9.994-* Wijn 'Cuvée de Sluis' gebotteld Scheele's komen massaal naar Zeeuwsch- Vlaanderen n lx- Westdorpenaar lirigeert Deutsche Messe SPIJKERBOER LAAKT STANDPUNT DONDERDAG 26 APRIL 1984 VAN ZEELAND ruimte, het wer- assagiers alle iuze limousine uit ion dan ook koninginnedag Ijzendijke loor de jeugd IjZENDIJKE - In IJzendijke |fordt om negen uur begonnen gel het ophalen van de bal- aten door peuters, kleuters politierapport Oranjefeesten in Hoofdplaat Natuurrally trekt 80 deelnemers FRANS WEEKEND 19 EN 20 MEI Jzendijke Aardenburg OUDSTE REÜNISTE KOMT UIT AARDENBURG markten Schieting Kneuzen - uitslagen .luchten vanuit Beaumetz Uitslagen van wedvluchten uit Beaumetz T20 PAGINA ZEELAND 4 ia» 3 /I11.8 en 125.6 18.5/118.2. r de voordelen van Ford Leasing. Van onze correspondent OSTBURG/WESTDORPE - Zaterdag 12 mei zal de avondeu- jaristieviering in de rk kerk te Oostburg op een bijzondere ijje muzikaal worden opgeluisterd. Tijdens de kerkdienst zal a gemengd koor Cantate Domino uit Middelburg onder leiding U C. D'hert de vaste gezangen uit Die Deutsche Messe van f,anz Schubert uitvoeren. I ijs wisselende gezangen zullen werken van J.S. Bach, T.L. de iittoria en A.Giesen worden uitgevoerd. Dirigent C. D'hert is fKomstig uit het Zeeuwsch-Vlaamse Westdorpe, waar hij in tón jeugd reeds liet blijken over muzikale kwaliteiten te be- jiikken. Het koor uit Middelburg wordt aan het orgel begeleid jor mevrouw M. van den Hurk. De avond-kerkdienst te Oost- larg begint om zeven uur. 0 lagere schooljeugd die om ilf tien, nadat de vlag is ge ien op de Markt, opgelaten Iterden. 1 Drumband Jeugdbelang leeft een show op de markt en Karna een rondgang door het Krp. De klassen 3 tot en met 6 aen een groepenspel ge- liaamd: eendracht maakt pacht. I Voor de middelbare school- I is er een volleybalmor- len in de gymzaal, 's Middag is Ier een bolwedstrijd voor be iaarden in de sociëteit, bingo fa gezellig samenzijn. Voor de Kleuters en klas 1 en 2 is pop- Ipenkast Pinokkio uit Sas van ■Ent in het Jeugdgebouw, lianvang 14.45 uur. Om drie is ■de start van de Azijnloop, af tanden 2%, 5, Tk en 10 kilo meter. Om half zeven tien- liamp op de Markt en bolwed- Jstrijd in clubgebouw Molen- peilt. 1ADZAND - Op het strand te tadzand is wederom een gra- laat gevonden ter grootte van 1x3 cm. De strandgangers lebben het projectiel bij de ■TV ingeleverd. 1 Ook in Breskens, namelijk Inde Patteweg, is een granaat tan 33x8 cm. gevonden. De tijnopruimingsdienst zal de Irojectielen onschadelijk ma ken. ■TEUWVLIET - Op de earn ing Hof ter Willigen is in een Ilacaravan, eigendom van de leer S. uit Hasselt, ingebro ken. Eeft kleurentelevisie was Ie buit bij deze inbraak. 1 Ook een andere camping en lel Welgelegen werd van on- lewenst bezoek voorzien. Men leeft hier een drietal douche- lutomaten opengebroken en lernield en de buit hier be- Iroeg slechts 30,- aan Wartjes. EL - Onbekenden hebben Nn dezer dagen aan het Ge meentelijk Openlucht zwem- Jad aan de Boslaan te Axel for ongeveer 800 gulden pade toegebracht. Nadat pen eerst met een zelfge maakt houten vlot in het zoge- laamd kikkerbad had geva- heeft men er kluiten zand id. Daardoor werd het hater verontreinigd, met ge- i°!g dat het badje moest wor- J™ leeggepompt en opnieuw fevuld. OES - Dinsdagnacht zijn uit N vitrine van het winkelbe- J'if Brilmij aan het Kolve- pershof te Goes 38 dure zon- pbrillen gestolen. Men had Pn toegang verschaft door [et wegnemen van een ruit uit voordeur, en vernielde faarna de ruit van de vitrine. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Het evenementencomité Hoofdplaat heeft zowel voor koninginnedag als voor 5 mei voor alle kinderen op kleuter- en lagere school een pro gramma opgesteld. Om negen uur 's mor gens wordt het programma gestart met het officiële vlaghijsen bij het gemeen tehuis. Vanaf half tien zijn er volksspelen op het ge meentelijk sportveld. Om half twee begint er een puzzeltocht voor de schoolgaande jeugd. De middag wordt besloten met de traditonele voetbal wedstrijd tussen het vete- ranenelftal en een combi- niatie van het derde en vierde elftal. De dag wordt besloten met een optocht, waarbij alle kinderen met versierde voertuigen wor den verwacht. Alles wordt muzikaal omlijst door de muziekvereniging Oefe ning Baart Kunst. Op 5 mei is er voor de kinderen een voorstelling van het poppentheater Pi nokkio. Aan het eind van de morgen is er een rom melmarkt voor jong en oud op het schoolplein, 's Mid dags is er om twee uur een puzzeltocht per fiets waar aan iedereen kan meedoen. De start is vanaf café Het Wapen van Zeeland. SLUIS - Tweede paassag hield De Wielertoerist uit Sluis de traditonele Natuurrally, een toertocht over 130 kilometer. De start was om negen uur in het clublokaal café Tram- zicht te Draaibrug, waar ook de rustpauze werd gehouden, de aankomst en de prijsuitrei king plaatsvond. De morgenrit (70 kilometer) voerde de stoet via Sluis, Cadzand, De West- zeeuwschvlaamse kust naar Breskens, richting Nummer Een, Hoofdplaat, naar Drie wegen, via Waterlandkerkje, binnendoor weer naar Draai brug. Het middaggedeelte (60 ki lometer) ging grotendeels over Belgisch grondgebied. De tro fee voor de verstkomende club was voor TC De Snelle Haas uit Hulst. De prijzen voor de clubs met de meeste deelne mers: TC De Zwaan uit Aar denburg en RTC Kreeketrap pers uit Handzame (B), ieder met zeven deelnemers. De der de prijs was voor TC De Snelle Haas met 6 inschrijvers. In totaal passeerden 80 deel nemers de inschrijvingstafel. De rit werd verreden onder.de reglementen van de NRTU. De gemiddelde snelheid bedroeg 25 kilometer per uur. Er wer den acht lekke banden geno teerd. De deelnemers konden profiteren van de goede weersomstandigheden. Aan het eerste gedeelte van de ral ly werd deelgenomen door de jeugdafdeling van De Wieler toerist, rijdend met een eigen aangepast tempo. Hier waren acht deelnemers, die allen de rit beëndigden. 'Nieuwe inwoners zijn broodnodig' Van onze correspondent SLUIS - Te Sluis werd gisteren de 'cuvée de Sluis' geïntroduceerd, die Franse Bordeau-wijn die speciaal voor de leden van de Sluise afdeling van Horeca-Ne- derland in Frankrijk werd gebotteld. Van een fraai exclusief etiket voorzien is deze wijn vanaf vandaag in de Sluise horecabedrijven en slijterijen verkrijg baar. De introductie geschiedde tijdens een persconferentie, welke door het horeca-bestuur in hotel 'Sanders-de Paauw' werd gehouden ter promotie van het Franse weekend dat op 19 en 20 mei aanstaande in Sluis zal worden georgani seerd. De wijn-ambassadrice, Jac queline van Bergen-Henegou- wen, was