Stroombedrijven weigeren hogere bijdrage Kalkar Scholen kregen vervalste brief Leger wil niet alle functies voor vrouwen I )erelHd Molkenboer kon RSV-president worden Haagse fondsen moeten ruzie beëindigen Ouders: vervoer buiten gewoon onderwijs rammelt Verontruste FNV-ers eisen actie VRIJDAG 27 APRIL 1984 wereld vreest: Politie BINNENLAND Harde verwijten in kort geding tegen Staat Proletarische lunch in het gemeentehuis Bedrijf moet ontslag voor twee vrouwen ongedaan maken KABINET WACHT NOG AF Chelatie- artsen bieden onderzoek aan OVER VREDE NAMENS STAATSSECRETARIS NA WEIGERING WERD STIKKER PROTEST TEGEN ADVIES Bolkestein wil advies vaste boekenprijs ZIEKENFONDSRAAD T5 PAGINA 2-1 T28 PAGINA 3 GENERAAL Abra- hamson .aanpassing - foto archief de stem daarvan 'zo ver verwijderd is, dat het publiek er geen verwachtingen en de rege ring er geen beleid op mag baseren'. Presidentskandidaat van de Democratische (oppositie partij, Walter Mondale, pleitte gisteren voor een Rus- sisch-Amerikaanse bevrie zing (freeze) van de wapen race in de ruimte. „De presi dentsverkiezingen van no vember a.s. moeten de keuze worden tussen Starwars en Space-freeze', aldus Monda le. ie PRESIDENT Pertini .„absurd". - foto archief de stem ontwikkelingen in dit land te beïnvloeden. Een echte cor ruptiespecialist dus. De Ita liaanse justitie zorgde daar om voor een internationaal opsporingsbevel tegen Orto- lani. Maar in boeken suggere ren dat Ortolani corrum peerde mag niet van de Ita liaanse justitie. Officier van justitie Dini ontving een klacht van Ortolani's advo caten, en oordeelde die ge grond. Ortolani wordt welis waar gezocht als deelnemer aan vrijmetselaarscomplot ten tegen de Italiaanse sa menleving, maar als zodanig was hij nog nooit echt ver oordeeld. En dus op de voor hand al als omkoper of sa menzweerder betitelen in een boek of krante-artikel gaat volgens de justitie te ver. Ita lië heeft alle mogelij ke inter nationale verdragen geratifi ceerd die er ook maar zijn gesloten om de rechten van de mens te garanderen. Een van die rechten is de garantie van ieders goede naam en van wat de Engelsen image noemen. Ook een verdachte als Ortolani heeft daar dan recht op. De opschudding hierover in Italië is groot, en dozijnen advocaten zijn in de weer om de maatregelen van de offi cier van justitie Dini onge daan te maken. Ondertussen brengen politiefunctionaris sen overal in het land bezoe ken aan uitgeverijen en boekhandels om de versprei ding van de gewraakte boe ken tegen te houden, en om vast beslag te leggen op eigendommen in afwachting van Ortolani's eis tot schade vergoeding. Ook in de politiek heeft dit justitiële optreden veel reac ties uitgelokt, want gebleken is dat de officier van justitie in kwestie actief lid is van de socialistische partij, de partij die geleid wordt door pre mier Craxi. Volgens sommige waarnemers wordt hierdoor alles veel duidelijker: de so cialistische partij van Craxi zou allang van plan zijn om de pers wat meer respect voor de politieke macht bij te brengen en nu tot actie zijn overgegaan. Andere commentaren zien in het succesvolle optreden van de voortvluchtige Orto lani een wedergeboorte van de verboden vrijmetselaars loge P-2, die opnieuw zou trachten Italië in haar greep te krijgen. Hoe het ook zij Italiaanse journalisten die over dit soort zaken nog wil len berichten, zullen erg °P hun tellen moeten passen. Ambtenaren voelen zich misbruikt' NIJMEGEN (ANP) - Een groep van 150 actievoer ders heeft donderdagmid- demonstratief 'prole tarisch gelunched' in het personeelsrestaurant van het Nijeegse gemeentehuis. Dit gebeurde uit protest tegen het wetsvoorstel van staatssecretaris De Graaf om per 1 juli ruim 150 gul- den te korten op RWW of bijstandsuitkeringen van mensen die een gezamen lijk huishouden hebben. De Nijmeegse