Is leidt Tweede Wim Hendriks-trofee in Koewacht Competitie-start Het Zeeuwse Honk Omloop Borsele erg sterk bezet ge Mottet Columbia! Burgemeester lost startschot Maximum 130 kg »ijkert vooi [an 'Vak C' 520,- Zaalvoetbal Zaamslag vecht tegen degradatie RIJ DAG 27 APRIL 1984 Organisatie en jury ia Koewacht 8 DAGEN DOOR NOORD-NEDERLAND ELFSTEDENTOCHT OP DE FIETS aivaf480/- I josszege van an Tatenhove Tiende plaats van Willemsen Ponyruiters goed op dreef Krappe zege afdelingsteam t14 PAGINA SPORT 2 JONKOPING (SID) Met ingang van X januari 1985 zullen worstelaars in het super-zwaargewicht niet meer dan 130 kilo gram mogen wegen. Voor de eerste maal in de bijna 100-jarige ge schiedenis van de wor- stelsport heeft de inter nationale worstelfedera- tie (FILA) besloten tot een maximum gewicht in de zwaarste klasse. Dat gebeurde donderdag bij het congres van de fede ratie in Jönköping. Een voorstel van de Sovjet- Unie een elfde ge wichtsklasse van boven de 130 kilogram in te voe ren kwam niet ter discus sie. T2( fan onze sportmedewerker IjOEWACHT - Chris lOrlbressine uit Roosen daal treedt in Koewacht |,p als wedstrijdleider. Ijelbressine neemt aan Let eind van dit seizoen Ijischcid van het KNWU- luereldje. Hij zal even na |l3.00 uur aan de renners det teken geven dat er destart mag worden. Jan Itloerdijk is de assistent- Ijedstrijdleider. Het voltallige jury- I korps voor Koewacht ■heeft de volgende samen stelling: Chris Delbressi- |ae (Roosendaal), voorzit- [ier/wedstrijdleider; Jan lüoerdijk (Prinsenbeek), Lssistentwedstrij dleider [piet van der Hooft (Ter- teuzen) wedstrijdcom- [sissaris; Rob Kint (Ter- Leuzen), aankomstrech- [ter; C. Bodbijl (Middel burg), commissaris be- [•emwagen; J. Hoffer Zaandijk), motorordo- |:ance; J. Verschoor (Dor- [drecht), motorrijder; him de Vos (Zaamslag), microfonistMlchiel de Footer (Axel), commissa ris/tijdwaarnemer; [idrie de Winter (Middel - |burg), commissaris. riode sportredactie De organisatie is in lianden van de wieier- en [supportersclub Koe- I wacht. Het bestuur heeft lie volgende samenstel ling: Jo Verschuren [(voorzitter); Walter van Acker (vice-voorzitter en [algehele leiding); Marina Buys (secretaresse); Jo de llheye (penningmeester); Chris Martens (parkoers- 1 opbouw); Freddy Buys, I Soger Poppe, Roger van ■Damme en Oscar Poppe I (allen bestuursleden). Als rondemiss treedt |trimster Brigitte Wieles uit Sluiskil op. k) e- an en ag op ns- eft de bia tan de ig- :eft op •ra, pm- :ld- die tent ïtig de :sen Co- Pa- ales rste on- s: 1. n in op rales ans ïne- :tra, iud- iere bei- Friesland is ideaal om per fiets het merengebied, eeuwenoude stadjes en dorpjes te verkennet J Bovendien liggen Drenthe en Groningen vlakbij; zo wordt uw fietsvakantie nóg gevarieerder. ALV.A.F RPj Halfpension. 