itieve titie >ten ilaats jnders Bosse eef Mobach heeft dag niet eugd actief in toernooien ma» Overwinning Adrie de Maesschalck Cardon wint titelstrijd snelschaken Dow niet in competitie Eksakt grijpt kampioenschap OMLOOP VAN GROEDE VOOR NIEUWELINGEN Snuggly Yerpoorte tegen Tomaj sterkste Philten bijna kampioen Uitslagen torfbal PAGINA SPORT 5 plNSPAG 24 APRIL 1984 PAGINA SPORT 6 T8 Imedewerker ieve volleybalcompetitie ar in sporthal De Vlaan. espeeld, werd afgelopen ;erre (heren) en Savok acces te behalen. Beid, -degradatiewedstrijd ei ;bei in de eerste klas, enoegen-KPJ Philipine 3-0 ü<d 15-6,15-10), De Sterre-W Philip ine 1 0-3 (9-15,1-15,4-15). Prom<3 e-degradatiewedstrijden: \n| ielman 2-Savok 2 0-3 (0-15,3-159. j)l NSM 2-De Sterre 0-3 (5-151.1 5,12-15). EINDSTANDEN: Eerste klas! ames: Savok 1 32, Kielman 12fi| !PC 23, De Vliet 1 15, Jeroen 12| avok 2 9, NSM 5 punten (degrada-1 ie). Tweede klas dames: Savok 3 De Vliet 2 28 (beide promovel en), Kielman 2 26, De Vliet 3 24« iuipcilinders 24, Renique 22, VVJ Zielman 3 18, Sluvoc 16, Savok 3 ia >unten. Gemengd: De Sterre 34,1 ilock 33, Philippine 1 22, Ons loegen 20, Philippine 2 19, Kpj! 5hilippine 1 punt. Eerste klas heJ en: Jeroen 35, Zaamslag 1 29, CP( :3, NSM 1 23, De Sterre 15, Zaam ;lag 2 2 punten. Tweede klas heren j >avok 34, NSM 2 24, Gemeente San ran Gent 16, KPJ Westdorpe l4j )unten. Groosman voegde twee pun ten aan zijn totaal toe. De IJ-j zendij kenaren wonnen var OLS Breskens. Gemeent Oostburg, dat lange tijd in het] titeldebat betrokken was speelde gelijk tegen Telepost. Uitslagen tweede klas: LI Oostburg-Chez René 10-5, Kom| buis-Roode Leeuw 4-5, OLS kens-Van Looy/Groosman 1-2 Riemens-Mijnders 1-2, Gemeent) Oostburg-Telepost 4-4. Stand tweede klas: Mijnders 19 31, Musson 18-30, Gemeente OosÜ burg 18-25, Telepost 19-21, Rc Leeuw 19-20, Van Looy/Groosr 19-19, Rabo 2 18-16, LTS Oostbi 19-16, OLS Breskens 18-13, Korn^ buis 17-11, Riemens 17-8, Chez né 18-8. kert-Casino 3-3. Tweede klas: Del Ploeg-Cebeco/Zuidwest 4-5, Oudef Raedthuys 2-Cok 1-3, Bonte-Wieb^ Tap 8-1, Buitenlust-Du Commerce 0-6, Jopie-Sikkels 1-4. STANDEN: Eerste klas: Van de] Bosse 16-24, Vooruit 17-24, Wapt van Sluis 16-20, Paepe 18-18, Bres-1 kens'82 16-16, Bon 14-15, De Zwaan! 16-12, Hoekert 15-11, Casino 16-10.J Sultan 15-9. Tweede klas: Zagersi 18-27, Du Commerce 17-23, Bontd 18-21, Jopie 19-21, Cok 18-20, Cebe co/Zuidwest 19-19, Oude Raea thuys 2 18-17, Sikkels 18-17, Bui-I tenlust 18-16, De Ploeg 19-16® Wiebs Tap 18-4. Van onze sportmedewerker <<an onze sportmedewerker qrOEDE - Jan Mobach was je beste vertegenwoordiger van de wielervereniging ^eeuwsch-Vlaanderen. De gluiskilse krachtpatser was loch minder tevreden over zjjn optreden in de Omloop van Groede. ^on njets extra doen vandaag", merk te hij na afloop op. „Dit is nljjn weer niet. Er stond „een zuchtje wind, vandaar jat er geen schifting op- itrad". Op de vraag waarom