Yan Heumen zorgelijk gestemd Spanjaarden zonder prijzen 'Vuelta' McEnroe wint WCT-finales Winst i Van der Ven neemt leiding in WK over Arnouts op niveau van ereklasse Annie van der Meer: loopt 202 kilometer in 24 uur Navratilova wint weer in Orlando Pellikaan en Popeye zetten door Sevens gaat Bax voorbij RIO/DTS is weer kansloos Philippine gaat aan de leiding MAANDAG 30 APRIL 1984 Van Doorn aan kop in 250 cc Kogelslinger- record voor Van Noort Nederlandse triomfen in Olympische zeilweek MAANDAG 30 APR SPORT IN 'T KORT T12 PAGINA SPORT 4 Van een speciale verslaggever WEST-BERLIJN - De eerste wedstrijd van het Nederland se herenhockeyteam tijdens het vier-landentoernooi in West-Berlijn heeft coach Wim van Heumen stof tot nadenken gegeven. Niet alleen verloor Nederland voor de derde ach tereenvolgende keer in ander half jaar met 1-2 van India, de talrijke haperingen in het veld en met name het gebrek aan succes uit de acht strafcorners, stemden Van Heumen zorge lijk. De dames, die in verband met het toernooi om de Euro pese titel in Rijssel, dat don derdag begint, al een dag eer der in actie kwamen, deden het beter met overwinningen op Groot-Brittannië (5-1) en de Verenigde Staten (3-2). Hoewel het duel tussen Ne- derlard en India op het com plex van het Olympische sta dion, waar vorig jaar een nog hoogpolig kunstgrasveld is aangelegd, zondagochtend vroeg op het programma stand, bleken de Indiërs aan zienlijk meer uitgeslapen dan Nederland. Al na 36 seconden lag de bal achter de verblufte Pierre Hermans na een han- digde actie van Fernandes. Het zou niet de enige keer zijn, dat de Indiërs met hun fabel achtige techniek de Neder landse verdedigers op het ver keerde been zetten. India, dat straks in Los An geles de papieren Olympische titel van Moskou verdedigt, maakte vooral in de eerste helft een veel meer ingespeel de indruk dan de Nederlan ders, die te vaak naar te wei nig vrijstaande medespelers moesten zoeken. Voor de rust bleven de kan sen van Nederland op een te gentreffer tot een minimum beperkt. Wel verdween de bal uit de enige Nederlandse strafcorner in die periode ach ter doelman Romeo James, maar de Westduitse scheids rechter Seidler oordeelde dat de bal te hoog was ingescho ten. Hij zag echter over het hoofd, dat er een Indische stick tussen had gezeten. In de tweede helft mocht Ties Krui- ze nog zeven keer aanleggen zonder dat dit ook maar iets opleverde. Het kwam daarbij bijzonder ongelegen, dat Krui- ze zijn 'ijfstick' per ongeluk in het hotel had achtergelaten. „Vroeger beslisten we derge lijke wedstrijden met de cor ners, waaruit voor veertig procent werd gescoord", aldus Van Heumen, „Ties had nog alle tijd om te schieten ook. Dit moet toch niet te vaak gebeu ren". India zat ook in de tweede helft niet stil, hoewel het aan vankelijk zo gepolijste spel wat vervlakte en de Aziaten steeds vaker hun toevlucht namen tot lange halen. Toch werd het vrijwel altijd be nauwd voor het doel van Her mans als de kundige Indische spitsen op toeren kwamen. Eerst schoot Iqbal na een schitterende combinatie met Sjahid nog tegen de paal, daarna werd hem het schieten belet door Van der Have, die prompt een strafbal tegen kreeg. Daar wist Carvalho wel raad mee (0-2). Van Heumen vond het toen tijd worden voor een tweetal wissels. Hij haalde Bouwman en Peter van Asbeck uit het veld en voerde met Den Har- tog en Hidde Kruize twee ver se krachten aan. Het bleek een goede greep, want door een ge- zamenlijke inspanning van dé twee invallers, met Den Har- tog als afronder, ontstond al spoedig een tegendoelpunt (1- 2). In de laatste tien minuten kreeg Nederland nog drie strafcorners, die ook niet het gewenste resultaat oplever den. Uitslagen dames: Nederland - Groot-Brittannie 5-1 (2-0). 20. Von Weiier 1-0, 22. Boekhorst (straf corner) 2-0; 48. Boekhorst (strafcorner) 3-0; 51. Swimmerton 3-1; 58. Boekhorst (strafcorner) 4-1; 69. Eijsvogel 5-1. Nederland: De Be us: Boekhorst; Bennin- ga, Zegers, Hendriks, Van Doorn, Le Poole, Sevens (Hillen), Willemse (Ohr), Kaptein (Von Weiier) en Eijsvogel. Nederland - Verenigde Staten 3-2 (2-1). 