gemeente politie heeft alle actievoer ders aangehouden en ge verbaliseerd. Daarbij vie len klappen. S HERTOGENBOSCH - Het gerechtshof in Den Bosch heeft bepaald dat de BV Golf- kartonfabriek Van Dam in Helmond twee vrouwen voor wie al een ontslagvergunning was afgegeven door de direc- Iteur van het arbeidsbureau, niet mag ontslaan. De vrouwen, die op non-ac tief waren gesteld, moeten hun werk weer kunnen hervatten. Het Hof is van mening dat de fabriek niet kan bewijzen dat bij de keuze wie er wegens re organisatie ontslagen moest worden niet het beginsel van [gelijke behandeling van vrou wen en mannen is geschonden. Dit heeft de advocaat van de vrouwen, mr. J.M. van Bokho ven gisteren gezegd. Wegens reorganisatie bij Van Dam moesten 19 mensen worden ontslagen. Voor zes werknemers die ouder waren ban 57,5 jaar werd een afvloei ingsregeling getroffen. Van de overige dertien waren er acht vrouwen. Bovendien waren ze ie enige vrouwen in dat pro- duktieproces waar in totaal 160 mensen werkten. Dit gaf volgens de advocaat aanlei ding te denken dat er onder scheid gemaakt werd tussen man en vrouw. Drie van de acht vrouwen wilden zich niet verder verzet ten tegen het aangezegde ont slag. Vervolgens bleven er vijf vrouwen over (slechts voor eén vrouw verleende het ar beidsbureau geen ontslagver- gunmng) van wie er twee in oktober van het vorig jaar een kortgeding aanspanden. Dat verloren ze. De vrou- wen gingen van deze uit spraak in kort geding in be- roeP bij het Hof, dat nu dus «n voor de vrouwen gunstige pspraak heeft gedaan. Bij >an Dam wenste men gisteren Seen commentaar te geven. Markerwaard I ['IINISTER Smit-Kroes van •erkeer en Waterstaat is "oorstander van drooglegging ['an het Markermeer tot Mar- J '['T'-vaard. Dat heeft zij don- I derdag gezegd op de jaarver gadering van het Nederlands J erbond van Ondernemers in I "'Bouwnijverheid. Van onze Haagse redactrie DEN HAAG - Als minister Rietkerk z'n toe zeggingen niet nakomt 'is het georganiseerd overleg één grote farce en beschouwen de ambtenarencentrales zich als willoos en mis bruikt speeltuig van de overheid als werkgeef ster'. Die harde woorden vielen gisteren tijdens het kort geding dat de vier ambtenarencentrales gisteren voor de Haagse rechtbank tegen de Staat hadden aange spannen. mr. Groen gisteren namens de Staat op de eisen van de amb tenaren. Volgend jaar pas zou een volledige herbezetting be taald kunnen worden. 1 Groen bleef ontkennen dat Rietkerk harde toezeggingen heeft gedaan of zelfs maar had kunnen doen. En waar de ambtenaren structureel verta len in het „van stond af aan beschikbaar hebben", deelde hij mee dat structureel niet meer of minder wil zeggen dan dat het geld op de langere termijn vrijkomt. Dat zou be tekenen dat zo'n bedrag het eerste jaar niet ten volle ge haald wordt. „Er is geen geld", herhaalde Groen. „Of u moet weten waar u het vandaan haalt", beet hij uiteindelijk mr. Wijnholt toe. „Ik sta hier niet de hoorn des overvloeds leeg te schudden." Volgens Groen zou handha ven van de eis van de ambte naren betekenen dat óf het fi nancieringstekort omhoog moet, óf dat een extra offer van de werknemers in de col lectieve sector zelf gevraagd zou moeten worden. Namens de ambtenarencen trales werd deze veronderstel ling afgedaan als bluf en on derhandelingstruc. „Er zijn best andere potjes te vinden", aantwoordde mr. Metselaar namens hen. Mr. Wijnholt zal op 10 mei uitspraak doen. De ambtenaren blijven daarin onverkort van de mi nister eisen dat hij voor dit jaar 690 miljoen beschikbaar stelt voor nieuwe arbeids plaatsen. Het geld voor deze nieuwe arbeidsplaatsen heb ben de ambtenaren zelf opge bracht door dit jaar vrijwillig 1 van hun prijscompensatie voor dat doel af te staan. Dat ondanks het feit dat Rietkerk onder druk van het kort geding en protesten van de