jiiillllllllllllllllllHIIHIIIIIIIIIIHIimil hij niet meesprong toen Meys, toch een gevaarlijke klant, ontsnapte, antwoord de hij: „Ik dacht dat het nog veel te vroeg was. Ik zat te rekenen, maar moet achter af bekennen dat de som te moeilijk was". De andere mannen van het geel-rode eskadron va Stan de Bakker deden het voortreffelijk. Niek de Taeye reed zelfs vijftien ki lometer solo „Opeens was er een gat, dus ben ik maar doorgegaan onder het motto we zien wel hoe ver we ko men. Toen Meys echter ging, moest ik even van de in spanning bekomen". Toch spurtte hij nog naar een elf de plaats. Ook Eddy Cromheecke en Ronald Aerts hielden knap stand in het peloton. Crom heecke: „Twee kilometer voor de streep ben ik nog uit het peloton ontsnapt, maar ik kreeg vier man mee die met wilden werken, zodat we weer werden ingere kend". £)e enige die op ach terstand kwam was Arno Sijnesael. De renner uit Sas van Gent werd na vijfen twintig kilometer gelost. „Ik werd er gewoon afgereden", bekende hij ruiterlijk. De pechprijs was onge- E twijfeld voor Hans Jansen. E De man uit Boschkapelle, M voor de start nog boordevol 5 ambitie, reed tegen de spie- gel van een geparkeerde auto op, verloor de macht over het stuur en kwakte te- gen het asfalt. Gelukkig viel g de schade van de tuimelpar- E tij nog mee, want het had E gezien de snelheid die de meute op dat maoment had, erger kunnen zijn dan een wond aan de elleboog. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfll*l*llllllllll|llu*ll||bllllllliltiiIIIIIilllillllllllil||IIIIillfli*il|ll|UI*llllllll|*fl>l|lllll>l|HII||l|ll*lll||llllll|l|blHlflfl|ll|flfl|llll*ltHulllllllllllllllll>,,llllllllllllllllll,,,l*l,IIIIUIIII'*******,lllll,T; aymond Meys is klasse apart Van onze sportmedewerker [ROEDE - Raymond Meys was paaszaterdag niet al en de smaakmaker, maar ook de verdiende winnaar tan de vijfde uitgave van de Omloop van Groede voor jeuwelingen. De tweedejaars nieuweling uit Valken burg, bepaald geen onbekende in Zeeland want ook in :jeugdcategorieën kaapte hij meerdere overwinnin- jrtnweg, duldde geen tegenstand. lij was het die nog voordat de van de koers gereden jas, de beslissende ontsnap ping °P gang bracht, samen \r Henk Heidema van De Vi- tng uit Purmerend en Ben Eoskamp van de WV Ede. Hij jas het ook die ervoor zorgde jat het fel jagende peloton op (island bleef om tenslotte in laatste kilometer genade- |ï3 zijn laatste gezel Vos- araperaf te rijden. Negen kilometer eerder, bij ui binnenrijden van Nieuw- lliet, moest Heidema de ont kende Limburger al laten [aan. Heidema was zelfs dus- ianig 'leeg' dat hij gelijk in de teemwagen stapte. De ruim honderd nieuwe- jngen hebben er in deze weer lerfect georganiseerde Om- op een snelle wedstrijd van naakt. Iets wat mede ver haakt werd door de weer den, want de wind liet het se keer volledig afweten, lal was Niek de Taeye, die de put in het kruitvat gooide. Bij Marolleput, na amper vijf (ilometer kors, snelde de