5. Sheryl Johnson 0-1 (strafbal), 16. Boek horst 1-1 (strafcorner), 32. Boekhorst 2-1 (strafcorner), 55. Johnson 2-2 (strafbal), 57. Van doorn 3-2. Toeschouwers: 800. Nederland: Pos, Boekhorst, Benninga, Zegers, Hendriks, Hillen, Le Poole (Se vens), Van Doorn, Willemse (Ohr), Eijs vogel en Von Weiier. Stand na twee dagen: L Nederland 2 20 0 4 8-3 2. Verenigde Staten 2 1 0 1 2 4-3 3. West-Duitsland 2 1 0 1 2 3-3 4. Groot- Brittannië 2 0 0 2 0 2-8. Uitslagen heren toernooi: Australië - West-Duitsland 4-1 (3-1). Stand bij de heren: 1. Australië 110 0 2 4-1 2. India 1 10 0 2 2-13. Nederland 1 0 0 101-2 4. West-Duitsland 100101-4. Nederland - India 1-2 (0-1). 1. Fernandes 0-1, 50. Carvalho 0-2 (strafbal), 55. Den Hartog 1-2. Toeschouwers: 1000. Nederland: Hermans; Van der Have; Pe ter van Asbeck,(Den Hartog), Ewout van Asbeck en Pierik; Doyer, Ties kruize en Diepeveen; Van Grimbergen, Bouwman (Hidde Kruize) en Van 't Hek. 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiMuiiiuHiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiHiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiiMMiimiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMiiMiHiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHnHiiiiiHimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimHiiimiiiHHiiiM HELMOND (ANP) - Jan Ar nouts heeft dit weekeinde in de strijd om de titel drieban den in de hoofdklasse op het niveau van de ereklassers ge speeld. Kampioen Arnouts haalde uit zeven partijen tien winst punten en speelde met een al gemeen gemiddelde van 0.959, voldoende voor promotie naar de hoogste klasse. De eindstand van het toernooi in Hel mond om de driebandentitel in de hoofd klasse is: 1. Arnouts10 9 0.959 2. Nijenburg9 7 0.907 3. Nieuwenburg9 11 0.877 4. Schumann-8 9 0.885 5. Veldhuis...8 7 0.864 6. De Kleine»5 6 0.804 7. De Vries5 9 0.763 8. Gmelig Meijling2 7 0.633 ROUAAN - Annie van der Meer uit Oldeholtpade in Friesland heeft zondag een nieuw officieus wereldrecord snelwandelen gevestigd. De 37-jarige Friese kleuterleid ster legde in 24 uur een af stand van 202,230 kilometer af. Het oude record stond se dert 15 mei eveneens op naam van Annie van der Meer. Zij legde toen in Rouaan een af stand van 200 kilometer af. De Friezin eindigde in Franse stad, waar zaterdag middag om 17.00 uur zestig deelnemers van start gingen, als derde. De wedstrijd werd met 209,720 kilometer gewon nen door de Fransman Hubert Pascal voor zijn landgenoot Jean-Francois Lacourt, die 206,510 kilometer aflegde. SITTENDORF - Gert-Jan van Doorn heeft zondag in Sitten- dorf (Oostenrijk) de eerste plaats in de strijd om het we reldkampioenschap cross in de kwart-literklasse overgeno men van de Oostenrijker Heinz Kinigadner. In eigen land won Kinigad ner de eerste manche, maar haalde in de tweede de finish niet. Van Doorn begon met een derde plaats en won de tweede rit. Net voldoende om in de strijd om het wereldkam pioenschap voorlopig een punfje meer te veroveren dan Kinigadner. De uitslagen van Sit- tendorf zijn: eerste manche: 1. Heinz Ki nigadner (Oos), KTM, 2. Jacky Vimond (Fra), Yamaha, 3. Gert-Jan van Doorn (Ned), Suzuki, 4. Mare Velkeneers (Ita), Gilera, 5. Jeremy Whatiey (GBr), Suzuki, 6 Arno Drechsel (WD1), KTM. Tweede manche: 1. Van Doorn, 2. Whatiey, 3. Willi Wallinger (Oos), Puch, 4 Anders Eriksson (Zwe), Yamaha, 5. Matti Tarko- nen (Fin), Yamaha, 6. Jean-Claude Le- quaye (Fra), Honda. De stand in de strijd om het wereldkam- I pioenschap is: 1. Van Doorn 54 punten, 2. Kinigadner 53, 3. Velkeneers 47, 4. Vi mond 42,5. Whatiey 39,6. Drechsel 29. BREDA - Peter van Noort van De Spartaan uit Lisse heeft zaterdag tijdens een speciale kogelslingerwedstrijd in Bre da het Nederlands record op zijn specialiteit met 1,10 meter verbeterd. Van Noort slingerde de ruim