7 overnachtingen inj middenklasse hotels. Inclusief huurfiets, fietstassen en routebe schrijvingen. divisieclub NAC heeft de afgelopeij n verspijkeren aan 'Vak C', het ge norgen, tijdens het duel tegen F(j hang van die club 'gehuisvest' za 'Vak B' van 'Vak C' scheidt, is veil ]jl aan de buitenkant, aan de kan| oi werd aangebracht. |istrijd NAC-FC Den Haag zal dooj verking met het bestuur van NAC [•oor de wedstrijd NAC-Feijenoor^ worden gevolgd. Dit om eventuel In de Haagse supporters te voorko |ir schattig ongeveer 300 man grooj net zogenaamde gecombineerde tic bts is zowel de treinreis naar Breda |taton naar het NAC-terrein en epen. Uiteraard zal de Bredase poli[ lan en naar het NS-station. e wedstrijd uit een serie van vie wedstrijden Eindhoven-Den Haag trecht op dezelfde manier bezochj jelende vereniging. Is (Best) heeft na de eerste dag vaq leiding. De Brabantse schutter trol rs uit elf landen alle 75 duiven. I het programma. De wedstrijj den worden zaterdag afgesto ten met de laatste 50 duive Voor de Nederlandse kleidu ven-schutters is de GP va Lopik een van de Olympisch kwalif ica tiewedstrij den. Algemeen klassement: 1 MancJ Gutierrez (Col) 10.22.37 2. Luid Herrera (Col), op drie seconden;^ Greg Lemond VSt), op twintig set conden. (ADVERTENTIE) Volpension. 6 overnachtingen m middenklasse hotels. Inclusief huurfiets met fietstassen en "paspoort voor Friesland" met vele extra's. Inlichtingen en boekingen: G7>3 WV Friesland-Leeuwarden wai Stationsplein 1, 8911 AC Leeuwarden, Tel. 058 13 22 z'j Of ga naar uw ANVR-reisbureau of VW-i kantoor. Van onze motorsportmedewerker - De eerste wedstrijd >r amateurs in de strijd om iRES-trofee is woensdag een it succes geworden. Vijf- dertig amateurmotorcros- namen aan de wedstrij- deel. Jaap van Tatenhove Terneuzen bewees in beide >en, dat hij de te kloppen ia de halve literklas ge- irden is. ij de start van de eerste ss kwam Van Tavenhove f na enkele meters ten val en est met grote achterstand de achtervolging begin- Na enkele ronden had hij liter aansluiting met de kop- "ep, die op dat moment ge- prmd werd door Jaap van psand, Hans Kolijn en Ray- nd Braem. Onstuitbaar was i opmars van Van Tatenho- één ronde later nam hij de Ppositie in handen en gaf ft ondanks hardnekkig aan vingen van Hans Kolijn, niet "er prijs, In de tweede reeks P Van Tatenhove er geen tas over groeien en greep feteen de leiding. Toch was f' opnieuw Kolijn die hem 1 oen schaduw bleef volgen, aar routinier Van Tatenho- 'iet zich niet van zijn stuk 'fngen en ging opnieuw ze- pierend over de finish. lln de druk bezette 125 cc- •ii kwam de plaatselijke fa- F'et Ad Colijn tot knappe' festaties. Na een kopstart in Me reeksen ging hij fel in fel met Bram Verhage uit "gtekerke. Een val in beide betekende veel ter- «verlies, maar hij bleef toch poe strijd. Met een vijfde en derde plaats eindigde hij aderde in de totaalstand. I'l de 80 ec-klas eindigde [enter Rammeloo uit Philip- te °p een uitstekende twee- l'aats. In verband met de B-Wedstrijd dinsdag 1 mei, pen de amateurs de volgen- r"edstrijd woensdag 2 mei. L-lsUgen: go cc: 1. Luc van '"LP, St.-Niklaas; 2. Werner Philippine; 3. Angelo 3 Stekene; 4. Perry Ben- Mof, Breskens; 5. Jarno Jan- «Wskil. 125 cc: 1. Bram Ver- Aagtekerke; 2. Theo Ge- t; e, Serooskerke; 3. Ad Colijn, tj'1 Mare Tieleman, Klooster- En ri Jan Jansen. Sluiskil; 6. I\ü de de Maayer, Heikant; il rv°, de Smet, Terneuzen; 8. bv» eman' Axel; 9. René van Uino 11 Breskens; 11. Mare Wa- Eeit t' St.-Jansteen; 12. Tjerk F. 'erneuzen; 14. Jan van der ketranchement; 15. Martin fcl d Veeke, St.-Jansteen; 16. :T,Axel; 17. Mare van j Jfnr, St.-Jansteen. 