denaar er tussenuit. Hij zou Öeen rijdend een kleine halve nuut voorsprong bij elkaar felsen. Bij de eerte doortocht - [silometer wedstrijd - werd in de kraag gevat. Eerst AXEL - De laatste vier ploe gen die moeten gaan uitmaken wie de Zeeuwse zaalvoetbal beker gaat pakken, zijn be kend. Het kwartet dat na de kwalificatiewedstrijden over bleef bestaat uit Hooizolder^ Countryclub, Verpoorte en To ma. Laatstgenoemde formatie! schakelde het Oostburgs I NMB/Vermeire in de kwartlij nale uit door met 2-1 te wl"j nen. De loting bracht v0?r, J halve finales de wedstrijd l Verpoorte-Toma en Hooiz° der-Countryclub op. VerfX» 1 te speelt zaterdag 28 april zij wedstrijd in de Axelse sp" J hal 't Sportuus. Van onze fcorfba Imedewerker ERNEUZEN - In de korfbal- lompetitie van de afdeling eland werd een inhaalpro- pamma afgewerkt in het aasweekeinde. De uitslagen non er als volgt uit: Eerste klas: Swift 2-Olympia Seolto-All Ready 8-5. Tweede [to: ONDO 2-Animo 3 4-7. Derde Olympia 2-Animo 4 4-4. Vier- «klas A: Atlas 2-Blauw Wit 2 9-3. pdeklas B: Seolto 3-Luctor 3 2- Vijfde klas: Volharding 2- Bormvogels 4 9-7, Atlas 3-Storm- Ms 5-5, Swift 4-Seolto 4 4-2. Ju ra 1: Animo-Tjoba 12-2, TO- y-ONDO 3-7. Junioren 2: Atlas- P» Wit 9-6, ONDO 2-Animo 2 j-ï Junioren 3: Animo 3-Luctor 2 KTOP-TOGO 2 12-2. j WANDEN: Eerste klas: Tjoba 3 f15, Seolto 10-14, Atlas 9-13, All p'dy 10-11, Olympia 10-9, Swift 2 IK TOGO 10-6, Blauw Wit 10-5. [Wede klas: Luctor 10-16, ONDO Ij Animo 3 10-12, Stormvogels 110-11, Volharding 10-10, Seolto 2 Tjoba 4 10-5, Zaamslag 10-5. «We klas: TOGO 2 9-14, Zuid- «sters 2 8-12, BKC 9-12, Olympia Animo 4 9-7, Luctor 2 8-6, rvn 8-1- Junioren 1: Animo 8-16, f DO 8-12, Luctor 8-11, Zuidwes- E 9"8, Tjoba 9-6, TOGO 8-3, pmvogels 6-0. door een trio bestaande uit Voskamp, Rademakers en Bakker, maar ook het peloton streek vrij vlug op dit kwartet neer. Lang duurde die hergroepe ring niet, want bij Scherpbier spoot Raymond Meys weg. Hij kreeg het gezelschap van op nieuw Voskamp en Heidema. Gino Jansen zag het gevaar en probeerde zijn wagonnetje aan te pikken. De Limburger leek moeiteloos het gat te dichten, maar strandde op dertig meter en zou terugval len in het langgerekte lint, dat over de Westzeeuwschvlaamse dijken denderde. Elleboog open Inmiddels was Hans jansen van de - wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen al van het strijdtoneel verdwenen. Hij knalde, gelukkig zonder erg veel blessures (elleboog open) tegen een auto op en mocht er een kruis over ma ken. Vooraan keek Meys niet op of om. Door zijn toedoen liep het gat met de groep uit tot 24 seconden. Toch leek met nog tien kilometer te gaan ook hij eraan voor de moeite. Bij het binnenrijden van Nieuwvliet bedroeg het gat amper tien seconden, maar Meys was niet kapot te krij gen. Hij ging nog eens in de beugel en dat was teveel voor Heidema terwijl Voskamp op zijn tandvlees kon volgen tot op één kilometer voor de