zeven kilogram zware kogel 62,10 meter weg. Het was de vijfde nationale recordver betering in het nog prille sei zoen. Van Noort was sinds vo rig jaar houder van het record met 61,00 meter. Verrassende triomf Alboreto door Bert Willemsen ZOLDER - Uitbundig vierden de 'tifosi' de zege van Michele Alboreto in de Belgische Grand Prix. Enthou siast zwaaiend met hun Ferrari-vlaggen bejubelden zij de eerste puur Italiaanse triomf sinds bijna acht tien jaar. Vrijwel al die tijd hadden buitenlanders de 'rode renners' uit Marinello mogen besturen, maar dit seizoen konden de fanatieke Italiaanse fans eindelijk weer een landgenoot in hun hart sluiten. Michele Alboreto had tij dens zijn driejarige leerschool bij de armlastige Ken Tyrrell met sensationele successen op de stratencircuits van Las Ve gas en Detroit dermate furore gemaakt, dat hij door Enzo Ferrari werd binnengehaald. De 27-jarige Milanees was op slag het nieuwe idool van de Italiaanse supporters en zette zijn aanhangers in vuur en vlam door Ferrari de winst te bezorgen in de derde ronde van de strijd om het wereld kampioenschap. Vergeten waren de teleur stellingen uit de eerste twee GP's van het seizoen. In Brazi lië mocht Alboreto elf rondjes lang de dans leiden, maar uit eindelijk haalde geen van de beide Ferrari's de finish. Het zelfde echec speelde zich in Zuid-Afrika af. Met de ver huizing van het formule 1-cir- cus naar Europa keerde het getij voor het merk met het steigerende paard. De motoren draaiden perfect en op het laatste moment waren ook nog eens speciale banden naar België overgevlogen. Alboreto profiteerde er optimaal van. Tijdens de afsluitende tijd- training kondigde het Ita liaanse succes zich al aan. Al boreto dook als enige onder de 1.15 en werd nog het dichtst benaderd door stalgenoot Re ne Arnoux. De voorste startrij was dus rood gekleurd en dat wekte bij de tifosi hoge ver wachtingen. Ze werden niet teleurgesteld. Alboreto spoot vanaf de vertreklijn weg en beleefde daarna nog slechts één hachelijk moment. Te lang reed de Italiaan door op steeds minder grip gevende banden, waardoor hij op de helft van de race bij het ingaan van de Sterrewachtbocht in het gras schoof. Alboreto ving de wa gen knap op, dook twee rond jes later de pits in om verse 'sloffen' op te halen en raasde daarna weer weg van de con currentie. Ook over de bezetting van de tweede plaats hoefde geen van de 60.000 kijkers rond de Omloop van Terlamen in on zekerheid te verkeren. In die positie draaide Derek War wick even eenzaam als Albo reto zijn rondjes. Pas achter het top-duo viel er iets te bele ven. Keke Rosberg, die door een heel trage start voor ha chelijke momenten had ge zorgd, joeg de Williams door het hele veld. Toch ging de derde plaats aan zijn neus voorbij, want in de laatste ki lometers kwam de Porsche- motor van de ex-wereldkam pioen droog te staan. Zodoende ging het 'brons' onverwacht naar Rene Arnoux, die zich na een mislukte pitstop ook al langs een hele rij concurren ten had moeten worstelen. Rosberg kreeg nog de vierde plaats toegeschoven, omdat verder geen enkele rijder in dezelfde ronde als winnaar Alboreto eindigde. De winnende loten waren schaars in Zolder, de 'nieten' daarentegen talrijk. Vooral het McLaren-team, dat de eer ste WK-races van dit jaar vol ledig naar zijn hand had gezet, hield aan de Belgische WK- ronde louter teleurstellingen over. Prost verdween al in na zes rondjes door een onwillige motor van het toneel en Lauda overkwam enige tijd later precies hetzelfde. Ook Tam- bay, Patrese, De Angelis, Mansell en in de slotfase we reldkampioen Piquet onder vonden hoe slopend het Belgi sche GP-circuit voor het ma teriaal is. Tegen de ontketende Alboreto viel trouwens toch weinig te ondernemen. Alleen Ken Tyrrell, die man die Alboreto naar de top bracht, keek tevreden terug op de Grote Prijs van België. De stalbaas heeft ondanks alle fi nanciële zorgen toch weer twee talentvolle rijders aan getrokken. Vooral