vier grote gemeenten be sloot het uiteindelijk bedrag voor dit jaar te verhogen naar ƒ490,- miljoen, waarvan 70% van het vrijkomende werk kan worden herbezet. Voor deze ambtenaren was die toezegging op het laatste moment echter geen enkele reden het kort geding af te blazen. Zij achten onomstote lijk bewezen dat Rietkerk in het overleg in februari en maart harde toezeggingen heeft gedaan over een volledi ge herbezetting van de vrijko mende arbeidstijd. Afgespro ken zou tevens zijn dat het noodzakelijke geld blijvend en direct beschikbaar zou worden gesteld. De bonden kwamen op de koffie toen Rietkerk in eerste instantie meedeelde dit jaar slechts 345,- miljoen aan her bezetting te willen besteden. „Er is geen geld", antwoordde Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Van Aardenne (Economische Zaken) zal zich vooralsnog niet bemoeien met de wei gering van de Samenwerkende Nederlandse Electrici- teitsproducenten (SEP) hun bijdrage aan de bouw van de snelle kweekreactor in Kalkar te verhogen. De SEP heeft gisteren dat besloot de SE^ te achterhalen besluit genomen. Economische Zaken noemt de weigering van de SEP een geschil tussen de exploitant van Kalkar (SBK) en de SEP zelf. De ver hoging van de bijdrage met ƒ39,- miljoen (12,2 miljoen Duitse Marken) is nodig voor vergroting van het aandelen kapitaal van de snelle kweek- reaktor. De weigering van de aan deelhouders van de SEP om nog langer bij te dragen, zou juridische consequenties heb ben. Toen op verzoek van de Tweede Kamer deskundigen werden uitgenodigd de vol kenrechtelijke verplichtingen van Nederland met West- Duitsland en België voor de bouw van de kweekreaktor, in hoeverre de stroombedrij ven als zelfstandige onderne mingen gebonden zijn. De Nij meegse hoogleraar prof. Van der Grinten concludeerde toen dat ook zij met handen en voe ten vast zitten aan Kalkar. De exploitant van de kweekreaktor zou juridische stappen kunnen ondernemen. Van der Grinten achtte de kans dat de SEP het geding zou verliezen aanzienlijk. I HAAG (ANP) - De Nederlandse Katholieke Oudervereni- r'18 (NKO) wil op korte termijn met staatssecretaris Van Leij- I '"'horst (Onderwijs) spreken over verbetering van de vervoers- 'Seling voor leerlingen van het buitengewoon onderwijs. Aanleiding zijn de resultaten van een onderzoek dat de NKO Ptóer katholieke BuO-scholen heeft ingesteld. Daarbij is gecon- iMteerd, dat de bezuinigingen op het leerlingen transport in zeer |Veel gevallen tot een 'ontoelaatbare' situatie hebben geleid. ^aak ontbreekt de begeleiding bij het busvervoer en evenmin Ser enige controle op het aangepaste vervoer, zo is de NKO ge- - "eken. Volgens de vereniging komt het voor dat zeer jeugdige I 'aderen meer dan drie uur per dag 'van en naar school' onder |"'g zijn. Verder zou er grote onduidelijkheid bestaan over de I ,"taag wie goedkeuring verleent aan het verzoek om aangepast I 'hloer en wat de normen daarvoor zijn. UTRECHT (ANP) - De Vere niging van Chelatie-artsen heeft staatssecretaris Van der Reijden een voorstel gedaan voor een dubbelblind onder zoek naar de werkzaamheid van deze behandeling tegen aderverkalking. De therapie bestaat uit een soort spoeling van de bloedva ten met natriumedetaat. De Gezondheidsraad heeft begin dit jaar een zeer nega tief advies uitgebracht over de chelatietherapie. Na een 'te- genrapport' waarin de chela tie-artsen dit advies onweten schappelijk, bevooroordeeld en waardeloos noemden, heeft de staatssecretaris de Tweede Kamer in maart toegezegd, dat hij de Gezondheidsraad om een aanvullend advies zal Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Een brief, ondertekend door staatssecretaris Ginjaar-Maas (Onderwijs) over het vredesonderwijs, blijkt een vervalsing te zijn. De brief, op gecopieërd postpapier van het ministerie, gedateerd 13 april 