streep, want de Limburger was niet te temmen. De Zeeuwsch-Vlamingen reden een voortreffelijke wed strijd. Jan Mobach spurtte naar een zesde plaats, De Taeye werd elfde en ook Eddy Cromheecke en Ronald Aerts kwamen in het pïloton over de streep. Naast pecnvogvel Hans Jansen kwam alleen Arno Sij nesael met achterstand bin nen. Bij de dames was het een matige vertoning, met een massaspurt tussen 26 'overle venden' van een afvalkoers. De Haagse zusjes Lutke- Schipholt pakten de eerste twee plaatsen. Sandy won voor haar één jaar jongere zusje Cyntha. Janette Kok uit Renkum spurtte ondanks ma teriaaldefect tijdens de wed strijd nog knap naar een derde plaats. Den enige Zeeuwse in het veld, Marietta Zoetewei uit Kapelle, werd zesde. Uitslag en Nieuwelingen: 1. R. Meys, De Ster, 60 kilometer in 1 uur, 35 mi nuten en 12 seconden; 2. op 10 sec. Van onze sportmedewerker AXEL - Het Terneuzei^. Snuggly heeft het zaalvoetMI toernooi dat Cambrinus u> Axelse sporthal 't Spor' hield gewonnen. In de finale ontmoetten Terneuzenaren Cambrinus wonnen dit duel met 6-1-14 Radja werd derde, ZWN de, gevolgd door de fa:"Ij Jansen, Houtepen, ChamoH Bouchaut. I'm onze sportmedewerker HNGE - De voetbalvereni- Clinge hield een onder- ®8 voetbaltoernooi voor de ™Sd samen met de Engelse "eniging Sporting'77 uit |('ailitree. In poule A speelden A- en B-junioren gecombi- i,rd en in poule B de B- en 'Junioren. Het was de vijfde er dat dit toernooi met deze Selse tegenstander gehou- ""vverd. fair play-trofee ging ar het team van Sporting'77 °er de twaalf jaar. Na af- P reikte wethouder van ™lzaken Willy de Kaijser de 'Jren uit. ^baktanden: Poule A: 1. Clinge .j' Clinge A/B 2, 3. Sporting'77 KtH Jaar), 4. Sporting'77 (on- |'5 M) Poule B: 1'. Clinge B/C 1, Mn. ï'nS'77 (onder 12 jaar), 3. Lf B/C 2, 4. Sporting'77 (onder li I' H'UPPINE - Ook bij de t.'balvereniging Philippine "'en Engelse gasten. Daar de teams van Cotting- T Rangers deel aan de toer- 'W ig Raymond Meys gaat hier zegevierend over de finish in de vijfde editie van de Omloop van Groede, een klassieker voor nieuwelingen. B. Voskamp, WV Ede; 3. op 21 sec. R Hopman, Willebrord Wil Voor uit; 4. J. van Steen, WV Roosen daal; 5. R. Hermes, Ahoy; 6. J. Mo bach, Zeeuwsch-Vlaanderen; 7. P. Schuivens, Bergklimmers; 8. J. van Ginneken, WV Terheijden; 9. W. Butter, De Viking; 10. P. Strik. Westland Wil Vooruit; 11. N. de Taeye, Zeeuwsch-Vlaanderen; 12. P. Barten, WV Breda; 13. H. Vis, Middelkamp; 14. M. van de Wagt, Bollenstreek; 15. H. Becks, Ahoy; 16. M. Paureé, De Viking; 17. R. van Zundert, Willebrord Wil Vooruit; 18. E. van de Zwart, De Kampioen; 19. F. Veenendaal, De Bollenstreek; 20. E. van Loon, Wilhelmina. Ploegenklassement: 1 WV Ede, 2. Zeeuwsch-Vlaanderen A, 3. Ahoy, 4. Westland Wil Vooruit, 5. Bergklimmeren; 8. A. van de Zan den, Uden; 9. R. de Haas, Den Haag: 10. I. van Grunsven, Uden: - FOTO WIM KOOYMAN 11. B. Mik, Westerland; 12. M. den Braber, Nieuwpoort; 