de West- ORLANDO (AFP) - Martina Navratilova heeft zaterdag in Orlando (Florida) voor de zo veelste maal haar bijna be nauwende overmacht gede monstreerd. De Amerikaanse won het 200.000 dollartoernooi voor de vijfde achtereenvol gende maal door in de finale de Peruaanse Laura Arraya met 6-0,6-1 te kloppen. Navratilova had voor de ze ge, die haar 50.000 dollar op bracht slechts 47 minuten no dig. Zij is sinds januari van dit jaar, toen zij van haar vroege re landgenote Hana Mandli- kova verloor in achttien par tijen ongeslagen. Voor de 18-jarige Laura Ar raya was het een eerste optre den in een belangrijke finale. De Peruaanse, die van Argen tijnse komaf is, maakte in de finale een nogal uitgebluste indruk. Om zover te komen schakel de zij achtereenvolgens Hana Mandlikova, Andrea Temes- vari en de Amerikaanse Lisa Bonder uit. De finaleplaats le verde haar 25.000 dollar op. Uitslagen: Enkelspel finale: Martina Na vratilova (Vst) - Laura Arraya (Per) 6-0, 6-1 Damesdubbelspel finale: Hana Mandlikova/Claudia Kohde (Tsj/Wdl) - Ka thy Horvath/Virginia Ruzici (Vst/ Roe) 4-6,7-6,6-3. HERENTHALS - Kees van der Ven uit Eindhoven heeft zondag door twee manche-overwinningen in de Grote Prijs van België te Herenthals alleen de leiding genomen in het wereldkam pioenschap motorcross in de klasse 125 cc. De pas 16-jarige Davy Strij- bos verzamelde met een derde en een tweede plaats eveneens veel punten voor de wereld titel. Hij kwam vijf punten achter Van der Ven te staan. De uitslagen van de Grote Prijs van Bel gië zijn: Eerste manche: 1. Kees van der Ven (Ned) KTM; 2. Corradi Maddi (Ita) Kagiva; 3. Davy Strijbos (Ned) Honda; 4. Pekka Vehkonen (Fin) Kagiva; 5. Alain Lejeune (Bel) Suzuki; 6. Al win van Asten (Ned) Suzuki; 7. Jan Blanckaert (Bel) KTM; 8! John Hensen (Ned) Honda; 9. Dinant Zijlstra (Ned) Honda; 10. John van den Berk (Ned) Yamaha. Tweede manche: 1. Van der Ven 2. Strijbos 3. Maddi 4. Lejeune 5. Zijlstra 6. Hensen 7. Arto Pantitila (Fin) Honda; 8. Patrick van Poel voorde (Bel) Suzuki; 9. Blanca- kert 10. Vehkonen. Eindstand Grote Prijs van België: 1. Van der Ven 2 punten 2. Strijdbos 5 3. Maddi 5 4. Lejeune 9 5. Zijlstra 14. Stand wereldkampioenschap: 1. Van der Ven 90 punten 2. Strijbos 85 3. Vehkonen 65 4. Maddi 51. Belgische crossers hebben de wed strijd om de Grote Prijs van Zwitserland voor 500cc-motoren op het circuit in Payeme beheerst. Andre Malherbe won de eerste man che, Georges Jobe de tweede. De Neder lander Benny Wilken eindigde in de tweede omloop als negende. De uitslagen zijn: eerste manche: 1. An dre Malherbe (Bel), Honda., 2. Georges Jobe (Bel), Kawasaki., 3. David Thorpe (GBr), Honda., 4. Hakan Carlqvist (Zwe), Yamaha., 5. Eric Geboers (Bel), Honda., 6. Lawrence Spence (Ier), Kawasaki. Tweede manche: 1. Jobe., 2. Thorpe., 3. Malherbe., 4. Andre Vromans (Bel), Hon da., 5. Geboers., 6. Spence., 9. Benny Wil ken (Ned), Honda. De winnaar van de Grote Prijs van belgië, de Italiaan Alboreto, in actie. duitse belofte Stefan Bellof imponeerde door het laatste WK-punt mee naar Giessen te nemen en dat terwijl Tyrrell als enige formule 1-team niet over een turbo-motor be schikt. De uitslag van de Grote Prijs van België voor Formule-I wagens is: 1. Michele Al boreto (Ita) Ferrari 70 ronden of 298,34 km in 1.36.32,048 (gem. 185.416 km/u) 2. Derek Warwick (Gbr) Renault op 42.386 sec. 3. René Arnoux (Fra) Ferrari op 1.09,803 min. Op een ronde: 4. Keke Ros berg (Fin) Williams 5. Elio de Angelis (Ita)'Lotus 6. Stefan Bellof (Wdl) Turrell Op twee ronden: 7. Ayrton Senna (Bra) Toleman 8. Patrick Tambay (Fra) Re nault 9. Marc Surer (Zwi) Arrows 10. Nelson Piquet (Bra) Brabham. Het klassement om het wereldkam pioenschap is: 1. Alain Prost (Fra) McLa ren 15 punten 2. Derek Warwick (Gbr) Renault 10 3. Niki Lauda (Oos) McLaren 9 Keke Rosberg (Fin) Williams 9 Michele Alboreto (Ita) Ferrari 9 6. Elio de Angelis (Ita) Lotus 6. Renault 5 Turbo: 1. Jan Lammers (Ned), de 20 ronden in 