speciaal uit het Westland naar Sluis getogen om bij de aflevering van de eerste 4.000 flessen aanwezig te zijn. De kwaliteit van de wijn werd door de aanwezige proevers als uitstekend beoor deeld, zodat een nabestelling zeker in het vat zit. Wat het Franse weekend betreft, dit is het eerste van een reeks evenementen welke dit jaar door de Sluise horeca in het kader van de actie 'Sluis Promotie' zal worden georga niseerd. In de eerste plaats zal in de raadskelder van het stadhuis een culinaire show Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Burgemeester mr. C. Spijker boer van Oostburg is niet zo blij met het standpunt van minister Winsemius dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen een gebied moet zijn waar economische activiteiten van enige om vang en de vestiging van economisch niet-ge- bondenen voorkomen moeten worden. „Vijf jaar geleden al hebben wij bij de eerste pre sentatie van de Structuurschets Stedelijke Gebieden bezwaar gemaakt tegen de opvatting dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen een 'open ruimte' zou moeten zijn. Een gebied dus dat per se - tussen een grote bevolkings druk in- open moet blijven. Dat mag gelden voor bepaalde gebieden in de randstad en langs de grote rivieren, maar dat geldt zeker niet voor ons", zo zei hij. Oostburgs eerste burger wees erop dat ook de provincie zich achter het standpunt van West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gesteld dat vestiging van nieuwe inwoners mogelijk moet zijn. „Nieuwe inwoners zijn broodnodig om de vergrij zing tegen te gaan en het sterfte-overschot te compen seren. Bovendien betekent vestiging van nieuwe inwo ners erg veel voor onze kleine kernen." Kleine kernen „Die nieuwe inwoners be hoeven niet per se economisch aan de streek gebonden te zijn. Men kan toch werken in de kanaalzone en wonen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen? Bo vendien is bewezen, kijk maar naar Nieuwvliet, dat als nieu we huizen gebouwd worden, er belangstelling is. En het bouwen van woningen is een van onze mogelijkheden nieu we inwoners aan te trekken en de leefbaarheid van de kleine kernen in stand te houden. Een verlangen dat het provin ciebestuur overigens heeft ge honoreerd. Wij mogen nieuwe inwoners trekken door te bou wen, mits de toegewezen con tingenten datnatuurlijk toela ten." Wecte - De door de EHBO •nouden collecte in IJzendij- 'enSt.-Kruis voor de Neder- Wdse hartstichting heeft '192,10 opgeleverd. - De bouw- en Houtbond M het FNV afdeling IJzen- Me houdt vrijdag 27 april 'ar jaarvergadering in café ofzicht, aanvang 19.30 uur. wens deze bijeenkomst "•mt C. van Kerkvoorde af- als bode van de Bouw- M. de Vries wordt ge- Wdigd in verband met het 25- ri8 lidmaatschap. Districts bestuurder Lenting zal ingaan op enkele actuele zaken en de regeringsplannen per 1 juli. Bolling - Uitslag bolling bij E. de Vreeze: 1. E. de Vreeze-J. Goethals-W. Martens, 2. J. Goethals-R. Haverbeke-J. Kerkhove, 3. M. Grijp-J. Foc- ke-M. de Veijst, 4. Th. van Deinse-C. van Rie-G. Thijs, 5. F. de Smet-R. de Wandel-E. Haverbeke. Middenstandsbeurs - De mid- denstandbeurs zal 18, 19 en 20 mei gehouden worden in twee grote tenten op de markt. Er hebben zich inmiddels 25 deel nemers aangemeld. De ope ning van de beurs is vrijdag 