etten. abels Etappewinst voor Roger de Vlaeminck 10; 4.98 8,ami"ü!5.50 9.90 798 Haan moet zich ook melden 1Europa Cup I 'Europa Cup Europa Cup llli Spanning terug in damkampioenschap aangehecht Korbach verlengt contract ^1.69 oerhollandse ijkheid alt >nt af. DONDERDAG 26 APRIL 1984 'loeg Post met ederlanders i Romandië Ricardo Tormo rnstig gewond van massief Verlies voor >asketbalteam in Italië OP EIK" aanbieding: 8.- 84 Kwalificatie *oor Russische voetballers Tim Mayotte verslaat Tomas Smid in Dallas Budd verbetert j uniorenrecord Verlies voor Jong Oranje hockeydames Jeroen Piket Nederlands jeugdkampioen Zege Van den Berg in Hyeres Tennisbonden organiseren eigen Grand Slamtoernooi e in onze ZuiveMjfkamp. ian onze sportieve Istrijd en win een prijs uw favoriete sportclub. i.OOO gulden aan prijzen, edstrijd- oponze y ding. bat koffie, akken a 250 g naling, vacuüm verpakt. roene planten, tor ogst: mith, lo tikelen in deze advertentie le AH winkels kopen, behalve waar kleine cijfertjes bij -tikelen kunt u alleen kopen in waar één van die cijfertjes op neprijzen gelden van 26 t/m zaterdag 28 april a.s.. ïg de voorraad strekt. Inderlecht toch naar finale »er gepaneerd, W.09 2 3, 4)® J-hvu alf om half, 4:984.48 ®o®® kluifjes gekruid, dSTELVEEN (ANP) - Peter ist neemt met een volledig tderlandse ploeg deel aan de onde van Romandië in Zwit- jland. De eerste oefening in wed- tijdverband voor de Ronde in Frankrijk wordt van 8 tot (mei gehouden. De zes gese- ïteerde wielrenners zijn: Pe- Winnen, Gerard Veld- tholten, Steven Rooks, Gert- m Theunisse, Henk Lubber en Theo de Rooy. Acht andere renners van tits ploeg rijden op dezelfde de Vierdaagse van enkerken. Het zijn de Bel- en Eddy en Walter Planc- aert, Eric Vanderaerden, iuy Nulens en Ludo de Keule- liermet Bert Wekema, Johan ammerts en Jos Lammer- ink. Bert Oosterbosch is tot half lei buiten alle selecties ge- iuden. De tijdrijder kreeg (langs last van een irritatie azijn linkerknie. 1ARCELONA (AFP) - De paanse motorcoureur Ricar- i Tormo verkeert sinds dins- agavond in levensgevaar, irmo, tweevoudig wereld- lampioen in de 50cc-klasse, laakte levensgevaarlijk ge- »nd. toen hij met zijn motor iet een vaart van 170 kilome- ir per uur op een personen- vagen botste. De Spaanse coureur was op iet voor het verkeer afgeslo- ïn industriegebied van Mar- torellas (vlak bij Barcelona) ten prototype van een race- achine aan het testen. Tormo liep verschillende »n fracturen, een shock en ;le inwendige kneuzingen en bloedingen op. Volgens ver klaringen van de behandelen de artsen was in zijn toestand «oensdag nog geen verbete ring opgetreden. ASTI (ANP) - Het Nederlands basketbalteam, dat zich voor bereidt op het Olympische kwalificatietoernooi eind mei ii Frankrijk, heeft dinsdag avond de eerste oefenwed- ihijd in Italië verloren. Torino, behorend tot de top- ®r van de Italiaanse compe te, won in Asti met 94-88. Bij leidde de Turijnse ploeg 50-46. Het Nederlandse had problemen met de "«ke fysieke inbreng in het !Pel van de Italianen. Toch beschouwde bonds- wach Heger de wedstrijd in tói als een goed duel van Né- Mand, dat de dinsdag als ag had gebruikt. De top scorers