37.31.745 2. J. Gouhier (Fra) op 1.416 3. W. Schütz (Wdl) op 21.851 4. M. Sigala (Ita) op 23.401 5. H. Cochin (Fra) op 24.940 6. M. Bleekemolen (Ned) op 47.790. DEN HAAG (ANP) - Popeye GS en Pellikaan hebben hun nek-aan-nekrace tijdens het vijfde weekeinde van de na tionale tenniscompetitie voortgezet. Pellikaan uit Goir- le won thuis tegen het zonder Astrid Suurbeek spelende Leeuwenbergh. Popeye zege vierde in de uitwedstrijd tegen het vorig jaar gepromoveerde DDV. Suurbeek kreeg tijdens het inspelen zoveel last van haar enkel, dat coach Eddy Knol het beter achtte haar aan de kant te houden. De speelster van Leeuwenbergh gaf daarmee drie partijen cadeau. De enige winst kwam op naam van Theo Gorter ten koste van Jo- han Vekemans. Mark van Eekeren (DDV) zorgde er voor dat zijn ploeg niet geheel zonder punten bleef. Van Eekeren versloeg Tom Nijssen. Bij DDV staakte Tine Zwaan de strijd. Al in de aanvangsfase van haar partij tegen Elly Appel moest Zwaan uitvallen met een achilles peesblessure. Opnieuw bleef Simone Schilder van Popeye twee keer ongeslagen. In het enkelspel tikte Schilder Digna Ketelaar van de baan. Debutant Son boekte een grote zege tegen in de uitwed strijd tegen de Popeye-reser- ves. Alleen Yvette Fluh won; Margot van de Velde was het slachtoffer. Voor Leeuwen bergh is de situatie kritiek. De Leidschendammers staan on deraan en ontvangen in twee thuiswedstrijden DDV (voor laatste) en Son. De stand in de eredivisie: 1. Pellikaan 5 gespeeld, 30 punten: 2. Popeye GS 1 4-27; 3. Metselaars 4-19; 4. Son 4-17; 5. Popeye GS 2 5-11; 6. DDV 4-9; 7. Leeuwenbergh Aix-en-Provence, Grand Prix, herenen kelspel; halve finales: Juan Aguilera (Spa) - Paul McNamee (Aus): 3-6,6-1,6-1. Fernando Luna (Spa) - Trevor Allen (Aus): 6-4,7-6. Finale: Aguilera - Luna 6-4,7-5. LAGOS DE COVADONGA - Na een flinke op leving de laatste jaren kwam de Spaanse wie lersport weer in een crisis te verkeren. De ei- lende begon al voor de Ronde van Spanje met de dopingaffaire rond Julian Gorospe, de jon ge tijdrijder-klimmer, die als een van de favo rieten in de Vuelta zou starten. De met een hormoonpreparaat versterkte Gorospe raakte zo gedemoraliseerd, dat hij in de 'Vuelta' al na enige dagen volstrekt kansloos onderin het klassement kwam te verkeren. Die Vuelta, toch het hoogtepunt van het jaar voor de Spaanse beroepswielrennerij, ontwik kelde zich de eerste twee weken dramatisch voor de Spanjaarden. Van de twaalf etappes na de proloogzege van de Italiaanse wereld uurrecordhouder Francesco Moser werd er niet een door een Spanjaard gewonnen. Bel gen, Italianen en een Fransman pakten alle dagprijzen. Zondag sloot zich daar de enige Duitser in het peloton bij aan. Raimund Diet- zen won in Lagos de Covadonga de twaalfde etappe, die over een bergachtig parkoers voer de. Tot overmaat van ramp voor de Spanjaar den raakte Pedro Delgado de leiding in het al gemeen klassement kwijt. De gele trui werd overgenomen door de Fransman Eric Cari- toux, die vlak achter Dietzen de eindstreep in Lagos de Covadonga bereikte. De aankomst was bergop op 1150 meter hoogte. De etappe werd voor het grootste gedeelte, net als zater dag toen Moser zijn tweede dagsucces boekte, in gesloten gelederen afgelegd. De twee berg toppen werden in mist bereikt. Veertig kilo meter voor het einde ontsnapten dertien klim mers. Dietzen bleek zondag sterk genoeg om de ritzege te behalen, Caritoux reed in zijn spoor naar de gele leiderstrui. Kort daarna finishte Alberto Fernandez, die Spanje nog aan de eindzege kan helpen. De zwaarste etappes moeten nog komen in de laatste week. De ron de van Spanje eindigt volgende week zondag. De uitslag van de elfde etappe is: 1. Francesco Moser (Ita) 176 km in 4.36.16 2. Salvatore Maccali (Ita) z.t. 3. Guido van Calster (Bel) z.t. 4. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) z.t. 5. Juan-Carlos Alonso (Spa) z.t. 6. Imanol Murga (Spa) z.t. 7. Enrique Aja (Spa) z.t. 8. Raymund Dietzen (Brd) z.t. 9. Jose-Luis Laguia (Spa) z.t. 10. Pedro Delgado (Spa) z.t. Twaalfde: 1. Raimund Dietzen (Brd) 191 km in 5.48.11 2. Eric Caritoux (Fra) z.t 3. Alberto Fernandez (Spa) op 2 sec. 4. Julian Gorospe (Spa) op 6 sec. 5. Patrocionio Jimenez (Col) op 32 sec. 6. Eduardo Chozas (Spa) op 36 sec. 7. Jean-Claude Bagot (Fra) op 55 sec. 8. Marino Lejarreta (Spa) z.t. Het algemeen klassement is na twaalf ritten: 1. Eric Caritoux (Fra) 63.38.16 2. Alberto Fernandez (Spa) op 32 sec. 3. Patrocinio Jimenez (Col) op 59 sec. 4. Edgar Corredor (Col) op 1.10 5. Pedro Delgado (Spa) op 1.18 6. Eduardo Chozas (Spa) op 1.26 7. Rai mund Dietzen (Brd) op 1.31 8. Nico Emonds (Bel) op 3.37 9. Mi chel Pollentier (Bel) op 4.25 10. Jeses Hernandez-Magro (Spa) op 5.48. t Luis Herrera werd zondag eindwinnaar van de Classico RCN in Colombia. De leidende po sitie van het grootste Colombiaanse talent kwam niet meer in gevaar tijdens de negende en laatste etappe, een criterium over negentig kilometer in de straten van Bogota. De slotetappe leverde een overwinning op voor de Fransman Laurent Fignon, de laatste winnaar van de Ronde van Frankrijk. Herrera zal dit jaar debuteren in de Tour de France. De uitslag van de laatste etappe van de Classico RCN is: 1. Laurent Fignon (Fra) 90 km in 2.46.47., 2. Armando Aristizabal (Col) z.t. 3. Oliverio Ardenas (Col) z.t. 4. Fabio Casas (Col) z.t. 5. Omar Neira (col) z.t. Het eindklassement is: 1. Luis Herrera (Col) 25.13.20 2. Francis co Rodriguez (Col) op 1.16 3. Manuel Cardenas (Col) op 1.59 4. Martin Ramirez (Col) op 2.10 5. Fabio Parra (Col) op 2.36. De Omloop van het Leiedal te Bavikhove heeft zondag de veertiende overwinning voor de Belg Eddy Planckaert opgeleverd. De sprin ter uit de ploeg van Peter Post versloeg na 222 kilometer in deze wedstrijd van eerste catego rie zijn landgenoot Frank van Oyen. Eric Vanderaerden eindigde met driekwart minuut achterstand op de derde plaats. De uitslag van de Omloop van het Leiedal te Bavikhove is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 222 km in 5.44 2. Frank van oyen (Bel) z.t. 3. Eric Vanderaerden (Bel) op 45 sec. 4. Ad Wijnands (Ned) op 1.38 5. Ivan Lamote (Bel) z.t. 6. William Tackaert (Bel) z.t. 7. Luc Govaerts (Bei) z.t. 8. Patrick Versluys (Bel) z.t 9. Gertjan Theunisse (Ned) z.t. 10. Rudy Dhaenens (Bel) op 1.55 De klasse ringen van de overige Nederlanders zijn: 13. Johan Lammerts z.t. 17. Steven Rooks z.t. 18. Theo de Rooy z.t 23. Adri van Hou- welingen z.t. 28. Cees Priem z.t. De Ronde van Puglia, een vierdaagse etap pekoers voor beroepsrenners in Italië, werd zaterdag gewonnen door de Italiaan Giovanni Mantovani. De vierde en laatste etappe leverde een overwinning voor zijn landgenoot, de Italiaan se kampioen Moreno Argentin, die het comple te peloton in de sprint versloeg. Leo van Vliet was in de slotrit de beste Ne derlander op de zevende plaats. De uitslag van de vierde en laatste etappe is: 1. Moreno Argen tin (Ita) 196 km in 5.24.20 2. Giovanni Mantovani (Ita) z.t. 3. Dag-Erik Pedersen (Noo) z.t. 4. Jiurg Bruggmann (Zwi) z.t. 5. Franco Chiccioli (Ita) z.t. 6. Claudio Torelli (Ita) z.t. 7. Leo van Vliet (Ned) z.t. 8. Emmanuele Bombini (Ita) z.t. 9. Tommi Prim (Zwe) z.t. 10. Giovanni Moro (Ita) z.t. Het eindklassement is: 1. Giovanni Mantovani (Ita) 20.22.41 2. Claudio Torelli (Ita) op 8 sec. 3. Gianbattista Baronchelli (Ita) op 11 sec. 4. Silvano Contini (Ita) op 13 sec. 5. Steen Petersen (Den) op 15 sec. 6. Vittorio Algeri (Ita) z.t. 7. Pierino Gavazzi (Ita) z.t. 8. Gody Schnvtz (Zwi) z.t. 9. Emmanuele Bombini (Ita) op 16 sec. 10. Franco Chioccioli (Ita) z.t. Jan Spijker uit Kampen, heeft zaterdag de Ronde van Zuid-Friesland, een A-klassieker voor amateurs over 210 kilometer met start en finish in Heerenveen, gewonnen. Hij was de snelste in een sprint van dertig renners. De uitslag is: 1. Jan Spijker (Kampen) 210 km in 4.47.35 2. Jelle Nijdam (Zundert) z.t. 3. Harry Wolters (Goor) z.t. 4. Eddy