250 cc: 1. - Aolijn, Terneuzen; 2. Jaap Fïern ï?and' Axel; 3. Raymond LAttt -Jansteen; 4. Henk Tuin, L en; 5 Eddy Janssens, St.- L 500 cc: Jaap van Taten- Phie f"2*"' 2' Ri8«y van Ti' stekene; 3. Eric Termote, e'aere; 4. Franky de Bakker, Appeldoorn grote favoriet Hendriks-wedstrijd is in ver gelijking met de vorige editie veranderd. Vorig jaar bleef de rennerskaravaan rond Koe wacht cirkelen, maar nu rij den de renners van startplaats Koewacht naar Zuiddorpe en Overslag, waarna Rode Sluis wordt aangedaan. Vervolgens wordt het peloton naar België gedirigeerd waar de kasseien van de Pereboomsesteenweg liggen te wachten. Een scherp rechter bij uitstek. Zeven keer moeten de renners deze strook van 2,5 kilometer verteren. „Die kasseien in ons parkoers opnemen is eigenlijk een uit vinding van Jo Verschuren. Hij heeft daar in zijn carrière ook furore door gemaakt. (Verschuren werd ooit wel eens derde in de ronde van Vlaanderen, red). Hij vindt dat de jeugd best wel eens mag af zien", aldus Van Acker. Omstreeks 16.45 uur zal de winnaar bekend zijn van deze tweede Wim Hendriks-trofee. Door Eddy de Schrijver KOEWACHT - De wieier- en supportersclub Koe wacht is klaar voor de start van de tweede Wim Hen- driks-in-memoriam-trofee voor amateurs die zondag wordt verreden. Mevrouw C. Hendriks zal het start schot lossen. Het rennersveld dat naar het vlassers dorp trekt mag er zeker zijn. De winnaar van vorig jaar, Theo Appeldoorn, is de grootste favoriet voor de overwinning. Appeldoorn toonde zijn suprematie in de Omloop van De Braakman en onderstreepte nog maals meer kwaliteiten te bezitten dan alleen maar afgeschilderd te worden als een criteriumspecialist. De renners van de wielervereniging Zeeuwsch - Vlaanderen kunnen ook hoge ogen gooien. Favoriet van 'eigen bodem' is natuurlijk Peter van Acker. Hij komt uit voor Het Lucht schip, want de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft deze 'lastpost' buitenspel gezet. Rickie de la Ruelle is aan de deelnemerslijst toege voegd. Deze amateur stond eerst niet opgesteld voor deze klassieker, maar door toedoen van Jo Verschuren mag De la Ruelle toch zijn opwachting maken. „Het zou maar wat al te raar overkomen als een lid van de supportersclub niet aan z'n eigen wedstrijd mag deelnemen", aldus Jo Ver schuren. Hij liet tijdens de koers van Axel weten de ruzie rond Van Acker nog even aan te zien. „Als het zo blijft dan zetten we zelf wel wat op touw. Het is toch te gek dat zo'n renner bij een andere ploeg moet starten. We hebben al plannen op tafel liggen. Als het moet hebben we al een sponsor", aldus Verschuren. In totaal komen vijftien ploeg van elk zes renners aan het vertrek in de Nieuwstraat te Koewacht. Vorig jaar was dat aantal hetzelfde. „Daarom kunnen we tevreden zijn. Er komen uitstekende renners aan het vertrek. Voor een or ganisatie is dat altijd een blijk van waardering. Een dergelij ke koers organiseren vergt erg veel tijd. We hebben echter een prima ploeg bij elkaar. Jo Verschuren bijvoorbeeld rijdt het hele Zeeuwsch-Vlaamse land per fiets af om aan ad vertenties te komen en Chris Martens weet elk jaar een flinke groep vrijwilligers en thousiast te maken. Zulke mannen heb in je club nodig. Zoniet, dan komen er proble