18 mei. Burgemeester Spijkerboer: „Nieuwe inwoners zijn broodnodig om de vergrij zing tegen te gaan en het sterfte-overschot te compen seren." - FOTO ARCHIEF DE STEM De heer Spijkerboer hoopt dat minister Winsemius, die dinsdag zijn standpunt ver woordde tijdens een bezoek aan GS van Zeeland, alle in- spraakbezwaren nog eens goed tot zich laat doordringen. „Wat de 'overloop' van West-Zeeuwsch-Vlaanderen is zou de minister kunnen con stateren als hij op een droeve oktoberdag ons eens een be zoek bracht. Dat is wat anders dan in de drukke vakantiepe riode". In de Structuurschets is West-Zeeuwsch-Vlaanderen ingedeeld bij de Noord-Belgi sche open ruimte. „Zoiets komt toch wel gek over. Wij zijn een stukje Nederland maar worden kennelijk als een stukje België beschouwd. Misschien geen reëel argu ment maar zoiets maakt toch een vreemde indruk". Het Oostburgse gemeente bestuur is wel van plan naar aanleiding van de ministeriële uitlatingen in Middelburg 'aan de bel te trekken'. Van onze correspondent TERNEUZEN - Zaterdag 5 mei houdt de Nederlandse familievereniging 'Mr. Hen- drick Scheele' een reünie. Deze wordt gehouden in Terneuzen in het kader van 400 jaar stad en ook omdat stamvader mr. Hendrick Scheele nu 400 jaar geleden zich blijvend in Zeeland vestigde. De dag begint met een ontvangst in het stad huis door b en w van Ter- neuzen. Als gasten zijn en kele leden van de Duitse zustervereniging aanwezig. Ook de historische Van den Deckengroep van De Vliegende Hollander is uit genodigd. Daarna volgt een bezoek aan de tentoonstel ling 400 Jaar Terneuzen in het Terneuzense. Daarna gaat men voor een aperatief en een lunch naar restau rant De Milliano. Na een huishoudelijke vergadering brengt men de dag verder door met een gezellig sa menzijn. De oudste reüniste die dag is mevrouw Rosseel uit Aardenburg. Scheele's, of nakomelingen daarvan, die dezedag willen bijwonen kunnen zich nog opgeven bij mevrouw P. Hamelink- Scheele te Zaamslag. Registers De Nederlandse familie vereniging bestaat nu bijna een jaar en is uitgegroeid tot zo'n 70 leden, verspreid over heel Nederland. Ongetwij feld is een van de oudste le den mevrouw S. Rosseel-Sa- lomé te Aardenburg (78 jaar). Uit liefde voor haar ouders en voorouders is ze lid van de vereniging ge worden. Het doel van de vereni ging is onder meer het aan halen van de vriendschap pelijke banden die er be staan tussen de geslachten Scheele en door middel van genealogisch onderzoek geïnteresseerden te helpen bij het samenstellen van een geslachtsregister. De beken de Duitse genealoog ing. Max Scheele heeft voor de Duitse zustervereniging het geslachtsregister tot het jaar 1050 kunnen samenstellen. De naam Scheele is vooral in Terneuzen een begrip en Mevrouw S. Rosseel-Salomé uit Aardenburg is een van de oudste leden van de familie. - FOTO WIM KOOYMAN veel voorkomend. Bij de volkstelling in 1947 woonden er in deze plaats al 137 Scheele's. Ze stammen alle maal af van dezelfde voor vader mr. Hendrick Scheele, afkomstig uit Pommeren, chirurgijn bij de troepen van prins Willem van Oran je, onder bevel van generaal graaf Philips van Hohenlo- he. Naar wordt aangenomen is hij aanwezig geweest bij de gedenkwaardige landing van de graaf toen die op 6 november 1583 Terneuzen bevrijdde van de Spaanse