aan Oranje-zijde wa- 'e<i Jos Kuipers (20) en Kees "kerboom (12). Voor Torino "laakte de 18-jarige Moran- de meeste punten: 22. door Romain van Damme BRUSSEL - Over veertien dagen begint Anderlecht aan zijn zesde Europese finale. Die finale werd be reikt na een van spanning zinderende wedstrijd tegen het 'on-Engels' voetballende Nottingham Forest, dat in de slotfase door de knieën ging. Het werd in Brussel uiteindelijk 3-0, waardoor de twee Engelse treffers in Nottingham gescoord, niet meer van belang waren. Anderlecht mag daarom op 9 en op 23 mei tegen weer een Engelse club, Tottenham Hotspur, zijn vorig jaar op Benfica veroverde UEFA-cup verdedigen. De Brusselse club, die in de Van Breukelen, inmiddels met ye jaren 'n goeie vriend tn huls !da schuin t.ö het DOlltieburo_ 140. JkOSKOU - Ondanks een ne- e'laag met 0-1 in de thuis- '«strijd tegen Hongarije w't het Olympische voetbal- van Sovjetunie zich ge- '*alificeerd voor de zomer den van Los Angeles. m het met 40.000 toeschou- i ers gevulde Leningrad-sta - i. »n namen de Hongaren in de - minuut de leiding door 'Karos. Hongarije ging j«arna op jacht naar een '^eede treffer. °at had het elftal op gelijke oogte gebracht met het Sov- 'a 2,am in de stand van groep v Een beslissingswedstrijd dan noodzakelijk geweest. De verdediging van de Sov- ^mnie hield echter stand en 'alificeerde zich daarmee veertiende land voor Los 'Seles. Alleen twee verte- «Woordigers van Aziie/ aniie ontbreken nog. Belgische competitie pas laat op toeren is gekomen, leunde gisteravond vooral op de frêle schouders van Vincenzo Scifo. Een pas 18-jarige, in België opgegroeide Italiaan, maar nu al in staat om een ploeg op sleeptouw te nemen. Dat was nodig ook, want Anderlecht moest het gisteravond zonder aanvoerder Frankie Vercaute- ren (knieblessure) doen. Hij is normaal anders de man die vanaf de linkerkant met mes scherpe voorzetten menig vij andelijke defensie uiteen kan rafelen. Het gemis van Ver- cauteren werd echter uitste kend opgevangen werd door Scifo, het nieuwe troetelkind van de Brusselse aanhang, die in hem de opvolger van de naar de Real Madrid uitgewe ken Lozano ziet. Anderlecht kon Scifo in deze vorm gisteravond tegen Not tingham Forest best gebrui ken. De ploeg van Brian Clough staat immers bekend als defensief ingesteld. In En geland kan men dan ook wei nig waardering opbrengen voor de speelwijze van Not tingham, dat overigens in de competitie wel op de derde plaats prijkt. Reden voor de zich vaak irritant gedragende Clough om de defensieve tak- tiek te handhaven. Tegen Anderlecht gooide Clough slechts éen spits, Da venport, in de strijd. Het ge volg was wel dat Anderlecht vanaf het beginsignaal gecon fronteerd werd met een Engel se muur die er zeer degelijk uit zag. Anderlecht wist daar nauwelijks raad mee. De ploeg van Pol van Himst is op zijn best als er gevoetbald kan worden in een redelijke ruim te. Die werd door Nottingham Forest in het sfeervolle maar niet geheel uitverkochte sta dion uiteraard niet gegeven. Vandaar dat Anderlecht, met een zeer waardevolle Wim Hofkens op het middenveld, de combinaties te lang moest doorvoeren om kansrijke ope ningen te