1984, en voorzien van de eveneens geco- pieërde handtekening van de staatsse cretaris, is verzonden aan de rectoren van rijksscholen voor VWO, Havo en Mavo. Het ministerie stelt een onder zoek naar de herkomst van de brief in. De brief is geschreven 'naar aanlei ding van reacties' op de brief die de staatssecretaris op 20 maart aan alle rijksscholen zond en waarin zij haar opvatting over het vredesonderwijs gaf. Geen bezwaar, zo luidde in grote lijnen haar opvatting, mits recht ge daan wordt aan de verscheidenheid van opvattingen over het vredes-en veiligheidsbeleid. Met de vervalste brief wordt de in druk gewekt dat de echte brief van de staatssecretaris misverstanden heeft gewekt, die ze nu recht wil zetten. „Mijn brief had geenzins de bedoeling te suggereren dat het onjuist zou zijn de feiten te verhullen. De enorme ge varen die kleven aan de produktie en stationering van kernwapens kunnen niet genoeg worden benadrukt" aldus enkele zinnen uit de vervalste brief. Gewezen wordt op het feit 70 procent van de nederlandse bevolking tegen plaatsing is. Veroordeeld worden de pogingen van oud-politici (open brief van oud CDA-politici, die zich uitspre ken voor plaatsing, red) het klimaat in zake de besluitvorming over de kern raketten te beinvloeden. „Ik verwacht dat die pogingen in uw instituut geen navolging zullen vinden", besluit de gecopieerde staatssecretaris. Drs. B. Botman, die in 1975 in de raad van bestuur de portefeuille van sociale zaken was een van de ondervraagden. Drs. Bot man was ook directeur van Tornado in Etten-Leur. - foto anp Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Industriepaus Molkenboer zelf, regerings- waarnemer bij het RSV-con- cern, is door het presidium van de raad van commissaris sen van RSV begin 1972 aan minister Langman gesugge reerd als president-directeur. De aandrang van Langman trotserend weigerde Molken boer. „Ik vond het onjuist op die stoel te gaan zitten omdat ik zozeer in die zaak gemengd was", verklaarde hij gisteren tegenover de parlementaire enquêtecommissie. De commissie werd door de ze onthulling voor een nieuw raadsel geplaatst, dat vermoe delijk alleen nog kan worden opgelost door de voorzitter van de raad van commissaris sen, dr. De Vries. Vorige week weigerde De Vries de naam te noemen van degene die hij op het oog had gehad als mogelijke opvolger van de in 1972 plotseling over leden president-directeur Langenberg. Sterker nog, op de pertinente vraag van de eerste vice-voorzitter van de enquêtecommisie, Marcel van Dam, of de naam Molkenboer in dat verband ooit was geval len, antwoordde De Vries toen beslist ontkennend. Vanwege de weigering de naam te noe men besloot de commissie De Vries later in een besloten zit ting te horen. Molkenboer liet er geen twijfel over bestaan dat con flicten binnen de raad van be stuur en de opvolgingskwestie werden behandeld door de president-commissaris zelf. Hij suggereerde daarmee dat het De Vries is geweest die. zijn naam heeft genoemd te genover Langman. Bovendien zei Molkenboer letterlijk dat ir. Stikker, die in juli 1973 pre sident-directeur werd, door De Vries „is geparachuteerd". Uitspraken die het weinig aannemelijk lijken te maken dat De Vries niet betrokken zou zijn geweest bij het noe men van de naam Molkenboer. Over de persoon van Stik ker bleef Molkenboer terug houdend! Als regerïngswaar- nemer bij het concern had hij in overleg met minister Lang man, geen oordeel over de aanstaande benoeming van Stikker uitgesproken. „De mi nister en ik vonden dat de meest juiste houding; dan zou den ze wel begrijpen wat we bedoeldenBovendien vond Molkenboer het moeilijk om zich toen over Stikker uit te spreken „omdat mijn naam in dat verband ook genoemd was." „Hoe was de reactie van de commissarissen op uw weige ring?", wilde Van Dam weten. Molkenboer: „Ik ben de he mel ingeprezen" Van Dam: „En hoe was het daar Molkenboer: „Dat is een ge heim waarmee de mensheid moet leven, mijnheer Van Dam." Volgens Molkenboer vond de Raad van Bestuur Stikker maar een vreemde eend in de bijt. „Ik gaf hem het voordeel van de twijfel. Maar hij is er niet in geslaagd de directie tot een eenheid te smeden. Dat had karakterologische oorza ken, gevoel voor tact ontbrak hem." Het leidde ertoe dat achtereen de directieleden Bout en Teschmacher vertrok ken. De commissie kon uit de mond van Molkenboer ook nog noteren dat hij op instructie van minister Nelissen de or ders die Verolme kon krijgen aan RS-president Langen berg, de concurrent, voorlegde. Het bestuur van de Hollandsche Beton Groep HBG hand haaft zijn eerder uitgesproken optimistische verwachtingen voor 1984. De nettowinst zal vermoedelijk opnieuw circa f62 miljoen bedragen volgens topman ir. J. Schetters (links), die volgende maand als zodanig aftreedt. Rechts ir. J. Endtz, die hem opvolgt. - fotoanp Beton Het bestuur van de Holland sche Beton Groep HBG hand haaft zij n eerder uitgesproken optimistische verwachtingen voor 1984. De nettowinst zal vermoedelijk opnieuw circa f 62 miljoen bedragen volgens topman ir. J. Schetters, die volgende maand als zodanig aftreedt. Philips DE gunstige ontwikkeling van de omzet bij Philips die vooral in de laatste maanden van 1983 tot uiting kwam, is in het eer ste kwartaal van 1984 doorge gaan. Dr. W. Dekker, presi dent van Philips, heeft dat donderdagmiddag gezegd tij dens de algemene vergadering van aandeelhouders. Ahold AHOLD heeft over de eerste vijftien weken van dit jaar 9 procent meer omzet behaald dan in dezelfde periode van 1983. Dat bleek donderdag op de aandeelhoudersvergade ring van Ahold. Van de omzet stijging werd 2 procent ver oorzaakt door koersverande ringen van vreemde valuta. Heroïne DE narcoticabrigade van de Amsterdamse politie heeft bij een inval in een woning in de Muiderstraat in de hoofdstad een grote hoeveelheid stoffen voor de bereiding van heroïne in beslag genomen. Moskee B EN W van Amsterdam zul len geen subsidies meer geven voor de vestiging, bouw, in richting of exploitatie van re ligieuze voorzieningen voor buitenlanders, zoals mos keeën. Reeds ingediende aan vragen voor subsidie zullen nog wel worden behandeld. Brinkman PVDA-LEIDER Den Uyl wil op korte termijn in de Tweede Kamer een spoeddebat houden met premier Lubbers en mi nister Brinkman (WVC) over de uitspraken van Brinkman vorige week in een interview met het weekblad Vrij Neder land. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Vanuit diverse militaire belangenvere nigingen is heftig geprotesteerd tegen het advies van de Maatschappelijke Raad voor de Krijgsmacht om alle legerfuncties open te stellen voor vrouwen. Het advies is gisteren uitge bracht aan staatssecretaris Hoekzema van Defensie. De Nederlandse Officieren Vereniging (NOV) is tegen en hanteert als als argument de nadrukkelijke afwijzing van onze samenleving van een vrijwilligersleger. 'Het zou consequenter zijn geweest als de MRK in beginsel ook tot vrouwendienstplicht had aan bevolen'. De officieren delen de kri tiek van de MRK dat de poli tieke druk de integratie van de vrouw in de krijgsmacht in de verkeerde versnelling heeft gezet. 