de finale via een 6-2,6-2-zege op op Isabella Leenhouwers. Haar tegen streefster Angela Latuheru schakelde Emerence van Win- gen uit met 6-2,7-6. De finale eindigde in 6-2,6-3 voor Be gijn- Een sterk spelende Jeroen Verstraeten wandelde als het ware naar de finale. Zeven ga mes verlies in de drie partijen van het hoofdtoernooi spreken in dit opzicht boekdelen. De als tweede geplaatste Leon Motmans was al voortijdig uitgeschakeld door Manfred de Kok met 6-4 6-1, maar die kwam net iets tekort tegen u[ als derde geplaatste Vince» de Kerf (6-2,7-5). De Ker! bleek ook nu niet te zijn opge. wassen tegen Verstraeten 1,6-2). In de categorie tot en met 10 jaar werd Stephanii Rottier winnares. Kees Oos- trom uit Yeseke ondervonj geen tegenstand van formaat bij de jongens. Uitslagi en Jongens tot en met 10 jaar halve finale: Kees Oostrom-Sebastioi Rottier 6-1,6-1, Marcel Schout. Arno Jongsma 7-5,6-3. Finale: Oos- trom-Schouw 6-1,6-1. Meisjes en met 10 jaar halve finale: Ste phanie Rottier-Lianne de Loofffl. 1.6-0, Manuella Jille-Nathalie Tijj. sen 6-4,6-2. Finale: Rottier-Jille l 0,6-2. Jongens tot en met 12 jat- halve finale: Jeroen Verstraeten- Andy Pas 6-0,6-3, Vincent de Kef- Manfred de Kok 6-2,7-5. Finale: Verstraeten-De Kerf 6-1,6-2. Meis jes tot en met 12 jaar halve finalt; Sandra Begijn-Isabella Leenhou wers 6-2,6-2, Angela Latuheru- Emerence van Wingen 6-2,7-6. Fi nale: Begijn-Latuheru 6-2,64 Jongens tot en met 14 jaar halve fi nale: Jeffrey Verpalen-Hans Pete van Oirschot 6-2,6-2, Dimitri Kaij ser- Bonny Heeren 4-6,6-0,6-2. fi nale: Verpalen-Kaijser 6-1,64 Meisjes tot en met 14 jaar halve fi nale: Maaike Vestraeten-Erika Willemsens 6-2,6-0, Miranda Nui;- ten-Anita Brand 6-2,6-0. Finalt: Nuijten-Verstraeten 6-4,6-3. Jon gens tot en met 16 jaar halve fini te: Stefan Buckens-Mark Zuidmg 6-1,6-0, Arjen Schouten- Jeffej Verpalen 6-1,6-1. Finale: Arjen Schouten-Stefan Buckens 6-1,6-12 Meisjes tot en met 16 jaar halve fi nale: Annemarie Verrijzer-Marion Schellekens 6-1,6-0, Corina van der Borgt-Martine Nijsten 6-3,6-1. Fi nale: Verrijzer-Van der Borgta 6- 2.7-5. Jongens tot en met 21 jaar halve finale: Tonnie van Rijtho ven-Rob van de Boogaard 6-2,6-0 Serge Carentier-Wijnand Nuijts6- 4,1-6,6-0. Finale: VAn Rijthoven- Carpentier 7-6,4-6,7-5. Meisjes tof en met 21 jaar halve finale: Anne marie Verrijzer-Jeanet Engelse 6- 1,6-2, Corina van der Borgt-Jeani- ne Moerland 6-2,6-3. Finale: Ven ijzer-Van Der Borgt 6-3,6-0. Finales dubbelspelen: Jongens- dubbel tot en met 12 jaar: Ver straeten/ Ha vermans-Schipper/ Gabrielse 6-3,6-1. Meisjes dubbel tot en met 12 jaar: Verschoore/Var Schelven-Van Rooyen/De Vriest 0,6-2. Jongens tot en met 14 jaar Sterk/ Motmans-Steij aert/ Assel- man 6-4,7-5. Meisjes tot en met 11 jaar: Verstraeten/ Begijn-Nuij' ten/Willemsen 6-3,7-6. Jongens W en met 16 jaar: Van Remortel/Ha melink-Hoppenbrouwers/Nuijten 6-4,2-6,6-1. Jongens tot en metfl jaar: Van de Boogaard/Carper- tier-VAn Rijthoven/Van