men", aldus Walter van Acker. De sterkste ploeg is onge twijfeld die van Fortuna Zun- dert met Appeldoorn en Matti de Baat. Van Nij natten, hij zat in de kopgroep tijdens de Om loop van De Braakman, zal er waarschijnlijk niet bij zijn vanwege een val tijdens een koers in België. Theo Middelkamp A heeft Jacky van der Horst, Jan Po- ley en Kees de Nooyer in de gelederen. Zeeuwsch-Vlaan deren A brengt onder andere Werner Wieme, Joop Brooij- mans, Adrie de Maesschalck en Patrick van Passel aan het vertrek. Ab Verplancke ont breekt op het appèl. Hij rijdt nu bij sponsorploeg Du Prie en mag dus niet voor z'n vereni ging uitkomen. Zowel Theo Middelkamp als Zeeuwsch- Vlaanderen werpt twee teams in de strijd. De wielervereniging Zee land is ook van de partijLouis Schenk is hier de 'kopman' met Rik Groot als gastrenner. In het team van Schutte zit 'klasbak' Jos Verschuur, ter wijl Delta bekende namen herbergt met Gaby Minneboo en Wim Lugtenburg. Het parkoers van de Wim Zo ging het er vorig jaar aan toe in de slotfase van de strijd om Wim Henriks-in-memo- riam-trofee voor amateurs. Appeldoorn won voor Ab Verplancke en Gino Ammerlaan. - FOTO WIM K00YMAN Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - De internatio nale wegraces om de Paastro- fee te Hengelo zijn voor de Terneuzense wegracer Johnny Willemsen uitstekend verlo pen. In de 500 cc-kias interna tionalen, waarin enkele sterke rijders uit het buitenland aan de start kwamen, reed hij in de reeksen naar een tiende en een elfde plaats en werd daar mee tiende in de eindstand. Tijdens de laatste van de drie trainingen zag het er even naar uit, dat Willemsen on verrichter zake moest teruke- ren, want daarin draaide een lager stuk van de versnel lingsbak van zijn Suzuki RGB. De zaak kon gerepareerd wor den, maar de afstelling bleef een gok. En dat werd een goe de gok, zo bleek tijdens de wedstrijden, want in beide reeksen kon hij zijn positie die hij in de start veroverd had, verdedigen. Uitslag 500 cc internationalen: 1. Boet van Duimen, Nederland; 2. Raymond Roche, Frankrijk; 3. Rob Punt, Nederland; 4. Eero Hivari- nen, Finland; 5. Didier de Radri-' ques, België; 6. Henk de Vries, Ne derland; 10. Johnny Willemsen, TVrrifti i7f»r» Van onze honkbalmedewerker TERNEUZEN - De heren en dames van de soft- en honk balvereniging Het Zeeuwse Honk beginnen komend week einde aan hun competitie. De ze Zeeuwsch-Vlaamse vereni ging speelt al enkele jaren in de Belgische competitie. Ook dit seizoen komt Het Zeeuwse Honk uit in België. „Het is voor ons het aan trekkelijkst om ons bij de Bel gische bond aan te sluiten, omdat vrijwel alle uitwed strijden in of in de omgeving van Antwerpen worden ge speeld. Alleen dit seizoen is er een verre reis bij, want er is een vereniging uti Parijs toe gevoegd. Ook in Frankrijk wordt er nog weinig aan honkbal gedaan, zodat men een aanvraag heeft ingediend om zich bij de Belgische bond aan te mogen sluiten. Dit is gehonoreerd, zodat wij een AXEL - Het Zeeuws zaalvoet balteam heeft in de Axelse sporthal met 13-6 gewonnen van een Axelse selectie. In de eerste 25 minuten na men de Zeeuwen een 4-2 voor sprong door doelpunten van Schilait en Hans Picavet (3x). Voor de Axelaars scoorde Roy Scheele