13. M. Har- reijgers, Steenbergen; 14. K. Stol- zenbach, Den Bosch; 15. P. Lisser, Den Haag; 16.1. Boon, Amsterdam; 17. A. Kruse, Lisse; 18. M. Derckx, Uden; 19. H. van Trier, Tilburg; 20. M. Artz, Best. pien voor B- en C-junioren en de teams van Oulton and Woodleford, Cottingham Ran gers en Ronförd Juniors aan het toernooi voor D-pupillen. Eindstanden: B-junioren: 1. Corn Boys, 2. Oostburg, 3. Philippi ne, 4. Cottingham Rangers, 5. Ter- neuzen 1, 6. Terneuzen 2. C-junio ren: 1. Cottingham Rangers, 2. Ter- neuzen, 3. Philippine Cl, 4. Philip pine C2, 5. Cottingham Rangers 2, 6. Corn Boys. D-pupillen: 1. Oulton and Woodleford, 2. Ronford Ju niors, 3. Corn Boys, 4. Philippine, 5. Terneuzen, 6. Cottingham Rangers. ST.-JANSTEEN De voetbal vereniging STEEN hield een groots opgezet toernooi voor E- en D-pupillen. Op 19 en 20 mei houdt STEEN een inter nationaal toernooi voor junio- nen, waaraan wordt deelgeno men door Duitse en Franse teams. Eindstanden: E-pupillen: 1. Koewacht, 2. STEEN, 3. Duindorp, Den Haag; 4. Alsemberg, Brussel; 5. RCS, 6. Jong Ambon, 7. Goes, 8. Graauw, 9. Roosendaal, 10. Hans- weertse Boys. D-pupillen: 1. RCS, 2. FC Herleving, St.-Pauwels; 3. Overamstel, Amsterdam; 4. VVS, Stekene; 5. W Zomergem, 6. Koe- wafchti' 7, -Glinge, 8. Duindorp, 9. STEEN, 10. Hansweertse Boys. Door Eddy de Schrijver AXEL - „Dit is natuurlijk het mooiste wat je kan over komen. Winnen in je ge boortestad. Gisteren in He- kelgem ben ik niet tot het uiterste gegaan met het oog op deze koers", aldus een ge lukkige Adrie de Maes schalck na afloop van de koers in Axel. De Maes schalck ging op anderhalve ronde van het einde aan de haal. Wieme ging achter hem als eerste door de bocht en meteen was het gat gesla gen. Even tevoren had An ton van Putten een poging ondernomen. Hij werd ech ter teruggepakt. Kees de Nooyer won de spurt voor de tweede plaats en Gaby Min- neboo werd derde. De amateurkoers van Axel kende een bijzonder geanimeerd verloop. Al van uit de startblokken knalden de renners erin en dat brak menig coureur op. Theo Ap peldoorn bijvoorbeeld werd volledig murw gereden, maar hij zag dit criterium louter als een aanloop voor de strijd om de Wim Hen driks-trofee van zondag. In de beginfase wilde Pe ter van Acker maar wat al te graag bewijzen in conditie te zijn. Het was niet zo ver standig, maar duidelijk werd wel dat de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaande ren In twee blokken ver deeld is na de ruzie waar over De Stem eerder be richtte. Van Acker reed niet in een sponsortrui van de wielervereniging. „Ik heb geen nieuwe gekregen van de leiding. - - Er reden hier veel renners van m'n eigen vere niging op mijn wiel. Werner Wieme maakte zelfs nog een slaand gebaar naar mij. Ik begrijp dit allemaal niet al te best. Als dat zo doorgaat kan er veel worden afgebro ken. Wie is daarbij ge diend"? aldus Van Acker. Negen renners gingen aan de haal en meteen was de goede