der I' de 6-4,3-6,7-6. EINDHOVEN - Het Witte Paard heeft in de laatste ronde van de KNSB-competitie nipt verloren van Eindhoven 2. De thuisploeg die de Sasse scha kers zaterdag met 5(4-4(4 te rugwees, promoveert naar de eerste klas omdat Eindhoven tevens het kampioenschap in de tweede klas veroverde. Middelburg 1, dat dit jaar de buteerde in het landelijke schaken, zal volgend seizoen weer in de hoofdklas van de Zeeuwse schaakcompetitie te vinden zijn. De Middelburgers degraderen mede door hun verlies tegen Overschie: 5(4- 4(4. Na zes jaar landelijk scha ken is Het Witte Paard uit Sas van Gent een degelijke club gebleken. Dit seizoen had er misschien een terugkeer naar de eerste klas van de KNSB- competitie ingezeten, getuige de meeste bordpunten die HWP bij elkaar gespeeld heeft, maar de ploeg was dit jaar in beslissende wedstrij den net iets de mindere. Nipte nederlagen, ongelukkige pun- tendelingen of grote overwin ningen kenmerkten het afge lopen seizoen van het beste Zeeuwse schaakteam. Toch heerst er in het HWP-kamp grote tevredenheid Walter Cardon van HWP: „De bordpunten bewijzen dat we erbij horen.Dit jaar is het net niet gelukt, jammer maar we gaan door. Misschien sla gen we er volgend seizoen in om de titel en daarmee de pro motie naar de eerste klas van de KNSB-competitie te be werkstelligen". In het duel tegen Eindhoven 2 waren de verschille niet groot. Een gelijk spel zat er ze ker in. De sleutelpartij voor een 5-5-uitslag tussen Visser en Jansen, die dik remise kt: worden, liep voor HWP vei' keerd af. Cor Jansen wilde s volledige winst voor zijn tea» Hij probeerde deremise mi de nodige risico's van diens volle winst om te zetten. Vis ser trok in deze fase echter <t strijd naar zich toe en won tó duel. Cardon won zijn part) heel eenvoudig. Na zestien zei; ten was zijn tgenstander t kansloos. Klaas Steijn sp iets te krampachtig en verloot Kees Nieuwelink, die laatste maansen niet in zij' beste vorm stak, miste ook i* weer de boot. Jim van i Vreede won in een knap p speeld duel van Versteef Adrie den Hamer kon op lauwerenrusten. Zijn tegel- stander verscheen niet op M appèl. Gert van Rij kwam rt iets te kort. Harrij Provo# kon tegen een gelijkwaardig tegenstander zijn goed opgf zette eindspel omzetten winst. Henk de Ridder halverwege de strijd Van Mechelen in een betei stelling. De Ridder, die meti angst om te verliezen speelt bood remise aan wat uiteraai geaccepteerd werd. Nick Dul beldam moest het opneitó tegne routinier Mascini. I jeugdige HWP-speler kre# klop. Borduitslagen: Hardig-Card: 0-1, Berghout-Steijn 1-0, De Vrii* Nieuwelink 1-0, Versteeg-Van Vreede 0-1, Visser-Jansen 1- Toorman-Den Hamer 0-1 (regl mentair), Versfeld-Van Rij Bakker-Provoost 0-1, Van Mech len-De Ridder (4-(4, Mascini-Dul beldam 1-0. Uitslagen tweede kl< Rijswijk-DD 2 4-6, HVO-Moerwi 3(4-6(4, Volmac-VHS 9-1, Ov schie-Middelburg 5(4-4(4, Eindt' ven-HWP 5(4-4(4. Stand: Eindt ven 2 17-53(4, DD 2 14-51(4, HU' 11-55(4, Moerwijk 11-47, Overset 10-44(4, VHC 10-42, Rijswijk 6-? Volmac 5-44(4, Middelburg 4-38 HVO 2-33(4. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In de ee klas van het zaterdag-a lingsvoetbal blijft de ning er tot de laatste com titiedag in. Bovenaan de strijd verder tussen 1 en Bevelanders. VCK kl' Colijnsplaatse Boys met en Bevelanders won op nippertje met 1-2 SKNWK. De drie sta ploegen pakten allemaal punt. Middelburg en Ho< kenskerke speelden tger kaar doelpuntloos gelijl Apollo kwam 1-1 ovei met Duiveland. Zaai Door Rinus Verberkmoe: ZAAMSLAG - In derby tegen Terne zense Boys he Zaamslag eindel het lang gehandha; de defensieve spel v zich afgeschud, gebeurde in de twee helft, nadat de Tt neuzense gasten d( een enorme defens ve blunder op acht( stand waren gel men. Het speltype dat Zaam: toen hanteerde leverde enorm aantal kansen op, m; betekende tevens legio dc kansen aan de Terneuze formatie cadeau doen. Aan zien beide teams faalden in afwerking, bleef de score perkt tot 3-1 in het voorc van de thuisclub, die daari tevens het derdeklassersc veilig stelde. 'De wedstrijd van de ger te kansen', zo kan het best streekduel tussen de gre witte equipe van trai Emans en de oranje-zw: brigade van coach Dekker noemd worden. De eerste k viel al na amper twee mi ten. Dick Roodzand spe< toen zwak terug op zijn d< man en Jacky Scheele ki daardoor een droomkans. Terneuzense spits faalde ledig in de afwerking. Aai andere kant kreeg De Zw: eveneens een fraaie kans. hij liet deze onbenut doo gehaast over te schieten. Na een half uur was du lijk te zien dat de Terneuze ren over de beste formatie schikten. De linies sloten b aan en er werd met meer oi leg gespeeld dan bij de gas ren. Toch kreeg Zaamslaf Van onze sportmederoerke OOSTBURG - Kloetinge B kampioen geworden in de gioklas Bl-junioren. In rechtstreekse confrontatie i concurrent Goes trok Kloe' ge met 4-1 aan het lang eind. Overige uitslagen: Rob 's-Heer Arendskerke RCS-Vlissingen 4-1, Arnern den-Zierikzee 2-6. In de regioklas B2 is de 1 voor Terneuzen BI. De nie kampioen stuurde afgelo weekeinde Middelburg een klinkende 5-0-nederl huiswaarts. VCK-Aardenb Werd 7-1, Terneuzense Bc Zeelandia 7-0 en HW24-H 8-2. STANDEN: Regio BI: Kloet Bl 15-27, Goes BI 16-23, Vlissii Bi 16-23, RCS Bl 16-23, Zieri Bl 16-20, 's-Heer Arendkserki 16-7, Robur Bl 16-7, Arnemu Bl 15-4, Heinkenszand Bl 15-4. gio B2: Terneuzen Bl 16-26, t delburg Bl 16-24, VCK Bl 1 Terneuzense Boys Bl 16-21, J denburg Bl 16-20, HW24 Bl 1( Clinge Bl 16-12, Zeelandia Bl Hoek Bl 16-3. Van onze sportmedewerke OOSTBURG - In de lande ke tweede klas A van KNVB-zaterdagvoetbal is competitie gestreden. Zeel. beeft volgend seizoen weer i vertegenwoordiger in de e ste klas, want Oostkapt Steep via een 2-2-gelijk s Wj Roda Boys het kampio< schap. De uitslag was meer voldoende voor Oostkape veant concurrent Rozenb: verloor thuis met 0-1 t Oranje Wit. Voor WHS is degradatie na de 0-1-ned

de Stem | 1984 | | pagina 14