kunnen creeëren. Alleen Scifo toonde aan over genoeg inzicht te beschikken om het laffe spel van Notting ham af te straffen. De belo ning voor zijn uistekende spel kwam reeds in de 18de mi nuut. Een korte solo bracht hem in een goede schietpositie. De droge knal kwam te onver wacht voor de in zijn uitzicht belemmerde Van Breukelen, en Anderlecht leidde met 1-0. Het was voor de Brusselde club het sein om het gaspedaal nog wat verder in te trappen. Het vinden van de juiste rich ting bleef daarbij een moelij ke opgave, ook al moest Van Breukelen alert reageren op schoten van de niet in grootse vorm verkerende Vanden- bergh en, alweer, Scifo. Anderlecht bleef ook na de hervatting pressie uitoefenen. Pure noodzaak omdat Not tingham in de eerste wedstrijd via twee bevliegingen van Hodge in de slotfase toch een aardige kloof had geslagen. Die kloof was er in de 60ste minuut niet meer. Toen kreeg Brian Clough namelijk het ge lijk aan zijn zijde. Vooraf had Clough verkondigd het meest» bang te zijn voor de Spaanse arbiter Muro. In zijn ogen een thuisfluiter. Het gaat wellicht iets te ver om dat te onder schrijven, maar de gronden waarop Muro Anderlecht een strafschop schonk, waren in ieder geval zeer dubieus te noemen. Brylle, op het ver langlijstje van PSV, liet zich wel erg makkelijk vallen toen Swain in de achtervolging ging. Muro aarzelde echter niet en gaf Brylle de gelegen heid Anderlecht vanaf de wit te stip naar 2-0 te schieten. Het was overigens een aar dige injectie voor het duel om dat Nottingham Forest met Birtls voor Hodge zowaar wat aanvallende aspiraties toonde. Anderlecht, dat toch Vercau- teren voor de licht geblesseer de Hofkens in het veld bracht, kreeg daardoor wat meer ruimte. Met Scifo nog altijd in een hoofdrol kreeg Nottingham het af en toe Spaans benauwd. geel getooid, kreeg dan ook al le gelegenheid om aan te tonen dat PSV volgens seizoen over een uitstekende keeper be schikt. Maar ook hij kon uiteinde lijk niet verhinderen dat An derlecht alsnog in de slotfase opnieuw een Europese finale bereikte. Dankzij Erwin Van- denbergh die een lange bal vanuit het achterveld keurig oppikte en beheerst achter Van Breukelen deponeerde. In de eindstrijd komt An derlecht op 9 mei in eigen sta dion inactie tegen Tottenham Hotspur. De return volgt twee weken later in Londen. De Londense ploeg, die eerder in het toernooi Feyenoord uit schakelde, had aan een doel punt voldoende om zich van Hajduk Split te ontdoen. Hazard stuurde in de zesde minuut vanaf achttien meter een vrije trap direct achter de Joegoslavische doelman. De Joegoslaven, die de thuiswed strijd in een nipte overwin ning (2- 1) hadden omgezet, waren daarna verplicht de aanval te zoeken, maar Tot tenham hield het eigen doel schoon. Anderlecht (Bel) - Nottingham Forest (Eng) 3-0 (1-0). 18. Csifo 1-0, 59. Brylle 2-0 (strafschop), 88. Vandenbergh 3-0. Scheids rechter: Guruceta Muro (Spa), Toeschouwers: 35.000. Eerste wedstrijd 2-0 voor Notting ham, Anderlecht naar finale. Tottenham Hotspur (Eng) - Hajduk Split (Joe) 1-0 (1-0). 7. Hazard 1-0. Scheidsrechter: Casarin (Ita), Toeschouwers: 48.000 Eerste wedstrijd 2-1 voor Hajduk, Tottenham naar finale. AS Roma (Ita) - Dundee United (Scb) 3-0 (2-0). 