Schurer (Bakkeveen) z.t. 5. Wim Jennen (Grevenbicht) z.t. 6. Freek Rijkhof (Veenendaal) z.t. 7. Jos Gevers (Heesch) z.t. 8. Marco van der Hulst (Haarlem) z.t 9. Cees Evers (Goirle) z.t. 10. Martin Smit (Zaandam) z.t.. WEST-BERLIJN - Lisette Se, vens is dit weekeinde tijdeoj het vierlandenhockeytoernoo in West-Berlijn op het record aantal van 104 interlands ge. komen. Ze passeerde daarmee Toos Bax, die met 103 wed strijden de lijst aanvoerde. Overigens werd de 34-jarig, Amsterdamse zowel tegei Groot-Brittannië als tegen di Verenigde Staten gewisseld In het eerste duel werd ze rs tien minuten in de tweed helft naar de kant gehaald zondag begon ze op de bank maar mocht kort na de her vatting invallen. HYERES - De voor-Oiympl sche zeilwedstrijden op Middellandse Zee bij Hyert hebben twee Nederlands triomfen opgeleverd. SI van den Berg zegevierde in 4 windglider-klasse. Willy vu Bladel en Huub Lambriex vvi ren de snelste en regelmatigs; combinatie bij de Tornado's. De Nederlandse eindwis naars onderstreepten hit klasse zaterdag met overwin ningen in de laatste regatta's. Van onze sportmedewe HULST - Met twee waa ge kampioenen in de hoo afdelingen is de bedrijfs leybalcompetitie afgeslo Bij de dames toonde Clingse CVC Tiptop ove beste formatie te beschik en bij de heren was Necl mann oppermachtig. B teams wonnen zowel kampioenschap als Stem-bokaal. Neckermann pakte titel door twee keer de riodetitel op zijn naam 1 ten schrijven. Door prestatie bleef een be send duel uit en kon Millenaar met zijn i Mare Hiel, Eddy Berti Ronald de Kind, Ma Meyer, Eric Neve en van Bellen de bekers c len. Bij de dames in de c klas lag dat anders. JUDO - Voor de achtste ach tereenvolgende keer heeft we reldkampioen Yasuhiri Yamashita zondag in Tokio df open Japanse judotitel in ha zwaargewicht gewonnen. Df 26-jarige Yamashita versloe in de finale Hitoshi Saito, die wereldkampioen in de open klasse is. Yamashita is als sinds 1977 in 194 gevechten on geslagen. SCHOONSPRINGEN - Df Chinees Yang Cheng heeft di weekeinde een wedstrijd to renspringen (tien-meterplank in Winnipeg gewonnen. Cheng verzamelde 648.09 punten. D Amerikaan Bruce Kimbal werd tweede (623.01) en df Chinees Zeng Kilong (584,071 derde. ZWEMMEN - Tijdens de wed strijden om het kampioen schap van zwemkring Den Haag heeft Jolande van de Meer zondag het nationale re cord op de 1500 meter vrije slag verbeterd. In het bad De Morgenstond legde de zwem ster van De Raket uit Delft de incourante afstand af in minuten en 23,4 seconden. Dal was 1,3 seconde sneller dan hei oude record, dat zij sedert 1! in handen had. AUTOSPORT - De equipi Andervang/ Schoonenwolf (Zw# Ned) heeft met een Fori Escort de rally van Hellen- doorn gewonnen. De Denei Kristiansen en Pedersen den in een Opel Manta beslas op de tweede plaats, voor Belgische equipe Vandermae- sen/Aerts in een Opel Ascom De beste Nederlandse equiK was Guliker/Van de Brink die in een Porsche beslag 1 op de vierde plaats. ATLETIEK - Nederland zalilj de finale van de strijd om Europese meerkampbekers die in 1985 op 7 en 8 septembe! in Krefeld wordt gehouden, bi (de dames in Groep A uitko men. De Nederlandse zeven- kampsters ontmoeten in hel toernooi, dat elke twee wordt gehouden: de Sovjet unie, Bondsrepubliek West Duitsland, Duitse Democrati sche Republiek, Bulgarije a proot Brittannië. Bij de tien kampers zijn in Groep A 4 Sovjetunie, West-Duitslani DDR, Polen, Zwitserland Bulgarije ondergebracht. SCHIETEN - Wendy van Vlia heeft dit weekeinde tijde® een zeven-landenwedstriji schieten het Nederlands re- cord luchtpistool voor dam® op 378 punten gebracht. Tij dens de wedstrijden, die vod een aantal landen golden aï Olympische selectie, voldede' de Oostenijker Petritsch (snel vuurpistool) en zijn landgeno te Strahalm aan de eis voor spelen van Los Angeles. Oos tenrijkse deelnemers wonnen overigens alle Olympische on derdelen van de in Den Haa! en Zoetermeer gehouden wed strijden. DALLAS - Geheel overeen