twee keer. In de tweede periode kwam Axel met de B-selectie binnen de lijnen. Piet Gans en Karei Gans scoorde hierin voor de ZVA-selectie. Taco van de Velde (3x) en Hans en Peter Picavet (ieder één treffer) voerden de score op tot 9-4. In de laatste periode waren het Schilait, Van de Velde, Peter Pivacet en Cees Samen (eigen doel), die voor het Zeeuwse keurkorps scoorden. Tonny Hendrikse en Roy Scheele lie ten doelman Snoeck nog twee keer naar het net gaan, waar door de eindstand op 13-6 werd bepaald. uitwedstrijd hebben naar Pa rijs. De naam van deze vereni ging is PUC, kort maar krach tig. Het is een universiteitsteam. Als alles volgens programma verloopt dan spelen we 20 mei in Parijs twee keer op een dag tegen dit Franse team. Afhan kelijk van de resultaten in de eerste helft van de compettiie zal blijken of dit Franse team nog naar Terneuzen moet ko men. Halverwerge de compe titie gaan de bovenste zes teams verder voor het kam pioenschap van België en de onderste zes strijden voor het B-kampioenschap. We zullen het moeilijk krijgen, want we beschikken over een jong team. Gemiddeld twintig jaar. Als ploeg zijn we nog onerva ren, maar in Dio van Uytrecht hebben we wel een ervaren trainer, die echter de moeilijke opdracht heeft om de jonge spelers de fijne kneepjes bij te OOSTBURG - De afvaardi ging van de Oostburgse pony club Brugse Vaart heeft tij dens het ponyconcours van De Kleine Parcival te Heesch goed gepresteerd. In het sprin gen in de B-klas waren er eer ste plaatsen voor Nancy Fre- mouw met Sushine in de eer ste groep en voor Anouschka Bevin met Lightfeet in de tweede groep. In dezelfde ca tegorie werd Danielle de Kuy- per met Street Arab derde. In de dressuurnummers was er een eerste plaats voor Da nielle Kuyper met Street Arab in de L-klas. In dezelfde klas, maar dan in ring 2, pakte In- grid Faes de tweede plaats met Gracia en in ring 4 was het Adri van Hanegem, die voor een Oostburgs succes zorgde door met Emmy als tweede te eindigen. Bij het L-gpringen pakte Katrien de Busschere met Pinky in een deelnemers veld van 39 combinaties de brengen. We hopen ons in de middenmoot te kunnen hand haven", aldus woordvoerder Bram Werner. Dames De dames komen ook in de Belgische competitie uit. Dit team kent vele nieuwe gezich ten. Van de vorige softbal- ploeg zijn nog vijf dames over. Zij zullen dan ook de kern vormen van dit vrijwel nieu we team, dat onder leiding staat van trainer Huub Merce. „Dit team krijgt het zonder meer moeilijk. De oudste speelster is negentien jaar. Een erg jong team, dat vooral door de vele nieuwe gezichten nog veel zal moeten leren. Ple zier in het spel staat voorop en we hopen zo deze tak van onze vereniging te kunnen uitbou wen", aldus Werner. Het Zeeuwse Honk is er wel intensief mee bezig en traint twee keer per week op sport park Oude Vaart te Terneuzen ter voorbereiding op het nieu we seizoen in België. Elke dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.00 uur kan men de heren en dames bezig zien in hun tak van sport, die in Zeeuwsch-Vlaanderen nog maar vijftien jaar wordt beoe fend, maar die wel al een vaste plaats heeft gevonden, getuige de mooie accommodatie in Terneuzen. De deelnemende teams aan de honkbalcompetitie zijn: Antwerpen, Borgerhout, Luchtbal (Antwerpen), Mort- sel Stars, Bell, Efal 2000, Beve- ren, Spartans, Brasschaat, Ge neral Motors, PUC (Parijs) en Het Zeeuwse Honk. De soft- balcompetitie bestaat uti de volgende teams: Bergndrecht, Het Zeeuwse Honk, Chicaboos, Flying STars (Putte), Beveren, General Motors en Efal 2000. De dames van de Terneuzense softbalvereniging Het Zeeuwse Honk in actie tijdens de trai ning. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker AXEL - In het KNVB-zaterdagvoetbal staan voor de Zeeuwsch-Vlaamse vertegenwoordigers twee streek- duels op het programma. In de tweede klas ontvangt Hoek het Axelse AZVV en in de derde klas is Zaamslag gastheer van Terneuzense Boys. Met name laatstge noemde wedstrijd is van regionaal belang. Zaamslag is nog steeds een ploeg die vecht tegen de gradatie. Samen met Tholense Boys en Krabbendijke is ,het in de slag voor behoud van een plaats in de derde klas. Enkele weken geleden hadden de elf van trainer Emans de kaarten nog stevig in handen. Immers, Tholen se Boys en Krabbendijke kwamen nog naar Zaamslag en dan zou het varkentje wel eens gewassen worden was de gedachtengang. Het liep echter anders. Beide duels ein digden onbeslist, waardoor het ene puntje voorsprong op de 'concurrenten' niet werd opgewaardeerd. Rekent Zaamslag op presentjes tegen Terneuzense Boys? „Nee", zegt de 1.90 meter lange Zaamslag-doelman Bram Dekker. Het was met name deze 18-jarige goalie die zijn ploeg voor de ondergang behoedde door ijzerserk keeperswerk af te leveren. „Ook bij ons is het bekend dat er veel gepraat wordt over het cadeau doen van de pun ten door de Terneuzenaars. Toch reken, ik daar niet op. Persoonlijk zou ik dat overigens nooit doen. Daarom ga ik er vanuit dat wij zelf keihard voor de punten moeten knokken. De enige mogelijkheid om de winst, of tenmin ste een gelijk spel te behalen", aldus de Zaamslag-doel man. Dat Zaamslag niet op een presentje moet rekenen be vestigt Jan Cornelissen. Deze in Zaamslag woonachtige Terneuzense Boys-spelverdeler stelt: „Onze ervaring is dat als we er zelf niet te best voorstaan, we ook niets ca deau krijgen. Enkele jaren geleden in Zaamslag niet en daarvoor eveneens niet van AZVV. Daarom is Terneu zense Boys er de vereniging niet naar te 'ritselen' met een uitslag. Daarbij heeft Zaamslag zijn eigen glazen inge gooid door thuis tegen Tholense Boys en Krabbendijke gelijk te spelen. Wij gaan dus duidelijk op winst belust de grasmat op". Waar Zaamslag zonder invallers op kan draven - men rekent er op dat Frank Deij op tijd hersteld is van zijn griepaanval - komen de Terneuzeren met één of twee invallers binnen de lijnen. Rolf Wilting is nog steeds geschorst en Arjan Wilting kampt met een blessu re. Een fikse aderlating voor de stootkracht van de Ter- neuzenaren. Een totaal andere inzet heeft de derby Hoek-AZW. In dit duel is de inzet de derde plaats op de ranglijst. Beide ploegen komen op volle 'oorlogssterkte' binnen de lijnen waardoor van een echte krachtmeting gesproken kan worden. Een krachtmeting die volgens Hoek-middenvel- der Frans van der Pijl in het voordeel van AZVV uit zal vallen. Van der Pijl: „De kansen van AZVV schat ik op 60-40". AZVV speelt