overheersing, met gevolg dat Terneuzen op 23 april 1584 van de prins stadsrech ten kreeg. Mr. Hendrick Scheele ging niet terug naar zijn vader land. Hij trouwde in 1584 met een Zeeuwse schone en vestigde zich als chirurgijn in het Zuid-Bevelandse plaatsje Driewegen. Zijn kleinzoon Jan kwam in 1657 naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij woonde in Hoek waar hij chirurgijn werd- van het Neuze-ambacht. De nazaten van deze Jan kwamen om streeks 1700 naar Terneuzen. Een daarvan Machiel Schee le, was van 1764 tot 1775 bur gemeester van deze stad. Inmiddels is nu ook de eerste uitgave verschenen van de familie Cronijk, met op de voorpagina het fami liewapen. Een rood schild met een zilveren hinde, een groen steeltje in de bek hou dend met daaraan twee groene blaadjes, zo be schrijft J. Rietsap het wapen van Scheele in zijn Armorial Général. Het is afkomstig uit Pommeren in Duitsland. Het ontwerp op de voorpagi na van het nu verschenen familieblad is getekend door Dorry Dourleijn uit Axel. plaatsvinden, waarvoor door niet-beroepsmatige deelne mers een schotel, die hoog stens voor 20 gulden materiaal mag bevatten, kan worden in gezonden. Voor de beste inzen ding, die door een deskundige jury zullen worden beoor deeld, zijn een drietal aan trekkelijke geldprijzen en voor de winnaar tevens een beker beschikbaar. Er komt een jeu de boule- demonstratie op de Grote Markt, een optreden van een volksdansgroep uit de wijn streek Bourgogne en een Franse troubadour. Ook zullen zullen de Parijse boekenstal letjes niet ontbreken. Er is ook een tentoonstelling van Franse old-timers en oude affiches van Franse artiesten. Verder komt er een Eifeltoren van circa 20 meter hoog, die als men er onderdoor loopt meteen een foto aflevert. Ook zullen er tijdens het weekend Franse gendarmes rondlopen, die echter geen parkeerbon zullen uitdelen. De Sluise horecabedrijven zullen tijdens dit weekend in Franse stijl opereren. Aan de overige Sluise ondernemers zal worden gevraagd om door middel van hun etalages en op andere wijze hierop in te spe len. Medewerking aan het weekend zal ondermeer wor den verleend door de Franse ambassade en het Franse Ver keersbureau. TERNEUZEN - Per stuk: sla 1 48- 58,2 25-30, bloemkool A2 232, B2 65- 70, afw. 28. Per bos: selderij 11-20, bospeen 266, radijs 20-40. Per kg: andijvie 100-202, prei 65-78, rabar ber 99-153, spinazie 152, witlof A2 290-300,3 150-200. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In Bintje 35/50mm werden 326 contracten verhandeld voor levering mei tegen ƒ61,90- 64,10 per 100 kg, de stemming was goed prijsh. In Bintje 50mm wer den 2228 contracten verhandeld voor levering mei bij een prijs van 87,40-90,30 per 100 kg en voor le vering nov 3 contracten tegen 27,60-28,10. De stemming was eveneens goed prijs. GOES - Aardappelen (excl. BTW): bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd 65-72 cent per kg. Bintje, 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen 71-74 cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 24 april 1984: Bintje, 35- 50 mm 68-70 per 100 kg. Bintje, 50 mm opwaarts 88-89 per 100 kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW): Alle prijzen boeren- schoon en franko leveringsplaats: Tarwe, basis 16% 53,75-53,25 per 100 kg. Tarwe, basis 