23. Pruzzo 1-0, 40. Pruzzo 2-0, 58. Di Bartolomei 3-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Vautrot (Fra), Toeschouwers: 70.000 (uitverkocht). Eerste wedstrijd 2-0 voor Dundee, Roma naar finale. Dinamo Boekarest (Roe) - Liverpool (Eng) 1-2 (1-1). 11. Rush 0-1, 39. Orac 1-1, 84. Rush 1-2. Scheidsrechter: Pauly (Wdl), Toeschouwers: 80.000 (uitver kocht). Eerste wedstrijd 1-0 voor Liver pool, dat naar de finale gaat. De finale wordt op 30 mei gespeeld in het Olym pisch stadion in Rome. Juventus - Manchester United 2-1 (1-0). Eerste wedstrijd 1-1. Scheidsrechter: Ponnet (Bel), Toeschouwers: 70.000. Sco reverloop: 13. Boniek 1-0,70. Whiteside 1- 1,90. Rossi 2-1. FC Aberdeen - FC Porto 0-1 (0-0). Eerste wedstrijd werd met 1-0 gewonnen door Porto. Scheidsrechter: Krchnak (Tsj), Toeschouwers: 25.000. Scoreverloop: 76. Silva 0-1. DALLAS (AFP) - De Ameri kaanse tennisser Tim Mayot- te, de vervanger van de ge blesseerde Ivan Lendl, heeft in de eerste ronde van het finale- toernooi van de WCT-organi- satie voor de verrassing van de dag gezorgd. De op het laat ste moment uitgenodigde Mayotte versloeg in vier sets (6-2, 4-6, 7-6, 6-3) de als zeven de geplaatste Tsjechoslowaak Tomas Smid. De andere suprise uit de eerste ronde van het toernooi van Dallas kwam op de naam van Eliot Teltscher. De Ameri kaan schakelde de Zweed Henrik Sundström, in het weekeinde nog de winnaar van het internationale toer nooi van Monte Carlo, in vier sets (6-2, 6-1, 4-6, 6-2) uit. In het toernooi van WCT (World Championship Tennis) valt 1,5 miljoen gulden aan prijzen geld te verdelen. Uitslagen eerste ronde WCTT-finaletoer- nooi Dallas: Tim Mayotte (Vst) - Tomas Smid (Tsj) 6-2, 4-6, 7-6, 6-3 Eliot Telt scher (Vst) - Henrik Sundström (Zwe) 6- 2,6-1,4-6,6-2. LONDEN - De 17-jarige Zola Budd heeft woensdagavond in Londen het Engelse junioren record op de 1500 meter verbe terd. Blootvoets lopend op de kunststof baan van het Crystal Palace-stadion bracht ze het op 4.10,82. Dat was een verbetering van het oude record met bijna vier seconden. Keeper Jackie Munaron van Anderlecht lijkt hier een bal weg te koppen, terwijl Peter Da venport van Nottingham, op de achtergrond, verbaasd toekijkt. - fotoap ZARAGOZA (EFE) - Ook de achtste; de langste en snelste etap pe van de Ronde van Spanje is geëindigd in een Belgische zege. Roger de Vlaeminck nam woensdag in Zaragoza na 269 km de zevende Belgische ritzege voor zijn rekening met een gemiddel de van ruim veertig kilometer per uur. De Vlaeminck ontsnapte in Minguez. De slag leek beslist. de laatste kilometer uit het groepje Guido van Caister, Noel De Jonckheere, Miguel Angel en Benny van Brabant, dat op het fel jagende peloton een voorsprong van zes secon den had opgebouwd. De'Spanjaard Pedro Delga- do, die de dag tevoren in de Pyreneeën-rit de leiding had genomen, bleef in het bezit van de leiderstrui. Ondanks het warme weer lag het tempo in de marathon- rit Delgado - Zaragoza onge meen hoog. De twee klim- metjes van de derde categorie: de Solsona en de Collado de la Clara werden massaal door het peloton genomen. Na 84 kilometer