met een strakke mandekking en kan daarbij goed op de counter spelen. Onze verdediging kan niet met een strakke dekking overweg en is tevens ons zwakste deel. Dat werd zaterdag tegen Bruse Boys nog eens duidelijk bewezen. Bij een 2-0-voorsprong, zoals wij hadden, moet het gebakken zijn. Je moet dan als het ware rustig een pilsje in de kantine kunnen gaan drinken. He laas gaat dat bij ons niet op en daarom tip ik AZW als winnaar". Nico Bouman, aanvoerder van de Axelaars, denkt daar echter anders over. „Hoek heeft nog iets goed te maken. De 1-0-nederlaag zal Hoek nog wel niet lekker liggen en aangezien wij het toen weinig ruimte gelaten hebben, re ken ik op eenzelfde ontvangst". Zowel AZVV als Hoek kan over de vaste kern beschikken. Programma: tweede klas: Arnemuiden-Bruse Boys, Roda Boys-Oostkapelle, Rozenburg-Oranje Wit, SSC'55-Good Luck, WHS-SHO, Hoek-AZW; derde klas: Serooskerke-Yerseke, Krabbendijke-Tholense Boys, Wemeldinge-Zwaluwe, Din- teloord-Kloetinge, NTW-Kapelle, Zaamslag-Terneuzense Boys. Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - De eerste Omloop van Borsele, een van stad-tot-stad-wedstrijd voor nieuwelingen, die zaterdag in clubploegverband wordt ver reden, krijgt een grote en ster ke bezetting. Op de deelne merslijst staan 99 namen, ver deeld over 33 ploegen. Bij de vertrekkers bevinden zich vijftien Zeeuwen. De ZRTC Theo Middelkamp komt met drie teams uit en de wieler verenigingen Zeeuwsch- Vlaanderen en Zeeland binden elk met één team de strijd aan tegen de concurrentie. De route die door de zak van Zuid-Beveland voert en twee omlopen telt van elk 28,9 kilo meter, ligt geheel binnen de grenzen van de gemeente Bor sele. Start en finish zijn op de Molendijk in 's-Heerenhoek, waar ook de doorkomst is na de eerste omloop. Het wieier- comité in 's-Heerenhoek, dat zich reeds faam verwierf met de organisatie van de bekende Regenboogkoers en nu deze belangrijke wedstrijd voor nieuwelingen op poten zette, verdient daarvoor zeker een pluim. Evenals het comité van de Omloop van Groede, waar men eerste zijn licht opstak, schept het 's-Heerenhoekse comité immers voor jonge ren ners de mogelijkheid om zich Van onze sportmedewerker 'S-HEER ARENDSKERKE - Het Zeeuwse afdelingsteam heeft de tweede selectiewed strijd tegen 's-Heer Arends- kerke met 2-1 gewonnen. Evenals vorige week in Philip pine was het geen beste partij voetbal. Via Henk Wielemaker van Noormannen namen de Zeeu wen, die zonder coach speel den (Piet de Winde kon niet mee op de boot) een 1-0 oor sprong. Nog voor de thee maakte Jaap Wisse gelijk. Na de thee scoorde Bert Peeters van Heinkenszand de winnen de eoal 'S-HEERENHOEK De burgemeester van Borsele, drs. G.C.C. van den Heuvel lost om twee uur het startschot voor de Omloop van Borsele. Na afloop neemt Jan Raas de huldiging van de eerste drie aankomenden voor zijn rekening. Zij ontvangen uit handne van de ze klassieker-specialist een fraaie beker en uiteraard een bloementuil. De aanwezigheid van Jan Raas bij de Omloop geeft deze wed strijd natuurlijk een extra tintje. Jury Jan Moerdijk is voorzitter-wedstrijdleider tijdens de eerste Omloop van Borsele. Als assisent-wedstrijdleider fungeert Jan Fran se en de jury bestaat verder