komstig de prognose heeft John McEnroe het WCT-eind- toernooi in Dallas gewonnen. De als eerste getipte Ameri kaan versloeg zondag in Dal las de nummer twee van de plaatsingslijst, zijn landgenoot Jimmy Connors in drie sets. De setstanden in Reunion Arena waren 6-1,6-2 en 6-3. Het was de vierde keer dat McEnroe zich in de tennisklas- sieker te Dallas 's werelds bes te toonde. De 25-jarige Ameri kaan versloeg zijn zeven jaar oudere opponent vooral op snelheid. Connors bleek niet tot serieus verweer in staat. McEnroe was zeer gecon centreerd. De anders zo wi spelturige Newyorker maakte nauwelijks fouten en gaf Con nors geen schijn van kans. Zelden was McEnroe's opslag zo zuiver als zondag, hij sloeg dertien aces. Geen moment kon Connors het tempo bijbenen. Binnen uur en veertig minuten na aanvang huldigden de der tienduizend, toeschouwers Mc Enroe als winnaar. Voor de overwinning mocht McEnroe een cheque van 150.000 dollar (450.000 gulden) incasseren. Mcenroe had zich in de hal ve finales met 6-3, 6-3, 6;' langs de Zuidafrikaan Kevin Curren geslagen, terwijl Cot' nors de 19-jarige Jimmy Arias met 6-0, 7-6, 6-2 opzij zette o® te geraken tot een finale tus sen de huidige kampioenen van Wimbledon en de U- Open. WCT-finals; kwartfinales; John - roe (Vst) - Vitas Gerulaitis (Vst): 6-3.6*1, 6-3, Kevin Curren (ZAf) - Johan Krtë (Vst): 4-6,3-6,6-1,6-4,6-1. Halve finales: Jimmy Connors (Vst) Jimmy Arias (Vst) 6-0, 7-6, 6-2, JoN? McEnroe (Vst) - Kevin Curren (Zaf): 6-3,6-4. n1i Finale: John McEnroe - Jimmy Conn01 6-1,6-2,6-3. Here Van onze vt IJZENDIJKE - De tie is in de slotfase b terdag nog enkele k de promotieklas hei 0-3 van Mytilus 2, Kloosterzande degr kent. In de promotii res met 3-1 van Mor Promotieklas dames; MORRES-MORRES 2 3-1 I 4,6-15,15-2,15-10) - Voor Morrs breken er toch enki spannende weken aan. Zat werd echter al een go< start gemaakt. Morres 2 mo met vier aspiranten aant den, waardoor het voor Morres weinig moeite koi om de wedstrijd naar hand te zetten. De 3-1-wi was verdiend. Over twee ken valt mogelijk de besliss als SC Morres moet aantref tegen Mytilus 2. Promotieklas heren: VERD GEM-EVEN KIJKEN 3-1 i 15,15-11,15-13,15-5) - Verdeg speelde eindelijk weer een goede partij. Dit mel( zaterdag de Verdegem-wooi voerder. In een aantarekke ke wedstrijd wterd Even K ken goed in bedwang geht Van onze sportmedewerkt TERNEUZEN - In het neuzense zaalvoebal werd gelopen week een beperkt p gramma afgewerkt. Alleen de derde klas werd gespet Opvallend daarin was tweede nederlaag van Ri DTS. Dit team verloor ruim verschil van Terneu 2. TAS 2 en sporting Van Hemel kwamen tegen elk in het strijdperk. Een ge opgaande strijd werd met puntendeling afgesloten, betekent dat beide teams drie wedstrijden nog niet v loren hebben Uitslagen derde klas poule TAS 2-Sporting Van de Hemel TAS 1-PSV 5-6, Terneuzen RIO/DTS 5-2. Poule B: Excelsi Goalgetters 5-3. Stand poule TAS 2 3-5, Sporting Van de Hf ;-o, Terneuzen 2 2-4, PSV 3-2, D 2 1-0, TAS 1 2-0, RIÖ/DTS Poule B: Excelsior 4-8, Dow 4 Atoom Boys 3-4, Terneuzen 3 Stoffels 4-2, Dow 3 4-2, Goalgett 2 2-0. '61 Van onze sportmedewerke SAS VAN GENT - Na tv Wedstrijden heeft Philippin alleen de leiding in het Sa zomeravondvoetbal. Omi Philippine 1 royaal met van een met slechts tien m sPeiend Corn Boys 2 won en oaaste 'concurrentie' puntf verlies leed, staat Phiiipp nu al alleen op kop. Dat kwam ook omdat Cc B°ys 1 niet in actie kwam gen De Tekkelaars 2. Laat Spnoemde ploeg kon wege ziekte niet voldoende spel< °P de been brengen. Die wt strij d is nu verschoven n; baandag 14 mei. Opvalle Was opnieuw de nederlaag v titelverdediger ONA/SU, t oaet 3-1 van DEHO'80 verloo Uitslagen: DEHO'80-ONA/ "I. Racing White-De Tekkelaai Philippine 1-Corn Boys 2 1 li„ 'PPine 2-CSM 2-2. Stand: F cgwne 1 2-4, De Tekkelaars 1 I 2-3, Racing White 2-3, C °oys 1 i_2, DEHO'80 2-2, Philij Cu»? 2-1, De Tekkelaars 2 uNA/SU 2-0, Corn Boys 2 2-0.

de Stem | 1984 | | pagina 12