CfQ in ,De Braakman 25 i/m 29 april Aantrekkelijker opzet dan voorgaande jaren in M Braakman 25 i/m 29 april Spectaculaire start met illusionist Richard Ross! Bijzondere aktiviteiten rond Family'84 Openingstijden Family'84 Entreeprijzen Family'84 Graag nodigen wij U uit een bezoek te komen brengen aan onze stand op de grootste gezinsbeurs van Z. Vlaanderen, Family'84, hallencomplex ADOR, recreatiegebied De Braakman Gemeente Temeuzen, 4 eeuwen in kaart Troubadour Piet Brakman Robotober Mikkie solliciteert! Promotieteam gemeente Temeuzen Bruidsmodeshow TT 3- sa 5 3 a <5 3 3 3 3.' cd 3 3 3 3 3 O r+ 3 O 3 3 De beurs voor het héle gezin! j De beurs voor het héle gezin! 9 a C/5 C/5 3 i h-1 3 /N cd 3 5' 3 W "O- CT cd cd cd 2! cd C/5 l-5 >-s 3 3 c-F cl K> 00 O cd Tü cd cd n O C/5 r-t- n O cd Woensdag 25 april Om 19.00 uur vindt de officiële opening van de beurs plaats. Burgemeester Ockeloen verricht de openingshandeling en wordt hierbij geassisteerd door niemand minder dan... Richard Ross!! Deze bekende goochelaar (1-2-3-show) beloofde zijn 'magie spray' mee te nemen. Na de opening volgt er een kort optreden van Richard Ross, waarna hij en de burgemeester een rondgang door de beurshallen maken. Donderdag 26 april Om 14.00 uur is er een balonnenwedstrijd voor de kinderen van de lagere scholen uit Terneuzen. Goochelaar Jan Dieleman trakteert de kinderen en gasten van de Zonnebloem om 14.00 uur op een goocheloptreden. Om 19.00 uur vindt er een showoptreden plaats van het muziekkorps van De Vliegende Hollander, compleet met majorettes, op het buitenterrein van Ador. Vrijdag 27 april Om 14.30 uur begint een modeshow van de nieuwe collectie handgebreide en gehaakte kleding van de Terneuzense Dlgna Blaauw. Deze show herhaalt zich nogmaals om 19.30 uur. Die avond zorgt de harmonie 'Geduld Overwint' uit IJzendijke voor de muzikale omlijsting. Zaterdag 28 april Om 15.30 uur start een groots opgezette bruidsmodeshow, georganiseerd door bruidsatelier Lucky Day uit Terneuzen. Om 19.30 uur kan iedere bezoeker genieten van het optreden van de Zeeuwsch-Vlaamse troubadour Piet Brakman, die verscheidene volksliedjes ten gehore zal brengen. Zondag 29 april Omstreeks 13.00 uur zal een middagconcert worden verzorgd door het Operettekoor 'Tussen de Rails' uit Eindhoven. Woensdag 25 april: Donderdag 26 april: Vrijdag 27 april: Zaterdag 28 april: Zondag 29 april: 19.00 22.00 uur 14.00 - 17.00 uur en 19.00 - 22.00 uur 14.00 - 17.00 uur en 19.00 22.00 uur 14.00 - 22.00 uur 10.00-18.00 uur Volwassenen f 2,50 p.p. Kinderen tot 12 jaar en 65-plussers f 1,25. Het entreebewijs geldt ook voor de amusementshal waar de bijzondere aktiviteiten plaats zullen vinden. Aan belangstellenden wordt bij de entree van de beurs een gratis katalogus uitgereikt met alle informatie. Standnr. Naam deelnemer Branche 000 Organisatie IPD Beursorganlsatie 001 Baynath Middelburg Oosterse artikelen 002 Haers b.v. Philippine Kunststof ramen, deuren, rolluiken en zonweringsprodukten. 003 Veilig Verkeer Nederland Vereniging voor Veilig Verkeer afd. Groot Terneuzen. 004 Media Educatief Kloosterzande Boeken en Naslagwerken. 005 Recreatieschap De Braakman Recreatieschap. 006 Nederlandse Ski Vereniging Terneuzen Vereniging. 007 Internationale Publicitelts Diensten b.v. Uitgeverij 008 Wijnhandel Herman Axel Wijnhandel. 009 Vereniging De Zonnebloem afd. Nationale Vereniging tot bevordering van het welzijn Groot Terneuzen der zieken van alle gezindten. 