ontsnapte de Italiaan Giuseppe Saronni, gevolgd door Angoitia, Lopez, Gonzales Salvador, de Frans man Bagot, Ibanez Loyo Coeli en Lopez Cerron. Vijftien kilometer verder kwam er nog een groepje bij onder aanvoering van Javier Vijftig kilometer verder had de kopgroep een voorsprong van 5 minuten 5 seconden. Op de pas van de Alto de Fraga, de laatste klim van de dag, leidde Ibanez Loyo voor Angoitia. Na tweehonderd ki lometer koers bedroeg het ver schil nog 5 minuten 40 secon den. Om welke reden dan ook ging de samenwerking in de kopgroep teloor. De zeven overgeblevenen werden in nog geen dertig kilometer ingelo pen door het peloton, dat een zeer hoog tempo ontwikkelde. Het had tot gevolg dat de karavaan drie kwartier eerder dan verwacht de boulevard van Zaragoza opdraaide. Daar maakte krachtsmens Roger de Vlaeminck zich los om vervol gens de etappe te winnen met een voorsprong van zes secon den. De uitslag van de achtste etappe: 1. Ro ger de Vlaeminck (Bel) 6.42.00 2. Guido van Caister (Bel) op 6 sec 3. Noel De Roger de Vlaeminck fi nisht in Zaragoza. - fotoefe Jonckheere (Bel) z.t. 4. Miguel Angel Iglesias (Spa) z.t. 5. Danny van Brabant (Bel) z.t. 6. Francesco Moser (Ita) z.t. 7. Jozef Lieckens (Bel) z.t. 8. Jesus Suarez Cueva (Spa) z.t. 9. Arpello Ruiz Cabesta- ny (Spa)z.t. 10. Giuseppe Martinelli (Ita) z.t. 11. Yvon Bertin (Fra) z.t. 12. Guy Gal- lopin (Fra) z.t. 13. Mare Goossens (Bel) z.t. 14. Patricio Sambiriasi (Ita) z.t. 15. Giuseppe Petito (Ita) z.t. Het algemeen klassement na de achtste etappe: 1. Pedro Delgado (Spa) 40.09.25 2. Edgar Corredor (Col) op 3 sec 3. Eric Ca- ritoux (Fra) op 11 sec 4. Patrocinio Jime nez (Col) op 38 sec 5. Alberto Fernandez (Spa) op 41 sec 6. Eduardo Chozas (Spa) op 1.01 7. Nico Edmonds (Bel) op 1.21 8. Raymond Dietzen (Wdl) op 1.42 9. Michel Pollentier (Bel) op 2.28 10. Faustino Ru- perez (Spa) op 2.47 11. Jose Recio (Spa) op 3.02 12. Jesus Rodriguez Magro (Spa) op 4.10 13. Vicente Belda (Spa) op 4.28 14. Francesco Moser (Ita) op 4.33 15. Alvaro Pino (Spa) op 5.17. van onze sportredactie BRUSSEL - Arie Haan zal zich toch niet bui ten het zich steeds verder uitbreidend Belgisch omkoopschandaal kunnen houden. De Neder lander, die fluitend naar Hong Kong vertrok ken is, werd namelijk door Walter Meeuws ge noemd in een gesprek met de onderzoekscom missie. Het zou gaan om een wedstrijd tussen Lokeren en Standard. Volgens Meeuws trad Arie Haan destijds in opdracht van trainer Goethals op als bemiddelaar. Hij benaderde Rene Verheyen, toen nog middenvelder bij de Waaslandse club. Rene Verheyen, inmiddels spelend voor Club Brugge, sloeg het door Haan overge brachte aanbod af. Meeuws vertelde dat ver haal onlangs aan de onderzoekscommissie om dat de geschorste spelers des duivels zijn dat de geslepen Nederlander buiten schot gebleven is. De onderzoekscommissie heeft het verhaal van Meeuws, het derde omkopingsschandaal in de hoogste klasse binnen erg korte tijd, se rieus genomen. Vandaar dat Haan maandag moet verschijnen. Met Goethals, Petit, Ver heyen en Gerets. Haan zal overigens vermoe delijk verstek laten gaan. Maandag moeten eveneens Cor Brom en De Vriese, voormalig