16%, uit eigen opslag 75 per 100 kg. Brouwgerst, basis 16% 62,75-/ 63,75 per 100 kg. Voergerst, basis 16% 48,50-50 per 100 kg. Haver 52,25-57,25 per 100 kg. Erwten, kleine groene 76-82 per 100 kg. Capucijners 81,50-94 per 100 kg. Schokkers 77,50-82,50 per 100 kg. Bruine bonen, vrij van grond en halve bonen 145-150 per 100 kg. Blauwmaanzaad, ge schoond en droog 227,50-272,50 per 100 kg. Karwij, boerenschoon 310-335 per 100 kg. Karwijpri ma doorsneekwaliteit 350 per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW)Wei- dehooi, le snede 300-330 per 1000 kg. Weidehooi, 2e snede 265-310 per 1000 kg. Dijkhooi 230-270 per 1000 kg. Lucernehooi 340-380 per 1000 kg. Veldbeemd 240-260 per 1000 kg. Roodzwenk 165-/ 185 per 1000 kg. Rietzwenk 190-210 per 1000 kg. Engels raaigras 165-195 per 1000 kg. Tarwestro 75-ƒ 80 per 1000 kg. Gerstestro 140-/ 150 per 1000 kg. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, Concordia, 42 deelne mers: Wip 1: eerste hoge vogel: Jac. Traas, Eensgezindheid; twee de hoge en vierde zij vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; eerste zij- vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; tweede zij vogel: A. Voet, Soranus; derde zij vogel: C. van de Dries, Eensgezindheid; grootste aantal (10): mevrouw Kroonen, Victoria; vliegende vogels: P. Vette, Concor dia en J. de Rijke, Edele Handboog. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge vogel: A. van de Dries-Geus, Eensgezind heid; eerste zij vogel: W. Boudens, Willem Teil; tweede zij vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; derde zij- vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; vierde zij vogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; grootste aantal (6): B. van de Dries, Eensgezind heid. Van onze wivensportmedewerJcer ">ïondag22 april. i»®neUer Breskens, 455 duiven, i2Pm: 1 en 7. j. Notebaart, 2. A. i 'ls en zoon, 3. D. Mookhoek, 4. s "^Jlegange, 5. P. Gernaert, 6 Sebroeders Van Grol, 8. J. «ynvoet, 10.1. Pleyte. "«'vliegers Oostburg, 271 dui- L' I434 mpm: 1,9 en 10. W. van 1 7- R. van Hee, 3 en 4. M. 5. J, Simpelaar, 6. C. Bron, L^bVeenendaal. ■«trouwe Duif Cadzand. 283 duiven, 1437,33 mpm: 1. A. Vasseur, 2,3,5,7 en 8. J. van de Plasse, 4. I. Goossen, 6. W. Goossen, 9. A. de Putter, 10. Sander de Putter. Eerste de Beste Schoondijke, 253 duiven, 1419 mpm: 1. A. Hamelinck, 2 en 10. J. Huigh, 3 en 6. A. de We ver en zoon, 4. J. Temmerman, 5 en 9. P. Cornelis, 7. Cl. de Wever, 8. J. Buijze. Strijd in Vrede Groede, 269 duiven, 1401,09 mpm: 1. G. Dusarduin, 2. Ch. Ras, 3. D. de Zutter en zoon, 4 en 9. mevrouw Buijze, 5. H. Elfrink, 6. A. Sohaap, 7. J. van Hoeve, 8. G. Schautteet, 10. gebroeders Merk. Hoop Biervliet, 269 duiven, 1398,65 mpm: 1 en 10. M.'Deveneijns, 2 en 4. A. Simonse, 3. J. Boeye, 5. P Dinge- manse, 6 en 8. J. Lecluijze, 7. A. Provoost, 9. W. Kouijzer. VZV Hoofdplaat, 475 duiven, 1421,41 mpm: 1 en 7. A. de Poorter en zoon, 2. A. van de Broecke, 3. J. den Hamer, 4. C. Temmerman, 5 en 10. H. Calon, 6. A. Gernaert, 8. P. de Poorter, 9. R. Pielaet. De Bonte Duif Aardenburg, in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 134 oude duiven, 1422 mpm: 1. H. Cocquit, 2. M. Verwulst, 3. M. de Smet, 4. E. Rijkaert, 5,6 en 10. O. de Vriend, 7. Ph. Rammelaere, 8. N. d'Hondt, 9. J. Gernaert. Met 93 jaarlingen, 1402,2 mpm: 1. O. de Vriend, 2. N. d'Hondt, 3 en 4. H. Cocquit, 5. R. Braet. Recht voor Allen Sluis, 155 duiven, 1429 mpm: 1. G. Tanghe, 2. E. Vis ser, 3. O. de Meijer. 