009a Terre des Hommes werkgroep Charitatieve instelling voor direkte hulp aan kinderen Zeeuwsch-Vlaanderen in nood, ongeacht ras, geloof of politiek. 010 E. Cuelenaere b.v. Eede Trappen, deuren, kozijnen in hout. Alle soorten zonweringen, rolluiken en vouwwanden. 011 Frans Kind b.v. Philippine Tuinarchitectuur. 012 Foto-video Jan Dieleman Terneuzen Foto/video apparatuur. 013 Gemeente Terneuzen Gemeentelijke voorlichtingsstand. VVV Informatie. 014 Bakkerij van Strien Terneuzen Bakkerijbedrijf. 015 Modelbouwclub Terneuzen Scheepsmodellen. 016 Claeys pvba Assenede Verwarmingstoestellen, kolen, hout, olie en gas. 017 Hobbyhuis De Bree Terneuzen Tuinmeubilair e.d. 018 Fa. Verschuren Terneuzen Brei- en naaimachinehandel. 019 Terneuzense Glashandel Terneuzen Glashandel. 020 Balsan Nederland b.v. Gilze Onderwater massageapparatuur en badpreparaten. 021 N.V. PZEM Middelburg Voorlichtingsstand energiebesparing. 022 N.V. PZEM Middelburg Voorlichtingsstand. 023 Tulntechniek Terneuzen Tuinmachines e.d. 024 Brother International Amstelveen Lesgeven en demonstraties op breimachines. 025 De Feyter Verhuur Handelsmij. b.v. Verkoop en verhuur van vorkheftrucks, veegmachines, Terneuzen schrobrriachlnes e.d. 026 Singer Naalcentrum Oostburg Naaimachinehandel. 027 De Ruysscher Babbelaars Breskens Zoetwarenspecialiteiten. 028 Taxicentrale Terneuzen Bruidswagens en overige dienstverlening. 029 V.d. Sloot Terneuzen Schoenmode. 030 Hotel-restaurant De Post Terneuzen Hotel restaurant horeca dienstverlening. 031 Lucky Day Terneuzen Bruidsmode. 032 De Plantenmarkt Terneuzen Bloemen en planten, bruidsboeketten. 033 Hotel-restaurant Hof van Koophandel Hotel restaurant horeca dienstverlening. IJzendijke 034 Buys Ouweneel Axel Juweliersbedrijf. 035 Foto-video Jan Dieleman Terneuzen Reportagestudio. 036 PTT Telecommunicatie Middelburg Communicatieapparatuur voor de particulier. 037 Fa. Daansen Aardenburg Hobbyhuis. 038 A. Paauwe's Woninginrichting Terneuzen Woninginrichting. 039 v.d. Ven Terneuzen Sierpleisters, verven, behang en aanverwante art. 040 Jurry Terneuzen Woningstoffering en vloerenbedrijf. 041 Koster Dey Terneuzen/Axel Handel in muziekinstrumenten. 042 Ster Kaasshop Terneuzen Leonidas Bonbons. 043 Pijpelink Reiniging van textiel en meubelen. 044 Kabu b.v. Philippine Kunststofmaterialen/bouwmaterialen. 045 Verlinde Zaamslag Landbouwmaterialen. 048 Gemeentepolitie Terneuzen Politievoorlichtingsstand. 049 Digna Blaauw Terneuzen Demonstraties handwerken. 050 Colijn Data Systemen Kloetinge Automatiseringssystemen, programma's en apparatuur. Tijdens de opening van Family'84 op woensdag 25 april om 19.00 uur krijgt burgemeester C. Ockeloen uit handen van de robot-ober Mikkie het eerste exemplaar van een nieuw boekwerkje uitgereikt. 'Gemeente Terneuzen, 4 eeuwen in kaart' is de nieuwste uitgave van IPD-uitgeverij, en verschijnt op deze dag voor het eerst. Een primeur dus! Het boek laat de lezer middels duidelijke kaarten de situatie zien van Terneuzen en omstreken vanaf eind 1500 tot nu, per halve eeuw verspringend. José Clemminck, werkzaam op de afdeling planologie van Openbare Werken te Terneuzen, tekende de kaarten en Johan Robesin, directeur van IPD, zorgde voor de beschrijvingen. Het unieke kaartenmateriaal is nog nooit eerder gepubliceerd. Vanaf het eerste begin ziet men de steeds voortdurende strijd van de Zeeuwsch-Vlaming tegen het water. Als u op een dijk door de polder fietst, heeft u er dan wel eens bij stilgestaan hoe die dijken daar komen, wanneer ze aangelegd zijn en met welke reden? Het antwoord vindt u in dit unieke werk. Hoe komt Philippine aan zijn mosselcultuur zo midden in het Zeeuwsch-Vlaamse land? Wanneer u leest dat er een kanaal gelopen heeft van De Braakman tot Philippine, met het doel de verzanding van De Braakman tegen te gaan, wordt u veel duidelijk. 