trainer en speler van RWDM, zich melden bij de onderzoekscom missie. Dat betreft dan de zaak Standard- RWDM. Het omkoopschandaal lijkt pas goed begonnen. AS Roma - FC Dundee (0-2) 3-0 Dynamo Boekarest - Liverpool (0-1) 1-2 Juventus - Manchester United (1-1)2-1 FC Aberdeen - FC Porto (0-1) 1-0 Tottenham Hotspur - Hajduk Split (1-2) 1-0 Anderlecht - Nottingham Forest (0-2) 3-0 De vetgedrukte clubs gaan naar de finales; Op 30 mei in Rome: AS Roma - Liverpool, op 16 mei in Bazel: Juventus - FC Porto en op 9 en op 23 mei, respectievelijk in Brussel en in London: An derlecht - Tottenham Hotspur. HUISSEN (ANP) - De spanning in het nationale damkampioen schap voor heren is na de achtste ronde weer terug. Verant woordelijk daarvoor was de Amsterdamse internationale groot meester Johan Bastiaannet, die een voorlopig einde maakte aan de zegereeks van ex-wereldkampioen Jannes van der Wal. De Amsterdammer dwong zijn achtste tegenstander re mise af, waardoor Van der Wal zijn voorsprong op zijn naaste concurrent Rob Clerc zag teruggebracht tot twee punten. Clerc won overtui gend, waarmee hij op zijn beurt weer afstand nam van de andere achtervolgers die allen een of meer punten moesten afstaan. Jannes van der Wal koos voor een riskant lijkende maar door hem goed bestu deerde flankopbouw tegen Jo han Bastiaannet die ook tegen de ex-wereldkampioen zijn ongeslagen status wilde hand haven. De Friese grootmeester compenseerde de druk op zijn lange vleugelopstelling door het vijandelijke centrum on der vuur te nemen. De kansberekeningen wa ren verdeeld, maar de Am sterdammer bleek in de tijd noodfase door een damoffer de stand in evenwicht te kunnen houden waardoor Van der Wal zijn eerste verliespunt sinds de derde ronde moest in casseren. Rob Clerc stelde na een on regelmatige opening de Lim burger Van den Borst voor dusdanig onoverkomenlijke problemen dat deze niet alleen praktisch al zijn tijd maar ook zijn speelvrijheid verbruikte. De huiskamervlijt van Clerc bracht hem in praktisch ge wonnen stand waarin de titel verdediger met een fraaie combinatie dreigde die de Limburger deed besluiten on middellijk de strijd te staken. Jeroen Goudt moest zijn derde plaats prijsgeven nadat hij tegen Hans Vermin lange tijd een betere positie had op gebouwd. Een misrekening in de tijdnoodfase leverde Goudt zijn eerste nederlaag op. Uitslagen van de achtste ronde: Goudt - Vermin 0-2 Clerc - Van den Borst 2-0 Jansen - Bronstring 1-1 Heusdens - Scholma 2-0 Stokkel - Dollekamp 2-0 Bastiaannet - Van der Wal 1-1. De stand is: 1. Van der Wal 13 punten 2. Clerc 113. Vermin en Stokkel 9 5. Jansen, Bastiaannet en Goudt 8 8. Heusdens, Scholma en Van den Borst 7 11. Bron string 612. Dollekamp 3. AMSTELVEEN (ANP) - Het dames hockeyteam van Jong Oranje heeft woensdag een oefenwedstrijd tegen het elftal van de Verenigde Staten ver loren. In Amstelveen wonnen de Amerikaanse dames met 3-2 na een ruststand van 2-1. De Amerikaanse ploeg is komend weekeinde een van de tegen standers van het Nederlandse team in een internationaal toernooi in West-Berlijn. Voor het team van Jong Oranje scoorden Els Kodde, uit een strafconer, en Ingrid Wollf. Beth Anders, Sheryl