4 en 7. A. Dierkx, 5,9 en 10. P. Pielaet, 6. P. Goossen, 8. M. van de Bussche. Volharding Westdorpe, 130 oude duiven, 1405,66 mpm: 1. P. Baecke, 2 en 8. gebroeders Audenaerd, 3 en 9. Ed. de Smet, 4 en 5. R. van Acker, 6. J. d'Hert, 7. W. Verhaegen en zoon, 10. A. van Mol. Met 110 jaar lingen, 1408,29 mpm: 1,3,4,6 en 9. P. Baecke, 2 en 7. A. Rombout, 5. A. van Paemel, 8. R. Spuessens, 10. H. van de Veeken. De Vrede Sas van Gent, 315 duiven, 1401,82 mpm: 1. J. du Puy, 2,3 en 4. C. van de Bergen, 5. F. Kox, 6 en 10. J. van Oppen, 7. H. Marquinie, 8. P. Koers, 9. G. Begijn. De Reisduif Sluiskil, 230 duiven, 1389,1 mpm: 1 en 2. A. van Bou- chaut en zoon, 3. combinatie Bie- zen-De Ruijter, 4 en 8. A. de Klerk, 5 en 6. combinatie Du Puy-Biezen, 7. J. van Avermaete, 9. B. de Koeij- er, 10. gebroeders Visser. Herleving Kloosterzande, 366 oude duiven, 1412 mpm: 1 en 4. J. Voet, 2 en 6. J. Everaard, 3. E. van Poorten, 5. René van Goethem, 7. H. van Dijk, 8. R. de Kort, 9. A. Beaurain, 10. R. Mahu. Met 221 jaarlingen, 1390 mpm: 1,2 en 5. C. Colpaert, 3. J. de Waal, 4. Th. Voet. 6 en 8. J. Col paert, 7 en 9. W. Voet en zoon, 10. G. Pauwels. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 165 oude duiven, 1429,2 mpm: 1,3 en 9. L. van Vlienberghe, 2,4 en 7. J. van Denderen, 5. Jos de Rijcke, 6. Ed Mattheijssen, 8. J. Pardon, 10. G. Kouijzer. Met 65 jaarlingen, 1416,88 mpm: 1. L. van Vlienberghen, 2. P. de Booij, 3. P. van Goethem, 4. A. d'Hondt, 5. A. Verbiest. CC Hulst, 289 oude duiven, 1439,42 mpm: 1 en 5. Th. Casteels, 2 en 4. J. Valckx, 3. P. D'Hondt, 6. G. Leb bink, 7. W. Boddaert, 8 en 10. J. Dhanis, 9. J. van de Branden. Met 201 jaarlingen, 1387,48 mpm: 1. me vrouw J. de Waard, 2 en 5. F. Jan sen en zoon, 3. J. Everaard, 4. com binatie Pieters-Jansen, 6 en 8. J. de Witte, 7. Ed van de Walle, 9. T. Taalman en zoon, 10. L. Blom- maert. Nieuw Leven Koewacht, 158 oude duiven, 1380,37 mpm: 1. G. Jansen, 2 en 3. O. Bonne, 4 en 10. R. de La- ruelle, 5 en 9. mevrouw J. de Kind, 6. G. Schalkens, 7. A. Mattens Pzoon, 8. W. Verbiest. Met 161 jaar lingen, 1414,53 mpm: 1. R. van Hijf- te, 2. P. Matthijs, 3. J. Rombout, 4. R. Kegels, 5. G. Schalkens, 6. W. Verbiest, 7. gebroeders Van Hove, 8. R. Clapdorp, 9. L. Seghers, 10. Jos Elegeert. De Postduif Heikant, 232 oude dui ven, 1442,21 mpm: 1 en 2. Ed Ver schuren, 3. L. Thuij, 4. A. Thijs, 5. Ch. de Bruijn en zoon, 6. Th. de Block, 7. E. Ringoot, 8. gebroeders Van Houten, 9. Ed Maas, 10. A. van Bunderen. Met 158 jaarlingen, 1442,67 mpm: 1. Ch. de Bruijn en zoon, 2. Th. de Block, 3. gebroeders Sturm, 4 en 6. Ch. de Beule en zoon, 5. D. Nice, 7. A. Thijs, 8. J. Gijsel, 9. H. van de Branden, 10. Ed Ver schuren. De Zwaluw St.-Jansteen, 160 oude duiven, 1442 mpm: 1 en 9. R. Danc- kaert, 2. A. Lauwereijnsen, 3. P. van Looij, 4. Ed van Goethem, 5 en 6. P. Rottier, 7. A. Mattens, 8. W. Timmerman, 10. R. Vermorken. Met 114 jaarlingen, 1444,11 mpm: I,3 en 6. W. Timmerman, 2 en 5. E. de Kind, 4. P. Verstraeten, 7. A. Mattens, 8 en 9. J. Rottier, 10. G. Vlaminck.

de Stem | 1984 | | pagina 19