'Gemeente Terneuzen, 4 eeuwen In kaart' geeft een keur aan wetenswaardigheden te lezen en te bekijken en is voor elke Zeeuwsch-Vlaming, die interesse heeft voor zijn eigen leefgebied aan te bevelen. Behalve de kaarten bevat het boek een aantal luchtopnames die tot vergelijken uitnodigen. Hoe was het toen? Wat is er veranderd? De beschrijvingen zijn zeer leesbaar en beslist de moeite waard. Het boek heeft een liggend A4 formaat, een goede kwaliteit papier, en is in meerdere kleuren gedrukt. Bij de IPD-stand kunt u tijdens de Family beurs het boek tegen f 19,95 meenemen. Na de beurs is het in de boekhandel tegen de officiële verkoopprijs van f 24,95 verkrijgbaar. De Family-organisatie is er erg trots op om zaterdagavond 28 april de Zeeuwsch-Vlaamse troubadour Piet Brakman aan u te kunnen voorstellen. Deze zanger, die in het dagelijks leven muziektherapeut in een epilepsiecentrum is, zette in 1969 zijn eerste stappen op het muziekpodium. Met een countrygroep trok hij ruim vier jaar door het zuiden van het land. Hij kreeg contact met Jan Boezeroen, die hem stimuleerde om zelf liedjes te schrijven. In Goes nam hij z'n eerste Nederlandstalige singeltje op. Het was een paar jaar later, dat hij het idee kreeg om in het Zeeuwsch-Vlaamse dialect te gaan zingen. Het lied, waarvan zowel de tekst, de muziek als de arrangementen door hem zelf geschreven waren, werd een grote hit in Zeeland. Velen van u zullen 'Breskens 17' nog wel kennen. Het grote succes van het lied was de oorzaak van de LP die vorig jaar van hem verscheen. Nu reeds zijn er van Piet Brakmans LP 4000 exemplaren verkocht. 'Een onnoemlijk groot aantal voor zo'n klein gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen' zegt hij zelf. Behalve het zingen van zijn volksliedjes heeft Piet Brakman een avondvullende one-manshow van 2Vi uur waarmee hij regelmatig op de planken verschijnt. Op de Family'84 treedt hij drie maal een half uur voor het publiek op. Om half acht staat zijn eerste optreden gepland. Hij zal een collage van de meest bekende nummers brengen en een aantal primeurs van zijn nieuwe elpee, die juni dit jaar op de markt zal worden gebracht. Mikkie is 2 jaar oud en nu reeds een robot met karakter. Hij is zeer welsprekend, intelligent, dienstbaar en trouw. Met gebruikmaking van al zijn elektronische kapaciteiten solliciteerde Mikkie naar een funktie als ober in Hotel-Restaurant 'Hof van Koophandel'. Hij wil zijn kwaliteiten bewijzen temidden van een team met de allerbeste dienstverleners en zegt voor hen niet onder te doen. Welnu, de direktie van het 'Hof van Koophandel' wil Mikkie sportief uitdagen. Tijdens een proefperiode van 5 dagen op de Family'84 is hij in de gelegenheid zich voor groot publiek namens het 'Hof van Koophandel' te bewijzen. Is Mikkie, ondanks zijn jeugdigheid en de daaruit voortvloeiende mogelijke problemen met de arbeidsinspektie, een plaats in het restaurant 'Hof van Koophandel' waard? Het promotieteam van de Evenementencommissie 'Terneuzen 400 jaar' is gedurende de Family-week aanwezig. Vanuit de stand van de gemeente Terneuzen zijn zij -compleet in tenue- actief om de bezoekers op de hoogte te brengen van de feestelijkheden in de Scheldestad. Het promotieteam heeft al aan verschillende steden een bezoek afgelegd, bijvoorbeeld aan