Johnson, uit een strafbal, en Brenda Stauffer uit een straf- corner bezorgden het Ameri kaanse elftal de zege. HILVERSUM (ANP) - Jeroen Piket en Jessica Harmsen heb ben de nationale jeugdschaak- titels veroverd. Jeroen Piket won woensdag in de laatste ronde van zijn broer Marcel door de witte dame op e3 vast te nagelen en te veroveren. Hij kwam daarmee op 7% pnt en was definitief onbe reikbaar voor naaste concur rent Friso Nijboer. Deze kwam tegen Willy Hendriks remise overeen op het moment dat hij totaal verloren stond. De Nijmeegse Jessica Harmsen nam na acht achter eenvolgende overwinningen in de laatste ronde genoegen met een snelle remise tegen Jac queline van der Berg. De eindstanden: meisjes: 1. Jessica Harmsen (Nijmegen) 8% pnt 2. Mariette Drewes (Uithoorn) 7% pnt 3. Henriette de Greef (Amsterdam) 6 pnt4/7. Anne- Marie Benschop (Wassenaar), Els van der Vegt (Epe), Masjenka Dubbeldam (Terneuzen) en Patricia de Wit (Den Bosch). Jongens: 1. Jeroen Piket (Leiderdorp) 7% pnt 2. Friso Nijboer (Nijmegen) 6^ pnt 3/4. Piet Peelen (Amsterdam) en Jimmy Snoek (Uden) 5 Vt pnt 5/10. Willy Hen dricks (Brunssum), Marcel Piket (Lei derdorp), Johan Quist (Bergschenhoek), Robert Timmer (Hilversum), Yvo Vol man (Helmond) en Jan de Wit (Capelle aan de IJssell 5 Dnt ENSCHEDE - Fritz Korbach heeft woensdag zijn verbinte nis met het naar de eredivisie gepromoveerde FC Twente met een jaar verlengd. Dat betekent dat Korbach tot medio 1986 onder contract staat bij de Enschedese club De kersverse eredivisionist nam woensdag ook twee nieu we spelers in dienst. Van de Groningse derde klasser Be- tum komt de 25-jarige doel man Jeroen Korpershoek. Voor het middenveld werd de 19-jarige Theo ten Kaat van eerste klasser Hoogeveen aan getrokken. HYERES (SID/DPA) - Ste- phan van den Berg heeft woensdag in Hyeres tijdens de voor-Olympische zeilweek de derde race in de windglider- klasse gewonnen. De Fransman Guillerot werd tweede. Dinsdag won Van den Berg al de tweede ra ce. Guillerot nam de leiding in het algemeen klassement, Van den Berg is vierde. De uitslag is: 1. Stephan van den Berg (Ned) 2. Gildas Guillerot (Fra) 3. Frederi- que Gautier (Fra) 4. Svein Rasmussen (Nor) 5. Patrice Villier (Fra). De stand is nu: 1. Guillerot 27 punten, 2. Dirk Meyer (BRD) 27.7,3. Villier 34,7,4. Van den Berg 39,0. DELRAY BEACH - De inter nationale tennisvakbonden voor spelers en speelsters heb ben de totstandkoming aange kondigd van een nieuw Grand Slamtoernooi; het eerste sinds tientallen jaren. De beide vakbonden ATP (heren) en WTA (dames) heb ben de krachten gebundeld voor een veertiendaags toer nooi met een prijzengeld van 1.8 miljoen dollar (5.4 miljoen gulden), dat volgend jaar van 5 t/m 17 februari in Delray Be ach (Florida) moet plaatsvin den. Het toernooi, dat volgens dezelfde formule zal worden afgewerkt als de officiële grandslamtoernooien Wim bledon, Flushing Meadow, Pa rijs en de Open Australische kampioenschappen, krijgt een deelnemersveld van 128 voor zowel de spelers als de speel sters. De ATP en de WTA zullen het nieuwe toernooi even zwaar laten wegen als de tra ditionele Grandslamtoernooi-

de Stem | 1984 | | pagina 9