slag gevallen. Werner Wieme, Rob Bijvanck, Ar nold Claeys, Gerard Schenk, Adrie de Maesschalck, Gaby Minneboo, de nieuweling in de wielervereniging Bar- horst, hij vestigde zich sinds kort in Terneuzen, Kees de Nooyer en Jan van Putten. De koplopers verstonden el kaar in het begin goed en de voorsprong groeide steeds verder uit. In de tegenaan val kwam een groepje los van het peloton. In die groep onder andere de uitstekend heroptredende Cor Vervaet, Frank Laureyssen en Cees Spaans. Karei van Goethem en Hans Moens probeerden nog een tegenaanval op touw te zetten, maar zij kre gen gezelschap van Van Passel, Eric Vereecken en Peter van Acker. In de kopgroep werd de verstandhouding er niet be ter op naamate de kilome ters vorderden. Schenk, Barhorst en Claeys moesten van de rol en verloren veel terrein. Anton van Putten ging aan de haal, maar hij kreeg onmiddellijk Werner Wieme en Adrie de Maes schalck mee. Op vier kilo meter voor het einde plaat ste De Maesschalck zijn be slissende jump. De Maes schalck reed naar de bloe men en werd verdiend win naar. Uitslag; ;en: 1. A. de Maesschalck, Axel; 100 kilometer 2.19.12; 2. K. de Nooyer, Aagtekerke; 3. G. Min neboo, Spijkenisse; 4. R. Bij vanck, Sas van Gent; 5. W. Wie me, IJzendijke; 6. A. van Putten, Oudshoorn; 7. J. Poley, Kruinin- gen; 2.19.30; 8. C. Vleugel, We- meldinge; 9. F. Laureyssen, Zun dert; 10. K. Spaans, 's-Graven- polder; 11. J. van der Horst, Oost-Souburg; 12. C. Vervaet, Walsoorden; 13. A. Claeys, Bier vliet; 14. K. Blok, Wemeldinge; 15. T. Barhorst, Terneuzen; 16. L. Schenk, Huybergen; 17. H. Moens, Terneuzen; 18. K. van Goethem, Kloosterzande; 19. E. Vereecken, St. Jansteen; 20. M. Rammeloo, Philippine. Van onze schaakmedewerker VLISSINGEN - Helmut Cardon uit Sas van Gent heeft in Vlis- singen zijn open Zeeuwse snelschaaktitel geprolongeerd. In deze uitgave van het snelschaaktoernooi moest de talentvolle Sasse- naar wel meer strijd leveren dan vorig jaar, omdat de bezetting van het toernooi bijzonder sterk was. De organisatie van dit vlekkeloos verlopen toernooi, waaraan ongeveer 60 schakers deelnamen, was in handen van de schaakclub Vlissingen. Al in de voorronden, waarin don te worden. Het leek of de moest worden uitgemaakt wie in de finalegroep om de uitein delij ke overwinning mocht spelen, bleken veel goede schakers de boot te missen. Er ontstond een sterke tweede groep met schakers zoals Gert van RijGosse Kamminga, Pe ter van de Borgt, Henk de Rid der, Adrie Dubbeldam en Wil- fried Vleeskens. Schakers die eigenlijk net zo goed in de fi nalegroep hadden kunnen meedraaien. Maar de realiteit voor deze spelers was anders. De finalegroep bestond uit deelnemers die al vanaf het begin van het toernooi het achterste van hun tong had den laten zien, Eén foutje was al voldoende om een plaats in de finalegroep te verspelen. In de finalegroep waren er na acht ronden nog drie kans hebbers over. Dit waren Hel mut Cardon, Peter