Axel, Sas van Gent en Zelzate. Overal werden zij zeer positief ontvangen. Aan de plaatselijke bevolking reikten zij een draagtasje uit met alle informatie over het jubileumfeest. Op de Family'84 hopen zij ook u enthousiast te maken voor een bezoek aan Terneuzen tijdens de festiviteiten! De Family-beurs, die dit jaar voor de derde maal wordt gehouden in het complex Ador (De Braakman) krijgt een bijzonder spectaculaire start, door een optreden van de beroemde Illusionist Richard Ross, zeer bekend ook van de televisie, ledereen Is welkom om te kijken naar zijn verrichtingen (rond 19.00 uur), die gekoppeld zijn aan de officiële opening door burgemeester Ockeloen van Terneuzen. Family'84 wordt ook nu weer georganiseerd door het Terneuzense publiclteltsbedrijf IPD b.v. in de twee beurshallen (er Is ook een amusementshal) presenteren een vijftigtal bedrijven zich aan de bezoekers. Er Is gestreefd naar een zo groot mogelijke verscheidenheid van bedrijven en branches. En Inderdaad, van breimachines tot bonbons, van tuin architectuur tot computers, van juwelier tot Op zaterdag 28 april om 15.30 uur gaat een exclusieve bruidsmodeshow van start in de amusementshal van de Family beurs. De bruidskleding die door tien mannequins en een aantal dress-boys geshowd wordt, is afkomstig van bruidsatelier Lucky Day, uit de Axelsestraat uit Terneuzen. Mevrouw A. Dieleman, de vrouw achter Lucky Day, heeft weer tientallen nieuwe modellen gecreëerd, die met bijbehorende schoenen, bruidsboeketten, juwelen en accessoires getoond zullen worden. Tevens krijgt de bezoeker een beeld van de confectiebruidsmode die zij sinds kort in haar collectie heeft opgenomen. In de 1 uur durende show zal iedereen tot de ontdekking komen, dat er geen twee dezelfde bruidsjurken bestaan bij Lucky Day. De heren zullen moderne mode voor de bruidegom showen, in kleding van Herenmode Van Dixhoorn uit Terneuzen. Alle mannequins worden voor de show gekapt door Kapsalon van de Berge uit Terneuzen, die reeds faam verworven heeft op het gebied van bruidskapsels. Alle schoenen zijn afkomstig van Schoenmode van der Sloot uit de Terneuzense Noordstraat. De bijpassende bruidsboeketten zijn wederom verzorgd door de Plantenmarkt uit Terneuzen. Buys-Ouweneel uit Axel tooit de bruidjes met bijpassende sieraden en juwelen. Wilt u een overzichtelijk, compleet beeld van de mooiste bruidsmode van het komend seizoen, dan bent u zaterdag 28 april om 15.30 uur in de amusementshal op de Family beurs van harte welkom! garagebedrijf, alle branches zijn vertegenwoordigd. De standhouders proberen dit jaar hun stand nog aantrekkelijker te maken dan vorig jaar. In diverse stands zijn demonstraties te zien. De gemeentepolitie Terneuzen, de PZEM, en de PTT zijn aanwezig met hun voorlichtingsstand. Bij de stand van de modelbouwclub Terneuzen kunt u scheepsmodellen bewonderen. De Nederlandse Ski-vereniging en de Zeeuwsch-Vlaamse Tennlsschool uit Hoek tonen u hun activiteiten en zullen u, als u met vragen op sportgebied zit, graag van dienst zijn. Een speciale attractie Is de bruidsstraat, één grote stand van zeven zaken, die met het trouwgebeuren te maken hebben. Gezamenlijk presenteren bruldsateller Lucky Day, Foto-video Jan Dieleman, Schoenmode van der Sloot, De Plantenmarkt, Juwelier Buys-Ouweneel, Hotel-restaurant de Post en de Taxi-centrale Terneuzen hun activiteiten. Voor een aspirant-bruidspaar een unieke gelegenheid om informatie op alle gebied te verkrijgen. G5 D C/5 3 CD 52. !M cr N) oo CO CO CD

de Stem | 1984 | | pagina 5