uit: Wim Luit- wieler (commissaris-secretaris), Wim Tim mermans (wedstrijdcommissaris), Adrie de Winter (aankomstrechter), Jan Volwerk (commissaris bezemwagen), Hoffer en Ver schoor (motorrijders), Michiel de Pooter (tijdwaarnemer) en Rien de Jonge (microfo- nist). De permanence is gevesigd in de voet balkantine van Patrijzen waar ook de prijs uitreiking plaatsvindt. Hieronder volgen de straatnamen die ren ners en volgers passeren in de Omloop van Borsele, met de doorkomsttijden van de eer ste en tweede keer: Start Molendijk 14.00 en 14.44 uur; Kuipersdijk 14.00 en 14.44 uur; 's- Heerenhoeksedijk 14.00 en 14.44 uur; We- steindsedijk 14.04 en 14.48 uur; Staartsedijk 14.08 en 14.52 uur; Trenteweg 14.09 en 14.53 uur; Zwinweg 14.14 en 14.58 uur; Wilhelmi- nastraat 14.19 en 15.03 uur; Van Lierestraat 14.19 en 15.03 uur; Doelstraat 14.19 en 15.03 uur; Dierikweg 14.20 en 15.04 uur; Kruinin- genpolderweg 14.25 en 15.09 uur; Drieweg 14.27 en 15.11 uur; Grotedijk 14.31 en 15.15 uur; Zuidzaksedijk 14.342 en 15.16 uur; Nis- sezandweg 14.31 en 15.15 uur; Zuidzaksedijk 14.32 en 15.16 uur; Oudekamersedijk 14.33 en 15.17 uur; Oudekamerseweg 14.35 en 15.19 uur; Heinkenszandeweg 14.37 en 15.21 uur; finish Molendiik 15.28 uur. ook in het grote werk te be kwamen. „Een belangrijke zaak", vindt Cees Raas, één van de organisatoren. „De jeugd verdient onze volle aan dacht, want dat zijn de man nen van de toekomst". Met de voorbereiding van de Omloop van Borsele liep alles gesmeerd. „De medewerking van de gemeente, van de pro vincie en van de rijkspolitie bijvoorbeeld, liet niets te wen sen over", laat Piet de Vos ho ren. De Vos, die evenals Cees Raas, al jarenlang deel uit maakt van de Stichting Wie- Iercomité 's-Heerenhoek, staat verder perplex van de sponta ne toezegging van een groot aantal medewerkers dat op de wedstrijddag de handen uit de mouwen gaat steken. Dat zijn er zo'n zeventig, waarvan er velen de controleposten gaan bezetten. „Zij steken ons be slist een hart onder de riem, samen met alle anderen die zaterdag actief zijn om alles in goede banen te leiden", aldus Piet de Vos. Kwalitatief steekt het deel nemersveld goed in elkaar, maar favorieten naar voren schuiven blijft een moeilijke zaak. Onder andere tot goede prestaties in staat zijn Martin van der Wel van Ahoy, Paul Barten van de WV Breda, Pièrre Haast van Fortuna, Anton Tak van WWV en Jan van Steen van WV Roosen daal. Maar ongetwijfeld kun nen ook vele anderen voor verrassingen zorgen. Veel belangstelling zal uiteraard uitgaan naar de Zeeuwse deelnemers. De wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen brengt het vol gende drietal in het strijdperk: Jan Mobach, Niek de Thaye en Eddy Cromheecke. Zij zullen zeker alles op alles zetten om de Zeeuwse eer hoog te hou den. Dat geldt natuurlijk ook voor onze andere provinciege noten. De ploeg van Middel kamp A bestaat uit: Johan van Schaik, Hans Vis en Bart Hoo- gesteger. Middelkamap B start met Robert de Jonge, Marcel Remijn en Alfons Wijdeveld en Middelkamp C heeft in zijn gelederen Leo Goeree, Maar ten Goeree, en Richard de Vrieze. De wielervereniging Zeeland komt uit met Wim de Kunder, Marcel Marijs en Jac- kv van Stel

de Stem | 1984 | | pagina 7