'De wijze waarop de vrouw al zolang in de krijgs macht heeft gefunctioneerd had de politiek het vertrou wen moeten geven dat verdere integratie in een normaal tem po ook zonder problemen zou zijn geschied'. De Vereniging voor Belan genbehartiging bij de Zee macht VBZ en de Koninklijke Vereniging voor Marine Offi cieren KVMO wijzen erop dat Koninklijke Marine heeft als enige legeronderdeel een car rièresysteem heeft dat volle dig naar het behoeftemodel is opgesteld. De voorgestelde voorkeursbehandeling doet afbreuk aan de gelijkwaardig heid van mensen, zo voegen VBZ en KVMO hier aan toe. <y \z> Reagan op bezoek in China. Controleert hij of die pas ge opende Amerikaanse snackbar wel fatsoenlijke hamburgers aflevert? De Oude Wijze Man uit hét Witte Huis schijnt in China even goed in de markt te lig gen als die andere Ameri kaanse produkten, cola en hamburgers. Toch heeft Taiwan nog bijna een stokje gestoken voor Rea- gans succestrip naar China. In het vliegtuig naar Peking kreeg Reagan eetstokjes uit Taiwan en als de Chinezen dat horen, hebben ze gegeten en gedronken. Waarschijnlijk kan de zaak bij een lekker kopje thee gesust worden. Als de kopjes tenmin ste niet in Hong Kong zijn ge maakt. Reagan rekent erop dat hij de stemmen van de Chinezen straks bij de verkiezingen in de VS mag optellen bij de Amerikaanse stemmen. Nederland is ondertussen gek van het surfen en gaat plank gas de zomer in. En we zitten in spanning af te wachten wie er dit jaar een lintje krijgt. Wibo van de Linde zal er zeker eentje krijgen. Als de werkge ver die het minst geliefd is bij zijn personeel. Daar moet je karakter voor hebben. Lubbers krijgt uit handen van spion John Gardiner de Zilve ren Granaat. Wie de andere gelukkigen zijn, weten we nog niet. Maar als u erbij bent: laat u niks op de mouw spelden. MERIJN DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Bolkestein van Econo mische Zaken heeft de Com missie Economische Mededin ging om een advies gevraagd inzake de wenselijkheid en mogelijkheid van een wettelij ke regeling over een vaste boekenprijs. Ook de Raad voor de Kunst is hierover om advies ge vraagd en wel wat betreft het verband tussen zo'n vaste prijs en de culturele functie van het boek. Dit heeft het ministerie van Economische Zaken don derdag meegedeeld. De vaste boekenprijs is in ons land al jaren geregeld in een (privaatrechtelijke) overr eenkomst tussen uitgevers, importeurs, grossiers en ver kopers. Die overeenkomst re gelt de collectieve verplichting van deze zogenoemde verticale prijsbinding. Hoewel volgeris de wet verboden, is in 1967 ontheffing verleend voor de uitvoering van de overeen komst. Er hebben zich de laatste tijd echter veel ontwikkelin gen voorgedaan. Zo verbood het Hof van Justitie van de EG in januari zo'n overeenkomst waar het de verkoop betreft van Nederlandstalige Belgi sche boeken in ons land en Ne derlandse boeken in België. UTRECHT (ANP) - De FNV- leiding moet oproepen tot een algemene 24-uursstaking op 29 mei, als protest tegen de kor tingen op de uitkeringen. Dat eisen de verontruste FNV-ers, een kleine actie groep van kritische vakbonds leden. Volgens de actiegroep is het plan van de FNV om op 29 mei een grote demonstratie te organiseren in Den Haag on voldoende. 'De heren ministers zullen vanachter hun ramen lachend toekijken hoe Neder lands grootste belangenorga nisatie een dagje stoom af blaast', aldus de verontruste FNV-ers. AMSTELVEEN (ANP) - De Ziekenfondsraad is donderdag unaniem en zonder veel discussie akkoord gegaan met voorstellen van een spe ciale commissie die een eind moeten maken aan het al jaren durende conflict tussen de zieken fondsen Haaglanden en Azivo in Den Haag. Het besluit van de raad komt er op neer, dat de twee fondsen voor bepaalde taken een sa menwerkingsverband moeten vormen dat een eigen rechtspersoonlijkheid bezit, dat de eigen instellingen van Azivo van Azivo moeten wor den losgekoppeld en bij het samenwerkings verband moeten worden ondergebracht en dat de voorlichtingsbladen van beide fondsen moe ten worden samengevoegd. Als overleg tussen Haaglanden en Azivo niet voor 1 januari 1985 tot de gewenste resultaten leidt, zal de Ziekenfondsraad op grond van de Ziekenfondswet maatregelen nemen om hen daartoe te dwingen of om hun 'toelating' als ziekenfonds ongedaan te maken.

de Stem | 1984 | | pagina 3