Monté en Hans Groffen. Die hadden al lemaal 6Vz punt gescoord uit acht partijen. Cardon speelde in de negende ronde remise te gen Groffen. Peter Monté moest na de achtste ronde wat gas terugnemen en leek kans loos voor de titel. Toch werd de Middelburger nog fraai vierde met 9(4 punt. De uit Antwerpen afkomstige Pen- son bleek naarmate het strijd gewoel in de finalegroep vor derde, een gevaarlijke concur rent voor titelverdediger Car- Antwerpenaar met de over winning naar huis zou gaan, maar in de laatste partijen» kwam hij net iets tekort. Jeugdspeler Mark de Waal uit Sluiskil, die zich ook in de finalegroep had genesteld, zorgde nog voor een paar mooie overwinningen. De twee kanshebbers op de eindover winning, Helmut Cardon en Hans Groffen, werden door de jeugdige HWP-speler ver schalkt. Ook Masjenka Dub beldam uit Terneuzen plaatste zich knap in de finalegroep. Helmut Cardon echter impo- nerde gedurende de strijd om de macht toch het meest. De HWP-speler, die in de laatste ronde tegen Penson moest aantreden, had aan een remise genoeg om de hoofdprijs in ontvangst te mogen nemen. Met zekerheid leidde Cardon het laatste en beslissende duel naar remise, zodat hij de titel voor de tweede keer in zijn be zit kreeg. UITSLAGEN; Finalegroep: 1. Cardon 12 (4 punt, 2. Penson 11143. Groffen 10(4, 4. Monté 914, 5. Et- mans 8, 6. Van de Vreede 8, 7. Haakt. 714, 8. Nieuwelink 714, 9. R. de Smit 7,10. Van der Zalm 614,11. Den Ha mer 6, 12. De Waal en M. Dubbel dam 6, 14. De Wolf 514, 15. De Fey- ter 3, 16. Ton 3 punten. Groep 2: 1. Van Rij 11, 2. Kamminga 1014, 3. Van der Borgt 10 punten. Groep 3: 1. Milort 13,2. Maas 11143. Wester- weele 1114 punt. Groep 4; 1. Van Wijnen 1414, 2. Jonkheer 1314, 3. Koeman 10 punten. Het vrijwel conpacte amateurpeloton op weg in de koers te Axel, die door Adrie de Maesschalck zou worden gewonnen. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De toeh al schaars bezette Terneuzense zomeravondvoetbalcompetitie heeft in zijn eerste week al een teleurstelling te verwerken gekregen. Het team van Dow zag zich genoodzaakt zich voor deze competitie af te melden. Op papier kon die formatie wel beschikken over vijftien spelers, maar in de praktijk bleken steeds maar zes of ze ven man bereid in actie te ko men. Daardoor konden de wed strijden tegen TAS/Image, Mistrappers 2 en Mistrappers 1 geen doorgang vinden. Het betekent we dat nu slechts ze ven ploegen deze competitie af zullen werken, waaronder drie teams van Mistrappers. In de ze eerste competitieweek kwam het team van Mistrap pers 1 het best uit de verf. Na een forse 12-0-zege in het ope ningsduel tegen Mistrappers 2, werd later in de week, heel wat moeizamer, met 2-1 van TAS/Image gewonnen. Uitslagen: Mistrappers 1-Mis- trappers 2 12-0, Excelsior-Philips 2 5-1, Mistrappers 3-Philips 1 1-3, Mistrappers 1-TAS/Image 2-1, Ex- celsior-Mistrappers 3 1-9, TAS/ Image-Mistrappers 2 3-5. Stand; Mistrappers 1 2-4, Philips 1 1-2, Mistrappers 3 2-2, Excelsior 2-2, Mistrappers 2 2-2, Philips 2 1-0, TAS/ Image 2-0. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Op de valreep heeft Eksakt het kampioen schap in de eerste klas van het Terneuzense zaalvoetbal ver overd. Ondanks een 3-3-gelijk spel tegen Van der Poel werd de titel toch gepakt. Dat kwam omdat koploper FSV, zonder Jan de Block in zijn gelederen, met forse 10-0-cijfers verloor van Gemeente 1. Daardoor kon Eksakt, dat één punt ach terstand had in de rangschik king, op gelijke hoogte komen en op basis van een beter doel saldo de titel grijpen. In de strijd om de degrada tie in die klas is het lot van HKC bezegeld. Wie die ploeg zal volgen naar de tweede klas is nog onzeker, omdat de duels Dow 1-Van der Poel en Philips 1-ABN nog gespeeld moeten worden. In de tweede klas komt kop loper Voltreffers steeds dich ter bij het kampioenschap. Door winst op Belastingen blijft de voorsprong van vier punten gehandhaafd en met nog drie duels te gaan lijkt dat een bijna onoverbrugbare kloof. UITSLAGEN: Eerste klas: OAZ-Goalgetters 2-5, Philips 1- Dow 1 5-1, ABN-NSM 2-3, Van der Poel-Eksakt 3-3, Terneuzen-HKC 2-3, Gemeente-FSV 10-0. Tweede klas: Kravo-PZEM 5-0, Witte/ Boussen-Philips 2 9-0, Scheids- rechters-Gemeente 2 1-5, Ovet- Van Strien 6-2, Belastingen-Vol treffers 1-3, Instuif-RWS 4-5. STANDEN: Eerste klas: Eksaxi 22-31, FSV 22-31, Gemeente 1 22-27, Van der Poel 21-26, ABN 21-25, Goalgetters 1 22-24, OAZ 22-22, NSM 22-22, Terneuzen 1 22-18, Phi lips 1 21-12, Dow 1 21-11, HKC 22- 11, Tweede klas: Voltreffers 19-37, Kravo 19-33, Witte/Boussen 19-30, Belastingen 19-22, Gemeente 2 19- 21, Ovet 19-20, PZEM 19-18, Van Strien 19-15, RWS 19-10, Philips 2 19-10, Instuif 19-8, Scheidsrechters 19-4. ERIC VEREECKEN (St.-Jan- steen) en ADRIE DE MAES SCHALCK (Axel) eindigden in het peloton. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Nu de heren competitie tennis in het dis trict Zeeland halverwege is, lijken de kaarten te zijn ge schud voor wat betreft de hoofdklas. De 5-1-overwin- ning van MLTC 1 op Sluis 1 betekent voor de Middelbur gers vrijwel zeker het kam pioenschap in poule 1, terwijl Philten 1 uit Philippine zich in poule 2 kan gaan voorbereiden op een kampioenschap. Het won van Con Forza met de cij fers 5-1. UITSLAGEN: Hoofdklas: TVS 1-De Schelde 1 6-0, Sluis 1-MLTC 1 1-5, Philten 1-Con Forza 1 5-1, Dri ve 1-Zaamslag 1 5-1. Eerste klas: Game'78 2-Smash 1 5-1, Animo- Axel 1 6-0, Axel 2-Sluis 2 3-3, Hul ster Ambacht l-Game'78 1 5-1, Boskreek 1-Schenge 1 0-6, Sjef- Souburg 2-4, Tweede klas: Vogel vlucht 1-Animo 2 6-0, Biervliet- Philten 2 1-5, Zaamslag 2-Huister Ambacht 2 3-3, Con Forza 2-Vogel- vlucht 2 6-0. Derde klas: Eikenhof- Ludo et Emergo 1 2-4, Smash 2- Boskreek 2 2-4, Ador-Drive 2 6-0, Hulster Ambacht 3-TVS 2 1-5. Vierde klas; Vogelvlucht 3-Hulster Ambacht 4 0-6, Ludo et Emergo 2- TVS3 2-4.

de Stem | 1984 | | pagina 19